Reklama

sobota 14. září 2019

Fenomenální průlom …

Michail Chazin

Bavor V.
14. 9. 2019 YouTube a PoznámkyPanaBavora
Ruský ekonom a prognostik Michail Chazin nám poskytuje poučný vhled do nitra dnešího Ruska a jeho politiky …Chápu, že u některých ze čtenářů mohou vyvolat jeho závěry zvolání nevole i vole, nicméně se domnívám, že je dobré si text přečíst (jinak bych ho sotva překládal – že?)
Úspěchy Putina v zahraničí:


Pachuť

Jiří Jírovec
14. 9. 2019
Slovo pachuť se stalo eufemismem pro nesouhlas s rozhodnutím státního zástupce Erazíma, který potvrdil rozhodnutí zástupce Šarocha o zrušení stíhání ve věci Čapího hnízda. Erazím přehrál míč, respektive horký brambor na Lenku Bradáčovou a možná až na Pavla Zemana. Státní zastupitelství mimo jiné uvedlo, že Farma Čapí hnízdo v době získání diskutované padesátimilionové dotace splňovala podmínky definice malého a středního podniku. Byla správně posouzena jako nezávislý podnik. Pachuť v pravém slova smyslu vzbuzuje chování politiků, kteří pomocí tohoto slova zpochybňují nezávislost zastupitelství.

Neomarxismus, pravicový nebo levicový?

Stanislava Kučerová
14. 9. 2019
I uznávaní politologové dneška si stěžují na terminologický zmatek. Je označení „neomarxismus“ něčím víc než jen nálepkou s hanlivou dávkou odmítavé nevážnosti a posměchu? Je to víc než jen výstraha před nedostatkem demokracie, před diktaturou či totalitarismem? A může být ten zmíněný „neomarxismus“ pravicový nebo levicový? Pokusme se vnést do nepřehledného pojmového zmatku trochu světla.

Kauza Čapí hnízdo z jiného úhlu

Zdeněk Jemelík
14. 9. 2019     jemelikzdenek
Vnímání zprávy o zastavení trestního stíhání obviněných v kauze Čapí hnízdo médii hlavního proudu a politiky stále ovlivňuje fascinace osobností Andreje Babiše a nezpůsobilost uvědomit si odlišnost jeho právního postavení od ostatních obviněných a oddělit od sebe projekt vybudování Čapího hnízda jako takový a možné podvodné nebo neetické jednání při vyžádání dotace. Platí to jak pro ty, kteří se těšili, že nesnesitelně úspěšného Vezíra „uvidí v teplácích“, tak pro jeho jásající příznivce.

Vtip a realita

Jaroslav Tichý
Jaroslav Tichý
14.9.2019
Podle některých odborných definic „vtip, anekdota, popřípadě fór, je krátké vyprávění, jehož účelem je pobavit příjemce (posluchače či čtenáře). Obvykle je založen na dvojznačnosti, absurditě nebo paradoxu, je stručný a směřuje k výrazné a úderné pointě. S ohledem na krátkost toho následujícího vyprávění zůstaňme u pojmu vtip.

Příklad vtipu z filmu „Sedm statečných“:
- muž vypadne z 10. patra činžáku;
- a zatímco padá, v každém patře si říká, zatím je to v pořádku.

pátek 13. září 2019

Odstranění pomníku maršála Koněva z náměstí Interbrigády je vítězstvím fašizmu v naší zemi

Lubomír Man
14. 9. 2019
Jako dva nejvýznačnější symboly nad skvostnou generalitou sovětského Ruska ční maršálové Žukov a Koněv. Toho druhého teď budou i s podstavcem, na kterém tento voják stojí, kladivy a dalším železem odmontovávat a stěhovat někam, kde na něj dle žádostivosti pánů radních z Prahy 6 už nebude vidět a kde na něj konečně začne padat prach zapomnění.


Jako republika jsme Koněva prohráli

Jiří Jaroš Nickelli ,
Česká obec legionářská, Brno 1
Jiří Jaroš Nickelli 
13. 9. 2019  ČeskéNárodníListy
Je to tady. Pan president Zeman správně pravil, že podzemní garáže v Praze 6 místo památníku Koněva je poněkud cynický důvod k odstranění. Dále podotkl, že Praha 6 se stala obklíčenou pevností strany TOP O9 a tak lze pochopit její jednání. Už jen toto konstatování ukazuje míru netolerance, podlosti a nemorálnosti pražských vládců, kterou bohužel ostatní zbytek země nedokázal zdolat.

Předsudečná nenávist podle ministra Hamáčka

Poslanec Radovan Vích (SPD)
Radovan Vích
13.9.2019  SvobodnéNoviny
Poslanec Radovan Vích, místopředseda výboru pro obranu Sněmovny PČR za stranu Svoboda a přímá demokracie (SPD) připomíná několik případů ze blízkého zahraničí i u nás, aby ukázal na rozpory a nedostatky v našem trestním řádu a protidemokratický princip zavádění trestnosti pro tzv. "předsudečnou nenávist".

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnout.

Oldřich Rambousek13.9.2019  Rukojmí
Už delší čas vím o vážné nemoci Karla Gotta a je to ode mne možná sobecké, ale z úcty k jeho rodině jsem o jeho nemoci přímo a detailně nepsal. Dnes, když to řekl sám mistr a jeho rodina, mi už nic nebrání, ale detaily skutečně rozebírat nebudu. Je to čistě soukromá věc jeho rodiny a tu hodlám respektovat, neb nechci parazitovat na jeho neštěstí jako některé novinářské hyeny.

Netanjahu vyzdvihl vklad Ruska k porážce fašistického Německa

Vladimir V. Putin a Benjamin Netanjahu
Jan Urbach
13.9.2019 
Ruský prezident Vladimir Putin pojede do Izraele na oslavy 75. výročí osvobození německého koncentračního a vyhlazovacího tábora Auschwitz-Birkenau a Mezinárodního dne památky na oběti holocaustu . V průběhu setkání v ruském Soči ho pozval izraelský premiér Benjamin Netanjahu.

Co se můžeme naučit od generace Grétiných obdivovatelů aneb Blbneme: Evropanům klesá IQ. Od 70. let každá další generace hloupější. Bezhlavé opakování aktivistických frází jako cesta ke kariéře? Studie to potvrzují. Děti učí rodiče nemyslet. Spíše dříve než později přijde pád


Sociolog Petr Hampl
Petr Hampl
13. 9. 2019  blog autora a ProtiProud
PETR HAMPL se zabývá příčinami hloupnutí populace, jež je vynikající živnou půdou pro řadu rychlokvašených ideologií dneška - a ty zase základem pro rychlé kariéry nemyslících počítačových generací.


Marie Benešová a destruktoři

Zdeněk Jemelík
13. 9. 2019 ZdenekJemelik a Chamurappi
Nejsem v žádném případě sympatizantem ministryně spravedlnosti Marie Benešové. Nicméně nemohu nereagovat na některé prvky útoků na ni, a to nikoli kvůli ní osobně, ale kvůli scestnému myšlení kritiků její novely zákona o trestním zastupitelství. Je na místě nalít bezbranné veřejnosti čistého vína o destruktivní povaze názorů, jimiž ji zahlcuje protibabišovská fronta. Novela si zasluhuje věcné zacházení. Nemůže za to, že ji předkládá ministryně, kterou v okamžiku nouze vytáhl z klobouku jinak nesnesitelně úspěšný Andrej Babiš.

Prezident Miloš Zeman o „oduznání“ Kosova

Jaromír Petřík
Jaromír Petřík
13. 09. 2019 blog autora
Uznání Kosova je velkou morální kaňkou naší země, které prosadil snad nejhorší ministr naší vlády za celou naši historii Karel Schwarzenberg společně s tehdejším předsedou vlády Mirkem Topolánkem.

KOMENTÁŘ TEREZY SPENCEROVÉ: Přelomová dohoda mezi Čínou a Íránem, Trumpovi navzdory…

Tanker Adrian Darya I dodriftoval do sýrie
Tereza Spencerová
13. 9. 2019 iPrima
Mezitím do syrského přístavu Tartús po několika dnech vyčkávání bez zapnutých transpondérů „dodriftoval“ íránský tanker Adrian Darya I s 2,1 miliony barelů ropy, jejichž hodnota se odhaduje na 130 milionů dolarů…čtvrtek 12. září 2019

Rusko se zbavilo hrozby defoltu a vydírání finančními sankcemi


Ljubov Stěpušová
12. 9. 2019     pravda
Rusko se zbavilo hrozby defoltu tím, že plně zajistilo možné jednorázové vyplacení svého státního dluhu. Tím se také zbavilo hrozby politického vydírání sankcemi Západem. Ruský čistý státní dluh poprvé od roku 2014 klesl pod nulu a dostal se do záporných čísel díky rekordním rezervám, které pokryly státní dluh, oznámila agentura RBC. Čistý dluh ukazuje schopnost společnosti splatit celý dluh v době uskutečnění analýzy. Srovnává velikost dlouhodobých a krátkodobých půjček s vysoce likvidními aktivy, která jsou k dispozici subjektu analýzy.

Ve chvíli, kdy propadli klamu 11. září, ztratili vlast

Paul Craig Roberts
12. 9. 2019
Událost 11. září proměnila svobodnou Ameriku v policejní stát a učninila z ní válečného paliče 21. století. Zahynula toho dne reputace Ameriky, zahynula její ústava, zahynulo mezinárodní právo a v trosky, a to ať už částečně či zcela, se proměnilo sedm zemí. V průběhu minulých let jsem psal o nálezech a zjištěních vědců, inženýrů a architektů, která napovídala, že oficiální příběh 11. září je falešný. A věřil jsem tomu ze dvou důvodů. 


Skutečný americký dluh je 18krát vyšší, než si všichni mysleli. Co se teď stane?


Ivan Danilov
12. 9. 2019    ria a cnbc
Známá americká finanční společnost AllianceBernstein zpracovala studii, která odhalila skutečnou výši amerického státního dluhu, a výsledky této studie šokovaly příslušná média. Americký finanční televizní kanál CNBC vydal při této příležitosti speciální článek s názvem "Skutečná výše dluhu USA může dosáhnout 2 000% (velikosti americké, pozn.red.) ekonomiky, uvádí se ve zprávě Wall Street".

Obchodní války jsou hrou blázna

Eric Margolis
12. 9. 2019 blog autora, překlad Zvědavec
Podle brilantního vojenského myslitele, generálmajora J.F.C. Fullera, „cílem války není vítězství. Je jím dosažení politických cílů.“
Věčná škoda, že prezident Donald Trump nečte knihy. Zahájil ekonomické války proti Číně, Rusku, Íránu, Kubě a Venezuele bez jakéhokoli jasného strategického cíle, až na to, že se nafouklo jeho ego coby světového předního vojenského vůdce, a že tyto státy potrestal za jejich neposlušnost.

RETRO: Tento graf jasně ukazuje, proč nás chtějí vlastizrádci udržet v EU! Abychom platili dluhy Západu!

Šéfredaktor
12. 9. 2019  EuroOdborář
Již jsme o tom psali dříve, například v článku - EU plánuje socialisticky rozdělit dluhy prostopášníku mezi ty co šetřili! , ale tento graf zveřejněný českými vlastenci ukazuje nádherně proč se musí čeští kolaboranti s EU tak moc snažit, aby nás udrželi v EU a zabránili českým občanům poznat pravdu o tomto socialisticko-kapitalistickém krachujícím projektu. 

Jak Svět reagoval na zprávu expertů o pádu budovy č. 7 WTC

Paul Craig Roberts
12. 9. 2019
Na mou prosbu ke čtenářům, aby mi dali vědět, jak v jejich zemích reagovala média na studii vědců z Univerzity Aljaška a Nankigské univerzity, potvrzující, že budova č. 7 Světového obchodního centra v New Yorku padla 11. září 2001 k zemi v důsledku řízené demolice, mi několik odpovědí došlo.


středa 11. září 2019

Mainstream šíří fake-news aneb o českých „chuligánech“, kteří prý chtěli provokovat na kosovském fotbalovém stadionu.


-VD-
11.9.2019 ParalanetníListy a Evropská fronta pro srbské Kosovo
Mnozí z čtenářů Nové republiky jistě zaznamenali všude opakovanou zprávu o zadržení osmi českých fotbalových fanoušků na Kosovu, o tom, že byli ozbrojeni noži a pyrotechnikou a že chtěli pouštět nad fotbalovým stadionem dron s provokačním transparentem. Opakovala to všechna česká média, anglický Guardian či Kurýr. Mluvčí České fotbalové asociace incident odsoudil a ještě připojil detailní informace o „zadržených fanoušcích“ ...
Ale všechno bylo úplně jinak. Média hlavního proudu vyrobila fake-news. Tak co se vlastně na Kosovu odehrálo?

Navyšují síly: USA poslaly k Číně raketu. Rozmístily protilodní rakety "na zadním dvorku" Číny


Michail Chodarjonok
11. 9. 2019   gazeta
USA rozmístily svou novou protilodní raketu doslova "na zadním dvorku" Číny. Je schopna zasáhnout cíl tak přesně, že operátor může předběžně označit raketě určité místo zásahu na nepřátelské lodi - například strojovnu nebo můstek. Litorální válečná loď (LCS) Gabrielle Giffords amerického námořnictva na námořní základně v San Diegu dostala do výzbroje novou protilodní raketu. Toto změnilo LCS z dříve neozbrojené koncepční lodi na skutečnou hrozbu pro čínské válečné lodě, přičemž na velmi značné vzdálenosti. Informuje o tom Defense News.

Rusko varuje EU před rozmístěním amerických raket!

Test americké rakety středního doletu
-kou-
11.9.2019 RIA.ru a PrvníZprávy
Moskva varuje evropské státy před rozmístěním amerických raket na své území, řekl novinářům náměstek ministra zahraničí Alexander Gruško.Kudy cesta k řešení důchodů nevede...

Radim Valenčík
Radim Valenčík
11. 9. 2019 blog autora
Ministryně financi Schillerová vypustila pokusný balónek, když navrhla s odvoláním na "Zpráva o stavu důchodového systému České republiky a o jeho předpokládaném vývoji se zřetelem na demografickou situaci České republiky a na očekávaný populační a ekonomický vývoj" zpracovanou v polovině tohoto roku MPSV s odvoláním na analýzy ČSÚ otevřít otázku prodloužení odchodu do důchodu nad hranici 65 let. Vyvolala značnou nevoli nejen u veřejnosti, ale proti se postavila i ministryně práce a sociálních věcí Maláčová, v jejímž resortu byl příslušný materiál zpracován. Podívejme se na inkriminovanou část materiálu:

Amerikanista okomentoval Boltonovo odvolání

Anastázie Rumjancevová
11. 9. 2019 russian
Konstantin Blochin, expert Centra bezpečnostních studií Ruské akademie věd, okomentoval pro RT rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa odvolat svého poradce pro národní bezpečnost Johna Boltona."Je zřejmé, že Boltonův odchod byl jen otázkou času. Stephen Bannon neobstál, Tillerson, McMaster, Bolton a mnoho dalších. Je zřejmé, že tento tým se začal přetřásat již podruhé. Z původního týmu už nezůstalo ani stopy. Začíná druhý cyklus", “vysvětlil Blochin. 


Nezvěstný svědek

Zdeněk Jemelík
11. 9. 2019 Zdenek Jemelik a Chamurappi
Od 6.června 2018 jsem se na svém bloggu opakovaně věnoval svéráznému postupu „soudkyně OLO“, tedy paní Ivety Šperlichové, předsedkyně senátu zlínské pobočky Krajského soudu v Brně, v řízení proti údajným pachatelům krácení spotřební daně z tabáku, které dovedla k odsuzujícímu rozsudku z 22.června 2018. Ústavní soud ČR uznal paní soudkyni za podjatou. Její rozsudky byly následně zrušeny a případ jí byl odebrán. Čelí nyní také kárné žalobě předsedy Nejvyššího soudu ČR Pavla Šámala.

11. 9. 2019 - Svět při středeční ranní kávičce Terezy Spencerové aneb Informační doplněk k hlavnímu proudu

Tereza Spencerová
11. 9. 2019  iPrima
Ranní kávička Terezy Spencerové je Vaše denní dávka informací k hlavnímu proudu. Tedy těch, které by se neměly opomíjet, pokud chcete být dobře informovaní a chcete mít vždy nadhled. Ranní kávička často nabourává pracně budované pohádky médií hlavního proudu a tímotvírá lidem oči. Nová republika doporučuje toto čtení absolvovat denně na iPrima. My na Nové republice občas toto zpravodajství přetiskuje, abychom vám připomněli, že pro vás připravuje paní Spencerová ranní kávičku každé ráno (ZDE).

Tribun Res politica 
11. 9. 2019
Včera zaujala zpráva o tom, že podle jednoho z volebních modelů by se KSČM po 30 letech od převratu poprvé nedostala do Sněmovny. Sláva, hurá, Bůh nás miluje. Frenetické nadšení zavládlo zejména mezi členy a stoupenci TOP09, které ten samý model předpovídá úplně stejný osud se stejnými 4,5% voličských preferencí. Nechme teď stranou, že říkat si komunista a být komunista není totéž a že KSČM je podle západoevropských standardů navzdory svému názvu spíše umírněná sociální demokracie, a položme si otázku, jestli by mezi českými antikomunisty neměla místo nadšení zavládnout spíše panika?

úterý 10. září 2019

Srbsku mnohé dlužíme….

Přemysl Votava
10. 9. 2019
V těchto dnech je v Srbsku na návštěvě český prezident Miloš Zeman. Je to cesta k přátelům. Se Srbskem máme společnou historii, mnohokráte jsme si podali ruce. Se Srbskem nás také spojuje společný staletý boj o samostatnost našich národů. Nezapomínáme ani na statečný postoj Jugoslávie k Mnichovu 1938, tak i k okupaci v roce 1968, nezapomínáme ani na otevřenou náruč Jugoslávie pro tisíce našich občanů hledajících pomoc. 


Úředník, to zní hrdě!

Kráva a trokar
Taras2
11. 9. 2019  TarasovaTerasa
Když se kráva přežere mokrého jetele, pomůže jí od smrtelně nebezpečného nadmutí trokar. Plyny vyjdou ven, kravičce se uleví a díru v boku už nějak přetrpí. Když dáte blbovi funkci, moc a razítko, nafoukne se a lékařská pomoc zde není, žádný trokar na nadmutého úředníka neexistuje. Bohužel nefunguje ani ten fatální důsledek jako u zvířat, nadmutí přežije posílen.

Český šampion v thajském boxu nelituje ztráty nohy v boji o svobodný Donbass

Pavel Botka v opolčenecké armádě samostatného Doněcka
rozhovor Kristiny Melnikov se zraněným českým opolčencem Pavlem Botkou
10. 9. 2019  EuAsiaDaily
Na Donbasu byl zraněn český dobrovolník, dříve profesionální MMA atlet, mistr Evropy v thajském boxu Pavel Botka. 16. srpna šlápl na protipěchotní minu a ztratil nohu. Přesto Pavel Botka nelituje své volby a říká, že i kdyby věděl předem, co se stane, stejně by dobrovolně šel podpořit lidi na  Donbasu. Korespondentka EADaily ho navštívila v nemocnici a s Pavlem pořídila interview o tom, proč se rozhodl jít do války na Donbasu a jeho názor na tuto válku.


Švédsko je ve válce

Judith Bergmanová

Judith Bergman
10. 9. 2019  GatestoneInstitute (překlad Radomír Bobek)
Švédská policejní zpráva "Utsatta områden 2017" ("Citlivé oblasti 2017") odhalila, že ve Švédsku existuje 61 takových oblastí – známých také jako no-go zóny. V těchto oblastech působí 200 zločineckých sítí, do nichž je zapojeno přibližně 5 000 zločinců. Většinu obyvatel těchto oblastí tvoří imigranti s neevropskými kořeny a jejich potomci.

Maďarská kameramanka, syrský terorista a mediální štvanice aneb Proč je dobré podívat se čas od času do zpětného zrcátka


Michal Brand
10. 9. 2019
Na tento „případ“ islamizační, pro-krimigrantské propagandy se jistě pamatujete: „Zlá, xenofobní maďarská kameramanka Petra Lászlo podrazila nohy nebohému syrskému uprchlíkovi, který v náručí držel svého malého synka, a kvůli té proradné, zákeřné kameramance upadl a mohl svého nebohého synka zranit, když se jen snažil tiše a pokorně dojít do nějaké své cílové evropské země, kde by se o něj dobře postarali jako o uprchlíka a zachránili mu život.“
Co se stalo doopravdy?

Vydieranie Merkelovej a Macrona: Odmietači utečencov vyletia zo Schengenského priestoru

E. Macron a  A. Merkelová
10. 9. 2019  HlavnéSprávy
Kancelárka Angela Merkelová a jej francúzsky priateľ, prezident Emanuel Macron chcú zrejme naďalej zvyšovať tlak na štáty, ktoré odmietajú utečencov. Mali by byť vylúčení zo schengenského priestoru, ak budú naďalej u nich odmietať prijímanie takzvaných utečencov

Overtonovo okno: Když příklad dojde naplnění

Joseph P. Overton
10. 9. 2019 Rodon, překlad a doslov Zvědavec
Veškeré pokrokové lidstvo, jak nás označují, naprosto přirozeně přijalo homosexuály a jejich subkulturu, jejich právo uzavírat manželství, adoptovat děti a obhajovat svou sexuální orientaci ve školách a mateřských školkách. Snaží se nám dokázat, že je to všechno přirozený běh věcí.


Lžou nám.

Naše pravda vítězí

Zbyněk Fiala
Zbyněk Fiala
10. 9. 2019  VašeVěc
Pomalu se blíží hlavní výročí Listopadové revoluce, která měla smést důsledky té Říjnové (co byla taky v listopadu). Jen tedy čas k ohlédnutí, co si lidé přáli a do čeho chtěli jít, když vyráželi na náměstí cinkat s klíči. Určitě to bylo více svobody, život bližší tomu, co znali ze západních filmů. Těžko mohlo někoho napadnout, že se znovu budou dlouhá léta vzpamatovávat z další „jediné možné cesty“, kterou byla kuponová privatizace...

Jednou vypovím o všem…

Alexandr Zacharčenko
Zachar Prilepin
10. 9. 2019 Tv Cargrad, Překlad Outsidermedia (St.Hroch)
Vzpomínka ruského spisovatele ale i příslušníka donbasského opolčení Zachara Prilepina na někdejší hlavu Doněcké lidové republiky Alexandra Zacharčenka.

pondělí 9. září 2019

Konec bílé Ameriky je zajištěn

Paul Craig Roberts
9. 9. 2019  paulcraigroberts
Zdá se, že Západ ve všech ohledech uhání ke svému konci. Vláda zákona je mrtva, demokracie se změnila v podvod a státům vládnou oligarchie. Cokoliv se dělá, dělá se ve prospěch zorganizovaných zájmových skupin a nic se nedělá pro lid. Putin nedávno prohlásil: "Vedoucí role Západu končí". A není skutečně nic pravdivějšího: www.rt.com/news/468112

Evropská Unie = Bezpečný domov muslimských teroristů aneb Ještě někdo pochybujete o Kalergiho plánu?


Michal Brand
9. 9. 2019
Mezi takzvanými „uprchlíky“ je celá řada islámských teroristů, kteří se aktivně účastnili akcí Islámského státu a AlKajdy a osobně páchali nebo se přímo spolupodíleli na válečných zločinech a zločinech proti lidskosti. Nejznámějším příkladem je islámský terorista, který bojoval v řadách muslimských teroristických skupin v Sýrii. Pak přišel jako „uprchlík“ do Evropy a byl odhalen. Ale prohlásil, že on bojoval za AlKajdu (An-Nusru, pro přesnost, která sama sebe veřejně prohlásila za odnož AlKajdy) a ne za islámský stát (Daeš, ISIL) a to stačilo, aby dostal „azyl“ a jistě i štědré sociální dávky.

Orbán: Nepřipusťme, aby migrace řešila demografické problémy!

Viktor Orbán, maďarský premiér
-rp-
 9. 9. 2019 HungaryToday a PrvníZprávy
 Během projevu maďarský premiér Viktor Orbán napadl myšlenku, že migrace by měla být využita k vyřešení demografických problémů, kterým čelí mnoho západních zemí.

Prague Pride

Prof. Stanislava Kučerová
Stanislava Kučerová
9. 9. 2019
Všeobecná krize zachvátila moderní svět, projevuje se v různých sférách života a bere na sebe různé podoby. Zpravidla ústí do nepochopitelné absurdity. Jednou z přečetných podob dnešní krize je i halasně vyhlašovaný a realizovaný festival „Prague Pride“.

Jan Hrušínský o Češích, kteří přišli k soše maršála Koněva

9. 9. 2019  SvobodnéNoviny
Panu Hrušínskému prý přetekl pohár a promluvil o stalinistech a neonacistech, kteří se sešli u sochy maršála Koněva. Je to prý největší úpadek morálky, řekl pán, který odsuzuje dotace, ale saje jako pijavice a mluví jako hulvát…

Chudák paní Lež, zase se jí zkrátily nožičky aneb Proč Ukrajina propustila uneseného velitele protivzdušné obrany Doněcké lidové republiky?

Vladimir Cemach jako velitel a jako unesený a mučený
Václav Dvořák a WarGonzo
 9. 9. 2019  
Autoři telegram-kanálu WarGonzo včera napsali, co znamená propuštění bývalého velitele jednotky protivzdušné obrany Doněcké lidové republiky (DLR) Vladimíra Cemacha z ukrajinské díry.

Politikové, mafie a územní plány

Foto čistě ilustrační
9. 9. 2019  Zvědavec
Zdědil jsem po pradědovi několik hektaru pole v sousedství vesnice u velkého města. Během dvaceti let po revoluci se v okolí začalo silně stavět a tak jsem se rozhodl, že pozemky taky prodám, opustím byt v paneláku a z utržených peněz si na svém postavím vysněný dům. Zažádal jsem tedy o změnu ÚP a jako Alenka z Říše Divů zapadl, na 10 let, až po krk do zkorumpovaného světa regionálních politiků a úředníků.

Studená válka a ruský rubl

Václav Umlauf
9. 9. 2019 E-republika
Nabulinová jako šéfka ruské státní banky pilně ničí ruskou ekonomiku tím, že lidem nedovoluje vůbec žádné investice. Za to mému kamarádovi dohodila hezkých 7 %, kdyby nebyla ta studená válka ovšem
.

Strašidlo voleb: Obchází Brusel, Londýn, Itálii i Washington. Také naše krysy v chaosu. Zeman to řekl jasně. Umělé kauzy na Babiše v troskách. Přenošený Majdan se nepovede. Zkusí si krysy krizi nebo válku?

Originální grafika ProtiPRoud
Petr Hájek
9. 9. 2019  ProtiProud
PETR HÁJEK konstatuje, že vládnoucí bolševická oligarchie sice prohrává jednu bitvu za druhou, ale o to nebezpečnější se svět kolem nás stává, protože krysy zahnané do kouta...

Političtí extrémisté opovrhují zákony

Vladimír Pelc
Vladimír Pelc
9.9.2019 VašeVěcPřipravují se političtí extrémisté v čele se starostou městské části Praha 6 Ondřejem Kolářem ke spáchání trestného činu? Podle jeho prohlášení a konkrétních akcí radnice šesté městské části pravděpodobně ano: Chtějí totiž z Náměstí Interbrigády odstranit sochu maršála I. S. Koněva, velitele sovětských jednotek, které v květnu pětačtyřicátého osvobodily Prahu.

Nový ministr kultury Zaorálek blábolil

Karel Malý
9. 9. 2019   ČeskéNárodníListy
Nový ministr kultury Zaorálek blábolil ještě jako volební lídr ČSSD a šéf české diplomacie v červnu 2017: "Mám vysoké ambice - vyhrát volby. Nikoho nenechám si do toho mluvit; přejímám celou zodpovědnost na sebe."

Bulharská žurnalistka vysvetlila ako Američania odkupovali srbské zbrane a predávali ich teroristam v Sýrii

Reportérka Diljana Gajtandžievová v Sýrii
9. 9. 2019 newinform.com a HlavnéSprávy
Bulharská žurnalistka Diljana Gajtandžievová vytvorila materiál, v ktorom vysvetlila ako Američania kupovali zbrane zo Srbska a predávali ho proamerickým sýrskym teroristickým bandám v SýriiNa snímke Diljana Gajtandžievová

Už není zástupnou otázkou "proč", už se hledají cesty "jak"

Růžena Chrastekova
9. 9. 2019   VašeVěc

Kdyby to nebylo tak uboze primitivní až, byla by to taková smutná tragédie dosáhnutí politického dna, podlosti a vývěru holé, čiré nenávisti poražených a také odejitých politiků, kteří se svoji zlobu a frustraci z nevládnutí už ani nesnaží nikterak skrývat.