Reklama

sobota 27. července 2019

Německé starosti na naši hlavu

Zbyněk Fiala
25. 7. 2019  VašeVěc
Index manažerů nákupu v Německu klesl na nejnižší úroveň za sedm let. Za něco mohou obchodní války, může také jít o přirozený konec konjunktury, ale do hry vstupují i převratné inovace dusící tradiční průmyslové obory. Patří k nim i náš milovaný automobilový průmysl.

V PACE se objeví zástupce Krymu jako území Ruska

Andrej Babický
27. 7. 2019    ukraina
Přesun poslankyně Státní dumy RF Natalje Poklonské z výboru pro státní bezpečnost do výboru pro mezinárodní záležitosti není nikterak běžnou událostí. Nové postavení zástupkyně Krymu v dolní komoře ruského parlamentu bude mít dalekosáhlé důsledky. Je jasné, proč byl tento krok učiněn právě teď. Ale všechno pěkně popořádku.

Ako to vlastne bolo s tým socializmom? Letné zamyslenie

Milan Benkovský
27. 7. 2019 NovéSlovoSk
Súčasné mainstreamové média, pravicoví politici, mimovládky, slniečkari a „naši“ prezidenti zvelebujú súčasnosť a kydajú na obdobie socializmu. Pritom mnohí z nich o tom nič nevedia, lebo buď ešte nežili, alebo sa v lepšom prípade hrali na piesočku. Podľa nich to bola totalita. V istom zmysle iste áno, ak hovoríme o totalite jednej strany a jednej ideológie. Dnes však máme na Slovensku oveľa obludnejšiu totalitu, totalitu moci kapitálu, moci peňazí, ktorá je skutočnou podstatou kapitalizmu.

(na obrázku:  CESTA K SOCIALIZMU - SOCIALISTICKÝ SYSTÉM SE HROUTÍ - PROTOŽE TO NEBYL OPRAVDOVÝ SOCIALIZMUS)

Američané odesílají sami sebe do popelnice historie

Paul Craig Roberts
27. 7. 2019  paulcraigroberts
Demokraté jsou ještě šílenější, než jsem si myslel. Předseda právního výboru Sněmovny reprezentatntů Nadler a jinak jeden z nejfanatičtějších nepřátel prezidenta Trumpa, uspořádal společně se svými stejně smýšlejícími kolegy tiskovou konferenci, na které navzdory absenci jakýchkoli důkazů (jež by mu mohl dodat jedině dřívější ředitel FBI Mueller), prohlásil, že Trump je zločinec a že demokraté budou i nadále usilovat o to, aby byl podroben procesu impeachmentu, čili řízení, jímž má být prezidentské funkce zbaven.

Švédský chalifát: nejen bílý Švéd, ale dokonce už i černoch je méně než muslimský kriminálník a nelegální migrant


Michal Brand
27. 7. 2019
Ve Švédském Islámském Státu (dříve známo pod názvem Švédsko, dnes možná Mixland, pokud se splní přání tentokrát desetileté pomatené blbky, která nic neumí a chce být bez práce populární celebritou) byl zatčen americký rapper A$AP Rocky. Podle „informací“ v českých médiích napadl nebohé lidi na ulici, popral se s nimi a dokonce je i zranil. Švédská policie ho zatkla a drží ho ve vazbě. Za jeho propuštění intervenoval i americký prezident Trump.

Co se stalo nad souostrovím Tokdo?

Geo
27. 7. 2019  Eurasie24
Nad souostrovím Tokdo v Japonském moři se udál bezprecedentní incident, do něhož byli zapojeni čtyři silní hráči. Historicky první společná mise ruských a čínských strategických letadel měla dramatický průběh, kdy se nad sporným územím ocitla desítka bojových letadel, přišlo na ostré manévry, vypuštění klamných cílů a údajně i na střelbu.

Podle výroční zprávy NCOZ se čtením a šířením článků z alternativy můžete stát spolupachatelem v organizovaném zločinu a v podněcování terorismu! Neuvěřitelné výroky elitních důstojníků policie ve výroční zprávě potvrzují, že v České republice začne být kriminalizována novinářská práce na alternativě, ale spolu s ní i koncoví čtenáři! Řetězové emaily a přeposílání článků bude moci být posuzováno jako organizovaný ideo-zločin! Předsudečná nenávist, posilování pravomocí tajných služeb a teď už dokonce organizovaný zločin kvůli sdílení článků z alternativy!

-VK-
26. 7. 2019  AENews
Podle výroční zprávy NCOZ se čtením a šířením článků z alternativy můžete stát spolupachatelem v organizovaném zločinu a v podněcování terorismu! Neuvěřitelné výroky elitních důstojníků policie ve výroční zprávě potvrzují, že v České republice začne být kriminalizována novinářská práce na alternativě, ale spolu s ní i koncoví čtenáři! Řetězové emaily a přeposílání článků bude moci být posuzováno jako organizovaný ideo-zločin! Předsudečná nenávist, posilování pravomocí tajných služeb a teď už dokonce organizovaný zločin kvůli sdílení článků z alternativy!

Rostislav Iščenko. Volby na Ukrajině: pohyb jen pro pohyb

27. 7. 2019     discred
Nevím, jak se volby konají v podmínkách afrického tribalismu, asijského feudalismu a latinskoamerických kokainových diktatur, ale pro Evropu jsou ukrajinské volby unikátní. Ne proto, že se konají v podmínkách horké občanské války na Donbasu a studené na zbytku země (když byl zvolen Porošenko, situace byla horší). A ne proto, že v zemi běsní policejní teror a ve věznicích je spousta politických vězňů. Ukrajina je pravděpodobně první a jedinou evropskou zemí, ve které žádná ze stran, která prošla do parlamentu, voličům v podstatě nic neslibuje.

pátek 26. července 2019

Jihokorejské stíhačky, japonský vzdušný prostor, dvě minuty nenávisti


Michal Brand
26. 7. 2019
Novou „kauzou“ v obviňování Ruska a vytváření obrazu strašlivého vnějšího nepřítele je kauza údajného porušení údajně jihokorejského vzdušného prostoru ruskými vojenskými letadly a kauza následné údajné střelby jihokorejských stíhaček. Tato story dělá titulky mainstream médií na prvních stranách. A titulky to jsou panečku drsné, jak kdyby Rusko zaútočilo na půl zeměkoule a tím začala světová válka. „Vletěli jste do našeho prostoru, obvinili Jihokorejci Rusko a začali pálit“, píší Novinky z mediální grupy Seznam.

USA začína stavať na Ukrajine námornú vojenskú základňu. Takáto nebezpečná provokácia tu ešte nebola

Přístav v Očakově
Ivan Lehotský
27. 7. 2019  HlavnéSprávy
Spojené štáty sa bez účasti domorodcov pustili do rekonštrukcie námornej vojenskej základne v ukrajinskom Očakove. Prekročili tým ďalšiu hranicu možného a ďalšiu červenú čiaru. Ak tú základňu naozaj začnú používať, svet bude opäť o niečo bližšie k jadrovej apokalypse.

Jak u blbejch: Tereza Spencerová se směje strachu z Putina. A vidí velký problém pro EU


Tereza Spencerová
Tereza Spencerová
26. 7. 2019 ParlamentníListy
Tak jako v 80. letech určoval politiku tandem Thatcherová–Reagan, tak teď zažijeme tandem Johnson–Trump. Evropskou unii mají oba rádi zhruba stejně, glosuje analytička Tereza Spencerová. Ta v rámci svého pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz konstatuje, že válku s Íránem Trump nechce, protože by mu pohřbila naděje na znovuzvolení. S úsměvem Spencerová reaguje na vystoupení vyšetřovatele vlivu Ruska na volby v USA.

„To připomíná praxi nacistických organizací.“ Bývalý policejní prezident tvrdě okomentoval tajné vězení v Mariupolu

26. 7. 2019    sputniknews
Tajné vězení v ukrajinském Mariupolu, kde jsou lidé podrobováni mučení a kam se dostávají bez soudu, připomíná praktiky nacistických organizací. Řekl pro RIA Novosti bývalý prezident české policie a úřadující prezident Asociaci nezávislých médií Stanislav Novotný. RIA Novosti našla nové tajné dokumenty a důkazy o existenci tajného ukrajinského vězení na letišti v Mariupolu. Pod tajným patronátem Služby bezpečnosti Ukrajiny (SBU) patřilo batalionu Azov (pozn. ukrajinská ultrapravicová skupina. Mnozí z členů skupiny jsou v Rusku trestně stíháni).

Bojová vozidla pěchoty a generál Opata

Martin Koller
26. 7. 2019
Nedávno jsem zachytil na internetu videa, kde byly rozhovory s náčelníkem Generálního štábu, generálem Opatou. Po pravdě řečeno mne udivila vlna kritických komentářů. Generál se vyjadřoval k otázkám vyzbrojování a bojeschopnosti armády věcně správně, nicméně bylo vidět, že není školený řečník, nebo politický komediant. Mluvil proto na rovinu a srozumitelně. Z tohoto hlediska bych jen připomenul otázku výběrového řízení na bojová vozidla pěchoty (BVP) k niž se vyjadřoval.

Milan Rastislav Štefánik v Rusku a boľševici (2)

Jozef Beňa
26. 7. 2019  NovéSlovo
Komunistický režim sa usiloval vymazať M. R. Štefánika z našich dejín a historiografie. Nemali ho poznať ani žiaci a študenti. Nebol v školských učebniciach dejepisu, mládež odtiaľ nepoznala ani jeho podobu z fotografie. Toto pozná a toto opakoval každý moderátor rozhlasu a televízie. Prečo to tak bolo? Aké boli príčiny, vzťahové a nominálne súvislosti tejto skutočnosti? 
Nejnovější agonický škub ČSSD: Šmarjá Šmajda

Oleg Rybnikář
Oleg Rybnikář
26. 7. 2019
ČSSD je již nejméně druhé volební období v agónii. Ta se projevuje křečovitými agonickými škuby; jejich frekvence je arytmická, ale postupně se zrychlující. Jejich amplituda velmi kolísá, a to od drobných škubů typu hodinové účasti vládního poslance jako řečníka na protivládní demonstraci, až k masivní několikaměsíční křeči, označované občas jako vládní či dokonce ústavní krize. Čas politických stran se měří jinak, než čas pouhých smrtelníků. Obdobně, jako vesmírné vzdálenosti se měří na světelné roky, tak pro poločas rozpadu politických stran je jednotkou volební období.Rusko jednostranně zrušilo vizovu povinnost - česka medjyalni scena se to snaži tajit?

Bloger a cestovatel Ladislav Větvička
Ladislav Větvička
26. 7. 2019  blog autora
Česka republika měla s Ruskem bezvizovy styk až do roku 2002, kdy zme Rusum museli zavest vizovu povinnost jako sučast bruselskych dohod.

Zadržení ruského tankeru Ukrajinou vyvolalo v Rusku bouři: Sankce!

-kou-
26. 7. 2019  RIAPrvníZprávy
Poslanec Státní dumy RF z krymského regionu Andrej Kozenko navrhl v souvislosti s zadržením ruského tankeru ukrajinskými bezpečnostními silami, uložení sankcí proti ukrajinským přístavům.

Čekání na Godota

Jaroslav Tichý
26. 7. 2019
Česká republika se nachází již delší období v obtížné situaci, která se dále zhoršuje. Náš stát a převážná část jeho občanů jsou vysávány ze zahraničí, fungujeme v rámci EU v přidělené roli kolonie, existují požadavky na odevzdání zbytku naší suverenity, nadále existují snahy zvenčí o naši islamizaci. Dochází k ohrožení samotné existence našeho státu a národa. Namísto snahy o řešení však stále čekáme, přičemž toto vyčkávání navozuje dojem čekání na Godota popsaného v absurdním dramatu Samuela Becketta.

Co se tedy opravdu stalo na Krymu na jaře 1944?

Alexandr Něukropnyj
26. 7. 2019 topcor a myslenkyocemkoli
Nedávno vystoupil na fóru věnovaném 70. výročí přijetí Všeobecné deklarace lidských práv Petro Porošenko s tím, že srovnal ruskou moc na Krymu (aniž by k němu jako obvykle připojil „okupační“ štítek) s „akcemi Stalina, který snil o likvidaci tatarského národa". Řečeno to bylo hlasitě... A také - lživě a negramotně. Zkrátka porošenkovsky. Aby však bylo možné plně pochopit, jaký nesmysl ukrajinský prezident
pronesl, je nutné pochopit skutečnou podstatu událostí z jara 1944 na Krymu a především jejich skutečné příčiny.

Jákob Kedmi: USA nestačí ani mrknout a nezůstane po nich ani prach

Jakov Kedmi
Jakov Kedmi a admin ISSS
26.7.2019 Institut Slovenských Strategických Studií
Američané jsou zvyklí mluvit jazykem arogance, říká bývalý velitel izraelské vojenské zpravodajské služby Nativ, Jakov Kedmi. Reakce Ruska bude ale podle něj pro USA naprosto neočekávaná nepříjemnost. Oni dokonce ani nevědí, co je čeká. Ale až se to dozví, bude pozdě, říká vojenský expert. Je přesvědčen, že po jakémkoli úderu na Rusko, zamíří odvetný úder především na území Spojených států. Jediné, co může podle Kedmiho USA zastavit, je ohrožení samotných Spojených států. Tento vojenský analytik je stručný, přesný a nemá ve zvyku se mýlit.


Komentář Terezy Spencerové: Ztracený Robert Mueller pohřbil Russiagate i Trumpův impeachment…

Robert Mueller
Tereza Spencerová
26. 7. 2019 iPrima
Letmý průlet po titulcích amerického mediálního mainstreamu jasně dokládá, že středeční vystoupení hlavního vyšetřovatele kauzy „Russiagate“ Roberta Muellera v Kongresu nejenže nenabídlo Demokratické straně argumenty k Trumpovu impeachmentu, ale naopak se proměnilo v totální katastrofu.

čtvrtek 25. července 2019

Kyjevský politolog sdělil, čeho se Američané bojí na situaci s Ukrajinou

25. 7. 2019 zelv.ru
Vyhlídky na zlepšení situace na Ukrajině budou smutné, pokud hlava státu Vladimír Zelenský nenajde společný jazyk s Moskvou a Donbasem. Konstatoval to ředitel Kyjevského centra pro politická studia a konfliktologii Michail Pogrebinský. Politolog připomněl, že šestý prezident Ukrajiny se sám rozhodl zkontaktovat se s Ruskem. Podle jeho názoru to svědčí o přání zahájit dialog.

Novodobé revolucionářky

Kapitánka lodi Sea Watch 3 Carola Rocketová
@@ 
25. 7. 2019 Outsidermedia
Ani ne tak s údivem jako se zájmem sleduji případ německé kapitánky Racketeové z neziskové organizace Sea Watch, která se rozhodla převézt do Itálie půl milionu Libyjců, i přesto, že tak porušuje italské zákony. 

Voda je život aneb Globálně a doopravdy

Aleš Macháček
25.7.2019  E-republika
My na Západě jsme pod vlajkou pokroku vedeni k válce o zdroje energie. A to i přesto, že vítězům nebudou nic platné. Užitím fosilních energií na potlačení následků ekologické krize bude zaděláno na skutečnou krizi.

Jméno, které se nesmí vyslovit. „Ban“ facebooku na Tommyho Robinsona

Tommy Robinson
Jana Kunšteková
25. 7. 201 iPrima 
„Pokud levice nechápe, co je třídní boj, chopí se ho jiní. Jak ukázal případ zneužívání dětí v Rotherhamu v Anglii. Salónní levičáci by nepřipustili, že minorita, tedy z principu utlačovaní, mohou páchat takové věci na chudých dětech. Tak to uchopil Tommy Robinson a přitáhl pozornost. Zaslouženou. Chlap, který se pere, mluví sprostě a vůbec. A právě proto ho i ti salónní levičáci i liberálové tak nenávidí. Ukázal na tu spoustu místa, které opustili v zájmu boje za práva menšin.“


Hloupé odpovědi na hloupou otázku

Jiří Jírovec
25. 7. 2019
Je zcela nepochybné, že česká media rozehrávají hru proti Zemanovi. Proto se v různých obměnách vynořuje otázka, jak Zeman zneužije krizi, ve prospěch vlastních, blíže nespecifikovaných zájmů. V ČT odpovídají na tuto hloupou otázku politologové způsobem, který naznačuje, že jsou ochotni říct cokoli, pokud si tím zajistí další pozvání a honorář.

středa 24. července 2019

Manažeři Huawei si od svých obchodních partnerů berou vizitky!!! aneb Obchodní válka USA nečestnými prostředky


Michal Brand
24. 7. 2019
V pokračující kauze Huawei máme další příspěvek americké propagandy. V celé kauze jde o jediné – čínská firma Huawei utekla svým americkým konkurentům o několik koňských délek v technologiích 5G, a to jak po stránce technologické, tak po stránce ekonomické. Americké firmy na to neumí reagovat vlastní snahou, tak se spoléhají na moc státu. Prezident Trump proto označil Huawei za bezpečnostní hrozbu a celá americká administrativa vykonává bezprecedentní nátlak na svoje vazaly, ehm, spojence, aby nenakupovaly moderní, efektivní a laciné technologie Huawei a kupovaly si raději zastaralé, neefektivní a předražené technologie od amerických firem.

"Je považováno za historického ochránce": proč se v České republice obávají vlivu Ruska na západní Balkán


Oxana Solomatinová, Polina Poletajevová, Alexandra Seluková, Julie Gurejevová
24. 7. 2019    russian
Pražský institut bezpečnostních studií předložil zprávu o způsobech evropské integrace západního Balkánu. Dokument, s nímž se agentura RT seznámila, byl vyhotoven s přispěním americké Národní nadace pro podporu demokracie (NED), jejíž aktivity jsou v Ruské federaci považovány za nežádoucí. Autoři v něm poukazují na to, že Brusel musí v regionu získávat reputaci, protože tam jsou silné pozice ostatních hráčů, zejména Ruska a Turecka. Je uvedeno, že obyvatelstvo západního Balkánu často vnímá Moskvu a Ankaru jako "historické ochránce". 


Milan Rastislav Štefánik v Rusku a boľševici (1)

Jozef Beňa
24.7.2019  NovéSlovo
Komunistický režim sa usiloval vymazať M. R. Štefánika z našich dejín a historiografie. Nemali ho poznať ani žiaci a študenti. Nebol v školských učebniciach dejepisu, mládež odtiaľ nepoznala ani jeho podobu z fotografie. Toto pozná a toto opakoval každý moderátor rozhlasu a televízie. Prečo to tak bolo? 

(Na snímku francouzský generál Milan Rastislav Štefánik)

Zneuctěný Měsíc

Tribun
24.7.2019  Tribun
V souvislosti s 50. výročím přistání Apolla 11 na Měsíci se vyrojila velká spousta článků a komentářů, od oslavných přes osvětové po konspiračně-teoretické. A potom komentář prominentního komentátora Lidových novin Petráčka. Chudák starý pán má svojí nenávistí k Rusku už tak rozežraný mozek, že zplodil komentář, ve kterém přistání na Měsíci zredukoval na triumf USA a debakl SSSR. Nic pro něj není důležitější, než že „hodní naši“ (USA) porazili ty „zlé cizí“ (SSSR), což tak podle vlastních slov vnímal již v roce 1969.


Neskutečným příběhem Věra Sosnarová chtěla získat tři miliony

Úvodní stránka článku z časopisu
Paměť a dějiny č.2/2019
-ps-
23. 7. 2019 PrvníZprávy
"Média v našich končinách pravidelně bubnují na poplach a upozorňují na ruské fake news. Ale fakt, že tady někdo 15 let vykládá tisícům lidem lži, to mnohým pracovištím uniklo, ačkoli první pochybnosti o věrohodnosti příběhu Věry Sosnarové se objevily již v roce 2009," napsal ve svém komentáři poslanec Ivo Pojezný.


Ubohé pokusy o likvidaci demokracie u nás

Růžena Chrastekova
24.7.2019 
Nijak jinak nelze nazvat tuto stupidní až akci, organizovanou nějakými cizími aktivisty (Tom Rimpel, Ray Baseley a ani ten Fedor Bruoth vskutku nejsou rodilí Češi) z nějakých rozvracečských politických neziskovek, usilujících o destabilizaci poměrů u nás. Sehnali kolem dvou stovek nenávistných fanatiků a pár neúspěšných politiků coby řečníků, aby si tito vyventilovali svoje frustrace z proher a pádů.

Nezaplacené podniky privatizované vládami ODS, ODA a KDU-ČSL v letech 1992 - 1998 (zápis z jednání Poslanecké Sněmovny Parlamentu České republiky)

24.7.2019
Redakci Nové republiky zaslal náš pravidelný čtenář Pavel X. Redakce děkuje za zaslání.
- - - - - - - - -

Nyní bychom se věnovali pořadu schůze, s tím, že pevně zařazeným bodem je

227. Nezaplacené podniky privatizované vládami ODS, ODA a KDU-ČSL v letech 1992 - 1998

Požádám kolegu Krejzu, aby zaujal místo u stolku zpravodajů. Poté bych vyzval, aby za mě někdo také zasedl u stolku zpravodajů. Přihlášený do rozpravy je pan kolega Valenta. Až budu chtít vystoupit, tak požádám kolegu Pikala, aby mě na chvilku vystřídal. Nyní tedy pan poslanec Valenta. Než se ujme slova, pan kolega Profant se omlouvá od 9.00 do 9.30, resp. omlouval, už je tady, a pan kolega Koten do 11 hodin.

Pane poslanče, máte slovo.

Větší hrozba pro svobodu než Sovětský svaz

Erik Best
19. 7. 2019  EB
Dnešní výtah je z čerstvé knihy „Putin's World: Russia against the West and with the Rest“ profesorky Angely E. Stent z Georgetown University School of Foreign Service (kde mimochodem Erik Best studoval). Autorka se dost nelichotivým způsobem vyjadřuje o Václavu Klausovi i Miloši Zemanovi:

Americkou konvenční válku proti Iránu nelze uskutečnit

Michel Chossudovsky
24. 7. 2019
Irácká varianta blitzkriegu se současným zpojením pozemních, námořních a leteckých sil je pro útok USA a jejích spojenců na Irán nepoužitelná. A to z těchto důvodů: 

Americká hegemonie na Středním východě je v důsledku nově vznikající zdejší struktury vojenských aliancí oslabena.
USA už dnes nejsou schopny provést proti Iránu stejný útok, jaký provedly proti Iráku.

Venezuelské vzdušné síly - Suchoj SU-30 vyprovodil špionážní letoun USA.

Jan Kubeša
24. 7. 2019 video
Venezuelská armáda uvedla, že se jedná v tomto roce již o 76 narušení venezuelského výsostného vzdušného prostoru letadly USA. Americký výzvědný letoun vstoupil do leteckého koridoru Maiquetía (největší venezuelské letiště blízko Caracasu), aniž by o tomto úmyslu informoval venezuelské letecké úřady a porušil platné normy Mezinárodní civilní letecké dopravy, čímž ohrozil bezpečnost letadel v této oblasti. 

Zbyněk Fiala: Mayovou vystřídá Johnson

Zbyněk Fiala
24.7.2019 VašeVěc
Boris Johnson vyhrál souboj konzervativců o křeslo premiéra, ale v parlamentu je přijímán s obavami a může narazit na rozhodný odpor se svými plány Brexitu bez dohody.

Pentagon prováděl biologické pokusy na občanech USA - Kongresmani USA požadují od armády okamžité vysvětlení

Přenašeč limské boreliozy - klíště
24.7.2019 FSK, překlad Zvědavec
Kongres USA požádal Pentagon, aby mu poskytl zprávu o zkouškách biologických zbraní včetně pokusů s infikovanými klíšťaty na vojenských základnách Fort Detrick (stát Maryland) a na ostrově Plum (stát New York). Odpovídající rozhodnutí bylo přijato bez zbytečné publicity. Ministerstvo spravedlnosti bylo pověřeno, aby „zjistilo, zda ministerstvo obrany realizovalo experimenty s klíšťaty a dalšími druhy hmyzu s cílem použít je jako biologickou zbraň v létech 1950-1975“.

Tajné vězení SBU na Donbasu: Oběti promluvily o hrůzném mučení


Letiště v Mariupolu

Tajné vězení SBU na Donbasu: Oběti promluvily o hrůzném mučení

CC BY-SA 3.0 / DmitrOst / Маріуполь. Аеропорт
24.7.2019  Sputnik
Mučení elektřinou a motorovými pilami, noc v jámě s těly těch, kdo již v důsledku mučení zemřel. To nejsou filmové fantazie, ale reálné události, které se ve 21. století dějí na Ukrajině. Sputnik publikuje dokumenty a svědectví o tom, co se děje v tajných ukrajinských vězeních, kam se dostávají obránci DLR a podezřelí ze sympatií k „separatistům“.


Milion chvilek jako případ skupinového chování

Profesor Mojmír Grygar

Mojmír Grygar
24.7.2019
1. Pořádání masových procesů je v první řadě problém politický, ale pokusme se při posouzení manifestací na Staroměstském náměstí a na Letné uplatnit objektivní kritéria, jež nabízí teorie skupin jako zvláštního druhu společenské organizace.

úterý 23. července 2019

Írán z hlediska bezpečnosti

Martin Koller
24. 7. 2019
V posledních měsících roste napětí kolem Íránu. Nicméně neklidná bezpečnostní situace je tam již od sedmdesátých let minulého století. Nedávno došlo k útokům na tankery v tamní oblasti, z nichž USA obviňují Írán. Následně britské loďstvo zadrželo íránský tanker, který údajně směřoval do Sýrie s tím, že porušuje sankce EU. Jenže Írán není členskou zemí EU. Následně íránské speciální jednotky zadržely britský tanker. V obou případech se jednalo o civilní plavidla, přičemž země nejsou ve válečném stavu, takže můžeme mluvit o pirátství, nebo minimálně o hrubém porušení mezinárodního práva. 


Je výkon V4 při ustavování orgánů EU úspěch nebo debakl v kontextu rozložení politických sil v EU?

Oleg Rybníkář
Oleg Rybnikář
23.7.2019
Jaký je kontext rozložení politických sil v EU?
Instituce EU je superiorně ovládaná západními evropskými velmocemi, které její protoformu, tedy Společenství uhlí a oceli, před více, než půl stoletím, těsně po světové válce, zakládaly, to jest Francií a Německem, a na ně geograficky, jazykově, kulturně i ekonomicky navázané malé země Beneluxu (Belgie, Nizozemí, Lucembursko). V tomto geograficko-hospodářském bloku politicky aktuálně dominují koalice lidovců (CDU-CSU), socialistů/sociálních demokratů(SPD) a francouzských liberálů. 

Éra běsnícího lepšodavu: Geniální plán nebo zhroucení společnosti? Historicky unikátní situace. Trestáni všichni kromě zločinců. Nikdo si není jistý. Přímý přenos kolapsu Západu. Proč je dobře, že je tak rychlý?

Originální grafika ProtiProud
Petr Hampl
16. 7. 2019 blog autora a ProtiProud
PETR HAMPL analyzuje situaci současné západní společnosti jako dosud nepoznanou chaotickou totalitu, která je na prahu zhroucení


Tyranie většiny

Aleš Vaněk
22. 7. 2019 Outsidermedia
Už jste někdy slyšeli termíny jako argumentační faul, tyranie většiny, porušení ústavních zvyklostí nebo nedemokratičnost přím é volby? A už jste slyšeli nářky nad stavem naší demokracie v podání „našich“ šlechticů v dresu tzv. demokratického bloku?


MH17: Volání po spravedlnosti

Bonanza  
24. 7. 2019  Outsidermedia
Vyšetřovací tým nezávislých novinářů Bonanza prezentuje mediální exkluzivní rozhovory s jedním z podezřelých ze sestřelení MH17, malajsijským premiérem, plukovníkem, který přebral černé skříňky, a dalšími. Očitá svědectví a nevyvratitelné důkazy odborníků. Exkluzivní záběry natočené v Malajsii, Nizozemsku a v oblasti havárie na Ukrajině.
(námět: Rado Miko)

pondělí 22. července 2019

Saúdská Arábie rozmístí v zemi americké jednotky

22. 7. 2019 https://lenta.ru/news/2019/07/20/deal/ Král Saúdské Arábie schválil rozmístění amerických vojáků v zemi. Oznámila to agentura Reuters. Zdroj agentury sdělil, že USA plánují vyslat do království asi 500 vojáků. Rozmístění vojsk má posílit bezpečnost v regionu a upevnit spolupráci mezi Washingtonem a Rijádem. Toto rozhodnutí také ovlivnilo zostření vztahů mezi USA a Íránem. Po pozitivním rozhodnutí Saúdské Arábie schválil vykonávající funkci ministra obrany USA Richard Spencer nasazení vojsk v zemi, uvádí TASS.
Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová


A vyšetřuje už konečně policie Fajtovo „hospodaření“ s veřejnými penězi?


Michal Brand
21. 7. 2019
Vše odstartovalo, když ministr kultury Staněk dostal do rukou výsledky forenzního audit hospodaření Národní galerie, audit, který analyzoval hospodaření v době, kdy Národní galerii vedl pan Fajt. Forenzní audit odhalil závažné skutečnosti – pan Fajt si zřejmě sám od sebe nakupuje pro Národní galerii, nechá své podřízené podepisovat odměny pro sebe samotného, no prostě klasika. Takové typické, miloučké, lepšolidské, pravdoláskové rozkrádáníčko – milion támhle, milionek jinde. A nejde o miliony chvilek ale o miliony korun.

"Zničit jaderné zbraně a armádu": V Rusku byla podrobena kritice "chucpe" (mimořádná drzost, pozn. překl.) USA, s níž by "ani Gorbačov nesouhlasil"


22. 7. 2019     tsargrad
V USA naznačili, že by chtěli zničit naše zbraně pro "záchranu smlouvy INF". "Chucpe", s níž by "ani Gorbačov nesouhlasil", píše se v sociálních sítích. Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg na bezpečnostním fóru v Coloradu navrhl, aby Rusko "začalo ničit rakety", aby zachránilo INF. Podle jeho názoru by se Rusko mohlo v krátké době zbavit svých řízených střel, údajně porušujících pravidla smlouvy INF. Bylo to oznámeno ráno 18. července.