Reklama

sobota 24. srpna 2019

Rusko obvinilo Západ z "přichrochtávání" USA

24. 8. 2019      lenta
Úřadující stálý zástupce Ruska při OSN Dmitrij Poljanský shrnul výsledky mimořádného zasedání Rady bezpečnosti k otázce raketových zkoušek USA. V pátek 23. srpna to oznámila agentura TASS. Podle jeho vyjádření bylo zasedání "nudně předvídatelné". "Jak jsme předpokládali, USA a země, které jim přichrochtávají, navzdory faktům a zdravému smyslu svalují vinu na nás a obviňují Rusko ze všech možných smrtelných hříchů", zdůraznil diplomat.

Winston Churchill o Rusku

Lubomír Man
24. 8. 2019
Žádná vláda, kterou kdy lidé vytvořili, by nebyla schopna přežít tak vážné a kruté rány, jaké zasadil Hitler Rusku. Sovětské Rusko však nejen obstálo a zotavilo se z těchto strašných ran, ale navíc samo zasadilo německé armádní mašinérii smrtelné rány, jaké by byla nemohla zasadit žádná jiná síla na světě.    Winston Churchill na jaře roku 1943

Podle Čaputové má být hlas Německa v Evropě jasně slyšet. Řekli jí, že je prezidentkou Slovenska, a nikoliv velvyslankyní Bruselu?

Tomáš Vyoral
24.8.2019 iPrima
Podle Čaputové má být hlas Německa v Evropě jasně slyšet. Řekli jí, že je prezidentkou Slovenska, a nikoliv velvyslankyní Bruselu?
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová po jednání s německým prezidentem Frankem-Walterem Steinmeierem v Berlíně uvedla, že hlas Německa v Evropě by měl být jasně slyšet. V Evropě prý není země s tolika zkušenostmi s překonáváním rozdělení. Je fakt, že z dob Třetí říše má Německo se spojováním Evropy (sic pod svou vlajku) poměrně slušné zkušenosti. Ocenění „Evropská osobnost roku“ za mimořádné úspěchy v oblasti politiky, obchodu a inovací je v dobrých rukou, neb trojská kobyla pokračuje v rozkladu Visegrádské čtyřky a v servilitě vůči EU či Německu. Řekl jí někdo, že je slovenskou prezidentkou, a ne velvyslankyní Bruselu na Slovensku?

Zbořil: Když se trhá v přímém přenosu Ústava, tak by měl někdo zasáhnout (VIDEO)

-rp-
24. 8. 2019 PrvníZprávy
Vlastně ani nevíme kdo v ČT poroučí , co tam vlastně dělá televizní Rada, jestli není schopná zasáhnout, když někdo trhá Ústavu a televize to přenáší, vždyť je to šíření poplašných zpráv, říká Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz.

Pomalé zabíjení Juliana Assangeho

Julian Assange
Stephen Lendman
24.8.2019  Katehon, překlad Zvědavec
Od 11. dubna, kdy byl nezákonným způsobem odvlečen z velvyslanectví Ekvádoru v Londýně do zajetí, Assange strádá v tvrdých podmínkách britského žaláře na příkaz Trumpova režimu, který ho chce v USA postavit před soud za „zločin“, kterým je pravdu hlásající žurnalistika. Více o tom níže.


Jiří Paroubek: Bijec rudých z Prahy 6

Počmáraná socha maršála Koněva
Jiří Paroubek
24.8.2019 VašeVěc
Sochu maršála Koněva zase někdo polil rudou barvou. Stalo se tak ke zřejmému potěšení starosty Prahy 6 Koláře. Tento muž z obskurní, pomalu končící a zcela rozvařené TOP 09, se, jak se zdá, pokouší o výlety do historie i do vysoké politiky. Tím pádem nedělá, co by jako starosta dělat měl.


Matteo Salvini: Udělal bych všechno, co jsem dělal doposud (VIDEO - slovenské titulky)

Ľuboš Hrica
24. 8. 2019  Outsidermedia
Hamáček k pojmu předsudečná nenávist: Extremisté už se obávají otevřeně hlásit k neonacismu

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD)
Irena Válová
24.8.2019  ČeskáJustice
Předsudečnou nenávistí lidí, kteří ani netuší, že se dopouštějí trestné činnosti, už se zabývá policie i státní zastupitelství. Vyplývá to z poslední zprávy o extremismu. Na zavedení kategorie chování předsudečné nenávidění a na sledování předsudečné nenávisti mezi lidmi se shodly policie, Nejvyšší státní zastupitelství a zpravodajské služby s podporou expertů. Nový oficiální druh nenávisti se stal součástí zprávy o extremismu, ale je také obsahem interpelace ministra vnitra.

pátek 23. srpna 2019

USA kradou venezuelský majetek

Clodagh Kilcoyne
23. 8. 2019
Americká vláda uvalila na Venezuelu nové sankce, jimiž venezuelské vládě zablokovala její majetek, a hrozí sankcemi každému, kdo by s touto vládou chtěl obchodovat. Tento nový nepřátelský krok USA vyvolal přirozeně v Caracasu ostrou reakci. Tyto nové sankce míří na venezuelský majetek, který se nalézá na území USA, a týká se nejen venezuelského majetku vládního, ale i majetku jednotlivých venezuelských občanů a venezuelských společností. Negativně však mají postihnout též země, které s Caracasem obchodují.

Dejte nám vědět, co všechno chcete v reformě Společné zemědělské politiky EU změnit nebo vyškrtnout


Ivan David
23. 8. 2019
Vystoupení na semináři Agrární komory Společná zemědělská politika EU 2020+ na agrosalonu Země živitelka v Českých Budějovicích.


Jeden z agrárních analytiků mi nedávno přirovnal české zemědělství k pacientovi, který leží v kritickém stavu na ARO, a pokud bychom ho odpojili od kapaček, tak by okamžitě zemřel. Těmi kapačkami jsou myšlené dotace ze společné zemědělské politiky EU. S touto diagnózou úplně nesouhlasím. Zdaleka ne všichni naši zemědělci jsou v kritickém stavu těsně před smrtí. Nejen zde na výstavě, ale i když vyjedeme do terénu mezi zemědělce a potravináře, můžeme se přesvědčit, že naši zemědělci umí vypěstovat kvalitní rostlinné i živočišné produkty. Naši potravináři z nich umí vyrobit kvalitní a chutné poživatiny.

Postavení našich zemědělců v rámci EU bych spíš přirovnal ke stadionu, kde spolu na jedné dráze musí běžet skupina závodníků, kteří mají povoleno během závodu pít vodu, společně se závodníky, kteří mají povolené iontové nápoje, a dalšími, kteří mohou používat všechny známé dopingové prostředky. A pak je tu ještě skupina, která má dokonce imunitu proti dopingovým kontrolám.

Názor lidu není nařízení: Německo nezruší sankce proti Rusku

23. 8. 2019 pravda
Vládnoucí elita Německa upřednostňuje jednání v zájmu transatlantických dohod, neboť se obává, že se stane důvodem politického rozkolu v Evropě. Takto zprávu, opublikovanou institutem YouGov, že pouze čtvrtina německého obyvatelstva podporuje zachování sankcí proti Rusku, okomentoval pro Pravdu.Ru německý politolog Alexandr Rahr.

Armáda v týlu nepřítele

Jiří Pondělíček 
22.8.2019  VašeVěc
Neprávem bývá v posledních letech opomíjena připomínka zahájení Slovenského národního povstání. Jakoby se to nás, české veřejnosti a občanů České republiky netýkalo, jakoby to nepatřilo do našich dějin, jakoby to bylo na obtíž. A to je škoda a velká chyba.


Téměř žádní spojenci: Proč se Německo stále více odvrací od USA

E. Coachman
23.8.2019  Katehon, překlad Zvědavec
Americký velvyslanec v Berlíně Richard Grenell uvedl, že pokud Německo nezvýší své příspěvky do rozpočtu NATO, Washington stáhne americkou armádu do Polska, takže Němci nebudou chráněni proti „ruské hrozbě“. Proč byla reakce Německa nečekaná a k čemu to povede?

Afričtí migranti se radikalizují, určují si sami místo přistání v Evropě

-rp-
23.8.2019 Journalist a PrvníZprávy
Vincent Cochetel, vedoucí evropské kanceláře uprchlické agentury OSN varuje, že migranti jsou stále radikálnější, protože nevládní neziskové organizace námořních záchranářů je vybízejí, aby prosazovali své požadavky.

Klus mistruje Nohavicu ... a přitom si s režimem zadává víc než kdy Jarek

Tomáš Klus na pódiu
Tomáš Vyoral
23.8.2019 PravýProstor
Písničkář Tomáš Klus se opřel do Jaromíra Nohavici. Spolupráci s STB i fotku s Okamurou mu prý byl ochoten prominout. Převzetí Puškinovy medaile (sic z listopadu 2018) už ale bylo přes čáru. Snad by Jarka vzal na milost, ale nyní se dostal k článku Jaroslava Spurného z Bakalova Respektu (sic z roku 2006) a bouchlo to v něm. Možná by Tomáš ve spolupráci s dalšími lepšími lidmi měl dát do kupy seznam lidí, s nimiž není doporučeno se fotografovat a od nichž není doporučeno přebírat vyznamenání. Vysoce demokratické! Navíc listopadová Letná se blíží, tak je potřeba si posichrovat místo na pódiu.

čtvrtek 22. srpna 2019

"Při rychlosti 2500 km/h": stíhačky Tichooceánské flotily provedly cvičnou bitvu ve stratosféře


Nikolaj Sokolov, Polina Poletajevová
23. 8. 2019     russian
Modernizované stíhačky MiG-31BM poprvé provedly cvičnou bitvu ve stratosféře. Oznámilo to Ministerstvo obrany RF. Během manévrů bylo prováděno zachycení potenciálního narušitele vzdušných hranic Ruska. Výcviková bitva probíhala v nadmořské výšce více než 20 km a při rychlosti 2500 km/h.

Macron zveřejnil v ruštině příspěvek k výsledkům setkání s Putinem

22. 8. 2019 russian a вперёдроссия
Francouzský prezident Emmanuel Macron po rozhovorech s ruským vůdcem Vladimírem Putinem ve Fort Bregancon zveřejnil v ruštině zprávu na Facebooku, v níž vyjádřil naději na další rozvoj vztahů mezi oběma evropskými zeměmi. "Rusko je velmi hluboce evropskou zemí. Věříme v Evropu, rozkládající se od Lisabonu po Vladivostok", - napsal.

Když fanatický vůdce v hnědých rajtkách trhá Ústavu České republiky

Milionový chlívek trhá Ústavu České republiky
Růžena Chrastekova
22.8.2019  VašeVěc
No, ještě že si nepozval k provedení tohoto aktu zneuctění a výsměchu nejvyššího zákona naší země kamaráda sudetského kněze. Jakože si ho pozval na Letnou, kde také promlouval manipulativně k davu společně s ním a nějakými dalšími sedmilháři.

Nevinná tvářička současné tyranie: Svět oslavuje znásilněnou Gretu. Zrůdné vyhlazovací myšlenky již v genech? Rodinné prokletí a byznys. Jaké klima je nejlepší? Plachetnice jako Clintonův Lolita express

Michal Brand
22. 8. 2019  ProtiProud
MICHAL BRAND analyzuje dementní tance kolem postižené švédské dívky a celé zničující demagogie klima-bolševismu, jehož tváří se stala nebohá nezletilá nominantka na kdysi prestižní Nobelovu cenu.


Duševně nemocná, zmanipulovaná a zneužitá Gréta udělala alespoň něco dobrého – ukázala v plném světle hloupost a totalitní praktiky „ekologických aktivistů“.


Máme, jak tvrdí ČSSD, právo na bydlení

Ogňan Tuleškov
22.8.2019  ČeskéNárodníListy
Jaká je skutečnost? Cenově dostupné byty pro obyčejné lidi neexistuje. Státní a obecní výstavba bytů je téměř zanedbatelná, zvláště ve velkých městech. Nájmy bytů rostou. Osamělí důchodci či sociálně slabé rodiny často končí na ubytovnách.


ČSSD: Nejsou lidi


Lubomír Man
22. 8. 2019                                                        
Lubomír Zaorálek, jedna z nejchmurnějších postav ČSSD, kterého v době jeho ministrování zahraničních věcí nazval lid oranžovým Schwarzenbergem a který podle názorů mnohých byl  nejtěžsím oudem, který pomáhal stahoval preference ČSSD od někdejších třiceti a pak dvaceti procent, až posléze klesly pod procent deset, se má znovu stát členem vlády. 

středa 21. srpna 2019

Srpen 1969 – konec nadějí

Srpen 1969 - Brno - zastřelená Danuše Muzikářová
Vlastimil Podracký
21.8.2019   Zvědavec
Potlačením demonstrací 21. srpna 1969 skončily veškeré naděje na reformu komunistického režimu v jakékoliv, byť omezené formě. Toto potlačení jen demonstrovalo obrovský tlak Sovětů, kteří se nesmířili s žádným kompromisem a požadovali absolutní korektnost ke svým požadavkům.

Otázka stará právě 50 let

Praha - srpen 1969
-vlkp-
21.8.2019 KosaZostra čili vlkovobloguje.wordpress.com
Tenhle sloupek píši se skoro dvou týdenním předstihem. Umím si totiž, po loňské masáži k 50. výročí Srpna 68 docela živě představit, co je dnes hlavním tématem mainstreamu dnes -50 let od demonstrací k prvnímu výročí okupace v roce 1969. A přirozeně také to, co píší.

Někde byla situace na ostří nože

Ikona srpna 1968 - Tank T-55
před libereckou radnicí

-rp-
21.8.2019  PrvníZprávy
Jednotky Varšavské smlouvy přijížděly 21. Srpna 1968 do Československa s tím, že zde probíhá jakási kontrarevoluce. Vojáci mohli očekávat to nejhorší. Byli vystrašení. Projevovalo se to i ve válečnické hysterii.

Mrtvý zvěd Michal Šmarda

Erik Best 20. 08. 2019 EB
Mistr Sun-c' rozlišuje v rámci vojenské strategie pět druhů zvědů - zvěd místní, zvěd vnitřní, zvěd obrácený, zvěd mrtvý a zvěd živý (vrátí se a podá zprávy z nepřátelského tábora). Podle mistra nesmí být nic ve větší tajnosti drženo než to, co oni činí. Aby však byl mrtvý zvěd účinný, musí se odhalit. „Mrtví zvědové jsou určeni k šíření matoucích zpráv,“ píše Sun-c'. „Zařídíme, aby se tyto zprávy dozvěděli naši vlastní zvědové a posléze je prozradili zvědům nepřítele.“ 


Politický aktivismus Outů

Ivan David
21. 8. 2019
Politický aktivismus politiků je normální. Může jim být ku prospěchu, nebo je poškodit. Celý jejich úspěch závistí na odhadu, co jim prospěje. Pokud jejich snaha má prospět jen veřejnosti, může je samotné jako politiky zničit, a pak už neprospějí nikomu. Pokud začínají být politicky aktivistické firmy, zavání mi to politickým tlakem a nástupem totality. Soustředěný tlak má působit na instinkt ke konformitě: myslí si to všichni, měl bych si to myslet také. Nejde o občanskou aktivitu byť jakkoli podivnou, jako bylo oněch pověstných 99 pragováků. Jde o víc.

Až příliš podivný rok 1968 !

Přemysl Votava
21. 8. 2019
Byl to podivný rok, svět ještě nezapomenul na hrůzy druhé světové války a již byl ve vleku nové války, jak horké, tak i té studené. Je třeba připomenout, že v roce 1968 vedle našich srpnových událostí probíhala i americká agrese ve Vietnamu (1964 – 1973), v roce 1968, kdy válka vrcholila, bylo tam nasazeno 550tisíc vojáků, po dobu války padlo ve Vietnamu na 60tisíc Američanů a ukázkou zločinů se stala vyvražděná vesnice My Lai, se stovkami zavražděných. V samotných USA byli oběťmi atentátů Martin L. King, přední bojovník za občanská práva černochů a Robert Kennedy, rozhodný odpůrce vietnamské války. Také západní Evropa byla v občanském varu, ulice měst byly plné demonstrantů. A tak se stalo, že západní svět naše „Pražské jaro“ příliš nezajímalo, měli tam jiné starosti.

Minulost a současnost očima nestraníka, část 2

Jiří Jírovec
21. 8. 2019
Lidé chtějí politiky, kteří spolupracují, ale jsou svědky žabomyších bojů o volební preference. Bojí se šmejdů, kteří v rámci boření minulého systému, přinesli existenční nejistotu, chudobu 10% populace, exekuce, rozvrácený bytový systém, nehorázné nájemné, bezdomovectví a úpadek české kultury.Naše společnost potřebuje politiky, kteří jsou schopni definovat hlavní problémy a prokázat odvahu k jejich řešení.

úterý 20. srpna 2019

Minulost a současnost očima nestraníka, část 1


Jiří Jírovec
20. 8. 2019
"Bylo zdravotnictví, za které se nemuselo platit. Školství bez poplatků, kultura přístupná všem. Dnešní svoboda je pro pár vyvolených, pro pár zbohatlíků, pro korupčníky. Pro církve, kterým se dá majetek z našich kapes… Všechno před rokem 1989 nebylo špatné… Každý systém má své chyby, ale stále více lidí poznává, že ten dnešní má chyb více, než měl reálný socialismus…"

Příprava na etnické čistky. Politolog objasnil zabíjení civilistů ukrajinskou armádou

20. 8. 2019    360tv
Ne obránci, ale zločinci - tak nazval ukrajinské vojáky exposlanec Rady Alexej Žuravko. Vystavil na internetu zprávu o masových zločinech OSU. Zabíjeli a unášeli civilisty, zabavovali majetek a dopravní prostředky. Kdo se bude zodpovídat za válečné zločiny? Francouzský politolog Xavier Moreau sdělil, zda má smysl očekávat objektivní vyšetřování.

Co včíl ten Babiš udělá?

Oleg Rybnikář
20. 8. 2019
Kulisy současné vnitropolitické situace, jenž je někdy označovaná jako vládní či dokonce ústavní krize: 

· Minoritní koaliční vládní strana ČSSD z jakýchsi sebevražedných a nevysvětlovaných důvodů zarputile trvá na nominování svého místopředsedy do pozice nějakého ministra, tak třeba, když už je to místo zrovna volné, pro kulturu;

Zeman může s Hamáčkem „vyšmardovávat“ až do konce svého funkčního období

Jana Kunšteková, Literárky 20. 8. 2019

Michal Šmarda nemá žádný právní nárok na jmenování ministrem kultury. Miloš Zeman se odmítnutím jeho jmenování porušení Ústavy nedopustil. Čistě z hlediska litery Ústavy není prezident republiky povinen jmenovat ministrem každého, koho mu předseda vlády navrhne. Prezident byl do procedury jmenování členů vlády zakomponován jako pojistka. Jeho povinností je zkoumat vhodnost uchazečů. Ústava mu dokonce stanoví povinnost odmítnout jmenování členem vlády osobu, která by byla ve střetu zájmů. Pokud by zákonodárce chtěl, aby o složení vlády rozhodoval pouze premiér, byl by to on, komu by tato pravomoc byla svěřena.

Speciálně pro Babišův fanklub – o tomhle Babišově dárku pro vás víte??!! - Za Česko zelenější. Vláda připravuje zdanění uhlí a plynu

-vlkp-
20.8.2019 KosaZostra aneb vlkovobloguje.wordpress.com
(...)  jde o horkou záležitost. Kterou by měli zaregistrovat především zdejší fandové Andreje Babiše. Ano, toho hodného Andreje Babiše, který kudy chodí, tudy myslí na obyčejného pana Nováka a dělá všechno možné a nemožné, aby Novákovic rodině bylo lépe. On přece zvedá důchody, on zařídil slevy na vlaky autobusy, on může přirozeně i za vyšší platy nebo neomezené datové tarify /podvod/ mobilních operátorů a nepochybně i nyní, kdy bylo horko a sucho, tak nejspíš zařídil konečně i nějaké dešťové srážky.

Politika s dvojí morálkou

Jiří Paroubek
Jiří Paroubek
20.8.2019 VašeVěc
Poznal jsem dnešního senátora a nedávného neúspěšného prezidentského kandidáta Pavla Fischera, jako velvyslance Česka ve Francii v době, kdy jsem byl českým premiérem. Zaujal mě hlubokou znalostí problematiky země, ve které zastupoval zájmy ČR. Neměl jsem tehdy mimo oficiální program mnoho času hovořit o věcech, které zajímají mě i jeho.

Americká hypersonická zbraň, čínský ekonomický růst, zásah izraelské korvety… Krátké zprávy EA24

ea24
20.8.2019 Eurasia24
Spojené státy, znervózněné ruským pokrokem ve vývoji hypersonických zbraní, oznámily vlastní vývoj tohoto zbraňového prostředku, před kterým…

Jak je v Číně?

Vasilij Kašin
20.8.2019  ČeskéNárodníListy
Situace v Hongkongu…
Kancelář čínského zamini v Hongkongu předala zastoupení generálního konzulátu USA v Hongkongu protestní nótu kvůli kontaktům pracovníků diplomatické mise, vystupujícím za nezávislost Hongkongu (útok na územní celistvost jiného státu – pozn.překl.).

Velký podvod

LeoK.
20.8.2019  KosaZostra čili vlkovobloguje.wordpress.com
motto: 
Heče peče, Ford a špás,
spoj se s dívkou hned naráz,
chlapci, dívky v roztoužení,
teď dojdete uvolnění.
(Aldous Huxley; Překrásný nový svět)

pondělí 19. srpna 2019

Atomový Hřib dělá historii

Martin Koller
19. 8. 2019
Pražská radnice, kterou ovládají Piráti a TOP 09 se opět předvedla ostudou. Ještě nedozněla ostuda s podlézavým dvojjazyčným komentáře Piráta Hřiba v pražském metru na oslavu výročí NATO, kde se předvedl na úrovni komunistického aktivisty Dušana Jasánka a máme tady další. Ostudný pražský primátor odhalil úroveň celé partaje a zelených dredařů jako cizáckých slouhů. Na jedné straně by euromarxističtí soudruzi z radnice rádi znovu postavili Mariánský sloup, který byl chápán, byť možná mylně, jako symbol rakouského (tedy pangermánského) útlaku, a proto v roce 1918 stržen davem vlasteneckých Pražanů. Na druhé straně se rozhodli odstranit pamětní desku, která připomínala na zdi staroměstské radnice osvobození Prahy Rudou armádou, které velel v této operaci maršál Koněv. 


Greta to prostě celé nedomyslela

Michal Brand
19. 8. 2019
Greta pluje do Ameriky na plachetnici, aby nezanechala uhlíkovou stopu. Pluje na „ekologické“ plachetnici, která i ve srovnání s normálními plachetnicemi musí mít tak speciální parametry (lehkost, pevnost, speciální plachty, solární panely, motor, turbíny pro výrobu elektřiny „ekologicky“ atd.), že uhlíková stopa jen po výrobě této plachetnice vyčerpala odhadem Grétin limit na emise CO2 na příštích 27 000 let jejího života. Tedy zhruba do příští velké doby ledové, která nastane bez ohledu na to, jestli bude člověk vypouštět CO2 nebo nebude. 


Nemůže taková deska narušit tradiční dobré vztahy se Sudetoněmeckým landsmanšaftem?

19. 8. 2019

Záhada ohledně Epsteina

Dnešní prezident USA Donald Trum, když byl momentálně
bez oficiální partnerky, byl častým hostem Epsteinových večírků
Paul Craig Roberts
19.8.2019 IHC, překlad Zvědavec
Cením si toho, že mi čtenáři důvěřují. Nemohu vám však objasnit záležitost s Epsteinem. Možná vás ale mohu dovést k tomu, abyste o celé věci bedlivě přemýšleli.
KOMENTÁŘ TEREZY SPENCEROVÉ: A saúdský korunní princ (fakticky) prohrál svou válku proti Jemenu…

Princ MbS, sám voják v poušti...
Tereza Spencerová
19.8.2019 iPrima
Jemenští rebelové už jsou s to přímo ohrozit saúdský ropný průmysl, přičemž se už současně stávají partnerem k jednání nejen pro Írán, ale i pro Evropu.

Milion chvilek: Spojeni v nenávisti. Již pozítří si lepšolidé vyšlápnou na Hrad. Převezme to Svěrák, Hašek, či Hutka? Co neumoří ani osla. Naše skutečné problémy zůstávají stranou. Extra veřejnoprávní masáž v ceně poplatku

Originální grafika ProtiProud
Tomáš Vyoral
19. 8. 2019  IPrima a ProtiProud
TOMÁŠ VYORAL připomíná, že již za dva dny poteče žluč pražskými ulicemi (dokonce do kopce) a spekuluje nad tím, kdo půjde v čele a co všechno hezkého nám bude říkat.


Svět ruskýma očima 520

Zajoch 
19.8. 2019 Outsidermedia
Kvůli návratu Ruska do PACE ukrajinská delegace zešílela * * * Jak se už omrzely vaše protesty. V sobotu není možno vyjít ven, aby zase nebyla nějaká akce * * * Zákon o nakládání se zemědělskou půdou bude na Ukrajině přijat v nejliberálnější, to znamená v té nejdivočejší variantě.


Debatní klub: Informační válka - Jiří Wagner / Stanislav Blaha

kolektif
19.8.2019 E-republika
Pozvání přijali vydavatelé internetových projektů Jiří Wagner (Exanpro.cz) a Stanislav Blaha (Outsidermedia.cz).
Do debaty byli pozvaní i reprezentanti Člověka v tísni, kteří na pozvání reagovali výzvou, ať jim přestanu posílat maily. Dále byl pozván František Vrábel ze společnosti Semantic Visions společně s redaktorem Českého rozhlasu Ondřejem Golisem, i ti odmítli účast.
V případě zájmu ze strany zmíněných společností a firem je možné natočit debatu i s jejich reprezentantem. Pozvání stále platí.


Hledám ekologicky uvědomělé partnery pro družstvo Zn. Levicoví demokrati vítáni... aneb Inzerát na společnost, ve které jsem nikdy nežil.

Aleš Macháček 
19.8.2019 E-republika
Když nám paní docentka Švihlíková připomněla družstevní vlastnictví jako jednu z forem nejen možného ale i praktického a demokratického procesu výroby, pokýval jsem hlavou a vzpomněl na ty dávné časy diskusí o třetí cestě možné třeba v Jugoslávii. Zemědělské družstvo jsme tenkrát nezaložili, i když jsme byli ochotni splnit podmínku členství ve straně alespoň jednoho z představenstva. Jo, to byla normalizace. Pak přišla doba kapitalismu, pro mne od roku 1985 emigrací do Anglie, a jako správný kapitalista jsem se stal okamžitě držitelem akcií. Toto společenské uspořádání zachvátilo posléze i moji domovinu, zmizela Řempa a jiná družstva a do jiných starých jmen se nastěhovaly nové, lepší, cizí firmy.

Měřily rakety: v USA porovnaly flotilu Ruska a Číny - Americká média ocenila vývoj ruské flotily

Ruská atomová ponorka třídy Žralok (Okula)
Rafael Fakhrutdinov
18.8.2019  GazetaRu
Ruské námořnictvo se vyvíjí a upřednostňuje více korvet, hlídkových lodí a minolovek před velkými oceánskými fregatami, torpédoborci a křižníky, píše americký měsíčník National Interes. Novináři poznamenali, že ruská flotila je v celkové tonáži menší než americká a čínská. Bývalý velitel Černomořské flotily Vladimír Komojedov připomněl existenci reuských atomových ponorek s jadernými zbraněmi.Německá evropská armáda – ani náhodou

Martin Koller 19. 8. 2019
Stačí se podívat na poměr sil států EU a Ruska, případně přihlédnout k ekonomickým a vojenským možnostem USA a dalších mimoevropských zemí NATO situace je jasná. Rusko lze sotva obvinit z agresivity a touhy po válce proti zemím střední a západní Evropy. Stát, který se připravuje k agresi, především navyšuje vojenský rozpočet. Proto je evropská armáda, kterou prosazuje ve svém zájmu především Německou globálně- bezpečnostního hlediska zbytečná a z ekonomického se jedná o další vyhazování peněz a vytváření dalších skvěle placených koryt pro úřednické povaleče, částečně v uniformách. Je určena k agresi, nikoli k obraně.

neděle 18. srpna 2019

Kdyby hloupost nadnášela Greta by mohla do New Yorku doplachtit

Michal Brand
18. 8. 2019
Samozřejmě pokud by foukal příznivý vítr. Jinak by musela buď mít motor, nebo spoléhat na vlastní bio-reaktivní pohon. Tím by ovšem vypouštěla různé skleníkové plyny. Takže to by vlastně nešlo. Greta ekologicky pluje do Ameriky jachtou, aby neletěla letadlem. Letadla jsou fuj, protože vypouští skleníkové plyny. Konkrétně při jejím letu by letadlo vyprodukovalo tolik CO2, že její podíl na uhlíkové stopě z tohoto letu by byl téměř tak velký, jako uhlíková stopa, kterou zanechají hystericky pokřikující demonstranti na každé jedné demonstraci „Pátek pro klima“. Nebo tak nějak.

Exšéf CIA Steven Meyer: Srbsko musí dostat sever Kosova!

Steven Meyer, bývalý šéf CIA
-rp-
17. 8. 2019 Informer a  PrvníZprávy
Bývalý šéf CIA Steven Meyer předložil návrh jak vyřešit krizi na Balkáně. Srbsko musí získat sever Kosova!
„Problém Kosova nelze vyřešit tím, že Srbsko připravíme o všechno. Sever by měl patřit Srbsku a srbské svatyně na jihu Kosova by měly mít zvláštní status pod kontrolou OSN,“ tvrdí Mayer.