Reklama

sobota 30. listopadu 2019

Ivan David v Parlamentu EU: Evropská unie nutí Českou republiku, Slovensko a Maďarsko k přijetí zákonů, které u nich už dávno platí aneb název Istanbulská smlouva zní poněkud podivně (Video)

Ivan David
30.11.2019  vystoupení v Parlamentu Evropské unie (25.11.2019)
"Podle článku 39 Jednacího řádu navrhuji aby projednávání tohoto aktu bylo přerušeno, za účelem přezkoumání právního základu protože podle článku 218 odstavce 8 Smlouvy o fungování Evropské unie může Evropská unie přistoupit k mezinárodní smlouvě pouze na základě jednomyslného souhlasu všech členských států.

"Zadržování, zastrašování a transformace": Evropský parlament vyzývá k vypracování dlouhodobé strategie odporu proti Ruské federaci


Xenie Kalinkinová, Marta Litvinová
30. 11. 2019    russian
Evropský parlament vystoupil s iniciativou k vypracování dlouhodobé strategie odporu proti Rusku. Je to uvedeno v pozměňovacích návrzích evropských poslanců k návrhu výroční zprávy, s nimiž se RT seznámila. Podle poslanců za Litvu by tedy strategie, týkající se Ruské federace, měla být založena na "třech pilířích - zadržování, zastrašování a transformace". Jak experti poznamenávají, je taková nepřátelská rétorika v souladu se současnou politickou konjunkturou v Evropě. 


Jak voliči v Řeporyjích a politická strana ODS udělali nám všem nejen v Rusku ostudu (VIDEO s českými titulky)

30.11.2019 YouTube
V každé zemi se najde pár pitomců. Někteří se protlačí svými exhibicemi až do médií. Ale jen u nás, konkrétně v Praze, je možné, aby exhibující hlupák byl zvolen za starostu. Tak se podívejme, jaká ostuda z toho vzešla. Milióny Rusů si o nás teď jistojistě musí myslet, že jsme národ dokonalých idiotů. A přitom jde jen o voliče koalice v čele s ODS v Řeporyjích.


Pomník pro Vlasovce – pomník České televize

-vlkp-
30.11.2019 KosaZostra čili  
vlkovobloguje.wordpress.com/
Než se dostanu k materii dnešního článku, cítím potřebu veřejně deklarovat dvě zásadní věci

Jak je to s produktivitou práce a mzdami u nás


Ing. Jaroslav Tichý 
Jaroslav Tichý

30.11.2019 Outsidermedia
Máme třetinové mzdy oproti průměru zemí EU. Prý proto, že máme nízkou produktivitu práce. Jak to tedy je? Pojďme se na celou věc podívat detailněji.


Je blízko doba, kdy začneme stavět pomníky německým nacistickým zrůdám?

Kati českého národa, zločinci Heidrich a Frank.
Budou jim v Řeporyjích také stavět pomník? 
Růžena Chrastekova
26.11.2019  
VašeVěc
Nedávno někde prohlásil tento, zřejmě duševně v nepořádku, pravomocně odsouzený, ale přesto státní úředník, starosta pražských Řeporyjí, že je dobře, jakou mají místní samosprávy, potažmo starostové, obrovské pravomoce, v podstatě si mohou dělat v tomto státě, v této naší krásné zemi, naprosto vše, co je jim jen libo. Ostatně, činí tak nejenom on, ale i vedení našeho hlavního města, momentálně pod vlajkou Pirátů. A Praha úpí ...

Solženicinova kritika "západní" společnosti (VIDEO, české titulky)

Alexandr Isajevič Solženicin
28.11.2019 TheSaker a FB
Spisovatel, nositel Nobelovy ceny, vězeň gulagu, rezervní podplukovník Rudé armády, zajatec, disident, vyhnane - Alexandr Složenicin ve své přednášce na půdě Yaleské univerzity podrobil západní společnost kritice.


Kde jsou ti ruští a čínští špioni?


Jiří Paroubek
29.11.2019 VašeVěc

Výroční zpráva české kontrarozvědky, BIS, jako vždy velmi květnatě hovoří o pronikání ruských a čínských agentů. Ruští agenti mají podle BIS šířit dezinformace, což prý představovalo „nejzávažnější hrozbu pro ústavnost ČR… v roce 2018“. Čínští agenti zase mají penetrovat do společenských elit. Je to zkrátka velká legrace. Jak trefně poznamenalo čínské velvyslanectví v Praze, je to jako obvykle pouze tvrzení BIS, a to bez jakýchkoliv důkazů.

pátek 29. listopadu 2019

„Svoboda a demokracie“ přinesla Bolívii za pouhé dva dny smrt a destrukci

29.11.2019 SvobodnéNoviny
Díky převratu zorganizovanému ve Washingtonu se Bolívie v překvapivě krátkém časovém období dostala do sevření politického otřesu. Začátkem tohoto měsíce zemřelo při tvrdém střetu s bezpečnostními silami země nejméně pět aktivistů podporujících návrat Evo Moralese, což vyvolalo novou vlnu nepokojů.

Šok není v impeachmentu. Šok je v něčem jiném

Ron Paul
29.11.2019 GlobalResearchZvědavec
To, co bylo až dosud na projednávání impeachmentu v americké Sněmovně reprezentantů nejvíce šokující, nebyl „nesporný“ svědek, který poskytl nezvratný důkaz quid pro quo. Ani to, zda prezident Trump požádal Ukrajince, aby prošetřili obchodní dohody mezi synem tehdejšího viceprezidenta Bidena a ukrajinským oligarchou.

Daily Mail: Írán, Čína a Rusko připravují „pro svět poselství“

Ilustrační foto
29.11.2019 DailyMail a PrvníZprávy
Teherán, Peking a Moskva brzy provedou společná cvičení na moři, oznámil íránský námořní admirál Husajin Khanzadi. Podle Daily Mail Khanzvyad zdůraznil, že manévry „předají světu z právu“, že se rozvíjí spolupráce mezi Íránem a Čínou a Ruskem.

čtvrtek 28. listopadu 2019

Na jiný režim jiný metr

David Hilbert
28. 11. 2019
Dne 18. června tohoto roku znásilnil, zranil a okradl africký migrant - strpěnec, který byl ten den ráno propuštěn z věznice v Drážďanech, u obce Lukavec šestnáctiletou dívku z Terezína. V současnosti se případ dostal před soud.

Ministerstvo zahraničí Číny předvolalo velvyslance USA v Pekingu za zákon o Hongkongu

28. 11. 2019     russian
Náměstek ministra zahraničních věcí ČLR Le Yucheng předvolal velvyslance USA v Pekingu Terry Branstada a vyjádřil svůj protest proti podepsání zákona o ochraně lidských práv a demokracie v Hongkongu prezidentem Spojených států Donaldem Trumpem.

Fox: Takže nám o chemickém útoku v syrské Dúmě lhali!


28.11.2019 FoxNews.com a  PrvníZprávy
V syrském městě Dúma nemohlo dojít k plynovému útoku, protože vzorky odebrané inspektory OPCW na místě neprokázaly nadmrnou koncentraci organických sloučenin chloru.


Mnisterstvo zahraničí RF je spokojeno s rozhodnutím Haagského arbitrážního tribunálu o "kerčském incidentu"...

Vladimír Dobrý
28. 11. 2019    politexpert
Ruská federace je plně spokojena s rozhodnutím arbitrážního tribunálu v Haagu o "kerčském incidentu". Jednání bylo iniciováno ukrajinskou stranou. Oznámilo to ministerstvo zahraničí Ruska. Kyjev trval na tom, aby bylo upuštěno od jurisdikce a aby byla co nejvíce zkrácena doba řízení, ale soud tento požadavek nevzal v úvahu. Tribunál se postavil na stranu Moskvy a rozdělil proces do dvou samostatných fází: jurisdikční a přímé projednání sporu.

Minsk je nealternativní a nerealizovatelný

Rostislav Iščenko
28.11. 2019 ukraina
Nikdy jsem neskrýval, že nepovažuji provádění Minských dohod za možné, ale vždy jsem tvrdil, že jsou nealternativní. Někteří v tom vidí rozpor. A co víc, již mnoho let probíhá tvrdá diskuse v sociálních sítích mezi "nealternativci" a "nerealizátory". Z mého pohledu jsou obě tvrzení docela slučitelná a jejich argumenty se navzájem doplňují. Myslím, že v předvečer summitu normandského formátu (který má Ukrajina ještě šanci zmařit, ale který se, s největší pravděpodobností, přece jen bude konat) by nebylo špatné, kdyby se vyjasnila dvojakost Minských dohod a kdybychom se ještě jednou vrátili k jejich cílům a významu.

Vláda oligarchů v postsocialistických zemích východu

Stanislav A. Hošek
28. 11. 2019
Známý a levicí naprosto bezvýhradně uznávaný politolog Oskar Krejčí v jednom ze svých posledních textů napsal, cituji: „…Politický prostor ovládli oligarchové prostřednictvím mocichtivých jedinců, kteří se ucházeli o politickou moc. Ta sametová byla dovršena až transformací nové mocenské elity v procesu privatizace. Nejde jen o to, jak draví politici z ODS vystřídali romantiky z Občanského fóra. Důležitější je, že nově vytvořená úzká vrstva velkých zbohatlíků s jejich bezpracně získanými majetky položila základy přeměny liberální demokracie v oligarchii.


28. 11. 2019 - Svět při čtvrteční ranní kávičce Terezy = Spencerové Informační doplněk k hlavnímu proudu

Nadcházející summit NATO bude o hrozbách a penězích
Tereza Spencervoá
28.11.2019 iPrima
Ranní kávička Terezy Spencerové je Vaše denní dávka informací k hlavnímu proudu. Tedy těch, které by se neměly opomíjet, pokud chcete být dobře informovaní a chcete mít vždy nadhled. Teď se jen pohodlně usaďte a pusťte se do čtení.


Jiří Jírovec
28. 11. 2019
Radim Valenčík napsal  článek (svým obvyklým) stylem radia Jerevan. Má pravdu s tím rozdílem, že všechno je částečně nebo zcela jinak.
Zde je několik příkladů:


NATO má ďalší problém, Turecko sabotuje protiruskú kampaň aliancie v Pobaltí

Ruské rakety S400 dodané Turecku
Gabriel Gačko
28.11.2019  HlavnéSprávy
V centrále NATO musia riešiť ďalší problém, ktorý seriózne poškodzuje už aj tak silne naštrbenú reputáciu celého paktu. Podľa informácií, ktoré presiakli na verejnosť, Ankara totiž odmieta podporiť plány NATO ohľadne obrany Pobaltia a Poľska pred údajnou ruskou vojenskou hrozbou. Informáciu potvrdili agentúre Reuters štyria vysoko postavení činitelia severo-atlantického paktu

Obchodní válka vyhlíží příměří

Zbyněk Fiala
28.11.2019 VašeVěc
Americko-čínská jednání o obchodní dohodě pokračují aspoň po telefonu v situaci, kdy statistiky potvrzují, že cla nezabírají a obchod dostal takovou dynamiku, kterou nelze zastavit.


Právě se stalo: Sněmovna schválila jeden z hlavních bodů programu SPD

Demonstrace evropských vlasteneckých sil v Prazeorganizovaná Okamurovým hnutím SPD
28.11.2019 ParlamentníListy
Poslanecká sněmovna právě přijala novelu zákona z pera SPD, která zvyšuje a upřesňuje přímou hmotnou odpovědnost subjektů a osob při hospodaření s veřejným majetkem a penězi. Informaci ParlamentníchListů.cz potvrdila také mluvčí SPD Barbora Zeťová.Vlastní hovno by… Šéf poslanců SPD se fakt naštval, pak vstal a popsal chování Pavla Novotného. Tady a teď

Poslanec Radim Fiala - SPD
28. 11. 2019 ParlamentníListy
Pomník vlasovcům v katastru řízeném „extrémním starostou“ Pavlem Novotným nabírá rozměry mezinárodní aféry. Starosta městské částí Praha-Řeporyje napsal v této záležitosti dopis Vladimiru Putinovi, ve kterém prezidentovi Ruské federace prostě sděluje, že se s ním o věci nemíní bavit. A mezinárodní iniciativa městské části už zaujala i nejvyšší politiku. K hojně skloňovanému tématu se pro ParlamentníListy.cz vyjádřil rovněž šéf poslanců SPD Radim Fiala.

středa 27. listopadu 2019

Nehodící se škrtněte


Jiří Jírovec
27. 11. 2019
V době, kdy lid dává najevo, že nechce bývalého komunistu Babiše za premiéra uniká pozornosti, že se na čelné posty tlačí lidé, kteří červenou knížku získali v posledních letech nesvobody.
Jejich budoucnost závisí na správně napsaném životopisu. Důraz je kladen na správnou volbu slovníku a projevení oddanosti době, pokud ji doba žádá.

Výzva politikům


Jiří Jírovec
26. 11. 2019
Nové vedení TOP O9 hodilo ostatním stranám rukavici. Markéta prý má drive (česky drajv).
Stát se ale může jen jedna ze dvou věcí:
1.      Vše zůstane při starém antibabišování a bojování s již neexistujícím režimem; nebo
2.      Někdo statečný vystoupí s analýzou posledních třiceti let a pokusí se navrhnout řešení problémů, které přinesl kapitalismus.

Zatímco Brusel nás chce zatáhnout do Istanbulské úmluvy, Turci se „činí“

Ivan David
27. 11. 2019   parlamentnilisty
Na programu pléna Evropského parlamentu, které začalo předevčírem, bylo navrženo zahájení přístupu Evropské unie jako celku k Istanbulské úmluvě, která má potírat násilí na ženách. Myslím si, že český trestní zákoník oběti násilí už chrání. Jde o to, aby se z veřejných peněz nedotovaly neziskové genderové organizace. 


Vzestup a pád omezenosti

Docent Radim Valenčík
Radim Valenčík
27.11.2019 blog autora
V rámci seriálu o dobré teorii uveřejňuji několik dříve napsaných a aktualizovaných příspěvků, které připomínají nedávné, trochu vzrušená, dění kolem hodnocení uplynulých let a odpovědi na otázku, kdo může za současný stav.

úterý 26. listopadu 2019

Bude líp

Martin Koller
26. 11. 2019
Základními pilíři euromarxistické německé EU jsou lež a korupce. Lež má samozřejmě řadu podob od politické korektnosti, až po různé cenové finty na trhu. Občas je u některých obchodníků vidíme a byly známé už v devatenáctém století. Chcete prodat předražený krám nevalné kvality, který stojí 500. Stáhněte ho na chvíli z výlohy a poté tam vraťte, případně přesuňte do jiné prodejny, nejlépe za hranicemi s velkou cedulí „Sleva, akce nabízíme pouze tento týden skvělý výrobek za výhodnou cenu 550.“ U toho přeškrtnutá bývalá cena 700. Málokdo si vzpomene, že před několika týdny tam byla pětistovka. Ostatně se stačí podívat na ceny a kvalitu stejného zboží u nás a v Německu a porovnat je.

Lenka Procházková: Politika pro každého

Lenka Procházková

Lenka Procházková
26.11.2019 ParlamentíListy
Před padesáti lety bylo dáno do stoupy druhé vydání knihy mého otce spisovatele Jana Procházky „Politika pro každého“.

pondělí 25. listopadu 2019

USA se proti cizím vlivům bránit smějí a my ne? Také Orbán vyhnal Sorose!

Ivan David
25. 11. 2019    parlamentnilisty
Má snad být politickým neziskovkám dovoleno financovat rozvratnou činnost, kterou si občané rozhodně nepřejí? Nevládky se kryjí ušlechtilými cíli, jako je boj proti korupci, ale mimikry jsme už prokoukli.


Fejkování po česku: Politická dadština

Vladimír Pelc
Vladimír Pelc
25.11.2019 VašeVěc
Výrazným nástrojem fejkování po česku je politická dadština. Její premisou je názor a z něho vycházející tvrzení, že vše, co bylo za socialismu, bylo špatné. A k dokázání takových tezí je nutné pomoci si čímkoli; a pokud to není pravda, tím hůře pro fakta.

Náborář Novotný

Luděk Ševčík
25. 11. 2019
S pobavením jsem četl na Forum24 článek „Starosta Řeporyjí Pavel Novotný staví pomník vlasovcům. Komunisté ať se třeba pominou, krčí rameny“. Domnívám se, že lepší službu komunistům poskytnout nemůže. Po takovýchto potrhlých činech se i odpůrci komunistů (ti rozumnější ) přikloní na jejich stranu. Opět byla prokázána nesmrtelnost pořekadla, že aktivní blb nadělá více škody, než školený diverzant. 


Svět ruskýma očima 534

Zajoch
25.11.2019 Outsidermedia
Sdělení uznávaného zdroje o velkých vojenských a politických neúspěších na Blízkém východě je velmi vážná rána pro postavení Trumpa  * * *  Důležitou podmínkou zachování státní suverenity Číny je její strategické partnerství s Ruskem  * * *  Občané Íránu! Spojené státy vás slyší, podporují a bojují spolu s vámi.Očitý svědek: Dezinformační Deník N v akci - Petra Procházková versus Vladimír Franta

Stanislav Novotný
25. 11. 2019
Padla facka na sále. Petra Procházková plácala nesmysly a ve svém špatně připraveném vstupu na pražském Mezinárodním mediálním fóru neústrojně skládala propagandistické příběhy bez ladu a skladu, stejně jako ve své novinářské praxi. Její vystoupení bylo slabé a Vladimír Franta ji ocitoval na stránkách Sputniku. Procházková neunesla nastavené zrcadlo a rozhodla se bránit útokem. ZDE

Svět při pondělní ranní kávičce Terezy Spencerové aneb Informační doplněk k hlavnímu proudu

Snahy o Trumpovo sesazení začínají Američany nudit
Tereza Spencerová
25.11.2019 iPrima
→ po týdnech nudných a důkazově nepřesvědčivých výpovědí podpora americké veřejnosti pro Trumpovo impíčnutí klesla na aktuálních 46 procent, což je už jen o pouhé procento víc, než kolik Američanů impíčment odmítá… liberální protitrumpovská skupina American Oversight v rámci zákona o svobodném přístupu k informacím požádala o dokumenty týkající se ukrajinských aktivit Trumpova advokáta Giulianiho, ale spolu s tím dostala z ministerstva zahraničí celých 100 stran o korupci otce a syna Bidenových tamtéž… fascinující…

NATO odmítlo Ukrajinu kvůli Rusku

25. 11. 2019 lenta
NATO zatím nemá zájem o přijetí Ukrajiny do svých řad. Oznámil to na kanadském bezpečnostním fóru v Halifaxu poradce prezidenta USA Robert O'Brien, informuje agentura RIA Novosti. Podle informací agentury byla O'Brienovi zadána otázka, zda se Severoatlantická aliance potřebuje aktivovat, aby ochránila Ukrajinu před "ruskou agresí". 


neděle 24. listopadu 2019

Pavel Novotný - další případ, a Šafrův žebravý dopis čtenářům

Ivan David
24. 11. 2019
Nejvýraznější postava současné ODS Pavel Novotný, starosta Řeporyjí vygeneroval další způsob, jak na sebe upozornit. Rozhodl se totiž postavit sochu vlasovcům, tedy vojskům generála Vlasova, kteří bojovali po boku německé armády proti postupující Rudé armádě. Ve zřejmé snaze napravit svoji "imič" podpořili Pražské povstání. Představitelé TOP09, Pirátů a ODS se nyní snaží veřejnost přesvědčit, že se Praha osvobodila sama, případně s pomocí vlasovců, a Rudá armáda přišla do již osvobozeného města. 


Veteráni Islámského státu se na Ukrajině cítí už jako v ráji

Ivan David
24. 11. 2019 parlamentnilisty
Džihádista Al Bara Chichani přicestoval s falešným pasem. Dva roky si v poříčí Dněpru v poklidu žil, aniž by se o něj úřady staraly. Pentagon ho však označil za „ministra války Kalifátu“.

Novela zákona o zdravotních pojišťovnách: Pojedou korporace přes mrtvoly?

Petr Umlauf 
24.11.2019 E-republika
K účinné kontrole ZP je zapotřebí zajistit, aby se do orgánů zdravotní pojišťovny mohli dostat zástupci pojištěnců. Tito přímo volení zástupci pojištěnců musí být jasný mandát a možnost, jak ovlivnit směřování pojišťoven. Nový návrh zákona chce pravý opak.


Ještě větší blbec než jsme si mysleli

24. 11. 2019
Naprosto nepřijatelné chování Petry Procházkové komentuje senátor Václav Láska (Strana zelených, KDÚ-ČSL, Piráti) takto:
"Bílý muž se pořád cítí utlačován. Ženy mu berou jeho roli. Chtěj dělat všechno, co on. Ale to nejde. Vždyť je to přeci on, kdo je silnější. Kdo má víc svalů. Prostě na některý věci má jen on. Muž. Je to “jasný, historický a genetický". A pak ten muž dostane políček od té slabé ženy. Očekával bych, že to vlastně ani pořádně nezaznamená. Maximálně nad tím mávne povzneseně rukou. A heleďme se, ne. Pláče, volá o pomoc a dovolává se spravedlnosti. Nevím. Asi ho najednou to bebí bolí." ParlamentníListy Je pozoruhodné, jak dokáže vystihnout podstatu věci.

Asistovaná energetická sebevražda Arménie odmítnuta

Ljuba Stěpušová
24. 11. 2019      pravda
Arménie odmítla plán rozvoje energetiky od USA
Washington je zvyklý na to, že postsovětské země jsou připraveny "střelit se do nohy", jen aby nespolupracovaly s Ruskem. Jerevan se však zřekl plánu USA na modernizaci jeho energetického systému. "Plán rozvoje arménského energetického systému na období 2020 - 2036 s minimálními náklady", připravený v rámci programu USAID "Liberalizace trhu a obchod s elektřinou", není pro arménskou vládu povinný a může sloužit pouze jako vodítko, ale nic víc".

Neoliberalismus v Jižní Americe jde do kytek

Václav Umlauf 
24.11.2019  E-republika
Tento kontinent ukazuje, že systém globální loupeže začíná narážet na své meze. Pak už nebude ani pastva pro střední třídu, která snad otevře oči a uvidí, jak byla pitomá v zájmu jednoho procenta. A Česko asi bude jako obvykle poslední země, která se probere z neoliberálního obluzení.

Několik krátkých komentářů k fašistickému převratu v Bolívii

24.11.2019  The Saker
Toto jsou lidé, kteří se právě dostali k moci (FOTO)
Všichni jsou členové jednoho fašistického „křesťanského“ kultu.
A takhle zacházejí s těmi, kdo se jim odvážili vzdorovat:

Protofašismus

Vladimír Pelc
24.11.2019  VašeVěc

Protofašisté jsou pařeništěm fašismu, jsou jeho předobrazem, vzorem, první fází, počátečním stupněm (řec. protos – první). Zprvu se projevují útoky slovními, následně útoky fyzickými. Útoky na občany, kteří mají jiný názor.