Reklama

sobota 7. září 2019

Poděkování redakce Nové republiky

7. 9. 2019
Redakce Nové republiky děkuje svým čtenářům a příznivcům za finanční podporu, kterou posíláte na redakční účet 2300 736 297 / 2010. Zvláštní poděkování za dary poslané v měsících květnu až srpnu 2019 zasluhují:

Barták Pavel Bradáč Jaroslav, Brei Václav, Buček Libor, Čížek Matěj, Čížek Vladislav, Dresler Ivo, Dvořák Antonín, Herblich Jiří, Hendrych Jiří, Hosman Zdeněk, Kohout Lukáš, Krampera Miloš, Kratochvíl Milan, Kostelňák Milan, Mužík Oldřich, Pacák Pavel, Rabl Tomáš, Robenek Tomáš, Šťovíček Pavel, Tichý Ondřej, Vaněk Jaromír a Záruba Milan. 

Díky také dvěma anonymním dárcům, kteří pravidelně přispívají vždy 14. den v měsíci. 


Putin nabídl Spojeným státům prodej hyperzvukových zbraní!

Ruská hyperzvuková raketa "Zirkon"
-kou-
7. 9. 2019 RIA a PrvníZprávy
Ruský prezident Vladimir Putin na Východním ekonomickém fóru ve Vladivostoku řekl, že navrhl americkému prezidentovi, aby od Ruska koupil hypersonické zbraně.

Od bezbranné země k pevnosti Česko?

7. 9. 2019

Pokud se Jiří Hynek nestane bývalým redaktorem...

Ivan David
7. 9. 2019  
Česká televize je hlavním zdrojem dezinformací v České republice. Ne proto, že by v tomto ohledu byla nejhorší, některá média ji otevřenou fanatickou jednostranností, křečovitou záští a primitivní demagogií překonávají, ale Česká televize je díky svému dosahu do téměř každé domácnosti nejvlivnější a proto značně "normotvorná". Desinformační prostředek těchto kvalit snižuje úroveň demokracie všude tam, kam dosáhne. Vlivovou agenturu Česká televize nikdo nevolil a proto je nepřijatelné, aby mluvila za sebe. To mohou jen politická a zájmová uskupení, která nepředstírají objektivitu, ale vyjadřují svoje názory. Česká televize na "svůj" názor nemá nárok. Jako médium placené z veřejných zdrojů má jediné právo, a to objektivně a vyváženě informovat. 
Pozn.: dnes večer mi jeden čtenář poslal odkaz na reportáž Jiřího Hynka: ZDE.

Situace kolem sochy maršála Koněva se opět začíná hrotit. Ruský ministr kultury označil starostu Prahy 6 Koláře (TOP 09) za nacistu. Inu…


Ondřej Höppner
7. 9. 2019    hoppner
Ruský ministr kultury Vladimir Medinský prohlásil: “Starosta jakéhosi obvodu řekl, že radě předloží návrh na demontáž památníku. Skutečnému osvoboditeli a zachránci města. Je to takový místní gauleiter.” (“Gauleiter” je označení vůdce regionální pobočky německé nacistické strany NSDAP. V čele této strany stál po většinu její existence Adolf Hitler.) Oním regionem je v této souvislosti míněna Praha 6 a strana, kterou zastupuje starosta Ondřej Kolář, se jmenuje TOP 09.

pátek 6. září 2019

Nežmoulejme poddanskou čepici, narovnejme záda!

Přemysl Votava
7. 9. 2019
Slova nadporučíka Lukáše ze světoznámého románu Jaroslava Haška, „ buďme Češi, ale nikdo o tom nemusí vědět ! “ Lukáš považoval totiž češství za jakousi tajnou organizaci, které je lepší se vyhnout . Jeho vyjádření bylo přesným obrazem poddanského postavení českého národa v rakouské monarchii. Také dnešní vystrašená česká politika vůči Evropské unii, se blíží k názoru npr. Lukáše. Vlastenectví je téměř vydáváno za spiknutí….

Střelnice a sušárna padáků: americká tajná základna byla nalezena v Estonsku. Američané vodili za nos celé Estonsko


Rafael Fachrutdinov
6. 9. 2019     gazeta
Estonská média našla ve své zemi - zatím však není jasné, kde přesně - základnu speciálních sil USA, sestávající z bojovníků podobných těm, kteří chytali Usámu bin Ládina. Na základně je střelnice, sklad zbraní, cvičiště a sušárna padáků. Experti poukazují na to, že důvodem posílení americké armády v Estonsku byl vstup Krymu do struktury Ruska. Podle vyjádření vojenského komentátora Komsomolskoj gazety Viktora Barance ví o této základně ruská rozvědka už dávno. Ale, ať už to zní jakkoli paradoxně, málo o ní věděla i estonská vláda, i Ministerstvo obrany Estonska, včetně její dislokace.

Společnost je pouze tak svobodná, jako její nejproblémovější politický disident

Zatčený Julian Assange odvážen britskou policií
Caitlin Johnston
6. 9. 2019  ICH,  překlad Zvědavec
Z žádných zpráv v západních sdělovacích prostředcích se nedozvíte, tedy alespoň do doby publikování tohoto článku, že hudebník Roger Waters se chystá zahrát kultovní píseň od skupiny Pink Floyd „Wish You Were Here“ před úřadem britské ministryně vnitra Priti Patelové, neboť chce tímto způsobem upozornit na pronásledování zakladatele WikiLeaks Juliana Assangeho.

6. 9. 2019 - Svět při páteční ranní kávičce Terezy Spencerové Informační doplněk k hlavnímu proudu


Tereza Spencerová
6.9.2019  iPrima
Ranní kávička Terezy Spencerové je Vaše denní dávka informací k hlavnímu proudu. Tedy těch, které by se neměly opomíjet, pokud chcete být dobře informovaní a chcete mít vždy nadhled. Ranní kávička často nabourává pracně budované pohádky médií hlavního proudu a tímotvírá lidem oči. Nová republika doporučuje toto čtení absolvovat denně na iPrima. My na Nové republice občas toto zpravodajství přetiskuje, abychom vám připomněli, že pro vás připravuje paní Spencerová ranní kávičku každé ráno (ZDE).

čtvrtek 5. září 2019

Čapí hnízdo

Jiří Jírovec
6. 9. 2019
Jde o tragikomedii, takže zkusme se ptát na její zápletku:
Jaký je rozdíl mezi společností odštípnutou z velké společnosti a takovou, kterou někdo založí jako novou?
Patrně velmi malý, protože podnikatelské záměry vedou je spojování, štěpení, kupování i prodávání společností;
Jakou odpovědnost nesou ti, kteří žádost o dotaci pro ČH posuzovali a doporučili?
Nemluví se o nich, takže malou až nepatrnou.

Oficiální příběh o pádu budovy č. 7 WTC leží v troskách

Paul Craig Roberts
6. 9. 2019   paulcraigroberts
Vědecký vyšetřovací tým katedry civilního inženýství na Univerzitě Aljašky vedený Dr. Hulseymem, Dr. Quailem a profesorem Xigoem spolu s vědci nanjingské Univerzity technologie a vědy vydali 3. září tohoto roku konečný nález svého čtyřletého studia pádu budovy č. 7 Světového obchodního centra (WTC) v New Yorku. Toto je tedy první vědecký výklad pádu této budovy, jehož závěr zní takto: 


Zdeněk Jemelík: Když se i Marie Benešová diví

Zdeněk Jemelík
Zdeněk Jemelík
5.9.2019   blog autora
Když se i Marie Benešová diví, nelze pochybovat o tom, že se státní zástupci dopustili nepatřičnosti, pokud ve vztahu ke kauze Čapí hnízdo dali najevo rozpaky a připustili, aby zpráva o tom pronikla na veřejnost. Nejsem fanouškem paní exprokurátorky, ale v tomto případě oceňuji, že své znepokojení dala veřejně najevo.

Jiří Vyvadil: Očekávejme puč

Jiří Vyvadil


Jiří Vyvadil
5. 9. 2019 VašeVěc

Hysterická reakce celé opozice, na návrh Dr. Šarocha na zastavení trestní trestního stíhání premiéra Babiše a volání po zásahu ze strany Vrchní státní zástupkyně v Praze Lenky Bradáčové a Nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana ukazuje, že pečlivě připravovaný puč proti premiérovi se zadrhl a opozice volá o pomoc.Dopadne státní zástupce Šaroch stejně jako Petr Lessy, nebo Alena Vitásková?

Jaromír Petřík
Jaromír Petřík
5. 9. 2019 blog autora
Miroslav Kalousek a Ivan Bartoš se mohou doslova zbláznit z toho, že státní zástupce Šaroch doporučil zrušit obžalobu na Andreje Babiše.Rusko stanovilo podmínky pro uskutečnění summitu "normandského formátu"

5. 9. 2019      jpgazeta
Ředitel Centra pro politickou konjunkturu Alexej Česnakov okomentoval výsledky setkání asistentů vůdců zemí "normadského formátu" ohledně Donbasu. Podle informací Česnakova Rusko zastupoval asistent prezidenta Ruské federace Vladislav Surkov a z ukrajinské strany byl přítomen nový ministr zahraničí Ukrajiny Vadim Pristajko. 


středa 4. září 2019

Polsko neurazilo jen Rusko


Xenie Golub-Sekulovičová
4. 9. 2019 politnavigator
Odmítnutí polských úřadů pozvat Rusko a Srbsko na obřad u příležitosti výročí druhé světové války je urážkou památky 20 milionů sovětských lidí a také milionu Srbů, kteří zahynuli během nejkrvavějšího konfliktu minulého století. Uvedl to ministr obrany Srbska Alexandr Vulin během komunikace se zástupci tisku, informoval zpravodaj PolitNavigatora.

Svoboda a regulace

Jaromír Habr
4. 9. 2019   (polemika k článku "Adolfe vstaň" a k diskusi k němu)
Jsou jedinci nadaní dostatkem intelektu a charakteru, aby jejich lidskost byla funkční a kvalitní a jejich názory pevné, ale těch je výrazná menšina. Všichni ostatní jsou významnou měrou ovlivnitelní a tedy i reálně ovlivňovaní vším, s čím přicházejí do kontaktu. Důkazem je existence propagandy - usurpátoři moci by do ní jistě neinvestovali, pokud na většinu nefungovala. Přičemž ohýbání informačního toku má mnohem závažnější dopad, pokud jde o děti a mládež, což usurpátoři moci dobře vědí a zneužívají toho ve školství.

Pravda je nejohroženějším druhem

Paul Craig Roberts
4. 9. 2019   paulcraigroberts
Od počátku věků zde byli lidé, kteří se o věcech i událostech chtěli dovědět pravdu, a pravda též fungovala jako přičina i smysl nejpůvodnější filozofie. Vědecká revoluce poskytla lidem šanci poznat některé z přírodních zákonů, které ovšem musely být ještě probojovány. Dne jsou však hlavním "rozpoznavatelem" pravdy peníze. 


Rusko odpovědělo na nabídku Macrona o spolupráci


4. 9. 2019   lenta youtube
Moskva vítá francouzskou iniciativu v oblasti spolupráce v konkrétních otázkách, uvedl ministr zahraničí Ruska Sergej Lavrov. Video záznam z jeho projevu na MGIMO je zveřejněn na kanálu Youtube (po 7. minutě) Rossija 24. Podle jeho vyjádření jasné prohlášení francouzského prezidenta Emmanuela Macrona
hovoří o tom, že chápe radikální změny, ke kterým dochází v geopolitice.

O morálce a matematice (v čem se Lenin mýlí)

Radim Valenčík
4. 9. 2019 blog autora
K napsání následujících několika řádků mě přiměl tento obrázek velké myslitele s jeho výrokem, který někdo uveřejnil na FB (vlevo)
Ale i velký myslitel se může mýlit. Podlomení morálky vystavuje národ velkému nebezpečí. Mnohem nebezpečnější je však odříznout základ vzdělávacích procesů na všech úrovních od matematiky.Konkrétně pak postupně vytvářet únikové cesty k tomu, aby se nové generace mohly úspěšně vyhýbat matematice.

Komentář Karoliny Stonjekové: Průlomové rozhodnutí, které nic neprolomí aneb Karavany jedou dál

Ing. Andrej Babiš - předseda vlády ČR
Karolina Stonjeková
4. 9. 2019  iPrima
Někdo to čekal… Někdo to nečekal… Někdo si to přál a někdo doufal v pravý opak... Ač se to ze současné mediální bouře příliš nezdá, jisté je, že návrh na zastavení trestního stíhání Andreje Babiše je vlastně rozhodnutím, které nic moc nezmění. Průlom, který nic neprolomí a vše zůstane při starém…

Neskutečné! Kvůli tomuto by se měla sejít Letná?! O tomhle fakt nebyl Listopad 1989 - Michal Hašek k nejnovějšímu vývoji kauzy Čapí hnízdo - Babiš

Michal Hašek
4.9.2019 facebook
Nezávislý státní zástupce rozhodl v trestní věci premiéra Babiše a jeho rodiny podle médií tak, že stíhání zastavil. Je třeba to respektovat, pokud jsme právní stát a nedovoláváme se jej pouze, když se nám to hodí. Všichni ti, kteří jásali z fází podezření, zbavení imunity, obvinění by teď minimálně měli mlčet. 

Deset lodí NGO čeká ve Středozemí na „italskou změnu“

-rp-
4. 9. 2019 Voice a PrvníZprávy
Deset lodí nevládních organizací ve Středozemním moři čeká na změny spojené s italskou levicovou koalicí.

KOMENTÁŘ TEREZY SPENCEROVÉ: Bašár Asad si vyšlápl na svého bratrance a nejmocnějšího muže v zemi… Nabízí paralela s postjelcinovským rozvaleným Ruskem a Putinovým zásahem proti oligarchovi Michailu Chodorkovskému

Bašár Asad (vlevo) se rozkmotřil se svým bratrancem Ramím
Tereza Spencerová
4. 9. 2019    iPrima
Zeptáte-li se třeba v nějaké damašské kafírně místních, co jim přineslo uplynulých osm let války, většina začne vypočítávat ztráty, ať už tragické osobní nebo ty hmotné. Po chvilce vyprávění ale diskuse obvykle stočí k tomu, že válka neublížila všem. Naopak, některým pomohla. A někteří odhadují, že je řeč až o pětině Sýrie. Řeč je o lidech, kteří na válce dokázali zbohatnout. Na jedné straně může být řeč třeba o taxikářích s licencí jezdit do Libanonu, což je trasa po níž proudí davy lidí, ale i pašovaného zboží. Nebo o vojácích, kteří vybírali „mýtné“ na silnicích a křižovatkách. Ale na samém vrcholku pyramidy je šest či sedm prakticky všemocných oligarchických rodiny, které Sýrii fakticky řídily už před válkou a během konfliktu si mezi sebou korupčně rozdělily válečnou ekonomiku…


4. 9. 2019 - Svět při středeční ranní kávičce Terezy Spencerové Informační doplněk k hlavnímu proudu

Tereza Spencerová
4.9.2019 iPrima
Ranní kávička Terezy Spencerové je Vaše denní dávka informací k hlavnímu proudu. Tedy těch, které by se neměly opomíjet, pokud chcete být dobře informovaní a chcete mít vždy nadhled. Ranní kávička často nabourává pracně budované pohádky médií hlavního proudu a tímotvírá lidem oči. Nová republika doporučuje toto čtení absolvovat denně na iPrima. My na Nové republice občas toto zpravodajství přetiskuje, abychom vám připomněli, že pro vás připravuje paní Spencerová ranní kávičku každé ráno (ZDE).

Starosta Prahy 6 pokračuje v protiruské a protinárodní agitaci, Ondřej Kolář jako nevoják kritizuje už dokonce i boje československých sborů na Dukle, Aeronet je prý financovaný Moskvou spolu se Sputnikem a děti ve školách by se prý měly učit pravdu, že Rudá armáda třeba v Praze už neměla co osvobozovat, protože v ní zůstávaly jen dvě německé divize SS v době, kdy sovětské tanky vjely do ulic hlavního města! Přesně takhle bude mluvit i nový premiér po volbách v roce 2021, pokud padne Andrej Babiš, Piráti již hledají své ministry!

-VK-
4.9.2019  AENews
Starosta Prahy 6 pokračuje v protiruské a protinárodní agitaci, Ondřej Kolář jako nevoják kritizuje už dokonce i boje československých sborů na Dukle, Aeronet je prý financovaný Moskvou spolu se Sputnikem a děti ve školách by se prý měly učit pravdu, že Rudá armáda třeba v Praze už neměla co osvobozovat, protože v ní zůstávaly jen dvě německé divize SS v době, kdy sovětské tanky vjely do ulic hlavního města! Přesně takhle bude mluvit i nový premiér po volbách v roce 2021, pokud padne Andrej Babiš, Piráti již hledají své ministry!


Každotýdenních 168 hodin fake news Nory Fridrichové a tvrdá drezúra diváků za naše peníze.

Patrik Juda
4. 9. 2019    SvobodnéNoviny
Další pokrok lidstva. Zakopání těla je prý nehospodárné. Šetrné je asi příbuzného sníst. Proč nám lidské maso vadí, ale zvířecí ne, ptá se profesor. Nová kulturní tradice žehlení prsou a tisíc zmrzačených britských dívek. A sója?


Počmáraný Churchill na pražském Žižkově

Socha Winstona Churchila
-rp-
4. 9. 2019  PrvníZprávy
Praha 3 má problém. Někdo počmáral sochu W. Churchilla. I sešli se badatelé, aby vandalství nějak čelili. A navrhli vysvětlovací tabulku. Kvůli možným politickým změnám zvolili v textu jen několik Churchillových citátů, ty se snad nezmění.

POKROKOVÝ EUROOBČAN: CO PŘINESL SRPEN 2019

POKROKOVÝ EUROOBČAN
4. 9. 2019 PravýProstor
Ač to tak zpočátku nevypadalo, i srpen přinesl mnoho událostí, které jsem na svém facebookovém profiluopatřil komentářem, který na všechny události nahlížel optikou evropských hodnot, humanismu a nezpochybnitelné prozápadní orientace.


úterý 3. září 2019

Vyzobáno z webů za srpen 2019

Jan Kadubec
3. 9. 2019   Outsidermedia
*Brian Chappatta si pro Bloomberg klade otázku, jak dlouho ještě investoři budou předstírat, že záporné úrokové míry jsou normální. Chappatta začíná provokativní otázkou: Můžeme ještě vůbec hovořit o dluhopisech, když cenný papír nenabízí pevný příjem a vlastně by zaručoval ztrátu, pokud by byl držen do doby splatnosti? Negativní výnosy nedávají smysl a nikdy nedávaly.

*Americké ministerstvo financí „seriózně zvažuje“ vydání dluhopisů se splatností na 50 a 100 let…

Klauni z radnice v Praze 6

Jiří Paroubek
3. 9. 2019 VašeVěc
Česká televize by neměla přehánět svou antiruskou předpojatost. V páteční ČT24 jsem s jistým úžasem sledoval vystoupení jakéhosi historika jménem Jiří Plachý (jeho jméno jsem do té doby nikdy neslyšel), který zdůvodňoval, proč vlastně z historického hlediska je v Praze 6 socha maršála Koněva jaksi „nadbytečná“.Ukrajinský ministr: Blokádou Krymu jsme ztratili miliardu dolarů

Viktor Suslov, bývalý ukrajinský ministr hospodářství
-rp-
3.9. 2019  tv112.ua  a PrvníZprávy
Bývalý ukrajinský ministr hospodářství Viktor Suslov na televizním kanále 112 Ukrajina řekl, že kvůli blokádě Krymu ztratila ukrajinská ekonomika asi 1 miliardu dolarů.

Blokádu označil exministr za chybnou, protože podle jeho názoru způsobila ztráty Kyjevu a naopak ruské straně zisk.Zbyněk Fiala: Kterak zrušit deště

Zbyněk Fiala
Zbyněk Fiala
3.9.2019   VašeVěc
Lesy nejsou jen zdrojem kyslíku, ale také vláhy. Vypalování lesa, jaké probíhá v Amazónii, nebo zanedbání českého lesa do stavu, až ho sežere kůrovec, má podobný efekt – vyschne i krajina kolem. A my s ní.

Kosovo, Európa, Izrael, Krym, futbal a my (o treste UEFA voči Slovanu)

Slovan Blava vyhrál nad Feronikeli Kosovo 2:1, odveta dnes
Michal Petrovič Slovanský
3.9.2019  NovéSlovoSk
UEFA (Únia európskych futbalových zväzov) sa rozhodla potrestať ŠK Slovan Bratislava vylúčením obecenstva v najbližšom zápase pohárovej Európy a finančnou pokutou 50 000 eur. Slovan má byť potrestaný za neželateľné prejavy politického charakteru, ktoré sa vyskytli v hľadisku na bratislavskom Tehelnom poli počas zápasu Európskej ligy UEFA s majstrom Kosova. 


Kdy začala největší válka

Prof. Oskar Krejčí
Oskar Krejčí
3.9.2019 Argument
Politolog Oskar Krejčí ve svém komentáři reaguje na stále se opakující dezinformace týkající se začátku, povahy a výsledku 2. světové války.

80: Víc než jen výročí poslední světové války. Dnes pokračuje bojem v ulicích Prahy. Puberťáci a ignoranti. Sedm statečných v Dejvicích. Polsko a Slovensko v čele další krize? Poučení? Bojme se svých spojenců

Originální grafika Protiproud
Petr Hájek
3. 9. 2019   ProtiProud
PETR HÁJEK by raději psal o začátku nového školního roku, ale ví, že je to zbytečné, protože současné školství ani nenaučí mladé generace kdy, jak a proč začala (a jak skončila) poslední „německá“ válka
Svět ruskýma očima 522

Zajoch
3. 9. 2019 Outsidermedia
Co je za kulisami „historické návštěvy“ Netanjahua na Ukrajině * * * Konečným cílem strategie USA je zničení jakékoliv civilizace, odmítající hegemonistické snahy civilizace současného Západu * * * Johnson svým skandálním jednáním zastínil dokonce i Trumpa


KOMENTÁŘ TEREZY SPENCEROVÉ: Jak na Ukrajině (ne)vyšetřují korupci Joe Bidena…

Navenek byl Joe Biden Porošenkovi laskavým patronem
Tereza Spencerová
3.9.2019 iPriama
Je nejspíš ironií, že si ukrajinští oligarchové nejprve vsadili na Hillary, po Porošenkově prohře chtěli otočit, ale průzkumy amerického veřejného mínění stavějí stále Joe Bidena do pozice hlavního soupeře Donalda Trumpa pro příští volby, a tak se „kyjevští“ neumějí rozhodnout.

Opožděné procitání na Západě, nadcházející kocovina u nás

Jaroslav Tichý
3. 9. 2019   E-republika
Předkládáme čtenářům článek ing. Tichého, přestože jej považujeme za politické sci-fi a některé motivy (EU jako Islámský chalifát) slouží spíše ke strašení prostých lidí než k predikci blízké budoucnosti. Ale jak to u takového žánru bývá, je jen otázkou, kolik soudobé fantazie se stane v budoucnu realitou... (potud předmluva redakce E-republiky)

Kauza Čapí hnízdo a nový vývoj. Hučí to jako v úlu: Sledujte pozici ČT a Rozhlasu, to nám napoví... Já viděl trestní spis, policie měla nabito

3. 9. 2019 ParlamentníListy
“Kdyby nebyl premiér, už dávno sedí.” I tak ostrá slova zazněla v anketě ParlamentníchListů.cz mezi českými politiky v reakci na uniklé informace o tom, že státní zástupce navrhuje zastavit trestní stíhání premiéra Andreje Babiše v kauze Čapí hnízdo.KOMENTÁŘ JANA SCHNEIDERA: Starosta je jen svazák naruby

Starosta Ondřej Kolář a maršál Koněv (oba Praha 6)
Jan Schneider
3.9.2019  iPrima
Ano, řeč je o Ondřeji Kolářovi, starostovi Prahy 6, který se dopustil několika podivných výroků, týkajících se hanobeného pomníku maršála Ivana Koněva na Praze 6.Začíná nám vadit listopadová revoluce v roce 1989 a její výsledky? (Aktualizace)

Podnikatel Václav Princ
Václav Princ
2. 9. 2019
V těchto dnech jsem obdržel na počítač dokument disidenta Milana Kohouta a ostrá slova Františka Ringo Čecha/*2. Oba, nezávisle na sobě, se pozastavují nad naším rozkradeným státem, podvody, a výsledky politiky posledních 30 let. František Ringo Čech dost nadává na herce a herečky, Milion chvilek, které nazval Milion chcanek. Milan Kohout šel ještě dál a omlouvá se za to, že jako disident přispěl u nás ke zničení socialismu a zavedení kapitalismu.

pondělí 2. září 2019

Po 80 letech si Evropa uvědomuje úlohu Polska jako celoevropského provokatéra

Marc Bouvier
3. 9. 2019  worldandwe
Evropské země již několik let nevnímají Spojené státy jako vůdčí světovou sílu. V první řadě je to samozřejmě Rusko - největší evropský stát, který disponuje také velkými zásobami jaderných zbraní. Společně s ním jsou mezi těmi, kteří se zjevně nebo skrytě připojily a připojují k "anti-washingtonskému paktu", nejen Peking nebo Pchjongjang, ale také Damašek, Ankara, Káhira a další země. Ve větší míře zjevně nebo skrytě stále více pozvedají hlas dokonce, zdálo by se, dříve takoví oddaní spojenci USA, jako jsou Paříž nebo Berlín.

Duchem doby je blbnutí a společenský kretenizmus.

Vladimír Balhar
3. 9. 2019
K pochopení dnešní doby je potřeba znovu si pozorně přečíst Haškova Švejka, nebo Černé barony od Švandrlíka. Ona se ta blbost stále vrací. Neboli, boj s lidskou blbostí nelze vyhrát, ale bojovat musíme. Jinak nás blbci umoří. Vemte si pana Babiše, už tři roky slavní Holmesové a Poirotové se snaží kriminalizovat Čapí hnízdo. Přitom to v době vzniku byla malá akciovka s kapitálem 2 mil kč. ZZN. Ovšem po tři roky jsme museli slýchat hýkání demokratů, že …

Podpora Lívii a Kulturblogu v probíhajícím lynči

Jakub Moravčík
2. 9. 2019  jakubmoravcik  (zasláno autorem)
Částí slovenského internetu hýbe nová kauza, vyvolaná pro někoho možná kontroverzním reportážním videem z duhového pochodu v Košicích. ZDE
Za videem stojí aktivistická skupinka KulturBlog, jehož mediální tváří je mladá, 17-ti letá slovenská gymnazistka Lívie, která se svého času proslavila videem s kritikou multikulturalismu. Vydala se totiž s týmem KulturBlogu na duhový LGBT pochod v Košicích, aby z něj natočila reportáž. 


Facebook nemá právo cenzurovat politické názory. Tečka. Naopak tím porušuje Listinu práv a svobod a Ústavu


Michal Brand
2. 9. 2019
Zastánci toho dnešního jediného „správného“ názoru, zastánci té dnešní neo-totality multikulturalismu/neo-marxismu obhajují cenzuru Facebooku a dalších sociálních sítí a internetových komunikačních platforem.
Neo-bolševici to říkají proto, že jsou přesvědčeni, že tato nesvoboda a tyranie dopadne jen na ty druhé, jen na ty, se kterými dnešní neo-bolševici nesouhlasí. Jiné názory totiž dnešní neo-bolševici – stejně jako jejich předchůdci - neumí porazit ve svobodné diskusi věcnými argumenty.

2. 9. 2019 - Svět při pondělní ranní kávičce Terezy Spencerové - Informační doplněk k hlavnímu proudu


Tereza Spencerová 
2.9.2019 iPrima
Ranní kávička Terezy Spencerové je Vaše denní dávka informací k hlavnímu proudu. Tedy těch, které by se neměly opomíjet, pokud chcete být dobře informovaní a chcete mít vždy nadhled. Ranní kávička často nabourává pracně budované pohádky médií hlavního proudu a tímotvírá lidem oči. Nová republika doporučuje toto čtení absolvovat denně na iPrimaMy na Nové republice občas toto zpravodajství přetiskuje, abychom vám připomněli, že pro vás připravuje paní Spencerová ranní kávičku každé ráno (ZDE).

Forbes vysvětluje, jak může celý svět zahnat Spojené státy do krize!

Larry Light a -kou-
2. 9. 2019  Forbes a PrvníZprávy
Problémy různých zemí světa na USA dlouho neměly vliv a americké hospodářství nemělo potíže ani při vážných krizích, píše Forbes.
Ale nyní, v kontextu obchodních válek, kdy jsou ekonomiky mnoha zemí v recesi, může dominový efekt vést k recesi v samotných Spojených státech.


Volby v Sasku vyhrála CDU, AfD druhá. Vláda s SPD padá

Libor Novák
2. 9. 2019  EuroZprávy
Zemské volby v Sasku vyhráli podle odhadů veřejnoprávní televize ARD křesťanští demokraté (CDU) kancléřky Angely Merkelové před protiimigrační stranou Alternativa pro Německo (AfD). CDU získala 32 procent hlasů, AfD 27,3 procenta.


neděle 1. září 2019

Adolfe vstaň, tohle je tvůj den! (doplněný text a s polemikou redaktora)

Lubomír Man
1. 9. 2019
Nevím, zda to platí všude na světě, ale u nás v Česku ano. Nevěříte? Pak si na googlu vyklikňéte heslo: "Adolf Hitler Projevy" a tam se to dovíte. Dovíte se, že v prosinci 2012 vyšlo v nakladatelství "guidermedia etc" v českém jazyce první vydání Hitlerových projevů - a to prý s velkým komerčním, čtenářským i mediálním ohlasem. A to ve stejné podobě, jako by vyšly za vůdcovství Hitlera ve Třetí říši, čili bez dostatečně kritického vydavatelova komentáře, který, pokud si pamatuji, jaksi ještě povinně provázel různá dřívější česká vydání Hitlerovy knihy Mein Kampf.