Reklama

sobota 7. prosince 2019

Příběh o 1002. noci: Turci dobývají Balkán tak, jak to Osmané nedokázali ani za 400 let!

Yekta Uzunoglu
7. 12. 2019
Někdy před třemi roky, jsem se pohyboval v Egyptě a Súdánu a i Libyi. Chtěl jsem zjistit přesnou motivaci islamistů, proč podporují Turecko, když jsou Arabové. Ze všech stran jsem slyšel jen jednu standardní odpověď: byli to přece Turci, kteří dokázali dojet až k branám Vídně a přivezli do Vídně Islám! Tak je to opět jedině Turecko, co dokáže dobýt Evropu! Proto stojíme za Tureckem, i když máme lecjaké výhrady vůči Turkům a i když nejsme Turci, tak všichni jsme přece mohamedáni a hlavně – jsme bratři!


Nesnesitelná lehkost hlasování v Europarlamentu. Hlavně proti Rusku


Ivan David
7. 12. 2019 parlamentnilisty  a ZDE

Jako poslanec Evropského parlamentu jsem se ucházel o členství v Delegaci EU - Rusko. Myslím si totiž, že je zájmu jak našem, tak ostatní Evropy udržovat obchodní a diplomatické vztahy s tak významnou zemí. Bylo mi bohužel umožněno stát se jen pouhým náhradníkem. Přesto jsem se zúčastnil ustavující schůze delegátů. Tušil jsem, že by se mohla odehrát nějaká taškařice.

Velká vlasovská komedie 1: Výměna modrého ptáka za svastiku a odměny za zradu

Martin Koller
7. 12. 2019
Současnou komedii kolem pomníku takzvaných vlasovců je třeba vnímat v souvislostech, jako ostatně veškeré české politické komedie od roku 1989, kdy jsme vyrazili na cestu německé kolonie, aniž si to většina z nás uvědomila. Ostatně i před tím jsme si za různých režimů užili politických komedií dost a dost. Je třeba si položit otázku, proč najednou taková hlasitá komedie kolem vlasovců. Vždyť oslavovat je začal už před lety Žáček, ředitel ÚSTRu, tedy organizace, která se zabývá obchodováním se svěřenými dokumenty a poskytuje podklady k výběrovému uplatňování zákonů. 


Chvála české rozvážnosti

David Hilbert
7.12.2019   Zvědavec
Podle známého kontroverzního výroku Ústavního soudu z dubna tohoto roku je diskriminace (v tomto případě Rusů) v pořádku, pokud k ní nevedou hanebné pohnutky. Důvody, které k tomu Ústavní soud vedly jsou ve stručnosti tyto.

Po Robertu Ficovi jde kriminálka a Zavrú nás všetkých, čo máme iný názor

redakce VV a Ĺuboš Blaha
7.9.2019 VašeVěc a VašeVěc
„Když někoho popravíte za pravdu, uděláte z něho hrdinu,“ řekl na videu zveřejněném na Facebooku předseda slovenského Směru Robert Fico. Reagoval tak na rozhodnutí Nejvyššího soudu, který potvrdil trest poslanci Milanu Mazurkovi za jeho kritická slova na adresu Romů. Mazurek v souvislosti s odsouzením přišel o poslanecký mandát.

Právnička Jelena Lukaš o „mírumilovném Majdanu“

7.12.2019 Newsone


Překlad klíčové části od 6:19 do 9:30:

Jak je to s produktivitou práce a mzdami u nás

7.12.2019  PravdivěEu
Máme třetinové mzdy oproti průměru zemí EU. Prý proto, že máme nízkou produktivitu práce. Jak to tedy je? Pojďme se na celou věc podívat detailněji.

Součást oslav třicátého výročí?

Ilustrační foto
Onlooker
7.12.2019 Outsidermedia
Zdá se, že zásah nejvyššího státního zástupce (taky by se mohl jmenovat jinak než Zeman, pak se to plete) v kauze Ptačího hnízda zapadá do oslav výročí Sametové revoluce. Hned je v mediích další závan bombastických výroků. Ovšem, podíváme-li se na situaci střízlivě, objeví se nám řada problémů.

Nezapomeňme na 6. prosinec 1941 – neporazitelná armáda už nebyla neporazitelná

Sibiřské divize odehnaly Hitlera od Moskvy (prosinec 1941)
Pozorovatelka 
7.12.2019 Outsidermedia
Po úspěšném tažení Evropou Hitler o letním slunovratu 1941 napadl Sovětský svaz. Měla to být záležitost čtyř měsíců a další hlavní město mu mělo říkat „pane“. Když měl po pěti měsících úporného snažení Moskvu na dohled, stalo se to, co nikdo nečekal – do té doby neporazitelná armáda utrpěla první porážku. Platilo: „Za námi je Moskva, už žádný ústup a jen vpřed“.

Figaro: Cena amerického obilí padá kvůli konkurenci z Ruska!

-kou-
7.112.2019 LeFigaro.fr a PrvníZprávy
Neočekávaně vysoký výnos ruské pšenice vedl k poklesu cen amerického obilí na aukci v Chicagu, píše Le Figaro. Podle publikace Rusko podepsalo smlouvu na dodávku významného objemu levné pšenice do Egypta, což také znemožnilo zvýšit ceny kukuřice a sóji ve Spojených státech.

KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: Novotný vs. Novotný. Starosta Řeporyjí označil bývalého policejního prezidenta za kolaboranta, kterému poplive hrob

Stanislav Novotný o Pavlu Novotném v ruské televizi
Tomáš Vyoral
6.12.2019 iPrima
Ruská televize si po vystoupení starosty Pavla Novotného (ODS) v souvislosti s plánovaným postavením pomníku/sochy Ruské osvobozenecké armádě, tzv. vlasovcům, kterou ruské velvyslanectví označilo za „kolaborantskou ozbrojenou formací vytvořenou nacistickým vedením Třetí říše“, pozvala do vysílání bývalého policejního prezidenta Stanislava Novotného. Ten označil svého jmenovce za blázna, opřel se do „kavárny“ a neziskovek „sorosovského typu“. Ze strany některých novinářů i starosty Řeporyjí se na něj snesla lavina „pravdy a lásky“. Starosta Řeporyjí svého názorového oponenta jako obvykle označil za kolaboranta, kterému, až umře, poplive hrob.

Ranní kávička Terezy Spencerové 7.12.2019

 
Tereza Stencerová si kvůli nám denně přivstane. Díky.
Tereza Spencerová
7.12.2019 iPrima
Ranní kávička Terezy Spencerové je Vaše denní dávka informací k hlavnímu proudu. Tedy těch, které by se neměly opomíjet, pokud chcete být dobře informovaní a chcete mít vždy nadhled. Teď se jen pohodlně usaďte a pusťte se do čtení.

pátek 6. prosince 2019

Dočká se obrození probuzení?


Prof. PhDr. Stanislava Kučerová, CSc.

Stanislava Kučerová
6.12.2019 ČeskéNárodníListy
I. část
Úvodem
Odpověď na jedno „mejlované divení“
„Nechápu, jak ještě člověk v 21. století může mít takové myšlenky jako je vlastenectví… na co si to vlastně hrajete v dnešním globalizovaném světě?? Anonym

Lavrov: Bezohledná expanze NATO pokračuje a cílem jsme my a Čína!

Sergej Lavrov, ruský ministr zahraničí
-kou-
6.12.2019 PrvníZprávy
Rozhodnutí na summitu NATO ohledně rekordního zvýšení aliančního rozpočtu naznačuje, že blok chce dominovat nejen v Evropě, ale také na Blízkém východě.
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov to řekl novinářům po zasedání Rady ministrů zahraničních věcí OBSE v Bratislavě.

Vladimír Čermák: Listopad a „naši“ špioni

Vladimír Čermák
Vladimír Čermák a -rp-
6.12.2019 PrvníZprávy
Mezi knižními novinkami se objevila kniha s názvem Převrat od O. Jurmana s podtitulem „Pravda, fámy a lži o 17.listopadu“.

Tedy o tom, co se tehdy před 30 lety u nás- aspoň podle autora a jeho spolupracujícího týmu - mělo dít. A také o tom, jak se na to dnes někteří z těch, co u toho byli, dívají, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Vladimír Čermák.

čtvrtek 5. prosince 2019

Neříkám tak ani tak, ale na má slova dojde

TARAS2
5.12.2019  TarasovaTerasa
To je v kostce dnešní rozhodnutí nejvyššího státního zástupce Zemana. Dopadlo to podle očekávání, podle, tak, jak se justice a souvisící státní orgány chovají po celých třicet let a opakovaně potvrzují, že jsou onou žábou na prameni, kazišukem, rozvracečem společnosti, morálky a demokracie, parazitem. A jsou na světelné roky vzdáleny od přijímání spravedlivých odměn za svou esenciálně mizernou práci. A nic jiného než revoluční právo je nedonutí pracovat tak, aby si mzdu alespoň z části zasloužily. A protože revoluční přístup je v současné prakticky okupované zemi vyloučen, protektoři nesvolí, je situace zabetonována na věky, podobně, jako se zdála být zabetonována komunistická diktatura. Která se ovšem ve srovnání se současným stavem začíná jevit v růžových barvách. Jak říkával český agent CIA nejvyššího řádu, to jsou ty paradoxy.

Nočná mora nepoctivých potravinárov sa naplnila: Do troch sekúnd budeme vedieť všetko o produkte, ktorý práve kupujeme

Na snímke v popredí Patrick Linhart
5.12.2019 HlavnéSprávy
Na Slovensku vzniká konečne projekt pre nás všetkých. Radovať sa môžu hlavne uponáhľaní rodičia a všetci, ktorých už nebaví stráviť v obchode hodiny čítaním zloženia produktov a všetci tí, ktorí sa chcú jednoducho a rýchlo dozvedieť, odkiaľ potravina pochádza, či je zdravá a či výrobca neklame a nepodvádza v deklarovanom zložení. Nočná mora nepoctivých potravinárov sa teda naplnila

Dotaz z České televize: Jak se cítíte, vy topící se?

Vladimír Stwora
5.12.2019  Zvědavec
Přišel mi mail. Z České televize. Píšou mi:


Dobrý den,

obracím se na vás s prosbou o reakci na záměr Asociace komunikačních agentur, která po pondělní konferenci v Senátu oznámila, že bude apelovat na zadavatele reklamy, aby kvůli reputačnímu riziku neinzerovaly na dezinformačních webech. Vycházet chtějí ze seznamu slovenského serveru kospiratori.sk, který zařazuje i váš web na seznam stránek se sporným obsahem – výzva by se tak měla týkat i vašeho webu.


Magor z Řeporyjí Pavel Novotný (ODS): Jeho jmenovec Stanislav Novotný vysvětluje 100 milionům diváků TV Rusko 1, že ne všichni Češi podporují nacisty. “Starosta Řeporyjí má podporu Pražské kavárny, která je marginální, a médií, kterým už nikdo nevěří.”

4. 12. 2019 Höppner
EXKLUZIVNĚ – Škody na pověsti České republiky, které napáchal Pavel Novotný (ODS) v jedné z nejsledovanějších televizí světa jsou devastující. Rusko tuto ostudu nepřejde mávnutím ruky a již se vynořují zprávy o rušení koncertů a výstav. Může to být teprve začátek.

Manipulátoři a revizionisti - 3: Jak být „proruským"

Docent Radim Valenčík
Radim Valenčík
5.12.2019 bloga autora
Řízením osudu, které oprávněně bývá považováno za nevyzpytatelné, jsem se dostal k diplomové práci Jakuba Merce "Motivace české alternativní a dezinformační mediální scény k revizionistické aktivitě" zpracované na Univerzitě Karlově (Fakulta sociálních věd, Institut politologických studií, Katedra bezpečnostních studií). Její významnou část (12 stran) tvoří rozhovor se mnou a Mercův komentář. Shodou okolností to bylo právě v době, kdy jsem pro jednu pracovní skupinu připravoval podklad o úrovni vzdělání na vysokých školách v ČR a současné době a kdy jsem jako příklad uváděl stav v oblasti závěrečných prací. Rozhovor, který J. Merc v práci uveřejnil, považuji za přínosný a Mercův komentář za poučný. Podrobný úvod k němu jsem uveřejnil v prvním dílu, viz:

středa 4. prosince 2019

Absolutně nezbytná úloha slovníku v boji ČT proti Rusku

Lubomír Man
4. 12. 2019
Včera ve 21.30 hod jsem na ČT 24 sledoval pořad Horizont, moderovaný Tomášem Šponarem. Samozřejmě, ta nejhrubší protiruská propaganda jako vždy, takže v tomto směru nic nového – až na jedinou věc. A to totálně naddimenzovanou přemíru následujících dvou výrazů: ruská hrozba a nelegální anexe Krymu Ruskem. Jako kdyby si moderátor dal pro tentokrát za úkol narvat obojí, ať to stojí, co stojí, pokud možno do každé věty svého referátu. A bylo to opakování téhož a stále dokola a dokola tak nápadné a nepřirozené, že nemohlo být náhodné.

Manipulátoři a revizionisti - 2: Idiocie z ortodoxie

Docent Radim Valenčík
Radim Valenčík
4.12.2019  blog autora
Řízením osudu, které oprávněně bývá považováno za nevyzpytatelné, jsem se dostal k diplomové práci Jakuba Merce "Motivace české alternativní a dezinformační mediální scény k revizionistické aktivitě" zpracované na Univerzitě Karlově (Fakulta sociálních věd, Institut politologických studií, Katedra bezpečnostních studií). Její významnou část (12 stran) tvoří rozhovor se mnou a Mercův komentář. Shodou okolností to bylo právě v době, kdy jsem pro jednu pracovní skupinu připravoval podklad o úrovni vzdělání na vysokých školách v ČR a současné době a kdy jsem jako příklad uváděl stav v oblasti závěrečných prací. Rozhovor, který J. Merc v práci uveřejnil, považuji za přínosný a Mercův komentář za poučný. Podrobný úvod k němu jsem uveřejnil v prvním dílu, viz:

Je Evropská komise neomylné božstvo?

Lubomír Man
Lubomír Man
4.12.2019
Jistě je, vždyť je to komise složená z lidí tak nesmírně moudrých a nadaných rozumem tak bezchybným a neselhávajícím, že jakýkoli omyl či chybný úsudek kteréhokoli z jeho osmadvaceti členů je naprosto vyloučen. A je vynikající okolností, že míru této nadlidské duševní dokonalosti celé komise jako celku i každého z jejích členů zvlášť jsme si mohli my Češi v minulosti (a můžeme tak činit i v přítomnosti) tak říkajíc osahat na jednom z členů této komise, jímž je naše krajanka a komisařka Věra Jourová. 

Pravda spojuje, zatajování rozděluje


Patrick Ungermann
4. 12. 2019
Listopadové dny jsou nejen výročím svobody před třiceti lety, ale i jisté nesvobody před dvaceti lety, nesvobody, která se mezi námi, mrška, drží. Mluvím o takzvaných událostech v Matiční ulici v Neštěmicích v Ústí nad Labem. K jejich dvacetiletému výročí promluvil v televizi jejich svědek. Jeho váhavá, poněkud zakřiknutá výpověď dávala v jedné věci smysl: „Tady se to hodně zvrtlo v době, kdy sem do pěkných bytových jednotek sestěhovali lidi, co hodně dlužili za bydlení.


Hongkong: Jenom hlupáci hovoří o demokracii

Z Hongkongu
-rp-
4. 12. 2019 PrvníZprávy
Po roce 1997 se západní propaganda dostala do směšné situace. Britskou správu Hongkongu považuje za demokratickou, současnou čínskou správu naopak za vměšující se do demokratických pravidel nastavených na dohodnutých 50 let (od roku 1997).

Manipulátoři a revizionisti - 1

Radim Valenčík
4.12.2019 Blog autora
Řízením osudu, které oprávněně bývá považováno za nevyzpytatelné, jsem se dostal k diplomové práci Jakuba Merce "Motivace české alternativní a dezinformační mediální scény k revizionistické aktivitě" zpracované na Univerzitě Karlově (Fakulta sociálních věd, Institut politologických studií, Katedra bezpečnostních studií). Její významnou část (12 stran) tvoří rozhovor se mnou a Mercův komentář. Shodou okolností to bylo právě v době, kdy jsem pro jednu pracovní skupinu připravoval podklad o úrovni vzdělání na vysokých školách v ČR a současné době a kdy jsem jako příklad uváděl stav v oblasti závěrečných prací.

úterý 3. prosince 2019

Bez otazníku: Příprava na válku s Ruskem

Stanislav A. Hošek
3. 12. 2019
Nedoporučuji brát na lehkou váhu aktivity „rychtáře“ z Řeporyj. Je to sice po otci tlučhuba a exhibicionista, ovšem bez jeho vtipnosti a invence. Jelikož je celkově málo nápaditý, tak mu nezbývá nic jiného, než aby exhibovat primitivně, jako klaun. V té roli si v současné drsné době příznačně vybral pozici vrcholku ledovce veškerého hnusu, sprostoty, vulgární mluvy i chování v naší společnosti. Do role klauna se vtělil vědomě, leč je to lživá póza, jíž vychytrale mate ostražitost veřejnosti i institucí.

Retro: Sedm těžkých hříchů EU

Květa Pohlhammer Lauterbachová
3.12.2019  E-republika a Outsidermedia
Když Brusel roztáhl 750 miliardový deštník, věřilo se, že jenom samotný slib pomoci dokáže uklidnit natrvalo finanční trhy. To se ovšem ukázalo být velkým omylem...


Torsten Ricke, korespondent německého Handelsblattu v Curychu, si položil otázku, jaké jsou příčiny toho, že se Evropská unie kvůli euru žene do stále hlubší krize. Vyvodil ze svých úvah 7 těžkých hříchů, se kterými by čtenáři měli být obeznámeni:

NATO sa začína topiť v ťažkostiach aneb Ponurá atmosféra pred slávnostným samitom „najdrahšieho“ sedemdesiatnika na svete

František Škvrnda
František Škvrnda
3.12.2019 NovéSlovo
V Londýne sa bude 3. a 4. decembra 2019 konať samit NATO, ktorý je venovaný 70. výročiu založenia paktu. Na rozdiel od pompézneho samitu k 60. výročiu vzniku organizácie, ktorý sa 3. a 4. apríla 2009 konal vo francúzskom Štrasburgu a nemeckých mestách Kehl a Baden-Baden, bolo tentoraz 3. a 4. apríla len stretnutie ministrov zahraničných vecí členských štátov vo Washingtone. Doplníme, že v apríli 1999 pri 50. výročí svojho vzniku pakt barbarsky bombardoval malú Juhosláviu.


Je evropská komise neomylné božstvo?

Lubomír Man
3. 12. 2019
Jistě je, vždyť je to komise složená z lidí tak nesmírně moudrých a nadaných rozumem tak bezchybným a neselhávajícím, že jakýkoli omyl či chybný úsudek kteréhokoli z jeho 28 členů je naprosto vyloučen. A je vynikající okolností, že míru této nadlidské duševní dokonalosti celé komise jako celku i každého z jejích členů zvlášť, jsme si mohli my Češi v minulosti (a můžeme tak činit i v přítomnosti), tak říkajíc osahat na jednom z členů této komise, jímž je naše krajanka a komisařka Věra Jourová. 


Hongkong: Humanismus demonstrantů jako řemen

Oběť politicky motivovaného útoku "demokratů"
-rp-
3.12.2019 PrvníZprávy
Tak jsme se dozvěděli, že v neděli tisíce lidí v Hongkongu znovu protestovali proti místní samosprávě, kterou viní z omezování demokracie.
Přes den se konalo několik povolených manifestací, včetně "pochodu vděčnosti" k americkému konzulátu, ale to je jenom český mírně cenzurovaný pohled, upozorňuje v komentáři pro Prvnizpravy.cz František Roček.


Cinklý audit, aneb když dojmologie nahrazuje důkazy

Grafika UCHO24
Růžena Chrastekova
3.12.2019 VašeVěc
Zase se tady s veřejností hraje taková primitivní až hra, kde se tato veřejnost má stát tribunálem, majícím za úkol vyřknout co nejpřísnější trest, vyslovit nadiktované odsouzení nepřítele lidu přímo. Diktuje zase, opakovaně, ta stejná parta zhrzených poražených ve volbách a jejich servis v zlořádství, fašizoidní spolek MCH. Beztak se ještě narychlo přidá hrstečka umělců bez slušného angažmá a tudíž bez dostatečných honorářů.

pondělí 2. prosince 2019

Iščenko: Ukrajina zamořená nacionalismem nebyla nikdy schopna vytvořit jeden politický národ

2. 12. 2019 ukraina
Existuje termín "politický národ", kdy lidé různých národností se stejným občanstvím jsou považováni za jeden národ, konstatoval politolog. "Krymští Tataři, Ukrajinci, Rusové, Arméni, Řekové a další, ti všichni tvoří jeden politický národ". No, teoreticky by to tak mělo být", pokračoval Iščenko.

Výroční zpráva BIS Chvojkovice-Brod

 
David Dvořák
2.12.2019   Zvědavec
Ti čučkaři musejí být fakt slušnej oddíl - vydat výroční zprávu za r. 2018 na konci roku 2019 ... ta rychlost, ta operativnost, zkrátka solidní výkon hodný uznání.


Francie vyzývá USA, aby přestaly vnucovat své zbraně zemím NATO!

Americká "stealth" stíhačka F-35
2.12.2019  lejdd.fr a  PrvníZprávy
USA by neměly ukládat členům NATO povinnost nakupovat jejich zbraně, uvedla francouzská ministryně ozbrojených sil Florence Parlyová v rozhovoru pro Journal du Dimanche.


Sedm pragováků z českého parlamentu a jejich pokusný balónek

https://www.facebook.com/top09cz/videos/455260975191623/
Ivan David
2. 12. 2019
Skupina sedmi poslanců prohlásila, že stvořili jakousi "Pražskou výzvu k informační odpovědnosti" adresovanou americkým zákonodárcům, aby je přesvědčili, že mají vymezit legislativní mantinely sociálních sítí tak, aby se jimi nemohlo šířit to, co se těmto českým zákonodárcům nelíbí. Oni sami tomu říkají dezinformace. Definici pojmu dezinformace samozřejmě neposkytli. Za daleko nejzajímavější na celé této politické epizodě se mi zdá otázka, co je to vlastně za nápad. Je to výplod spolčení neřízených střel, nebo "pokusný balónek" jako úvod do široce koncipované akce?

2. 12. 2019 - Svět při pondělní ranní kávičce Terezy Spencerové - Informační doplněk k hlavnímu proudu

Atlantic council
Teraza Spencerová
2.12.2019 iPrima
Ranní kávička Terezy Spencerové je Vaše denní dávka informací k hlavnímu proudu. Tedy těch, které by se neměly opomíjet, pokud chcete být dobře informovaní a chcete mít vždy nadhled. Teď se jen pohodlně usaďte a pusťte se do čtení.

DWN: Bez Ruska v podobě nepřítele ztratí NATO smysl své existence!

Ronald Barayon a -kou-
2.12.2019  DeutscheWirtschaftsNachrichten.de a PravníZprávy
Dříve mělo NATO očividného protivníka - Varšavskou smlouvu pod vedením SSSR, napsal Deutsche Wirtschafts Nachrichten.

Varšavská smlouva však už 30 let neexistuje a Aliance se vůbec nezměnila. Kromě toho generální tajemník organizace Jens Stoltenberg dělá vše pro to, aby Rusko, dědic Sovětského svazu, bylo nadále považováno za nepřítele, protože bez něj NATO ztratí smysl své existence, vysvětlil autor článku Ronald Barazon.

Flash – za krach Tomanovy návštěvy v Rusku může technická záležitost. Z české strany.

vlkp
2.12.2019 KosaZostra čili vlkovobloguje.wordpress.com
Nebudu se ptát jestli si ještě pamatujete tu obrovskou bouři,které jsme byli svědky v uplynulých dvou dnech ohledně předčasného ukončení cesty do Ruska ministra zemědělství Tomana v důsledku ruskou stranou nepovoleného vnitrostátního přeletu do Kazaně,kde byla připravena řada jednání mezi tatarskými podnikateli a subjekty pro české byznysmeny, Tomana doprovázející.

Otvorená rebélia voči koloniálnemu statusu: pokus vrátiť zlato domov. Aký bude trest?

Ilustračné foto
Ivan Lehotský
2.12.2019  HlavnéSprávy
Slovensko chce svoje zlato naspäť, hovorí 43 poslancov Národnej rady a v stredu sa to môže stať potvrdeným oficiálnym štátnym stanoviskom. Je to rukavica hodená do tváre impéria, vyjadrenie nedôvery veľmociam. Reakcie nebolo ťažké predvídať.

12. kapitola esejů o Češích

Profesor Mojmír Grygar
Mojmír Grygar
2.12.2019
4. Kauza kontroverzních církevních restitucí, která se v těchto dnech znovu vynořila, je důkazem toho, jak se otázka dědictví nenadále smrskla na hmotné věci – statky, budovy, zámky, lesy, pole, rybníky – a jak se, podle Komenského, z duchovních náhle stali důchodní. Všechny větší, menší a dokonce i nově vzniklé církve a církvičky se svorně semkly kolem katolické církve, aby uznaly její dominantní postavení. 

neděle 1. prosince 2019

V Rumunsku se naplno odhalují manipulace z krvavé revoluce roku 1989

Poprava N. Ceaucesca a jeho ženy Eleny
MESSIN
2.12.2019 Messin
Zatímco ve východní Evropě roku 1989 vcelku nenásilně padaly komunistické režimy, trochu jiný průběh měly revoluční události v tehdejším Rumunsku. V televizi se kromě strašidelných záběrů (dětských!) mrtvol vytažených z márnic, falešně označovaných za oběti Ceausescovy tyranie, hovořilo i o tajemných teroristech, a údajných Ceausescových „sirotcích“, kteří se jako démoni vynořovali z úkrytů (i kanálů) aby dále bojovali za starý komunistický režim.

Svět ruskýma očima 535

Zajoch
1.12.2019 Outsidermedia
Činnost vojenských technických městeček   * * * Dražší než zlato  * * *   Může nastat nová vlna celosvětové krize

Macron se zastal Ruska před NATO

1. 12. 2019  lenta
Hlavním protivníkem NATO vůbec není Rusko nebo Čína, ale mezinárodní terorismus. Tento názor vyslovil francouzský prezident Emmanuel Macron v předvečer jubilejního summitu NATO, věnovaném 70. výročí aliance, píše německý list Bild. Makron usiluje o užší spolupráci s Ruskem, poznamenávají noviny. "Je Rusko naším nepřítelem? Tomu nevěřím", řekl francouzský prezident a dodal, že by chtěl v Evropě vybudovat "novou architekturu důvěry a bezpečnosti".

Mám pro premiéra Babiše dvě zprávy

Lubomír Man
1. 12. 2019
Mám mezi svými přáteli a známými též několik náruživých fandů premiéra Babiše. Tak náruživých, že téměř všichni z nich vlastní Babišovu knihu O čem sním, když náhodou spím, a o tomto díle a též o Babišovi zvlášť dokázali vést až do nedávna i docela nadšené rozpravy.
Ale to nadšení téměř u všech - a to je první z obou zpráv, které pro preméra mám - až neuvěřitelně ochladlo po 19. listopadu t.r., kdy premiér při své návštěvě Ukrajiny pronesl v přítomnosti svého ukrajinského protějšku mimo jiného i toto: „Česká republika nadále neuznává nelegální anexi Krymu a odsuzuje ji“.

Oslavy proběhly ve znamení posilování legendy

Oskar Krejčí
1.12.2019 NovéSlovo
Sedmnáctý listopad máme za námi. Jak byste hodnotil ten letošní?
Oslavy proběhly ve znamení posilování legendy o 17. listopadu. Zásadní roli přitom sehrála veřejnoprávní média, jejichž programové skladbě se přizpůsobili snad všichni politici – s výjimkou prezidenta. Černobílé chápání sametové revoluce bylo spojeno s vyprávěním vybraných pamětníků, které z celého převratu udělalo vítězství statečných studentů nad slabomyslnými násilníky. Až příliš mnoho lidí ve jménu pravdy a lásky šíří nenávist.

Řídí naši zahraniční politiku Hřib, Kolář, Kubera a Novotný?

Stanislav Novotný
1.12.2019 PrvníZprávy
Vládo! Máš řídit zahraniční politiku České republiky. K tomu tě snad máme! , vyzývá Stanislav Novotný, bývalý policejní prezident a předseda Asociace nezávislých médií.
Ptá se Stanislav Novotný

EU nepodpořilo otrokářský systém nelegálních izraelských osad (rozhovor)

Zdeněk Jehlička
1.12.2019     E-republika
Pokud nedojde na českém trhu k jasnému označení produkce z nelegálních izraelských osad Západního břehu, bude možné legitimní výzvy k jeho bojkotu opřít i o rozhodnutí Nejvyššího soudu Evropské unie. Na toto zboží bude napříště v EU pohlíženo jako na nežádoucí, což vede již dnes zastánce Izraele až k hysterickým reakcím.

Stal se Babiš s Koudelkou součástí deep state v Česku?

Jiří Vyvadil
Jiří Vyvadil
1.12.2019 VašeVěc
Žijeme ve světě, kdy nejvýznamnější státníci EU usilují v rostoucí míře o spolupráci s Vladimírem Putinem. Prezident Francie Emanuel Macron, který zdá se nejaktivnější z evropských hlav států už prakticky rok razí tézi Evropy od Lisabonu po Vladivostok, tvrdí, že Evropa bez Ruska není Evropou a bez něho zanikne, tvrdí, že NATO by mělo skončit s nepřátelstvím vůči Rusku a Číně a že NATO prožívá svou mozkovou smrt.

Ivan David v Parlamentu EU pochybuje, že EU mluví a jedná v zájmu obyvatel Evropy (VIDEO)

Poslanec MUDr. Ivan David (SPD) v Parlamentu EU
zastupuje české národní zájmy
Ivan David
1.12.2019 vystoupení v Evropském parlamentu
Záznam vystoupení poslance MUDr. Ivana Davida (SPD) v Parlamentu Evropské unie 27.11.2019