Reklama

sobota 2. listopadu 2019

Otevřený dopis serveru Manipulátoři. cz a jeho šéfovi Janu Cemperovi - DOPLNĚNO!!! A ještě jednou doplněno!

-vlkp-
2.11.2019  KosaZostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Nevážený pane Cempere,
byl jsem jedním ze čtenářů svého webu Kosa Nostra a zároven posluchače Slobodného vysielače upozorněn na článek
Facebook předvedl, jak může bojovat proti dezinformacím. Došlápl si na Slobodný vysielač,
který na Manipulátorech.cz vyšel dne 20.10.

Radim Valenčík: Těch 30 let… IV.

Přehlídka jednotky Československé lidové armády
po zvolení Václava Havla prezidentem
Radim Valenčík
3.11.2019 VašeVěc
Zvolením Václava Havla prezidentem Československé socialistické republiky (jednomyslně, jak jinak, že...) došlo ke vzniku zcela nové situace. V lecčems lze Havla chápat. V Západu viděl vždy ty, kteří ho podporovali a chránili před represemi, kterými byl vystaven. V rámci disentu se věnoval kritice režimu a neměl žádnou konkrétnější vizi nastávajících změn, zejména v ekonomické oblasti.

Radim Valenčík: Těch 30 let… III.

Václav Havel a Marián Čalfa
Radim Valenčík
2.11.2019 blog autora a VašeVěc
Vývoj nejen u nás, ale v celém sovětském impériu i dalších zemích potvrdil Djilasovu teorii o tom, že na ekonomické bázi postátněného majetku vzniká tzv. nová třída, třída těch, kteří se budou s úspěchem snažit přeměnit v malém i ve velkém realizaci dílčích vlastnických funkcí v plnohodnotné vlastnictví. Gorbačovova ideově prázdná a naivní "perestrojka" umožnila, aby tento proces probíhal zvlášť dynamicky. 


Radim Valenčík: Těch 30 let… II.

Milovan Djilas
Radim Valenčík
2.11.2019 blog autora a VašeVěcV předcházejícím dílu jsem uvedl, že uveřejním svoji prognózu toho, jak bude mediální mainstream reagovat na to, že velká část populace pozitivně hodnotí minulý režim. Paradoxně v pozitivním hodnocení přitom převažuje ta, která minulý režim prožila. Podle mého názoru bude mít vývoj tři fáze, kdy první fáze bude plynule přecházet v druhou a druhá ve třetí:

Radim Valenčík: Těch 30 let... I.

Demonstrace 28. října 1989
Radim Valenčík
2.10.2019 blog autora a VašeVěc
Tak už máme skoro za sebou těch prvních třicet let a můžeme bilancovat. První pokus jsme mohli zaznamenat v úterý v pořadu 90´ ČT 24 pod názvem "Výzkum k 30 rokům od pádu totality", zde je odkaz:

17. listopad 1939 – před 80 lety

Pohřeb medika Jana Opletala
Stanislav Kučerová
2.11.2019  ČeskéNárodníListy
Málem jsme tehdy oslavili 20.výročí vzniku samostatné Československé republiky, blížil se 28.říjen 1938. Ale mnichovský diktát nás o měsíc předešel (29.–30.září 1938). Byl to čas truchlivý, atmosféra bezmoci, zklamání, zrady a křivdy. Postoupili jsme nacistickému Německu pohraničí, na které si činila nárok německá menšina. Ztratili jsme 1/3 území, 40% průmyslu, 250 000 Čechů přišlo v pohraničí o své domovy. 

Globální finanční systém se vyčerpal


Jurij Kondratěv
2. 11. 2019    pravda
Z poměrně vysokého stupínku Mezinárodního měnového fondu zaznělo prohlášení nejen o dalších finančních nesnázích a neshodách, ale přímo o celé finanční apokalypse. Co je to za nové objevy? Nemusíte být prorokem, je třeba být pouze specialistou na ekonomii, abyste mohli jasně říci, že současnému finančnímu systému došla pára. Proto bude jeho finanční složka brzy odstraněna nikoli něčími zlomyslnými činy, ale jednoduše na základě současných reálií. A existuje pro to nejméně několik desítek různých důvodů.

Finančníci musí opustit globální ekonomiku

Jurij Kondratěv
2. 11. 2019     pravda
Apokalypsa se blíží pro jednu samostatnou kategorii - finančníky. Světová ekonomika alespoň dvojnásobně prudce splaskne. Ale na reálném sektoru, na materiální výrobě, se tyto nesnáze příliš neprojeví. Nafouknuté finanční bubliny jednoduše splasknou. A to je dobro pro všechny normální lidi. Protože Soros a další jemu podobní přestanou diktovat světu svou vůli.

Mínolovky NATO sa zoskupili na Ukrajine. Priateľská návšteva alebo sa niečo deje? (VIDEO)

Minolovky NATO v Oděse
2. 11.2019  HlavnéSprávy
Štyri lode NATO vplávali do prístavu ukrajinskej Odesy. Podľa vyhlásenia tlačovej služby Ministerstva obrany Ukrajiny vprístave Odesy pristáli štyri mínolovky krajín NATO: „španielska EZCS Sella, rumunská Ros Lupu Dinescu, bulharská BGS Shkval a talianska IDS Numana„

Logika není silnou stránkou „lepších lidí“. Petr Robejšek popisuje, jak v Německu zareagovali na výbuch ve volbách

Petr Robejšek
2.11.2019 ParlementníListy
Volby ve spolkové zemi Durynsko uzavřely sérii letošních voleb v Německu. Politolog Petr Robejšek ve svém nejnovějším komentáři na blogu serveru Aktuálně.cz při pohledu na jejich výsledky podotýká, že jsou především varovné pro etablované strany, které však dál dělají, že realita neexistuje.

Turecký generál: Třetí světová je nevyhnutelná a zahájí ji Amerika!

-kou-
2.11.2019 Aydinlik.com.tr a PrvníZprávy
Turecký generálmajor Osman Pamukoğlu v důchodu vydal knihu „Třetí světová válka“, ve které tvrdí, že nová velká válka je nevyhnutelná.
Jak uvádí deník Aydinlík Gazetesi to bude podle Pamukoğlu válka mezi Spojenými státy, Čínou a Ruskem. A možná se dvě z těchto stran sjednotí proti třetí.

Pro koho to čučkař Koudelka z BISu vlastně pracuje?

Lubomír Man
2. 11. 2019
Že je ředitel české Bezpečnostní informační služby (BIS) Koudelka Čech jako poleno, je neoddiskutovatelnou věcí. Vždyť celý jak je, a to od paty až k hlavě, není složen z ničeho jiného než ze dvou tak typicky českých figurek, jakými jsou četnický strážmistr Flanderka a tajný policista Bretscheider ze světoznámého Haškova románu o dobrém vojákovi ze světové války Švejkovi. Nu a podle toho též samozřejmě jedná i mluví.

Nekončící příběh stíhání Aleny Vitáskové

Zdeněk Jemelík
2. 11. 2019    chamurappi
Za velkého zájmu novinářů vyhlásil dne 1. listopadu 2019 Zdeněk Chalupa, předseda senátu Okresního soudu v Jihlavě, rozsudek v trestní věci Aleny Vitáskové, bývalé předsedkyně Energetického regulačního úřadu (dále jen ERÚ), stíhané za obsazení funkce místopředsedy ERÚ Renatou Veseckou, bývalou nejvyšší státní zástupkyní. Je to již druhý rozsudek, když ten první zrušil pro četné vady odvolací senát Krajského soudu v Brně předsedkyně Haliny Černé.

Učitelé chystají stávku na předvečer výročí Velké říjnové revoluce

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
2. 11. 2019  PrvníZprávy
Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga oznámil, že stávkovou pohotovost považoval a samotnou chystanou stávku školských odborů považuje za zbytečnou. Ministerstvo zveřejnilo dopis Roberta Plagy, kterým reagoval na dopis odborářů poslaný všem členům vlády.
Tři otázky k Sametu (8. díl)

redakce
2.11.2019 E-republika
Vzhledem k blížícímu se výročí sametové revoluce jsme se rozhodli položit si v redakci, v okruhu přispěvatelů a čtenářů E-republiky tři otázky.

Dnes odpovídá: Jan Keller

 

pátek 1. listopadu 2019

Rada odmítla zřídit komisi pro vyšetřování událostí v Oděse

1. 11. 2019    russian
Nejvyšší rada Ukrajiny hlasovala proti iniciativě opozice na vytvoření dočasné vyšetřovací komise pro vyšetření nepokojů v Oděse 2. května 2014, během nichž zahynulo 48 lidí. Jak informuje kanál 112 Ukrajina, pro návrh usnesení hlasovalo pouze 79 poslanců. Iniciativu podpořilo také 32 členů frakce Sluha národa.

HRW: Afghánské jednotky podporované CIA zabíjely civilisty!

-kou-
1. listopadu 2019 
HRW.org a PrvníZprávy
Podle zprávy organizace Human Rights Watch afghánské „úderné oddíly“ podporované CIA zabíjely lidi bez soudu a v Afghánistánu spáchaly další závažné trestné činy.

„Došli jsme do situace, kterou popisoval Marx.“ Ekonom o novém příchodu socialismu

Michail Cházin 
1.11.2019 Sputnik
Vlivný ruský ekonom Michail Cházin prohlásil, že téměř 90 % lidí v Rusku je připraveno na nový příchod socialismu. „Až nyní jsme dospěli do situace, o které psal Karel Marx, jelikož kapitalistické trhy se už nemají kam rozšiřovat,“ říká.
Jediní Piráti hlasovali pro dovoz afrických kobylek*)

Europoslanci za Piráty
Maru
1.11.2019  Zvědavec
Evropský parlament: Čeští Piráti – jako jediní - jednohlasně schválili legalizaci masového pašování migrantů do Evropy a zavedení povinných migračních kvót. 


čtvrtek 31. října 2019

Šedá eminence "liberalismu": čím je pro svět nebezpečný Bernard-Henri Lévy

Ruslan Chubijev
31. 10. 2019    regnum
Užitečná funkce Bernarda Henri-Lévyho (na obrázku) pro naši zemi spočívá v tom, že jako "posel války" přichází na místa, která se mohou stát problémem pro dlouhodobé plány nadnárodní elity. A protože se to nejčastěji, viz příklad Ukrajiny, Sýrie, Gruzie, Venezuely a dalších míst, dotýká zájmů Ruska, je snazší tato místa sledovat.

Jak vlk pozval králíka na večeři


31. 10. 2019 Martin Kunštek
„Děkuji za příležitost vidět na vlastní oči francouzské zemědělství. Krávy jsou zde podobné jako u nás, krajina je podobná jako na některých místech u nás, venkované jsou také podobní, ale tím výčet podobností končí. Naše zemědělství je ve zcela jiné situaci než v zemích Západní Evropy, kde jsou dotace z evropských fondů 4- 6x vyšší než v naší zemí. A některé východoevropské země jsou na tom ještě hůře. Před třiceti lety jsme byli nezávislí na dovozu zemědělských produktů, některé jsme vyváželi, například cukr, který dnes musíme dovážet. Dnes jsme soběstační jen z 38%. Proto nechápu slovo „společná“ ve spojení „Společná zemědělská politika“. Co máme společného v podmínkách tak zásadní nerovnosti. Obchod potravinami je z rozhodující části v rukou obchodních řetězců majitelů ze Západní Evropy. Připomíná to pohádku o tom, jak vlk pozval králíka na večeři. My jsme tím králíkem, nejsme vítězi v této hře.", řekl europoslanec Ivan David (SPD) na tiskové konferenci na závěr mise Zemědělského výboru Evropského parlamentu ve Francii.


Seminář: Pronásledování křesťanů

31. 10. 2019

středa 30. října 2019

V zájmu záchrany života Juliana Assange a vlády práva jednejme nyní!

Paul Craig Roberts
31. 10. 2019     paulcraigroberts
Drazí čtenáři
Během měsíce října navštívilo můj web čtvrt milionu lidí. Tento výčet nezahrnuje návštěvy mých článků na řadě webů dalších, psaných jak v angličtině tak v dalších jazycích, které mé články přebírají.

Svět ruskýma očima 530

Zajoch
30.10.2019 Outsidermedia
Tokio a Paříž jsou ochotny poskytnout Teheránu úvěr a jednat s ním o Společném komplexním akčním plánu (JCPOA)  * * *  Clintonová útočí na konkurenty v Demokratické straně  * * *  Ruská vojenská základna ve Středoafrické republiceV americkém senátu zazněla výzva ke spolupráci s Kubou kvůli odporu proti "vlivu" Ruska


Julie Gurejevová
30. 10. 2019 russian
Americký senátor za stát Vermont Patrick Leahy vyzval k přehodnocení vztahů USA s Kubou. Uvedl to během projevu v horní komoře kongresu. Se závěry politika se seznámila RT. Podle vyjádření Leaha by měl Washington komunikovat se všemi svými sousedy, ať už Státy souhlasí s jejich politikou či nikoli, pokud je vážně naladěn proti "vlivu" Ruska a Číny na západní polokouli. 


Hráči dávají masově „nevyhovující“ za rusofobii v námětu nové hry.

30. 10. 2019 (Novosti, RT, 29. 10. 2019, 21:26)
Hráči … Co vás napadne ve spojení s tímto výrazem? Pokud jste rodičem dospívajícího dítěte, vaše šance pochopit mnohonásobně vzrostou. Ano, hráči – to jsou miliony, desítky milionů, převážně teenagerů, po celém světě, kteří hrají počítačové hry. Je to obrovský průmysl s mnohamiliardovými zisky. Pokud vaše dítě nehraje, máte velké štěstí. Ale, i když nehraje, přečtěte si následující řádky.

Centrum pro usmíření válčících stran: Rusko dokončilo činnosti v rámci rusko-tureckého memoranda

30. 10. 2019 russian a russian
Rusko v plném rozsahu provedlo akce, stanovené rusko-tureckým memorandem z 22. října, oznámilo Centrum pro usmíření válčících stran v Sýrii. "29. října k 18:00 bylo staženo 68 kurdských oddílů sebeobrany o celkovém počtu 34 000 osob a více než 3 000 jednotek zbraní a vojenské techniky na 30 km od linie dotyku s Ozbrojenými silami Turecké republiky", uvádí se v prohlášení vedoucího Centra pro usmíření válčících stran majora Jurije Borenkova. 

Pozn. red. ID: Takhle to interpretují...

Rusko považuje hrozby Azova Zelenskému za projev dvojvládí

30. 10. 2019      lenta
Hrozby vůdce praporu AZOV Andreje Bileckého prezidentovi Ukrajiny svědčí o dvojvládí v zemi. Napsal to na Twitteru ruský senátor Alexej Puškov. Podle jeho názoru pozice vůdce praporu, který se snaží zabránit stažení vojsk na Donbasu, dokazuje, že současnou politiku Ukrajiny neurčuje ukrajinský prezident Vladimír Zelenský, ale Bilecký. "Zatímco první z nich pózuje v Tokiu ve fraku a bílém motýlku, druhý diktuje pravidla hry", shrnul senátor.

28. říjen a bezpečnostní hrozba plukovníka Koudelky…

Vyčmuchejme s Koudelkou všechny ruské špióny!
Jiří Vyvadil
30.10.2019 VašeVěc

Souhlasím s tím, že zřejmě přese všechno jsme jednou z nejbezpečnějších zemí na světě. A já přes snahy pravicové opozice, vypracovávané bezpečnostní koncepce o prioritním nebezpečí Ruska a Číny nemám ani za mák obavy z těchto dvou zemí. Konečně sdílím s francouzským prezidentem Emmanulem Macronem, že je třeba spolu s Ruskem budovat novou bezpečnostní architekturu od Lisabonu po Vladivostok. Jestli trochu potřebujeme NATO, tak pro nás Čechy spíše jako obranu před trvale militaristickým Polskem. V rámci NATO na nás snad nezaútočí.

P.C.Roberts:V zájmu záchrany života Juliana Assange a vlády práva jednejme nyní!

Julian Assange odvážený policejní eskortou 
P. C. Roberts
30.10.2019 osobní stránky autora, překlad Lubomír Man
Drazí čtenáři
Během měsíce října navštívilo můj web čtvrt milionu lidí. Tento výčet nezahrnuje návštěvy mých článků na řadě webů dalších, psaných jak v angličtině tak v dalších jazycích, které mé články přebírají.

Nicméně v posledních dvou dnech pouze 450 lidí podepsalo petici, žádající osvobození Juliana Assange z jeho nezákonného věznění.

úterý 29. října 2019

Naše civilizace a islámský radikalizmus

Yekta Uzunoglu
29. 10. 2019
Abú Bakr Bagdádí (أبو بكر البغدادي‎; narozený 28. července 1971, vlastním jménem Ibrahím Awwád Ibrahím Alí al-Badrí ابراهيم عواد ابراهيم علي البدري), který stál od roku 2010 v čele Islámského státu, se stal 29. června 2014 prvním chalífou Islámského státu, ano prvním z dvanácti, kteří ho budou následovat! Před třemi dny všechna světová media se z úst amerického prezidenta směla dovědět, že nejhledanější a nejnebezpečnější terorista naší doby, chcípl.

Správně špatně

29.10.2019 Tribun Res politica
Byl tu teď takový průzkum, jestli bylo za socialismu líp, a světe div se – nemálo lidí odpovědělo, že ano. První, co mě napadlo, bylo že vám ta propaganda moc nefunguje. Třicet let tlučete lidem do hlavy, že za socialismu bylo tak špatně, že líp bylo i za Protektorátu i za Třicetileté války, a teď tohle. Druhé, co mne napadalo, že se vám ta revoluce moc nepovedla.

Tři otázky k Sametu (7. díl)

redakce
29.10.2019 E-republika
Vzhledem k blížícímu se výročí sametové revoluce jsme se rozhodli položit si v redakci, v okruhu přispěvatelů a čtenářů E-republiky tři otázky.

Dnes odpovídá: Milan Daniel

pondělí 28. října 2019

Tři otázky k Sametu (6. díl)

redakce 
28.10.2019  E-republika
Vzhledem k blížícímu se výročí sametové revoluce jsme se rozhodli položit si v redakci, v okruhu přispěvatelů a čtenářů E-republiky tři otázky.

Dnes odpovídá: Stanislav Blaha

Bohužel, našlo se nějaké hovado bez úcty k padlým osvoboditelům Brna

Snímek z facebookové stránky Michala Haška
Michal Hašek a -ps-
27. 10. 2019  facebookový profil Michala Haška
„Stydím se za primitiva, který si svoje mindráky vylévá na mrtvých hrdinech. Věřím,že nejen v Brně nejsem sám. Omlouvám se těm mrtvým vojákům a jejich příbuzným. Bez nich a jejich nejvyšší oběti bychom tady dnes nebyli," napsal bývalý hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek. 

Julian možná nepřežije do konce extradičního procesu

Craig Murray
28.10.2019  ICH, překlad Zvědavec
Byl jsem hluboce otřesen včerejšími událostmi na soudě Westminsterského magistrátu. Soudkyně, která se ani příliš nenamáhala předstírat zájem o argumenty a námitky Assangeových právníků, prosadila všechna svá rozhodnutí.

neděle 27. října 2019

Ruské jednotky protivzdušné obrany poprvé dorazily do Egypta

27. 10. 2019   lenta
Ruské jednotky protivzdušné obrany poprvé dorazily do Egypta na společné cvičení s armádou republiky. Bylo to oznámeno na internetové stránce Ministerstva obrany Ruska. Cvičení Střela přátelství 2019 potrvá 13 dní, od 26. října do 7. listopadu. Zúčastní se ho více než 100 příslušníků armády RF z Jižního vojenského okruhu. 


Statisíce Katalánců v ulicích. Demonstrují za propuštění separatistů

Libor Novák
27.10.2019 EuroZprávy
V Barceloně dnes statisíce Katalánců znovu demonstrují za propuštění separatistických politiků z vězení. Drtivá většina z téměř tisícovky katalánských starostů před tím vyzvala centrální vládu v Madridu, aby regionu na severovýchodě Španělska přiznala právo na sebeurčení.

Josef Skála: Zohyzděné památníky Rudé armády. Ta špína si vybrala zbraně špatně...

Josef Skála
Josef Skála
26.10.2019 StřípkyZeSvěta
Vláda slíbila nový začátek. Předvede nám ho proti skandálním zhovadilostem?
Prolhaná nenávist ztrácí dech. Tím odpornější vypouští jed. Už nekape jen z pomníku maršála I. S. Koněva, velícího záchraně Prahy. V Ostravě zohyzdil samo pohřebiště těch, kdo naši svobodu zaplatili životem.


Tři otázky k Sametu (5. díl)

Listopad 1989
redakce 
27.10.2019 E-republika
Vzhledem k blížícímu se výročí sametové revoluce jsme se rozhodli položit si v redakci, v okruhu přispěvatelů a čtenářů E-republiky tři otázky.

Dnes odpovídá: Aleš Macháček

Co patří k odkazu Masarykova Československa?

Stanislava Kučerová
27.10.2019  ČeskéNárodníListy
Už je tomu 100 let, co T. G. Masaryk se svými spolupracovníky založili svobodné a samostatné Československo. Založili je jako demokratickou republiku. Vláda přešla z rukou monarchie a šlechty do rukou lidu a lidem voleného parlamentu. Zároveň republikánská osvěta stanovila pravidla pro jednání a vystupování v novém státě. Zdůraznila, že ve veřejném prostoru platí pravidla občanské slušnosti, žádná hrubost, ale zdvořilost, poctivá hra, věcnost, tolerance a umírněnost.