Reklama

sobota 10. srpna 2019

Na Ukrajině se konstatovalo, že Zelenský dostal tvrdou lekci od Putina a Merkelové

10. 8. 2019 lenta
Výzva prezidenta Ukrajiny Vladimíra Zelenského k okamžitému uskutečnění setkání v normanském formátu kvůli smrti čtyř ukrajinských vojáků na Donbasu zůstala bez odpovědi. Píše o tom list Glavred. Podle autora článku dali lídři Ruska, Německa a Francie Zelenskému "tvrdou lekci". Putin, Merkelová a Macron dali najevo, že nevidí důvod, aby se spěšně sešli, když Ukrajina nemá konkrétní návrhy.

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?

Lubomír Man
10. 8. 2019
Je demokratičtější být zvolen venezuelským prezidentem v prezidentských volbách 20 miliony oprávněných venezuelských voličů, to je 68 procenty z těch, kteří se k volbám dostavili (volební účast činila 46 procent oprávněných voličů), jak byl v květnu minulého roku zvolen prezidentem Venezuely stávající prezident Nicolas Maduro, nebo je demokratičtější prohlásit venezuelským prezidentem sám sebe, jak to 23. ledna letošního roku učinil předseda venezuelského parlamentu Juan Guaidó?

V Rusku represe už překonávají komunisty. Na „svobodném“ Západě už je dávno překonaly.

Michal Brand
10. 8. 2019
Tomáš Flaška publikoval svůj článek „V Rusku represe už překonávají komunisty“. https://pravyprostor.cz/v-rusku-represe-uz-prekonavaji-komunisty/ Jeho článek je reakcí na informaci, že na nepovolené demonstraci v Moskvě byli rodiče s malým dítětem. A někdo z moskevské prokuratury UVAŽUJE o tom, zda by jim to dítě nemělo být odebráno z péče. A tak, abych ten řetěz prodloužil, jsem se rozhodl napsat článek, jako reakci na článek pana Flašky, který je (ten článek, ne pan Flaška) reakcí na články o událostech v Moskvě.

pátek 9. srpna 2019

To snad není možné! Německo mezi “vítěznými” Spojenci při oslavách vylodění v Normandii! A kde je zástupce Ruska?

10. 8. 2019   hoppner (+ další komentář) 
Kdo nás tedy vlastně osvobodil? Pokus o přepsání historie, nebo jen technický zádrhel? To snad není možné! Německo mezi “vítěznými” Spojenci při oslavách vylodění v Normandii! A kde je zástupce Ruska? To už nám chtějí namluvit, že válku vyhrál Hitler? Jak to vlastně bylo?

Otevřené pozvání do země Tyranie

Paul Craig Roberts
10. 8. 2019 paulcraigroberts
FBI publikovala dokument uvádějící, že „spiklenecké teorie“ mohou lidi v ně věřící, motivovat k páchání trestných činů. scribd  Zamyslíme-li se nad množícími se hlasy těch, kteří se přimlouvají za preventivní uvalení vazby na lidi za zločiny, které sice nespáchali, ale z jejichž plánování jsou jen podezřelí, a dále i na lidi odmítající oficiální vysvětlení takových událostí, jaké byly veřejnosti předloženy ve věci vraždy Johna F. Kennedyho, Roberta Kennedyho, Martina Luthera Kinga či 11. září 2001, pak nám nezbývá nic jiného než domýšlet se, že je zde záměr, aby úřady měly možnost špiclovat občany s tím cílem, aby je bylo možno preventivně zatknout. 


Iščenko: Rusko a Kazachstán mohou zasáhnout v případě zhoršení situace v Kirgizii. Bývalý prezident Kirgizie Atambajev se vzdal úřadům


10. 8. 2019 ukraina russian
V Kirgizii nebude žádná nová revoluce, protože Biškek je příliš závislý na Moskvě a Nur-Sultanu, jež nemají zájem na zostření situace. Domnívá se politolog Rostislav Iščenko, který se 8. srpna podělil o svůj názor s listem Ukraina.ru. V předvečer specnaz zaútočil na dům bývalého prezidenta Kirgizie Almazbeka Atambajeva ve vesnici Koj-Taš. Útok byl odražen, zadržení bývalé hlavy státu se nepodařilo. Podle posledních údajů bylo zraněno 52 osob, včetně novináře a pracovníků zvláštních služeb.

Putinovo prohlášení ke Smlouvě o INF - pojmenování viníka války


Rostislav Iščenko
9. 8. 2019 ukraina (článek byl opublikován 6. 8. 2019)
Prohlášení ruského prezidenta Vladimíra Putina na zasedání Rady bezpečnosti RF, které bylo včera neodkladně svolané, se formálně novotou nevyznačovalo. Zasedání Rady bezpečnosti Ruské federace bylo věnováno odstoupení USA od Smlouvy o raketách pro střední a menší vzdálenosti (Smlouva o INF). Putin znovu konstatoval, že:čtvrtek 8. srpna 2019

Riziko jaderné války je nejvyšší od dob kubánské krize v roce 1962

-rp-
8. 8. 2019  AllesSchellUndRAuch a PrvníZprávy
Následující článek je v posledním čísle časopisu Foreign Affairs Magazine, vydavatelem je James F. Hoge, Jr., jménem Rady pro zahraniční vztahy (CFR), jeden z největších amerických think tanků, který má významný dopad na zahraniční politiku USA.

Britská policie: Nemáme důkazy o „zapojení“ Putina do případu Skripal!

-kou-
8. 8. 2019  TheGuardian.com a PrvníZprávy
Britská policie nemá žádné důkazy, podle nichž by obvinily ruského prezidenta Vladimira Putina v souvislosti s případem otravy Salisbury.Indie se chystá na rozsáhlou vzdušnou válku. Nakupuje tisíc raket z Ruska

Geo
8. 8. 2019  Eurasia24
Na pozadí další gradující krize okolo sporného Kašmíru a půl roku po vzdušném boji indických a pákistánských stíhačů Nové Dillí masivně posiluje schopnosti svého letectva. Z Ruska očekává dodávku až tisíce nových raket vzduch-vzduch.

Jiří Hynek 2. díl: Přijímáním nelegálních imigrantů táhneme do pekel sebe i země, ze kterých přicházejí

Jiří Hynek
Rozhovor Martiny Kociánové s Jiřím Hynkem - 2.část (AUDIO)
8. 8. 2019  SvobodnéUniverzum
„Evropská směrnice na omezení zbraní je paskvil. Při jejím schvalování byly mimo jiné také porušeny principy demokracie. Vadí mi hloupé věci. Vymyslet, že snížíme terorismus v Evropě tím, že omezíme počet nábojů v zásobníku u lidí bezúhonných, prověřených a netrestaných, může jenom šílenec. Proč by si terorista opatřoval legální, registrovanou, poloautomatickou zbraň, když může mít mnohem lepší a levnější, plně automatickou z černého trhu? Snahou Unie je minimalizovat počet legálně držených zbraní v Evropě. Takoví občané se lépe ovládají, mohou jen platit daně a být poslušní. V západní Evropě nikdo nechce – nemá odvahu – říci jisté skupině lidí: Vy nejste způsobilí k tomu, abyste měli zbraně. A tak je upře i původním obyvatelům.“ A ještě jedna citace: „Pokud se v prostředí, ve kterém žijeme, odzbrojíme, pak se stáváme otroky.“

Délka: 38:11
Datum: 2.8.2019 Přehrát pořad

Nechval dne před večerem

Onlooker
8. 8. 2019  Outsidermedia
je staré české přísloví, které má hlubokou pravdivost. Můžeme si ho připomenout v rámci zamyšlení nad demonstracemi chvilkových milionářů.
Je efektní zdůrazňovat, že se na Letenské pláni sešly stovky tisíc nespokojenců, kteří by se chtěli zbavit předsedy vlády a oligarchy Babiše.

Národ je rozdělen, protože některé chyby jsou už chybami...

Ivan David
7. 8. 2019
"Některé chyby jsou už chybami, některé ještě zásluhami." S.J. Lec
Některým chybám nechybí úmysl, jsou to zločiny. To je osud každé revoluce, každého úspěšného převratu. Problémy z vykořenění dosud fungujícího jsou vydávány za "potíže růstu", následující růst potíží je popírán, a ti, kteří na ně upozoňují jsou označováni za zrádce a nepřátele lidu. Při tom jde o pouhé kritiky vládnoucího režimu. Z každého mocenského převratu někdo profituje. Pokud chce uchovat své postavení, musí se dělit o kořist, a nebo tvrdě potlačovat opozici, což lze těžko vydávat za projev demokracie. Ti, kteří spojili svůj osud s popřevratovým režimem, mají dvě možnosti, buď ho podporovat do roztrhání těla, nebo se přidat k jeho kritikům.

středa 7. srpna 2019

V čím zájmu?

-vlkp-
7. 8. 2019 KosaZostra čili 
vlkovobloguje.wordpress.com
Český i slovenský čtenář/divák/posluchač je neustále přesvědčován/vychováván/nálepkován ve směru, jak by měl věřit jen a pouze tzv. seriozním mediím. Jak alternativa mu mate hlavu, protože v lepším případě je neinformovaná a hloupá, v tom horším slouží cizím zájmům a podvrací naši demokracii a řád. Málo kdy má ovšem tak unikátní příležitost si předvést tzv. seriozní media a jejich praxi v pravém světle tak, jako se tomu stalo minulý týden například na Seznamu. cz!

Wrapovaný losos jako další úder české řeči

Lubomír Man
7. 8. 2019
Nabízí se po celé republice v restauracích Ikea, ale možná i jinde. Jde o lososí masíčko zabalené po pečené placky. Ale odkud se vzalo to strašné slovo „wrapovaný“, které se k tomu lososu přidává, resp. do kterého se ten losos balí? Nuže anglicky překlad slovesa balit je „wrap“. Takže zabalený se po anglicku řekne „wrapped“ a „wrapped salmon“ je tedy po česku zabalený losos.

Ukrajinská armáda přesouvá své síly k Mariupolu

-rp-
7. 8. 2019 dan-news a PrvníZprávy
Ukrajinská armáda začala přímé přípravy na aktivní nepřátelství proti Doněcké lidové republice, oznámil Úřad Lidové policie republiky.úterý 6. srpna 2019

Jsou politické strany u nás víc než zákon?


Jaroslav Tichý
5.8.2019
V těchto dnech se objevil v alternativním tisku článek zastupitele Středočeského kraje p. Štefka pod názvem „Odvolat ředitele NG byl logický krok, ale bez opory ČSSD sebevražedný“. Vrací se tak ještě ke kauze Fajt, z níž se stala přes noc kauza Staněk, kterou rozebírají všichni, zatímco o skutečné kauze Fajt se mlčí. Začala se vůbec šetřit? Článek, k němuž mám některé připomínky, považuji za zajímavý zejména tím, že nastoluje závažnou otázku dneška, která je obsažena v názvu mého článku.

Antinárod je pátá kolona pro zničení Ruska


Rostislav Iščenko
6. 8. 2019 zvezdaweekly
Zničit je možné jakýkoli stát - i nejsilnější ve vojenské oblasti a ekonomicky stabilní mocnost může být podlomena zevnitř. K tomu stačí morálně a fyzicky vyzbrojit pátou kolonu - agenty vlivu.

Jiří Hynek 2. díl: Přijímáním nelegálních imigrantů táhneme do pekel sebe i země, ze kterých přicházejí

Jiří Hynek

rozhovor Martiny Kociánové a Jiřího Hynka (2. část)
6. 8. 2019 SvobodnéUniverzum
„Evropská směrnice na omezení zbraní je paskvil. Při jejím schvalování byly mimo jiné také porušeny principy demokracie. Vadí mi hloupé věci. Vymyslet, že snížíme terorismus v Evropě tím, že omezíme počet nábojů v zásobníku u lidí bezúhonných, prověřených a netrestaných, může jenom šílenec. Proč by si terorista opatřoval legální, registrovanou, poloautomatickou zbraň, když může mít mnohem lepší a levnější, plně automatickou z černého trhu? Snahou Unie je minimalizovat počet legálně držených zbraní v Evropě. Takoví občané se lépe ovládají, mohou jen platit daně a být poslušní. V západní Evropě nikdo nechce – nemá odvahu – říci jisté skupině lidí: Vy nejste způsobilí k tomu, abyste měli zbraně. A tak je upře i původním obyvatelům.“ A ještě jedna citace: „Pokud se v prostředí, ve kterém žijeme, odzbrojíme, pak se stáváme otroky
 
Přehrát pořad

Ani ta nejistota není jistá

Zbyněk Fiala
6.8.2019 VašeVěc
Nová americká cla na čínské zboží vyvolala zděšené reakce na světových trzích. Všichni sledují oslabování čínské měny, není to odveta? Čína však stále dává najevo, že konfrontaci nechce.

Jiří Hynek 1. díl: Myslet si, že lze omezit terorismus v Evropě omezením nábojů v zásobníku pro bezúhonné lidi, může jen šílenec (AUDIO)

Ing. Jiří Hynek
Rozhovor - Martina Kociánová a Jiří Hynek
6. 8. 2019  SvobodnéUniverzum
Před několika týdny generální advokátka soudního dvora Evropské unie doporučila, aby soudní dvůr zamítl žalobu České republiky na unijní směrnici zavádějící přísnější pravidla pro nabývání a držení palných zbraní. Názor generálních advokátů pro soud není závazný. Soudci však často doporučení potvrdí. Česko ale neztrácí naději. Naši zástupci soudí, že máme stále šance 50:50.

pondělí 5. srpna 2019

Pražská kavárna ­? Chybné označení skutečnosti

Petr Sak
5. 8. 2019
Výraz „Pražská kavárna“ patří k nejfrekventovanějším v médiích, na internetu i v běžném rozhovoru lidí. Nevím, zda autorem tohoto označení je prezident Miloš Zeman či zda pouze častým používáním s ním byl propojen. Obvykle se za tímto pojmem skrývá vymezená skupina Pražáků. Je výrazem intelektualizmu, odtrženosti od života a vzdělanosti, v protikladu k venkovské populaci, údajně nevzdělané, ale také netolerance k jiným názorům, postojům a hodnotám než kavárna momentálně zastává. 


Syndication Bureau: EU stojí před důležitou volbou v oblasti obrany


Maxim Isajev
4. 8. 2019 regnum
Řešení krize v Perském zálivu je pro nové evropské vůdce velkou šancí ukázat svou vizi budoucnosti evropských ozbrojených sil. Pouhé připojení se k misi v Perském zálivu pod vedením Spojených států by bylo chybou. Pokud má EU zájem na zachování svých vlastních priorit a politiky, musí si zachovat schopnost razit svůj vlastní vojenský kurz.

neděle 4. srpna 2019

Zavražděný albánský politik-podvodník měl v Holandsku svou soukromou armádu aneb Haradinaj a jeho gang "uklízejí" mezi svědky (VIDEO)

Samozvaný prezident neexistující Čamerije
Festim Lato pózuje ve svém arzenálu.
Janene Pieters a další
3. srpna 2019 NLTimes a Informer
Smrt samozvaného prezidenta neexistující republiky Čameria Festima Lato ukazuje podle srbských deníků na to, že obžalovaný kosovsko-albánský exministerský předseda, toho času v soudní vazbě v Haagu, odklízí důležité svědky, kteří by ho mohli ohrozit v nadcházejícím procesu.

Třicet let tu mají žně kádrováci. Když slyším „umělec“ a „filosof“, mám nutkání mluvit sprostě, přiznal signatář Charty 77 Jan Schneider

Bezpečnostní analytik Jan Schneider
rozhovor s Janem Schneiderem
4.8.2019 ParlamentíListy
V naší zemi bychom měli ukončit „třicetiletou studenou občanskou válku“, říká pro ParlamentníListy.cz politický a bezpečnostní expert, někdejší zpravodajec BIS a signatář Charty 77 Jan Schneider. Podle něho se jen neustále ostře hádáme a vzájemně lustrujeme. S blížícím se výročím listopadu 1989 uvádí, co by naše společnost potřebovala, a obává se, že opět uslyšíme mnoho „černobílých až idiotských řečí o Havlovi“.

Svatá Greta, strašení dětí a klimatické odpustky. Jaroslav Bašta o tom, jak se nám do Evropy vrátil v plné parádě středověk

Bývalý velvyslanec v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta
Jaroslavem Baštou
4. 8. 2019 PrvníZprávyParlementníListy
Bývalý diplomat Jaroslav Bašta se ve svém tradičním nedělním komentáři rozepsal o tom, že by jej ani v nejhorších snech nenapadlo, že se dožije toho, že bude svědkem naplňování třetího ze sloganů z románu George Orwella 1984 – „Nevědomost je síla“.


Svět ruskýma očima 518

Zajoch
4. 8. 2019   Outsidermedia
Nezákonný mítink v Moskvě zkrachoval změniv se na výtržnictví  * * *  Trump šel do obchodní války s Čínou a vrací Americe průmysl  * * *  Saúdská Arábie je vůči Jemenu v bezvýchodném postavení

Popularita, populismus a sen českého liberalismu

PPK 
4. 8. 2019  Outsidermadia
Neznámý anonym před nedávnem napsal – a měl pravdu: Bez partajní popularity a mediálně veřejné známosti nikam kandidovat nelze. Bez kandidování ve volbách však nelze získat ani mandát a tím i moc plynoucí z politiky. Bez politické funkce s pravomocemi pak ale není ani možnost vládnout a tudíž cokoliv ve státě změnit k lepšímu, což všechno se před volbami přece vždycky slibuje. I když… je zároveň otázkou: Jaká změna, kterou politik po zvolení provede, bude k užitku a k prosperitě, či naopak ke škodě nám, občanskému celku?


Podezřelé mezery ve vyšetřování vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a zapojení zpravodajských služeb – Úvod do problematiky

4. 8. 2019 Agentura EXANPRO
PŮSOBENÍ ZPRAVODAJSKÝCH SLUŽEB
Krátká analytická reakce – úvod do problematiky (12066)Slovenský novinář Ján Kuciak byl zavražděn 21. února 2018 ve svém domě v obci Veľká Mača (okres Galanta, kraj Trnavský, Slovensko). Spolu s ním byla zavražděna také jeho snoubenka Martina Kušnírová, která s ním žila ve stejném domě a která se v inkriminované době údajně proti plánu nacházela uvnitř domu s Jánem Kuciakem. Kušnírová se v osudný den měla jako archeoložka zúčastnit několikadenního archeologického výzkumu ve východní části Slovenska, ale kvůli údajnému špatnému počasí pro provádění výzkumu nikam neodjela (výzkum byl o týden odložen).


Odvolat ředitele NG byl logický krok, ale bez opory ČSSD sebevražedný

Středočeský zastupitel Zdeněk Štefek
-ps-
4. srpna 2019  PrvníZprávy
"Antonínu Staňkovi nemohu upřít určitou odvahu - odvolat za zásadní pochybení ředitele Národní galerie Fajta byl krok sice logický, ale bez pevné opory své vlastní strany vlastně sebevražedný," napsal ve svém komentáři Zdeněk Štefek. Že nevíte, kdo to je a proč o kulturu komentuje právě on?

RETRO: Malajské letadlo sestřeleno - ROZŠÍŘENO a VYŘEŠENO!!!


Kateřina Amiourová
4. 8. 2019 VašeVěc

V předpředminulém blogu "Mediální blokáda a dění v Donbasu" jsem den před zprávou o havárií doplňovala zprávu z novorosijského média o tom, že do Oděsy dorazili polští vojáci s technikou a byli vypraveni na místo určení. Pak spadlo letadlo - a naštěstí si poměrně hodně myslících lidí dalo tu práci, aby se záležitostí zabývalo. Shodněme se na jednom - Rusko, které se usilovně snaží nebýt zataženo do války, z havárie nemůže mít prospěch, právě naopak. jinak by neotálelo a do války na Donbase zasáhlo dávno. Separatisté také nemohou mít prospěch z nasazení dalších sil NATO. A tak mohla havárie letadla sloužit ze všěeho nejspíše jako odůvodnění oficiálního zapojení dalších armád NATO do konfliktu, protože takováto intrika musela dříve či později prasknouzt, v jednom z dalších předchozích blogů uvádím také link na video, kde Rakušané hovoří o tom, že zachytili přemisťování spousty útočných tanků přes své území na východ. Requiescat in pace pasažéři a posádko MH17. Na oraj umíníme - je to náhoda, že se jedná už podruhé právě o letadlo Malajsie, kde mezinárodní soud prohlásil Blaira a Bushe jr. válečnými zločinci? Tehdy nebyly nekteré země nakloněné sankcím. Tady máte důvod sestřelení letadla.

Kancelář prezidenta upozorňuje na podvrženou zprávu odvysílanou ČT - Pražský hrad se hájí

-ps-
4. 8. 2019  Hrad.cz a PrvníZprávy
Kancelář prezidenta republiky a svém webu upozornila na podvrženou zprávu (tzv. „fake news“) odvysílanou Českou televizí (ČT24, 12:30, 29. 7. 2019).

Podle České televize “musí vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář zaplatit pokutu za vypouštění odpadních vod do potoka v Osvětimanech”.
Skutečnost je taková, že:

Na ostří nože – nacistické pojetí české otázky - O českém národě (kapitola 8.)

Prof. PhDr. Mojmír Grygar
Mojmír Grygar
4. 8. 2019
1. V době, kdy nacistické Německo ovládlo většinu Evropy, kdy mnoho Hitlerových odpůrců doma i za hranicemi bylo šokováno jeho úspěchy a kdy se zdálo, že se jeho dobyvačný Weltanschauung (světový názor) vyjádřený v knize Mein Kampf osvědčuje; v době, kdy fyzik Carl Friedrich Weizsäcker, nejstarší syn státního sekretáře, generála SS Ernsta von W. a bratr pozdějšího prezidenta Richarda v. W., vypracoval pro stranu a vládu zprávu o možnosti sestrojit atomovou pumu; ve chvíli, kterou nacisté považovali za hvězdnou hodinu vítězného tažení proti bolševismu, v předvečer útoku proti Sovětskému svazu 21. června 1941, K.H. Frank, zástupce říšského protektora v Praze, měl v Krakově na pozvání místního generálního guvernéra přednášku Böhmen und Mähren im Reich (české vydání Čechy a Morava v Říši, 1941), v které prohlásil, že neschopnost Čechů vytvořit samostatný stát vyplývá již z geografické polohy jejich území jako nedílné součásti germánského–německého prostoru.