Reklama

sobota 20. července 2019

Selhání zakladatelů České republiky

Stanislav A. Hošek
20. 7. 2019
Motto: Ústava státu není uměleckým dílem, abychom se nad ní zamýšleli s otázkou: Co tím chtěl básník říci?
Ne, Zeman není vinen tím, jak si v současnosti vykládá Ústavu ČR. Podobně se chovali i oba předešlí prezidenti a vždycky byli za to opozičními politiky a médii kritizováni a sympatizanti jejich chování naopak podporovali rádoby odbornými interpretacemi textu našeho základního zákona. Myslím, ba dokonce jsem si jist, že za třicet let existence našeho státu máme již dostatek zkušeností k tomu, abychom vypracovali podstatně dokonalejší fundament právní řádu naše země.

Jaroslav Bašta 2. díl: Problém Vladimíra Putina je v tom, že je větší demokrat, než 70 procent ruských občanů

Jaroslav Bašta
20.7.2019 Svobodné Univerzum
V devadesátých letech bylo Rusko doslova v katastrofálním stavu a to snad po všech stránkách. Probíhala zde velmi divoká privatizace, která znamenala podle některých odborných odhadů propad ekonomiky srovnatelný s obdobím druhé světové války. Všichni pozorovatelé předpokládali rozpad Ruské federace a následnou marginalizaci vlivu jednotlivých zemí rozpadlého impéria. Dokud bylo Rusko na kolenou, poražené a ponížené po studené válce, mělo na Západě mnoho přátel, nebo se spíše mnoho lidí jako přátelé Ruska tvářilo. Jenže jak se pomalu hrabalo opět nahoru a bylo jasné, že prezident Vladimír Putin je v této snaze úspěšný, tak se postupně vztahy se Západem zhoršovaly


Délka: 29:34
Přehrát pořad

Jaroslav Bašta 1. díl: Kdyby v Rusku nebyl prezident Putin, tak by poslední největší bohatství nerostných surovin a půdy bylo rozděleno mezi velké nadnárodní firmyJaroslav Bašta
20.7.2019  Svobodné Univerzum
Jakou hrozbou tedy je Rusko? Proč ukrajinský Majdan tak ostře rozdělil celou společnost? Má Rusko skutečně vůči Západu agresivní úmysly? Co by z toho mělo, když je ve všech ohledech mnohonásobně slabší? Ale na druhou stranu, co by z toho měly Amerika a Evropa, kdyby tomu bylo naopak? Kdyby Západ provokoval Rusko a snažil se ho dostat pod svůj vliv, vyplatilo by se mu to? 

Přehrát pořad

Hamáček vs. Trump

Erik Best
20. 7. 2019    EB
Když už Jan Hamáček předal problém Michala Šmardy Andreji Babišovi, tedy alespoň do 31. července, může si teď vyhrnout rukávy a připravit se na konfrontaci s Donaldem Trumpem. V sobotním Právu Hamáček obhajoval schopnost své strany zvýšit rozpočtový příjem a připisoval si zásluhy na zavedení plánované digitální daně. Téma otevřela ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová z ČSSD, řekl hrdě, a inspirovala tím ministryni financí Alenu Schillerovou k napsání návrhu zákona. 


Lži, polopravdy a hrubá manipulácia

Milan Benkovský
Milan Benkovský
20.7.2019 NovéSlovo
To je charakteristika viacerých slovenských médií, ale i opozície, mimovládok, slniečkárov i prezidenta. Uvediem len niekoľko príkladov.

Nebývalá ztráta vlivu východní Evropy v EU aneb O příčinách rozdílnosti dvou Evrop – staré a nové

Dmitrij Minin
20.7.2019 FondStratěgičeskojKultury, překlad Zvědavec
Sebeúctu východoevropských členů Evropské unie bolestivě zasáhla dvě popíchnutí jejich západních partnerů, která vypovídají o podstatných názorových rozdílech a dokonce snad i o systémové krizi ve vztazích mezi východní a západní částí EU. Nejprve při hlasování o otázce návratu Ruska do Parlamentního shromáždění Rady Evropy (PACE) „stará Evropa“ (Německo, Francie) jednoduše přehlédla proti tomu protestující „novou Evropu“. Ještě větší šok následoval při výběru nových členů řídících orgánů EU. Poprvé od rozšíření unie nebyl do jejích vrcholných orgánů zvolen žádný kandidát z východní Evropy.

Vláda, která mučí novináře, odmítla vstup RT na konferenci o médiích


Caitlin Johnstone
20.7.2019  Information Clearing House, překlad Zvědavec
Britské ministerstvo zahraničí zakázalo ruským médiím RT a Sputnik účast na mezinárodní konferenci o svobodě médií v Londýně.
„[Média] RT a Sputnik nebyla akreditována kvůli jejich aktivní roli na šíření dezinformací,“ uvedla mluvčí ministerstva zahraničí.


„Je zapotřebí zvláštního druhu pokrytectví k tomu, aby obhajovali svobodu tisku a přitom uvalovali zákaz na nevyhovující hlasy a očerňovali alternativní média; bohužel svět se již naučil očekávat právě takovéto věci od britského ministerstva zahraničí,“ uvedla v reakci televize RT ve svém prohlášení.

Tak to už je moc! Česká televize vyškrtla z rozhovoru s Karlem Gottem větu: “Ať žije pan prezident!” Navíc prostříhala záznam tak, aby Gott v klíčovou chvíli nebyl v záběru. Kdo to zastaví?

Ondřej Höppner
20. 7. 2019    hoppner (včetně videí)
Zpěvák Karel Gott poskytl České televizi při příležitosti svých 80. narozenin rozhovor. V něm dojatě pronesl větu: “Ať žije pan prezident!” V přepisu rozhovoru na stránkách České televize však tato věta chybí. Záběry jsou navíc dodatečně prostříhány tak, aby v klíčovém okamžiku mistr nebyl na obrazovce. Česká televize navíc rozhovor, který byl předtáčený a odvysílaný v neděli 14. července, prostříhala tak, aby větu: “Ať žije pan prezident!” neřekl Karel Gott přímo na kameru. V okamžiku, kdy hluboce dojatý mistr oslavuje prezidenta Miloše Zemana, je v prostřihu záběr na válečného reportéra ČT Michala Kubala, jak se ošívá. Gotta tak slyšíme, ale nevidíme.


Doktor Campbell o malé Grétě, kapitánce Carole a našich chvilkařích: Debilizace společnosti dosáhla zcela nové úrovně. Toto je výsledek liberální demokracie

Jan Campbell
Rozhovor s Dr. Janem Campbellem
20. 7. 2019   ParlamentrníListy
Symptomy vytoužené bídy! O tom, co nás vlastně ničí, hovoří vysokoškolský pedagog, znalec geopolitiky, doktor Jan Campbell. „Mohou přežít pouze mladí, radikální, kreativní a destruktivní občané, spojení s narcisty a politickými ambicemi a aktivisty dávajícími přednost pokryteckému moralizování před právem.“ „Debilizace společnosti“ podle něj dostala nový rozměr. „Zbavuje lidi sebe samých. Debilizovaný jedinec se nedokáže postavit proti názoru z venku, při mysli na odpor dostane strach z následků a pocit viny. Debilizace společnosti je proto efektivnější než represe.“ A že lidé nevypadají šťastně? Lidé jsou nešťastní! Přidává i postřeh k působení eurokomisařky Věry Jourové. Ta by podle Campbella měla urychleně vyhledat lékařskou pomoc, sdělit výsledek veřejnosti, začít studovat Bibli kralickou a odejít na dlouhodobý sabatikl.

pátek 19. července 2019

Británie, brexit a Boris Johnson, jak je z České televize neznáte. Promlouvá lékař Rogozov, který ostrovy poznal jako málokdo jiný

MUDr. Vladislav Rogozov
Rozhovor s lékařem Vladislavem Rogozovem 
19.07.2019 Parlamentní|Listy
Lékař Vladislav Rogozov je vděčný osudu, že ho obdaroval hned dvěma domovy. Prvním je Česko a druhým Anglie. Mít dva domovy považuje za velmi dobrou příležitost vnímat každou zemi zblízka, a přitom s určitým nadhledem a perspektivou země druhé. Je optimistou a věří, že Česká republika má stále jedinečnou příležitost. Příležitost vyvarovat se negativních jevů, které dnes můžeme vidět v jiných vyspělých zemích. Také věří, že důležitým krokem k tomuto cíli je šíření povědomí o současném dění mimo Českou republiku. V tomto pokračování seriálu rozhovorů komentuje dění kolem odchodu Spojeného království z Evropské unie.

Ľuboš Blaha: Tohto ste agentom, milá pani

Ľuboš Blaha
Ľuboš Blaha
19.7.2019 VašeVěc
"Nie som agentka Sorosa" is the new "mala som na maturitnom vysvedčení samé jedničky"? Pri všetkej úcte, ona to tá Čaputová nevidí, že sa nekonečne strápňuje? Rovnako, ako sa strápňovala Nicholsonová, keď hrdo dokazovala, že má maturitu.

Co tak nové Tajemství výchovy v ČT?

Karel Pech -  "Tajemství výchovy
Lubomír Man
19.7.2019 VašeVěc
Stalo se mi to před chvíli. Chystal jsem se na tramvajové zastávce usednout na lavičku a nevšiml si asi čtyřletého chlapce, který ve snaze vybojovat přede mnou místo pro sebe (a snad i pro svou maminku), se zřejmě z běhu (jinak bych ho včas stačil vnímat), vrhl pod můj už usedající zadek. Jenže já o tom nevěděl, na lavičku před okamžikem ještě volnou jsem se už nedíval a pokračoval v usedání – a to až do momentu, kdy jsem pocítil, že pode mnou už není lavička, ale cosi jiného. Vyděšeně jsem se snažil znovu rychle povstat, díky bolavému kolenu jsem se ale zapotácel a asi pěti následujícími kroky před početným obecenstvem chytal rovnováhu.

Lepší podmínky, lepší lidé a zářivá budoucnost

Peter Schwarz 
16. 7. 2019 Outsidermedia
Zdálo by se, že lepší podmínky vytvoří lepší lidi, ale přesný opak je pravdou. Je zřejmé, že vrchnost si sama vždy dobře uvědomovala nutnost hladomorů, morů a válek, a tak čas od času spáchala nějaké ty morové rány a světové války, ve kterých nechala přemnožené zbytečné poddané vyhladit.

Ivo Krieshofer: Kdo vypěstoval Hitlera

Mnichov 1938
Ivo Krieshofer
19.7.2019  Kdo vypěstoval Hitlera
V listopadu 1918 skončila první světová válka. Podvodným způsobem bylo uzavřeno příměří, které však bylo spíše bezpodmínečnou kapitulací. Po odzbrojení Němců byla ve Versailles uzavřena mírová smlouva. Tu zavrhli nejen němečtí politici, ale též mnohé přední osobnosti vítězů. I pozdější britský premiér W. Churchill prohlásil, že hospodářské klauzule smlouvy byly natolik zlomyslné a hloupé, že byly zjevně nesmyslné. Německo bylo nuceno zaplatit naprosto nepředstavitelné reparace.

Bratříčkování s Landsmanšaftem: Znepokojivé aktivity ministra a velvyslance. Za zády české vlády i prezidenta, přesto prý jejich jménem. Bude příští sjezd zde? Které strany si s nimi notují? Lieber Freund Berndt

Originální grafika ProtiProudu
Jiří Kobza
19.87.2019 ParlamentníListy
Jiří Kobza a Tomáš Doležal podrobněji sledují podivné aktivity ministra zahraničních věcí Petříčka a velvyslance Podivínského na nedávném sjezdu Sudetoněmeckého Landsmanšaftu

RIP Justin Raimondo

Nebojša Malić
19.7.2019 Grayfalcon, překlad Messin
Jsem už dost starý, abych si pamatoval na úsvit nyní již minulé epochy blogů, kdy byl internet nový a plný naděje. Času, který nabízel možnost ignorovat mainstreamová média a jejich „fakta“, (či spíše fantazie) o válkách probíhajících v půlce světa – nebo v mém případě na mém prahu – protože tam byli lidé, kteří posílali příspěvky online z první ruky.


Podle Íránu si americké námořnictvo sestřelilo vlastní dron!

-kou-
19.7.2019 Twitter.com, Ria.ru, a PrvníZprávy
Írán nemá žádné informace o ztrátě dronu, řekl novinářům Javad Zarif, šéf ministerstva zahraničních věcí Islámské republiky.

čtvrtek 18. července 2019

Europoslanec za SPD Ivan David vysvětluje, proč zůstal sedět při evropské „nehymně“


19. 7. 2019 Parlamentní listy  ROZHOVOR 
„Na zemědělství jde 40 procent unijního rozpočtu a Česko je tzv. evropskou politikou těžce poškozeno. Proto jsem se snažil dostat do výboru AGRI a bylo mi vyhověno,“ říká Ivan David, poslanec Evropského parlamentu za hnutí SPD. MUDr. David se směje poslancům, kteří naletěli na žádosti o podporu před volbou předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové: „Sliby se slibují a blbí poslanci se radují“.

"Na místo popravy je naháněli v kolonách": Ministerstvo obrany Ruské federace odtajnilo dokumenty o osvobození Vilniusu

Vladimír Smirnov, Svjatoslav Kňazev, Jelizaveta Komarová
19. 7. 2019       russian
V den 75. výročí úplného osvobození Vilniusu od německých fašistických okupantů zveřejnilo Ministerstvo obrany Ruské federace řadu dříve utajených dokumentů. Odhalují detaily urputných bojů o hlavní město Litevské SSR. Kromě toho byl zveřejněn spis o činnosti zařízení Baza v blízkosti Vilniusu, v němž bylo za tři roky zabito přes 200 tisíc lidí. Nacisté naháněli a sváželi lidi na toto místo pod rouškou přemístění do nového místa bydliště a práce, a pak je stříleli.

Aké sú vlastne hodnoty euro-americkej západnej civilizácie, ktoré nám vnucujú liberálno-extrémistickí fundamentalisti a ich maskot Zuzana Čaputová

Slovenská prezidentka
Zuzana Čaputová
Gabriel Gačko
18. 7. 2019  HlavéSprávy
V nedávnom príhovore k slovenským veľvyslancom v zahraničí prezidentka Zuzana Čaputová zdôraznila, že „nebude mlčať, ak sa budú znevažovať naše hodnoty (?), ak budeme zo Slovenska vysielať zmätočné signály, alebo konať proti našim záujmom ako člena Európskej únie a NATO“. Jej posolstvo ešte zdupľoval štátny tajomník rezortu zahraničných vecí František Ružička s tým, že „Slovensko musí jednoznačne podporovať základné hodnoty euro-americkej západnej civilizácie“

Česká televize, podivné hospodaření, podivná politika a začerněné smlouvy na peníze?

Jiří Čumpelík
Jiří Čumpelík
18. 07. 2019 blog autora
Bylo by jistě radostí sledovat, jak ta naše děvčata na letošním Wimbledonu válela, ale holt smůla, protože ČT Sport zase nic a kanál NOVA Sport každý nemá možnost chytit.

středa 17. července 2019

EU - od naděje ke zkáze

Stanislav Balík
17.7.2019
Vznik EU byl spjat se snahou zabránit vzniku válečného konfliktu na evropském kontinentě po druhé světové válce. Evropské státy chtěly mít Německo pod kontrolou a již nikdy nepřipustit válečný požár, který by vyšel z německé půdy. Proto vzniklo Evropské společenství uhlí a oceli a v roce 1958 Evropské hospodářské společenství. 

TEORIE DNEŠKA: Co dělat? 1/245

Doc.Radim Valenčík
Radim Valenčík
17.7.2019 blog autora
Před několika málo dny mně Marek Řezanka napsal mail s velmi podnětným vystižením toho, nad čím se zamýšlí v současné době hodně lidí, kterým jde o změnu k lepšímu:

Vytvořila hluboké příkopy mezi námi a sudety teprve až válka?

Vladimír Pelc
17.7.2019 VašeVěc
První, co na sjezdech sudetů zaujme, je pompéznost; pompéznost nejen ve výzdobě, pompéznost a nabubřelost i ve slovech. Druhé, co na sjezdech sudetů zaujme, jsou systematicky proklamované lži. Několika lživými tvrzeními ve svém vystoupení na Sudetoněmeckém sněmu v Řezně 9. 6. 2019 přispěl do sudetské studnice lží velvyslanec ČR ve Spolkové republice Německo (SRN) Tomáš Podivínský.

NATO náhodně odhalilo umístění amerických jaderných zbraní v Evropě!

Americká jaderná bomba B61
-kou-
17.7.2019 WashingtonPost.com a PrvníZprávy
Parlamentní shromáždění NATO pro obranu a bezpečnost předložilo zprávu, která identifikuje tajné umístění amerických jaderných zbraní v Evropě, uvedl The Washington Post.

Die Welt: Hrůza, Evropu možná čeká „překvapivý úder" Ruska!

-kou-
17. 7. 2019  DieWelt a PrvníZprávy
Z militaristické dílny – dalo by se to definovat jako propagandistický „workshop NATO“ - opět vyskočila ruská hrozba. Tentokrát na rozdíl od britských či amerických médií z dílny v německém podání.

Svět ruskýma očima 515

Zajoch
17.7. 2019 Outsidermedia
Spolupráce třetích zemí s NATO má vždy protiruský charakter * * * * Řecko se změnilo na protektorát * * * * Jaký byl humbuk kolem Venezuely a kde je nyní?

Je nutné přijmout okamžitý zákaz kosmického záření


Michal Brand
17. 7. 2019
Nejnovější studie finských a japonských vědců ukazují, že hlavním faktorem změn klimatu je kolísání úrovně kosmického záření. Pro jednoduchost stručné shrnutí: úroveň kosmického záření výrazně ovlivňuje tvorbu a stabilitu nízké oblačnosti, která následně vytváří takzvaný deštníkový efekt. (V originále „umbrella effect“, my bychom asi spíše použili náš termín „poklička“, „pokličkový efekt“). S těmito závěry přišly studie finských a japonských vědců. Zároveň studie prokazují, že vliv člověka na teplotu je hrubým způsobem nadhodnocován ve studiích klima-alarmistických ideologů, ehm, klima-alarmistických „vědců“. 

(Pozn. red.  I.D. Polovina vědeckých terorií je chybná. Bohužel nevíme která. Proti demagogii není dobré bojovat demagogií.)

Americká vojenská základna se může ocitnout u Krymu

17. 7. 2019       ruinformer
Vojáci USA začali modernizovat námořní základny Ukrajiny, které se nacházejí v Nikolajevské oblasti, tedy v bezprostřední blízkosti poloostrova Krym. Přivezli do Očakova speciální průmyslové vybavení. Pak američtí vojáci demontovali startovací a přístávací dráhu, která byla kdysi postavena ukrajinskou armádou. Je třeba poznamenat, že ukrajinští vojáci nebyli do výstavby nové startovací a přistávací dráhy letiště zapojeni.

úterý 16. července 2019

Stoltenberg Rusku: Máte poslední šanci! Rusko: Řekněte to Američanům!

Jens Stoltenberg, generální tajemník NATO
-kou-
16. 7. 2019 FAS a PrvníZprávy
Rusko nadále tvrdí, že neporušilo Smlouvu o odstranění raket středního a krátkého doletu ačkoliv bezpečnost celé Evropy je v sázce, napsal Jens Stoltenberg v článku pro Frankfurter Allgemeine.

pondělí 15. července 2019

"Triumfy" od Putina a paralýza Washingtonu


Irina Alksnisová 
16. 7. 2019   ria
V pátek ráno (moskevského času) jsme se dozvěděli, že Rusko začalo dodávat do Turecka protiletadlové raketové systémy S-400. V době psaní tohoto textu přicházely oficiální komentáře z Moskvy a Ankary, které se omezily na zdůraznění plánované rutiny: jak jsme se dohodli, tak působíme. Co se týká reakce ostatních zainteresovaných stran, především Washingtonu a NATO, doposud není. Pentagon slíbil, že zveřejní zvláštní prohlášení, ale nestalo se. Tehdy, v pátek, americká armáda oznámila briefing na toto téma, ale byl dvakrát odložen a nakonec úplně zrušen.

Má Trump gule volat hluboký stát k zodpovědnosti?

Paul Craig Roberts
15. 7. 2019 foreignpolicyjournal
Toto je poslední příležitost americké vlády povolat bezpečnostní agentury k zodpovědnosti a tím jim znemožnit provozovat jejich agendy bez jakýchkoli omezení. Je známou skutečností, že zorganizování aféry Russiagate, to je podvodu, kterého se na americkém lidu a světu dopustil vojenskobezpečnostní komplex USA, demokratická strana a americké presstitutky, by se nemohl nikdy uskutečnit, kdyby se vysocí činitelé CIA, FBI a Obamova ministerstva spravedlnosti (sic), nedopustili zločinů.


Všichni ví, co se děje za bordel v ČT, ale nikdo s tím nic nedělá

Českou televizi? Ne, děkuji, to raději
svobodu projevu a demokracii!
Růžena Chrastekova
15.7.2019   VašeVěc
Naše (jejich) Česká televize, takto veřejnoprávní médium, které si povinně všichni musí platit, ale které si dělá naprosto svévolně, co chce a co si zamane, zákon - nezákon, kodexy - nekodexy, Rady - neRady, už nějakou dobu štve, mírně a slušně řečeno, už kdekoho. Odbornou i laickou veřejnost.

neděle 14. července 2019

Otázka ústavně-kompetenční

Tribun 
14.7.2019
Jak tak tahanice o rošádu Staněk-Šmarda (Hamáček chce, Zeman nechce, Babišovi je to jedno a kavárna z toho šílí, protože Babiš navrhl, ale Zeman neodvolal) kulminují, stále častěji a intenzivněji přemýšlím o tom, proč v odvolávání a jmenování ministrů prezident vůbec figuruje, pokud nemá mít žádnou autonomii a má být jen pasivním a poslušným vykonavatelem premiérových zadání? Proč si tedy ministry nejmenuje a neodvolává přímo premiér? Jak jde taková pasivní role dohromady s tím, že prezident je hlavou státu? 

Zbořil: My vlastně už ani nevíme kdo řídí ČSSD, Petříček nebo Hamáček? (VIDEO)

Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz
Zdeněk Zbořil a -rp-
14.7.2019 PrvníZprávy
Krize uvnitř ČSSD se prohlubuje, my už vlastně nevíme, jestli této straně nevládne nějaký štáb pana Petříčka a nebo předseda strany, který vládne, protože je náhodou ministrem vnitra, říká Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz.Svět při nedělní ranní kávičce Terezy Spencerové aneb Informační doplněk k hlavnímu proudu


Tereza Spencerová
14. 7. 2019 iPrima
Přinášíme dnešní Ranní kávičku Terezy Spencerové. Ostatně k ranní kávě patří i přehled o světě, který nám mainstreamová média ani média veřejnoprávní nechtějí nabídnout. Nu tedy, dejme se do čtení toho, co naši mediální manipulátoři nepovažují za podstatné nebo to chtějí před námi utajit.


Kvůli neúspěšným studentům chtějí politici zrušit maturitu z matematiky. Co dávat maturitní vysvědčení jen oproti kolku? A řidičák? Zbroják?

Tomáš Vyoral
14.7.2019      iPrima
Vláda má dostat na stůl poslanecký návrh z dílny Pirátské strany, pod který se podepsali i experti na problematiku školství z ODS, KDU-ČSL a TOP 09, jehož cílem je radikálně změnit maturitní zkoušky. Zejména z toho důvodu, že maturitu z matematiky, která má být od roku 2022 povinná, mnoho studentů nezvládlo. Logika některých je vskutku „turbulentní“. Aneb „nepovedlo se nám zvednout vzdělanost studentů na úroveň maturity, přizpůsobíme úroveň maturity studentům. A maturitní vysvědčení budou „školští experti“ posílat mailem oproti okolkované žádosti, ne?

Náš stát si dokážeme zničit sami

Jaroslav Tichý 
Jaroslav Tichý
14.7.2019  E-republika
Máme-li obhájit naše národní zájmy a udržet náš stát, je nezbytně nutné, aby se politické subjekty hájící naše národní zájmy zformovaly do společného seskupení a začaly koordinovat svoji součinnost.

Dohoda, kterou nikdo nepřijme

Eric Margolis
14.7.2019 OrientalReview, překlad Zvědavec
Snaha prezidenta Donalda Trumpa o podvodný prodej Palestincům - s využitím peněz za ropu z Perského zálivu - byla doposud velkým neúspěchem, jak se dalo předpokládat. Takzvaná „Dohoda století“ se ukázala jako nečestný podvod.


Sociální stát?

Radim Valenčík
Radim Valenčík
14.7.2019 blog autora
Dnes je výročí pádu Bastily, začátku francouzské revoluce, pádu feudálních pořádků a nastoupení evropských národů na cestu k demokracii. Po té francouzské přišly další, které už měly na svých vlajkách symboly sociálního státu. Ale mnohé formy sociálního státu propadly sítem dějin, ztratily podporu lidí. Idea spravedlivé společnosti symbolizované "sociálním státem" přesto nezmizela. Radim Valenčík se k ní vrací: