Reklama

sobota 3. srpna 2019

Jak se dostávají americké zbraně do rukou islamistů


Stanislav Barychanov
24. 8. 2019 military
Senátor, který navštívil Rusko, vysvětlil, proč se nesmí vyzbrojovat Saúdská Arábie, Katar a Bahrajn. Na internetové stránce amerického televizního kanálu Fox News byl publikován článek s názvem "Zastavte vyzbrojování radikálních džihádistů" republikánského senátora Randa Paula, který po loňské návštěvě Ruska získal pověst nekonformisty. "Blízký východ je vroucí kotel, který je vždy připraven explodovat, píše senátor. Je chybou dodávat zbraně účastníkům odvěkých konfliktů, protože není jisté, že zbraně, které posíláme na Blízký východ, se jednoho dne neotočí proti našim vlastním vojákům".

V Moskvě se šíří metodická příručka se scénářem "barevné" revoluce

3. 8. 2019 regnum
Před nepovoleným shromážděním v Moskvě 3. srpna je distribuována metodická příručka s taktikou, metodami a způsoby provádění protestů. V příručce se vysvětluje způsob, jak koordinovat dav. Prosvítají v ní zahraniční scénáře pouličních revolucí. Je třeba poznamenat, že tato metodická příručka bude materiálem trestního případu o masových nepokojích. Navíc se rozbíhá Telegram jako nástroj komunikace mezi demonstranty. To může vyvolat další tlak na messenger ze strany Kremlu.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

Japonské ministerstvo zahraničí nazvalo politováníhodnou návštěvu Medveděva na Kurilech

3. 8. 2019 russian
Japonské ministerstvo zahraničních věcí oznámilo, že návštěva ruského premiéra Dmitrije Medveděva na Kurilech je "neslučitelná s postojem Japonska" ohledně Kurilských ostrovů, a označila ji za mimořádně politováníhodnou.

Al-Tanf, Hongkong, Letná a žádná chvilka pro demokracii

Václav Umlauf
3.8.2019 E-republika
Nežijeme v demokracii, ale v epoše korporátního fašismu, který prozatímně prosperuje skrze formálně a demokraticky zvolené miliardáře. Tlak na kompletní zrušení demokracie je daný tím, že jako občané jsme svou leností a zbabělostí úmyslně a vědomě vyklidili politickou a veřejnou scénu a nechali ji korporátnímu a neziskovému show-byznysu.

Uzavřený kruh korporátního fašismu

Václav Umlauf 
3. 8. 2019 E-republika
Firma Siemens vyhrála zakázku na ekologickou modernizaci US-koncentráku naprosto a zcela zaslouženě. Modernizace Guantanáma musí být pro tuto firmu celkem hračka a jistě by ostrahu a modernizaci podobných zařízení zvládla klidně i celý tucet najednou.

Od Hitlera k Merkelové

Stanislav Balík
3. 8. 2019  ČeskéNárodníListy
Když se mladý ctižádostivý ztroskotanec Adolf Hitler rozhodl, že bude politikem, přijal Machiavelliho jako zjevení. Vzpomínal, jak na něj každá řádka působila očistně a osvobodivě. Odstraňovala v něm křivé, sentimentální představy. Teprve nad stránkami tohoto breviáře politiky si uvědomil, na kolika předsudcích jsou lidé závislí. Tehdy prý pochopil, co je to politika ve skutečném slova smyslu.


pátek 2. srpna 2019

Varšavské povstání a operace Bagration


Michal Brand
2. 8. 2019
Německý ministr zahraničí Maas navštívil Polsko a vyjádřil politování nad německými válečnými zločiny a zločiny proti lidskosti během okupace Polska v období druhé světové války. Příležitost k tomuto vyjádření je ještě umocněna právě při příležitosti 75. výročí Varšavského povstání (ZDE). V diskusi pod článkem na iDnes (ZDE) můžeme číst v některých příspěvcích obvyklou litanii nadávek na Rusko (které se v hlavách některých rovná Sovětskému Svazu) a na Stalina (který je v hlavách některých myslitelů Rus a navíc „vládce“ Ruska a nikoli Gruzínec a vládce Sovětského Svazu). Důvodem k těmto nadávkám je skutečnost, že Rudá armáda nepřišla na pomoc Varšavskému povstání, i když byla „na dohled“ od Varšavy.

Nový dokument o MH17 nepochybně dokazuje, že šlo o kamufláž

Dr. Mahathir Mohamadmalajsijský premiér 
Andrew Korybko
2. 8. 2019 GlobalResearch, překlad Zvědavec
Nový dokument, který režírovali Yana Yerlashová a nezávislý nizozemský vyšetřovatel Max van der Werff, nepochybně dokazuje, že Ukrajina a její západní partneři udělali vše, co mohli, aby zakryli skutečnou příčinu tragického sestřelení letadla MH17, k němuž došlo před více než pěti lety. V dokumentu předkládají nové důkazy a svědectví, vážně zpochybňující „oficiální“ zprávy o tom, co se v ten strašlivý den skutečně stalo.

Neradostný stav VMF, americké bombardéry v problémech, Írán vyvinul falešné hlavice… Zprávy EA24

Geo
2. 8. 2019  Eurasia24
Jen pár dní poté, co byl na Aljašce otestován nejnovější izraelsko-americký protiraketový systém Arrow 3…

Zbořený de Gaulle

Svržená socha generála De Gaulla
Tomáš Koloc
2.8.2019 VašeVěc 
Předminulý pátek 19. července zbourali noví obyvatelé Francie ve městě Évreux v Normandii pomník někdejšího vůdce francouzské zahraniční války proti Hitlerově nadvládě a prezidenta Charlese de Gaulla.

Jihovýchodní Asii postihla katastrofa, která překonala všechny rekordy. Jmenuje se Spojené státy

Laos - nevybuchlé bomby 
David Swanson
2. 8. 2019  WashingtonBlok, překlad Brok, Ostrov Janiky
V mém městě ve Spojených státech – což není zvlášť neobvyklé – máme na významných veřejných místech velké pomníky, které označují některé z nejkatastrofálnějších nemorálních akcí minulosti. Bohužel, všech pět těchto hlavních pomníků oslavuje tyto minulé hrůzy, místo toho, aby nás učili je neopakovat. Virginská universita nyní staví památník zotročeným lidem, kteří ji stavěli. Budeme tedy mít pět oslav zla a jednu jejich varovnou vzpomínku.

Tyranie nejistoty

Sociolog PhDr. Petr Hampl, Ph.D.
Petr Hampl
2. 8. 2019  blog autora
Varování: Následující text obsahuje narativy, které vyvolávají v pražské a brněnské kavárně výbuchy vzteku. 

Kdysik bylo BBC a Svobodna Evropa, dneska su blogy a fejkoweby

Ladislav Větvička
Ladislav Větvička
2. 8. 2019 blog autora
Dostal sem dopis od čtenařa a uvědomil sem si, že tajak sem si kdysik po zhlednuti Televiznich novin pustil polske zpravy, BBC a Svobodnu Evropu, tak dneska uplně stejně si v autě pustim zpravy Raďožurnalu a na šichtě, než dopiju kafe s rumem a začnu cosik robit, si z odkazu znamych na fejsbučku přečtu odkazy, kere je zaujaly.


čtvrtek 1. srpna 2019

USA jsou šokovány: Kosovo se stalo líhní terorismu


Xenie Golub-Sekulovičová
1. 8. 2019 politnavigator
Velvyslanectví USA v Kosovu varovalo své občany před možnými teroristickými útoky na území tohoto separatistického útvaru. Prohlášení uvádí, že během letní sezóny zůstávají bezpečnostní opatření vysoká kvůli neustálému ohrožení ze strany nadnárodních teroristických organizací a jednotlivých osob, inspirovaných extremistickou ideologií. "Extremisté se nadále soustředí v turistických objektech, na významných veřejných akcích, v nákupních centrech, dopravních prostředcích, klubech a dalších zařízeních, které navštěvují lidé ze Západu", uvedlo v upozornění velvyslanectví USA.

Slovensko stojí pred hrozivým objatím

Sergej Kozlík
1. 8. 2019 sergejkozlik
Liberálne zoskupenie PS-Spolu a kresťanské KDH uzatvorili spoločnú dohodu. Za dverami čakajú na prijatie do tohto spolku liberálni Kiskovci a Sulíkovci. Z pozície potenciálnych partnerov sa v zákulisí pripravuje spojenie strán reprezentujúcich maďarskú menšinu. Pozrime sa do histórie, aké katastrofy prinieslo vládne spojenie liberálov, kádehákov a maďarskej menšiny na Slovensku po roku 1989.


Pentagon plánuje prozkoumání arktické oblasti Ruska pro potřeby armády


Inna Vasejkinová
1. 8. 2019 mk
Ruské orgány již uvedly, že Státy se přikrývají termínem "výzkum", ale ve skutečnosti se zabývají rozvědkou. Řada arktických regionů Ruska a také severní území Evropy a Ameriky se dostala do zorného pole Pentagonu. Americký armádní rezort hledá dodavatele, schopného prozkoumat tyto oblasti pro potřeby USA. Teoreticky budou tyto informace shromážděny s cílem "zlepšení mobilizace Pentagonu", ale ruské orgány již prohlásily, že nevěří, že se jedná o "mírové motivy" Washingtonu.

Milion chvilek? „Tak si zvolte premiérem Mináře.” Advokát Ortman má nové souvislosti

1. 8. 2019 ParlamentníListy
Velká část davu při demonstracích pořádaných spolkem Milion chvilek pro demokracii dělala jenom kulisu. Právě to vadí advokátu Jaroslavu Ortmanovi, protože mu to připomíná animovaný film Rychlá rota, v němž myši poskakují do taktu, jak jimi někdo manipuluje. Jestli je smyslem těchto akcí, aby odstoupila celá vláda, tak ať si příště svolají na Václavské náměstí shromáždění, zvolí předsedou vlády šéfa Milionu chvilek a nemusíme vůbec chodit k volbám. Ústavní žalobu na prezidenta Miloše Zemana vnímá jako pokus o zviditelnění některých senátorů a od Jiřího Dienstbiera i jako osobní zášť.

Vyzobáno z webů za červenec 2019

Jan Kadubec
1. 8. 2019 Outsidermedia
*Ivo T. Budil: Vzestup Západu od konce středověku závisel na řadě „šťastných rozhodnutí“, která mu vynesla celosvětovou hegemonii, zatímco Osmanská říše, mughalská Indie, Persie nebo Čína, dříve dominantní eurasijské mocnosti, v tomto ohledu selhaly. Nyní se karta obrátila. Západní politické a ekonomické elity se dopouštějí vážných chyb a volí cesty, které vedou ke stagnaci, k hospodářskému úpadku a k vnitřnímu rozvratu. Jestliže nebudou zastaveny, Evropa se stane opět tím, čím byla před svým novověkým rozmachem – zaostalou a odlehlou periférií sofistikovaných a dynamických asijských civilizací.

"Tanky dorazí brzy". Putin a Vučič prorážejí blokádu NATO


Xenie Golub-Sekulovičová
1. 8. 2019 politnavigator
Přestože Rumunsko a Bulharsko na žádost NATO vydaly zákaz na přepravu ruských tanků a obrněných vozidel do Srbska po Dunaji, Bělehrad a Moskva přesto našly způsob, jak obrněnou techniku do země dopravit. Prvních 10 BRDM-2 tak bylo úspěšně do Srbska dodáno. Zdroj Informera v odpovědi na otázku, jak obrněná vozidla dorazila do Srbska, uvedl: "Napište, že spadla z nebe! Pamatujete, že stejným způsobem se v roce 2017 pokusili zabránit, abychom v Srbsku obdrželi MIG-29. Oni se stále ještě snaží blokovat naši spolupráci s Moskvou, ale jak vidíte, tak se jim to nedaří. Nejprve přišly letouny MIG a nyní obrněná vozy pěchoty. Tanky dorazí brzy".

středa 31. července 2019

Nechceli ste Čubove Slušovice, máte Babišov Agrofert

Eduard Chmelár
31. 7. 2019    EduardChmelárfacebook
V tichu, bez širšej politickej a mediálnej odozvy, zomrel v piatok po dlhej a ťažkej chorobe vo veku 83 rokov otec „slušovického zázraku“, legenda česko-slovenského družstevníctva František Čuba. Človek, ktorý sa preslávil tým, že zo zaostalého poľnohospodárskeho družstva v Slušoviciach na južnej Morave vybudoval v rokoch 1963 –1990 agrokombinát s miliardovým ziskom a sedemmiliardovým obratom. Nenávidel ho Gustáv Husák i Václav Havel, ale kým komunistický režim ho trpel, ten ponovembrový sa ho rozhodol zlikvidovať. Už v roku 1964 bol po prvýkrát obvinený nomenklatúrnou mocou, že používa kapitalistické metódy. Čuba oponoval: „Právě naopak! Musíme si konečně uvědomit, že vymožeností socialismu není flákárná a nekvalitní práce za moc peněz. 

Metody rozhánění:. Policie na Západě rozhání protestující a přivírá oči nad standardy demokracie


Ilja Muromský
31. 7. 2019 riafanslovodel
Hrubé rozhánění shromáždění ze strany policie západních zemí nebrání orgánům těchto států uvažovat o demokracii. Článek popisuje "rozhánění" v Hongkongu, ve Francii, v USA a v Rusku. O mrtvých ve Francii se nepíše, o "potlačování demokratických protestů" v Rusku ano, a "objektivně".

úterý 30. července 2019

Jaký je rozdíl mezi zločinem nelegálního migranta a zločinem obyčejného „domácího“ pachatele?


Michal Brand
30. 7. 2019
Častým argumentem sluníčkářů, vítačů a zastánců islamizace Evropy a vyhlazení evropských národů je „argument“, kterým se snaží relativizovat, zneviditelnit zločin spáchaný nelegálním a/nebo muslimským migrantem (protože to jsou jediné dvě skupiny migrantů, kterých se tato skupina fanatiků multikulti zastává). Je to vidět v diskusích pod články na netu, když se už občas alespoň výjimečně dostane do mainstream médií (do oficiální propagandy) zpráva o jednom zločinu migranta/muslima, jednom z celé řady zločinů a denního teroru muslimů a nelegálních migrantů proti slušným původním obyvatelům.

Trh to vyřeší!?

Ivan David
30. 7. 2019
Dopouštím se zlozvyku, že při cestě autem poslouchám Radiožurnál. Dnes jsem se dozvěděl, že bylo rozhodnuto, že stát přispěje majitelům lesů částkou 1,5 mld. Kč, neboť došlo k převisu nabídky nad poptávkou po dřevě stromů zahubených kůrovcem. To vedlo tržně k poklesu cen takového dřeva. Následkem toho nekryjí zisky z prodeje takového dřeva náklady na zalesňování. Je tedy třeba majitelům lesa pomoci, rozhodli politici. Kůrovcová kalamita je důsledkem souběhu nepříznivých skutečností, snad zejména sucha a nevhodné skladby dřevin. A také idiotské ideologie, podle níž se zasahovat nemá, neboť "příroda" si pomůže sama.

Jak to, že se na Měsíci neuvařili?

Lubomír Man
30. 7. 2019
Předesílám, že jsem o přistání expedice Apollo 11 na Měsíci až do nedávna ani stínem myšlenky nezapochyboval. Vždyť jak bych jako čistý amatér mohl mít svůj vlastní názor na věc z oblasti tak vysoce odborné, jako je měsíční astronautika? Jenže ono se to později přece jen jaksi převrátilo. A to v momentu, kdy jsem se z internetu dověděl, že teplota na denní straně měsíce, na které Armstrong a Aldrin 21. července 1969 přistáli, dosahuje až 123 stupňů C. 


Smečka Navalného na příkaz Západu ohrozilal děti a zdravotně postižené. Ukrajinci speciálně přijeli do Moskvy, aby uspořádali na shromáždění krvavou lázeň

30. 7. 2019 politexpert a politros a politros
... Protestující se několik hodin pohybovali po městě a prováděli nepokoje a také se chovali agresivně k pracovníkům orgánů činných v trestním řízení. Je třeba poznamenat, že podle údajů ministerstva vnitra bylo zadrženo asi tisíc osob, ale polovina z nich nejsou Moskvané, to znamená, že nemají žádný vztah k volbám do Moskevské městské dumy ...

Jezuité jako vzor

Oskar Krejčí 
30. 7. 2019  !Argument 
Politolog Oskar Krejčí ukazuje na základní principy čínské doktríny obsažené v nové Bílé knize zveřejněné v Pekingu. Zároveň pro potřeby porozumění doporučuje více empatie při dialogu s Čínou.


Bitka v Moskvě: Pokus o Majdan nebo jen cirkus pro média? Západ otevřeně zasahuje do voleb v Rusku. Opačně se to nesmí? Co je Ukrajincům po ruské komunální politice? Závody v hlasitém vměšování s Petříčkem na čele

30.7.2019 Vzgljad a ProtiProud
REDAKCE PROTIPROUD tlumočí názory několika odborníků besedujících nad nedávnými protesty v Moskvě, z nichž je cítit vysoký nadhled Rusů nad najatými zoufalci, kteří se pokouší o destabilizaci země.

Slavnostní pohřeb ostatků ukrajinských SS

Jan Urbach
30.7.2019 VašeVěc
V neděli se na vojenském hřbitově příslušníků divize SS Galizien v ukrajinské vsi Červené u Zoločiva konala každoroční vzpomínka na bitvu, kterou Ukrajinci v řadách SS svedli s Rudou armádou. Divize Galizien (1. ukrajinská divize) v ní byla zcela poražena a několik tisíc jejích příslušníků bylo zabito. Na poli bitvy jsou stále nacházeny ostatky ukrajinských SS, probíhá jejich exhumace a jsou slavnostně pohřbíváni na hřbitově v Červeném.

Haradinaj odmítl v Haagu vypovídat

Gangster Ramuš Haradinaj před soudem
MESSIN 
30.7.2019
Čerstvě odstoupivší kosovský premiér Ramush Haradinaj odmítl vypovídat před zvláštním tribunálem v Haagu, kam byl předvolán kvůli válečným zločinům kosovsko-albánské UCK v Kosovu v letech 1998-2000.

Svět ruskýma očima 517

Zajoch
30. 7. 2019 Ousidermedia
Zápasí se o přerozdělení světových trhů * Rozetnou USA perskou smyčku? * Nové sankce USA vůči Venezuele jsou ekonomickým terorismem

Starší a méně vzdělaní

Leo K.
30.7.2019  KosaZostra čili 
vlkovobloguje.wordpress.com
Po každých volbách, které dopadnou jinak než by si mediální mainstream přál, tak se dovídáme, že médiemi opovržené strany volili z větší části starší a méně vzdělaní voliči. Ani nepamatuji kolikrát jsem tenhle obrat slyšel. Snad má jeho stálé opakování lidem vtisknout, že jde o pravdu ačkoliv jde jenom o úmyslnou interpretaci. Interpretace, která vědomě používá citové zabarvení slov, starší (= odcházející generace).

Dokument od Frontexu: Gang pašeráků lidí přistižen při činu

30. 7. 2019 Frontex a  iReportér
FRONTEX, konec června 2019 // Minulý týden letadla Frontex detekovala podezřelé rybářské trawlery tažné menší lodí. Loď byla prázdná, ale něco upoutalo pozornost odborníků agentury. Agentura Frontex několik hodin pozorovala loď a najednou se z podpalubí vynořili lidé. 

„Sudetoněmecká“ rodina se rozrostla


J. Skalský
30. 7. 2019  ČeskéNárodníListy
Když si vzpomeneme na dřívější “sudetoněmecké“ sjezdy, někdy dosahující až 100 tisíc účastníků, a porovnáme je s těmi nedávnými, dojdeme k závěru, že v současnosti je jejich návštěvnost pouze zlomková. V lepším případě se sejde na „sudetoněmeckém dni“ několik tisíc landsmanů a možná i několik stovek Čechů, někteří z nich jsou oficiálně zvanými hosty a ti další přijíždí z osobního rozhodnutí. Jde převážně o přátele „sudetoněmecké věci“. Není jich nikdy hodně, ale o to větší reklama se jim dělá.

pondělí 29. července 2019

Kolaborantský a vlastizrádný europoslanec KDU-ČSL Tomáš Zdechovský svou vlastní zemi žaluje v Bruselu!

Vlastizrádce Tomáš Zdechovský
Radim Fiala
30. 7. 2019 ČeskéNárodníListy
Kolaborantský a vlastizrádný europoslanec KDU-ČSL Tomáš Zdechovský svou vlastní zemi žaluje v Bruselu! Po prázdninách chce poslat podnět Evropské komisi, aby přezkoumala, zda Česká republika neporušuje principy právního státu, pokud jde o zdanění náhrad za církevní restituce. My naprosto respektujeme, že může mít na věc odlišný názor, to je naprosto legitimní, ale žalovat na svou vlastní zemi v cizině je něco fakt naprosto odporné! Připomíná nám to zvací dopis z roku 1968 či přísahu českých umělců Třetí říši!

Írán sankce nelámou, ruský koridor v Africe, T-90 se znovu činil v Sýrii… Krátké zprávy EA24 (plus VIDEO)

Geo
29. 7. 2019 Eurasia24

Na základně kontrolované Haftarovou Libyjskou národní armádou byly přesnými údery zcela zničeny dva ukrajinské transportní letouny Il-76TD…


29. 7. 2019 - Svět při pondělní ranní kávičce Terezy Spencerové Informační doplněk k hlavnímu proudu

Tereza Spencereová
29. 7. 2019 iPrima
→ nápad s vysláním společné evropské flotily do Perského zálivu, který Londýn předkládá Evropě, bude Írán považovat za „nepřátelský vzkaz“… prozatím ale v Evropě nikdo na nabídky odcházející Británie beztak nijak nadšeně nereaguje, aspoň bavit se o plánu jsou ochotné jen Francie, Itálie a Dánsko… takže v praxi Británie musí do oblasti vysílat válečná plavidla sama… 

neděle 28. července 2019

Na Ukrajině je posuzován "chorvatský scénář" pro uchvácení Donbasu

29. 7. 2019 mk
Ukrajinský velvyslanec sdělil, jak je možné vrátit Kyjevu nekontrolovaná území. "Chorvatský scénář" se nejvíc Ukrajině hodí pro návrat Donbasu pod kontrolu. Tento názor vyjádřil ukrajinský velvyslanec v Chorvatsku a Bosně a Hercegovině Alexandr Levčenko v rozhovoru s politologem Jurijem Romaněnkem. Podle jeho vyjádření musí ukrajinské úřady v první řadě vyřešit problém účasti ve volbách obyvatel nekontrolovaných území. Za tímto účelem musí do zóny ozbrojeného konfliktu na východě Ukrajiny vstoupit mírotvůrci .

Nedostává se slov: Američané oněměli poté, co byla odhalena nepříjemná fakta o havárii MN17. Podle názoru amerického novináře rozumní lidé nepochybují o účasti Ukrajiny


Kristýna Černiková
29. 7. 2019   utro
USA nebyly s to ospravedlnit pokus ukrást "černé skříňky" havarovaného malajského Boeingu. Zástupci FBI nevědí, jak odpovědět na senzační údaje o havárii dopravního letadla poblíž Doněcku. Dokumentární film holandského novináře Maxe van der Werffa vyvolal rozruch. Byly odhaleny machinace Ukrajinců ve věci katastrofy MN17, vyšly najevo i padělané záběry , které se Washington snažil představit jako důkazy o vině Ruska v této tragédii.

Dokument: Malajci zabránili FBI ukořistit černé skříňky letu MH17!

28. 7. 2019    prvnizpravy
Nový dokument Maxe van der Werffa, předního nezávislého vyšetřovatele katastrofy Boeingu malajských aerolinek letu MH17, odhalil průlomové důkazy o manipulaci a falšování materiálů šetření. Například potlačení radarových pásek ukrajinských leteckých sil atd. A také pokus agentů Federálního vyšetřovacího úřadu USA (FBI) o ukořistění černých skříněk sestřeleného letounu, který poprvé odhalil malajský úředník Národní bezpečnostní rady. FBI se odmítla vyjádřit ke zprávám o pokusech agentury zabrat černé skříňky malajského Boeingu v roce 2014, řekl agentuře RIA Novosti zástupce FBI. „Nemáme žádné komentáře," sdělil suše agentuře.

Loď Alan kurdi německé nevládní organizace Sea-eye obnovuje taxi službu pro migranty

MIKE/VOE

28. 7. 2019  Voice of Europe a  PravýProstor
Mluvčí německé nevládní organizace Sea-Eye uvedl, že její přepravní plavidlo „Alan Kurdi“ zahájí novou čtyřtýdenní misi u Libye v mezinárodních vodách.
Nevládní organizace uvedla, že její loď je v současné době na cestě do Libye s osmi členy posádky a dvanácti dobrovolníky. Na palubě jsou také jeden lékař a jeden zdravotník, informují zprávy o migrantech.

Andrej Babiš nesplňoval zákonnou podmínku pro výkon funkce ministra

Alena Vitásková
28. 7. 2019
· Renata Vesecká údajně nesplňovala zákonnou podmínku pro výkon funkce místopředsedkyně ERÚ (v Energetickém zákoně tato podmínka – praxe v energetice – nespecifikována, co tím zákonodárce myslí, později v novele EZ zákonodárce upravil a jednoznačně tuto praxi určil)
· Bohuslav Sobotka navrhl jmenovat ministrem financí Andreje Babiše, přestože nesplňoval zákonnou podmínku pro výkon funkce ministra (v zákoně jednoznačně určena podmínka - lustrační osvědčení – splněna nebyla)

DLR informovala o stažení pluku Azov z Donbasu

28. 7. 2019     lenta
Štáb operace Sjednocených sil (OSS) Ukrajiny se rozhodl stáhnout jednotky pluku Azov z bojové zóny na Donbasu. Oznámil to oficiální zástupce Lidové milice samozvané Doněcké lidové republiky Eduard Basurin, informoval televizní kanál Zvezda.

Zdeněk Lanz: Greta Thunbergová, dr.h.c.?

Greta Tunsbergová
- "nemocná nezletilá dívka"
-rp-
28. 7. 2019 PrvníZprávy 

Je pravděpodobné, že tato duševně nemocná nezletilá dívka si plně neuvědomuje význam toho, co dělá a co říká, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Lanz.
Je více než pravděpodobné, že to co dělá a co říká, nevymyslela sama. Je téměř jisté, že je pouze loutkou v rukách jakýchsi „klimatických velekněží“, kteří straší lidstvo „oxidouhličitou“ apokalypsou, pokud nebude slepě poslušno jejich nesmyslných příkazů.

Turecký analytik: NATO připravuje okupaci Turecka

-rp-
28. 7. 2019 haber7com a PrvníZprávy
Pokusy o převrat v Turecku byly provedeny v rámci „směrnic NATO“, říká turecký politický filozof Lutfi Özşahin.

(Na snímku vykládání ruského protiraketového systému S-400 v Turecku)