Reklama

sobota 19. října 2019

Nenechte si ujít perverzní video s uchazeči na předsednictví Evropského parlamentu!

https://www.europarl.europa.eu/plenary/CS/vod.html?mode=chapter&vodLanguage=CS&startTime=20190703-09:13:53-815&date=20190703#
Ivan David
19. 10. 2019
Jedná se o vystoupení zástupkyně rostoucí frakce Zelených Francesky Keller (za ČR jsou zde Piráti), vystoupení Siry Rego za klesající frakci GUE (za ČR je zde Ing. Kateřina Konečná, KSČM), za konzervativce Ing. Jan Zahradil (za ČR jsou zde zástupci ODS, všimněte si za ním sedící bývalé premiérky Polska Beaty Szydlo z ultrakonzervativní PiS) a vedle těchto outsiderů z menších frakcí vystoupil fakticky společný kandidát frakcí ovládajících EP "Socialistů a demokratů" (bez účasti z ČR), evropských lidovců PPE (za ČR KDÚ-ČSL, TOP09 a Starostové) a liberálních Renew ("Macron", za ČR ANO). Za povšimnutí stojí sebestylizace kandidátů, deklarované priority, míra naivity, odtržení od reality, fanatismu či budování "reálného kapitalizmu" v "sjednocované" EU. Frakce Identita a demokracie (ID, za ČR Blaško a David, SPD) pochopitelně kandidáta na předsedu nenavrhla.
Pětadvacetiminutové video s tlumočením do češtiny.

Život v zemi disidentů

Jiří Jírovec
19. 10. 2019
"Svou pravdu nebudeme skrývat" Nebojácný Cimrmanův protirakouský pamflet nalezený v důmyslně maskované dutině krumpáče.
Zmodernizovaný pohled na československou historii podsouvá představu země naplněnou kvádry disentu, tedy masou, nenávidějící tehdejší režim. Monolitnost odporu kazili tak zvaní režimní umělci. Těmi byli, až na malé výjimky všichni, a tak se na ně nevztahuje #MeToo: "I já chtěl, režim sem, režim tam, peníze a slávu."

“Flirt” Poklonskej a Erdogana vyvolal zúrivú reakciu v Kyjeve

Natalija Poklonskaja a Recep T. Erdogan
Eugen Rusnák
19.10.2019  HlavnéSoprávy
V Kyjeve objavili ďalšiu zradu – tento raz tureckú… Ani ukrajinského prezidenta, ani vládu, ba ani radikálov či nacionalistov prakticky vôbec nezaujíma, čo sa deje v Sýrii kvôli útokom tureckej armády. Na Ukrajine majú viac ako dosť vlastných problémov… Na druhej strane viacerých rozzúrila skutočnosť, že turecký prezident so všetkými poctami prijal v Ankare ruských politikov, dokonca krymských lídrov a tých, ktorí sa postarali o to, aby sa Krym vrátil do Ruska

Valné shromáždění OSN uspořádalo USA obstrukci při volbách do RLP


Ljuba Stěpušová
19. 10. 2019    pravda
Valné shromáždění OSN uspořádalo USA obstrukci při volbě nových členů RLP OSN. Venezuela byla začleněna do organizace, nehledě na použití administrativního zdroje Washingtonu. Po svém vítězství označil venezuelský ministr zahraničí Jorge Arreas rozhodnutí Valného shromáždění za "historické". "Je to historické vítězství, protože dnes je vedena proti Venezuele tvrdá kampaň ze strany USA a jejich satelitů", řekl na tiskové konferenci, která byla vysílána na televizním kanálu teleSUR.

Mezi Gottem a Chramostovou

Radim Valenčík
19.10.20169 blog autora
K napsání následující úvahy mě přiměl publicistický útvar L. Rakušanové "Dva póly české povahy" uveřejněný 11. října na stránkách veřejnoprávního "Českého rozhlasu", viz celé zde:
https://plus.rozhlas.cz/lida-rakusanova-dva-poly-ceske-narodni-povahy-8089306
Dle mého názoru se jedná o jeden z neubožejších publicistických útvarů plný zamlčovaných pravd a polopravd, tendenčních výpadů, zkreslování skutečností s cílem rozdělovat národ na ty "správné" a ty "nesprávné". Nebudu rozebírat, přečtěte si.

pátek 18. října 2019

KOMENTÁŘ TEREZY SPENCEROVÉ: V propletenci „vyšších zájmů“ syrští Kurdové své sny prohrát museli

Tereza Spencerová
18.10.20196 iPrima
USA Kurdy využily jako levnou pozemní sílu v bojích proti Daeši, v nichž by jinak museli umírat „američtí hoši“, a dál pro ně žádné využití už nemají.


Ukrajina koupila od České republiky várku samohybných houfnic Hvozdik

Houfnice Gvozdika (česky Karafiát)
Dmitrij Valjuženich
18.10.2019 AnnaNews překlad Zvědavec
Ukrajina koupila od České republiky další várku samohybných houfnic 2S1 Hvozdika. Tentokrát bylo zakoupeno celkem 16 plnohodnotných vozidel a také jejich části včetně věží s instalovanými děly. Tímto způsobem se Ukrajina snaží vyřešit problém spojený s vysokými ztrátami dělostřelectva během války v Donbasu.

Ještě "hrajeme" kartu lidských práv nebo už se může říkat pravda?

Na Katalánský národ a jeho občanská práva ochránci
"evropských hodnot" zvysoka ...
David Dvořák
18.10.2019 Zvědavec
Katalánci v báni na 12 a více let, v demokratických volbách zvolení členové EU parlamentu se nemohli dostavit a složit slib, protože by skončili za katrem taktéž. Náš spojenec a člen obranného spolku NATO útočí a páchá válečné zločiny na území sousedního státu. Ještě že máme tu Jourovou ... na místě je: "zase se mi chce zvracet".

Kauza Matiční: Návštěvy ze zahraničí jako obraz informační bídy

-rp-
18.10.2019  PrvníZprávy
<< MATIČNÍ - 20 LET (7) >> V seriálu o tom, že v říjnu 1999 vyvrcholila hysterická kauza v Ústí nad Labem v Matiční ulici kvůli stavbě plotu, autor poukazuje na to, že šlo jenom o to, že plot měl rodinné domky trochu hlukově odstínit od činžáků, kde žily desítky nepřizpůsobivých cikánů.

Tři otázky k Sametu (1. díl)

Listopad - prosince 1989 "Havel na Hrad" 
redakce
18.10.2019 E-republika
Vzhledem k blížícímu se výročí sametové revoluce jsme se rozhodli (rozuměj redakce E-republiky) položit si v redakci, v okruhu přispěvatelů a čtenářů E-republiky tři otázky.
Dnes odpovídá: Pavel Letko

Spory o původ české kultury a víry O českém národě (10. kapitola)

Profesor Mojmír Grygar
Mojmír Grygar
18.10.2019
Přinášíme další volné pokrčování úvah profesora Mojmíra Grygara o Češích, češství, naší historii a zápasech, které podstoupili naši předci. Text byl napsán exkluzivně pro čtenáře Nové republiky.

Samet, plyšák, hadrák a vítězní sloni

Listopad 1989: hesla plná naděje, solidarity a očekávání
Václav Umlauf
18.10.2019 E-republika
Na úvod naší série o sametu, plyšáku a hadráku je třeba ubránit smysl revoluce jménem těch, kteří splnili svou občanskou povinnost. Chtěli být svobodní a dokázali to půlročním úsilím nutným pro zajištění prvních svobodných voleb. Pak se bavme o tom, kdo vzal do rukou politickou moc a jak s ní nakládal.


čtvrtek 17. října 2019

Prohlášení ruského ministerstva zahraničních věcí k incidentu s diplomaty USA, kteří si „jakoby“ spletli vlaky.

17. 10. 2019 (Zprávy RT, 17. 10. 2019, 15:06)
Moskva pošle do Washingtonu protestní nótu k incidentu s americkými diplomaty, kteří „jakoby“ zabloudili v Rusku a místo do Archangelska jeli do Severodvinska. Oficiální představitelka ruského MZV Marija Zacharova vysvětlila, že, ačkoliv se představitelé USA nalézali na území se zvláštním režimem – a neměli k tomu povolení, nebyli zadrženi.

Odsouzení invaze

Erik Best 16. 10. 2019 EB
Češi jsou obzvláště citliví na invaze, vzhledem k tomu, že je sami zažili. O to zvláštnější je proto včerejší jednomyslná rezoluce Poslanecké sněmovny, odsuzující Turecko za vpád do Sýrie. Během debaty nad rezolucí byli Kurdové zmíněni 40krát. Karel Schwarzenberg dokonce přirovnal situaci k Mnichovské dohodě a německé okupaci před 80 lety. 


Vojenský zpravodaj Oleg Blochin: Na Ukrajině teroristé svrhli vládu, na rozdíl od Sýrie

Vasilij Ťomný
17. 10. 2019   ukraina
List Ukrajina.ru hovořil telefonicky s válečným zpravodajem Olegem Blochinem, který byl 15. října večer ve městě Manbidž, k němuž se přibližovaly turecké jednotky.
Dobrý den, Olegu! Řekněte nám, jaká je situace v Manbidži?
Dnes jsem navštívil nejen Manbidž, ale také Kobani. Syrské jednotky vstoupily na území, kontrolované Kurdy, postavily se na frontovou linii a dnes společně s Kurdy čelí Turkům.

Kavárna a Kurdové: Sedmero lží a iluzí. Jak se s tím vším srovnají? Svět je zase naruby. Vše, co si lepšolidé o světě mysleli, byla nepravda. Mohou procitnout? Mýlit se je normální. Řešením je jít pracovat na zahrádku

Petr Hampl - sociolog
Petr Hampl
17. 10. 2019  blog autora a ProtiProud
PETR HAMPL přemýšlí nad tím, jak si liberální mainstream, jenž má přeci vždy a ve všem pravdu, přebere současnou komplikovanou situaci na Blízkém východě.

Syrská válka končí?

Zbyněk Fiala
17.10.2019  VašeVěc

Turecký vpád do syrského pohraničí dostal překvapivý průběh, když Američané ze Sýrie mizí a kdysi protivládní Kurdové se dohodli s vládou v Damašku na společné obraně vlasti. Režim Bašára Asáda je tak na nejlepší cestě získat plnou kontrolu nad celým územím státu. Jediná věc zůstává – syrští uprchlíci v Turecku.

středa 16. října 2019

Jsme součástí světového zla

Lubomír Man
16. 10. 2019
Jedu tramvají do středu města. Proti mně sedí asi šestnáctiletá dívka s andělským obličejem, vyzařujícím dobro i laskavost v míře, který nevídáte každý den. Jednou z ní bude dobrá a chápající manželka a jedinečná matka a vychovatelka svých dětí, přemítám, a tu mě napadne, že i ona, přes veškerou její jistě čistou mysl a stejně jistě i její bezchybné skutky, je součástí jistého pozemského zla. Jeho součástí sice nedobrovolnou a současně i nepatrnou, jakou je třeba obilné zrníčko na obilném lánu, ale i tak s tímto zlem spojená.

Na Ukrajině jsou pustošeny pomníky banderovcům

16. 10. 2019      ritmeurasia
14. října se na Ukrajině slaví Den obránce Ukrajiny. O jaké "obránce" jde, je jasné z očividné a nikoli náhodné shody: je to den, kdy byla vytvořena banderovská UPA. A je stále více těch, pro které tento den není důvodem k oslavám, ale k projevení jejich postoje k těmto "hrdinům" a "obráncům" ukrajinské "uvědomělosti".

Vraždění Kurdů zblízka, Rojava říjen 2019

16. 10. 2019

https://vimeo.com/366698965

Mediálne potkany reagujú: Klip Elánu “Bulvárne krysy” ich zasiahol presne tam, kde mal

Snímka z klipu skupiny Elán – Bulvárne krysy.
Na snímke líder skupiny Elán Jožo Ráž
Ivan Lehotský
16.10.2019  HlavnéSprávySk
Nový videoklip Elánu dosiahol presne to, čo chcel: dať spravodlivú facku tým malicherným mediálnym dušičkám, ktoré si myslia, že beztrestne klamať a kradnúť ľuďom súkromie je ich sväté právo. A že tá facka bola šokujúca? Áno, bola. Presne to bol zámer. Presne o tom je facka.

S reakciami na nový videoklip skupiny Elán k piesni „Bulvárne krysy“ sa roztrhlo vrece.

Jak výstižné!!!

Zdeněk Vydra
16.10. 2019      xenonovaterapie
Děkujeme za všechno Karle, to bylo velmi časté oslovení mistra Karla Gotta v kondolenčních knihách a na všech pietních místech... 

Zbořil: Úpadek češtiny je tak hluboký, že by se Seifert nestačil divit! (VIDEO)

Zdeněk Zbořil - host Prvních Zpráv
Zdeněk Zbořil
16.10.2019 PrvníZprávy
V těchto dnech, kdy se ve Stockholmu rozdávají Nobelovy ceny, tak bychom si mohli připomenout básníka Jaroslava Seiferta, nositele Nobelovy ceny. Můžete nám o Jaroslavu Seifertovi něco říct, pane Zbořile?


úterý 15. října 2019

Existenční nejistoty a důchody

Jiří Jírovec
16. 10. 2019
Ministryně Maláčová neumí a nebo si netroufne definovat problém, který má řešit. Proto její komise, formálně vedená ekonomkou Danuší Nerudovou, zkrachuje stejně jako všechny předcházející.
Problém se nazývá zabezpečení všech občanů ve stáří. Jinak řečeno, každý občan potřebuje určitou částku peněz, aby pokryl náklady na bydlení, jídlo, zdravotní péči a na něco kultury.

Zelenský se vydal vabank. Kyjev má v úmyslu odstoupit od Minsku.

Daniil Bezsonov
15. 10. 2019 news
V době psaní článku tisková konference ukrajinského prezidenta Vladimíra Zelenského již dávno překročila rovník a blížila se ke konci. Pokusím se stručně vyjádřit svůj názor na to, co se přihodilo. Po propadové cestě na summit OSN a setkání s Donaldem Trumpem se Zelenský změnil v terč posměchu. Všechna světová média probrala jeho setkání s Trumpem pro humoristické show. V této situaci potřeboval tým Ze (Zelenského, pozn. překl.) najít cestu, jak vyrovnat rating svého šéfa, a východisko bylo nalezeno - dnešní tisková konference (konala se 10. října 2019, pozn. překl.). 


Ivan David: V Parlamentu ČR je více demokracie než v Evropském parlamentu

15. 10. 2019
http://svobodne-radio.cz/2019-10-14-studio-beta-ivan-david-o-dehonestaci-kolegy-matyse/

Facebook si chce hrát na "Jedinou pravdu" - a je z toho cenzura a manipulace. Budeme reagovat a odejdeme z FB?

Pavel Žantovský a SlobodnýVysielačSk
15.10.2019
Přátelé!
Dostal jsem od majitele Slobodného vysielača v Banské Bystrici níže uvedenou informaci.*) Každý z nás už nějakou podobnou zkušenost jistě zažil. Myslím, že je na čase se tomu vzepřít.
Odpověděl jsem panu Korónimu toto:

Jediná cesta je blokáda Facebooku. Možná by stálo za to začít vytvářet společenství lidí, kteří nejsou na FB, odmítají ho, protože se z nástroje komunikace stal nástrojem špiclování a cenzury. Já osobně na FB nejsem už víc než rok a takových lidí kolem mne přibývá. Facebook je zlo, které slouží studené válce peněz proti lidem.

Prohlubující se nespolehlivost České televize v mediálním zpravodajství: Případ 16 „Snaha nezveřejňovat fakta o teroristických útocích“

Agentura EXANPRO
15.10.2019
Specifické hodnocení – seriál ČT (13071)
Případ číslo 16 se pojí k soudobé novinářské snaze nezveřejňovat všechna fakta o teroristických útocích. Jedná se například o úmysl zamlčovat identitu pachatelů teroristických útoků. Česká televize si toto téma vsunula do nedělního pořadu „Newsroom“, který byl vysílán 24. března 2019. V souvislosti s incidentem ve městě Christchurch na Novém Zélandu se redaktoři pořadu zaobírali otázkou, jak nedělat z vraha hrdinu a nešířit jeho propagandu. Součástí byla také polemika o zveřejňování identity pachatele či pachatelů. Ačkoli by se počínání redaktorů mohlo jevit jako dobrý úmysl, tak od počátku se jedná o nesprávné pojetí novinářské práce.

Rusko posadilo Syřany a Kurdy za jednací stůl. Kurdové se díky Rusku domluvili se Sýrií.

Přidat popisek
15. 10. 2019    lenta a lenta
Zástupci syrské vlády a Kurdy vedeného hnutí Syrské demokratické síly (SDS) zasedli k jednacímu stolu na ruské letecké základně Hmímím. Oznámila to agentura Reuters. Ahmed Suleiman, zástupce SDS, oznámil, že doufá v dohodu mezi stranami, která "zastaví probíhající válku a odvrátí její katastrofické důsledky".

pondělí 14. října 2019

Ruská diplomacie na Blízkém východě

Václav Umlauf
14.10.2019 E-republika
Imperialistické velmoci Západu v 19. století nechaly sunnity pod prozápadní dynastií Saúdů. Šíitské državy rozdrobily na malé kolonie, což jsou dnešní blízko-východní státy. Dnes se hraje o náboženské sjednocení šíitů, což je noční můra Izraele a USA.

Autorita Tomáše G. Masaryka, národ a Evropa

T.G.M.
Stanislava Kučerová
14.10.2019  ČeskéNárodníListy
Je to již neuvěřitelných 30 let, co u nás došlo k nečekanému společenskému převratu. A znovu mnozí z nás budou uvažovat o tom, co se tehdy vlastně stalo, zda proměna společnosti přinesla to, co jsme chtěli, když jsme minulý režim kritizovali, a kde se stala první chyba, že vývoj směřuje jinak a jinam, než jsme chtěli. 

Senioři, bděte! (3. díl)

Jaroslav Tichý
Jaroslav Tichý
14.10.2019 E-republika
Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová z ČSSD chystá seniorům reformu důchodů. Naši senioři, a to i ti budoucí, by měli nejen zaostřit svoji pozornost na tento plán paní ministryně, nýbrž vyhlásit přímo i pohotovost a domáhat se jednání svých zástupců s vedením ministerstva práce a sociálních věci v předmětné záležitosti, a to ještě zavčasu.
1. díl
2. díl

Kauza OKD – co se ukradlo, se musí vrátit!

Alena Vitásková
13. 10. 2019
· Vyšetřovací komise parlamentu ČR ke kauze OKD: trestně stíhat čtrnáct osob vč. Sobotky, Urbana, Dlouhého a další
· Kdo bude stíhat, když policií i státním zastupitelstvím doposud nebylo nic závažného odhaleno
· Je policie kompetentní šetřit, když jejich ministr vnitra Hamáček je členem Bakalova Aspenu
· Jsou státní zástupci kompetentní stíhat, když po čtyřech létech stíhání premiéra a jeho rodiny zjistili, že změnili na věc právní názor

Vyrazte už konečně dveře s ředitelem ČT

Stanislav Novotný
14.10.2019
Před poslanci Poslanecké sněmovny České republiky stojí nyní jeden z nejdůležitějších úkolů. Srovnat do latě Českou televizi a dostat ji urychleně pod kontrolu skutečných majitelů – českých občanů. 

neděle 13. října 2019

Jste připraveni zemřít?

Paul Craig Roberts
13. 10. 2019  paulcraigroberts
Sionističtí neokonzervativci, řídící americkou zahraniční politiku, soustřeďují současné své úsilí na likvidaci zbytku dosavadních smluv a dohod zaměřených na omezení zbrojení. A zdá se, že právě teď usilují o zrušení americko-ruské smlouvy o otevřeném nebi: ZDE
Tato smlouva umožńovala oběma velmocem přelétávat navzájem svá území – a to s cílem ubezpečit se, že země jedna neshromaďuje své vojenské síly k útoku na zemi druhou. Jestliže se Washington nyní z této smlouvy stáhne, což se dá předpokládat, napětí a vzájemná nedůvěra mezi dvěma nukleárními mocnostmi se zvýší.


Putin vyzval, aby byla Sýrie osvobozena od cizí vojenské přítomnosti

13. 10. 2019 russian
Ruský vůdce Vladimír Putin v rozhovoru s RT Arabic, Sky News a Al Arabiya prohlásil, že každý, kdo je v Syrské arabské republice nelegitimně, musí opustit její území. Prezident Ruska upřesnil , že "se to týká obecně všech států". "Každý, kdo se nachází na území jakéhokoli státu, v tomto případě Syrské arabské republiky, nelegitimně, musí opustit toto území. Pokud budoucí vedení, legitimní vedení Sýrie řekne, že již nepotřebuje přítomnost ruských ozbrojených sil, platí to samozřejmě také pro Ruskou federaci", uvedl.

Turecká arogance moci, aneb chlapi proti euro-muženám 1:0

Martin Koller
13. 10. 2019
Turecký vojenský útok do Sýrie ukázal realitu geopolitiky, kterou je právo silnějšího. Zároveň potvrdil názor, že Turecko je nespolehlivý a nevypočitatelný spojenec pro kohokoli. Erdogan se úspěšně dostal do pozice, kdy ho efektivně nepostihnou USA, Rusko ani EU. Jedná se o výsledek letité stupidní politiky ze strany EU a NATO zaměřené na podporu islámu a tažení proti Rusku. Výsledky vidíme na Balkáně i na Ukrajině a začíná se roztahovat i do střední Evropy. Zlo dohání svoje tvůrce. A euromarxistka Leyenová je stejně efektivní jako Merkelová, Čaputová, nebo Gréta.

Turci v Rojavě: úspěchy a rizika

Rostislav Iščenko
13. 10. 2019   ukraina

Erdogan tak nejvýše, s přispěním Asada, zcela skoncuje s kurdským nezávislým územím. Současný stav věcí je možný v důsledku rozhodnutí Trumpa zcela stáhnout americké jednotky ze Sýrie. Demokraté v Kongresu a generálové Pentagonu stále bojují proti tomuto rozhodnutí, ale strategicky již nemohou nic změnit. I když připustíme, že se jim podaří Trumpa zlomit, americké jednotky nezačnou přece operaci na očištění severní Sýrie od Turků. Je to válka proti spojenci NATO, přičemž bez šance na vítězství. 

Evropa umírá za potlesku vestoje

Kapitánka Carola Racklete v Evropském parlamentu
Tomáš Vyoral
13.10.2019 iPrima
Po nejprotežovanější záškolačce Gretě spílá europoslancům za jejich potlesku ve stoje nejprotežovanější pašeračka migrantů.
Hra na zákony končí. Tak takhle umírá demokracie, za potlesku vestoje, posteskla si jedna z postav v Hvězdných válkách. Stále více aktuální postesknutí, zvláště když „demokracii“ nahradíme „Evropou“.

Krvavé demonstrace v Iráku jen jako další Majdan?

Ulice iráckých měst se znovu mění v bojiště
Tereza Spencerová
13.10.2019 iPrima
Není vůbec jisté, zda vláda v Bagdádu současnou situaci ustojí, jisté ale je, že čím nestabilnější bude, tím menší vliv do ní bude moci Írán promítat.

Odchod Američanů dává Putinovi šanci na „dohodu století“ v Sýrii

Hasan Ruhani, Vladimir Putin, Recep Erdogan
13. 10. 2019 TheGuardian a PrvníZprávy
Rozhodnutí Donalda Trumpa dát zelenou, aby Turecko vstoupilo do severní Sýrie, vyvolalo proud kritiky z evropských hlavních měst i u amerických republikánů, přičemž všechny poukazují na to, že krok Ankary oživí Islámský stát.

Kromě toho USA dostane na Středním Východě nesmazatelnou nálepku jako nespolehlivý spojenec.


Hampl: Přijde-li další ekonomická krize, dojde ke kolonizaci naší země

Petr Hampl, nezávislý sociolog
-rp-
13. 10. 2019 PrvníZprávy
Chtějí-li lidé žít stále stejně, je to podmíněno tím, že národní ekonomika poroste. Je-li velikost národní ekonomiky stále stejná, lidé přichází o práci a jejich životy se rozpadají. To je jeden z paradoxů současného ekonomického systému.
Jaký dopad bude mít příští hospodářská krize, můžeme usuzovat z dopadů té minulé, a také z toho, co všechno se od té doby změnilo.