Reklama

sobota 14. prosince 2019

Pomník Heinricha Himmlera v Praze Řeporyjích

Michal Brand
14. 12. 2019
Heinrich Himmler by si rozhodně zasloužil pomník k uctění památky. Nezůstávejme jen u Vlasovců, kteří společně s Wehrmachtem a SS bojovali hrdinně a statečně proti strašlivému Sovětskému Svazu. A kdyby bývali Vlasovci společně s německými vojáky z SS a wehrmachtu zvítězili, mohli být Češi ušetřeni hrůz komunistické totality. Neboť by Češi všichni do jednoho (kromě několika málo „poněmčení hodných“ kolaborantů) proletěli komíny krematorií nacistických koncentračních a vyhlazovacích táborů společně s příslušníky ostatních slovanských národů a židů. 


Satanovský vyčíslil neočekávané tahy Ruska, které zmařily plány Západu proti němu


Grigorij Jegorov
14. 12. 2019  rueconomics
Rusko za poslední roky realizovalo řadu pro Západ neočekávaných tahů, které zmařily plány USA a NATO. Hovořil o tom politolog Jevgenij Satanovský.
Podle vyjádření experta zlom v zahraniční politice RF nastal po mnichovském projevu Vladimíra Putina v roce 2007. Tehdy, jak tvrdí Satanovský, "Moskva pochopila, že ji nikdo nemá rád a mít rád nehodlá, že žádná rovnost a rovnoprávnost nebude – zadupou a zaženou nás do bahna".

Bdělost a ostražitost je nutné vtloukat do hlav studentů dokud jsou duté

Jiří Jírovec
14. 12. 2019
K článku doc Valenčíka ZDE
Radim Valenčík se na NR zmínil [1] o diplomové práci Jakuba Merce "Motivace české alternativní a dezinformační mediální scény k revizionistické aktivitě".
Je jedním z několika lidí, s nimiž autor mluvil o jejich publikační činnosti, která se odehrává mimo mainstreamová media. Docent Valenčík uvádí, že otázky, které dostal a jeho odpovědi zaujímají významných 12 stránek a dodává, že rozhovor považuje za přínosný a Mercův komentář za poučný.

Zbořil: Termín liberální demokracie je vrchol zmatenosti (VIDEO)

Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz
Zdeněk Zbořil a -rp-
14. 12.2019 PrvníZprávy
V poslední době se hodně demonstruje, připomeňme Hongkong, Francii a u nás Milion chvilek, ale tím to nekončí. Nemůže to být také protest proti kapitalismu? 
A co vy na to všechno pane Zbořile?


Senátor zuří: Vítězství Johnsona je katastrofou pro Česko

Jaroslav Doubrava, senátor
-rp-
14. 12.2019  PrvníZprávy
V britských volbách šéf konzervativců Boris Johnson zvítězil. Ne příliš lidsky vystupující konzervativní strana bohužel získala nejméně 362 mandátů, víc než před dvěma lety. Johnson získal v poslanecké sněmovně pohodlnou většinu.

V Británii volby nedopadly. Co fčil?

David Dvořák
14.12.2019 Zvědavec
Hřejivé paprsky láskyplného EU sluníčka a zbožná EU přání se v Británii srazily s realitou. Bude zajímavé sledovat, co se nyní bude dít.

pátek 13. prosince 2019

13. 12. 2019 - Svět při páteční ranní kávičce Terezy Spencerové aneb Informační doplněk k hlavnímu proudu

A teď možná přijde i Brexit...
Tereza Spencerová
13.12.2019 iPrima
Ranní kávička Terezy Spencerové je Vaše denní dávka informací k hlavnímu proudu. Tedy těch, které by se neměly opomíjet, pokud chcete být dobře informovaní a chcete mít vždy nadhled. Teď se jen pohodlně usaďte a pusťte se do čtení.


Nelegální pistole ČZ 75 za 20.000 Kč a náboje za 10 Kč – to je realita v ČR

Pistole CZ 75 ráže 9 mm
Pavel Opl
13.12.2019  SvobodnéNoviny
Říká bývalý policejní rada Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu služby kriminální policie a vyšetřování. A dodává : Nechte lidem legální zbraně. Snažit se zlikvidovat legální držení zbraní je naprostý nesmysl.

Rusko: Nizozemci chtějí skrýt své chyby při vyšetřování katastrofy MH17!

-kou-
13.12.2019 RIA.ru a PrvníZprávy
Nizozemsko chce skrýt své vlastní chyby při vyšetřování katastrofy MH17 tím, že se snaží proti Rusku vznést nárok na vydání bývalého velitele jedné z jednotek protivzdušné obrany samozvané DLR Vladimira Cemacha.


Michal Kobza: Kmentův pamflet o Zemanovi

Michal Kobza
13.12.2019   VašeVěc
Bylo by zajímavé vědět, kdo podporuje politické romány známého divotvorce Kmenty. Kmenta se vlastně živí jen sepisováním politických pamfletů. S jistým zájem jsem si přečetl jeho novou knihu „Rudý Zeman“.

Zelenský předložil "formuli budoucnosti" pro úspěšný rozvoj Ukrajiny


Maxim Panov
13. 12. 2019    rueconomics
Ukrajina může dokázat celému světu, že "nemožné je možné", prohlásil prezident Vladimír Zelenský. Svou "formuli budoucnosti" vyložil časopisu Nová doba. Svět v roce 2020. Hlava Ukrajiny hovořila o svém vidění budoucnosti země v pěti důležitých bodech, z nichž hlavním je dosažení míru. Bez navrácení vězněných osob a míru na území státu nemůže být žádný rozvoj, soudí Zelenský. Na druhém místě v seznamu podmínek se ocitla efektivnost a průhlednost "pravidel hry, závazných pro všechny". Sem přiřadil spravedlnost soudů, vítězství nad korupcí a rovnost každého před zákonem.

Dosud největší facka EU! 368:191

Radim Valenčík
13. 12. 2019     blog autora
Sledoval jsem celý přenos. ČT hystericky proti Johnsonovi. Stojí za to se na to trapné účinkování podívat i zpětně. Hlavně a především: Největší facka pro EU.
Přihlouplá politika domnívající se, že vše zmanipuluje vydíráním.
Ale také debakl a vlastně i konec přihlouplé "radikální levice", kterou prezentuje Corby.
P. S. Nejsem fanda "ministra novičoka", ale hloupost druhé strany je zarážející.
První odhady
368 : 191 Johnson : Corbyn (upřesněno dnes dopoledne 364 : 203 - pozn. red. NR)
Mj. k tomu patří i toto, co jsem napsal těsně před tím:
Moc jsem nevěřil v tzv. "neomarxismus".
Ale nějak se mně zdá, že je snaha prosadit: "Blbečci všech zemí, spojte se!"

Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/7379-dosud-nejvetsi-facka-eu-368-191.hZdroj: http://radimvalencik.pise.cz/7379-dosud-nejvetsi-facka-eu-368-191.html

Potomci kolaborantů z řad pronacistické šlechty podplatili českou justici a čekají je další pohádkové restituce: kraj i s nevolníky!

Vzpamatuje se česká justice a zavře dveře
všem těm Salmům a Lichtensteinům?
Daniel Novák
13.12.2019 NWOO
,,Uteče pár let, lidi tady budou mít problém se nažrat, a pak jim bude jedno, co se komu vrátí“ – Karel Schwarzenberg, 1990

Hampl: Kdo je v pozadí současného hroucení civilizace?

Petr Hampl, nezávislý sociolog
Petr Hampl
13.12.2019  PrvníZprávy
Za poslední dny jsem tu stejnou otázku dostal víc než desetkrát. Kdo zorganizoval současné hroucení evropské civilizace a vpád migračních hord, které končí faktickou kolonizací Evropy a nahrazením původních obyvatel. Vždyť se to přece nemůže dít náhodně.


Dinosaurus NATO se ztěžka vleče

Připomenutí agrese letectva NATO v Jugoslávii (1999)
Finian Cunnigham
12.12.2019 ICH, překlad Zvědavec
Roztržky a nevraživost na summitu NATO, který proběhl tento týden, nebylo možné skrýt, dokonce ani pomocí strojených výzev k „jednotě“. Američany vedená vojenská aliance je dinosaurus, který rozhodně překročil dobu svého zániku.

Jak válečník Wehrmachtu von Schoeller cvičil vlasovce

Velitelé SS-RONA (později začleněni do ROA)
likvidují Varšavské povstání (1944)
Jiří Jaroš Nickelli
13.12.2019 
ČNL
Haló noviny upozornily dne 9.12. 2019 na adorace nacistického generála  ve spojitosti s uctíváním vlasovců. Zde přinášíme další příklad.

Lži a vytlemení politici z opozice - tak se v Praze "slavil" tragický den v Ostravě

Růžena Chrastekova
13.12.2019 VašeVěc

Morální zrůdnost milionchvilkařů, s vytlemenými opozičními politiky na Václaváku v Praze v den, kdy každý elementárně slušný člověk v naší zemi byl zděšen a smuten z toho, co se odehrálo v Ostravě, je nejpříhodnějším vysvědčením té menšiny, hrstky lidí, usilující o destabilizaci a rozvrat naší společnosti. Jejich amorálnosti, naprosté absenci empatií, slušnosti, soucitu, sounáležitosti.

čtvrtek 12. prosince 2019

Pentagon vyzkoušel dohodou INF zakázanou raketu středního doletu


Anna Orlová
12. 12. 2019     rueconomics
Pentagon provedl zkušební start rakety středního dosahu, zakázanou smlouvou INF. V souvislosti s tím bylo území nad Tichým oceánem západně od letecké základny Vandenberg v délce asi tisíce kilometrů uzavřeno.

Jako na zavolanou

Martin Koller
12. 12. 2019
Z vojenského a bezpečnostního hlediska se toho událo v posledním týdnu dost. Summitu NATO se budu věnovat v dalším článku, takže zbývají dvě zajímavosti. Vyšinutého střelce, který zavraždil šest lidí v Ostravské nemocnici, můžeme částečně pominout, ale jen částečně. Vraždil naštěstí ilegální zbraní. Nicméně i tak můžeme předpokládat posílení propagandy k odzbrojování občanů naší země, aby byli následně vydáni teroru afroislámských migrantů. Euromarxistická propaganda prosáklá nenávistí k bílým a křesťanským Evropanům se fakty obvykle nezatěžuje. 

Pozn. red. I.D. Šlo pravděpodobně o "poruchu s bludy", dříve "paranoický vývoj s hypochondrickým bludem"

Řeč na jednání frakce Identita a demokracie v Talinu

Ivan David
12. 12. 2019
Vážený pane ministře, vážení kolegové, milí hostitelé,
děkuji vám za příležitost se s Vámi setkat v tomto krásném městě a znovu ho vidět po 16 letech. Obdivoval jsem zde především množství středověkých budov, jaké se skoro nikde v Evropě nezachovaly v takovém počtu. Fascinovala mě nejstarší lékárna na světě, která je stále v provozu.
Připomínám to zde proto, že si všichni vážíme historické kulturní kontinuity. To už dnes zdaleka není samozřejmostí. Stále více lidí žije jen přítomností a svými bezprostředními zájmy.
 Pozn.: Originál je na konci textu:

Jaroslav Bašta: O starostovi z Náckova

V Řeporyjích celá koalice  ODS, ANO, Zelených a Pirátů
jednomyslně pro přejmenování obce na Náckov
Jaroslav Bašta
12.12.2019  PrvníZprávy
Naši předkové již od středověku měli svérázný smysl pro humor, což nám dokazují jména mnoha českých a moravských obcí, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Jaroslav Bašta.

Podivuhodná existence mediálních lží o svobodě

PPK
12.12.2019  Outsidermedia
Když jsem v říjnu otevřel televizi, uviděl jsem upoutávku: „Třicet let svobody!“. Když jsem v listopadu zapnul rozhlas, tak tam bylo totéž: „Třicet let svobody!“ Připojím se dnes na internet a opět je to stejné. Možná, že kdyby žil spisovatel Vladislav Vančura, o dnešní době by napsal: „Způsob podzimu české propagandy se zdá být poněkud nešťastným.“ Nešťastným proto, že už přísloví praví, že všeho moc škodí a když je něčeho moc, tak je toho příliš.

Americká cesta k socialismu a ekonomický boj s korporacemi

Václav Umlauf 
12.12.2019  E-republika
Střední třída mlčí k likvidaci sociálního státu, protože se chovají jako mrchožrouti. Ale fakta ukazují, že supí hody pod vedením jednoho procenta na sociálně slabých vrstvách jsou pro střední třídu výhodné jen zdánlivě.

středa 11. prosince 2019

Nejpodlejší rána, jakou kdy světové zlo zasadilo Rusku

Lubomír Man
11. 12. 2019
Když bylo v červenci 2016 oznámeno, že se ruští atleti a atletky na olympiádě v Riu de Janeiro neobjeví – a to pro údajné nedodržování antidopingových pravidel - byl to pro svět šok. Nu a protože tento svět už měl se svými pappenheimskými své zkušenosti, obrátil se na odborníky s otázkou: jde skutečně o doping anebo o politiku? Čili o další kapitolu v tažení světového zla za izolaci Ruska od světa. A za jeho prezentaci coby ďábla, nedodržujícího zákony a pravidla civilizovaného světa?

Zrušte České televizi reklamu a snižte ji poplatky!

Jiří Kouda
11.12.2019  PrvníZprávy
Vzhledem k vadnému hospodaření veřejnoprávní České televize by poslanci měli najít odvahu a této dezinformační, manipulativní a jednostranné propagandistické instituci zrušit reklamu a snížit poplatky.

Pokud platí zprávy o tom, že Česká televize není schopna řádně vysvětlit problémy v jejím hospodaření, by mělo být odvoláno nejen vedení televize, ale také zrušeny reklamy. Televize, která je od „spacákové okupace“ v rukou samozvaných vykladačů jediné pravdy, se postavila za nápad, že „zkrácením příjmů z reklamy omezí činnost dezinformátorů“, čímž se míní alternativní média. Mělo by to však platit především pro ni.

úterý 10. prosince 2019

Západ smutně sleduje rozšíření flotily ledoborců Ruska

10. 12. 2019 naspravdi
Vlajkový ruský ledoborec Arktida bude brzy uveden do provozu a zahájí éru nových atomových ledoborců. Rusko rovněž spouští sériovou výrobu ozbrojených hlídkových ledoborců, což ještě více rozšíří jeho vojenské možnosti v regionu. Nejnovější a největší v Rusku atomový ledoborec Arktida začne zkušební plavbu 12. prosince, oznámil loďařský Baltický závod. Tato loď je první ze série pěti nových ledoborců, které budou uvedeny do provozu během nejbližších několika let. Už byla na vodu spuštěna plavidla stejného typu Sibiř a Ural, a v srpnu 2019 roku byla provedena objednávka na čtvrtou a pátou loď dané série.

Dočká se obrození probuzení? II

Prof. PhDr. Stanislava Kučerová, CSc.
Stanislava Kučerová
10.12.2019 ČNL
Od 60. let 19. stol., kdy se národní uvědomění upevnilo a kdy národ začal usilovat o samostatnost, nabylo prvořadé důležitosti školství, a Komenský byl oceňován především jako evropský didaktik a pedagog, nejen vlastenec. První světová válka akcentuje jeho vroucí, bolestné a statečné vlastenectví, první republika si v souvislosti s budováním samostatného státu všímá Komenského jako sociálního myslitele, kritika a reformátora společnosti. 


Vykolejení světové ekonomiky na dohled: Peking uvalil sankce na USA. Začíná to být vážné. Proč chce Peking Bidena a Moskva Trumpa? Už i Krvavá Madla dostala v Číně stop. Naděje na dohodu v troskách?

Originální grafika ProtiProud
Dmitrij Bavyrin
10. 12. 2019 zdroj Vzgljad překlad ProtiProud
REDAKCE PROTIPROUD upozorňuje na pozadí dalšího dramatického zhoršení vztahů USA - Čína, které může mít dalekosáhlé důsledky také pro nás

Peking uvalil na USA řadu sankcí z důvodu „vážného porušování mezinárodního práva“ a „zasahování do vnitřních záležitostí Číny“, uvedla představitelka čínského ministerstva zahraničí Hua Chunying. Tyto sankce, stejně jako tón Huanina prohlášení, se mohou jevit jako rutinní záležitost. Ve skutečnosti je to velmi důležitý zlom, který dává v sázku osud celé světové ekonomiky.

Větva

Ladislav Větvička (Větva)
Jan Hruška
10.12.2019  OstrovyJaniky
Zamrzí mě, když chytrý člověk začne z ničeho nic plácat. Proto si dovolím napsat následující řádky, které jsou reakcí na malou část článku „Propagandysti všech zemi, rušti aji češti- však vy vite co…“, který vyšel na Protiproudu.

Světová válka opět aktuální: Přeberou generálové moc? NATO je špinavá tikající bomba. Politici hot, vojáci čehý? Cvičíme pod wehrmachtem. Propaganda se činí. Rusko připraveno se bránit. Zase na špatné straně

Originální grafika ProtiProudu
Petr Hájek
10. 12. 2019 ProtiProud
PETR HÁJEK si povšiml podivného ticha, které provázelo summit NATO v Londýně a varuje před efektem „oka uragánu“, v němž je ukryta energie komplexního zničení civilizace

Bernie Sanders požaduje vyšetřování pracovních podmínek Amazonu ...aneb Veselé Vánoce, drazí zaměstnanci.

Pás firmy Amazon
Aleš Macháček 
9.12.2019  E-republikaTruthdig
"Chamtivost je podle mého názoru jako nemoc." Je to jako závislost. Jak jinak vysvětlíte myšlení Amazonu, jedné z nejbohatších společností na planetě, řízené Jeffem Bezosem, nejbohatším člověkem na Zemi? Jediné, o co se tito lidé zajímají, je větší zisk, i když to znamená úmyslně poškozovat lidské bytosti, které pracují v jejich skladech.


CO TÝDEN DAL A HAMPL NAPSAL: JAK SE ŽIJE ŘEPORYJSKÝM OBČANŮM?

Petr Hampl
10.12.2019  PravýProstor

PONDĚLÍ 2. PROSINCE

Dva absolventi Cambridge si přivedli džihádistu, který je podřízl. Zastavil ho až polský kuchař. V tom je perfektně shrnut současný stav Západu.

Blaha: Čaputová dala na „duhu“ 114x více než na pomoc prešovským rodinám

Ĺuboš Blaha, slovenský poslanec
-rp-
10.12.2019 PrvníZprávy
Zuzana Čaputová dala na duhové osvětlení Prezidentského paláce 570 tisíc euro. A na pomoc rodinám v Prešově dala 5 tisíc euro.


„Duha je zjevně 114-krát přednější než oběti tragédie. To máte tak, když liberalismus káže pomáhat menšinám, ne rodinám,“ píše Ĺuboš Blaha, slovenský poslanec, na svém facebooku a pokračuje.

Protiústavní Česká televize

Petr Štěpánek
9.12.2019 PravýProstor
Tohle nevymyslíš! Největší dezinformační médium v zemi, totiž Česká televize, jíž mnozí diváci, kteří si ještě zachovali zdravý rozum, říkají ČT 09 či Protičeská televize, televize, které posíláme povinné výpalné v podobě tzv. televizních poplatků, zahájila v pořadu Newsroom ČT24, což je vůbec největší odpad a paskvil, co na Kavčích horách produkují, kampaň proti alternativním webům. 

pondělí 9. prosince 2019

Sousoší slušných esesáků nebo 5 facek od Franty Nebojsy Pavlu Novotnému?

J. K. Novák
8.12.2019
Pavel Novotný, syn věhlasného Petra Novotného, dá v prosinci hlasovat o pomníku osvoboditelům Prahy, v jeho podání „slušným“ vlasovcům, taky Pražanům ale ne rudoarmějcům. Pavlík by mohl uvažovat i o pomníku-sousoší tří slušných esesáků. Esesačka dala kremroli koncentráčnici. Těsně před Vánoci r. 1944 eskortovala esesačka vězeňkyni z jedné pobočky koncentráku Neuengamme do pobočky jiné. Esesačka se zastavila v bufetu zčásti rozbombardovaného nádraží pro válečnou vzácnost – Schillerlocken, česky kremrole. Několik si jich koupila a jednu darovala vězeňkyni.

Jakoby upadlo v zapomnění, k čemu je zemědělství...

9. 12. 2019 parlamentnilisty
ROZHOVOR: Podle MUDr. Ivana Davida, poslance Evropského parlamentu za hnutí SPD, se zdá, jakoby cílem unijní politiky v oblasti zemědělství nebylo živit populaci, ale přibrzďovat vymírání farmářů. „Zemědělci jsou často vnímáni především jako škůdci životního prostředí, hubitelé krásných zvířat a květin,“ dodává. Ve středu pak
zazní překvapivé údaje na konferenci o zemědělství v Praze organizované frakcí Identita a demokracie Evropského parlamentu.

Kosačov komentoval Corbynovo prohlášení o NATO a Rusku


Anastázie Rumjancevová, Anna Lušniková
9. 12. 2019 russian
Vedoucí výboru Rady federace pro mezinárodní záležitosti Konstantin Kosačov okomentoval pro RT prohlášení lídra Labouristické strany Velké Británie Jeremyho Corbyna o tom, že podporuje úsilí francouzského prezidenta Emmanuela Macrona o dosažení reforem NATO a ukončení konfrontace mezi aliancí a Ruskem.

Proč je plynovod Síla Sibiře pro USA nebezpečný


Ljuba Stěpušová
9. 12. 2019 pravda
Globální spolupráce mezi Moskvou a Pekingem v oblasti energetiky vypadá logicky, pro USA je to nebezpečný scénář, protože sjednocuje "soupeře". Zbigniew Brzezinski rok před svou smrtí varoval, že "nejnebezpečnějším scénářem" (pro USA) se stane "velká koalice Číny a Ruska, které nesjednotila ideologie, ale společné křivdy". Demokraté a republikáni v USA, kteří se navzájem rvou jako psi, jsou dnes spojeni jednou věcí - chápáním toho, že jejich hlavními "strategickými protivníky" jsou Rusko a Čína.

Ruské letectvo a sýrska 11. tanková divízia zlikvidovali ďalších teroristov

Ilustrační foto
9.12.2019 HlavnéSprávy
Rusi a Sýrčania pokračujú v bojových operáciach v Idlibe a v likvidácii sýrskych teroristov. Ruské letectvo a jednotky 11. tankovej divízie včera zapracovali na ďalších opevnených bodoch teroristov, informácie priniesol portál newinform


Tragedie hříšného doktora

Zdeněk Jemelík
9. 12. 2019   chamurappi
V rýnovické věznici si odpykává dvanáctiletý trest za -mírně řečeno- nevhodné nakládání s podřízenými ženami lékař Jaroslav Barták, kdysi se pohybující mezi společenskou smetánkou jako pstruh v proudící vodě, předseda Lions Clubu, s nímž se rád nechal vyfotografovat kdekdo, kdo něco ve společnosti znamenal. Pád do hlubin postavení vězně byl pro něj velmi tvrdý a zplodil hněv na všechny, o nichž si myslel, že mu k pádu dopomohli. Sám trest dvanácti let odnětí svobody se v jeho věku mohl snadno přeměnit na doživotí.

Otevřený dopis Federaci židovských obcí v ČR

Stanislav A. Hošek
9. 12. 2019
Při neznalosti jakéhokoliv oslovení uvnitř vaší komunity, používám "české": 
Dobrý den.
Předpokládám, že pozornosti vaší instituce neušly aktivity posledních týdnů, kterými na sebe upozornil pan Pavel Novotný, současný starosta Řeporyj. Kupříkladu jeho záměr postavit pomník Vlasovcům a další. Díky jim jsem byl svými kolegy upozorněn na obsáhlý rozhovor tohoto politika ODS, který poskytl internetovému deníku Parlamentní Listy již 5. 2. 2017, zveřejněného na webu ZDE.

Mravnost nade vše, ale jenom u někoho

Růžena Chrastekova
9.12.2019 VašeVěc
I kdyby si hlasivky za kecpultíkem v Parlamentu vykřičeli, stokrát své lži dokola omílali někteří politici, na pódiích demonstrací političtí aktivisté ty samé lži se snažili manipulativně vtloukat demonstrantům do hlav a novináři z řad presstitutů opět ty lži psali úderně pořád, ta skutečná pravda nakonec stejně vyjde najevo. A pokud se prokáže, relevantně anebo přímo nezávislým soudem, že Andrej Babiš porušil naše platné zákony, ať je po právu potrestán.

Rozklad našeho státu výrazně pokročil

Jiří Weigl 
9.12.2019  PravýProstor
Neustále se strašíme ohrožením demokracie a hrozbou návratu totality, ať zevnitř či z vnějšku, a přitom vše nasvědčuje tomu, že dominantním trendem se v naší zemi stává prohlubující se anarchie, neschopnost jakékoliv rozumné spolupráce a totální neodpovědnost panující na politické scéně
.

Svět ruskýma očima 536


Zajoch
9.12.2019 Outsidermedia
Francouzská elita byla vždy proruskou  * * *  K setkání Vladimira Putina a Alexandra Vučiče 4. prosince v Soči  * * *  Na rozdíl od jiných dodavatelů může Rusko zaručit dlouhodobou stabilitu a bezpečnost dodávek plynu.


neděle 8. prosince 2019

Manipulátoři a revizionisti - 5: Všemocný Sputnik

Docent Radim Valenčík
Radim Valenčík
8.12.2019 blog autora
Řízením osudu, které oprávněně bývá považováno za nevyzpytatelné, jsem se dostal k diplomové práci Jakuba Merce "Motivace české alternativní a dezinformační mediální scény k revizionistické aktivitě" zpracované na Univerzitě Karlově (Fakulta sociálních věd, Institut politologických studií, Katedra bezpečnostních studií). Její významnou část (12 stran) tvoří rozhovor se mnou a Mercův komentář. Shodou okolností to bylo právě v době, kdy jsem pro jednu pracovní skupinu připravoval podklad o úrovni vzdělání na vysokých školách v ČR a současné době a kdy jsem jako příklad uváděl stav v oblasti závěrečných prací. Rozhovor, který J. Merc v práci uveřejnil, považuji za přínosný a Mercův komentář za poučný. Podrobný úvod k němu jsem uveřejnil v prvním dílu, viz:


Třináctá kapitola esejů o českém národě aneb O Němcích, kteří podporovali Čechy

Profesor Mojmír Grygar

Mojmír Grygar
8.12.2019
1. V roce 1831, pět let před smrtí K.H. Máchy, vyšla v Lipsku knížka Die Bergruinen Böhmens, Zříceniny hradů v Čechách, s podtitulem Eine Reihe historisch romantischer Erzählungen (Řada historicky romantických vyprávění). Autor vydal knihu pod pseudonymem Bohemus a během několika let vydal čtyři svazečky ohlášené řady s pověstmi vztahujícími se k Házemburku, Lichnici, Rábí a Dobravské Hoře u Teplic. První svazek série je uveden básní a předmluvou; stojí za to se u těchto textů zastavit. Jsme svědky toho, jak Němec z Čech hovoří o Češích a jejich minulosti způsobem, který byl ve své době vzácný, ne-li ojedinělý. Jeho obdiv k dějinám Čechů, které se uchovaly v pověstech o urozených rodech sídlících na nedobytných hradech, jej vedl k tomu, že se sám ztotožňoval s Čechy, považoval se za „syna Čechů“. Uveďme několik veršů jeho ódy na českou minulost:

Manipulátoři a revizionisti - 4: Chvála revizionismu


Docent Radim Valenčík
Radim Valenčík
8.12.2019 blog autora
Řízením osudu, které oprávněně bývá považováno za nevyzpytatelné, jsem se dostal k diplomové práci Jakuba Merce "Motivace české alternativní a dezinformační mediální scény k revizionistické aktivitě" zpracované na Univerzitě Karlově (Fakulta sociálních věd, Institut politologických studií, Katedra bezpečnostních studií). Její významnou část (12 stran) tvoří rozhovor se mnou a Mercův komentář. Shodou okolností to bylo právě v době, kdy jsem pro jednu pracovní skupinu připravoval podklad o úrovni vzdělání na vysokých školách v ČR a současné době a kdy jsem jako příklad uváděl stav v oblasti závěrečných prací. Rozhovor, který J. Merc v práci uveřejnil, považuji za přínosný a Mercův komentář za poučný. Podrobný úvod k němu jsem uveřejnil v prvním dílu, viz:

Jak a kdo dnes dělá společenskou vědu: Výkal lze rozpoznat i zrakem a čichem, ochutnání není nutné.

Ivan David
7. 12. 2019
Komunikace s vědcem Mercem, viz ZDE
24. 7. 2018
Vážený pane Davide,
dovoluji si Vás oslovit jako redaktora alternativního média Nová Republika s otázkou, resp. prosbou. Jsem studentem FSV UK a rád bych psal svou diplomní práci na téma alternativních médií.
To co mě zajímá primárně je motivace a určité hodnotové zakotvení osob, které tento obsah vytváří. Rád bych zde zdůraznil, že má práce nemá být normativní, nechce nikoho soudit nebo na nikoho útočit, což je nejspíše to, s čím se setkáváte u zástupců tzv. mainstreamu. Opravdu mi jde o zjištění faktů, pochopení podstaty a jejich nestranné zaznamenání.

Blahopřání redaktorovi Nové republiky Mgr. Václavu Dvořákovi

8. 12. 2019
Redakce Nové republiky blahopřeje našemu spolupracovníku Václavu Dvořákovi k ocenění, které se mu dostalo před týdnem 25.11.2019 v Bělehradě. Při slavnostním ceremoniálu na prknech srbského Národního divadla za přítomnosti mnoha osobností politiky, byznysu, sportu a kultury a před kamerami hlavních srbských médií se stal laureátem Ceny Nadace Bratří Karićů. Cena byla udělena za odvahu a profesionalitu při tvorbě dokumentárního filmu „Uloupené Kosovo“ a za dlouholetou práci na prosazování pravdy proti lžím o válkách na území bývalé Jugoslávie.