Reklama

sobota 21. září 2019

Prezidentův vtípek

Zdeněk Jemelík
21. 9. 2019  jemelikzdenek

Sledování televizního vysílání věnuji velmi málo času. V podstatě se dívám jen na zpravodajské pořady. Výjimkou je Týden s prezidentem, vysílaný každý čtvrtek TV Barrandov. Ač se to části mých čtenářů nebude líbit, chovám pana Miloše Zemana v úctě a jeho podoby uvolněného moudrého muže, posuzujícího politické záležitosti s nadhledem zkušeného profesionála, kterou předvádí v Týdnu, si vážím zvlášť. Život ale přináší různá překvapení.

Protilietadlový raketový pluk S-400 nastoupil do služby na Nové zemi


Timofej Buločkin
21. 9. 2019     polit.info
Protiletadlové raketové systémy S-400 nastoupily do bojové služby na Nové zemi jako součást pluku protivzdušné obrany Severní flotily. Oznámila to tisková služba Severní flotily. Slavnostní obřad se konal na ostrově Južnyj na Nové Zemi. Tam byl pluku oznámen bojový rozkaz a velitel informoval o připravenosti mužstva k bojové službě. V roce 2015 byl na souostroví Nová země rozmístěn protiletadlový raketový pluk PVO (protivzdušné obrany). 


Kratičce o bolševismu

Stanislav A. Hošek
21. 9. 2019
Od dětství jsem přesvědčen o tom, že můj celoživotní světonázor je levicový. Snažil jsem se podle toho skoro tři čtvrtiny století i chovat. Při čtení některých textů současných seriozních autorů, především na alternativních médiích, mi vadí příliš častý výskyt slov neomarxismus, euromarxismus, marxismus, bolševismus, ba i termín levice ve spojeních, k nimž v žádném případě nepatří. Nevadí mně to nejen proto, že si myslím, že jsem levicového smýšlení, ale především proto, že uvedené pojmy jsou užívány spíše jako nálepka až pejorativní odsudek, takže je zastírána jejich vypovídací hodnota.

pátek 20. září 2019

Zdroj uvedl důvod fiaska amerického systému protiraketové obrany v Saúdské Arábii

20. 9. 2019        russian     a    lenta
Americký systém protivzdušné obrany v Saúdské Arábii propustil desítky dronů a řízených střel, které zaútočily na saúdské rafinerie, kvůli nesouladu s deklarovanými charakteristikami a nízkou účinností v boji proti malým vzdušným cílům, uvedl vysoce postavený zdroj na Ministerstvu obrany Ruska.

Cui bono?

Ing. Jarosalv Tichý
Jaroslav Tichý 
20. 9. 2019   E-republika
V posledních dnech byla doslova „vyrobena“ nová záminka ke vzniku „velké války“ hrozící přerůst ve válku světovou a pro lidstvo doslova konečnou. Nelze nejdříve střílet kolem sebe a pak teprve zjišťovat, kdo měl být pachatelem útoku a tedy i cílem střelby.

Bomba: Babiš navrhuje zrušit poplatek pro ČT. V tomto případě…

Předseda vlády Ing. Andrej Babiš
20. 9. 2019   ParlamentníListy
Prezident Miloš Zeman v odpovědích na dotazy čtenářů PL uvedl, že je načase uvažovat o zrušení koncesionářských poplatků. Tento návrh s upřesněním konkrétních okolností má podporu premiéra. Babiš to řekl ParlamentnímListům.cz.

čtvrtek 19. září 2019

Ukrajina končí tam, kde začíná Kolomojský


Rostislav Iščenko
20. 9. 2019    ukraina
Kterýkoli ukrajinský oligarcha by chtěl být na místě Igora Valerjeviče. Jezdí za ním vyslanci Trumpa a Bidena. Jedni ho žádají, aby vydal kompromitující materiály, druzí aby je nevydával. Igor Valerjevič neposkytuje jasnou odpověď ani jednomu ani druhému, protože neví, kdo volby vyhraje. Ale právě proto, že nedává jasnou odpověď, ho obě skupiny amerických politiků, které stojí proti sobě, potřebují.

Jaceňuk nebyl šílený - jen měl západní Fahrplan

Lubomír Man
20. 9. 2019
Když s prosbou o další pújčku přiletěl v lednu 2015 tehdejší ukrajinský premiér Jaceňuk do Berlína, řekl v německé televizi ARD tato pozoruhodná slova: "Ukrajina a Německo mají společný osud. My všichni si dobře pamatujeme na vpád Sovětského svazu na Ukrajinu a do Německa na podzim 1944. To se nesmí opakovat"!

Saúdské výbuchy a americké elity


Rostislav Iščenko
20. 9. 2019    ishchenko
V noci z pátku na sobotu zaútočila desítka dronů na objekty ropné infrastruktury Saúdské Arábie na východě země. Byly napadeny dva podniky společnosti Saudi Aramco: ropné rafinerie v okresech Abqaiq a Khurais. Termínované obchody s ropou zareagovaly situačním 13% skokem a někteří experti předpověděli další růst cen ropy.

Oznámení o podezření z trestné činnosti starosty Koláře a 33 radních

19. 9. 2019 AlianceNárodníchSil a PrvníZprávy
Aliance národních sil podala v pondělí 16. září 2019 na Městské státní zastupitelství Praha oznámení o podezření z trestné činnosti, která se týká jednání zastupitelů Prahy 6 ohledně přemístění sochy maršála Koněva. Co se v oznámení píše?středa 18. září 2019

Protimasarykovský HNUS a Čapí hnízdo

Ing. Václav Špíka
Václav Špíka 
18. 9. 2019
Jak je z historických pramenů známo, T. G. Masaryk před asi stodvaceti roky vážně uvažoval o trvalém odchodu od nás do ciziny a údajně mu to rozmluvila jeho americká manželka. Důvodem bylo neustálé hysterické štvaní a urážky, které na něho byly u nás nepřetržitě chrleny. 

Greta aneb oslava ne(do)vzdělanosti

Jiří Jírovec
18. 9. 2019
Kde se někdo ptá, tam nikdo neodpovídá a kde by někdo odpověděl, tam se nikdo neptá. Edward Albee
Bonmot amerického dramatika vyjadřuje náš svět naprosto přesně. Pokud se publikum ptá, odpověď je volena tak, aby neohrozila postavení odpovídajícího, kdežto publikum se neptá, hrozí-li odpověď, kterou nechce slyšet.

Myš která řvala!

Sovětský tank č.23 - symbol osvobození -  stál desetiletí na Smíchově,
než ho vandalové natřeli na růžovo a potom odstranili
Přemysl Votava
18.9.2019   VašeVěc
V souvislosti s děním kolem sochy Ivana Š. Koněva jsem si připomenul tu slavnou britskou komedii s Peterem Sellersem, o nejmenším státě světa, který vyhlásil válku největší mocnosti světa USA. Dvacet lučišníků, pod velením jejich nadlesního se objeví v New Yorku. USA se otřásly v samých základech své moci…. Je to velice zdařilá britská komedie, lidé v kinech před lety se moc pobavili…

O korupci trochu jinak

Stanislav A. Hošek
18. 9. 2019
Každá politická strana má ve svém programu boj s korupcí. Každý vládní program rovněž obsahuje poměrně přesně propracovaný protikorupční systém. Již tyto skutečnosit dokazují, že korupce je velmi rozšířeným jevem v současném politicko-ekonomickém systému. V tomto textu se nesnažím o nějaký systematický názor na uvedený jev, ale pouze pohled jakoby z jiného úhlu.

úterý 17. září 2019

USA hledají záminky k napadení Iránu


Michal Brand
18. 9. 2019
Spojené státy obviňují Irán z útoku drony na saudsko-arabská ropná zařízení. Sice se k útoku přihlásili jemenští bojovníci proti saudsko-arabské koalici, která vede proti Jemenu genocidní válku s cílem za každou cenu instalovat zpět k moci v Jemenu nenáviděného a před lety vyhnaného diktátora.

Armageddon na obzoru?

Paul Craig Roberts
18. 9. 2019   paulcraigroberts
Příznivci prezidenta Trumpa by v těchto okamžicích, kdy se tento na popud Izraele chystá rozpoutat válku, měli učinit vše možné i nemožné v zájmu toho, aby je vyslechl. Vzájemná bezpečnostní dohoda USA a Izraele dává totiž Izraeli možnost zatáhnout USA do války – a to v zájmu Izraele.

Ivan David v Evropském parlamentu 16.9.2019 navrhuje zásadní změnu dosavadní politiky Evropského patentového úřadu. (VIDEO)

Ivan David
16. 9. 2019  Europarlament a kancelář europoslance Ivana Davida
Krátká řeč europoslance MUDr. Ivana Davida, CSc. za stranu Svoboda a přímá demokracie (SPD) k poslancům parlamentu Evropské unie jako reakce na chybné kroky úředníků Evropského patentového úřadu.


Účastník pražského povstání 1945 o Koněvovi 9.9.2019 (VIDEO)

Emil Šneberg
16. 9. 2019  ReptorTV
Emil Šneberg účastník pražského povstání 1945 se zbraní v Praze XIX - dnes Praha 6 Hovoří o tom, jakou zásluhu má maršál Koněv na osvobození Československa, o roli vlasovců v pražském povstání a co vyjadřuje památník maršála Koněva.


Strategická vítězství eurokracie: Jak Merkelová zlomila Řeky, Brity i Slovany. Periferie otročící centru. Pouze blázni se mohou hrnout do EU. Privilegovaní pod kuratelou USA? Brexit pod soustředěnou palbou

Vasilij Koltašov
17. 9. 2019 RuBaltikRu, překlad ProtiProud
VASILIJ KOLTAŠOV vysvětluje, díky čemu se evropský totalitní superstát drží i přes rostoucí odpor při síle a přináší k tématu řadu zajímavých postřehů i úhlů pohledu
Zabrání Brusel zotročení evropských zemědělců nadnárodními korporacemi?

Jana Kunšteková
17. 9. 2019, iPrima
Poslanci Evropského parlamentu tento týden svedou bitvu o možnost patentovat odrůdy rostlin a plemena zvířat nebo jejich vlastnosti. Zákaz jejich patentování už sice obsahuje Úmluva OSN o biologické rozmanitosti, její prováděcí protokoly a Evropská patentová úmluva a její prováděcí protokoly. Evropský patentový úřad však v rozporu s nimi udělil patent na jednu odrůdu rajčat, specifické protirakovinné vlastnosti nové odrůdy brokolice a nyní jedná i o patentování pepře. Ve hře jsou miliardy eur pro nadnárodní korporace usilující o získání patentů a ovládnutí trhu s osivem. A pro spotřebitele reálná hrozba zdražení potravin.

Steinmeierova formule. Pokus Zelenského naskočit do posledního vagónu odjíždějícího vlaku


Alexej Zoťjev
17. 9. 2019    asd
Je pro mě nesmírně komplikované pochopit Vladimíra Zelenského. Pravděpodobně je na vině jeho nedůslednost. Vyzývá Moskvu k dialogu, doslova přemlouval Putina, aby usedli za jednací stůl a diskutovali o jednom z nejdůležitějších problémů dnešní Ukrajiny, válce na Donbasu, ale ale hned vyzývá Západ, aby se zřekl myšlenky snižování tlaku sankcí vůči Rusku.

pondělí 16. září 2019

"Hajloval celý stadion": Azarov názorně ukázal, jak na Ukrajině "není nacismus"

17. 9. 2017 tsargrad a facebook
Ukrajinský politik Nikolaj Azarov zveřejnil na svém Facebooku, jak ukrajinští fanoušci "hajlovali na celém stadionu". "A říkají, že na Ukrajině není fašismus a nacismus. A co je potom toto?", ptá se Nikolaj Azarov. Předseda vlády Ukrajiny od roku 2010 do roku 2014, bývalý vůdce Strany regionů, poslanec Nejvyšší rady několika funkčních období Nikolaj Azarov všem ukázal, jak vypadal hajlující stadion na utkání Ukrajina- Srbsko. Dané video zveřejnil na svém účtu na Facebooku.

Merkelová způsobila bezpečnostní krizi

Jan Urbach
16. 9. 2019 VašeVěc
Bývalý ředitel německé zahraniční zpravodajské služby Dr. August Hanning v neděli ve Velké Británii řekl, že kancléřka Angela Merkelová způsobila „bezpečnostní krizi“ v Německu i v dalších členských státech Evropské unie. Informuje o tom britský list „Sunday Express“.
Studená válka ,,elit“ proti lidstvu

15. 9. 2019  NWOO
,,Světové zákulisí“ realizuje svou moc způsoby odlišnými od těch, které používají vlády států, a které jsou vnímány obyvatelstvem v roli prostředků realizace moci (řízení) v životě společnosti. Pokud vlády vydávají zákony, týkající se všech občanů/poddaných, a direktivy, adresované hlavám konkrétních státních struktur osobně, pak „světové zákulisí“ se skrze svou periferii ve společnosti účastní na činnosti státního aparátu a společenských institucí, podporujíc jejich samostatné kroky nebo je sabotujíc, a podporujíc zároveň jiné kroky jiných struktur jak v samotné společnosti, tak v jiných zemích. 


Svět ruskýma očima 524

Zajoch
16. 9. 2019 Outsidermedia
Čína se při nákupu ropy a plynu v Íránu neohlíží na americké sankce * * * Existuje mnoho nevysvětleného kolem 11. září 2001 * * * Nákup 32 stíhaček přijde Varšavu přibližně na 6,5 miliardy USD

Saúdská Arábie se nedokáže bránit vzdušným úderům Húsiů. Napětí zřejmě bude eskalovat

ea24
16. 9. 2019  Eurasia24
Nejnovější útoky jemenských povstalců na saúdskoarabskou ropnou infrastrukturu ukazují, že Rijád je proti nim prakticky bezbranný. Húsiové nyní zasáhli a citelně poškodili dvě klíčová ropná zařízení v Abkajku a Churajsu na východě země.

neděle 15. září 2019

Macron je stejný jako Trump, pouze naopak


Rostislav Iščenko
15. 9. 2019    zvezdaweekly
Americký i francouzský prezident sází na Rusko jako na parní lokomotivu, která může je osobně vtáhnout mezi vůdce a jejich země do světlé budoucnosti. Emmanuel Macron je při vší své bankovní standardnosti a vnější emočním lakoničnosti (která je často mylně považována za skromnost a dokonce i ostych) ve skutečnosti velmi nekonvenčním politikem. Dost na tom, že od prvních dnů svého prezidentování jasně nastínil cíl soutěže s Angelou Merkelovou o osobní vůdcovství v Evropě, a také se pokouší se přivést Francii k samostatnému vůdcovství Evropské unie (obejítím Německa).

Greta, 15 jejích sympatizantů a 70 novinářů před Bílým domem

Michal Brand
15. 9. 2019
Šestnáctiletá duševně postižená švédská dívka v pátek opět zaplnila titulní strany masmediální propagandy. „Demonstrovala“ před Bílým domem. K oslavným ódám na pomatenou aktivistku se připojila samozřejmě i iDnes. V článku „Thunbergová protestovala před Bílým domem, žádala USA o ochranu klimatu“ nám studentka žurnalistiky Tereza Kučerová předkládá obvyklou agitku klima-alarmistických pomatenců. (Už tento článek naprosto perfektně vypovídá o prachbídné úrovni vzdělání na Univerzitě Karlově, kdysi špičce v mnoha oborech, unvierzitě dnes proměněné na multikulturní neo-marxistickou školu pro rychlokvašené politruky. A politručky. Jako třeba slečna Kučerová.)

Žaluji!

Lubomír Man
15. 9. 2019
V Česku se chystá zločin. Ohavnější, než jakýkoli jiný námi Čechy v historinašii spáchaný. V jedné z nadcházejících nocí přikodrcá k bronzové soše maršála Ivana Koněva na náměstí Interbrigády co nejtišeji nákladní auto s korbou plnou mlčících chlapů v montérkách, a přesně tak, jak to jejich předchůdci v profesi činili kdysi, když za pokračujícího spánku svých spoluobčanů snášeli z podstavců sochy tatíčka Masaryka, začnou teď i oni oddělovat sochu maršála Koněva od naší země.

Proč kapitalismus dodýchává

Zbyněk Fiala
Zbyněk Fiala
15. 9. 2019 VašeVěc
Na úvahy o konci kapitalismu je nejvhodnější výroční den pádu Lehman Brothers v půli září 2008. Je ta změna ještě daleko, nebo jsme si jí ani nevšimli?

Oranžový poslanec Petr Dolínek zmodral a z ČSSD není sám

Petr Dolínek byl svého času radní na dopravu.
Nyní míří i s politikou doprava
-ps-
15.9.2019 PoslaneckáSněmovna a PrvníZprávy
Poslanec Petr Dolínek byl svého času radní pro dopravu. Nyní míří i s politikou doprava. Vyplývá to z jeho vystoupení ve Sněmovně, ve které navrhl odvolat z funkce místopředsedy Sněmovny Vojtěcha Filipa za jeho názor na vepřín v Letech. Z ČSSD nebyl sám, který hlasoval pro odvolání Filipa.

Socialismus pro 21. století

Václav Umlauf
15.09.2019 E-republika
Nelituji dnešní socany, protože jsou prodejní jako pravice. A svou hloupostí a zlodějnami pomohli ke vzniku korporátního fašismu, kterým u nás skončila demokracie. Ale také nevěřím miliardáři Babišovi, že pro mne bude bránit sociální stát v západoevropské podobě.

Konec čapích nadějí


Tribun
15. 9. 2019  Tribun
Poslání premiéra – a také, ne-li především, oligarchy – Babiše před soud v kauze Čapí hnízdo byla jistou částí české společnosti (nepřesně a zkratkovitě si ji onálepkujme jako „Pražskou kavárnu“ nebo „Chvilkaře“) poslední šance, jak ho porazit alespoň justičně, když politicky na to nemají.