Reklama

sobota 28. září 2019

Rusko našlo v Evropě nového partnera proti vůli EU

28. 9. 2019     lenta
Euroasijská ekonomická unie (EAEU) se dohodla na vytvoření zóny volného obchodu se Srbskem, proti čemuž se postavila Evropská unie. Sdělila to ministryně obchodu Euroasijské ekonomické komise Veronika Nikišinová, uvádí RBC, patřící Grigorii Berjozkinovi. Podle vyjádření Nikišinové příslušnou dohodu brzy v Moskvě podepíší předsedové vlád členských zemí EAEU (Rusko, Bělorusko, Kazachstán, Arménie a Kirgizie) a také předsedkyně vlády Srbska Ana Brnabičová a předseda představenstva Euroasijské ekonomické komise Tigran Sarkisjan.

Pojmové zaplevelení politických textů

Stanislav A. Hošek
28. 9. 2019
Vybral jsem si jediný text z webu protiproud.cz, tedy názorově velmi odlišného reprezentanta od mého vidění světa. Jeho autor oním textem o sobě prokazuje, že je spíše nesmiřitelným nepřítelem levice, než objektivně uvažujícím publicistou. Příslušníky levice považuje za aktivisty, kteří ohrožují naši společnost. Tvrdí, že náš veřejný, politický prostor již delší čas levičáci indoktrinují přes jakási „kontrolní“, či spíše zkušební média, za něž autor vydává především Britské listy, Deník Referendum, A2larm, Radio Wave. Jakmile jsou jejich redakcemi autoři prověřeni, získají posty expertů v ČT, Bakalových Aktuálně.cz, Respektu a dalších, díky čemuž jsou pak již oním rizikem pro naši zem.

Jak se podle seznamu.cz stanete desinformátorem

Lubomír Man
28. 9. 2019
Seznam.cz, náš největší internetový portál a vyhledávač, politicky dnes pracující jako informační bojový oddíl pražské smečky, každým dnem, týdnem a měsícem stupňuje intenzitu svého ideového působení na každého z nás, který si otevřeme svůj počítač, abychom nahlédli, co je nového. Protože právě na tento moment seznam.cz, reprezentovaný profesionály ze svého novinářského oddělení Seznam zprávy, číhá a zasype nás pečlivě zpracovanou trestí informací a názorů, naprosto totožných s tím, co nám denodenně předkládá ČT, co nám při setkání s médií sdělují poslanci Schwarzenberg a Kalousek, co hlásá tzv. demoblok a co je ve svém souhrnu světovým názorem pražské smečky.

To snad ne! Odpůrkyně sochy maršála Koněva klade věnce k pomníku nacistického generála. Prý to byl skutečný hrdina

Höppner 
29. 9. 2019
V pořadu Máte Slovo na téma sochy maršála Koněva vystoupila 26. 9. mezi diskutujícími aktivistka Eugenie Číhalová, bouřlivá odpůrkyně pomníku osvoboditele Prahy a obdivovatelka Vlasovovy armády.

Krávy a prasata, Gréta a křivé zrcadlo

Pozorovatelka
29. 9. 2019 Outsidermedia

Svět se mezitím stále více rozděluje na příznivce Grety, tedy těch plánů, které v zájmech mocných představuje, a na její odpůrce. A myslím, že tím byl splněn hlavní účel: Informační pole je zaplněno Gretou a žádný jiný pohled už se nehledá. Něco ve stylu, že když se dva perou, třetí se směje.

Lavrov způsobil rozruch v OSN

28. 9. 2019    lenta
Po projevu ministra zahraničních věcí RF Sergeje Lavrova v OSN vznikl zástup těch, kteří s ním chtěli pohovořit. Oznámila to tisková mluvčí ministerstva zahraničí RF Maria Zacharová na své stránce na Facebooku. "Zástup v sídle OSN tvořili představitelé mezinárodních delegací, kteří si chtěli po projevu na Valném shromáždění s ministrem zahraničních věc RF pohovořit", popsala Zacharová snímek (který zveřejnila, pozn. překl).

Den státnosti – 28.září nebo 28. říjen?

Sv.Václav šlape hrozny
Stanislava Kučerová
28.9.2019
Strůjci neomluvitelného historického zločinu, kterým bylo rozbití společného státu Čechů a Slováků r.1992, přiřkli zbytkové České republice jako den státnosti 28.září – den památky sv. Václava. Státností míníme vědomí původu a smyslu státu, jeho osobitosti a jeho zaměřenosti. Právem se tedy ptáme, čím uvedený světec k ustavení naší státnosti přispěl? Pokusme se určit jeho místo v dějinách nejstaršího českého státu koncem 9. a v 10.století.

Nastolí Gréta totalitní režim?

-rp- a Petr Hampl
28. 9. 2019  PrvníZprávy
Povede současné globální ekologické hnutí symbolizované Grétou k nastolení totalitního režimu?

Zcela jistě jsme svědky totalitního chování. Aktivisté a jejich spojenci chtějí změnit životní styl stovek milionů lidí a detailně ho řídit. Okázale opovrhují občanskými svobodami, naprosto odmítají demokracii. Vidíme cenzuru, vidíme volání po represích. Mnozí oprávněně poukazují na blízkou podobnost s nejzběsilejší fází ruského bolševismu či maoismu.

Tragická komedie českého školství

Jana Kunšteková
28.9.2019 iPrima
Minulý týden opět přinesl velké pobavení všem, kteří sledují zábavný seriál "Kterak učitelům rostou platy na 45 tisíc v roce 2021". Naše školství je celkově podfinancováno přímo tragicky, náš stát na něj dává o čtvrtinu méně, než je průměr zemí EU. Platy pedagogů a jejich virtuální zvyšování jsou pak nad jiné názornou ukázkou školství jakožto priority současné vlády i vlád minulých.


Kdo zahájil ten záhadný útok?

Eric Margolis
28.9.2019  OrientaReview, překlad Zvědavec
Střední východ má svůj vlastní, bláznivý smysl pro humor. Saúdové odstřelují a bombardují ubohý Jemen, jeden z nejchudších národů na světě, již od roku 2015.

´Kosovo uznávat nemáme.´ Hlasy celé romské vesnice tam koupíte za pytle mouky, říká bývalý pozorovatel z OBSE

Z každoroční pražské demonstrace za
srbské Kosovo
 
rozhovor s Tomáše Evanem
28.9.2019  Lidovky

Nedávná slova prezidenta Miloše Zemana o „oduznání“ Kosova ze strany České republiky vyvolala po delší době debatu o stavu srbsko-kosovského zamrzlého konfliktu. Podle dlouholetého mezinárodního volebního pozorovatele Tomáše Evana by odvolání uznání kosovské samostatnosti mělo být českou morální i logickou povinností.


RETRO: Data o globálním oteplování jsou ZFALŠOVÁNA vládou tak, aby zapadla do té fikce o klimatické změně

Mike Adams
28.9.2019  Health Ranger (NaturalNews) a 
ReformyCz
Dnes, když farmakologické společnosti nachytají na tom, že falšují data z klinických zkoušek, tak tím už ani nikdo není překvapený. Když výrobci vakcín přichutí své vzorky z testů na lidech zvířecími protilátkami, aby zajistili, že jejich vakcíny budou vypadat jako funkční, tak si prostě už všichni myslíme, že tak se to přeci v jejich businessu už dělá, prostě se: lže, podvádí, klame a porušují se zákony.


Jak inkluzivní lvové blijem o mříže aneb Listopadové říjení

Karel Sýs 28. 9. 2019 Porada na gymnáziu r. 1898
„Návrh ve příčině oslavy padesátiletého panování Jeho Veličenstva císaře a krále Františka Josefa I. Sešli jsme se dnes s povznesenou myslí, abychom způsobem slavným projevili svou radost, že Jeho Veličenstvu, našemu nejmilostivějšímu císaři a králi, ač mnohé bouře přelétly přes posvátnou jeho hlavu a mnohá rána těžce se dotkla srdce Jeho, popřáno bylo Boží milostí dožíti se padesátiletého jubilea slavné Své vlády v plné síle a zdraví. 


pátek 27. září 2019

Ministerstvo zahraničí Ruska připravilo odpověď na nevydání amerických víz ruské delegaci

27. 9. 2019    russian
Rusko v reakci na odmítnutí udělit americká víza několika členům ruské delegace navrhlo přesunout zasedání prvního výboru Valného shromáždění OSN z USA. Uvedl to náměstek ministra zahraničí Ruska Sergej Rjabkov.

Ministerstvo zahraničí Ruska nazvalo nové sankce ze strany USA nerozvážností a napomáháním terorismu

27. 9. 2019      hecho.msk
Ministerstvo financí USA v předvečer zavedlo omezující opatření, která jsou spojena s dodávkami leteckého paliva do Sýrie. Iniciátoři sankčního tlaku na Rusko tentokrát vlastní nerozvážností překonali sami sebe, uvedlo ministerstvo zahraničí Ruska ve svém prohlášení. Je v něm poznamenáno, že vzhledem k tomu, že vzdušné a kosmické síly Ruska v Sýrii pomáhají orgánům v boji proti teroristům, pak sankce za dodávky paliva mohou být posuzovány tak, že USA se otevřeně postavili na stranu teroristů, nad nimiž americká strana již dlouho drží ochrannou ruku.

Nejprve omluva a odškodnění za bombardování, až pak pohled do budoucnosti

Rozbombardovaný most v Novém Sadu
Tzv. "Letecké dny v Srbsku", 1999
MESSIN
28.9.2019 B92 a Messin
Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová uvedla, že se USA musí omluvit za bombardování Jugoslávie a pak teprve mohou požádat ostatní, aby se dívali do budoucnosti.

Židé I – kořeny

Přemysl Janýr
Přemysl Janýr
25.9.2019  blog autora
Na četná přání čtenářů a po upozornění autora, kterému tímto děkujeme za svolení materiál uveřejnit, přinášíme 1.díl Janýrovy eseje o Židech,  o jejich chápání etnicity a národa, o náboženství a historii. Jsme rádi, že můžeme přispět do diskuze a postavit se  antisemitizmu, který občas prosákne i do svobodné diskuze na našich webových stránkách.
2. díl přeřazujeme do sousedství dílu prvního, i když u nás vyšel dříve.

Židé II Identita - 1. část

Přemysl Janýr

Přemysl Janýr
27.9.2019 blog autora a Outsidermedia
Na židovské identitě si lámou zuby jiní, kterým je bližší, jsou patřičně vzdělanější a věnují se tomu systematicky a déle. Pro mne byli Židé v mládí literárními postavičkami z Dobrého vojáka Švejka. Až horlivá agitace spolužačky za šestidenní války mi odhalila jejich reálnou existenci a strhla nás všechny k nadšení, jak chytrý židovský David porazil přitroublého arabského Goliáše. Některé vtipy o Kohnovi a Achmedovi si pamatuji dodnes. A také ke škodolibosti – režim stál na straně Goliáše. A k inspiraci – kibucy byly důkazem funkčnosti komun. Teprve časem jsem objevoval, že reálně existujících Židů je kolem mne o dost víc. A mezi přáteli.

Z beránka vlkem? Srbsko získá útočnou kapacitu, jakou ještě nevládlo

Dronů Wing Loong - exportní název Pterodactyl-1
-jik -
26. 9. 2019  DogFight
Srbsko se stane jedním z nejvýznamnějších uživatelů útočných bezpilotních prostředků v Evropě. A nakoupí je v Číně, což bude současně představovat první skutečně významný průnik čínského obranného průmyslu na evropský kontinent. Západ se obává, že si takto Peking „pojišťuje“ své investice do Nové hedvábné stezky.


čtvrtek 26. září 2019

Greta udělala příjimačky na herectví. Politicky se ukazuje fašistická, totalitní tvář klima-alarmistů


Michal Brand
29. 9. 2019
Greta Thurneberg mluvila v OSN. Její řeč už naplno ukazuje totalitní, anti-demokratické, fašistické smýšlení klima-alarmistické sekty. Greta již více méně otevřeně hovořila o tom, jak ji nezajímá, zda lidé, ti obyčejní lidé souhlasí či nesouhlasí s jejími požadavky, že politici jsou povinni prostě udělat, co jim ona, svatá Gréta nařizuje a basta. 


Trumpův „ukrajinsský skandál“ je jen další podfuk

Paul Craig Roberts
26. 9. 2019  
PaulCraigRoberts
Přečetl jsem si přepis telefonického rozhovoru mezi prezidentem Trumpem a Zelenským a neobjevil jsem v něm žádné „porušení ústavy“ či cokoli, co by se mu podobalo. Takže jde jen o další žurnalistické falzum presstitutek a mrzkých politiků. A toto je ona část zmíněného telefonického rozhovoru vydávána protitrumpovským táborem demokratů za Trumpovo porušení americké Ústavy:

Blahopřejeme svému prezidentovi !


Přemysl Votava
26. 9. 2019
V sobotu 28. záři oslaví 75.narozeniny jeden z nejvýznamnějších českých politiků posledních 30 let, prezident republiky Ing. Miloš Zeman. V období tzv.normalizace byl pro svůj negativní vztah k tehdejšímu režimu několikrát vyhozen z práce.Z podniku Sportpropag např. za vydání sociologického sborníku, o němž Rudé právo napsalo článek "Nečisté tóny na staré téma".

Jak si vrchní velení wehrmachtu objednalo protičeský román O českém národě (kapitola 9.)

Profesor Mojmír Grygar

Mojmír Grygar
26.9.2019
S laskavým svolením autora předkládáme našim čtenářům jeho již 9. volnou část úvah o českém národě, jeho dějinách a kultuře ve stálém zápase se silnějším sousedem. Mnohá fakta a myšlenky jsou z úvahách Mojmíra Grygara formulovány poprvé či poprvé jsou vytaženy z temnot zapomnění.

Ľuboš Blaha: 100 dní Čaputovej

Slovenská paní prezidentka v maskáčích. S kým to válčí?
Nastrčí nám "pražská kavárna" někoho podobného za kandidáta
v příštích prezidentských volbách? Lidé, bděte!
Ľuboš Blaha
26.9.2019  blog autora na Facebooku
Medzi jej najpamätnejšie činy patrilo to, že si obliekla modré šaty, červenobiele šaty a fialové šaty. Maroš Kočišík z Nákupných maniačok by jej dal 9 bodov z desiatich - Zuzka vyhráva kupón na nákup šiat v Auparku. Blahoželáme.

Fejkování po česku: Výstřely protiruských trollů

Vladimír Pelc
26. 9. 2019  VašeVěc
Máme tu zase jedno výročí. Desáté. Výročí záměru postavení a nakonec nepostavení radaru USA v ČR. A s výročím se sypají fejky. Zejména protiruské.
Primus mezi fejkaři, bývalý poradce premiérů Mirka Topolánka, Jana Fischera a vicepremiéra Pavla Bělobrádka pan Martin Schmarcz, označil odpor většiny občanů ČR proti radaru za první mohutný výstřel ruské propagandy, též (21. 9. 2019). Při přečtení toho titulku (výstřel ruské propagandy) jsem se zaradoval: Konečně se na konkrétním případu dovím, jak se ta nebezpečná ruská/kremelská propaganda dělá. To abych se jí mohl bránit.

Řecká policie zatkla migranty, vydávající se za syrský volejbalový tým

Údajný "syrský volejbalový tým"
26. 9. 2019  SvobodnéNoviny
Vynalézavost „válečných“ uprchlíků je bezmezná a touha dostat se do zemí s nejvyšším sociálním servisem nekonečná.
Řecká policie ale zmařila podvodný pokus o nezákonný odlet migrantů z Athén do Švýcarska.

středa 25. září 2019

Rezoluce Evropského parlamentu ohrožuje budoucnost Evropy


Rostislav Iščenko
25. 9. 2019   sputniknews
Evropský parlament (EP) přijal usnesení s pěkným a, hlavně, téměř správným názvem: "o významu evropské paměti pro budoucnost Evropy". To znamená, že existuje jakási samostatná historická "evropská paměť", kterou mají pouze země EU. Je děsivé si dokonce jen pomyslet, že se může lišit od paměti USA a Kanady. A je naprosto nepochopitelné, co se stane s "evropskou pamětí" Velké Británie po Brexitu - zůstane evropskou nebo přijme zvláštní britský charakter?

Mašínové

Martin Koller
Martin Koller
25. 9. 2019
Nedávno se objevila informace, že se chystá natáčení filmu o bratřích Mašínech. Toto téma dlouhodobě rozděluje českou společnost a je dokladem nevalné morální úrovně reprezentantů české politické scény a mnohých médií. Výroba hrdinů na ideologickou objednávku nepřinesla nikdy nic dobrého.

Pravda se těžko snáší, natož pak nepravda!

Jiří Baťa
Jiří Baťa
25.9.2019 PrvníZprávy
Tak se nám mamá Němcová chudák, zase rozčílila. Prezident Zeman se rozhodl, že pokud by se kauza Babiš a Čapí hnízdo znovu mělo projednávat, že udělí A. Babišovi tzv. abolici.


Greta kromě Nobelovky také adeptkou na Oscara! Liberální demokraté tleskají totalitní propagandě elitami zneužité záškolačky

Greta Thunberg spílá politikům na plénu OSN
Tomáš Vyoral
25.9.2019  iPrima
Překvapuje mě, jak často samozvaní „liberální demokraté“, jindy s plnými ústy a pery boje proti ruskému „totalitarismu“, proti čínskému porušování lidských práv a dětské práci najednou mlčí. Přitom i absolvent zvláštní školy po lobotomii a s dvojkou v krvi musí po posledním vystoupení nejprotežovanější záškolačky světa tušit, že něco nehraje. Greta Thunberg coby PR loutka zneužitá svým okolím a elitami k prosazování novodobé totality „globálního oteplování“ vysekla výstup jak z Hamleta a obvinila přítomné za jejich potlesku (!) za svůj podělaný život. To přece dělají jen xenofobové a náckové, ne? Absurdní hry Václava Havla jsou proti tomu lehkým odvarem.


Ne smlouvě s MERCOSURem! (Video)

Ivan David
25. 9. 2019 YT
MUDr. Ivan David, CSc., europoslanec za stranu Svoboda a přímá demokracie, na zasedání zemědělské komise evropského parlamentu odmítl dohodu se společenstvím jihoamerických zemí MERCOSUR a uvedl závažné důvody.
úterý 24. září 2019

List Blahovi a nátlak USA na slovenských politikov

Branislav Fábry
Branislav Fábry
24.9.2019 NovéSlovo
Aj v tomto roku si Slovensko pripomenulo, aké nerovné je jeho postavenie vo vzťahu k USA. Ukázalo sa to najmä po zaslaní listu od A. Singleterryho z veľvyslanectva USA pre poslanca Ľ. Blahu, v ktorom ho poučoval, ako má hlasovať v Rade Európy – proti vráteniu hlasovacích práv ruskej delegácii v Parlamentnom zhromaždení Rady Európy (PZ RE). Ešte smutnejším dôkazom nášho podriadeného postavenia však bola servilná reakcia médií a niektorých politikov, ktorí namiesto obrany slovenskej zvrchovanosti minulý týždeň zaútočili na Ľ. Blahu a zastávali sa amerického diplomata, ktorý nátlak na poslanca vykonával. 

Rozhodnutí pražských úřadů - hořkost a hanba


Viktor Jasmann
24. 9. 2019 regnum
Není náhoda, že ve zvycích všech národů existuje starověká lidová pověra, že ten, kdo poskvrňuje cizí hroby, ničí cizí víru, svatyně a symboly, se určitě dočká, že budou i jeho hroby zpustošeny, jeho idoly budou pohaněny a svrženy. Rozhodnutí pražského městského úřadu demontovat památník osvoboditeli Prahy, maršálu Koněvovi je hanebná a hořká zpráva! Je to další vážná porážka v psycho-historické válce, jejímž cílem je nový světový řád 21. století, a revize a falzifikace druhé světové války jsou pouze nástroje v tomto boji. 


Založme český stát

Patrick Ungermann
24. 9. 2019
Skutečné prostředí státu: Většinou se dovolávám navýšení volnosti projevu oproti jejímu ubírání. Ale záležitost má značně širší rámec. Je to, jako kdybych chtěl přijít ke stolu a ptal se, co se bude jíst, ale ještě by nestál dům a místnost se stolem. Napřed musí stát ten dům. A až na jakosti toho domu bude záviset kvalita jeho stolu a všeho, co je na něm. Dům našich společenských potřeb je stát – Český stát. Byla by chyba si myslet, že stát dělají výhradně státní instituce. Stát tvoří až státní život. Pouhé instituce bez života jsou jako kraslice (vyfouklé vajíčko). Také se o ní říká, že je to vaječná skořápka a nic víc.

pondělí 23. září 2019

Svět ruskýma očima 525

Zajoch
23. 9. 2019 Outsidermedia
Navracíme území, tedy se uzdravujeme * Celý týden si media lámou hlavu, jak dokázaly ruské zpravodajské služby „ponechat špiona v Kremlu“ * „Odpadový kolonialismus“ se hroutí * Tvrdé podmínky věznění Assange

Kyjev kapituloval. Steinmeierova formule bude podepsána


Andrej Babický
22. 9. 2019    ukraina
Co se dálo v kuloárech, o tom se lze jen dohadovat, ale je možné předpokládat, že reakce Paříže a Berlína na zmaření podpisu Steinmeierovy formule v Minsku byla, mírně řečeno, velmi nervní. Vůdci obou těchto evropských zemí si poté, co byla jejich poradci dohodnuta jednotná redakce, ani nepřipouštěli myšlenku na sabotáž. Byli si naprosto jisti, že proces řešení konfliktu na Donbasu po podpisu dokumentu dosáhne kvalitativně nové úrovně, z níž již bude možno vidět jasné obrysy blížícího se míru. 


neděle 22. září 2019

Pane Polčáku,

Lubomír Man
23. 9. 2019
Ve čtvrtek v reakci na předcházející prohlášení prezidenta Zemana, že v případě zrušení usnesení městského sátního zastupitelství o zastavení trestního stíhání premiéra Babiše nejvyšším státním zástupcem Pavlem Zemanem, by on, prezident, vyhlásil pro obviněného premiéra abolici (zrušení trestního stíhání), jste napsal na twitteru toto: „Doufám, že nejvyšší státní zástupce rozhodne o zrušení usnesení městského státního zastupitelství až v samém závěru lhůty. Můžeme si jen přát, že souboj Zeman vs. Zeman do té doby rozhodne příroda“.

Polčák 

Máme se nejlíp co jsme se měli, a budeme se míti ještě lépe a radostněji. Kupředu pravá.

Vladimír Balhar
23. 9. 2019
Na dějinném obzoru se rýsuje nová společnost, silně demokratická a silně blahobytná, která bude sestávat z prodejců, advokátů, soudců a exekutorů, státních úředníků, policistů a hasičů, politiků a jiných manažerů státního rozpočtu. V této společnosti se nebude provozovat zemědělství, neb smrdí a je s tím práce. Potraviny se dovezou. Domy a silnice budou stavět pracovití imigranti z východu, společnost budou léčit báječní doktoři z jihu, banky ze západu budou tisknout peníze z ničeho a politici tyto peníze budou přerozdělovat moudře a spravedlivě zbytku společnosti. Ze severu budou foukat chladné větry chladící procesory serverů, které budou shromažďovat všechny údaje o všech.

Trump považuje působení USA na Ukrajině za nesmyslné

22. 9. 2019    lenta
Americký prezident Donald Trump si myslí, že činnost Washingtonu na Ukrajině je nesmyslná a dráždí Rusko. Informuje o tom TASS s odkazem na noviny The Washington Post. Zdroj amerického listu sdělil, že toto téma opakovaně s Trumpem diskutoval. "Postoj prezidenta spočívá v podstatě v tom, že musíme uznat skutečnost, že Rusko by mělo být naším přítelem, a koho vůbec zajímá Ukrajina?", uvádějí noviny vyjádření svého zdroje.


Ministr obrany RF Šojgu označil hlavní hrozbu pro Rusko. Ruská armáda je armádou stálé pohotovosti

22. 9. 2019 regnum
Hlavní hrozbou pro Ruskou federaci je víra Spojených států amerických v jejich silovou převahu a možnost, že z tohoto důvodu učiní nerozvážné kroky. Šojgu to řekl v rozhovoru s novinami Komsomolskaja pravda. Šojgu se domnívá, že když si země uvědomuje svou zranitelnost a má zájem na udržení rovnováhy a všeobecné rovné bezpečnosti, nutí to její vedení, aby "používalo hlavu".

Apokalyptický kult klima-alarmismu má nové šílence, ehm, „proroky“

Michal Brand
22. 9. 2019
Tak tu mámě zřejmě nový level klima-alarmistického a eko-fašistického šílenství. Jako by nebylo dost sledovat duševně nemocnou a nic nechápající pubertální dívku zneužitou svými pomatenými multikulti eko bio fanatickými rodiči a eko-parazity z environmentálních mafií. Apokalyptické orákulum Greta podle slov své matky vidí pouhým okem molekuly kysličníku uhličitého a vidí pouhým okem, jak ty molekuly kysličníku uhličitého ničí rostliny v přírodě. Matce Grety zřejmě ve škole zapomněli říct, že kysličník uhličitý rostlinám prospívá a že ve vyšších koncentracích CO2 rostou rostliny rychleji a dorůstají větších rozměrů. 

Pozn.red.I.D. Greta T. zcela jistě netrpí mentální retardací, jde nepochybně o jinou diagnózu. 

Pozvánka k petičnímu stánku v Mošnově (AKTUALIZACE + FOTO)

Letecké dny NATO v Jugoslávii

20. 9. 2019
aktualizováno 22.9. v poledne

Vážení čtenáři, přátelé,
až si budete třeba s vašimi dětmi prohlížet vyspělou vojenskou techniku ve "Dnech NATO v Ostravě" na Letišti Leoše Janáčka v Mošnově, nezapomeňte na účel celé té přehlídky i jednotlivých letounů. Vzpomeňte na bezprecedentní "letecké dny NATO v Jugoslávii" pořádané před dvaceti lety nad územím Srbska a Černé Hory.

Nesouhlasíte-li, že se naše země spoluúčastní porušování mezinárodního práva aliancí NATO, jejímiž jsme členy, můžete to aspoň za svou osobu napravit. Jste srdečně zváni k našemu společnému petičnímu stánku, který ve dnech 21. a 22. září 2019 bude stát na přístupové trase do areálu letiště v Mošnově (v neděli jsme tam od 14:00). Nabízíme vám k podpisu dvě petice, jejichž texty jsou uvedeny níže. Chceme připomenout několik okamžiků z "Leteckých dnů NATO v Jugoslávii", které probíhali před dvaceti lety a dále podpořit našeho pana prezidenta v zrušení uznání samozvaného státu kosovských Albánců a vzepřít se okupaci jižní srbské provincie.

Kdo jste z Ostravy a okolí, přijďte nás podpořit.

za Novou republiku z.s. Mgr. Václav Dvořák
za Ne základnám z.s. Václav Novotný
za Přátele Srbů na Kosovu z.s. Karel Hyka

Foto z prvého dne:

Minulé generace měly své čarodějnice, my máme své teroristy

Pavel Letko 
22.9.2019 E-republika
Aby se masy daly dobře ovládat, je třeba je držet vystrašené k smrti. Nakonec však jednou bublina splaskne a s ní možná celé americké impérium.

Netušené souvislosti: Afghánistán a Tálibán; Pákistán, Indie a Kašmír; 11. září 2001

Pozorovatelka 
22. 9. 2019   Outsidermedia
Informace o Afgánistánu ještě týden před letošním výročím útoků z 11. září 2001, o pár dnů později Donald Trump oznámil, že mírové rozhovory jsou mrtvé a na ceremoniálu k výročí 11. září 2001 vyhlásil Tálibánu pokračování války. Stalo se tak po dvou bombových útocích v Kábulu v průběhu týdne. (ZDE) Když v noci na 11. 9. 2019 došlo k dalšímu útoku, tentokrát na americkém velvyslanectví, Donald Trump v reakcích přitvrdil.

Piráti – jedna krávovina za druhou

Vladimír Pelc
22.9.2019 VašeVěc
Mám stále intenzivnější dojem, že političtí reprezentanti politické strany Piráti jsou neumětelové. Zkraje svého politického působení nepochybně ohromovali své především mladší voliče hejnem akademických titulů před i za jménem – avšak jejich vlastnictví, jak je vidět, o přirozené sociální inteligenci mnoho nevypovídá; sociální inteligenci neosvědčuje.