Reklama

sobota 26. října 2019

Politolog objasnil přesun systémů S-400 a Pancir S na vojenské cvičení v Srbsku


Ilja Muromský
27. 10. 2019     riafan
Vojenské cvičení v Srbsku je důležité jak z hlediska propracování bojových návyků příslušníků Ozbrojených sil RF, jejich dovedností, jejich ovládání složité techniky, tak i z hlediska politického. Tento názor vyslovil v komentáři pro Federální tiskovou agenturu politický analytik Vladimír Solovějčik.

Kyjevský politolog: Putinův nástupce se nebude s Ukrajinou babrat

26. 10. 2019     novorosinform
Konflikt na Donbasu musí být vyřešen před koncem prezidentského období současné hlavy Ruské federace Vladimíra Putina, protože jeho nástupce se nebude s Ukrajinou babrat. Ve vysílání kanálu 112 Ukrajina to prohlásil kyjevský politolog Pogrebinský. "Trend, kdy, "ať se děje, co se děje, je nutné podporovat Ukrajinu, bez ohledu na cokoli", ta doba je pryč. Nyní je situace jiná a je nutné hledat možnost najít kompromis, dokud je Putin u moci", vyjádřil svůj názor expert.

Polistopadové návraty

Stanislav A. Hošek
26. 10. 2019
Jedním ze sloganů všeobecné mocenské změny, započaté17. listopadu 1989 bylo heslo: „Vracíme se zpátky do Evropy“. Jako každé „bojové motto“, i v tomto případě šlo o zkratku, protože naše zem samozřejmě nikdy Evropu neopustila. Byla pořád geograficky v jejím středu a historicky se v ní rovněž nepřetržitě nacházela, i když v poněkud jiné sféře vlivu.


„Přestaňte hejtovat Rusy, sluníčkářská havěti.“ Blaha se ve Štrasburku rozohnil. Došlo i na neziskovky a liberály

Slovenský poslanec Ĺuboš Blůaha (Smer - SD)
Ĺuboš Blaha
26.10.2019 Sputnik
Slovenský poslanec Ľuboš Blaha (Směr-SD) na svém účtu na Facebooku sdílel příspěvek, v němž píše, že jej ve Štrasburku o rozhovor požádala ruská televizní stanice První kanál. Vyjádřil se tak ke vztahu s Ruskem, ale rovněž se opřel do liberálů a neziskovek.

Zbořil: Naši experti by si měli koupit mapu světa, kde je i Rusko!

Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz
rozhovor se Zdeňkem Zbořilem
26. 10. 2019 PrvníZprávy
Na mě to dělá dojem, že existuje jakési embargo na zprávy z Ruska, že se nedozvídáme o kultuře a o sportovních událostech, není tak důležité, ale my už ani nevíme jak je skutečně rozsáhlá diplomatická aktivita Ruska, říká Zdeněk Zbořil.

Jak pokrokově vyměšovat aneb Máme málo sraček

Aleš Macháček 
26.10.2019 E-republika
Když tu takhle sedím a na pole hledím, tak mi přišlo na mysl, jak asi sral Přemysl...

K vytvoření Československé republiky

Odsun českých, moravských a slezských Němců v roce 1945
J. Skalský
Chceme–li se zamyslet nad milníky této cesty seriózně, pak nemůžeme vycházet pouze ze „Čtrnácti bodů“ amerického prezidenta W. Wilsona, které v říjnu r. 1918 byly již vývojem překonány, a z manifestu císaře Karla I. o federalizaci říše. Ten byl v době, kdy spatřil světlo světa, již mrtvě narozeným plodem.

Tři otázky k Sametu (4. díl)

redakce  
26.10.2019 E-republika
Vzhledem k blížícímu se výročí sametové revoluce jsme se rozhodli položit si v redakci, v okruhu přispěvatelů a čtenářů E-republiky tři otázky.

Dnes odpovídá: Alexandr Vojta

Neměli jste klást odpor. V Česku polili vandalové barvou památník sovětskému vojákovi.

26. 10. 2019   (Novosti, RTV, 25. 10. 2019, 21:22)
V Brně – v ospalém českém městečku – poskvrnili památník sovětskému vojákovi. Polili ho barvou. V této souvislosti jsem si vzpomněl na vyprávění jednoho mého blízkého přítele Andreje Andrejeviče. Před 20 lety seděl se sklenicí piva v centru hlavního města Česka – v Praze. S ním seděli dva známí. Čech a Polák. 


Žilo se vám za komunismu lépe? Lidé promluvili a v ČT nastalo pozdvižení. Analytik Kotrba ztrhal výroky „sprosté propagandistky“ z obrazovky

Markéta Bernatt-Reszczyńská 
ROZHOVOR
26.10.2019 ParlamentníListy
Celkem třicet osm procent pamětníků vyjádřilo v průzkumu veřejného mínění názor, že se jim žilo lépe před rokem 1989, než nyní. Česká televize tomu věnovala celý díl pořadu Devadesátka na ČT24. Jako hlavní host do něj byla pozvána šéfredaktorka Magazínu Paměti národa Markéta Bernatt-Reszczyńská a ta ohromila diváky argumenty typu „povedlo se to, o co se ten komunistický režim snažil. Indoktrinovat nám, že komunismus je skvělý, že jsou to světlé zítřky a že kapitalismus je zlý". Zpochybnila základní otázku, zda minulý režim byl lepší. Na to bychom se vůbec neměli ptát, protože režim byl „zvrácený“. ParlamentníListy.cz požádaly o komentář k jejímu výstupu i výzkumu analytika Štěpána Kotrbu.


Paní Meloni k migrantům a jejich patronům (VIDEO - slovenské titulky)

Giorgia Meloni
Giorgia Meloni
26.10.2019 Facebook
Odpusťte řečnici, paní Giorgii Meloni, kterou přestavujeme na videozáznamu přejatého z Facebooku, že argumentuje náboženstvím, což je v našich ateistických zemích trochu mimo. Argumenty, které uvádí, jsou ale i našimi argumenty. Její vlastenecký odpor vůči organizovanému nájezdu migrantů do Evropy, její vymezování se proti sociálnímu inženýrství a demagogiím, ohrožujícím naši civilizaci, jsou i našimi argumenty. A ještě malá poznámka: všimněte si, kolik Italek a Italů přijde na náměstí svého města vyjádřit svůj občanský postoj.

pátek 25. října 2019

Iščenko vysvětlil, proč Amerika na Ukrajině neumísťuje své systémy protiraketové obrany

25. 10. 2019   ukraina
Pokud by Američané chtěli rozmístit na Ukrajině systém protiraketové obrany (PRO), udělali by to dávno, domnívá se politolog Rostislav Iščenko. Sdělil to listu Ukraina.ru. Podle názoru experta je pravděpodobnost nasazení systému americké protivzdušné obrany na Ukrajině nulová, tak tomu bylo za Petra Porošenka, stejně je tomu za Vladimíra Zelenského ... Navíc, jak se ukázalo před několika lety, systém nefunguje proti moderním ruským zbraním, takže nemá smysl jej instalovat na území sousední země.

Místo aby bažinu ČT vysušili, tak ji zakonzervovali

Lubomír Man
25. 10. 2019
Ve čtvrtek 23. října měla sněmovna poslanců ČR jedinečnou možnost skoncovat s vládou jedné strany, a to strany TOP 09, v České televizi. Jde o světový unikát, kdy strana, honosící se zhruba pětiprocentní podporou českého občanstva, plně a bezkonkurenčně ovládá celonárodní médium, které se svém kodexu zavazuje k tomu, že bude sloužit občanům všem (a tedy celému stu procentům občanů ČR), že „představuje fórum pro veřejnou diskuzi, v níž je možno vyjadřovat nejširší možné spektrum názorů a hledisek ... že poskytuje nestranné a nezávislé zpravodajství, informace a komentáře... a že si musí zakládat na otevřenosti, nestrannosti a nezávislosti.“

Přístup zakázán: NATO má v úmyslu připravit jednotky k akcím v podmínkách ruské zóny omezení manévrůMarta Litvinová
25. 10. 2019    russian
NATO vyvine metodiku provádění cvičení, která umožní jednotkám členských států připravit se na operace v podmínkách ruské zóny omezení a zákazu přístupu a manévrů (A2/AD). Je to uvedeno v projektu na webových stránkách Vědecké a technické organizace aliance. V dokumentu se poznamenává, že ruské systémy zadržování mohou pro jednotky NATO v případě zahájení konfliktu vytvořit "těžko překonatelné překážky". 


Věčný disident Čarnogurský: Ideálem sametové revoluce nebyla role peněz. Dokonce i Havel chtěl v roce 1989 zrušit NATO

Věčný disident Čarnogurský: Ideálem sametové revoluce nebyla role peněz. Dokonce i Havel chtěl v roce 1989 zrušit NATO

© Sputnik / Vitaliy Belousov
Ján Čarnogurský
Jana Petrova
25.10.2019  Sputnik
Bývalý premiér Slovenska Ján Čarnogurský oslaví třicetileté výročí od sametové revoluce i jako 30 let od doby, kdy byl propuštěn z vězení. Proč se tam za komunistů dostal a co tomu v jeho životě předcházelo, prozradil Sputniku legendární politik.


Rádci pornoherce Jandy


Evropské hodnoty v akci.
Stanislav Novotný
25.10.2019 PrvníZprávy
Bylo by dobré, kdybychom věděli více o těch, kteří se na nás často z médií zubí.
A proto bychom měli více zdůrazňovat všeliké zásluhy a prospěšnosti oněch. Už proto, že národní genofond Fero Feniče, jenž nám nesmrtelné figury v ČT připomíná, není nevyčerpatelný. Seriózní a vážení lidé, často sami sebou otitulovaní, jsou totiž mnohdy skromní a nechlubí se veškerými svými brky pestrými.

25. 10. 2019 - Svět při páteční ranní kávičce Terezy Spencerové = Informační doplněk k hlavnímu proudu

Tereza Spencerová
25.10.2019 iPrima
→ je to kuriózní, ale z Trumpova „odsunu ze Sýrie“ a „praktického ukončení války“ se pod tlakem okolí během pár dní zrodily zcela nové priority, které Trump pro zjednodušení označuje jako „kontrola syrské ropy“… chvíli se zdálo, že pár set amerických vojáků zůstane s Kurdy na syrských ropných polích u Dejrizoru, nyní ale Pentagon už do oblasti vysílá údajně až desítky tanků a obrněných vozidel, přičemž vojáků má být snad až 500… zásluhy na obnovení války si připisuje známý jestřáb Lindsey Graham, který spolu s penzionovaným generálem Keanem, aktuálně vojenským analytikem na Foxu, zašel hned dvakrát za Trumpem, aby mu ukázali mapu Sýrie a vysvětlili, kde že je ta ropa… mimochodem, zatímco Trump argumentuje tím, že tato ropa už „nikdy nesmí padnout zpět do rukou Daeše“, generál Keane už předtím hrozil syrské armádě, že bude zničena, pokud se svá ropná pole pokusí získat zpět… a dál?... Sýrie k tomu všemu konstatuje, že ovládne nejen celé své území, ale i ropné a jiné zdroje, ať se USA budou třeba stavět na hlavu… a do toho všeho Trump ale trvá na tom, že USA už nebudou "světovým četníkem" a odejdou z těch "zakrvácených písků" Blízkého východu... fascinující...

Profesor Rainer Mausfeld: Kapitalistická demokracia nemôže existovať bez propagandy – jej manipulačné techniky sú psychológom známe už viac ako sto rokov

Profesor Reiner Mausfeld
Lucia Žatková
25.10.2019 Luciine Dvere

Vyštudoval psychológiu, matematiku a filozofiu na univerzite v Bonne a matematickú psychológiu v holandskom Nijmegene. Od roku 2004 je členom Nemeckej akadémie vied Leopoldina, o jedenásť rokov neskôr sa stáva verejne známym vďaka svojej prednáške a rovnomennej publikácii Prečo jahňatá mlčia? Venoval ju analýze a kritike elitárskej demokracie, neoliberalizmu, médií, propagandy a jej manipulačných techník, prostredníctvom ktorých držia „mocní“ tohto sveta pod kontrolou masy „nevedomých“. Rozprávali sme sa s emeritným profesorom všeobecnej psychológie na Univerzite Christiana Albrechtsa v nemeckom Kieli RAINEROM MAUSFELDOM

Co tak zrušit volby, Parlament a ponechat vládnout Ústřední výbor Ústavního soudu, pár senátorů z pražských kaváren ...?

Kavárna "Slávia", Národní třída, Praha
Růžena Chrastekova
25.10.2019 VašeVěc
A aby toho nebylo málo, přec jenom, nějaké Výkonné výbory, složené z politologů, politických aktivistů třeba z milionchvilkařů, agilně aktivních redaktorů České televize, politických neziskovek, komentátorů ála Fendrych ve spojení s represívními složkami a BIS, která nás bude chránit před všemi špióny světa.

čtvrtek 24. října 2019

Milá slečno Gréto Thunbergová,

Oldřich Lukáš
24. 10. 2019
nedávno jsem se vrátil ze Středního východu, kde jsem se setkal se sirotky, které válka připravila o všechny příbuzné. V Africe jsem viděl děti, které trávily denně deset i více hodin v hlubinách země, kde za směšnou mzdu těžily pro nadnárodní korporace vzácné nerosty, aby uživily své mladší sourozence, jelikož rodiče jim zavraždili islámští fanatici. V jihovýchodní Ásii mě šokovala děvčátka donucená beznadějnou bídou k prostituci.

Oligarchové zhavarují systém, aby se zbavili Trumpa

Gregg Hunter
24. 10. 2019      silverdoctors
Ekonomický expert a mnoha cenami vyznamenaný žurnalista Dr. P.C. Roberts předpovídá, že oligarchové Nového světového pořádku (NWO), učiní cokoliv, aby zbavili Trumpa prezidentského úřadu. Dr.Roberts, který je doktorem ekonomie a byl náměstkem ministra financí v někdejší Reaganově vládě, předpovídá, že NWO přivodí třeba i pád celého finančního systému, jestliže ostatní pokusy zbavit Trumpa moci selžou. 


Lavrov hovořil o tom, jak je třeba se chovat k provokacím v diplomacii

24. 10. 2019    zelv.ru
K provokacím v diplomacii dochází, takže nemá smysl pokaždé odpovídat na negativní invektivy vůči sobě. Ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov to konstatoval v rozhovoru s ruským televizním kanálem Rossija 1, věnovaným 75. výročí MGIMO. Je třeba analyzovat, co je za oponentovým výrokem, poznamenal diplomat.

Proč třetina Čechů prohlašuje, že v socialismu se žilo lépe?

Poslanec SPD Jiří Kobza
 Jiří Kobza
24. 10. 2019  facebookový profil Jiřího Kobzy a PrvníZprávy
„Pokud máme 1 milion lidí pod hranicí chudoby a 2 miliony přežívají těsně nad ní, potom ta 1/3, která si myslí, že se za socíku žilo lépe, docela sedí!" konstatoval poslanec Jiří Kobza.
středa 23. října 2019

Protiturecké ekonomické sankce, které nesmí poškodit tureckou ekonomiku jsou k ničemu

Ivan David, 23. 10. 2019 Štrasburk

Jako předkladatel původního návrhu Rezoluce Evropského parlamentu na zavedení zbrojního embarga proti Turecku a na zastavení veškerých plateb z rozpočtu EU Turecku se od výsledné podoby, jak rezoluci upravily ostatní frakce musím distancovat. To co z mého původního návrhu zbylo je příliš málo a příliš pozdě. Zelení a socialisté svými doplňky z návrhu udělali paskvil, pro které nemohu hlasovat. Nechci do EU dovážet děti Islámského státu ani džihádistické veterány, které nám chce poslat Turecko

Připravovaný zákon o státním zastupitelství: Prokurátorský stát – dárek k 30. výročí demokracie?

Alena Vitásková
23. 10. 2019
· Odmítáme, aby nevolené struktury měly ve státě větší moc, než zástupci občanů zvoleni v demokratických volbách
· Odmítáme, snahu o posílení moci nevolených struktur a vytvoření jakéhosi čtvrtého pilíře
· Odmítáme, aby státní zástupci byli bez zodpovědnosti a navždy ve svém uzavřeném neprodyšném systému. Dokonce, aby beztrestně iniciovali politický puč (například Nečasova vláda, Babišova vláda), který skrývají pod „právní názor“

Tiskové prohlášení poslance EP Ivana Davida k reakci EU na umožnění okupace části kurdské oblasti Rojava na severu Sýrie


23. 10. 2019
Tři a půl hodiny pro zahájení turecké vojenské invaze do kurdské oblasti Rojava v severní Sýrii jsem na začátku jednání Evropského parlamentu (EP) 9. 10. 2019 navrhoval aby EP vydal rezoluci vyzývající Evropskou radu k uvalení zbrojního embarga na Turecko a Evropskou komisi k zastavení všech plateb z rozpočtu EU Turecku. Přijetí jakékoli rezoluce bylo odmítnuto těsnou většinou 15 hlasů. Poslancům bylo umožněno o válce pouze mluvit, ale nesmělo se o ničem hlasovat.

Europoslanec MUDr. Ivan David odmítá hlasovat pro špatnou rezoluci parlamentu EU o tureckém vpádu do Sýrie

Ivan David
23.10.2019 Parlament Evropské unie (Štrasburk)
Jediné, co by v této situaci mohlo pomoci zastavit agresora Turecko, je uvalení totální ekonomické blokády ze strany EU. Zákaz dovozu jakéhokoli zboží z Turecka, zákaz vývozu jakéhokoli zboží – nejen zbraní a munice - do Turecka a zákaz všech plateb z EU do Turecka. Jenže ...

Vydají ho do USA? Assange neuspěl se stížností, soud začne dle plánu

Zatčení Juliana Assangeho
23.10.2019  EuroZprávy
Londýnský soud dnes (21.10.) zamítl žádost zakladatele serveru WikiLeaks Juliana Assange o odklad konečného řízení o jeho vydání do Spojených států. Informovala o tom agentura Reuters. Stání tak začne 25. února příštího roku, informovala soudkyně Vanessa Baraitserová.

BIS už léta neodhalila skutečnou špionáž, přesto opakovaně mluví o rozbití ruské zpravodajské sítě a politikům se tahle omílaná pohádka pořád líbí

Agentura EXANPRO
23.10.2019  EXANPRO
PŮSOBENÍ ZPRAVODAJSKÝCH SLUŽEB
Souhrnné hodnocení (12069)

Bezpečnostní informační služba
* (BIS), potažmo její ředitel Michal Koudelka se opakovaně chlubí již téměř dva roky starou kauzou, která sahá až do ledna 2018. Podle Koudelkových slov z jeho prohlášení učiněného v prosinci 2018 se jím vedené BIS podařilo úspěšně rozbít zpravodajskou síť* jedné z ruských zpravodajských služeb* působící na území ČR a zcela tak ochromit její činnost.

úterý 22. října 2019

Trump v roli Roosevelta

Erik Best
22. 10. 2019 EB
Syrský Kurd s českým občanstvím Rachid Khalil řekl časopisu Týden, že rozhodnutí Donalda Trumpa stáhnout americké jednotky ze severní Sýrie a umožnit turecký útok přijde Kurdům jako zrada, jako dýka bodnutá do zad. Téměř před 80 lety použil podobná slova Edvard Beneš, když popisoval dva identické texty Franklina D. Roosevelta, zaslané jemu a Adolfu Hitlerovi 26. září 1938


Ranní kávička Terezy Spencerové 22.10.2019 - Informační doplněk k hlavnímu proudu


Tereza Spencerová
22.10.2019  iPrima
→ a je to všechno čím dál zmatenější… poté, co včera Trump proměnil syrskou válku z „boje proti Daeši“ na „boj o ropu“ na východě Sýrie, aby USA dál mohly energeticky škrtit „Asada“ a s ním i celou Sýrii (a uklidnit domácí jestřáby, že se američtí vojáci ze Sýrie nestahují), ukázal se být argument s ropou asi nedůstojně „přízemním“, 

Foreign Policy: Čtyři důvody, proč USA selhávají v mírových jednáních!

Prezident USA Trump jedná s afghánským prezidentem Gháním
Johnny Walsh a -kou-
21.10.2019  foreignpolicy.com a PrvníZprávy
Američtí diplomaté jsou sice velmi kompetentní, ale nemohou dosáhnout žádného pokroku v mnoha zmrazených konfliktech.


Tři otázky k Sametu (3. díl)

redakce
22.10.2019 E-republika
Vzhledem k blížícímu se výročí sametové revoluce jsme se rozhodli položit si v redakci, v okruhu přispěvatelů a čtenářů E-republiky tři otázky. 


Dnes odpovídá: Jiří Vyleťal 


Z prdu kulička. - Mainstream se pomátl. BIS také.

Docent Radim Valenčík
Radim Valenčík
22.10.2019   blog autora
Mainstream se pomátl. BIS také. Z prdu kulička
Vloni, před rokem, podívejte se na datum!!!
Rozbili jsme síť ruských špionů, hlásí BIS po Zemanově kritice

neděle 20. října 2019

Čína hned po Rusku "dala za vyučenou" pobaltským státům, když přesměrovala tok nákladů

21. 10. 2019 sharknews
Před několika lety počítaly pobaltské země s aktivní spoluprací s Čínou v oblasti nákladní dopravy a v této věci sestavovaly velmi ambiciózní plány. V poslední době je však zřejmé, že Peking se stále méně zajímá o spolupráci s Rigou, Vilniusem a Tallinnem v tomto odvětví i ve všech ostatních. Materiál věnovaný tomuto tématu publikoval list Baltnews.

Sraz inkvizitorů v sídle Ústavního soudu. Mráz vane od Pavlů Zemana a Rychetského. Už brousí křesadla a sirky k pálení „haterů“?

P. Zeman, A. Šabatová a P. Rychecký - Bobling vedle Boblinga
Tomáš Vyoral
20.10.2019  iPrima
Cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly, zní známé úsloví. Nejsem si však jist, zda tady vůbec o dobré úmysly jde. „Lidé by měli vědět, že interpret není anonymní, a to, co tam napíší, že tam zůstane, že to je dohledatelné a že za to mají odpovědnost, mnohdy i tu trestní,“ řekl nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman. Než jako jakékoliv upozornění na mě tato slova působí jako hrozba a vyhrožování občanům této země. Připomíná mi Bobliga z Edelstadtu a vykonstruované čarodějnické procesy ve Velkých Losinách. A předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský známý svým voláním po cenzuře jako třešnička na dortu.

Svět ruskýma očima 529

Zajoch
20.10.2019 Outsidermedia
Návštěva Vladimira Putina dne 14. října v Saúdské Arábii  * * *  Gazprom přibrzdil a USA vozí zkapalněný plyn do Asie  * * *  Trump odmítá válečné akce proti Íránu

Tři otázky k Sametu (2. díl)

Trumpova past na Turky zabrala

Pozorovatelka
20.10.2019 Outsidermedia
A čí bude Černé moře, o které v celém dění jde především? Ruské
Na podzim 2017 proběhlo v severním Iráku referendum o nezávislosti Kurdistánu. Referendum vyhlásil Masúd Barzání, irácký kurdský politik, který byl v letech 2005-2007 prezidentem Iráckého Kurdistánu. Všechny okolní státy zbystřily, neboť Kurdové, 40 milionový národ, který nemá vlastní stát, většinově žijí v Turecku, Íránu, Iráku a v Sýrii.

Na Uralu (O Rusku jak ho neznají ti, kteří o něm nejvíce mluví)

Martin Koller
20. 10. 2019
Shodou okolností jsem dostal možnost připojit se k nevelké skupině členů ČS obce legionářské, kteří vyrazili na přelomu září a října na Ural. Zajímalo je, zda jsou pravdivé informace o neudržovaných, případně poškozených pomnících československých legionářů, které šířila některá česká média v souvislosti s ostudným ničením pomníku maršála Koněva v Praze. Na hřbitově v Jekatěrinburgu jsme neshledali žádné závady, natož poškození, nanejvýš něco popadaného podzimního listí. Kytice a věnce od předchozích návštěv nepoškozené. Pomník byl v pořádku, čistý, nepoškozený, doslova zářil. Naopak okolní hřbitov byl poměrně zpustlý, některé hroby zarostlé i vysokou trávou.

Šlendrián, neznalost zákona, nebo součást zločineckého syndikátu?

Alena Vitásková
20. 10. 2019
Občané se obracejí na Institut Aleny Vitáskové z.s. (IAV) a žádají, aby vymahatelnost práva a spravedlnosti platila pro všechny. Aby všichni státní zástupci znali zákony a svoji neznalost nezakrývali pláštíkem „právního názoru“ a s tím spojené beztrestnosti a zodpovědnosti za škody jimi způsobené. Nejedná se jen o neznalost zákonů, či jejich výklad, ale dokonce i v některých případech „objednaného“ stíhání, či nestíhání, kdy mohou takto konat s klidným vědomím své beztrestnosti. Žádáme nápravu systému, což jsme již mnohokráte u zákonodárců uplatnili.

NATO zahájilo tajné cvičení v Německu v podmínkách "jaderné války"

20. 10. 2019     lenta
V Německu začalo tajné vojenské cvičení NATO, v němž se bere v úvahu scénář jaderné války. Oznámil to list Kronen Zeitung. Je uvedeno, že cvičení Steadfast Noon (Pravé poledne) bylo zahájeno tento týden. V jeho rámci propracovává německá a italská armáda bezpečný přesun jaderných zbraní letadly.

OSN vysvětlila závažnost situace s vízy pro Rusy

20. 10. 2019   lenta
Situace s neudělením amerických víz představitelům ruské delegace má přímý dopad na fungování institucí OSN v New Yorku. Oznámil to mluvčí generálního tajemníka OSN António Guterrese Stephan Dujarric. Informovala o tom agentura TASS. "Jsme v neustálém kontaktu s orgány hostitelské země a snažíme se vízové problémy vyřešit". A generální tajemník se tomuto tématu věnoval osobně", uvedla agentura jeho slova. Dujarric také zdůraznil, že "je velmi důležité, aby byl tento problém vyřešen, protože to ovlivňuje, jak bude OSN fungovat".