Reklama

sobota 23. listopadu 2019

Vučič oznámil, že Srbsko odmítá vstoupit do NATO nebo OSKB. A vyzval EU, aby si přestala hrát s Balkánem jako s loutkou

23. 11. 2019 russian a russian
Srbsko nemá v úmyslu vstupovat do NATO nebo OSKB, země se hlásí k politice vojenské neutrality, prohlásil srbský prezident Alexandr Vučič. "Svou politiku vůči Rusku nezměníme. Zachováme bratrské vztahy, nebudeme měnit politiku, nevstoupíme do NATO nebo OSKB", cituje jej TASS. V dubnu Vučič, když komentoval odmítnutí země vstoupit do Severoatlantické aliance, uvedl, že Bělehrad nyní může pravým jménem nazývat agresi NATO v roce 1999 a považovat ji za zločin proti lidu, nikoli za "vojenskou operaci".

Pozvánka na mezinárodní konferenci "Budoucnost evropského zemědělství" , Praha, 11.12.2019

23.11.2019
Srdečně zveme všechny vážné zájemce o budoucnost evropského zemědělství do Kongresového sálu hotelu Olšanka ve středu 11.12.2019 od 9:30 hod. Pořádá Parlament Evropské unie, skupina Identita a demokracie, osobně poslanec Ivan David (SPD) a jeho tým.


Proč ministr Metnar lže?


Ivo Rušák
23. 11. 2019
Adresa článku odkazovaného v první větě níže: ZDE
Dne 12.11.2019 vydala ČTK stručnou zprávu (zde), v níž cituje ministra obrany Lubomíra Metnara, který se měl takto vyjádřit k vyřazení ruských bitevních vrtulníků Mi-24 z českého vojenského letectva a k nákupu US lehkých transportních a bitevních vrtulníků:
„…potřebujeme nahradit současné Mi-24, které jsou na hraně životnosti.“ (1)

Kdo potřebuje nové vojenské vrtulníky v ČR?


Ivo Rušák
23. 11. 2019
Nedávno takhle v podvečer jsem při brouzdání po netu náhodně narazil na internetový pořad s názvem „Ukaž káru“, zjevně zamýšlený pro mladé publikum, ve kterém jsem vysledoval reportáž, kde s nadšením hovořil o své „káře“, tedy tentokrát nikoli autu, ale vrtulníku, jeho pilot. A protože to byl český vojenský pilot, tak řeč byla o dvoumotorovém, víceúčelovém bitevním vrtulníku Mi-24V. Krom popisu jeho bojových možností pilot s hrdostí neopomněl podtrhnout jeho unikátnost v tom, že je to vlastně takové létající BVP. Tedy stroj nejen pancéřovaný, nejen schopný podpory pozemních vojsk a boje proti tankům, ale též zkonstruovaný k tomu, aby nesl i 8-členné, plně vyzbrojené družstvo bojovníků.

Kdo chce zabít Peruna

Martin Koller
23. 11. 2019
Výběrová řízení pro vyzbrojování a vystrojování naší koloniální armády, součásti německého bundeswehru, jsou za posledních třicet let, až na výjimky, jednou velkou přehlídkou odborné i morální ostudy resortu obrany a mnohých vedoucích politiků. Ti jsou dlouhodobě evidentně zcela nepoučitelní. Jedním z důvodů je záměrná nesystémovost při vyzbrojování armády, která se v rámci NATO stává opravdovou exotikou. Tento článek je rozšířenou a upravenou verzí článku zaslaného na Parlamentní listy.

Petr Hampl: Co můžeme dělat

23. 11. 2019

Putin uvedl podíl moderních zbraní a vybavení v armádě, oznámil, že byl odvrácen odchod teroristů ze Sýrie do Ruska, nařídil, aby byla rozšířena řada laserových a hypersonických systémů

23. 11. 2019      russian1 a   russian2 a   russian3
Ruský prezident Vladimír Putin při svém vystoupení na zasedání Rady bezpečnosti Ruska uvedl, že podíl moderních zbraní a techniky v armádě je v současné době 68%. "V armádě a v námořnictvu je podíl moderních zbraní a techniky již více než 68%. Zároveň jsou některé modely svými vlastnostmi několik let před svými zahraničními analogy", řekl. Hlava státu vyzvala k tomu, aby se podíl moderních zbraní a vybavení v armádě zvýšil na 70%.

Proč my, Masarykův lid, nemáme svoji politickou stranu?

Lubomír Man
23. 11. 2019
Cožpak je pro nás někdo z politiků ať živých či mrtvých větší hodnotou, než první náš prezident a zakladatel T.G. Masaryk? Cožpak větší polovina z nás Čechů, Moravanů a Slezanů, neodpoví s nadšeným souhlasem a s pocitem, že právě tohle v politice až dosud marně hledá – a nenachází – přečte-li si tuto základní politickou Masarykovu ideu?:

pátek 22. listopadu 2019

Příznak "normalizace": Angažovaná tvorba

Ivan David
22. 11. 2019
Vlevo vidíte vítězný snímek soutěže Czech Press Photo (Lukáš Bíba). Ta originalita, ta kompozice, to světlo, ta pohotovost! Tak jsem si vzpomněl, no, v kterém to bylo roce? Soutěž překladatelů vyhrál překlad knihy soudruha Leonida Iliiče Brežněva "Malá země". Je tak dál! Pchjongjang bude dostižen! 
Rozdíl je jen v tom, že zde nejde o konformitu s diktátorským režimem, ale proti demokraticky ustavené vládě.

Jak argumentuje kultivovaná novinářka Deníku N Petra Procházková

22. 11. 2019   pokračování a další pokračování

https://magazin1.sk/novinarka-ceskeho-dennika-n-to-nezvladla-a-fyzicky-napadla-redaktora-portalu-sputnik-video/
https://cz.sputniknews.com/nazory/2019112110995477-trapas-na-media-foru-petra-prochazkova-
Podle antkety "Křišťálová lupa" je Deník N "projektem roku".  
"Vysvětlení" paní Procházkové:
https://denikn.cz/239802/provokace-serveru-sputnik-news-proti-novinarce-deniku-n/?ref=tit

Nepodporujeme imigraci ani emigraci, jsme zásadně proti legalizaci nelegální imigrace

https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1096898594-udalosti-komentare/219411000371121?fbclid=IwAR2VVBdoAkLEIlzDnqUkgLVclRmyyFWU5jaVh8DF_b7F1cegq6NwdE3ymL4Ivan David
22. 11. 2019
 Po mém včerejším vystoupení v pořadu Události komentáře na ČT24 se objevila tvrzení, že SPD ustupuje ze svých pozic pokud jde o nelegální migraci a to zejména z muslimských zemí. Je to naprostá lež. Pokud jde o tzv. "syrské děti", SPD má stanovisko velvyslance Sýrie, že jejich země si nepřeje odchod dětí do dalších zemí a je připravena se odpovědně o děti pocházející ze Sýrie postarat. Údaje o "syrských sirotcích" jsou natolik neudržitelné, že se hovoří o "nezletilých bez doprovodu". Nezletilí jsou podle úmluv zvýhodněni proti ostatním, proto je statut "dítěte" výhodný. Osoby, které se prohlašují za nezletilé mohou odmítnout testování s cílem určit věk. Záměrem mediálně podporovaného úsilí je dostat do ČR jakékoli nelegální migranty, aby pak bylo možné hovořit o "dobrých zkušenostech". Je snaha médií ukazovat představitele SPD jako nelidská monstra a připisovat jim obecně nepřijatelné postoje. Rozhodně podporujeme pomoc migrantům v zemích z nichž pocházejí, a to zejména dětem. Opakovaně upozorňujeme na dobré zkušenosti s pracujícími imigranty z některých zemí. Jsme však přesvědčeni, že každý stát se má starat především o své občany tak, aby při svobodě pohybu byli motivováni se do své země vracet a pomáhat jejímu rozvoji. Každý se z videozáznamu může přesvědčit.

Pořádáme konferenci o zemědělství

22. 11. 2019
Podrobnosti naleznete dále a na facebookové stránce:  

Rusko předá údaje o případu MH17 malajským expertům

22. 11. 2019 russian
Ministr zahraničí Ruska Sergej Lavrov po rozhovorech se svým malajským protějškem Saifuddinem Abdullahem sdělil, že Rusko je připraveno poskytnout Malajsii údaje o havárii malajského Boeingu na Donbasu, který letěl na lince MH17. "Vybídli jsme naše malajské přátele, aby k nám poslali příslušné experty, kterým naši experti budou reprodukovat vše, co předvedli a předali do Nizozemska společné vyšetřovací skupině. Doufám, že to pomůže našim malajským kolegům, aby byli informovanější, než by si přáli ostatní členové vyšetřovací skupiny", prohlásil.

čtvrtek 21. listopadu 2019

O velmi šťastném panu Waigleovi

Ivan David
21. 11. 2019     parlamentnilisty
Přítel mi přeposlal jakýsi pokus o polemiku s mými názory publikovanými v rozhovoru na Parlamentních listech. Měl jsem upřímnou snahu zjistit, kdo je autor Michael Waigel. Vygúgloval jsem tři, jeden je provozovatel turistické chaty u jezera Fichtelsee, druhý šéfkuchařem v Bayreuthu, třetí je mladý roztomilý hustě tetovaný německý básník. Čtvrtý je autor dvou článků na Parlamentních listech. Nic bližšího o něm nelze zjistit. Například, zda reálně existuje pod tímto jménem. Smiřuji se s tím, že jde o anonyma.

středa 20. listopadu 2019

Jazyk takzvaného světa

Peter Handke
Tomáš Dimter
20.11.2019
Poté, co byla Peteru Handkemu udělena Nobelova cena za literaturu, začali různí kritici i čtenáři vyzývat k jejímu bojkotu. Hlasy, které autora označují za „diktátorského barda“ či „relativizátora holocaustu“, ovšem zpravidla nevycházejí ze znalosti jeho tvorby. Důvod, proč se rozhodl angažovat na srbské straně, je přitom nutné hledat právě v ní.

Výbor Valného shromáždění OSN vyzývá USA, aby diplomatům operativně vydávaly víza

20. 11. 2019       russian
Šestý výbor Valného shromáždění OSN přijal usnesení vyzývající USA, aby vyřešily vízovou situaci diplomatů v řadě států, včetně Ruska, kteří se účastní akcí organizace. Jak píše TASS, rozhodnutí bylo přijato konsensem bez procedury hlasování. Valné shromáždění OSN, jak je uvedeno v usnesení, očekává, že USA budou "operativně udělovat vstupní víza všem zástupcům členských států a budou to činit včas".

Neblahé dědictví

Stanislav A. Hošek
20. 11. 2019
Říká se s oblibou, že důchodci nemají nikdy čas. Jelikož nejsem důchodce, ale čistý penzista, patřím k těm seniorům, kteří mají času habaděj. Při sledování dějů tohoto roku jenom lituji, že pan Werich neřekl, kolik má jeden „habaděj“ chvilek. Takže on jich může mít snad i milion. Ať je vztah zmíněných neurčitých číslovek jaký chce, začínám být přesvědčen, že milion chvilek už byl poslední „manifestací“ spolkem Milion chvilek pro demokracii přečerpán. 


Slušný myslící člověk nemá proč slavit aneb Několik vět ke třicátému výročí listopadu 89.

Jaromír Habr 
20.11.2019 Outsidermedia
Současný systém, k němuž jsme v průběhu uplynulých třiceti let dospěli, rozhodně není politickou pluralitou ani demokracií a občanům neposkytuje svobodu. A není ani volným 
trhem.


Benešovy dekrety: Zásadní průlom v nároku Lichtenštejnů na majetek za 20 miliard korun a pozemky o velikosti třetiny Moravy. Krajský soud v Brně jim jde na ruku

Höppner 
20. 11. 2019 ArgumentyaFakta
Krajský soud v Brně v tichosti přiklepl 19. listopadu Lichtenštejnům zhruba desetihektarový pozemek u Plumlova na Prostějovsku. Pozemek o rozloze přibližně 10 fotbalových hřišť u Plumlova může znamenat zásadní průlom ve snahách Lichtenštejnů získat zpět obrovský majetek v odhadované výši 20 miliard korun.

"Pole pro vyjasnění vztahů": proč USA mohly uspořádat "audit" ukrajinského obranného průmyslu


Alexej Zakvasin, Jelena Oniščuková, Jelizaveta Komarová
20. 11. 2019    russian   (kráceno) 
Vedení koncernu Ukroboronprom je podezíráno z předání tajných informací USA během "auditu" vojensko-průmyslového komplexu Ukrajiny, který v těchto dnech provádí delegace z Pentagonu. Dané prohlášení bylo zveřejněno na internetové stránce Opoziční platformy - Pro život. Strana požaduje, aby byl generální ředitel koncernu Ajvaras Abromavičus trestně stíhán. Zdroje RT soudí, že se Američané snaží zabránit předání Ukrajinou důležitých technologií Číně. Jak experti předpovídají, situace ukrajinského obranného průmyslu se bude zhoršovat v závislosti na růstu geopolitického napětí mezi Washingtonem a Pekingem.

úterý 19. listopadu 2019

Je Západ silný za každého počasí?

Patrick Ungermann
19. 11. 2019
Současné rozměry západního světa začal tvořit raný středověk. Starověký Řím by našemu pojmu západ neporozuměl. Řím byl na západě (Hispánie) i na východě (Galácie), byl na severu (Británie) i na jihu (Numídie). Snad bylo možné nazvat Řím severem a starověký Egypt jihem. Až francké císařství, jako jistá protiváha císařství byzantského, vlastně utvořilo západ. Až první křesťanské schizma (rozvod) mezi církví římsko-katolickou a byzantskou (později pravoslavnou), až toto dělítko o něco přesněji vyměřilo západ. 


Doplněk k pořadu ČT 2 Modrá krev – Schwarzenbergové

J. Skalský 
19.11.2019 ČeskéNárodníListy
Co řekl jeho jiný předek, Karel Schwarzenberg – mluvčí české šlechty na českém sněmu 25. listopadu 1889, cituji:


Propaganda a post-pravda

Thierry Meyssan
19.11.2019  VoltairenetOrg, překlad Messin
Již 18 let diskutujeme o podivném vývoji médií, která, jak se zdá, kladou čím dál menší důraz na fakta. Tento jev připisujeme jejich demokratizaci prostřednictvím sociálních sítí. Je to prý proto, že se dnes každá osoba může stát novinářem, což snížilo kvalitu informací. Právo hovořit by tedy mělo být vyhrazeno elitám.

Co když je tomu přesně naopak? Co když zvažovaná cenzura není žádnou odpovědí na tento jev, ale pouze svým vlastním pokračováním?

Čeká nás spousta revolucí

Zbyněk Fiala
Zbyněk Fiala
19.11.2019  VašeVěc

Popsal jsem notes na konferenci o čisté mobilitě pro chytrá města u příležitosti e-Salonu. Přivedla do Letňan skoro všechny, kdo k tomu mají říci co podstatného. Podělím se o další část nasbíraných informací.

Společná sebevražda pučistů na Letné: Kdyby trapnost nadnášela. Ten v hnědém stejnokroji to zase nezvládl. Soros mu i tak zaplatí. Pražáci slavili převrat k další totalitě. Kalousek na hrad? Ultimátum demokracii

Petr Hájek
Petr Hájek
19.11.2019 ProtiProud
Petr Hájek do pražských ulic tentokrát nevyrazil, a tak z jednoho místa mohl sledovat všechny komické scénky, které Pátá kolona Bruselanů předvedla „zbytku“ republiky


Rozhovor: Miloslava Pošvářová o tragédii ve Studénce

Rozhovor se soudní znalkyní Miloslavou Pošvářovou,
za redakci E-republiky se ptal Stanislav Blaha.
Stan19. 11. 2019  Outsidermedia
Lidé více než odškodnění potřebují víru. Víru ve spravedlnost a trest za činy, které se staly. Stávající stav vytváří dojem absolutní bezmocnosti a vyvolává pocity nedůvěry v soudní systém. Zemřelo 8 lidí, 95 lidí bylo zraněno a podle soudu se nenalezl viník. Takto nelze postupovat a hrát si s lidmi, kteří přišli o své blízké, nebo kteří jsou trvale poznamenáni invaliditou, navíc jsou mezi nimi i děti.


pondělí 18. listopadu 2019

Listopadová sobota a neděle

Jiří Jírovec
19. 11. 2019
Jako klikatým bleskem projela mozkem vzpomínka na Orwella. Volně podle Nerudy
Začíná přenos chvilek z pláně. Tak nějak začíná fašizmus. Jednoduchá hesla vykřikovaná jednoduchými vůdci. Lidé bez názoru se houfují. Uniformy i sjednocující pozdrav přijdou později s těmi, kteří převezmou velení.

Senátor Puškov se vysmál výskytu amerických vlajek nad pozicemi OSU ...


Vladimír Dobrý
18. 11. 2019     politexpert
Velitelé dvou brigád OSU (Ozbrojených sil Ukrajiny) vyvěsili vlajku Spojených států nad svými pozicemi v oblasti obcí Krymské a Mironovský. Senátor Rady federace RF Alexej Puškov nazval gesto ukrajinských vojáků "patolízalstvím". Politik poznamenal, že kyjevští vojáci takovým chováním změní Ukrajinu na americkou kolonii. 


A právě to Václav Moravec učinil

Lubomír Man
18. 11. 2019
Co bych udělal, kdybych byl vedoucím redaktorem zpravodajské redakce České televize, a chtěl národu a všem posluchačům ČT ukázat, z jaké výšky a při tom s jakou přesností kálím na všechny ty kecy a kidy z kodexu ČT, které kdysi vložili do vínku nové posametové ČT její ještě snad starým masarykovským humanizmem prolezlí naivní zakladatelé? O tom, jak prý ČT bude ideální a spravedlivá ke všem. 


Vzpomínky na „samet“ nejen v zeleném

Martin Koller
Martin Koller
17. 11. 2019
Krátce před velkými komediálními vystoupeními euromarxistů nemohu odolat vzpomínkám. Tento článek je rozšířenou a upravenou verzí toho, co vyšlo na serveru Parlamentní listy. Zároveň slibuji, že v některém z dalších článků vysvětlím slovo euromarxismus tak, aby byl opravdu pochopitelný.

Rusové otevřeli 700km dálnici z Moskvy do Petrohradu, postavili ji z ničeho v pustině

Stavba dálnice M11 Moskva Petrohrad
Mirek Mazal
19.11.2019  Autoforum
Tento kratičký článek je věnován především těm našim čtenářům, kteří, aniž by Rusko navštívili, stále píší o jeho chudobě a zaostalosti. Nuže milý trollové a elfíci, tady jsou pro vás písmenka:

SOHU: Možnosti ruského systému S-500 se pro Pentagon staly otřesem

18. 11. 2019 topwar
Čína se netají tím, že podniká pokusy vybudovat vlastní výrobu efektivních nejnovějších systémů PVO-PRO na základně ruských projektů v této oblasti. Jde především o práci na zkoumání dříve v Ruské federaci získaných protiraketových systémů S-400. Vojenské oddělení čínského listu Sohu píše o tom, že před nějakým časem si americké letectvo mohlo dovolit objevit se de facto kdekoli na světě. Načež, poznamenává autor, se v Rusku začaly objevovat stále efektivnější systémy, z nichž některé v konečném výsledku předčily americké analogy.

neděle 17. listopadu 2019

Ivan David zabodoval. Globalisté ale spiknutí ani nepotřebují

Marie L. Neudorflová 17. 11. 2019
Je třeba, aby inteligence projevila strašně moc odvahy. Náš národ toho v historii tolik dokázal. A teď se na vše dupe!
Včera mě v Parlamentních listech zaujaly myšlenky a postoje opozičního politika MUDr. Ivana Davida. Jde o vynikající rozhovor, na ostro. Vyšel pod titulkem „Věříte teoriím spiknutí? Spílají vám proto do hlupáků? Europoslanec David z SPD má konspirace za hotovou věc“ (je k přečtení ZDE). Nedalo mi to, abych na Ivana Davida nezareagovala alespoň krátkou glosou.


Co Rusové najdou v arménsko-amerických biologických laboratořích?


Ljuba Stěpušová
17. 11. 2019    pravda
Arménie oznámila, že umožní Rusku inspekce v biologických laboratořích, vytvořených USA v roce 2008. Jerevan ujišťuje, že nepracuje pro Pentagon, ale je to tak? Je známo, že v roce 2008 bylo v Arménii za účasti Pentagonu vytvořeno devět biologických laboratoří. Pracují v rámci amerického obranného Biologického programu společné účasti (CBEP) nejen v Arménii, ale také po celém světě, zejména v postsovětském prostoru - na Ukrajině, v Gruzii, Kazachstánu, Uzbekistánu. 


Generál FSB sdělil, jak kontrarozvědka odváděla pozornost západních speciálních služeb

17. 11. 2019     zelv
Vytvoření unikátních zbraní v Rusku bylo také zásluhou vojenské kontrarozvědky, která kvalifikovaně odváděla pozornost zahraničních zpravodajských služeb. Generál plukovník Alexandr Bezverchný, bývalý šéf vojenské kontrarozvědky FSB to novinářům řekl ve středu. Připomněl, že v 90. letech se západní zpravodajské služby velmi zajímaly o to, co se děje v Rusku jako celku i v jeho armádě. Podle jeho vyjádření FSB tehdy sledovala pokusy o "vytvoření důležité agentury v armádě", oznámila RIA Novosti.

Plyšák

Přemysl Janýr 17. 11. 2019   janyr
V březnu před třiceti lety vybojovala Solidarnosć první svobodné volby, v říjnu vyhlásil Mátyás Sűrös Třetí Maďarskou republiku, do poloviny listopadu svrhlo hnutí Demokracie Teď Honeckerovu vládu a Berlínskou zeď. Československo přežívalo jako poslední ostrůvek totality, než brutální policejní zásah proti studentům vyprovokoval občany, aby i oni vyšli do ulic. V Praze mívají barikády většinou jen symbolický význam: bývají znamením toho, že už jsou zbytečné (Willi Lorenz, Monolog o České zemi). 


Za čí prachy je Hlídací pes nezávislý

17. 11. 2019     Parlamentní listy (silně kráceno)
V rozhovoru Jany Bobošíkové a Xavera Veselého Xaver řekl, že nečekal, že se stane terčem médií a lidí, když začne zkoumat pozadí HlídacíhoPsa.org, a řekne pravdu o ČT. Prý se mu o tomto tématu těžko mluví, jednak z tohoto důvodu a také proto, že připravuje samostatné video pro svůj kanál na YouTube. Ale přesto odhalil, že Ústav nezávislé žurnalistiky, jehož je HlídacíPes.org projektem, sponzoruje Nadační fond českých průmyslníků a Nadační fond nezávislé žurnalistiky. V roce 2017 z těchto fondů prý šlo více než 3 miliony korun.

Proč nejít 16. listopadu na Letnou: Dopis poslaný přátelům


Petr Kužvart
17. 11. 2019
Přátelé,
někteří z Vás se chystají jít na akci "Milionu chvilek ...". Jsem přesvědčen, že nejde o dobrý nápad, a to z těchto důvodů:
Iniciativa "Milion chvilek..." je nečitelná a nikdo pořádně neví, kdo za ní stojí a co jsou její skutečné záměry a cíle. Lidé na shromáždění chodí jako pouhý pasivní, bezmocný kompars, bez možnosti aktivní účasti na formulaci skutečných cílů aktivity. Asi by se moc divili, kdyby iniciativa uspěla a byla nucena odhalit své skutečné záměry.
Pozn. red. I.D. Omlouvám se Petru Kužvartovi za opožděné publikování, proto jsou také publikovány obě části textu současně.

Slušný myslící člověk nemá proč slavit

Jaromír Habr
17. 11. 2019
Současný systém, k němuž jsme v průběhu uplynulých třiceti let dospěli, rozhodně není politickou pluralitou ani demokracií a občanům neposkytuje svobodu. A není ani volným trhem.
Kdyby současný systém byl na globální úrovni politickou pluralitou, nejen že by se vládci západního společenství nepokoušeli eliminovat Rusko, Čínu a všechny další země, reprezentující alternativu neoliberalismu, ale už dávno by s těmito zeměmi vedli zcela otevřený dialog, rovnoprávně spolupracovali a brali si z nich příklad v tom, v čem jsou úspěšnější.

Viděli jste už vařit z vody? Ne? Tak to jste v sobotu nebyli na Letné

Letná 16.11.2019 vařila z vody
Lubomir Man
17.11.2019
Takový debakl, jaký se na mi na televizní obrazovce rozevíral od sobotní 14. do zhruba 16. hodiny, jsem ve svém dlouhém životě ještě nezažil. Co to vlastně tihleti dva z chvilek (Benjamin Roll a Mikuláš Minář) jako hlavní vytyčovatelé „chvilkovského“ programu vlastně chtějí? Že by snad nezávislost veřejnoprávních mediálních prostředků, jako jsou Česká televize a Český rozhlas?

Slušný myslící člověk nemá proč slavit aneb Několik vět ke třicátému výročí listopadu 89.

 
Jaromír Habr
17.11.2019  E-republika
Současný systém, k němuž jsme v průběhu uplynulých třiceti let dospěli, rozhodně není politickou pluralitou ani demokracií a občanům neposkytuje svobodu. A není ani volným trhem.