Reklama

sobota 28. prosince 2019

Steigan: Norsko platí NATO miliardy za výmluvy o „ruské hrozbě“!

Jiří Kouda
28.12.2019 Steigan.no a První Zprávy
Čím rozsáhlejší je destrukce způsobená vojenskými konflikty vyvolané účastí západních sil, tím intenzivnější je protiruská propaganda, upozorňuje profesor historie Georges Chabert.
Podle něj Norsko zbytečně vyplácí miliardy NATO, protože už nyní Aliance nechrání, ale pouze zvyšuje úroveň napětí a využívaje k tomu jako vhodnou záminku „ruskou hrozbu“.


Další rok nástupu univerzalismu: voliči vyřazeni, vládně někdo jiný


Vlastimil Podracký
28. 12. 2019   vlastimilpodracky
V končícím roce jsme byli v celé západní civilizaci svědky událostí, jejichž většina má v pozadí pokračující zásadní spor této doby mezi aktivistickým univerzalismem a konzervativní opozicí.
Probíhající spor a ideologické pozadí
Aktivistický univerzalismus neztratil na iniciativě, zvláště u nás, byť by se zdálo, že konzervativci obhajující lokalismus v Polsku, Maďarsku a v USA jsou na postupu. Poslední britské volby ukázaly, že Britové zvolili lokalismus a z EU opravdu odejdou. Tím více jsme v hledáčku univerzalistů my a vidíme jejich sílící tlak, protože my jsme nástupiště proti Polsku.

Věšťba z Vinohrad: Bude vojna veliká


Jiří Jírovec
28. 12. 2019
President Zeman poslal našim bojechtivým jasný signál. Neříká ani tak, ani tak (kdo se v něm vyzná), ale asi možná nepojede do Ruska. Špacírka se změní na maršálskou hůl a ukáže směr nach Osten. Výpad na cizí území by byl z politického hlediska nešikovný. Musíme se tedy modlit, aby Putina osvítila zloba a přišel ztrestat předměstského nýmanda a pomstít několik soch.

Sváteční Wimbledon pražské havlérky

Martin Koller
28. 12. 2019
Při nedávné účasti na vysílání internetových pořadů na Svobodném rádiu Beta Kladno a vojensko-historického Cassus Belli na Slobodnom vysielači Myjava jsem se dopracoval ke zjištění, že současnou českou komediální politickou scénu lze přirovnat k situaci kolem tenisového utkání. Samozřejmě s vydatnou dávkou vánoční silvestrovké nadsázky. Na kurtu se rozcvičuje globální hráč Babiš koučovaný nejen Sorosem a Allbrightovou, ale rovněž Merkelovou a německými bankami. Někdo musí pracovat na udržení německého vysokého životního standardu v době nastávající krize. 


Vláda Ukrajiny vyhlásila "vnitřní bankrot" pro vlastní občany


Vasilij Taran
28. 12. 2019      riafan
V těchto dnech vláda Ukrajiny nečekaně zastavila uvolňování rozpočtových plateb. Na oficiální stránce Ministerstva financí Ukrajiny se objevilo oznámení, že "platby, které bylo zaregistrovány v prosinci, státní pokladna uhradí "po analýze jejich prioritní důležitosti". Důvodem je nesplnění příjmové části rozpočtu více než o 2 miliardy dolarů, tedy banální nedostatek peněz. Korespondent Federální zpravodajské agentury v Kyjevě vyslechl v této souvislosti názory ukrajinských expertů.

Český sociolog Petr Hampl okomentoval post pořadu 168 hodin České televize.

Petr Hampl
28.12.2019     Rukojmí
Obrázek, který doprovází blahopřání k Vánocům, ukazuje, jak by podle redaktorů pořadu vypadal betlém bez Židů, Arabů, Afričanů, uprchlíku a svobodných matek.
„Nevzdělaní primitivové z České televize šíří obrázek ‚Betlém bez Arabů, Afričanů, uprchlíků a svobodných matek‘. Na obrázku není vůbec nikdo,“ reagoval Hampl.

pátek 27. prosince 2019

Kříže na kříži

Ivan David
27. 12. 2019
Německý vojenský symbol byl zhanoben nacistickými symboly, jak jsem se dozvěděl z rozhořčené reakce na pomalování německého pomníku ve tvaru německého vojenského vyznamenání železného kříže hákovými kříži. Pomník po druhé světové válce shozený z vrcholu kopce obnovili čeští aktivisté: „Rozhodně nejsme žádní nacisté ani fašisté. Jsme Češi, kteří ale žijí v domech po Němcích. Chodili jsme do škol, které stavěli... Znovu postavením pomníku jsme chtěli poukázat na skutečnost, že v Jizerkách kdysi žili Němci a Češi vedle sebe. Vzájemně si pomáhali, protože v horách byste jinak ani nepřežili. Ano, byli to Němci, ale byli to taky obyčejní lidé jako vy a já.“

Kanada bojující za lidská práva

27. 12. 2019     prvnizpravy
Kanadská policie chtěla použit snajpery proti protestujícím Indiánům! Premiér Trudeau prosazuje tvrdě zájmy byznysu. Guardian obdržel dokumenty prokazující brutální záměr kanadské policie použít ostřelovače a zatýkat všechny domorodé protestující aktivisty, bez ohledu na věk. Jedná se o šokující poznatek, že země poučující ostatní z „demokracie“, tvrdě kritizuje například potlačení demonstrací v Rusku a ušlechtile hovoří o svobodě projevu a lidských právěch, ale v domácí praxi na tento propagandistický balast suše kašle – zvláště když jde o byznys a peníze. 

Premiér Justin Trudeau z Liberální strany

Vánoční poselství prezidenta republiky Ing. Miloše Zemana 2019

27. 12. 2019  Hrad
https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=nx1U6y0782s&feature=emb_logo

Jiří Holík - úspěšný normální člověk na Parlamentních listech

27. 12. 2019    parlamentnilisty (silně kráceno)
Legendární hokejista, trojnásobný světový šampion, olympijský medailista a sedminásobný mistr československé hokejové ligy Jiří Holík reaguje na zvěsti o ruských kyberútocích, komentuje kampaň proti nevhodnému chování, kterou vyhlásila NHL, nabízí svůj názor na zpravodajství veřejnoprávní televize a mluví o stíhání bývalých komunistických prominentů, stejně jako o Gretě Thunbergové.

Česko a africký příklad

Zbyněk Fiala
Zbyněk Fiala
27.12.2019  VašeVěc
Vánoce jsou svátky klidu, což si překládám jako čas ke čtení tlustých knih. Někdy se však do dobrodružství poznání vklíní i dobrodružství poznávání.

čtvrtek 26. prosince 2019

20 minutes: Runet je možné odstřihnout od internetu, ale ne úplně a ne nadlouho

26. 12. 2019      zelv
V Rusku proběhly testy na odpojení ruské internetové sítě od sítě celosvětové, oznamují noviny 20 minutes. Ruské orgány ubezpečují, že chtějí ochránit občany v případě války, velkého kybernetického útoku nebo jiných hrozeb. Experti se však domnívají, že odpojit síť na 100% a na dlouhou dobu je prakticky nemožné.

Polistopadové epištoly, kacířské úvahy, část I.

Prof. PhDr. Stanislava Kučerová, CSc.
Stanislava Kučerová
26.12.2019 ČeskéNárodníListyPaměť národa
Česká minulost má vedle dimenze národní i výraznou dimenzi sociální. Obě jsou dnešním vedoucím silám přítěží, a proto je všemožně z historické paměti vytrhávají. Co zbude v prožitkovém obsahu naší identity, je–li paralyzována jak složka národní tak sociální?

Jak spáchat válečné zločiny - a vyváznout bez trestu

Edward Gallagher - příslušník SAEL
Vijay Prashad
26.12.2019 ICH, překlad Zvědavec
Americký prezident Donald Trump uvedl na Twitteru, že propustil ministra námořních sil. Hlavním důvodem je to, že ministr nedodržel Trumpovo nařízení ohledně Edwarda Gallaghera, člena elitní jednotky amerického námořnictva. Trump chtěl, aby Gallagherovi ponechali jeho hodnost u speciálních jednotek SEAL. Gallagher byl v roce 2017 obviněn z toho, že ubodal k smrti zraněného bojovníka Islámského státu (ISIS); také byl obviněn z dalších případů vraždy (školačky a postaršího muže), a poté z maření spravedlnosti. V červenci 2019 vojenský soud zprostil Gallaghera většiny obvinění, ale shledal jej vinným kvůli pózování s mrtvým tělem bojovníka, ubodaného k smrti.

S křesťanskou láskou ... si také plivla na svoji vlast

Poslankyně PEU M. Šojdrová (KDU-ČSL)
Růžena Chrastekova
26.12.2019 VašeVěc
To, že lidovci jsou historicky nejkřivější politici vůbec, je obecně známá skutečnost a ti dnešní, současní, to jenom potvrzují, na všech postech politické scény, které mají v "držení".

 

středa 25. prosince 2019

Pozemek pod budovou Národního divadla je stále ve vlastnictví Voršilek


Pozemek pod touto budovou je stále ve vlastnictví Voršilek
-ps-
25.12.2019 PrvníZprávy
Nekřesťanský příběh o proradnosti církevního řádu sv. Voršily, který zneužil pro něj již známou chybu ve výčtovém zákoně a získanou budovu Národního divadla na začátku devadesátých let rázem prodal. Tu po mnoha letech Národní divadlo odkoupilo za desítky milionů od překupníků zpět.


Když vlak je víc než dopravní prostředek

25. 12. 2019, Ďouba

První vlak z Petrohradu dorazil dnes brzy ráno do Sevastopolu. Na cestě je vlak Moskva - Simferopol.


Jak to vypadalo na nádraží v Sevastopolu? Zde několik videodokumentů:


Plíživá privatizace českého zdravotnictví (rozhovor)

Václav Umlauf 
25.12.2019 E-republika
Vraťme se k tomu, co znepokoje občany, což je plíživá privatizace zdravotnictví. V pražské Libni začne od roku 2020 fungovat poliklinika firmy FutureLife, která spadá do svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše. O čem je doopravdy návrh nového zákona o oborových zdravotních pojišťovnách?

P.C.Roberts: Presstitutové nahrazují fakta svými názory

Paul Craig Roberts
Paul Craig Roberts, americký publicista
25.12.2019 PrvníZPrávy a blog P.C.Robertse
Americký publicista ve svém komentáři upozorňuje jak mainstreamová americká média naložila s dopisem prezidenta Donalda Trumpa adresovaným předsedkyni Sněmovny Nancy Pelosiové.

Tři oříšky pro Popelku – Multikulturní, neomarxistická analýza

Michal Brand
25. 12. 2019
Tři oříšky pro popelku jsou zcela genderově nevyrovnané a plné nezdravých stereotypů ;-) Správná verze je, že popelka je transgenderová invalidní černoška, která se nechala přeoperovat na muže a přestoupila na islám. V kamnech přestala topit, protože kamna mají uhlíkovou stopu. A tak nemá popel, který by třídila s hrachem a čočkou. Navíc hrách a čočka jsou naprosto nepřijatelné, protože způsobují nadýmání a tedy přispívají ke globálnímu oteplení.

To jsem si dal

Jiří Jírovec
25. 12. 2019
Nadělil jsem si pod stromeček rozhovor s politologem Rupnikem [1]. Redaktor jménem Čestmír Strakatý skoro nábožně naslouchal slovům složeným do blábolivých, těžko srozumitelných vět. I tak jsem pochopil, že zmíněný politolog má lidská práva jako zdroj dobré obživy. Mohl by se zabývat třeba bezdomovectvím nebo metodami, jimiž každá moc kontroluje dav. Kdyby nebyl srab, odsuzoval by chaos a války. Jenže za to by ho těžko někdo platil a zval na přednášky.

„Všechno je jinak.“ Profesor Keller posílá výzvu těm, kteří chodí na demonstrace „chvilkařů“

Profesor Jan Keller
rozhovor s profesorem Janem Kellerem
25.12.2019 ParlamentníListy
HORKÝ ROK KONČÍ. CO DÁL? „Na to chlapci nemají!“ Známý sociolog, profesor Jan Keller říká, že pokud by spolek Milon chvilek myslel svůj boj proti oligarchizaci vážně, musel by vystupovat proti systému, který moc oligarchům dává. Zároveň podotýká: „Kdyby Andrej Babiš odstoupil, muselo by se vedení Milionu chvilek začít živit prací. Myslím, že premiér není tak škodolibý, aby jim to provedl.“ Při bilancování roku profesor poukazuje na zásadní změnu směřování Evropské unie a přidává i jméno politika, který by si zasloužil titul osobnost roku. Zamýšlí se také nad kolapsem českého penzijního systému.

Krymský most opět nespadl. Vlak z Petrohradu dojel do Sevastopolu.

Petr Ďoubalík
25. 12. 2019
Legendární vlakové spojení Petrohradu s Krymem bylo po mnoha letech obnoveno.
Sice po jiné trase, zato s atrakcí navíc: přejezdem přes most, který se nestavěl, neexistuje a už měl dávno spadnout (to tvrdí ukrajinští experti). Přes Krymský most. Není tedy divu, že průjezd pod mostními oblouky vyvolal emoce (takové i makové).

úterý 24. prosince 2019

Pod dojmem Sarmatu budou Státy samy spěchat s prodloužením smlouvy START 3


24. 12. 2019     1tv.ru zelv.ru/v-rossii/127961
Ministr zahraničí Ruska Sergej Lavrov ve vysílání pořadu Velká hra na Prvním kanálu prohlásil, že Moskva po předvedení Washingtonu systému zbraní Avangard může představit výkonnější raketový komplex Sarmat. Šojgu už prověřil plnění státní zakázky na raketový komplex. Lavrov rovněž zdůraznil, že Rusko je připraveno zabudovat nové systémy zbraní do smlouvy START 3, pokud bude prodloužena.

pondělí 23. prosince 2019

Rusko obnovilo v Sýrii provoz závodu na výrobu hnojiv

24. 12. 2019    russian
Rusko obnovilo činnost jediného závodu na výrobu chemických hnojiv na území Sýrie a také plánuje uvedení jeho výrobků na regionální trh. Informuje o tom agentura RIA Novosti s odkazem na vicepremiéra Ruska Jurije Borisova, nacházejícího se v Sýrii na pracovní návštěvě.

Zelenský se střetl s nacionalisty. A vyhrál.

Andrej Babický
23. 12. 2019 ukraina
Přítomnost prezidenta Vladimíra Zelenského na briefingu v případu o vraždě Pavla Šeremeta vůbec nevypadá jako náhodná událost. Když se totiž Arsen Avakov nenadále a bez sebemenšího důvodu ocitl v ukrajinské delegaci v Paříži na jednáních v rámci normandského formátu, bylo jasné, že byl pověřen nějakým posláním - buď zadržet Zelenského, nebo být garantem absence záměrů Zelenského působit v rozporu se zájmy Ukrajiny.

Petrohrad - Sevastopol: od dnešního dne vlakem!

23. 12. 2019, Ďouba

Dnes vyjíždějí první vlaky, které pojedou na Krym po železničním Krymském mostu

aktualizace: živě - Putin jede vlakem na Krym z nového nádraží Tamaň
viz níže

Než se tak stane, pojďme se podívat, jak stavba mostu probíhala. Za 2 minuty (od 0:22 do konce videa), od projektu až po dnešek.

-most 19 km z Tamaně do Kerče
-nejdelší most v RF a Evropě
-rekordní rychlost stavby v extrémně složitých podmínkách (podloží), 2015 - 2019
-7 000 opor (23 - 108 m dlouhých)
-15 000 dělníků a inženýrů, 180 výrobců a dodavatelů
-zrození nové historické železniční trasy Petrohrad - Sevastopol "Tavrija" 2 741 km)

aktualizace viz níže

Jak na Asada, Putina či Babiše: Jakýkoli gauner se hodí. Globální kavárna vnucuje liberální demokracii. Motivy v pozadí jsou jasné. Navalnyj, Corbyn a Guaidó - asi byste se divili. Barevné převraty jsou i krvavé

Poslanec Jiří Kobza (SPD)
Jiří Kobza a Tomáš Doležal
23. 12. 2019  ProtiProud
JIŘÍ KOBZA (SPD) a Tomáš Doležal sledují stále se opakující pokusy o barevné revoluce a převraty a zjišťují, že miláčci liberálů jsou zpravidla bezcharakterní individua

Kalousek by měl raději mlčet

Docent Radim Valenčík
Radim Valenčík
23.12.2019 blog autora

V předvánočním rozhovoru pro právo nazvaném "Kalousek: Babiše porazíme, jen když vyrazíme mezi lidi" 21. prosince se M. Kalousek vyjádřil k problematice penzijní reformy. Předvedl, že by bylo lepší, kdyby mlčel. Zde je to, co řekl:

neděle 22. prosince 2019

Prohlášení Komunistické strany Japonska o Kurilách je chápáno jako hrozba pro suverenitu RF - Volodin


Maxim Panov
22. 12. 2019     rueconomics
Výzvy o tom, že Kurilské ostrovy musí přejít k území Japonska, škodí vztahům Tokia a Moskvy, prohlásil předseda Státní dumy Vjačeslav Volodin. Při komentování vyjádření hlavy japonských komunistů Kazuo Šii o příslušnosti souostroví Japonsku předseda Státní dumy prohlásil, že je ohrožena ruská suverenita. 


Německo odmítlo odpovídat na sankce proti Severnímu proudu 2

22. 12. 2019   lenta
Německá vláda neplánuje žádná odvetná opatření proti sankcím USA, zavedeným proti výstavbě plynovodu Severní proud 2. Informuje o tom zpravodajská agentura DPA s odkazem na koordinátora pro transatlantickou spolupráci Petera Beyera. Cituje jej DW.

Ani miliarda chvilek

Stanislav A. Hošek
22. 12. 2019
Akce spolku Milion chvilek pro demokracii byly od prvního okamžiku nepochybně prováděny profesionálně. S podporou protivládní ČT se dokonce dařilo aktivity rozšiřovat i mimo území Prahy, která je svým fandovstvím lecčemu a leckomu už dostatečně profláklá. První velká akce na Letné byla z pohledu pořadatelů a především jejích zadavatelů, až překvapivě úspěšná. Zásluhu největší na něm ovšem měla právě Česká Televize. 


Lavrov zaznamenal růst radikálních nálad v řadě zemí

22. 12. 2019    russian
Ministr zahraničích věcí Ruska Sergej Lavrov ve své výzvě k účastníkům konference "Problémy ochrany lidských práv na evroasijském prostoru: výměna nejlepších zkušeností ombudsmanů" poznamenal, že růst radikálních nálad je jedním z hlavních problémů v oblasti lidských práv.

Demokracie nebo cochcárna?

 
Jiří Vaško
20.12.2019  Zvědavec
Talmud: Běda těm, kdo vidí a nevědí, co vidí.
Před třiceti lety jsme chtěli svobodu, demokracii a lepší vztahy mezi lidmi. Na vánoce jsme tehdy zapalovali svíčky, usmívali se na sebe a vzájemně se objímali v naději, že bude líp.

Nač čeká prezident Zeman?

Jan Vítek
22.12.2019 Zvědavec
Prezidentovi Si ťin-pchingovi došla trpělivost a rozhodl se postihnout sankcemi americké neziskovky, které slovy podporují demokracii, ale svými činy ji podvracejí.

Čínské ministerstvo zahraničí následně obvinilo americký Národní fond pro demokracii (NED), Dům svobody (FH), Národní demokratický institute (NDI) a Mezinárodní republikánský institut (IRI) z podpory a odpovědnosti za současný chaos v Hongkongu.

Rok 2019 v pěti obrazech

Jiří Jírovec
22. 12. 2019
Rok Babiše a komunistů
Babiš zůstal centrální postavou české politiky. Je terčem nadávek, protože se postupně stal sprostým podezřelým, vyšetřovaným a později trestně stíhaným. To, že "chátra" nemá ponětí o existenci Listiny základních práv a svobod, nijak nepřekvapuje. Kdo jiný než politici, zejména ti elitní, by měli řadového občana upozorňovat na to, že existuje presumpce neviny.