Reklama

sobota 31. srpna 2019

Bojovník s „dezinformacemi“ o Zemanovi, Putinovi a Rusku Jakub Kalenský

Bloger Jaromír Petřík
Jaromír Petřík
1.9.2019 . 2019 Blog autora
Dezinformační weby by měly být označeny podobně jako cigarety, říká „expert“ na dezinformace Jakub Kalenský (ZDE).

Hlavní zpráva dne Českého rozhlasu

Ivan David
31. 8. 2019
Český rozhlas Radiožurnál dnes v 11.00 oznámil hlavní zprávu dne. Dva vandalové poškodili plachtu na pomníku maršála Koněva. Oba mladíci byli zadrženi bdělou policií. Již dříve se pokusil strhnout plachtu aktivista Černohorský. Obvodní úřad plachtu na pomníku nainstaloval za účelem ochrany pomníku před vandaly, oznámil Radiožurnál.

ES: O tom se Orwellovi ani nesnilo – totální dohled nad společností!

-kou-
31. 8. 2019  Standard.co.uk a PrvníZprávy
Británii hrozí, že se stane společností pod totálním dohledem, ve srovnání s níž bledne i dystopie „1984“ George Orwella, píše The Evening Standard, citující vládního úředníka Tony Portera.


31. 8. 2019 - Svět při sobotní ranní kávičce Terezy Spencerové

Ukrajinští a ruští vězni zůstávají dál za mřížemi
Tereza Spencerová
31.8.2019  iPrima
Informační doplněk k hlavnímu proudu

pátek 30. srpna 2019

Pakt Molotov - Ribbentrop – efektivní tah krizového managementu

Michal Brand
30. 8. 2019
Před 80 lety začala druhá světová válka. Předcházela tomu dlouhá řada událostí. Hlavními hráči tehdejší globální šachovnice byly Německo, Británie, Francie, Sovětský Svaz. Zpoza oceánů přihlížející a do událostí v Evropě po delší dobu jen nepřímo zapojené USA a Japonsko.
Po 1. světové válce bylo Německo neprávem označeno za hlavního, prakticky „jediného“ viníka 1. světové války. Na Německo byly uvaleny reparace, které Německo nemohlo být schopno nikdy zaplatit.

Nezodpovědnost malých národů

Michail Gorbačov a Ronald Reagan podepisují smlouvu INF
Paul Craig Roberts
30.8.2019  ICH, překlad Zvědavec
Poté, co Washington falešně obvinil Rusko z porušení Smlouvy o likvidaci raket kratšího a středního doletu (INF), jednostranně od této smlouvy odstoupil. Tímto způsobem se americký vojensko-bezpečnostní komplex zbavil významné dohody, zmírňující studenou válku, kterou podepsali Ronald Reagan a Michail Gorbačov.

čtvrtek 29. srpna 2019

Státy přesvědčováním a hrozbami nutí Afriku, aby se zřekla ruských zbraní

29. 8. 2019 zelv.ru
USA naléhavě na afrických zemích požadují, aby odmítly nákup zbraní v Rusku. Oznámilo to ministerstvo zahraničí RF. Ministerstvo zahraničí zaznamenává pokusy řady západních zemí, především USA, o posílení své přítomnosti v Africe. Západní země usilovně pracují na tom, aby donutily země tohoto kontinentu zříci se nákupu ruských výrobků.

Adolfe vstaň, vše odpuštěno!


Lubomír Man
29. 8. 2019
Nevím, zda všude na světě, ale u nás v Česku ano. Nevěříte? Pak si na googlu vyklikňéte heslo: Adolf Hitler Projevy a tam se to dovíte. Dovíte se, že v prosinci 2012 vyšlo v nakladatelství guidermedia etc v českém jazyce první vydání Hitlerových projevů - a to prý za velkého komerčního, čtenářského i mediálního ohlasu. 


Jaký je rozdíl mezi Janem Silovským a bratry Mašíny?

Jaromír Petřík
29. 8. 2019     jaromirpetrik
Janu Silovskému bylo zamítnuto podmínečné propuštění z vězení za to, že chtěl bojovat v řadách Islámského státu. Naproti tomu se stupňuje kampaň za glorifikaci bratrů Mašínů, kteří spáchali činy, které se za terorismus dají uznat. Případ Jana Silovského je popsaný zde: idnes Jana Silovského zadržela na začátku února 2016 turecká policie na letišti v Istanbulu. 


Provokace pokračuje: Starosta Prahy 6 vyhrožuje, že socha osvoboditele a maršála SSSR Ivana Stěpanoviče Koněva skončí ve sběru, radnice pod vedením TOP 09 prý sochu ve svém obvodu nechce! Občanského aktivistu, který se rozhodl pomalovaný pomník umýt, nazval ruským trollem, který podporuje Putina a šíří dezinformace! Synáček bývalého diplomata Petra Koláře dělá Praze nejen ostudu, ale namísto Koněva chce pomník s esesáky a Vlasovci!

Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář 
-VK-
29.8.2019 AENews
Když jsme v neděli přinesli článek [1] o tom, že radnice Prahy 6 zakázala občanskému aktivistovi Žarko Jovanovičovi umýt sochu maršála Koněva v parku v pražské Bubenči, mohli si někteří myslet, že se jedná pouze o nějaké soukromé akce některých radních, kteří chtějí vyjádřit svůj politický názor. Jenže, starosta Prahy 6 Ondřej Kolář poskytl serveru Lidovky rozhovor [2], ve kterém uvedl šokující názory a výroky, které jsem přeložil do ruštiny a zaslal ruským novinářům. Dámy a pánové, neuvěříte, co je všechno možné v Praze v dnešní době.

středa 28. srpna 2019

USA pohrozily Ukrajině kvůli kontaktům s Čínou

28. 8. 2019 lenta
Poradce pro národní bezpečnost USA John Bolton potvrdil, že přiletěl na Ukrajinu, aby hovořil s jejím vedením o negativních důsledcích spolupráce s Čínou. V úterý 27. srpna o tom informovala Evropská pravda. Odmítl potvrdit nebo popřít, že se pokusí přesvědčit Kyjev, aby neprodával továrnu na letecké motory Motor Sič čínským společnostem. Podle vyjádření Boltona "jde o několik transakcí", takže soustřednit se na jednu nemá smysl.

Kanibalismus – nový level multikulturalismu


Michal Brand
28. 8. 2019
Magazín Newsweek otevírá Overtonovo okno (wikipedia/Overtonovo_okno) pro další etapu multikulturalismu, tentokrát konkrétně pro eko-psychopatickou odnož multikulturalismu. Newsweek přichází s článkem na téma kanibalismu. Pokud jste již po jídle a nejíte k obědu jiné lidi, můžete si uvedený článek přečíst zde. V článku vědec mengelovského typu (wikipedia/Josef_Mengele) jménem Jared Piazza vysvětluje, že kanibalismus je zcela běžný u zvířat, zatímco lidé tedy mají nějaké psychické bloky. 


Říkáte neziskové organizace? Ne, jde o nájemné politické ziskovky

Stanislav Novotný
Stanislav Novotný
28.8.2019  PrvníZprávy
Vymývají mozky našich potomků, vnucují nám genderovou ideologii, znevažují zralost a zkušenost, cenzurují. Polykají miliardy a pracovní síly, jež chybí jinde.

Mávátkové dada, a co dál

Pražské milionové dada - zábava pro dospělé i nedospělce
Václav Umlauf
28.8.2019 E-republika
Problém současného režimu je v tom, že už není de facto demokracií (de iure ještě ano) a je zásadně nestabilní. Ulice ho má destabilizovat úplně. Technicky vzato se má uskutečnit přechod od státu posledních zbytků obecného blahobytu (welfare state) ke státu, kde je ulice mobilizována pro militaristické zájmy jednoho promile (warfare state).

Hrozí nukleární válka v Evropě: Chceme jinou armádu a jinou bezpečnostní politiku

Tomio Okamura
Zvyšuje se riziko jaderné války v Evropě. USA provedly test střely s plochou dráhou letu odpálenou ze země. Jde o test zbraně, která porušuje dohodu o likvidaci zbraní středního doletu, kterou USA vypověděly a jejíž platnost tedy nedávno skončila.Test také ukázal, že tyto střely je možné odpálit z odpalovacích zařízení, která již byla vybudována v Rumunsku a Polsku v rámci programu protiraketové obrany. Technicky tak došlo k rozmístění střel pro bleskový jaderný úder proti Rusku na teritoriu východní Evropy. 

Sanders a Warrenová už vedou

Zbyněk Fiala
Zbyněk Fiala
28.8.2019 VašeVěc
Krátce poté, co předvolební průzkum týdeníku The Economist a internetového hlasování YouGov přiblížil dvojici Bernie Sanders a Elisabeth Warrenová na dotek k vedoucímu kandidátu před prezidentskými primárkami Demokratické strany (se skóre 19 – 18 – 22), další průzkum Monmouth University už vidí Sanderse a Warrenovou na vedoucích pozicích (20 – 20 – 19).

Drang nach Osten, tažení na východ….

Přemysl Votava
28. 8. 2019
Před 80lety, 1.září 1939 Německo vtrhlo brutálně do Polska, i přes hrdinný odpor Polsko se rychle zhroutilo. Se studem musím konstatovat, že na stranu se přidalo 3.9.1939 i Slovensko. To si také ukrojilo kus Polska. Velká Británie a Francie agresi jen pasivně přihlížely, na západní frontě byl klid… Politika usmiřování a ústupků otevřela Německu cestu k připojení Rakouska (1938), vedla k rozbití Československa v Mnichově (září 1938) a následně k jeho okupaci v březnu 1939. Na mnichovském porcování Československa se přiživilo vedle Německa, také Maďarsko a Polsko. 


úterý 27. srpna 2019

Ukrajina je ve stavu diplomatické poloizolace


Rostislav Iščenko
27. 8. 2019   inforos
Nyní se hodně mluví o nadcházejícím setkání Zelenského s Trumpem. Toto setkání se však nemusí uskutečnit ještě dlouho. Nebo nemusí proběhnout vůbec. Návštěva izraelského předsedy vlády Benjamina Netanjahua byla prakticky jedinou mezinárodní návštěvou Ukrajiny za prezidentování Zelenského. A nebyla podmíněna zvláštním přátelstvím ke Kyjevu, ale spíše kvůli zájmům Izraele v otázce budování vlastní pozice na Blízkém východě.

Před 30 lety jsme si něco slíbili

Patrick Ungermann
27. 8. 2019
Zkušenost a sliby: Jsme o třicet let zkušenější. Co udělat, aby bylo veřejné mínění o třicet let šťastnější? Vyjděme z požadavků, které daly mandát první, jak se říkalo demokratické, vládě. Jedním z nejoblíbenějších příslibů Sametové revoluce byl slib pokojného projevu slovem, písmem a na shromážděních. Samozřejmě jsme pokojným projevem nemysleli za všech okolností provládní projev. Mysleli jsme si na projev myšlenek, názorů a stanovisek, který se obejde bez pranice. Druhým oblíbeným tématem revoluce byl požadavek pravdy a lásky, která má vítězit nad lží a nenávistí.

pondělí 26. srpna 2019

Situace na severu Sýrie


Alexandr Sargin
27. 8. 2019 argumenti
Ještě 5-10 km a teroristé budou mnohem přesněji střílet na naši základnu v Sýrii. Síly syrské vládní armády pokračují v rychlém postupu severně od města Chán Šajchún, ležícího na jižním okraji Idlibu. Připomeňme si, že v předvečer syrská vojenská letadla bombardovala pozice teroristů v oblasti Idlibu a nedovolila konvojům turecké armády a protureckých bojovníků zamířit do Chán Šajchúnu. Ředitel Centra pro studium Blízkého východu a Střední Asie, plukovník v záloze Semjon Bagdasarov se zamýšlí nad naší turecko-syrskou situací.

Kdo ubytovává na statku, nebude podle Evropské komise zemědělec, i když chová dobytek a pěstuje obilí – a přijde o dotace

Jana Kunšteková
26. 8. 2019   iPrima
Po celou dobu od našeho vstupu do EU přesvědčoval Brusel zemědělce, že si musí opatřit další zdroje příjmů. Sedláci investovali desítky miliard například do agroturistiky. Nyní Evropská komise v předložené reformě Společné zemědělské politiky EU navrhuje, aby provozovatelům jakékoli nezemědělské činnosti byly odebrány zemědělské dotace.

Krokodýlí slzy nad 21. srpnem 1968 rychle oschnou

Jiří Jírovec
26. 8. 2019
Už jsme se báli, že se mršina obrodí. Jiří Dědeček, Přišli včas (1)
"Vono je vůbec moc věcí na světě, který se nesmějí dělat, ale můžou se provádět. Hlavní věc je, aby to každej zkusil, jestli se mu to povede, když to nesmí, aby to moh." Švejk (2)
Pražské jaro bylo výslednicí generačních i kulturních změn, které probíhaly po celá šedesátá léta. Evropou otřásala studentská hnutí. Vznikly nové filmové školy, i ta česká, representovaná Formanem, Passerem a dalšími. Byl Elvis Presley a The Beatles se vlámali do USA.

Nezodpovědnost malých národů: Lidská inteligence už přestala stačit požadavkům dalšího lidského přežití na této planetě.

Paul Craig Roberts
26. 8. 2019  paulcraigroberts
Poté, co falešně obvinil Rusko z porušování smlouvy o raketách středního doletu, se Washington z této dohody stáhl. Čímž zbavil vojenskobezpečnostní komplex USA nejvýznamnější dohody, kterou Ronald Reagan společně s Michailem Gorbačovem ukončili studenou válku. Smlouva o raketách středního doletu byla nejdůležitější ze všech smluv o omezení zbrojení, které američtí prezidenti ve 20. století uzavřeli. A dnes ji americká neokonzervativní vláda dává sbohem. 


O politické korektnosti

Stanislav A. Hošek
26.8.2016
Poněkud mne překvapuje, že „princip“ politické korektnosti se začal propírat v médiích jako jakýsi úplně nový politický fenomén v naší zemi. Nějak se pozapomnělo, že fakticky od začátků polistopadového období se u nás užívá termínů z dílny politické korektnosti.

Ranní kávička Terezy Spencerové

Tereza Spencerová
26.8.20196 iPrima
Ranní kávička Terezy Spencerové je Vaše denní dávka informací k hlavnímu proudu. Tedy těch, které by se neměly opomíjet, pokud chcete být dobře informovaní a chcete mít vždy nadhled. Teď se jen pohodlně usaďte a pusťte se do čtení.

Sedm rozhádaných

Zbyněk Fiala
Zbyněk Fiala
26.8.2019 VašeVěc
Když se před čtyřmi dekádami dávali členové G7 dohromady, představovali 70 procent světového HDP. Bývávalo. Nyní už je to méně než polovina a tento podíl stále rychleji klesá. Pokud jde o světovou populaci, zastupují pouhou desetinu. A ta nemá na nynější schůzce ve francouzském Biarritzu dost sil ani na konflikty doma a mezi sebou.


neděle 25. srpna 2019

Clintonův „Orgy island“ a kampaň Hillary

Bill a Hillary Clintonovi - humanitární bombardéři Jugoslávie
redII
25.8.2019 IzdanijeInfo
Američtí novináři identifikovali slabé místo ve volební kampani manželky bývalého amerického prezidenta Hillary Clintonové
Clintonovic rodinná nadace - masivní zločinecké spiknutí a stínový fond pro podvodníky. Tisíce poctivých lidí, kteří darovali peníze a věřili, že budou použity pro charitativní účely, se stali oběťmi podvodníků. Napsal to známý politický pozorovatel, novinář a spisovatel Jerome Corsi v knize Crime Partners, která byla vydána v srpnu. Obsah knihy předčasně zveřejnili reportéři Daily Mail v článku o finančních skandálech obklopujících americkou prezidentskou kandidátku Hillary Clintonovou, označeného „exkluzivní“.

Německo žádá, aby Ukrajina odstranila internetovou stránku Mírotvůrce

25. 8. 2019  mk.ru/politics
Německo od Ukrajiny požaduje, aby ukončila činnost internetové stránky Mírotvůrce. Je to uvedeno na internetové stránce parlamentu SRN. Dříve poslanci Strany levice vznesli dotaz, adresovaný vládě, s žádostí o prošetření činnosti internetové stránky Mírotvůrce, která sestavuje seznamy pro Ukrajinu "nespolehlivých" lidí. "Vláda SRN rozhodně odsuzuje Mírotvůrce a požaduje, aby ukrajinská vláda a úřady napomohly jeho odstranění", je uvedeno v usnesení vlády.

Parubije si berou do prádla za masakr v Oděse


Olga Kozačenková
25. 8. 2019    politnavigator
Ukrajinské orgány činné v trestním řízení obdržely oznámení o účasti předsedy Nejvyšší rady Andreje Parubije (na snímku) na vraždění Oděsanů 2. května 2014. Píše o tom na svém blogu bývalý zástupce hlavy administrativy prezidenta Ukrajiny, právník Andrej Portnov. Podle jeho vyjádření, zatímco orgány činné v trestním řízení provádějí vyšetřování a výslechy bývalého prezidenta Petra Porošenka, nastal čas "posoudit a přehodnotit vyšetřování okolností hromadné popravy v Oděse 2. května 2014".

Sbírka na Kosovské Srby končí 31.8.201925.8.2019  EFSK 
Stejně jako předchozí roky, i letos aktivisté EFSK pořádají misi na podporu chudých srbských škol na Kosovu a Metochiji. I tento rok bychom rádi podpořili základní školu v okrese Novo Brdo, která pod naší patronací výrazně zkvalitnila výuku. Jako v loňském roce bychom rádi dětem pořídili startovací balíčky do školy především s psacími potřebami a sešity. Z předchozích let víme, že největším problémem je v chladnějším období všudypřítomná zima v učebnách. S tímto problémem bychom škole rádi pomohli i letos a zakoupili další přímotopy tak, aby dětem ve všech učebnách nebyla při výuce zima.

Jaroslav Bašta: Uniforma nebo jen outfit?

Jaroslav Bašta
Jaroslav Bašta a -ps-
25.8.2019  zdroj
Letošního 21.srpna jsem jako obvykle vzpomínal hned na dvě výročí, padesáté první, kdy vojska pěti států Varšavské smlouvy ve středu vtrhly do Československa, píše Jaroslav Bašta v komentáři pro Prvnizpravy.cz.

Počet obětí ze srpna 68 se blíží počtu obětí sudeťáckého řádění v roce 1939

Jiří Kobza (SPD)
Jiří Kobza a -ps-
25.8.2019 PrvníZprávy
facebookový profil Jiřího Kobzy
„Před pár lety se mne jistí novináři ptali, zdali je možné Rusku odpustit invazi z roku 1968? Tehdy jsem odpověděl nějak takhle," napsal na facebookový profil v týdnu poslanec Jiří Kobza. Jeho výklad není nezajímavý.