Reklama

sobota 12. října 2019

Turky podporované síly zavraždily šéfovou syrské politické strany spolupracující s kurdskými SDF

Profesorka Hevrin Khalaf
12.10.2019 SouthfrontReformyCz
Generální tajemnice politické strany Budoucnost Sýrie Hevrin Khalaf byla chycena a popraveny milicemi podporovanými Tureckem, oznámila 12. října syrská demokratická rada (SDC).
Politické křídlo Syrských demokratických sil (SDF) v oficiálním prohlášení sdělilo, že Hevrin byla přepadena a chycena Tureckem podporovanými milicemi na dálnici M4 v severovýchodní Sýrii. Hervin militanti okamžitě i s jejím řidičem zavraždili.


Jsme ohroženi jadernou válkou s Ruskem víc, než si myslíme

George Beebe
12.10.2019  ČeskéNárodníListy
Američtí zákonodárci demokraté i republikáni se musí začít zabývat nebezpečím jaderné války, tvrdí George Beebe, viceprezident a ředitel Center for the National Interest.
Američtí stratégové si neuvědomují, že pokračují v tvrdé linii proti Rusku a odmítají s ním navázat kontakt, zvyšují hrozbu jaderného konfliktu, říká analytik George Beebe v Politico. A vzhledem k novým technologiím a novému geopolitickému světovému řádu mohou být důsledky takového konfliktu katastrofální.


Rasputina na Putina

Jakutský šaman Alexandr Gabyšev táhne na Kreml
Jiří Jaroš Nickelli
Evidentně nejlepší "zprávu nejen století, ale snad tisíciletí" – pokud ji lze za zprávu pokládat – přineslo letošní METRO dne 7.října 2019, na straně 04. Zní: "Šaman. Chtějí ho zbavit své právnosti" Zpráva ČTK (!) – "Sancta Simplicitas!" pokračuje líčením "manifestace několika desítek lidí v sibiřském Jakutsku". Za koho?

Rusko pojistí Čínu před raketovým útokem: Na překvapivý úder mohou USA zapomenout. Podnebesí se vyrovnává nejsilnější dvojici. Je třetí světová válka zažehnána? Přelomová událost mimo pozornost médií

Radar včasného varování typu ´Voroněž´
Alexej Něčajev
12. 10. 2019 DiscretRu a  ProtiProud
ALEXEJ NĚČAJEV seznamuje čtenáře se strategickým významem bezprecedentního zavedení jednotného systému protivzdušné obrany mezi Ruskem a Čínou

Moskva poskytla Pekingu technologie SVRN – schopné odhalit vypuštění balistických raket a ochránit Čínu před jaderným útokem z USA. Podle Vladimíra Putina má takový systém pouze Rusko a Amerika. Mezi odborníky je tato událost označována jako „bezprecedentní“. Proč se Rusko rozhodlo pomoci Číně vybudovat systém včasného varování před raketovým útokem?

Karel Gott a pachuť Druhé republiky


Jiří Pondělíček
12. 10. 2019
Je to zvláštní. Nikdy jsem si nekoupil desku Karla Gotta, nikdy jsem nebyl na jeho koncertu a nikdy jsem nebojoval o jeho fotku s podpisem. Kupoval jsem si Matušku, Zelenáče, Plavce a Ladislava Vodičku. Gott byl ale v mém životě všudypřítomný. Jeho písničky zněly všude a byly krásné. Nevadily mi a některé jsem poslouchal vyloženě s chutí a rád jsem se k nim vracel. Později jsem si vážil toho, jaký je člověk, jak jedná s lidmi, jak je ceněný v zahraničí a dovede si dělat legraci sám ze sebe. Později jsem vnímal i příběh jeho emigrace. 


pátek 11. října 2019

Karel Gott. Když ten, který spojuje, je „spojovateli“ a věrozvěsty pravdy a lásky napadán jak sršni. Pieta a respekt jen pro vybrané…

Tomáš Vyoral 
11.10.2019 iPrima
Písně Karla Gotta nijak zvlášť neposlouchám. Taky jsem spíše „Krylovec“. A nesdílím ani, dle mého, pokrytecké „o mrtvých jen dobře“. Myslím, že o každém podle jeho „zásluh“. ALE! Jsem přesvědčen, že slušný člověk má mít jistou míru úcty a respektu. Ponechat si ke svým soudům a odsudkům odstup. Už z piety k pozůstalým. Ať už umře kdokoliv, jde přece v první řadě o člověka. A Karel Gott byl kromě velkého umělce a velkého Čecha (Čechoslováka) především slušným a velkým člověkem, jak potvrzují v drtivé většině ti, kteří ho znali. I jak ho známe my – jeho neznámí – z jeho vystoupení a rozhovorů.Turecko se možná pokusí získat syrská ropná pole

11. 10. 2019 Strategické myšlení 
Turecko má jeden zásadní problém, který ho omezuje v cestě stát se lokální supervelmocí – tedy novodobou osmanskou říší. To je nedostatek surovin, zejména ropy. Zde je kořen konfliktů s EU v oblasti Kypru, kde si Turecko asertivně (dle mezinárodního práva nelegálně) nárokuje obrovské naleziště zemního plynu.
Ovšem právě zahájená operace v severní Sýrii otevírá Turecku jiné řešení. Poměrně nyní na dosah jeho armády se nacházejí syrská největší ropná pole, která jsou nyní pod kontrolou kurdských jednotek SDF. V generálním štábu turecké armády musí být známo, s jakou (relativní) lehkostí obsadily jednotky SDF s pěchotními zbraněmi a pouze za asistence amerického letectva, celou rozsáhlou oblast plnou černého zlata.

Evropská parodie parlamentu (VIDEO)

Martin Kunštek
11. 10. 2019 
Ve středu dopoledne našeho času vtrhly turecké tanky německé výroby Leopad 2 do kurdské oblasti Rojava na severu Sýrie. Erdogan zahájil dlouho avizovanou invazi. Kongres USA začal večer projednávat zákon o ekonomických sankcích proti Turecku. V Evropském parlamentu se mohlo jen žvanit, ale nesmělo se o ničem hlasovat. Přesto se podívejte, co k tomu řekl český europoslanec Ivan David (SPD):

Ukrajinští nacionalisté se spojili proti Zelenskému

11. 10. 2019 lenta
Ukrajinské nacionalistické organizace vytvořily ústředí, aby se postavily proti provádění opatření, stanovených formulí Steinmeiera. Bylo to oznámeno na internetové stránce Národního sboru. Devět organizací podepsalo memorandum o vytvoření ústředí, aby čelily "proruské odvetě". Koordinátorem ústředí byl zvolen Anatolij Jegorov, předseda pobočky Národního sboru v Doněcké oblasti. Nacionalisté také připravili provolání k prezidentovi Ukrajiiny Vladimíru Zelenskému, předsedovi Nejvyšší rady Dmitriji Razumkovovi a všem lidovým poslancům. 


Pokyny pro spojence: USA poskytla Evropské komisi doporučení ohledně budování vztahů s Ruskem


Julie Gurejevová, Anastázie Rumjancevová
11. 10. 2019 russian
Experti amerického analytického centra Atlantická rada připravili dokument, věnovaný klíčovým výzvám, které budou před novou Evropskou komisí. V textu dokumentu, s nímž se RT seznámila, jsou ve zvláštní části soustředěna doporučení, týkající se budování vztahů mezi EU a Ruskem. Analytici zejména doporučují, aby byl dodržován minulý kurz, zejména bránění výstavbě Severního proudu 2, boj proti "dezinformacím" a pomoc Ukrajině čelit "ruské agresi". Atlantická rada uvádí jako vzor příkladného jednání s Moskvou chování polských orgánů. 


čtvrtek 10. října 2019

Požadovala Vlasta Chramostová trest smrti pro Jiřinu Štěpničkovou? Shrnutí a další fakta

Michal Brand
10. 10. 2019
Mohly to být zcela klidné pohřby dvou lidí. Pohřeb národem milovaného a váženého Karla Gotta, talentovaného zpěváka, přitom skromného, pracovitého, dříče a vždy milého k lidem – ke svým fanouškům, i ke svým šoférům (pro zjednodušení). Vždy slušný, s úctou ke každému, i tomu nejobyčejnějšímu člověku. 

Pozn. red. I.D. Nemám rád přílišné generalizace a velké spekulace, a nemyslím, že by zvlášť stálo zato zabývat se trpaslíky okopavajícími kotníky dokonce již zemřelému velikánovi, nicméně článek je velmi zajímavý.

Cožpak se Rusové nikdy nepoučí?

Paul Craig Roberts
10. 10. 2019
Urážka za urážkou, a k tomu další urážka – a ruský ministr zahraničí se ještě zeptá: „Cožpak si americké úřady opravdu nepřejí normalizovat dialog?“ russia Samozřejmě, že ne! Kolik dalších důkazů pro tento fakt ruský ministr zahraničí ještě potřebuje? Američané vězní syna ruského právníka, a to zcela mimo jakoukoli legální americkou jurisdikci – oni ho totiž unesli a poté odvlekli do Washingtonu. Údajně k soudnímu projednávání, jehož datum je ve hvězdách.

Co určitě není levice a co pravděpodobně levicí je

Stanislav A. Hošek
10. 10. 2019
Kratičký prolog
Tento text se nepokouší dokazovat, zda dneska existuje, či neexistuje levice. Jsem si totiž jistý, že existuje a mám pro takové tvrzení nespočet důkazů a dostatek argumentů. Dovoluji si tento článek publikovat jen a jenom proto, že v textech současných publicistů je nadmíru problémů, jejich řešení, ale i osobností, které jsou označovány v tom lepším případě za levičáky, neomarxisty, či euromarxisty, v tom horším za bolševiky, socany, ba i komouše, ba až zdivočelé diktátory s totalitními tendencemi.

Původ T.G. Masaryka bez spekulací

Tomáš Garigue Masaryk
Stanislava Kučerová
10.10.2019 ČeskéNárodníListy
Začátek života Tomáše Masaryka je opřádán podivnými spekulacemi.Týkají se jeho rodičů.

Návrh rezoluce Evropského parlamentu k turecké invazi do kurdské oblasti Rojava v severní Sýrii, o němž se nesmí v hlasovat protože jej zablokovali lidovci, socialisté a RENEW

Martin Kunštek
 9. 10. 2019 Brusel
Ve středu 8. 10. 2019 v 11:30 středoevropského času překročily turecké tanky Leopard 2 (německé výroby) turecko-syrskou hranici za zahájily vojenskou invazi do kurdské oblasti Rojava. Během odpoledne turecké vojenské letectvo bombardovalo kurdská města Kamišlí, Kobání a Derík, kde žijí statisíce civilistů. Kurdové hlásí první oběti na životech. V 15 hodin hned na začátku jednání pléna Evropského parlamentu navrhl český europoslanec Ivan David (SPD), aby se europarlament zabýval problémem turecké invaze do Sýrii podle procedury, která umožňuje předložit návrhy rezoluce a hlasovat o nich. Návrh byl zamítnut o 15 hlasů když se proti němu postavili poslanci probruselských frakcí lidovců, socialistů a RENEW. Návrh rezoluce, který dopoledne připravila a předložila skupina poslanců frakce Identita a demokracie z iniciativy poslance Ivana Davida navrhoval mimo jiné vyzvat Evropskou radu k okamžitému zavedení embarga na vývoz zbraní, munice a vojenského materiálu do Turecka. Dále žádal Evropskou komisi, aby ihned zastavila všechny platby z rozpočtu EU do Turecka. Přinášíme plné znění návrhu rezoluce.

středa 9. října 2019

Německo se polekalo nové rekordní vlny běženců

9. 10. 2019    lenta
Německu hrozí opakování uprchlické krize, pokud odmítne pomoci ostatním zemím EU zabezpečovat hranice bloku. Toto prohlášení učinil ministr vnitra Horst Seehofer, uvádí Bild am Sonntag. "Pokud nebudeme jako Evropská unie usilovat o vyřešení problému, zažijeme to, co jsme zažili v roce 2015 - a to byla ztráta kontroly nad situací", zdůraznil ministr. Zároveň podle jeho vyjádření může být nová vlna uprchlíků ještě větší než ta předchozí.

Die Welt: Tím, že Trump pustí Erdogana do Sýrie udělá strašnou chybu!

Turecká armáda zaútočí na Kurdy
-kou-
9.10. 2019 
Welt.de a  PrvníZprávy
Dovolit Turecku vojenskou operaci v severní Sýrii je pravděpodobně Trumpova nejhorší chyba, píše Die Welt.

Senioři, bděte! (2. díl)

Jaroslav Tichý
Jaroslav Tichý
9.10.2019 E-republika
Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová z ČSSD chystá seniorům reformu důchodů, neboť v budoucnosti přestanou zdroje na důchodovém účtu na výplatu důchodů rostoucího počtu seniorů postačovat. Detailní propočty teprve představí.

Politika EU se stala nebezpečnější pro svět než politika USA

Alexandr Bělov
9.10.2019 Outsidermedia
Pokud kterýkoli region v nejbližší době vtáhne svět do recese, pak to spíš bude EU, a konkrétně Německo, a ne Spojené státy, Čína nebo asijské země.

úterý 8. října 2019

Pogrebinský: příslušníci Azova v Zolotém by mohli být zatčeni silami Zelenského

9. 10 2019     pravda
Jednání s bojovníky Azova, umístěnými v šedé zóně, umožní pochopit, co je zač Arsen Avakov v týmu Zelenského, soudí politolog Michail Pogrebinský. "Veteráni" pluku Azov zaujali pozice v obci Zolotoje na Donbasu, uvedl na videu na YouTube bývalý poslanec Rady Andrej Bilecký. Prohlásil, že bojovníci učinili tento krok na žádost místních obyvatel. Po ústupu ukrajinské armády se údajně bojí se ocitnout v "šedé zóně".

ČT podle TV Barrandov. Už chybí jen "Kraviny V.M.a skákání do řeči"

Petr Štěpánek - komentátor politického dění
Petr Štěpánek a -ps-
„Česká televize ve stopách TV Barrandov: Otázky Václava Moravce, Fokus Václava Moravce, Thálie Václava Moravce...," napsal na svém facebookovém profilu Petr Štěpánek, když si všiml moderování politického moderátora v Národním divadle při vyhlašování cen Thálie. 

Byly zveřejněny "sazby" za účast na mítinku proti "formuli Steinmeiera"

8. 10. 2019    lenta
Účastníkům protestní akce proti realizaci "formule Steinmeiera" v Kyjevě bylo nabízeno 100 hřiven (4 dolary) za hodinu účasti na shromáždění. Vyplývá to ze snímků v rozesílce, které zveřejnil šéf kanceláře ukrajinského prezidenta Andrej Bogdan na své stránce na Facebooku.

Glosář k 40. týdnu ʹ19: Hyeny útočí. Hřib pražský vyhlašuje válku Číně. Stát přiznal svou neschopnost. Důvěra stranickým představitelům. Postoje obyvatel ČR k politickým stranám.

Vladimír Pelc
Vladimír Pelc
8.10.2019 VašeVěc
Z řeckého γλώσσα (glóssa), česky poznámka na okraj jiných textů, informací, tvrzení k jejich vysvětlení. Zde drobné poznámky na lem našeho především politického dění; k upřesnění jeho významu, podle výběru autora. Nemusí jít jen o produkty uplynulého týdne.

Banky a cenová bublina aneb Vytrvalé zvyšování cen bytů, které si kupujeme za hypotéky, může ohrozit finanční stabilitu ČR

Zbyněk Fiala
Zbyněk Fiala
8.10.2019  VašeVěc

Bytů přibývá, přestože celková stavební produkce klesla. Dokončených bytů bylo jen v srpnu přes tři tisíce, to je meziroční nárůst o 3,3 procenta. Žene je cena. V tuto chvíli u nás probíhá nejrychlejší zdražování bydlení v EU, cenový index bytů se vrátil k růstu kolem deseti procent ročně. Dokonce i Evropská Rada pro systémová rizika zveřejnila před několika týdny varování České republice před rizikem cenové bubliny na trhu nemovitostí. Když prý to spojíme s rychlým růstem úvěrů na bydlení a uvolněnými úvěrovými standardy bank, je tu hrozba pro finanční stabilitu země.

Vrchol pokrytectví, farizejství, lží

Růžena Chrastekova
8.10.2019 
Těžko už asi lze překonat tuhle šílenou faleš, oděnou do pláště dobrodiní, humanity, ba až laskavosti. Bok po boku Šimon Pánek a Eva Holubová, sehraná dvojka, která bojuje za projevování toho dobra v každém z nás.

Janusz Wojciechowski byl schválen jako komisař ve Výboru pro zemědělství a venkov EP


Ivan David
8. 10. 2019
Kandidát na funkci komisaře EK pro zemědělství a rozvoj venkova Janusz Wojciechowski byl schválen ve Výboru pro zemědělství a venkov. Dokonce byl schválen všemi frakcemi včetně Zelených a Severských zelených+komunistů. Přiznám se, že to pro mne bylo překvapení, protože při prvním slyšení, o kterém jsem referoval ZDE, narazil kandidát na zásadní odpor všech frakcí vyjma Identity a demokracie (kterou za SPD zastupuji) a konzervativní frakce ECR. Domníval jsem se, že kandidátovi dávají „další šanci“ jako pokračování v mučení. Dostal za úkol písemně zodpovědět další otázky písemně a absolvovat ještě poloviční (devadesátiminutové) „slyšení“ ve výboru. 


Evropa nesmí nečinně přihlížet masakrování civilního obyvatelstva!

7. 10. 2019
Prohlášení poslance Evropského parlamentu Ivana Davida k turecké agresi do severosyrské oblasti Rojava obývané Kurdy.
Spojené státy americké a Rusko mají společnou odpovědnost za další osud kurdské Rojavy. 

Dnes ve večerních hodinách Turecko zahájilo bombardování Rojavy.

Spojené státy se dopouští mezinárodního banditismu a Rusko snižuje napětí - Rozhovor s Alexejem Gromyko

Alexej Gromyko - politolog
8.10.2019 EuroAsiaDaily, překlad Zvědavec
Situace na Blízkém východě zůstává nadále napjatá. I přes vojenskou rétoriku se však válce v regionu daří vyhýbat, protože USA nepůjdou do přímého konfliktu s Íránem a spojenci Islámské republiky nepřekročí hranice pravidelných provokací. O tom mluvil v rozhovoru pro EADaily ředitel Evropského institutu Ruské akademie věd, člen korespondent Ruské akademie věd, doktor politologie Alexej Gromyko, který byl v té době na služební cestě v Arménii.

Případ Newsroom ČT vs. Luboš Xaver Veselý pokračuje (video)

Luboš X. Veselý pátrá v Líšnici po ÚsNeŽu
8.10.2019 XaverLive
Luboš Xaver Veselý, redaktor veřejnoprávního Českého rozhlasu, byl svého času „podroben kritice“ štábem pořadu Newsroom redakce Zpravodajství také veřejnoprávní České televize. Kritická námitka, kvůli které televizní štáb navštívil rozhlasáka Veselého, se týkala pořadu, ve kterém pan Veselý hovořil s předsedou české vlády a prý ho „neukočíroval“. Video z pokusu natočit rozhovor s panem redaktorem Veselým, který přerostl v roztržku, jsme uveřejnili ZDE i s komentářem webu Höppner. Případ podivné žurnalistiky redakce Zpravodajství ČT má ale pokračování. Luboš Xaver Veselý se vydal po stopách autorit, kterými se štáb ČT zaštiťoval. A dopátral se zajímavých zjištění. Posuďte sami. (Video ZDE, YouTube se tváří, že video neexistuje)


pondělí 7. října 2019

Potřebuje svět OSN?

Andrej Babický
8. 10. 2019 russian
Reforma Rady bezpečnosti OSN se v posledních letech stala jedním z nejnaléhavějších témat mezinárodní politiky. Důvodem je především skutečnost, že organizace, jejímž cílem je vyřešení různých krizí na planetě, včetně vojenských konfliktů, mohla stále v menší míře ovlivňovat průběh mezinárodních událostí. Význam a smysl existence organizace postupně mizel.

neděle 6. října 2019

Jaroslav Bašta: Záludný výklad dějin

Příslušníci československé armády na východní frontě
obnovují československé hraniční kameny - 6.10.1944
Jaroslav Bašta a -rp-
6.10.2019  PrvníZprávy
V tomto týdnu jsem se zúčastnil velmi zajímavého semináře, který se zabýval 75. výročím zahájení Karpatsko – Dukelské operace, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Jaroslav Bašta.


Hrdinové od Dukly...

Ničí sochy, mají černou zástavu. Že by pražští Piráti?
Přemysl Votava
6.10.2019 ČeskéNárodníListy
Přebarvená historie dnes tančí na hrobech hrdinů. Dějepis má každý rok nový kabát, stále více vzdálený pravdě. Přisluhovači kácí sochy hrdinů, … A tak školáček, celý zmatený, se ptá: „Dědo, kdo vyhrál tu válku ?“

Dogmatismus

Karel Gott v Lucerně (autoportrét)
V pozadí ho poslouchá i Luciano Pavarotti
Stanislava Kučerová
6.10.23019 ČeskéNárodníListy
Karel Gott odešel. Národ truchlí. Písně, písničkáři a zpěváci byli v každé době lidu pro potěchu i pro povzbuzení. Jen investigativní novináři teď mají nelehký úkol. Kam vlastně ten věčně "zlatý slavík" patřil? Zpívat uměl, o tom nelze pochybovat, ale co říci o jeho politickém přesvědčení? Jednou tak, po druhé zas jinak? Jaké hodnocení si vlastně zaslouží?

Doktor Matýs byl profesně zlikvidován, protože se snažil bránit miliardovým kšeftům neziskovek se státem - rozhovor o chorobě Gréty Thunberg byla jen záminka


Jana Kunšteková

6. 10. 2019   (Plná verze rozhovoru, který vyšel ve zkrácené podobě na webu iPrima )


Rozhovor se soudním znalcem v oboru psychiatrie, bývalým ministrem zdravotnictví a nyní poslancem Evropského parlamentu Ivanem Davidem (SPD) o cause rezignace doktora Jaroslava Matýse na všechny veřejné funkce za popis poruchy, kterou trpí dětská aktivistka Greta Thunbergová. "Doktor Matýs byl přinucen odstoupit, protože nebyl lhostejný a nemlčel v dnešní době, kdy je to už zase předpokladem úspěšného přežití. Byl identifikován jako škůdce veřejně mluvící o chybách a penězovodech v rámci připravované reformy psychiatrie", řekl Ivan David. Vyjádření doktora Jaroslava Matýse k Aspergerově syndromu ZDE a ZDE

Zbytečný, drahý, zlo a sváry plodící Senát, zrušit ho zítra je pozdě

Růžena Chrastekova
6.10.2019 VašeVěc
Hlasy, volající po zrušení Senátu, horní komory sněmovny, v naší zemi sílí. Jsou racionální, oprávněné, podložené výsledky "práce" senátorů, absolutní absence jakéhokoliv přínosu, užitku pro občany této země. Veřejností je vnímána tato instituce coby zbytečné a nákladné odkladiště neúspěšných politiků, kandidátů na všemožné, i ty nejvyšší, funkce ve správě státu.

Svět ruskýma očima 527

Zajoch 

Dvořák: V Kosovu je hrdinou vrah střílející z motorky srbské vojáky

Filmař Václav Dvořák
-ps-
6. 10. 2019  PrvníZprávy
Autor dokumentárního filmu Uloupené Kosovo Václav Dvořák nedávno besedoval o zemi, o které film pojednává. Filmař vzpomenul i na zvláštnosti země, ve které zrovna o prvním říjnovém víkendu 2019 proběhly volby.

Jan Schneider: Senátor Fischer si popletl dobu

Senátor Pavel Fischer - další čučkař
Jan Schneider
6.10.2019  PrvníZprávy
Jak uvedl web aktualne.cz, uspořádal senátor Pavel Fischer v červnu v Kolovratském paláci schůzku zhruba s patnácti lidmi. Tématem byly perspektivy a rizika česko-čínských vztahů, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Jan Schneider.

Kubě byla slíbena ruská letadla

6. 10. 2019     lenta
Rusko projednává dodávku letadel na Kubu. Oznámil to premiér Ruska Dmitrij Medveděv v rozhovoru s pořadem Vesti v subbotu (Sobotní zprávy, pozn. překl.) se Sergejem Briljovem na televizním kanálu Rossija 1, informovala agentura Interfax. 


Europoslanec Blaško odpovídá německému ministrovi: My že jsme povinni se na něčem podílet? Vy jste tam udělali svinčík! Kde vůbec berete tu drzost

Generál Hynek Blaško - europoslanec za SPD
Rozhovor s generálem Hynkem Blaškem
6.10.2019 ParlamentníListy
„Nechápu vůbec drzost vykřikovat, že my jsme povinni se na něčem podílet. Nebudeme řešit výsledky jejich koloniální politiky. To všechno jsou důsledky,“ vzkazuje generálmajor a europoslanec za hnutí SPD Hynek Blaško státům Evropy, které v minulosti obsadily země Afriky a pak je nechaly napospas. Prohlásil také, že pokud Itálie znovu otevře své přístavy, byli by Italové padlí na hlavu, volit stejné politiky znovu.