Reklama

sobota 21. prosince 2019

Byla dokončena výstavba železniční části Krymského mostu

21. 12. 2019     russian
Federální služba pro ekologický, technologický a atomový dohled (Rostechnadzor) oznámila, že výstavba železniční části Krymského mostu byla oficiálně ukončena. "Rostechnadzor potvrdil technologickou připravenost železniční části dopravního přechodu přes Kerčský průliv", říká se v oznámení.

Putin předložil dokumenty o tom, co polské orgány podnikly, když si Německo začalo činit nárok na část Československa

21.12.2019  Sputnik
Ruský prezident Vladimir Putin na schůzce prezidentů zemí SNS předložil řadu dokumentů týkajících se smluv různých zemí s Německem před druhou světovou válkou, přečetl některé z nich, včetně přepisů.

Zkušenost mluví proti inkluzi

Prof. PhDr. Stanislava Kučerová,CSc.
Stanislava Kučerová
21.12.2019   ČeskéNárodníListy
Když (bylo to v 60. letech) prof. Jan Vaněk psal své „Materiály k obecným základům pedagogiky“, chtěl si ověřit, jak fungují ústavy sociální péče pro děti mentálně postižené. Získal na rektorátu UP v Olomouci auto a zorganizoval exkurzi po celé Moravě. Vzal na ni tři kolegy z katedry pedagogiky. Byla jsem mezi nimi.


pátek 20. prosince 2019

Co jsou naše národní zájmy

Jaroslav Tichý 
Jaroslav Tichý
20.12.2019  Outsidermedia

…a shodneme se na jejich obsahu?
Někteří naši politici se příležitostně rádi ohánějí českými národními zájmy, jindy na ně ale ještě raději zapomínají. Naši občané mají přitom pod tímto pojmem různé představy. A dlužno říci, že zřejmě ani neexistuje všeobsažná universální definice toho, co národní zájmy jsou. Pokud ale občané nemají ve své většině konkrétnější představu v této otázce, nelze od nich pak čekat, že budou ve volbách projevovat svoji přízeň těm politikům, kteří národní zájmy hájí a naopak. Ke škodě nás všech. 

Zákřovská tregedie v dubnu 1945: Na olomoucku teda Vlasovci mít pomník rozhodně nebudou!

20. 12. 2019     Aliance národních sil
Blížící se porážka fašismu vedla vedoucí nacistické zločince k těm nejbestiálnějším činům. Jedním z mnoha takových u nás je i tragedie devatenácti zákřovských občanů.
Pod záminkou, že Zákřov je střediskem partyzánů a obyvatelstvo je podporuje, podnikli němečtí fašisté - se zrádci Vlasovci - proti Zákřovu vražednou akci. Gestapem z Velkého Újezda byl vypracován plán akce proti Zákřovu a to tak, že celá vesnice bude obklíčena Vlasovci a pod záminkou střelby partyzánů na Vlasovce bude provedeno zatčení partyzánů a jejich pomocníků podle předem připraveného seznamu.čtvrtek 19. prosince 2019

Lavrov v Americe. Proč bez Ruska Trump nemůže řešit globální problémy války a míru

Rostislav Iščenko
19. 12. 2019    ukraina
Uběhlo víc než dvacet let od té doby, co 24.března 1999 ministerský předseda Ruska Jevgenij Primakov obrátil své letadlo nad Atlantikem (v oblasti Newfoundlandu) a zrušil návštěvu v USA. Stalo se to poté, co se s ním telefonicky spojil tehdejší viceprezident USA Albert Gore a oznámil, že NATO začalo bombardovat Jugoslávii.

Trump hovořil o pokusu o státní převrat

19. 12. 2019     lenta
Prezident USA Donald Trump nazval konání FBI pokusem o státní převrat. Oznámila to internetová stránka Bílého domu na Twitteru. "Je to hanba. (...) Něco takového se nesmí stát jinému prezidentovi", prohlásil prezident. Podle jeho vyjádření svědčí vyšetřování FBI o pokusu svrhnout nynější americkou vládu. Trump dodal, že všichni zúčastnění byli dopadeni.

Glosář ke 49. a 50. týdnu ʹ19: EET = pokřivení podnikatelského prostředí. Jsou čučkaři řízeni z Kremlu? Pražské hřibování a devótní generálská destrukce historického vědomí. Občané o odsunu a Benešových dekretech

Vladimír Pelc
Vladimír Pelc
19.12.2019 VašeVěc
Z řeckého γλώσσα (glóssa), česky poznámka na okraj jiných textů, informací, tvrzení k jejich vysvětlení. Zde drobné poznámky na lem našeho politického dění, k upřesnění jeho významu; podle výběru autora. Nemusí jít jen o produkty uplynulých týdnů.

Kobza to Lanšádlové nandal. Vyhnání Člověka v tísni z Ruska, vliv Saúdské a Turecka na českou politickou scénu. Hrozí zřízení orwelovského ministerstva pravdy? A co CIA?

Poslanec Jiří Kobza (SPD)
Jiří Kobza
19.12.2019 Stenozáznam Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR
Poslanec Jiří Kobza (SPD) při včerejším projednávání návrhu na zřízení Vyšetřovací komise PSP ČR pro vyhodnocení vlivu autoritářských režimů na vnitřní záležitosti českého politického systému (sněmovní dokument 1778 - stenogramy PSP ČR neprocházejí jazykovou redakcí). Místo útoku na Rusko a Čínu předložil poslanec Kobza fakta a 
nastavil tak debatě úhel pohledu, s kterým předkladatelka Langšádlová (TOP09) určitě nepočítala. 

středa 18. prosince 2019

Nově uniklé další dokumenty OPCW ohledně tzv. plynového útoku v Doumě!

"Bílé přilby" předstírají ošetření dětí v szrské Doumě
po "chemickém" útoku prý vládního letectva
-vlkp- a Wikileaks
18.12.2019 KosaZostra  čili  vlkovobloguje.wordpress.com
Dostal jsem upozornění, abych si za čerstva sáhl z Wikileaks serii nových dokumentů ,uniklých z OPCW a popisujících „vyšetřování“ této organizace v případě tohoto údajného plynového útoku syrských vládních vojsk proti nebohým civilům.
Jsou li dokumenty pravé, jde doslova o propagandistickou frašku. A neméně zajímavé je, že je tam výrazná česká stopa!Text jsem přebral z Wikileaks 1:1 a přeložil, se všemi riziky a nedokonalostmi překladačem.


V pátek odejde trestní oznámení na starostu Řeporyjí

Pavel Vyšpulřiť Novotný - starosta Řeporyj
Jiří Vyvadil
18.12.2019  VašeVěc
Česko se noří do čím dál zběsilejší nepřátelské atmosféry proti Rusku a Číně. Míra nenávisti, hrubosti a naplňování znaků přečinu výtržnictví podle § 358 odst 1, 2, přečinu Podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod podle § 356 odst1, 3 trestního zákoníku, zvlášť závažného zločinu Podněcování útočné války podle § 407 odst. 1, 2 trestního zákoníku, přečinu Popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidia podle § 405 trestního zákoníku překročila již všechnu myslitelnou mez a setkává se s hlubokým odporem většiny slušných lidí v České republice, zatímco je chválena a podporována privilegovanými kulturními i politickými skupinami, jež mají široký přístup k médiím, ale jejichž politická podpora ve společnosti je prakticky mizivá.

Krymský most ich spojí: Stále viac Ukrajincov žiada skoncovať s občianskou vojnou a obnoviť priateľské vzťahy s Ruskom

Eugen Rusnák
1
8.12.2019  HlavnéSprávy
Ukrajinské médiá a analytici si všímajú, že stále viac Ukrajincov žiada skoncovať s občianskou vojnou a obnoviť priateľské vzťahy s Ruskom, niektorí dokonca navrhujú znova spojiť Rusko a Ukrajinu do spoločného štátu. Mnohí poukazujú na úspešný vývoj Ruska a krachujúcu Ukrajinu, preklínajú banderovské vedenie a politikov, ktorí sa po krvavom štátnom prevrate chopili moci a drancujú krajinu a trápia obyvateľstvo


Hongkong: Čiré západní šílenství

Peter Koenig
18.12.2019 ICH, překlad Zvědavec
Beztrestnost, s jakou USA útočí na Hongkong, je šílená. Stejné, nebo možná ještě šílenější, je, jak západní média referují o tom, co se v Hongkongu děje. Ani jedno slovo nepadlo o tom, jak bylo dosaženo neuvěřitelně „prodemokratického“ hlasování v rámci poněkud nedůležitých voleb do okresní rady. Z celkového počtu 18 okresních rad získali 452 ze 479 křesel (94%) „prodemokratičtí“ kandidáti. 

úterý 17. prosince 2019

Ranní probuzení s generálem Šedivým

Jiří Paroubek
17.12.2019  VašeVěc
Když jsem dnes ráno, tak jako prakticky každý den, sledoval ČT24, která je typickým mainstreamovým médiem, tlumočícím názory pražské kavárny, u jednoho tématu jsem zpozorněl. Mezi hosty ČT24 jsou zváni, kromě profesionálních politiků jen lidé z úzkého okruhu, kteří mají prakticky totožné názory v rámci mainstreamu, a to zejména v oblasti zahraniční a branné politiky. Téměř všichni častí televizní hosté bez výjimky jsou více nebo méně protičínští, protiruští a nadšení atlantičtí hujeři. A tak můžeme v ČT24 v podstatě s železnou pravidelností sledovat k vojenské problematice jen názory generálského dua Šedivý - Pavel. Říkají to, co bychom si měli myslet.

Zase jeden výdobytek aneb Náš zabiják Polyfluoroalkyl

Aleš Macháček 
17.12.2019 E-republika
PFAS aneb C8HF15O2. Jako v mnoha jiných případech jde o upřednosťnění rychlého zisku nad životy spotřebitelů a a jejich dětí.

Navzdory již podepsané smlouvě s USA: Italská firma Leonardo podala k ÚOHS podnět k prošetření zakázky na vrtulníky

Konkurenční italský vrtulník Agusta AW 139M

Navzdory již podepsané smlouvě s USA: Italská firma Leonardo podala k ÚOHS podnět k prošetření zakázky na vrtulníky

© Sputnik / Ilia Pitalyev
17.12.2019  Sputnik
Italská firma Leonardo nesouhlasila s výsledkem tendru na nákup amerických vrtulníků pro českou armádu. Patřičnou smlouvu ministr obrany Lubomír Metnar podepsal minulý týden během své cesty do USA.

Kreativita mainstreamových konšpirátorov

Stefan Nižňanský
17:12:2019  NovéSlovo
Dostať sa na ich zoznam nie je ťažké. Vedia o tom svoje nielen Hlavné správy, no i ďalších 160 portálov pôsobiacich v Slovenskej aj v Českej republike. Autormi zoznamu sú členovia nejakej komisie, maskujúcej sa vraj dobrým úmyslom zamedziť inzerentom podporovať reklamou existenciu a fungovanie internetových stránok so „sporným obsahom“. 

ČT: Kolik stojí propaganda? Zatloukat, zatloukat. Přesvědčení o výjimečnosti pramenem práva. Jak vám chutnají tyto vnucené daně? Rozplynout a zatemnit. Kontrola pod kontrolou. Veřejnoprávně v Moravcově režii

 
Zdeněk Koudelka
17. 12. 2019  ProtiProud
Zdeněk Koudelka žaluje Českou televizi za její zatloukání ohledně pozadí výroby pořadů, jež mají za naše peníze ovlivňovat politické mínění občanů:

Česká televize odmítla žádost o sdělení informace, kolik v roce 2017 činila částka na výrobu pořadů: Otázky Václava Moravce, Fokus Václava Moravce. Česká televize informaci odmítla z důvodu ochrany údajného obchodního tajemství. Ve věci jsem podal žalobu Městskému soudu v Praze.

17. 12. 2019 - Svět při úterní ranní kávičce Terezy Spencerové aneb Informační doplněk k hlavnímu proudu


Tereza Spencerová na tribuně Nové republiky
Tereza Spencerová
17.12.2019 iPrima
Ranní kávička Terezy Spencerové je Vaše denní dávka informací k hlavnímu proudu. Tedy těch, které by se neměly opomíjet, pokud chcete být dobře informovaní a chcete mít vždy nadhled. Ranní kávička často nabourává pracně budované pohádky médií hlavního proudu a tím otvírá lidem oči. Nová republika doporučuje toto čtení absolvovat denně na iPrima. My na Nové republice občas toto zpravodajství přetiskuje, abychom vám připomenuli, že pro vás připravuje paní Spencerová ranní kávičku každé ráno (ZDE). A nyní ta dnešní: 

Česi sa zastali Blahu, píšu predsedovi SAV list: Etika je to posledné, čo mu možno vytknúť

Na snímke vľavo Jan Keller a vpravo Jan Kavan
Pavol Novak
17.12.2%19  HlavnéSprávy
Slovenská akadémia vied, ktorá sa nevedela zastať svojho člena, ale podľahla tlaku mimovládnych aktivistov, dostala studenú sprchu od svojich českých kolegov.

Aspenský institut českého Heydricha v sukních!

Sídlo Aspenského institutu v Praze - Palackého ulice
Stanislav Novotný
17.12.2019 PrvníZprávy
„Nezávislá“ státní zástupkyně, ministři, zkorumpovaní novináři, lokajští bankéři, supertuneláři, prodejce informací z archivu předlistopadových bezpečnostních služeb,....


pondělí 16. prosince 2019

Svět ruskýma očima 537

Zajoch
16.12.2019 Outsidermedia
Budoucnost NATO se stává méně určitou než kdykoliv dříve  * *  *  Kdo je Ibrahim Muhammed Bahr al-Ulum?  * * *  Rysem silného státu jsou zlaté rezervy

Jaroslav Bašta: Advent mrchožroutů

Jaroslav Bašta
Jaroslav Bašta
16.12.2019  PrvníZprávy
Nejtemnější část roku, období kolem zimního slunovratu, odedávna v našich zeměpisných šířkách vyvolávala strach.

Malá inventura doby polistopadové a poznámky docenta Valenčíka

Listopad 1989 - Havel objímá Dubčeka
Miroslav Pořízek
16.12.2019  CzechFreePress a BlogRadimaValenčíka
Doc. Radim Valenčík na svém blogu napsal:
Před několika dny jsem dostal upozornění na text M. Pořízka "Malá inventura doby polistopadové", který se pokouší o hodnocení výsledků uplynulých 30 let. Tomu, kdo má kritický vztah k současnosti, se tento text čte dobře. "Taky to tak vidím" – řekne si. Zde je odkaz:
Protože tento odkaz při stahování trochu zlobí, přebírám tento text zde a podtrhuji vybrané pasáže. Pak se k němu vyjádřím, protože si myslím, že trpí jednou podstatnou metodologickou vadou, ke které se vyjádřím následně:

neděle 15. prosince 2019

Katastrofální vítězství Johnsona?

Ivan David
15. 12. 2019     První zprávy
Jaroslav Doubrava se zřejmě mýlí, odchod Spojeného království z EU není odchodem moudrosti a dobré vůle a už vůbec ne v Evropském parlamentu, napsal v reakci pro První zprávy Ivan David. S brexitem ubude nositelů zhoubné vůle. První zprávy přinesly komentář senátora Jaroslava Doubravy, jehož jádrem je úvaha, že vítezství Johnsona je katastrofou pro Česko, a to proto, že „z EU zmizí stát s velkou váhou hlasů v EU“. Domnívá se, že odchodem Spojeného království posílí Německo, kterému připisuje „blbost“ a jako důkaz uvádí růst vlivu zelených. Atd.
novarepublika
Prvnizpravy.cz - Senátor zuří: Vítězství Johnsona je katastrofou 

Knihy v zemi kulturního úpadku

Stanislava Kučerová
15.12.2019 ČNL
Vzpomínáte si na Bradburyho povídku „451 stupňů Fahrenheita“? Jak tam Požárníci „v obecném zájmu“ zakládají požáry a jak pálí knihy? Jezdí po městě, na udání přepadají domy, vybírají a čistí knihovny plamenometem. Pod trestem smrti je tam zakázáno číst knihy. Lidé mají uvažovat jen v kategorii JAK, nikoli v kategorii PROČ.