Reklama

sobota 17. srpna 2019

Praha se podle piráta Hřiba osvobodila sama

Lubomír Man
17. 8. 2019
Právě se od ing. Jana Žižky dovídám o další sprostotě pirátů, tentokrát pirátského primátora (sic) Prahy Hřiba, a jak vidno muže, jako jsou ostatně piráti všichni, nadmíru vzdělaného a ve věcech historie a vojenství mimořádně informovaného. Takže veškerými vědomostmi o daném problému vyzbrojen, odmítl tento pirát umístit na pražské radnici znovu pamětní desku vzdávající hold našim osvoboditelům, protože Praha prý se osvobodila sama.


Let bezpilotníka Ochotnik ve dvojici se stíhačkou - video

https://russian.rt.com/russia/video/659473-polyot-bespilotnik-ohotnik?utm_source=Newsletter&utm_medium=Email&utm_campaign=Email
17. 8. 2019 russian
Ministerstvo obrany Ruska zveřejnilo video z prvních testů bojového bezpilotního leteckého systému Ochotnik. Na záběrech je nejen vzlet a přistání bezpilotního letounu, ale i provedení manévrů ve vzduchu ve dvojici se stíhačkou Su-30SM. Konstrukce BL je vyrobena podle schématu "létající křídlo" s použitím speciálních materiálů, díky čemuž je prakticky neviditelný pro radarové systémy.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

Pašeráci bez hranic opět sbírají u břehů Libye Afričany prchající před Asadem ze Sýrie. Nebo jak je to teď správně?

Lékaři bez hranic zachraňují migranty u břehů Libye
Tomáš Vyoral
17. 8. 2019 iPrima
Neziskové organizace Lékaři bez hranic a SOS Mediterranée, které nalodily z moře u pobřeží Libye 356 afrických migrantů, nyní s vysokým komisařem OSN pro uprchlíky vyzývají země EU k otevření přístavů. Migranti prý utíkají z Libye před válkou a násilím. Já žasnu! Vždyť do Libye už byla rozšířena demokracie a proběhlo humanitární bombardování. Tak jakápak válka? A zřejmě není pašeráctví jako pašeráctví. Vozit jako taxislužba migranty od břehů Libye přes celé Středozemní moře do Evropy zdá se mi trochu prazvláštní. I když jde údajně o Senegalce, Malijce či Súdánce… prchající před válkou a řezníkem Asadem ze Sýrie. Moment? Ups. To už se teď asi nenosí, co?17. 8. 2019 - Svět při sobotní ranní kávičce Terezy Spencerové - Informační doplněk k hlavnímu proudu

Osud íránského tankeru u Gibraltaru je dál nejistý
Tereza Spencerová
17. 8. 2019 iPrima

→ zatímco Gibraltar (za podivuhodného mlčení Londýna) ve čtvrtek rozhodl, že je íránský tanker Grace I volný a může odplout, loď sice jakýsi obrat předvedla, ale je dál v gibraltarských docích… americký okresní soud v DC totiž v pátek vydal americkým marshallům povolení zabavit tanker i naloženou ropu v rámci propadnutí íránského majetku, neboť plavidlo se pokusilo „nezákonně připojit k americkému finančnímu systému“ tím, že převážná ropa měla být prodána, byť Spojené státy obchodování s íránskou ropou světu zakazují… tanker bude navíc potřebovat nového kapitána, protože ten dosavadní se (po měsíci a půl zadržování v Gibraltaru) rozhodl funkci složit… není jasné, jestli je to protest proti americkému postupu, nebo jen nechce mít zbytečné starosti… objevují se zprávy, že tanker po dočerpání paliva vyrazí na širé moře, ovšem (na žádost vlastníka lodi) už s novým názvem a rovnou pod íránskou vlajkou… mimochodem, svět sice íránskou ropu nesmí nakupovat, ale Čína ji kupuje dál… a nyní se ukázalo, že přinejmenším jeden čínský tanker, Pacific Bravo, s dvěma miliony barelů ropy na palubě přímo během plavby mění názvy, aby unikl americkým kontrolám… USA už varovaly asijské přístavy, aby neporušovaly americké sankce a čínský tanker nevpouštěly… fascinující…

pátek 16. srpna 2019

KRUHOVÁ LEČ NA VEZÍRA

(Originální grafika Protiproud)
Zdeněk Jemelík
16. 8. 2019  blog autora
Andrej Babiš je ojedinělý úkaz mezi politiky, kteří se od vzniku státu v r.1918 vystřídali v křesle předsedy vlády československé, později české. Ač někteří prvorepublikoví předsedové vlád byli velmi zámožní, žádný oligarcha mezi nimi nebyl a žádný se nemohl pochlubit vybudováním kolosu, jakým je Agrofert. Až do předání Agrofertu do správy svěřenského fondu Andrej Babiš spojoval v jedněch rukou moc politickou s ekonomickou, což se nikomu před ním v daném rozměru nepodařilo. Kromě toho pracovní výkonností a profesionalitou patří k nejzdatnějším mezi nimi. Je to jeden z důvodů, proč jej jedni obdivují, jiní mu závidí nebo jej přímo nenávidí, všichni s plným nasazením. Nelze kolem něj přejít lhostejně.


Žiju si nad poměry

Xaver
16.8.2019 KosaZostra čili vlkovobloguje.wordpress.com
To říkám já, starodůchodce…Avšak spříznění osudem žijící „pod poměry“ neposílejte mě hned pohoršeně ke všem čertům. Ono to je myšleno v zásadě jinak, i když trochu přece jen doslova…

Fake news od rozvědky: Výbuch jaderné rakety u Archangelska. Čerpá Pentagon ze sociálních sítí? Česká média si mlaskají. Dělají z Trumpa blbce? Celou pravdu neznáme. Zajít leda na základnu a dát si panáka

16. 8. 2019 ProtiProud
REDAKCE PROTIPROUD reflektuje zprávy západních sdělovacích prostředků, že na ruském výzkumném polygonu v Archangelské oblasti došlo k události globálního dosahu, kterou se snaží Rusko utajit.

Ruské Iskandery budou moci doletět z Kuby na Floridu

16. 8. 2019 zen.yandex
Otázka rozmístění ruských raket přímo "před brankou" USA se z oblasti konspirologie s jistotou přesouvá do kategorie reality nejbližší doby. Zdá se, že poté, co Washington odstoupil od Smlouvy o raketách pro střední a menší vzdálenosti, bude opalování na plážích Miami a máchání se v Atlantickém oceánu pro obyvatele Spojených států mnohem více vzrušující, když vezmeme v úvahu těsnou blízkost zbraní hromadného ničení.

Detektiv zkoumající katastrofu MH 17 dal ultimátum Nizozemsku

Sběr těl po katastrofě letu MH17 (Donbas)
Eva Lisovskaja
16. 8. 2019 
Rusvesn.su, překlad Outsidermadia
Joseph Resch, soukromý německý detektiv zkoumající katastrofu MH 17, dal ultimátum společné vyšetřovací skupině (JIT). Podle jeho slov Nizozemsko dosud odpovídalo na jeho požadavky odmítavě.

Z hlediska vyššího principu mravního je vražda bezbranných zločinem

Pavel Letko
16.8.2019  E-republika
Hledejme tedy dobro, prosperitu a spravedlnost pro všechny a štěstí dostaneme nádavkem. Naopak, neuděláme-li to, zůstaneme v chudobě, nespravedlnosti a neštěstí. Právem.


čtvrtek 15. srpna 2019

Rusko usadilo NATO u pobřeží Krymu


16. 8. 2019    ruinformer
Když ukrajinský politolog Michail Gončar komentoval cvičení Ukrajiny a NATO v Černém moři, které nedávno proběhlo, označil Sea Breeze 2019 za jedno z nejneúspěšnějších cvičení v historii vojenského bloku. V reakci na cvičení NATO Moskva hned zahájila vlastní cvičení, které podkopalo scénář aliance. Ruská federace nejenže zahnala síly NATO, ale také předvedla, že nikdo není s to se jí v Černém moři postavit na odpor.

Velká starost deníku referendum: Ministerstvo vnitra trvá na změně pohlaví transexuálních osob, které chtějí změnit pohlaví


Ivan David
15. 8. 2019
Deník referendum ZDE bojuje za možnost "úřední změny pohlaví bez chirurgického zákroku" u transexuálních osob. Argumentuje, že "povinné sterilizace jsou zcela nepřijatelné", a dále: "Ze sedmačtyřiceti států Rady Evropy šestadvacet nepožaduje sterilizaci jako podmínku pro změnu pohlaví." Konstatuje: "Novelu občanského zákoníku, kterou připravilo Ministerstvo spravedlnosti s cílem usnadnit úřední změnu pohlaví a odstranit stávající podmínku sterilizace, se od podzimu loňského roku nepohnuly. Příčinou je zásadní nesouhlas Ministerstva vnitra vedeného vicepremiérem Janem Hamáčkem (ČSSD). To tvrdí, že pokud by trans* lidé s lékařským potvrzením mohli změnit zapsané pohlaví prohlášením před matričním úřadem, vypukl by administrativní zmatek."

středa 14. srpna 2019

Calhounovy myši už jsou tady. Je jich plno všady


Petr Hampl, Jiří Kobza
14. 8.2019
(článek zveřejněn na NR na přání autorů, paralalně vyšel na Parlamentních listech)
Badatel poskytl hlodavcům dokonalé podmínky: přebytek potravy, žádní nepřátelé, žádné nemoci, žádná nutnost o cokoliv usilovat. V první fázi sledoval překotné sexuální aktivity a množení, ale po několika generacích se objevilo destruktivní chování, které postupně převážilo.

Svědek u soudu nesmí lhát, a jak to bylo u soudu v Jihlavě

Alena Vitásková
14. 8. 2019
Na nesčetné dotazy občanů považuji za nutné, veřejnost informovat o uplynulém soudním líčení, které probíhalo ve dnech 12. a 13. srpna 2019 u Okresního soudu v Jihlavě. Kauza je ve věci jmenování JUDr. Renaty Vesecké Ph.D. do funkce místopředsedkyně ERÚ pro věci právní. Dle žalobce Kamila Špeldy se Alena Vitásková (v té době předsedkyně ERÚ) dopustila zločinu, protože Renáta Vesecká (bývalá nejvyšší státní zástupkyně) nesplňovala podmínky pro výkon funkce místopředsedkyně na ERÚ pro věci právní.

Profesor Šesták: Co nečte Greta a její záškoláci. Bursík nás stál stovky miliard. Afrika umí žít bez práce. Celé je to jinak

Jaroslav Šesták (rozhovor)
14. 8. 2019 parlamentnilisty (kráceno)
Mít automobil je normální a mít děti je také normální. Mít doma v mrazáku maso a jíst ho je normální. Mít uhlíkovou stopu je také normální, aspoň tedy v normálním světě. Tak reaguje profesor Jaroslav Šesták, který po převzetí státního vyznamenání od prezidenta Zemana musel skončit ve Fyzikálním ústavu Akademie věd, na nynější aktivity za záchranu klimatu. V raném křesťanství si hříšníci kupovali odpustky, v našem světě jsme zavedli odpustky emisních povolenek. Za sto let se stanou zemské vodní zdroje natolik znečištěné, že budou třeba odpustky na vodu. Ve vzdálenější budoucnosti může dojít kvůli nepříznivému demografickému vývoji k zavedení povolenek k rozmnožování.

A revoluce může začít

Erik Best
14. 8. 2019   EB
Americký zahraničně-politický expert Charles Gati v dubnu 1990 ve své zprávě napsal, že do léta a brzkého podzimu 1989 nedávalo sovětské vedení nijak zjevně najevo své znepokojení s československým vedením. Jedním z prvních náznaků, napsal, byl rozhovor v Izvestiích ze 7. srpna 1989 s Rudolfem Hegenbartem, členem ÚV KSČ odpovědným za StB. 


Jak to bylo doopravdy: Rusko prý bude odebírat děti demonstrantům! Podívejme se případu na zoubek. Batole lidským štítem? Kde represe překonávají komunisty. Zkuste si to na Západě! Naše média: Lež, lež, lež!

Fomin  jako "rozeřvávač" v čele nepovolené demonstrace
Michal Brand
14. 8. 2019  ProtiProud
MICHAL BRAND se opět pustil do pátrání po pravdě, tentokrát v kauze "odebírání dětí prodemokratickým demonstrantům v Moskvě" - a přináší jedno naprosto zásadní ponaučení

Tomáš Flaška publikoval svůj článek „V Rusku represe už překonávají komunisty“. Jeho článek je reakcí na informaci, že na nepovolené demonstraci v Moskvě byli rodiče s malým dítětem. A někdo z moskevské prokuratury UVAŽUJE o tom, zda by jim to dítě nemělo být odebráno z péče. A tak, abych ten řetěz prodloužil, jsem se rozhodl napsat článek, jako reakci na článek pana Flašky, který je (ten článek, ne pan Flaška) reakcí na články o událostech v Moskvě.


úterý 13. srpna 2019

Mainstream se opravdu snaží poškodit SPD při každé příležitosti

Ivan David
13. 8. 2019
Nikoliv, redaktoři nejsou nijak zvlášť přiblblí, jen "dělají svoji práci" a dobře vědí, za co jsou placeni. Tentokrát v dojemné shodě napsali a odvysílali tutéž zprávu, dokonce pod stejným titulkem, tedy patrně vyrobenou v naprosto nezávislém objektivním veřejnoprávním ČTK. Nalezl jsem ji v přehledu tisku, který dostávám. Média Lidové noviny, Mladá fronta Dnes, Radio City, TV Prima, ČRo Radiožurnál, ČRo Plus, ČT1, ČT24, a jistě další, které v přehledu nejsou napsala či elektronicky šířila prakticky totéž.

Krize 2.0: Příchod nehmotné totality

13. 8. 2019    PrvníZprávy
Jak se očekávalo, probíhá nová krize. Jedenáct let po krizi v roce 2008, známé jako „hypoteční krize“, přichází nová krize s podílem na hospodářské, finanční, sociální a společenské destabilizaci. Výsledkem krize v roce 2008 byl po záchraně bank ze strany států, což způsobilo nebývalé omezení sociálních práv, píše Jean-Paul Foscarvel v článku na francouzském webu Agoravox.

pondělí 12. srpna 2019

Dověděli jsme se o odmítnutí NATO dodávat zbraně na Ukrajinu

13. 8. 2019 lenta
NATO se zřeklo myšlenky na dodávání zbraní Ukrajině. Oznámil to s odkazem na informace rozvědky samozvané Doněcké lidové republiky (DLR) představitel lidové milice DLR, píše Komsomolskaja pravda.Doněck. Jak bylo lidovou milicí poznamenáno, jednání o dodávkách, která byla vedena mezi Kyjevem a zástupci NATO, skončila fiaskem. Šlo o letální i neletální zbraně. Jak bylo poukázáno v DLR, aliance nazývá hlavním argumentem proti spolupráci s Kyjevem "absenci záruk na uchování" zbraní.

Jak je to s klimatickými změnami aneb stručný průvodce historií bludů o globálním oteplování a skutečnými příčinami změn klimatu na Zemi.

Jaromír Bradávka
12. 8. 2019  Rukojmí
Čas od času se na různých serverech i v tištěných médiích objeví články, ve kterých autoři předkládají publiku různé vize klimatických změn v blízké i vzdálenější budoucnosti a také předpovědi o zániku planety Země a celé sluneční soustavy.


Greta Thunberg jako pokračování Emmanuela Macrona jinými prostředky


Jana Kunšteková
12. 8. 2019
Vlna mediálního zájmu o Gretu Thundberg a její Stávku za klima vytvořila v německé politice prostředí pro předložení zákona o uhlíkové dani, který by zdražil paliva, elektřinu a topení. Je neuvěřitelné, že se to stalo pár týdnů poté, kdy ve Francii musel pod tlakem demonstrací Žlutých vest odložit stejně zaměřenou daňovou reformu prezident Emmanuel Macron. Ještě horší však je, že s příchodem Ursuly von der Leyen do čela Evropské komise se protiuhlíková agenda stala součástí politiky celé EU.

Odéesácké dítě lásky

Erik Best 12. 8. 2019 EB 
Pokud si ODS chce v období před výročím sametové revoluce připsat zásluhy za demokracii a kapitalismus, které revoluce zplodila, měla by strana pod vedením Petra Fialy také přijmout zásluhu za nejvýraznější dítě lásky 30 let svobody, Petra Kellnera. ODS nemůže předstírat, že neměla co do činění s Václavem Klausem, Ivanem Kočárníkem a dalšími ve „staré” ODS, kteří umetli cestičku pro Kellnerovo zbohatnutí. 

neděle 11. srpna 2019

Šojgu odpoví na kybernetické útoky USA vojenskými antihackery

11. 8. 2019 zelv.ru
Ministerstvo obrany Ruské federace, vedené Sergejem Šojgu, vytváří speciální jednotky antihackerů, kteří budou střežit ruský vojenský internet. Úkoly těchto speciálních jednotek budou zahrnovat vyhledávání a neutralizaci virtuálních hrozeb, pocházejících ze zahraničí. Do těchto jednotek nebudou posíláni branci: kybernetická vojska budou tvořit pouze důstojníci se zvláštním vysokoškolským technickým vzděláním.

Zelenského dilema

The Saker
11.8.2019 UnzReview 
Nedávné volby do Ukrajinské rady přinesly dva velmi zajímavé výsledky:
Za prvé, téměř žádná nacionalistická strana nezískala ani jednoho zástupce v Radě (pouze strany Porošenka a Timošenkové získaly pár křesel, každá jen 25).
Za druhé, poprvé od vyhlášení nezávislosti Ukrajiny bude mít prezidentova strana v Radě absolutní většinu.

Situace SPD se stává zoufalou

Jan Urbach
11. 8. 2019 VašeVěc
Poslední průzkum společnosti INSA musel vyvolat černé chmury v německé sociální demokracii. Výsledky totiž ukázaly, že by SPD podpořilo již jen 11,5 procenta voličů, což je historicky nejhorší výsledek. Připomeňme, že v dubnu 2017 měli sociální demokraté naposledy podporu na úrovni 30 a v prosinci téhož roku 20 procent.


Ľuboš Blaha: Je to podvod. Ako celý Kiska

Ľuboš Blaha
11. 8. 2019 NovéSlovo
Ten Kiska si už asi naozaj robí z ľudí srandu, toto nemôže myslieť vážne. Viete, kto platí jeho megalomanskú billboardovú kampaň? Tú, v ktorej ide vracať Slovensko ľuďom a sám ani nie je schopný vrátiť ukradnutý pozemok... Podržte sa.

11. 8. 2019 - Svět při nedělní ranní kávičce Terezy Spencerové - Informační doplněk k hlavnímu proudu

Tereza Spencerová
Tereza Spencerová
11. 8 .2019 iPrima
→ mlčení lídrů Německa, Francie a Ruska k Zelenského návrhu, aby se po nedávné smrti čtyř ukrajinských vojáků na Donbasu urychleně sešel „normandský formát“, podle ukrajinského Glavredu značí, že už ani Západ se o situaci nechce bavit, dokud Kyjev nepřijde s konkrétními návrhy na řešení války… Zelenský mezitím krymským Tatarům slibuje autonomii na Krymu…

Die Welt: Rozzuřené USA hrozily stáhnout jednotky z Německa!

-kou-
11. 8. 2019  DieWelt.de a PrvníZprávy
Podle německého deníku Die Welt hrozily naštvané Spojené státy stažením svých jednotek z Německa.