Reklama

sobota 16. listopadu 2019

Politicko – rozvratná činnost „Člověka v tísni“

redakce
16.11.2019 ČeskéNárodníListy
O tom, že je organizace „Člověk v tísni“ proamerická, si cvrlikají vrabci na střeše nejen v Čechách, ale i na mezinárodních konferencích za oceánem – ale co je na tom v principu špatného?, ptal se redakce Britských listů v roce 2006 Lubor Kysučan, univerzitní učitel a koordinátor pro záležitosti uprchlíků v Amnesty International ČR. Mimo obecného konstatování Jana Čulíka o nutnosti nezávislosti humanitárních a lidskoprávních organizací a nemožnosti jejich angažmá ve prospěch nebo ve spolupráci s institucemi, které prosazují zahraniční politiku nějaké mocnosti, jsme tehdy nemohli říct nic konkrétního. Protože nedokumentovatelnými informacemi, byť ze spolehlivých, ale utajených zdrojů, nelze otevřeně operovat.

Zamyšlení se nad způsobem, jakým mainstream „informuje“ obyvatelstvo

Honza999 
16. 11. 2019 Outsidermedia
Na webu Aktualne.cz jsem dnes (14. 11. 2019) narazil na článek s názvem Vyšetřovatelé pádu MH17 vydali nové dokumenty, odhalují vztahy separatistů a Moskvy. Po jeho přečtení mi začal v hlavě vrtat červíček pochybností o pravdivosti informací v něm obsažených.


Ivan David Parlamentním listům ke třicátému výročí Vítězného listopadu

16.11.2019    (Za Parlamentní listy otázky kladl Zbyněk Hutar)
V neděli nás čekají oslavy 17. listopadu. Zdá se, že mezi lidmi ubývá nadšení a přibývá pochybností. Proč někteří lidé neochvějně věří ve správnost postupu, a jiní se posmívají nebo tvrdí opak?
Na jedné straně získávají občané stále více reálných zkušeností, na druhé straně jde o osobnostní záležitost. Víra má oproti skeptickému pozorování světa výhodu, že zbavuje člověka úzkosti, což je příjemné. Rozhodnete se, že věci jsou tak, jak se tvrdí, přijmete argumenty podporující víru a máte po starostech.

Otázky ČT pro účastníky pořadu "Máte slovo"

Odpovídá Ivan David
16. 11. 2019
Jaké plusy a jaké mínusy podle Vás přinesla svoboda po sametové revoluci?
Je-li svoboda neomezená, silní využívají své síly na potlačení slabých. Proto, aby společnost mohla fungovat bez krizových situací, musejí existovat podmínky na ochranu oprávněných zájmů slabších. Čím více se společnost podobá džungli, tím hůře pro všechny. Revoluce byla možná sametová, následné podmínky drsné jako rašple.

Od sametu k realitě

Vlastimil Podracký
16. 11. 2019  vlastimilpodracky
Sametová revoluce byla jedním z projevů vůle nalinkované velmocemi zrušit nereformovatelný komunistický režim a umožnit vládnoucí vrstvě se zařadit do funkčního kapitalistického systému. 

Tři otázky k Sametu (17. díl)

Listopad 1989 v Plzni
redakce 
16.11.2019  E-republika
Vzhledem k blížícímu se výročí sametové revoluce jsme se rozhodli položit si v redakci, v okruhu přispěvatelů a čtenářů E-republiky tři otázky.

Dnes odpovídá Naďa Johanisová

Třicet let svobody aneb Pokrytectví České televize a „demokratů“


Valentin Dobrotivý
16.11.2019 Zvědavec
Blíží se víkend a s ním i třicáté výročí Sametové revoluce. Významný den, který propagandisté starající se o pevné ukotvení českého protektorátu v amerických okovech musejí náležitě vytěžit. Budeme bombardováni argumenty o tom, jak špatně jsme se měli před Listopadem '89 a jak skvěle se máme dnes. S varovným upozorněním, že kdo se s těmito argumenty plně neztotožní, musí být úplný hlupák nebo placený agent Kremlu.

Komu vadí dezinformace?

Leo K.
16.11.2019 KosaZostra
Vybuchne-li nad Čeljabinskem bolid, vyhraje-li v Polsku volby koalice vedená stranou Právo a spravedlnost nebo když demonstranti v Hongkongu vypálí kanceláře čínské tiskové agentury Sin-chua, či když rychlík narazí do spadlého mostu ve Studénce na Novojičínsku, jedná se o fakta, která jsou potvrzená z různých stran, fakta, na která si lze „sáhnout.“ Jestliže se nám ale dostane odpovědí proč se tak stalo, tak už je situace rozmanitější. V naprosté většině se jedná o domněnky – a o nich je zbytečné vést jakoukoliv debatu. Jsou-li ale ty domněnky podloženy nějakým obtížně zpochybnitelným řetězcem faktů – jedná se už o názor (psal jsem: názor je úsudek). Protože platí, že 
každý má právo na svůj vlastní názor, ale nikdo nemá právo na vlastní fakta,

pátek 15. listopadu 2019

Ghana odvolala uznání nezávislosti teroristického Kosova

Kosovo je Srbsko
John Vojtek
15.11.2019  VlasteneckéNoviny
Ghanská republika odvolala uznání nezávislosti samozvaného Kosova, o čemž informovala Ministerstvo zahraničních věcí (MZV) Srbska oficiálním dopisem, sdělilo srbské ministerstvo, na adresu na odvolání uznání teroristického států Kosovo.

Tři otázky k Sametu (16. díl)

Listopad 1989 - pražský Albertov
redakce
15.11.2019  E-republika
Vzhledem k blížícímu se výročí sametové revoluce jsme se rozhodli položit si v redakci, v okruhu přispěvatelů a čtenářů E-republiky tři otázky.

Dnes odpovídá Jiří Guth

Nová studená válka: Ruské „stealth“ ponorky třídy Borej 955. Protiraketová obrana Aegis Ashore (USA-NATO)

Ruská jaderná raketonosná ponorka třídy Borej K
Padraig McGrath
15.11.2019 Global Research, překlad Zvědavec
Norská zpravodajská stanice NRK uvedla 29. října mimořádnou zprávu, že 8 - 10 ruských ponorek, včetně ponorek třídy Sierra II, zahájilo v severním Atlantiku námořní cvičení. Je to jedno z největších ruských námořních cvičení, zaměřených na podmořské válčení, od konce studené války. Je pravděpodobné, že jedním z hlavních důvodů tohoto cvičení je testování schopnosti stealth ruských ponorek a také zjištění sledovacích schopností sil NATO v prostoru Grónsko-Island-Velká Británie (zkráceně „mezera GIUK“), pečlivě monitorovaném, strategicky zúženém terénu.


Tři otázky k Sametu (15. díl)

Pražská Letná - listopad 1989
redakce 
15.11.2019  E-republika
Vzhledem k blížícímu se výročí sametové revoluce jsme se rozhodli položit si v redakci, v okruhu přispěvatelů a čtenářů E-republiky tři otázky.

Dnes odpovídá Jiří Beránek

Mnohem lepší by bylo, kdyby Člověka v tísni vyrazili i z našich škol

Petr Štěpánek, komentátor současného dění
Petr Štěpánek
15.11.2019  PrvníZprávy
„Copak že Člověka v tísni vypověděli z Ruska, mnohem lepší by bylo, kdyby tyhle politické darmožrouty, kteří se nechávají vydržovat za naše peníze z veřejných rozpočtů, vyrazili z našich škol. Neomarxismem a multikulturalismem tu przní duše našim dětem," má jasno hudebník Petr Štepánek.

Diskuze k 17. listopadu v České televizi: Smát se, nebo brečet?

 15. 11. 2019

https://www.ceskatelevize.cz/porady/10175540660-mate-slovo-s-m-jilkovou/219411030520035/


Tři otázky k Sametu (14. díl)

Listopad 1989 - OStrava
redakce
15.11.2019  E-republika
Vzhledem k blížícímu se výročí sametové revoluce jsme se rozhodli položit si v redakci, v okruhu přispěvatelů a čtenářů E-republiky tři otázky.

Dnes odpovídá Stanislav A. Hošek

Zuřivá paní Konečná a čirá fakta

Ivan David
15. 11. 2019
Osmnáctého září letošního roku se hlasovalo o návrhu usnesení „Evropské usnesení o významu evropské paměti pro budoucnost Evropy“. Paní poslankyně Evropského parlamentu Kateřina Konečná se rozhodla vrátit úder, který dostala v souvislosti s jejím hlasováním podporujícím přijímání ekonomických imigrantů do Evropy. Šlo o výzvu Evropské komisi, co všechno má zařídit. Hájila se tím, že usnesení je nezávazné. Jistě, ale nelze pochybovat, že Evropská komise se úkolu přijímat imigranty a cpát je do všech zemí EU ráda ujme. Pro usnesení o „evropské paměti“ jsme s generálem Blaškem nehlasovali kvůli imbecilnímu tvrzení, že Stalin s Hitlerem společně zahájili druhou světovou válku, ale kvůli odsouzení všech totalitních režimů. Jistě není náhodou, že z poslanců ČR a SR hlasovali proti odsouzení totalitních režimů jen Kateřina Konečná a Milan Uhrík z Kotlebovy „Ľudové strany Naše Slovensko“, která se hlásí Slovenskému štátu bojujícímu společně s Hitlerem proti sovětskému svazu. 

Usnesení a přehled hlasování jsou přílohou tohoto článku.

Proč nejít 16. listopadu na Letnou II

Petr Kužvart
Petr Kužvart
15.11.2019
Dneska nad ránem jsem se probudil a pár věcí ze včerejška se mi v hlavě dalo dohromady, až jsem se vyděsil!

Mezinárodní soudní systém jako další oběť globalismu


Rostislav Iščenko
15. 11. 2019 ukraina
Provozovatel projektu Severní proud 2 (Nord Stream AG) se obrátil na arbitrážní soud z důvodu nesouladu úprav směrnice o plynu Evropské unie s Energetickou chartou. Mezinárodní soud OSN rozhodl, že jeho jurisdikce zahrnuje projednání žaloby ze 16. ledna 2017, v níž Ukrajina obviňuje Rusko z porušení Mezinárodní úmluvy o čelení financování terorismu z 9. prosince 1999 a Mezinárodní úmluvy o odstranění všech forem rasové diskriminace z 21. prosince 1965. 


Otevřený dopis „Milionu chvilek pro demokracii“

Alena Vitásková
15. 11. 2019
Vážení účastníci a podporovatelé „Milionu chvilek pro demokracii“,
je to jen pár dnů do avizované demonstrace, která má proběhnout v pátek 16. 11. 2019 na Letné. Za celou dobu, co „Milion chvilek pro demokracii“ pořádá protestní demonstrace, tak jsem nepochopila, jako celá řada občanů, co vlastně chcete, za co demonstrujete. Pokusím se tomu přijít na kloub, ačkoliv bych byla raději, kdybyste to sdělili veřejnosti sami.

Dvě lži, které rozdělují národ


Stanislava Kučerová
14.11.2019  ČeskéNárodníListy
„Je s podivem, že zemi, kterou nepustoší tornáda, neničí zemětřesení, úrodu nesežerou kobylky, převážně ji netrápí roky sucha, místo sopky vybuchne jen sem tam nějaké parovodní potrubí, nezažila 73 let válku, dokáže dostat na kolena parta zlodějů, podvodníků a lumpů během 29 let.“ To prý řekl před rokem jeden Američan. A my musíme souhlasit. Žijeme v nevýslovném marasmu.
Proč?

čtvrtek 14. listopadu 2019

Nemáte mozek? Tak mazejte na Letnou. Tam se setkáte se svými blízkými


Lubomír Man
14. 11. 2019
Běžte tam, utíkejte, rozviňte vlajky a roztáhněte transparenty na délku i šířku letenské pláně, protože dnes má tupost své pré. Křičte hulákejte, že chcete znovu u lékaře a v nemocnicích platit jak mourovatí, řvěte i vy důchodci, že se vám stýská po penzích ročně zvyšovaných o 40 Kč, a vytleskejte si i vy učitelé, že chcete být znovu nejhůře placeným povoláním v republice, i vy dělníci, že chcete zas, jako kdysi, pracovat za pár šupů. A skandujte hesla vy všichni, kteří toužíte, aby se vrátil čas Kalousků, Schwarzenbergů, Topolánků, Bakalů a Krejčířů.

Velký podvod na Letné

Růžena Chrastekova
14.11.2019  VašeVěc
Pokud si ještě někdo myslí, že demonstrace na Letné v Praze pořádají nějací novodobí mesiáši, zachránci demokracie, vůdcové občanské společnosti, tak se šeredně pletou a celá ta maškaráda je v podstatě soukromým projektem nedostudovaného a v jiné, Bakalovým Seznamem organizované reality show "Hledá se leader", neúspěšného účastníka.

Čeští studenti se v Albánii stali oběťmi obchodu s orgány, míní spisovatel Urban

Zmizelí Lenka Tučková a bratři Jan a Michal Pavelkovi
14.11.2019  ECHO24
Spisovatel Josef Habas Urban tvrdí, že tři čeští studenti ztracení v roce 2001 během společné dovolené v Albánii, se stali oběťmi obchodu s orgány. Urban, který se vydal po stopách Lenky Tučkové a bratrů Jana a Michala Pavelkových, o případu vydal nedávno knihu Návrat do Valbone. Jeho nová pátrání ho přivedla k závěru, že se studenti stali oběťmi zločinu. „Zjištění potvrzuje vyjádření jednoho z hlavních vyšetřovatelů,“ prohlásil Urban v tiskovém prohlášení.

Chartistka Procházková k listopadu 1989: Když mému partnerovi Ludvíku Vaculíkovi zabránili promluvit k demonstrantům se slovy „s tebou se nepočítá“, tušila jsem...

 Spisovatelka Lenka Procházková
Rozhovor se spisovatelkou  Lenkou Procházkovou
14. 11. 2019  ParlamentníListy
30 LET OD LISTOPADU 89 Demonstrace byly spontánní a autentické, jednalo se ale o vyšší hru, kde dav hrál roli „chóru“. ParlamentnímListům.cz to řekla spisovatelka a signatářka Charty 77 Lenka Procházková. Podrobněji promluvila o protirežimní činnosti svého dlouholetého partnera, spisovatele Ludvíka Vaculíka. Ve vztahu k dnešku Procházková jasně konstatuje, že minulý režim se z hlediska ekonomického choval k lidem solidárněji. „Někteří jsou na tom dnes hrůzně,“ sděluje.


Blokace Člověka v tísni v Rusku je zcela na místě…

Logo vlivové a možná i rozvědné agentury Člověk v tísni
Jiří Vyvadil
14.11.2019  VašeVěc 
Právě v týdnu, kdy se konečně americké administrativě a hlavně klíčové složce odpovědné za provádění převratů CIA podařilo zcela překvapivě provést úspěšný puč, podle stejného vzoru jaký se měl konat před rokem ve Venezuele. To znamená, že opozice strhne na svou stranu vojáky a policii, zůstane jeden tvrdě pravicový samozvanec, který se prohlásí za dočasného prezidenta a jede se dál. Buďme upřímní, každý americký prezident, aby vůbec mohl znovu kandidovat, musí zahájit nějakou svou válku a nebo alespoň svrhnout nějakou hlavu státu. Jinak je bez šance.

Proč nejít 16. listopadu na Letnou

Petr Kužvart
Petr Kužvart
14.11.2019
Dopis poslaný přátelům
Přátelé, někteří z Vás se chystají jít na akci "Milionu chvilek ...". Jsem přesvědčen, že nejde o dobrý nápad, a to z těchto důvodů: 

Stanovisko generála Hynka Blaška k osočování za podporu "Evropského usnesení o významu evropské paměti pro budoucnost Evropy“

14. 11. 2019
Před dvěma měsíci odhlasoval Evropský parlament usnesení o významu evropské paměti pro budoucnost. Jeho součástí je i odstavec, který říká, že druhá světová válka začala podpisem paktu Ribbentrop-Molotov. Teoreticky z toho může být vyvozováno, že se umenšuje vina nacistického Německa na rozpoutání této války. Je třeba, abych vysvětlil, proč jsem hlasoval pro toto usnesení. 
Pozn. red. I.D. Rovněž jsem hlasoval ze stejného důvodu pro toto usnesení a připravuji podrobné stanovisko, které zveřejním zítra odpoledne.

středa 13. listopadu 2019

Ivan David (SPD) proti turecké agresi a ochromené Evropské unii. (VIDEO)

Turecké fregaty v Egejském moři
Ivan David
13.11.2019 FB a viedolsužba Europarlamentu
EU nechá Turecko beztrestně útočit na členské státy dokud turecká armáda nebude dobývat Brusel. „Turecké vojenské námořnictvo provádí ozbrojené útoky proti lodím a vrtným plošinám firem z Kyperské republiky, která je členem EU. Cílem útoků je zmocnit se kyperských nalezišť zemního plynu. Turecké vojenské lodi od února do července prováděly námořní blokádu Kyperské republiky.

Dvojí metr v "humanistické" EU: Migranti z východní Evropy poznávají bájné "západní hodnoty". Ponižovaní a zotročení. Na Západě Litevci zažívají, jak se sami doma chovají k Rusům. Lepší jsou Somálci a Eritrejci?

Ekonomičtí migranti ze střední Afriky dorazili do Evropy
redakce PP
13. 11. 2019 ProtiProud
REDAKCE PROTIPROUD analyzuje pocity křivdy, kterou vnímají některé východní národy, od nichž přichází do EU levná pracovní síla, zatímco imigranti z Afriky a Asie požívají zvláštní ochranu.

Radim Valenčík: Těch 30 let… IX.

Docent Radim Valenčík
Radim Valenčík
13.11.2019   blog autora
Dostal jsem velmi zajímavou vzpomínku na listopad 1989 doprovázenou analýzou událostí od Jaroslava Šulce. Myslím, že podstatným způsobem dokresluje to, co se tehdy událo. Je z ní patrné i to, co si většina z nás stále neuvědomuje či dokonce nechce uvědomit. Původně jsem chtěl uveřejnit a okomentovat jen vybrané pasáže. Při zpracování jsem, že by to bylo škoda, protože jednotlivé prvky toho, co J. Šulc napsal, dávají dohromady velmi dobře sladěný celek.

Co jste dokázali?

Tribun 
13.11. 2019  Převzato z blogu Tribun
Už dlouho mi vrtá hlavou jedna taková kacířská otázka a protože nejméně dalších deset let nebude vhodnější příležitost se zeptat, zeptám se teď: Představte si, co všechno za třicet let od převzetí moci v roce 1948 do roku 1978 dokázali v dobrém i zlém komunisti, a teď mi řekněte, páni demokraté, co jste za stejných třicet let dokázali vy?


Independent: Válka v Sýrii byla od samého začátku na Západě zkreslena!

Sýrie - všude trosky
-kou-
13.11.2019 Independent.co.uk a PrvníZprávy
Mnozí na Západě si ani nedovedli představit, co se skutečně děje v Sýrii, když velvyslanci západních zemí v Damašku povzbuzovali protestující a naléhali na ně, aby nezahájili žádná jednání s vládou Asada.

Radim Valennčík: Těch 30 let… VIII.


Docent Radim Valenčík
Radim Valenčík
13.11.2019 blog autoraDůležitý střípek do mozaiky toho, o co šlo před 30 léty a pak, dodal Václav Klaus rozhovorem pro Právo uveřejněným v sobotním Právu 2. listopadu pod názvem výstižným názvem "Klaus: Disidenti komunismus nezbourali, sesypal se sám", to nejdůležitější je online zde:

Čemu máme věřit - Pravda a moderní propaganda v mediálním prostoru

Pavel Šafář
13.11.2019  Zvědavec
Pravda je a vždy byla přeci jen pro malou hrstku odvážných, zvědavých lidí s kritickým myšlením. Vládní systémy ve všech dobách odvozovaly svoji moc z nějaké ideologie, propagandy, pravdy, které byly nezpochybnitelné. Moderní doba svým médii sebou ovšem přinesla mnohem větší možnosti propagandy než byly kdy dříve.

V dnešní době lidé získávají informace z nejrůznějších médií nejčastěji z TV, internetu, sítí, blogů, webů a prakticky vymizela četba knih a studium, které umožňovalo ověřování nabízených faktů.

Radim Valenčík: Těch 30 let… VII.


Docent Radim Valenčík
Radim Valenčík
13.11.2019 blog autora
Vznik djilasovské "nové třídy" přeměnou výkonu dílčích vlastnických funkcí v zastoupení společenského (státního) vlastníka výrobních prostředků (celospolečenského kapitálu) v plnohodnotné soukromovlastnické funkce proběhl prakticky ve všech zemích, kde společenské vlastnictví vzniklo postátněním (znárodněním). Od počátku bylo poznamenáno dvěma protichůdnými tendencemi, které měly v různých zemích různou sílu a různé osudy. Tyto dvě protichůdné tendence odpovídaly dvojakým důsledkům nomenklaturního vládnutí (kdy "kádry rozhodovaly vše" a byly dosazovány shora):

USA se připraví na kosmickou válku s Ruskem a Čínou

13. 11. 2019       lenta
Národní rozvědka USA provede nové posouzení hrozby kosmické války s Ruskem a Čínou. Píše o tom Bloomberg. Informace o možné hrozbě kosmické války se používají ke zdůvodnění vytvoření kosmických sil. Požadavek o prověrku možností Ruska a Číny v oblasti vedení kosmické války přišla od generála leteckých sil USA Johna Hytena, který byl v září 2019 jmenován místopředsedou sdruženého výboru náčelníků štábů. Mluvčí letectva USA podplukovnice Christina Hoggattová uvedla, že práce v tomto směru probíhá.

13. 11. 2019 - Svět při středeční ranní kávičce Terezy Spencerové - Informační doplněk k hlavnímu proudu

Ukrajina se chystá na zrušení protiruských sankcí
Tereza Spencerová
13.11.2019 iPrima
Ranní kávička Terezy Spencerové je Vaše denní dávka informací k hlavnímu proudu. Tedy těch, které by se neměly opomíjet, pokud chcete být dobře informovaní a chcete mít vždy nadhled. Teď se jen pohodlně usaďte a pusťte se do čtení.

úterý 12. listopadu 2019

Ni zisk ni slávu


Jiří Jírovec
12. 12. 2019
V sobotu 9. 11. 2019 dostalo několik osobností cenu Unie českých spisovatelů.
Pod videem [1] z předávání cen je v diskuzi tato reakce: Opavská Kavárna: Chudáci spisovatelé, kdyby věděli, kdo jim ty cen vydává.
Není to pravda. Ti "chudáci" věděli od koho cenu přijímají a přijali ji, i když jim na náprsenku nepřistala medaile nebo zástupná stužka a bankovní účet se zmenšil o dopravné na akci.

Zacharová odpověděla na prohlášení Berlína o neschopnosti Evropy bránit se bez USA států

12. 11. 2019      vz.ru/news
Oficiální představitelka rezortu ruské diplomacie Marie Zacharová okomentovala prohlášení ministra zahraničí Německa Heiko Maase, že Německo a Evropa by se bez USA nebyly s to ubránit. "Je to zajímavé, a před kým se budou bránit? Pouze pokud před sebou samými. Kdo naposledy útočil na Německo? Nemohu si vzpomenout. A na Francii? Správně, Německo. A tak dále", napsala Zacharová na Facebooku.

Americkou demokracii může zachránit jedině Trump – a jedině s naší pomocí

Paul Craig Roberts
12. 11. 2019 paulcraigroberts
Nyní, kdy splaskl podfuk „něco za něco“ nazvaný Russiagate, vymýšlejí presstitutky další podfuk tohoto stylu, který by se na Trumpovu hlavu dal hodit. A jaký podfuk má to být tentokrát?
Právě jsem doposlouchal CIA řízenou debatu tří pochybně vyhlížejících mužů na televizi NPR, kteří sdělili národu následovné: Je sice pravda, že Trump v telefonickém hovoru se Zelenským neslíbil ukrajinskému prezidentovi výměnou za pokračující ukrajinské soudní stíhání Bidenova syna svou návštěvu Ukrajiny, ale tu prý slíbili Trumpovi poradci a pomocníci poradcům a pomocníkům Zelenského. Není o tom sice nikde žádný záznam a žádný důkaz, ale tak to prý je.

Ukrajinští zemědělci zablokovali klíčové silnice


12. 12. 2019    lenta
Na klíčových ukrajinských silnicích začaly protesty ukrajinských zemědělců proti zrušení moratoria na prodej pozemků. Oznámil to kanál 112 Ukrajina. V tomto okamžiku protestující zablokovali silnice Kyjev - Oděsa u vesnice Děmidovka a Kyjev - Čop ve Lvovské oblasti. Je uvedeno, že v Oděské oblasti byla na krajnici přivezena velkorozměrová technika. Podobné akce se odehrávají i v jiných regionech země, včetně Čerkaské, Nikolajevské, Chmelnické a dalších oblastech.

Rozporuplný November 89

Milan Benkovský
11.11.2019  NovéSlovo a VašeVěc
Novembrové očakávania v roku 1989 boli veľmi veľké. Idey, ciele a zámery boli vznešené a pokrokové. Slovenská realita a vytriezvenie po novembri 89, najmä však počas vlád Vladimíra Mečiara a Mikuláša Dzurindu, bolo pre občanov o to krutejšie. Nespochybňujem význam novembra, ten prísť musel, ale to, čo všetko sa sem s ním dostalo a akú devastáciu spoločnosti umožnil.

Retro: Nacionalismus: mýty a skutečnost

Jan Šneberk
12.11.2019 Svornost (FB)
V současné době existuje mnoho, někdy povedených a někdy hodně nepovedených, definicí termínu nacionalismus. Oprostěme se od novinářských a mediálních klišé a pojďme si tento termín stručně definovat a řekněme si, jak ho konkrétně naše sdružení vnímá. Samozřejmě považujeme nacionalismus v intencích níže uvedených za pozitivní a přínosnou ideu.

Podaří se milionchvilkařům rozbít na Letné demokracii?

"Masaryk pláče" - street art Olomouc
Růžena Chrastekova
12.11.2019  VašeVěc
Zcela demokraticky jistěže ne. Protože byť by se jim, destrukčníkům demokracie, podařilo vyburcovat a přitáhnout na tu Letnou i ten jejich vysněný milion nespokojených občanů, což se jim s pravděpodobností, hraničící s jistotou, nepodaří, byl by to pořád jenom zlomek občanů, voličů v této zemi.

Asadův rozhovor pro syrskou TV

Václav Umlauf
12.11.2019  E-republika 
Tento důležitý rozhovor k situaci v Sýrii byl uskutečněn 31. 10. pro syrskou TV a trval více než hodinu. Přikládám kompletní Youtube zde, titulky jsou v angličtině. V bodech předkládám hlavní témata.

Tento důležitý rozhovor k situaci v Sýrii byl uskutečněn 31. 10. pro syrskou TV a trval více než hodinu. Přikládám kompletní Youtube zde, titulky jsou v angličtině.

pondělí 11. listopadu 2019

Asad o americké politice pokusů a omylů. Nazval konflikt v Sýrii miniaturním modelem třetí světové války

11. 11. 2019 russian a russian
Problém se Spojenými státy spočívá v tom, že ze svého pohledu vedou válku o přežití, protože ztrácejí svou hegemonii. Uvedl to v rozhovoru s RT syrský prezident Bašár Asad. "Americká politika jako celek je založena na metodě pokusů a omylů. USA vtrhly do Afghánistánu - nic z toho nebylo. Vtrhly do Iráku - nic z toho nebylo. Začaly invaze do jiných zemí, ale jinými způsoby. Změnili svůj přístup", řekl.

O čem všem se v bouřlivých polistopadových týdnech cudně mlčelo

Stanislav A. Hošek
11. 11. 2019
Celostátní pozdvižení davů začalo proto, že bylo delší dobu očekávané. Nahodilou rozbuškou konkrétního dění se pak stalo šíření zprávy o zabitém studentovi při studentské demonstraci k 17. listopadu, která podle oněch zpráv byla brutálně napadena represivními složkami státu. Zpráva byla původci určena spíše světu, ale paradoxně právě ona zvedla lidové davy doma, jelikož jim chyběly věrohodné informace o dění v Praze. Ani jedna z těchto zpráv nebyla pravdivá. V případě zabití šlo o čistou lež a brutalita nebyla o nic větší, než bývala a je dodneška užívána proti demonstracím na Západě běžná. Režim, v jehož samotném původu je lež, si toto Kainovo znamení nesl, nese a ponese až do dalšího zvratu.

Na Letnou do boje za demokracií, která je proti demokracii

Lubomír Man
11. 11. 2019
Chvilkaři nás zvou znovu na Letnou a znovu zde budou žádat totéž, co loni. To je demisi premiéra Babiše a ministryně spravedlnosti Benešové. A též prý obecnou podporu demokracie. A jakoby na zavolanou k otázce, nakolik jsou tyto chvilkařské požadavky oprávněné a požadavkům na demokratické řešení odpovídající, zveřejnily dnes ráno na internetu Novinky.cz výsledek šetření agentury STEM o tom, kdo jsou dnes našimi nejpopulárnějšími politiky.
A teď pozorně čtěte – a vy chvilkaři se chytejte za nosy.

Julian Milada Assange Horáková

Stanislav Blaha 
11.11.2019  E-republika
Proces s Miladou Horákovou má další "demokratickou" verzi, tentokrát v Londýně.

Tři otázky k Sametu (13. díl)

redakce
11.11.2019 E-republika
Vzhledem k blížícímu se výročí sametové revoluce jsme se rozhodli položit si v redakci, v okruhu přispěvatelů a čtenářů E-republiky tři otázky.

Dnes odpovídá Václav Umlauf