Reklama

sobota 9. listopadu 2019

Panelová diskuze: Přímá demokracie

9. 11. 2019

Obžaloba, rozsudek a trest v jednom. Petr Žantovský je ve varu z hanopisu na Schneidera, který sepsala „novinářská nula“ od Šafra

Petr Žantovský
Petr Žantovský
9.11.2019 ParlamentníListy
Asociace s Václavem Havlem ve vězení naskočila Petru Žantovskému při čtení článku plného sprostoty, jehož autorka se s nebývalou mírou ubohosti navážela do bezpečnostního analytika a publicisty Jana Schneidera. V tomto týdnu překvapilo, že se téměř všechna média jako na povel vydala na stejnou trajektorii a začala dělat píárko generálu Petru Pavlovi, který si brousí zuby na funkci hlavy státu. Útokem na prezidenta Miloše Zemana dal o sobě zase vědět jeden z rodiny Kroupů. Nebyl to ale ani vševěd Daniel, ani nejlépe placený novinář Janek, nýbrž šéf NGO Mikuláš.

Expert sdělil, jak Sýrie "přidusí" USA a kurdské bojovníky, kteří kradou ropu

9. 11. 2019    zelv
Americká krádež syrské ropy by mohla vést k vojenským střetům mezi armádami obou zemí, což by mělo za následek válku v plném rozsahu. Tento názor vyjádřil vojenský publicista Komsomolskoj pravdy, plukovník ve výslužbě Viktor Baraněc. Baraněc v komentáři k události zdůraznil, že Trumpovo rozhodnutí ukazuje "loupeživé jádro amerického imperialismu". Poukázal na to, že syrský prezident Bašár Asad, jeho vláda a armáda nikdy nepřijmou kontrolu ropných polí Washingtonem. Podle jeho názoru budou s to "přidusit americkou havět".

17. 11. 1989, mýtus a realita

Petr Sak
9. 11. 2019
Převrat či sametová revoluce
U společenských změn takového charakteru, jako byl převrat 17.11.1989, se obtížně hledá pravda. I po mnoha letech je zájem skutečnost neustále rozostřovat a zamlžovat. Příčin zakrývání pravdy je celá řada. Převrat je projevem širokého spektra zájmů řady politických a ekonomických subjektů. Na převrat navazující politický a ekonomický vývoj je důsledkem působení těchto zájmů a subjektů. Proto většina textů zabývajících se listopadovým převratem měla doposud převážně charakter manipulativní propagandy.

Americký velvyslanec tlačí Ukrajinu, aby zmařila stažení vojsk na Donbasu


Sergej Vrednikov
9. 11. 2019    politnavigator
Prohlášení Williama Taylora, dočasného zmocněnce ve věcech USA na Ukrajině o možnosti neomezeného působení v Zolotém ukrajinské policie a národní gardy může pobídnout kyjevské úředníky, aby porušili dohody a zmařili stahování vojsk. Bohužel jsme opět konfrontováni s rozporuplnou a zvrácenou interpretací Rámcového řešení Západem.

Pro Borise Johnsona

9. 11. 2019      prvnizpravy
Jeho Excelence, pan Boris Johnson, předseda vlády Velké Británie
Vážený pane premiére,
pan Julian Assange se neprohřešil vůči jediné z norem opravňujících k omezování osobní svobody. Veškeré jeho "provinění" tkví ve zveřejnění informací, obnažujících reálné pozadí válek a dalších protiprávních zásahů do života suverénních zemí. Tedy právě to, co odsoudila i proslulá zpráva parlamentní komise vedené lordem Chilcotem.

„Vláda podpořila vznik nové StB,“ říká Benda


-vlkp-
9.11.2019 KosaZostra čili vlkovobloguje.wordpress.com
Nikdy bych nevěřil, že v nějakém politickém pohledu budu souhlasit s věčným poslancem Markem Bendou. Ale zázraky se evidentně dějí. Takže taková, pro mne naprosto nečekaná situace, nastala. On i já máme naprosto výjimečně shodný názor. Babiš a spol. se rozhodli protlačit parlamentem novelu Zákona o policii. Podle ní by informace získané zpravodajskými službami mohly být používány v trestním řízení jako důkazy. Materiálem se nyní bude zabývat sněmovna.

pátek 8. listopadu 2019

K výročí pádu reálného socialismu. V čem jsme to vlastně do roku 1989 žili?

Petr Kužvart
8.11.2019
Proč označení reálný socialismus?
Období pádu a zániku reálného socialismu je vymezeno letopočty1989-1991. Po celou dobu jeho existence nebyl nazýván jednotně a už vůbec ne jako „reálný socialismus“. Tento termín je pozdějšího data, užívala jej oficiální propaganda někdy v 70. letech minulého století k odlišení skutečného, existujícího společenského uspořádání na rozdíl od utopického socialismu, ale i vědecké disciplíny snažící se rozpracovat socialistickou teorii a od různých ideologických nálepek a dalších podobných –ismů s důrazem na jeho reálnou existenci v protikladu k dobovému kapitalismu. S tímto vědomím určité nepřesnosti termín užívám pro celé období od roku 1917 do roku 1991.

Svět bez Sorose a Ukrajiny: Nikdo nebude násilně léčit pacienta, který se pravidelně snaží pokousat lékaře

Rostislav Iščenko
8. 11. 2019    ukraina
Současná západní civilizace vstoupila do systémové krize před asi dvaceti lety. Tehdy ještě nebylo pozdě provést reformy, které by umožnily přejít ke "krásnému novému světu" v šetrném režimu.
Ale v těch požehnaných časech se s vámi ani nehádali o možnosti kolapsu západního politickoekonomického modelu - prostě se na vás dívali soucitně, jako na dítě, které nechápe jasnou věc: slunce Západu bude zářit věčně. Před deseti lety byla krize v plném proudu, reformy se nestydatě zpozdily a nepředpokládala se jednoduchá cesta ven. 


Dověděli jsme se o Trumpem jmenovaných poradcích pro Ukroboronprom. A Zelenský jmenoval Američana za svého poradce

8. 11. 2019 lenta a lenta a president
Na ukrajinském státním podniku Ukroboronprom působí poradci, jmenovaní prezidentem USA Donaldem Trumpem osobně. Řekl to generální ředitel Ukroboronpromu Ajvaras Abromavičus v rozhovoru s listem Ukrinform. Jako příklad Abromavičus uvedl činnost bývalého ministra námořnictva USA Donalda Wintera, který je zvláštním zástupcem vlády USA na Ukrajině ve věcech, souvisejících s reformou vojensko-průmyslového komplexu země.

Film Rozsudek, v originále Jugdment (VIDEO)

8.11.2019
V originále Jugdment. Dokument určený těm, kteří přesně neví, co to jsou "fake news" a jak vznikají. (CZ titulky)Eko jenom jako: Více peněz za lepší svět aneb Co mají společného zákaz žárovek, ozonová díra, solární elektrárny a hokejkový graf?

Jeden typů LED žárovky
Milan Vidlák
8.11.2019  Šifra
Běhal jsem zmateně po obchodě a hledal žárovku. Žádnou jsem nenašel. Stejná scéna se však opakovala i v dalším obchodě. Neuvědomil jsem si, že na konci loňského roku začalo platit další nařízení Evropské komise, které má udělat naši planetu lepší a čistější – zákaz halogenových žárovek, které byly podle EU málo účinné a úsporné.


Retro: Vyklepáno z knih 1 – Charles Fourier

Charles Fourier
Jan Kadubec
8.11.2019 Outsidermedia
Charles Fourier (nar. 1772, zemřel 1837)
Katastrofické choroby jsou tyto: bída, šizení, útlak, krveprolití, dogmatické tmářství.

***
Lidstvo nepotřebuje především vědu, tou je vybaveno až příliš! Potřebuje dospět k bohatství a sociální harmonii. To je to hlavní tajemství.

Jsme součástí světového zla

Lubomír Man
Lubomír Man
8.11.2019
Jedu tramvají do středu města. Proti mně sedí asi šestnáctiletá dívka s andělským obličejem, vyřazujícím dobro i laskavost v míře, který nevídáte každý den. Jednou z ní bude dobrá a chápající manželka a jedinečná matka a vychovatelka svých dětí, přemítám, a tu mě napadne, že i ona, přes veškerou její jistě čistou mysl a stejně jistě i její bezchybné skutky, je součástí jistého pozemského zla. Jeho součástí sice nedobrovolnou a současně i nepatrnou, jakou je třeba obilné zrníčko na obilném lánu, ale i tak s tímto zlem spojená.

Čtó dělať aneb Co chystá Labour Party

Vůdce britských labouristů Jeremy Corbyn
Zbyněk Fiala
8.11.2019  VašeVěc
Lidé mají pravdu, když jim nestačí kritika minulých chyb a chtějí vědět, jak dál. Ostatně na začátku jednoho velkého impéria byla správně položená otázka – Co dělat? Levicovou inspiraci hledejme v radikálním programu britských labouristů.


Ľuboš Blaha: Ľavica za ľudí, pravica za banky

Poslanec slovenského parlamentu Ĺuboš Blaha
Ĺuboš Blaha
7.11.2019  Facebook autora

Banky majú na Slovensku také šialené zisky, že sa topia v prachoch, kým ľudia žijú z ruky do úst. Nenažrancom ale nestačí, že majú 700 miliónov zisky a dvojnásobné percentá, ako banky na Západe...

Tři otázky k Sametu (12. díl)

Listopad 1989 v Bratislavě
redakce 
8.11.2019 E-republika
Vzhledem k blížícímu se výročí sametové revoluce jsme se rozhodli položit si v redakci, v okruhu přispěvatelů a čtenářů E-republiky tři otázky.


Dnes odpovídá pan Popelka

Mafie v ČT, Zaorálkova faleš a Babišova zrada

Petr Štěpánek 
Petr Štěpánek 
8. 11. 2019 VlasteneckéNoviny
Z jedné redakce mi poslali anketní otázku tohoto znění: Ministr kultury Lubomír Zaorálek na semináři ve Sněmovně hovořil o tom, že novináři České televize by neměli být nositeli politických postojů. „Člověk si musí rozmyslet. Buď bude dělat redaktora v ČT, nebo politiku.“ Co na jeho slova říkáte? Projevují redaktoři ČT politické postoje? A je tohle skutečný problém ČT nebo vidíte jiný?

Ježišmarja! Zeman utřel Mináře kvůli demonstraci. Silná slova

Prezident Miloš Zeman ve čtvrteční TV Barrandov
8. 11. 2019  ParlementníListy
Prezident Miloš Zeman již tradičně ve čtvrtečním pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov okomentoval ta nejvýraznější témata, která rezonovala v uplynulém týdnu v české společnosti. Zkritizoval obstrukce opozice při jednáních v Poslanecké sněmovně, protestoval proti stávkám učitelů nebo poslal jasný vzkaz organizátorům protivládních demonstrací ze spolku Milion chvilek pro demokracii. Upřesnil také, jak to opravdu bylo s aférou prokremelských krymských Tatarů, kteří se objevili na Hradě, a vysmál se případné ambici generála Petra Pavla stát se prezidentem.

Jihočeská univerzita oslaví týden demokracie zákazem diskuse s Klausem

Trikolóra Václava Klause představila svůj program
Radek Velička 
8. 11. 2019  VlasteneckéNoviny
Jihočeská univerzita zakázala diskusi studentů s Václavem Klausem mladším. Ten měl v kampusu vysoké školy besedovat s mladými lidmi o ekonomice, školství i Sametové revoluci v úterý 12. listopadu v rámci své tour po České republice Trikolóra jede. Přestože nejprve vedení ekonomické fakulty besedu přislíbilo, v uplynulých dnech ji vedení univerzity zakázalo.

Podivný příběh smrti al Baghdádího aneb Americká předvolební kampaň, díl I.

Michal Brand
8. 11. 2019
Al Baghdádí byl před několika dny zabit díky hrdinné akci hrdinných amerických vojáků vedených hrdinnou americkou fenou pod velením hrdinného amerického Commander in Chief Donalda Trumpa. Nebo ne?
Předehra:
Celý příběh začíná o několik málo dní dříve. Vlastně má dva začátky.

Podivný příběh smrti al Baghdádího aneb Americká předvolební kampaň, díl II.

Michal Brand
8. 11. 2019
Al Baghdádí byl před několika dny zabit díky hrdinné akci hrdinných amerických vojáků vedených hrdinnou americkou fenou pod velením hrdinného amerického Commander in Chief Donalda Trumpa. Nebo ne?
PR akce – 3-2-1-klapka-jedeme:

čtvrtek 7. listopadu 2019

Zacharová a Kosačov komentovali slova Macrona o "mozkové smrti" NATO

7. 11. 2019 russian a russian
Oficiální mluvčí ministerstva zahraničí Ruska Marie Zacharová při komentování prohlášení francouzského vůdce Emmanuela Macrona o "mozkové smrti" NATO nazvala tato "zlatá slova" prezidenta pravdivými a vyjadřujícími podstatu. "Zlatá slova. Pravdivá a vyjadřující podstatu. Přesná definice současného stavu NATO. Jedno "ale" (i když jich je více). Jak konkrétně může Evropa kontrolovat svůj osud? 20. století - dvě světové. 19. a další do hlubin věků - nekonečné místní války a "export ideologie" na ostří mečů a kopí", napsala na Facebooku.

Nenechme děti tápat, když důležité informace jsou na dosah ruky!

7. 11. 2019

Mýtus, paměť, dědictví O českém národě (11. kapitola)

Profesor Mojmír Grygar
Mojmír Grygar 7.11.2019
Přinášíme další esej, jedenáctou část volného cyklu bohemisty a historika profesora Mojmíra Grygara o Češích, češtině, češství a české historii v potýkání se s německými sousedy, kdysi i spoluobčany.

„Správně špatně“ či spíše mylně a naivně…


Jaroslav Tichý 
Jaroslav Tichý
7.11.2019
Se zájmem jsem si přečetl článek „Správně špatně“, jakož i přínosné komentáře k němu. Úvodem je třeba říci, že je dobře, že takové články a obsažné diskuze k nim vznikají. Zabývají se jednak analýzou příčin současného stavu, jednak podporují i rozvoj myšlení dalších spoluobčanů – čtenářů. Využívám proto této příležitosti, abych se k tématice popisované v článku (navíc v souvislosti s výročím založení našeho samostatného státu, jakož i s blížícím se výročím 17. listopadu) též alespoň ve stručnosti vyjádřil.

Bývalý kyjevský úředník vysvětlil odmítnutí generálního tajemníka NATO setkat se s oděskými námořníky


Maxim Jermolov
6. 11. 2019 rueconomics
Jens Stoltenberg během své návštěvy na Ukrajině odmítl setkání s námořníky ukrajinských námořních sil, kteří byli osvobozeni z ruského zajetí. Bývalý ukrajinský úředník a doktor práv Boris Babin toto chování generálního tajemníka NATO vysvětlil. Jde o to, že námořníci z Oděsy, kteří byli v listopadu 2018 zadrženi ruskou pohraniční stráží za narušení námořních hranic, porušili přísahu
.

Bývalý veliteľ amerických síl v Európe: „Realizácia ukrajinského scenára pre Bielorusko je úplne reálna“

Eugen Rusnák
7. 11. 2019     hlavnespravy 
(podstatně kráceno) 
Európski a zaoceánski „priatelia“ pokračujú vo vytváraní katastrofických scenárov „pravdepodobných“ útokov Ruska na rôzne krajiny. Odvolávajú sa na „agresivitu“ Kremľa. V súčasnosti najväčší nával podobných „zaručene pravdivých správ“ sa valí na Bielorusko. Zámer je jasný: podľa západných stratégov Bielorusko zostáva tým najvernejším a najdlhodobejším spojencom Ruska v postsovietskej histórii. Recept liečenia tejto „choroby“ je jednoznačný: treba vyvolať ďalší Majdan…

Tři otázky k Sametu (11. díl)

redakce
7.11.2019 E-republika
Vzhledem k blížícímu se výročí sametové revoluce jsme se rozhodli položit si v redakci, v okruhu přispěvatelů a čtenářů E-republiky tři otázky.

Dnes odpovídá Zdeněk Vlk


středa 6. listopadu 2019

K událostem zahájeným 17. listopadu 1989

Stanislav A. Hošek
6. 11. 2019
Podtitul tohoto textu by mohl kupříkladu znít, sametová revoluce uskutečňovaná pod heslem vítězství pravdy a lásky nad lží a nenávistí. K čemuž hned na úvod tvrdím, že větší politický kýč jsem za celý svůj dlouhý život nikdy nezaznamenal. V uvedeném podtitulu totiž, mimo jiné, není ani jedno sdělení odpovídající realitě. Už samotné heslo neříká, zda pravda a láska jsou cílem či pouze metodou „revoluce“.

Náš právní stát – část I. Kdo je zločinec? Já, nebo ti co mě soudí?

Alena Vitásková
6. 11. 2019
Jmenovala jsem JUDr. Renatu Veseckou Ph.D, bývalou nejvyšší státní zástupkyní, s sedmadvacetiletou praxí na státním zastupitelství, advokátku, přednášející na vysoké škole právo, do funkce místopředsedkyně ERÚ pro věci právní. Tato právnička nesplňovala dle státního zástupce Kamila Špeldy a soudního senátu Zdeňka Chalupy Okresního soudu v Jihlavě vágní podmínku praxe v energetice, kterou teprve daleko později zákonodárci v novele energetického zákona upřesnili.

Porošenko zaplatil nacionalistům 500 000 dolarů za protivládní akce na Ukrajině


6. 11. 2019 antifashist a news.rambler a facebook
Ukrajinské nacistické skupiny dostaly půl milionu dolarů na akce, které podkopávají důvěru v současnou vládu a zvyšují napětí na Donbasu. Jak bylo Správou Lidové milice DLR s odkazem na informace rozvědky řečeno, peníze nacionalistům předaly zmocněné osoby bývalého prezidenta Petra Porošenka 26. října v Charkově.


Knížka "Adolfe vstaň, vše odpuštěno, aneb duté hlavy, vzhůru na Letnou"

6. 11. 2019
Knížka "Adolfe vstaň, vše odpuštěno, aneb duté hlavy, vzhůru na Letnou" je samostatným pokračováním předchozích Manových svazků Psáno ze vzteku, Braň se, nevzdávej to! Kdyby tak tohle řekl Putin, a Vím jak sjednotit národ, zabírajících děje od roku 2008 až 2018.
Knížka zabírá děje domácí i zahraniční od října 2018 do listopadu 2019. V této době zveřejnil autor na internetových serverech 132 vlastních článků a překladů z angličtiny (většinou autora P.C.Robertse), z nichž pro tento výbor vybral 52 článků vlastních, o nichž usoudil, že jsou aktuální i dnes. Ze zahraničních tiskovin a webů převzaly některé z Manových článků, jež jsou v tomto výboru obsaženy, např. the World News, TetriSys.com či Réseau Voltaire.
Cena: 120 kč Hlavní distributor PEMIC BOOKS, a.s, mailová adresa: obchod@pemic.cz


Tádžikistán oznámil, že na hraniční stanoviště provedli útok teroristé DAEŠ

6. 11. 2019 russian
Výbor národní bezpečnosti Tádžikistánu sdělil, že útok na hraniční stanoviště Iškobod poblíž uzbecké hranice provedli teroristé skupiny DAEŠ. Během speciální operace bylo zabito 15 teroristů a dalších pět bylo zadrženo. Výbor oznámil, že přišli z Afghánistánu.

KOMENTÁŘ TEREZY SPENCEROVÉ: Proč chtějí v USA zařadit ukrajinský prapor Azov na seznam teroristů?

Tereza Spencerová
6.11.2019  iPrima
Ultrapravicoví extremisté z celého světa používají Ukrajinu k tomu, aby se podělili o taktiku, metody a procedury, k upevnění nadnárodních vazeb nebo ji mají jako cvičný polygon, shrnuje americká analýza.

úterý 5. listopadu 2019

To nebyla přímá volba presidenta

Havel - Bakala
Stanislava Kučerová
5.11.2019  ČeskéNárodníListy
Když vypukla „sametová revoluce“, octla jsem se jednoho dne na pěší zóně uprostřed našeho města. Všechny myslitelné a s chodníku dosažitelné plakátovací plochy a plošky byly polepeny ručně psanými letáky, výzvami a provoláními. Odevšad vyzařovalo vzrušení, nejisté očekávání, okouzlující vidiny, přísliby, sny. Mírný stupeň všeobecného blouznění a davové sugesce.


Radim Valenčík: Těch 30 let… VI.

Docent Radim Valenčík
Radim Valenčík
5.11.2019 blog autora
K seriálu jsem dostal několik ohlasů, které uveřejňuji a připojuji k nim svůj komentář.


Josef Novák:

Radim Valenčík: Těch 30 let… V.

Doc. Radim Valenčík
Radim Valenčík
5.11.2019  blog autora
"Za všechno můžou komunisti!"
Samozřejmě. A kdo jiný ve společnosti založené na vedoucí úloze jedné strany, na nomenklaturním režimu, kdy výkon všech významnějších vlastnických vztahů byl svěřen těm, kteří působili v rámci nomenklaturního systému funkcí, do nichž byly schvalováni příslušným stranickým orgánem? Právě v těchto podmínkách vzniká
Djilasova "nová třída" jako nositel změn.

Europoslanec Ivan David kritizuje "společnou zemědělskou Politiku" EU (VIDEO) Doplněno 18:40 hod.

5.11.2019
Europoslanec Ivan David (SPD) na dnešním zasedání komise EU pro zemědělství a rozvoj venkova podrobil kritice "společnou zemědělskou politiku" a dotační politiku EU.A Ivan David k videu dodává:

Něco o té „děsivě“ nebezpečné nenávisti

Stanislav A. Hošek
5. 11. 2019
Předznamenávám, že slova, termíny, či pojmy jako pravda, lež, láska, nenávist, zlo, dobro a jim podobné, mně v politických textech připadají natolik nepatřičné, že je považuji za politický kýč. Když pak s nimi šermují známí politici, ústavní činitelé, či nejvyšší úředníci státu, tak za tím cítím nějaké to čertovo kopýtko.

Na stole základní otázka socialismu: „Jak je to možný?“ Zombie zpět po 30 letech. Havlistická kavárna hučí a sténá. Kellnerův dikrekt bolševikům Výslech v ČT. Státní terorismus již bez závoje. Pozor na spamy!

Petr Hájek na grafice ProtiProudu
Petr Hájek
5. 11. 2019  ProtiProud
PETR HÁJEK informuje nejen o zesilujících útocích na Protiproud, ale snaží se vysvětlit, proč mocná Kavárna je ve stále větším stressu, a proč začíná jednat jako krysa zahnaná do kouta.

A je to venku - posledni střipek do mozajky zločinu na Majdanu se našel

Ladislav Větvička
Ladislav Větvička
5. 11. 2019 blog autora
Bylo jasne, že to je otazka času. Bo nejenom u nas se všecko rozkeca. Všude na světě to je stejne. A vždycky za tym stoji prachy anebo strach o život.

Kdo je či spíše kdo není klimatický uprchlík

Jaroslav Tichý
5.11.2019  E-republika
Před několika dny skončilo společné jednání prezidenta Ruské federace Vladimíra Putina v Soči s představiteli většiny afrických zemí. Toto jednání probíhalo a skončilo ve velké osobní pohodě, v absolutně uvolněné a přátelské atmosféře účastníků. Položme si otázku proč.Jsme sví, Zbyňku, velmi sví…

Jiří Vyvadil
Jiří Vyvadil
5.11.2019 VašeVěc
Zbyněk Fiala je brilantní ekonom (a tak trochu … ne příliš tolerantní ekoalarmista, o čemž ovšem v této souvislosti diskutovat nepořebuji). Ve své glose „Může za to EU?“ dovozuje negativní vztah české populace k EU podle toho, jak reálně je či není pro nás EU výhodná.

Tři otázky k Sametu (10. díl)

17.11.1989
redakce
4.11.2019 1
Vzhledem k blížícímu se výročí sametové revoluce jsme se rozhodli položit si v redakci, v okruhu přispěvatelů a čtenářů E-republiky tři otázky.

Dnes odpovídají Eva Urbanová a Jan Zmatlík

pondělí 4. listopadu 2019

Po S-400 přijde do Bulharska a Srbska Turecký proud


Dmitrij Sikorský
4. 11. 2019    rueconomics
Případ s kritikou Bulharska Západem za průlet ruských letadel s S-400 na palubě do Srbska je příznačný, soudí Konstantin Voronov, vedoucí odboru regionálních problémů oddělení evropských studií IMEMO RAN. "... dnes je poněkud jiná doba, takže NATO nemůže prostřednictvím Černé Hory zablokovat Srbsko před Ruskem, jak by to aliance chtěla. Žijeme v 21. století, takže i proti takovým geopolitickým omezením lze nějak čelit..."

Český europoslanec vystúpil na tlačovke výboru europarlamentu a ctenému europanstvu skysli povznesené euroúsmevy

Europoslanec MUDr. Ivan David (SPD) 
Ivan Lehotský
4.11.2019 HlavnéSprávySk
Český europoslanec Ivan David povedal na tlačovej konferencii výboru europarlamentu: Naša krajina bola kedysi celkom sebestačná, teraz je len z 38 percent, potravinárstvo ovládajú cudzinci zo západu. O akej spoločnej poľnohospodárskej politike teda hovoríte?

Ruský internet sa osamostatnil. Západ kričí, že teraz tam hrozí cenzúra – skoro taká ako tá, ktorú sám chystá

Ivan Lehotský
4.11.2019 HlaváSprávy
Zatiaľ len skúšobne, ale Rusko sa k prvému novembru odpojilo od globálneho internetu. Odteraz by malo byť možné RuNet prevádzkovať nezávisle a kedykoľvek úplne odpojiť od vonkajšej siete bez nepriaznivých následkov na fungovanie krajiny.

Metál pro Adamicu

Martin Koller
4. 11. 2019
V diskuzi po mém článku na Parlamentních listech o Mašínech se ozvali kritici rozhořčení tím, že nechápu touhu Mašínů po svobodě a jejich právo na emigraci. Kupodivu to chápu. Naše rodina dostala nabídku k odchodu do USA již v roce 1947, nicméně otec postižený následky německého věznění by to nezvládl. Situace se opakovala v roce 1968 a neodjeli jsme ze stejného důvodu, tentokrát za strýcem, který po roce 1948 uprchl z nucených prací (dostal 20 let ve vykonstruovaném procesu) do tehdejšího západního Německa. 


Pražská kavárna bije na poplach: v Praze vystoupí dětský pěvecký sbor z Luhanské lidové republiky

Z vystoupení souboru Etida Tais z Alčevska
(Luganská lidová republika)

Pražská kavárna bije na poplach: v Praze vystoupí dětský pěvecký sbor z Luhanské lidové republiky

© Sputnik / Vladimir Melniko
4.11.2019 SputnikCz
Komunistický svaz mládeže informoval o blížícím se koncertu luhanského pěveckého sboru, který proběhne příští sobotu 9. listopadu v Praze. Daná událost však nezískala velkou podporu u uživatelů internetu a někteří přirovnali LLR i k IS*.


Se Sekyrou v zádech aneb Koncert pro budoucnost.

Stanislav Novotný
4.11.2019
Parťák kmotra Mrázka a jeden z nejodpudivějších symbolů polistopadového marasmu Luděk Sekyra sponzoruje tzv. Koncert pro budoucnost. Chce nám 17. listopadu posvítit do temnoty. To fakt nemá chybu! Jak signifikantní a přesné! Jak dokreslující! Jak vysvětlující!