Reklama

sobota 4. ledna 2020

Tohle Vám v Čechách neřeknou!

František Novotný
5. 1. 2019
Když se na nedávné tiskové konferenci, kde bylo 200 zahraničních novinářů (zjevně bez Čechů), zeptal japonský novinář, co říká Putin na nastávající jadernou válku, i Putin byl překvapen tímto dotazem. Rok 2020 je jedním z nejtěžších. V tomto roce mohou všechny problémy, s nimiž se lidstvo nedávno setkalo, dosáhnout svého vrcholu. Obzvláště obtížná je druhá polovina roku. V létě a na podzim může vypuknout hospodářská krize, která zasáhne mnoho zemí tak či onak. Svět bude opět na pokraji války. 


Na předním hořáku znovu hoří válka

Paul Craig Roberts
5. 1. 2019     PaulCraigRoberts
Následující nesmyslné prohlášení Pentagonu oznamující, že vláda USA spáchala akt války proti Iránu, by měl vyděsit každého na této Zemi. „Na rozkaz prezidenta Spojených států sáhly při obraně amerických občanů v zahraničí vojenské síly USA k rozhodné obranné akci a zabily Kásema Sulejmáního, vůdce Islamských revolučních gard, označených USA za cizí teroristickou organizaci“. „Tento útok měl za cíl odstrašit Irán od provedení jeho budoucích útočných plánů“

Kritický názor v otevřeném dopisu

4. 1. 2019 koluje po internetu
...Pokud sekáte hlavy za odpadlictví od víry či cizoložství v Sau´údské Arábii, nebo upalujete protestující v ukrajinské Oděse, bombardujete civilisty po celém světě jako USA, tak jste demokrat. To, co ČT za naše peníze předvádí, není cenzura. Cenzura jen škrtá pasáže, které se jí nelíbí. Toto je aktivní nenávistná propaganda, která je hlavní náplní všeho. Od filmů, kde jiný než americký krvák už ani neuvidíte, po zpravodajství či diskusní pořady. 

Sprostá vražda raketou z vrtulníku. Exploduje v odvetě křídlo Bílého domu? Štěpán Kotrba o generálovi s pověstí legendy a o tom, kdo si teď mne ruce

Štěpán Kotrba
4.1.2020 ParlamentníListy
Co způsobí zabití íránského generála s aureolou legendy americkou střelou na letišti v Bagdádu? Podle analytika Štěpána Kotrby se rozhodně můžeme těšit na odvetu, je jenom otázkou, jak bude vypadat. Možností je mnoho, od vyslání jiné rakety směrem na Bílý dům, po přenesení války na „civilní cíle“, což už dobře známe i u nás v Evropě.

Markéta Gregorová vyzvala EU k boji s Ruskem. Ano, to je ta s drógami.

Ivan David
4. 1. 2019
Dominika Jeřábková na portálu Forum 24 ("Názorový internetový deník na obranu liberální demokracie) ZDE napsala: "Česká europoslankyně Markéta Gregorová (Piráti) sepsala otevřený dopis unijním institucím s výzvou k akci proti dopadům ruského zákona o „zahraničních agentech“. Navázala tak na usnesení Evropského parlamentu proti legislativě, která umožňuje zvýšenou kontrolu vybraných osob či organizací. Na jeho základě se nedávno dostal na seznam nežádoucích i Člověk v tísni. 

Vy jste si říkali „soudruhu“, my si říkáme „vole“.

Pavel Kalvach
4. 1. 2019
Píši o poučení, kterého se mně dostalo na poště.
Napomenul jsem chlapíka, který předbíhal frontu. Jemu byla slušnost cizí, takže pohotově vysvětlil svůj motiv. Jednak „Odvážnému štěstí přeje“, jednak „Vy staří nikam nespěcháte, kdežto my máme spoustu povinností“. Když jsem mu řekl, že jsem kategorii jeho povahy poznal hned jak vešel, byl zvědav, podle čeho. Řekl jsem mu, že se klasifikoval tím, že do mobilu říká lidem „vole“. To jej zjevně povýšilo, takže mi vysvětlil výše zmíněnou větou, jak jeho dnešní společnost vítězně triumfuje nad soudruhy.

Může se hodit: záchrana zmrzlého v extrémních podmínkách

4. 1. 2020, Ďouba

Zima údajně brzy vytasí své rampouchové tesáky a není tedy od věci si ukázat, jak postupovat v extrémních mrazech při záchraně kamaráda.


 Naučné video připravilo studio Kalambur, sekce Děrevňa durakov.

Expedice RUSKO 2019 - třetí pokračování

4. 1. 2020, Jiří Jágr

Termín expedice: 4. - 30. 8. 2019


Stalingrad (dnes Volgograd)

Pondělí 19. 8. 2019
Po poledni vystupuji z vlaku ve Stalingradu. Vítá mě krásné slunečné počasí a šílené vedro (asi 40 st. C). Valera se nabídl, že mi pomůže sehnat ubytování. Na internetu našel hostel v blízkosti nádraží...

pátek 3. ledna 2020

Falšování historie a současná Evropská unie

Ivan David, redaktor ČRo Rozsypal a Václav Dvořák
3.1.2020 ČRo PLUS
Dnešní polední interview Radia Plus bylo poučnou ukázkou "práce" aktivistického média. Redaktoru Rozsypalovi dnes vzdoroval poslanec Evropského parlamentu MUDr. Ivan David (za SPD, v Parlamentu EU za skupinu Identita a demokracie). Prosím, všimněte si, jak se redaktor Rozsypal po celou dobu rozhovoru snažil nemístně skákat interviewovanému do řeči, zvláště ve chvílích, kdy bylo znát, že zpovídaný poslanec nepříjemně argumentuje a jeho odpovědi redaktorského neuspokojují. Myslíte si, že je profesionální, aby redaktor média, které za naše koncesionářské poplatky říká "veřejnoprávní" po celou dobu rozhovoru podsouval, překrucoval a manipuloval, jen aby obhájil tu svou "eurosojuzní" zaujatost? Pan poslanec doktor David, mimochodem náš redakční kolega a zakladatel Nové republiky, je celý svůj profesní život zvyklý mluvit s pacienty psychicky postiženými, labilními a nemocnými. Tak se stalo, že redaktorský aktivista dostával co proto, i když se snažil Ivana Davida napadat z různých stran. Hlídací pejsek demokracie se zkrátka pokousal sám. Ostatně, posuďte sami. Přeji poučení z Davidových odpovědí i hezkou zábavu s panem redaktorem.

Novotný: Kariérističtí oportunisté vyhlásili válku normálním lidem

Stanislav Novotný, předseda Asociace nezávislých médií
-rp-
3.1.2020 PrvníZprávy
Jak viděl uplynulý rok bývalý policejní prezident a předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný a co by si přál v novém roce.

Expedice RUSKO 2019 - druhé pokračování

3. 1. 2020, Jiří Jágr

Termín expedice: 4. - 30. 8. 2019

Kazaň
Kazaň je hlavní město autonomní republiky Tatarstán a je také 4. největší město v Rusku. Mluví se zde rusky a tatarsky. Názvy ulic jsou v ruštině, tatarštině a v angličtině. V městské dopravě hlásí zastávky v ruštině, tatarštině a v angličtině.


čtvrtek 2. ledna 2020

Kontrola médií: USA zafinancují syrská média, aby jejich prostřednictvím čelily RuskuAlexandr Nikitin, resp. Julie Gurejevová, Anna Lušniková
2. 1. 2019 rueconomics resp. russian (část)
Ministerstvo zahraničí USA se chystá vyčlenit 35 mil. dolarů pro tak zvaná nezávislá syrská média, aby se jejich prostřednictvím čelilo "propagandě", kterou údajně šíří Rusko a oficiální syrská vláda. Washington je přesvědčen, že Moskva a Damašek brání západní koalici stabilizovat situaci na severovýchodě SAR, a doufá, že přivede vládu k odpovědnosti za "zločiny".

Hampl: Bohužel nadále pokračuje omezování svobody projevu

Petr Hampl, nezávislý sociolog
-rp-
2.1.2020 PrvníZprávy
Osobně pro mě byl rok 2019 velmi úspěšný. Nedařilo se ale dobře mé zemi. Pokus o milionchvilkový puč se sice nepodařil, ale nadále pokračovalo omezování svobody projevu, říká Petr Hampl.V Kyjevě proběhl pochodňový pochod na počest Stepana Bandery

- rp -
2. 1. 2020  PrvníZprávyukrinform
V Kyjevě se na počest 111. výročí narození Stepana Bandery konal pochod nacionalistů s pochodněmi. Organizátory pochodu byly nacionalistické organizace jako je Svoboda a Pravý sektor.

Náš miliardový dar pro USA. Je tu třetí velmoc, Čína. Následky pro nás... Profesor Krejčí o nové éře

Profesor Oskar Krejčí
Rozhovor s profesorem Oskarem Krejčím
2. 1. 2020 ParlamentníListy
„Velké akce, které přitahují pozornost, nemusejí být mírové,“ varuje politolog Oskar Krejčí. Prezident Donald Trump totiž ve volebním roce bude potřebovat „úspěchy, které mají charakter zlomových gest“. „Naše očekávání bude především plné nejistoty,“ podotýká. A pokud Trump křeslo obhájí? „Nám hrozí, že po miliardových nákupech zbraní, které schválila vláda v roce 2019, budou následovat další. Povinný obětní dar hegemonovi. Pro Evropu totéž. Hrozby exteritoriálních sankcí typu Nord Stream 2 se budou opakovat.“ Zároveň profesor upozorňuje: „Politická hysterie vůči Trumpovi ve Spojených státech ze strany liberálních médií je ještě divočejší než oslavy 30. výročí od Listopadu ve veřejnoprávních sdělovacích prostředcích u nás.“

ODS zase hlouběji: Od Václava Klause k Petru Fialovi a Pavlu Novotnému

2. 1. 2019
 

Infrastrukturní vítězství Ruska v roce 2019 vytvořila novou platformu pro rozvoj ekonomiky


Maxim But
2. 1. 2019    rueconomics
Rusko v roce 2019 ukázalo, že je schopno se rozvíjet a dosahovat úspěchů v nejrůznějších oblastech – od megaprojektů po export.

Analýza ČNB: Jak jsme se za 30 let probojovali do chudoby

Václav Umlauf 
2.1.2020 E-republika
Čím nižší plat, tím lepší sociální dumping a tím větší zisk pro zahraniční montovny. A jako dárek dostanou otrokáři ještě zisk vzniklý uměle drženým nízkým kurzem koruny. Pak mi ČNB v roce 2019 vysvětlí, že neoliberálně tunelovaný stát nemá na můj důchod.


Jen tak, pro inspiraci...


2. 1. 2020, Ďouba

Křestní koupání


Nejen trollové Nové republiky se mohou pokusit smýt své hříchy ponořením se do ledové vody, nejlépe 19. ledna, na pravoslavný svátek Křest Páně. Také čestní, pravidelní a dobří čtenáři Nové republiky mohou využít tuto příležitost a zocelit tak své zdraví - kdo se prý takto vykoupe, po celý rok nenastydne.

Belyje Stolby, Domodědovo - Moskevská oblast, Glubokij (19. 1. 2019, stačí mrknout na kousek, video trvá 2,5 hodiny!!!):
pokračování

Expedice RUSKO 2019 - první pokračování

Jiří Jágr
2. 1. 2020
Termín expedice: 4. 8. - 30. 8. 2019
Moskva
Sobota 10. 8. 2019
Ráno přijíždím do Moskvy. Moskva mě vítá silným deštěm. Vím, že v Sokoľnikách je kemp s možností postavení stanu a to je vše. Do Sokoľníků jezdí metro a z Leningradského nádraží jsou to jen dvě stanice. V Sokoľnikách nikdo neví, kde je kemp. Nakonec mi poradí strážce parku, kterým autobusem jet.  


Byl zahájen tranzit plynu přes Ukrajinu podle nového kontraktu. Do Bulharska začal proudit plyn přes Turecký proud

2. 1. 2020
Operátor GTS Ukrajiny (OGTSU) oznámil realizaci dodávky prvních kubických metrů ruského plynu do EU podle nového kontraktu mezi Naftogazem a Gazpromem. "Přepravili jsme již do EU první kubíky plynu podle nového kontraktu na tranzit", uvádí sdělení OGTSU na Facebooku. Zdůrazňuje se, že GTS pracuje ve standardním režimu.

středa 1. ledna 2020

Komentář k pirátskému tweetu a politologické gloseIvan David  
2. 1. 2019
K vánočnímu projevu prezidenta republiky utrousil pirát poslanec Mikuláš Ferjenčík tweet:
„V jedné věci je Zeman naprostý mistr, dokáže kráčet s davem a tvářit se u toho jako disident. Fascinující.“ Politolog Petr Robejšek pak tento výrok podrobil analýze ZDE. Nesouhlasí s pirátovým pojetím pojmů "dav" a "disident". Poznamenává, že: "Ten, koho má dav rád, není vytěsněný a je spíše vůdce než disident." Připomíná poslanci, že kdo se cítí být nadřazen davu, těžko osloví lidi jejichž starosti ho nezajímají. Souhlasím s panem Robejškem, ale chci ho trochu doplnit.

Yankee go home tentokrát v Iráku

Yekta Uzunoglu
1. 1. 2019
Víc než před dvěma roky jsem napsal o nejhlasitějším sloganu , které provázelo naše nasi generaci v 60. tých a 70. tých letech a to od Vietnamu až po latinskou Ameriku mládež z celého světa křičela a pořádně hlasitě: Yankee go home! Cizinče, jdi domů! Nová republika tento můj nehorázný článek zveřejnila 5.11.2017 ZDE.

Expedice RUSKO 2019


1. 1. 2020, Jiří Jágr

Termín expedice:

 4. 8. 2019 – 30. 8. 2019

Hlavní cíl: města  Leningrad,  Moskva,  Kazaň  a Stalingrad

Vážení přátelé a čtenáři Nové republiky,
po 15-ti letech jsem se opět vybral na 4-týdenní  putování po Rusku.  Chtěl jsem vědět,  jak vypadá to agresivní Rusko, které může za všechny problémy na světě. Chtěl jsem vidět to Rusko, na které hází veškerou špínu česká veřejnoprávní média. Zabalil jsem si do ruksaku stan, spacák, karimatku a nějaké to oblečení a  ve svých 59 letech sám vyrazil na cesty po Rusku.

Kam zmizelo 1,5 bln. dolarů?

Valentin Katasonov
1.1.2020 FondSK, překlad Outsidermedia
Dolarová hotovost obsadila nemalou část ruského peněžního trhu. Ale stodolarové bankovky se přece mohou změnit v makulaturu.
- - - -
V prosinci se v amerických masmédiích objevila zajímavá zpráva s odvoláním na výzkum banky Goldman Sax: Od začátku podzimu roku 2019 hlavní centrální banky světa každý měsíc vrhají do oběhu sumu peněz ekvivalentní 100 mld. dolarů. Současně ale z oběhu mizí hotovost a zlato ve stejném ekvivalentu.

Halík na Štědrý den drtil Zemana. Teď mu vrací úder Zdeněk Zbořil: Méně statečný Havel, bombardování...

Historik a politolog Zdeněk Zbořil
1.1.2020 ParlamentníListy
 „Tradiční ‚prezidentský‘ odkaz na slova TGM bychom neměli brát jako v české politice obvyklý rituál, ale měli bychom se mu snažit porozumět,“ zamýšlí se politolog Zdeněk Zbořil nad vánočním poselstvím prezidenta republiky. „Řekl bych, že to byl pokus o rozhovor, dialog prezidenta s občanem,“ podotýká. Politolog také připojuje pár slov k rozloučení s herečkou Táňou Fischerovou. „Někdo z jejích přátel, kterého není třeba jmenovat, napsal, že to byla ‚čistá duše‘. Nejprve se mi to zdálo až příliš. Ale když si uvědomím, že se sluší s Táňou Fischerovou rozloučit, nenapadá mě nic lepšího.“ V závěru dnešního Rozjezdu přidává doktor Zdeněk Zbořil i přání do nového roku.


Přejeme úspěšný rok 2020

1.1.2020
Redakce Nové republiky přeje všem svým čtenářům úspěšný nový rok 2020, zdraví, štěstí a pěkné mezilidské vztahy nejen ve vašich rodinách, ale i na pracovištích, na veřejnosti, zkrátka v celé společnosti.


Redakce Nové republiky také děkuje svým štědrým příznivcům za finanční podporu, kterou posíláte na redakční účet 2300 736 297 / 2010. Vaše peníze nám dovolily pořídit pro redakční práci novou techniku a financovat loňské panelové diskuze a další akce.

Budeme se i letos snažit, abychom si udrželi vaši přízeň.


Vaše redakce 

Pražská kavárna dementní: Betlém ukázal úpadek rozumu. Znát vlastní kulturu je neřešitelný problém. Kompetence místo vědomostí. Proč jsou manuálně pracující moudřejší? Svědkové degenerace. ČT v čele

Originální grafika ProtiProudu
Petr Hampl
1.1.2020 ProtiProud
PETR HAMPL na jedné příhodě ze sociálních sítích ukazuje, jakým způsobem současní intelektuálové přicházejí o zbytky rozumu
Na závěr Prolomení hradeb tvrdím, že další vývoj evropských společností bude určovat to, že úpadek elit (nazývám je novou aristokracií) bude probíhat mnohem rychleji než úpadek ostatních společenských vrstev. Postupně tak dojdeme k situaci, kdy degenerované elity nebudou schopny zabránit radikální změně. Ztráta schopností bude tak hluboká, že nepomůže ani finanční a mediální superpřevaha.


úterý 31. prosince 2019

Do nového roku ...


Obrtel: Vrátit vyznamenání a odsoudit agresivní politiku NATO bylo správné

MUDr. Marek Obrtel
Marek Obrtel  a -rp-
31. 12. 2019

V pondělí 23.12.2019, 08:30 SEČ uplynulo pět let, kdy jsem se smíšenými pocity, po náročné noční službě na záchrance, předával úřednici na poště doporučené dopisy pro ministra obrany Stropnického a Vládu ČR s úmyslem vrátit všechna svá válečná vyznamenání, udělená NATO.

Jak překrucováním historie hnědne Evropa

Jan Schneider
31.12.2019 ČeskáPozice
Posledním podnětem k sepsání tohoto elaborátu je těžká manipulace s interpretací dějin, která se odehrála v Evropském parlamentu (EP) – 19. září 2019 europoslanci odhlasovali Usnesení o významu evropské paměti pro budoucnost Evropy, v němž se naprosto nestydatě tvrdí, že – pouze – německo–sovětská smlouva o neútočení (takzvaný pakt Molotov–Ribbentrop) z 23. srpna 1939 připravila půdu pro vypuknutí druhé světové války.

Definice Pražské kavárny

Definice Pražské kavárny


Marek Řezanka


Co se píše, není přesné
o kavárně v Praze
Některým snad brada klesne:
Autor není na "zet"
"Pražská" jiného se týká
nežli zrovna místa
zná ji celá republika


Porošenkova strana požaduje zřeknutí se dohody s Ruskem na tranzit plynu


Michail Ščelkačov
1. 1. 2020 rueconomics
Strana exprezidenta Ukrajiny Petra Porošenka Evropská solidarita přijala krajně negativně zprávy o podepsání dohody na tranzit ruského plynu. Žádá vládu, aby se zřekla všech dohod.


Zbyněk Fiala: Amerikánská demokracie

Fiala Zbyněk
Zbyněk Fiala
31.12.2019    VašeVěc
My se tady fackujeme, dozvěděl se Nick Carter, a znovu se sbíral z podlahy, jen co se vzpamatoval z prohraného souboje na piva. Možná bychom se však měli zadívat za velkou louži jeho doby pozorněji.

Vyzobáno z webů za prosinec 2019


Jan Kadubec
31. 12. 2019  Outsiermedia
*Globalizace se rozvíjela zpočátku v rámci západního ekonomického imperialismu jako spanilé jízdy kapitálu za levnou prací do třetího světa – pak ale došlo ke zlomu. Levná práce se postavila na vlastní nohy a podíl Číny na světovém HDP dosáhl 15 procent.


Nový rok ve vesnici hlupáků

31. 12. 2019, Ďouba

Pro veselejší náladu a pro případ, že se k vám chystají přátelé, abyste společně oslavili příchod Nového roku. Starší věc, premiéra 30. 12. 2000, ale stále originální. Jeden díl z mnoha, seriál z ruského venkova.


Video - 9 minut

Ve vesnici hlupáků bydlí především Mužik, Baba, Morjačok a Medvěd. Mužik i Morjačok jsou opilci, Baba to nerada vidí a trestá je nemilosrdně ranami pánvičkou. Medvěd je hloupoučký dobrák, který to vždy odnese...

Novoroční pozdrav v předstihu

31. 12. 2019, Ďouba

Pro ty, kteří jsou nedočkaví a začali již oslavovat Nový rok 2020, přinášíme novoroční pozdrav, který již zazněl na Čukotce a teprve před naší půlnocí zazní v Kaliningradské oblasti RF.


Ministerstvo zahraničních věcí Ruska vyzvalo EU, aby zhodnotila situaci s agenturou Sputnik Estonia

31. 12. 2019 regnum
Příslušné orgány Evropské unie by měly náležitě zhodnotit tlak úřadů Estonska na novináře tiskové agentury Sputnik, prohlásila 30. prosince oficiální zástupkyně ministerstva zahraničí Ruska Marie Zacharová. Sdělení o tom je zveřejněno rovněž na oficiální internetové stránce ministerstva zahraničí Ruska.

pondělí 30. prosince 2019

Video o příčinách a důsledcích

30. 12. 2019
https://www.youtube.com/embed/HP7L8bw5QF4?rel=0

Hromosvod této planety?

Patrick Ungermann
30. 12. 2019
Ptám se svých zletilých žáků, jak budou o Vánocích pomáhat rodičům a kam vyrazí. Často se zasmějí. Věří, že jsem ironicky vtipný. V minutě se valná většina začne těšit na bezchybné pohodlí: Kam bychom chodili? Z odpadního tepla je teplo i nám. Jsme zateplený panelákový svět. Pizzu si necháme doručit na stůl. Mobily a počítače pohltí touhu po životním prostředí suprově. A těch přátel po internetu!

Na Slovensku jsou připraveni převzít - pro pražské úřady nepotřebný - pomník maršála Koněva.

30. 12. 23019 Novosti RU, 30. prosince 2019, 18:05
Veřejné činné osobnosti v Bratislavě požádaly české úřady, aby umožnily přesun památníku maršála Koněva z Prahy na Slovensko. Ve své žádosti upozorňují na klíčovou roli významného sovětského vojevůdce při osvobozování Československa od fašismu.

Mnichov, sudetští Němci a bruselské pojetí evropské paměti - O českém národě (kapitola čtrnáctá)

Profesor Mojmír Grygar
Mojmír Grygar
30.12.2019
Další pokračování volného seriálu esejí preofesora Mojmíra Grygara o českém národě, českém zápase o přežití, o prohrách i hvězdných hodinách, ale především o varovných jevech v dnešní české a evropské společnosti. Většina našich spoluobčanů si ani nepřipouští hrozby a nebezpečí, z nichž mnohým vzdorovali už naši předci.

Jaroslav Bašta: Když předpověď, tak chmurná

Jaroslav Bašta
Jaroslav Bašta a -rp-
30.12.2019 PrvníZprávy
Samozřejmě dobře vím, že dvacátá léta 21.století začnou až 1.ledna 2021, jenže v našem letopočtu stále chybí rok nula, takže opakovaně všechna výročí spojená s kalendářem slavíme o rok dříve.


Potěmkinova vesnice a návrat osleplých Bulharů do vlasti

Ing. Jaroslav Tichý
Jaroslav Tichý
30.12.2019 Outsidermedia
Že jste již oba pojmy někdy slyšeli? Máte pravdu. A jak tak vzdálené pojmy mohou spolu vůbec souviset? V zemi tak velkých možností, jako je ta naše, mohou. V jiné zemi a v jiné souvislosti asi těžko. Ačkoliv v dnešní době… kdo ví. Vracím se tímto k „Rozhovoru s premiérem“ uveřejněnému dne 24. 12. 2019. Vítám přitom snahu premiéra informovat touto cestou občany o krocích jeho a jeho vlády, o některých jejich dalších záměrech atd. Pociťuji ale přitom nutnost zchladit poněkud nadměrný optimismus v jeho představách či tvrzeních, jež jsou v rozporu s realitou. Nejde přitom o žádný požadavek na odchod premiéra či demisi vlády, nýbrž o realističtější pohled na situaci a o tlak na nápravu). Pokusím se v této souvislosti představit své připomínky k několika tvrzením premiéra z příslušného pořadu stručně shrnutého v našem tisku.

Nově uniklé další dokumenty OPCW ohledně tzv. plynového útoku v Doumě! -II. a časopis Neewsweek

-vlk-
29.12.2019 KosaZostra
Další částí toho, co jsem dostal jako povánoční nadílku od kosířů je pokračování story o tom, jak OPCW zfalšovala zjištění svých vlastních inspektorů, které vyslala do syrského města Douma šetřit tzv. plynový útok chlorem syrské armády na toto město, které tehdy bylo v držení radikálních islamistů.

S velvyslankyní Kazachstánu o dobrých mezinárodních vztazích

Ivan David
30. 12. 2019
Na sklonku letošního roku mě navštívila mimořádná a zplnomocněná velvyslankyně Kazachstánu v Belgickém království Aigul Kuspan. Jsem totiž řádným členem Delegace EU- středoasijské republiky. Středoazijský region pokládám za mimořádně perspektivní. Česká republika se na příležitostech vzájemné spolupráce podílí méně, než by mohla být schopna. Kazachstán je rozlohou 9. největší zemí světa, žije v něm 18 miliónů lidí. Národnostně je velmi pestrý. Dvě třetiny obyvatel tvoří Kazaši. Za nejpodstatnější pokládám to, co v našem rozhovoru zdůraznila paní velvyslankyně.

neděle 29. prosince 2019

Svět ruskýma očima 539

Zajoch
29.12.2019 Outsidermedia
Scénáře k válce proti Sovětskému svazu se psaly ve Washingtonu * Pentagon buduje objekt na své základně Indcirlik v Turecku * Ruský prezident rozhrnul rámec úzkého politizovaného pohledu na historii druhé světové války * Bývalý prezident Bolívie oznámil, že se jeho strana brzy vrátí do vlády
Memento Slovensko! A pozor na ST

Radim Valenčík
29. 12. 2019    radimvalencik.pise
Kdo umí překonat bolest myšlení a sledoval hlavní zprávy na ST 1 v sobotu 28. prosince, mohl si udělat názornou představu hned o dvou zásadních věcech:
- Jak je to s tzv. 2. pilířem na Slovensku.
- Jak si s námi (v daném případě se Slováky) pohrávají globálně podřízená mainstreamová média (v tomto případě ST).
Na vlastní oči se během tří minut můžete přesvědčit (od 14:50 minuty vysílání) zde:
https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/13982/207380

Výročí dvaceti let od vpádu spacákového teroristy Rumla do České televize a likvidace plurality!

Spacák J. Ruml
29. 12. 2019 SkrytáPravda
Dalších dvacet let totality uplynulo...
Právě si připomínáme dvacáté výročí návratu jediné pravdy, které vyvrcholilo komandem Rumla, Krause, Komerse, Hilšera, Buzkové, Fischerové a dalších v prosinci 2000 do České televize. Ruml, který pak byl známý pod pseudonymem "spacákový terorista" obsadil Českou televizi, protože svoboda slova, nastolena mezi léty 1990 - 2000 v České televizi byla pro obhájce vstupu do EU nadále neúnosná.

Retro: 17.listopad a další zvěrstvo České televize: děti vykládají, jak jsme MY žili za socialismu! Jakým právem nás uráží?

29.12.2019 SkrytáPravda
Jak dlouho nás bude Česká televize urážet?
Je to normální? Dáma, která se narodila v roce 1972 posuzuje, jak se žilo v sedmdesátých létech minulého století. Průzkum vede zaháčkovaný synáček Daniela Kroupy Mikuláš z (honosně) Post Bellum - prý Paměť národa, který se narodil v srpnu 1975, (jeho bratříček je Janek Kroupa). Mimochodem po tatíčkovi Kroupovi zůstaly milionové dluhy, dodnes nesplacené za ODA, proto je důvěrník České televize - svůj k svému. K dluhům se nehlásí.


V OSN byla přijata ruská rezoluce pro boj s kybernetickým zločinem

29. 12. 2019 lenta
Valné shromáždění OSN přijalo Ruskem navrženou rezoluci pro boj s kybernetickým zločinem. Jak oznamuje Ruská informační agentura Novosti, pro její přijetí hlasovalo 79 zemí, proti se vyjádřilo 60, dalších 33 se zdrželo. Mezi odpůrci rezoluce byly USA, které prohlásily, že dokument "podlomí mezinárodní spolupráci ve věci boje s kybernetickými zločiny, zatím co je třeba zesílené spolupráce".

Rok 2019 v pěti obrazech

29.12.2019 PoznámkyPanaBavora

Rok Babiše a komunistů

Babiš zůstal centrální postavou české politiky. Je terčem nadávek, protože se postupně stal sprostým podezřelým, vyšetřovaným a později trestně stíhaným. To, že „chátra“ nemá ponětí o existenci Listiny základních práv a svobod, nijak nepřekvapuje. Kdo jiný než politici, zejména ti elitní, by měli řadového občana upozorňovat na to, že existuje presumpce neviny.