Reklama

sobota 18. ledna 2020

Agrese USA proti Íránu vyprovokovala útok teroristů v Sýrii proti SAA. Pompeo: USA uvažovaly o preventivním úderu na atomové objekty v Íránu


Anna Orlová
18. 1. 2020 rueconomics
Alexej Špak rueconomics
Syrská armáda v předvečer obnovila vojenskou operaci proti teroristům, kteří okupovali idlibskou zónu deeskalace. Expert na Blízký východ Mais Kurbanov je přesvědčený, že útok radikálních islamistů na vojáky vyprovokovala agrese USA proti Íránu. Jde o to, že teroristé mnohdy porušovali režim příměří a ostřelovali jak civilisty, tak i vojáky, připomněl Kurbanov. Syrský lídr disponuje všemi pravomocemi k tomu, aby likvidoval na svém území ozbrojené formace.

Neponechal stranou Kurbanov ani spojení USA s teroristy. Podle jeho vyjádření vyprovokoval agresivní postup Američanů proti Íránu útok radikálních islamistů na Syrskou arabskou armádu (SAA).

Vztahy mezi Teheránem a Washingtonem se zostřily poté, co v noci na 3. ledna americké vzdušné síly provedly zvláštní operaci na odstranění nepohodlného íránského generála Kásima Sulejmáního. Jako odvetnou reakci vypustila íránská strana po uplynutí pěti dnů na základny USA v Iráku několik raket. ...

Nyní ale Bílý dům vyzbrojuje teroristy na celém Blízkém východě, aby zabránil vůdcům arabských zemí uchovat stabilitu v regionu. Nicméně díky úsilí Ruska, Sýrie, Íránu a, v nejbližší době, dokonce Turecka, se podaří snížit stupeň napětí, uzavřel expert.

Pompeo: USA uvažovaly o preventivním úderu na atomové objekty v Íránu

V administrativě USA se uvažovalo o možnosti zasazení preventivního úderu na atomové objekty Íránu, prohlásil ministr zahraničí USA Mike Pompeo ve vysílání Hugh Hewitt Radio Show.

Podle jeho vyjádření se toto opatření projednávalo, aby se neumožnilo Teheránu vyrobit jaderné zbraně. Mike Pompeo rovněž připomněl slova prezidenta USA Donalda Trumpa o tom, že Írán "nikdy nebude mít jaderné zbraně", a dodal, že Washington udělá všechno potřebné, aby toto prohlášení garantoval.

Dříve náčelník Generálního štábu Ozbrojených sil Íránu prohlásil, že konflikty na Blízkém východě po odchodu USA ustanou.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

50 komentářů :

 1. Stability na Středňáku se USA a Izrael přímo děsej,kdyby tam byl klid,tak si to jdou rovnou hodit...
  Proč asi!?!?!?
  Protože když se dva perou,třetí se směje.
  A jeden stát v Levantě se strašně rád řehtá.
  Helanov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro ten stát je to holt podívaná na oslí, psí a kohoutí zápasy... Shalom

   Smazat
  2. Jakmile v nejakem narode prevlada touha po miru a normalnim zivote /evropane ,iran, irak ,rusove, cinani atd.napr./jsou okamzite predmetem silene fanaticke nenavisti fasistu.
   Opak teroriste celeho sveta jsou stedre podporovani jako ukrajinsky teroristicky stat,Gruzie, Polsko, baltske republiky , Chalifat v Iraku atd..

   Smazat
  3. Baltské republiky a Polsko jsou domovem teroristů světa? Dejte si mokrej hadr na hlavu.

   Smazat
  4. 8:24 On celej ten "příspěvek" je jeden velkej blábol.

   Smazat
 2. "rueconomics"? Co to je proboha za obskurní server?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. NA tebe příliš těžké čtení, co?!

   Smazat
 3. Už aby ty us teroristy zlikvidovali a us okupanty vyhnali jejich figurky nemají šanci na úspěch.

  OdpovědětSmazat
 4. Americký dolar je bezcenný papír podložený atomovými a jinými zbraňovými systému USA. Kdo ho odmítne, ten je likvidován osobně, následuje likvidace státu a jeho obyvatel humanitárním bombardováním. USA sice slábne, ale úměrně tomu stupňuje svoji agresivitu, kterou vyvažuje cestu k ekonomickému dnu. Nebezpečné pro ostatní svět je to, že než USA konečně skončí, můžou vyvolat takový vojenský konflikt, který zahubí i ty, kteří nemají na nic vliv a tedy jsou úplně neškodní, neřkuli nevinni.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0:34...Té války bych se snad ani nebála.
   Mám docela dobrý pocit z té - vlažné- reakce Íránu na vraždu Sulejmáního.
   Zdá se mi,že východní vůdcové dobře chápou vo co gou a nedají se vyprovokovat.
   Mají nervy jako ocelová lana a počkají,až se v tom Amíci umlátěj sami.
   Zatím potichu pracují na vzniku nového modenského centra na východě.
   Už aby se v té Americe uimpíčovali!!! :-)
   Helanov

   Smazat
  2. 0:34 Jo, jen mít tak těch "bezcennejch zelenejch papírků" celej pytel, co?

   Smazat
  3. 7:34 To jo, ale okamžitě bych je vyměnil a cokoliv jiného a nenechával bych si je ani doma, ani v bance. Ale jelikož my bídní sice víme kam s nimi, ale je nemáme, tak to jsou zbytečné starosti.

   Smazat
  4. USA má již "jateční váhu". A také Ti, co "tahají za provázky" se tak chovají.
   Pokud by ustoupili ze své válečné a parazitické rétoriky, tak vysoká životní úroveň splaskne, jak propíchnutý balónek a začne občanská válka.

   Už v r. 2015 bylo popsáno chování USA a popsán scénář pro válku s Íránem.

   https://uloz.to/file/kyMY2E2kZkzY/zlo-ma-doupe-v-usa-pdf

   Smazat
 5. Dokud se válka nepřenese na území USA, nedojde na Blízkém východě ke zklidnění situace. To je realita.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já bych dala přednost postupnému vytlačení Spojených států z BV.
   Vlastně už se to děje,např.v Sýrii,v Lybii se taky hlásej o slovo Rusové a Turci...uvidíme!
   Helanov

   Smazat
  2. Vyměnit Amíka za Rusa je jako vyhánět čerta ďáblem.
   Petr

   Smazat
  3. 8:07... Dnešní Rus není rozpínavý,za zbrojení vydává zlomek toho,co Spojené státy.
   Ovšem je otázka, co bude po Putinovi.
   Ó Rusech jako o národu který měl vždycky imperiální choutky si iluze nedělám.
   Kdyby to tam vzali do ruky nějací cvoci,tak byste mohl mít i pravdu.
   Helanov

   Smazat
  4. 9:42 No, teď si malinko odporujete. Protože pokud připouštíte, že Rus měl vždycky imperiální rozpínavé choutky, pak nemám žádný důvod uvěřit tomu, že teď je najednou nemá.
   Navíc těžko by se věřilo tomu, že Rus podniká celou tuto nákladnou anabázi na BV jen pro něčí krásné oči, že.
   Petr

   Smazat
  5. 9:42 Po rozpadu toho z SSSR moc nezbylo a Putin dnes dělá vše aby získal část uzemí zpět. Proto anexe Krymu a války v okolí Ruska. Sýrie je jen malou záplatou imperiálních choutek dnešního Ruska, i ve Venezuele má své vojáky v Libyi vraždí ruští žoldáci jak pominutí.

   Smazat
  6. 11:02. Tenhle Váš kolovrátek, je poněkud ohraný. Známe to - ruští žoldáci "vraždí jako pominutí", kdežto američtí (britští, francouzští atd.) žoldáci dělají lidem dobře, protože je s láskou a humanitárně posílají do světa věčné blaženosti, že...

   Smazat
  7. Pro Unknown 11:02. Jako stratég by jste si nevydělal ani na slanou vodu. Když jste natolik hloupý, zavřete PC a jděte laskavě tvořit hodnoty pro náš stát!!! Kdybych ovládal Rusko, také bych si nenechal nasadit rakety středního doletu do kožichu, jelikož bych musel poslouchat toho, kdo má přístup k tlačítku. Pro vás je Krym rozpínavost ale pro každého strategicky uvažujícího jedince, který ví jaký je dolet USA používané technologie, je to nutné opatření pro zachovaní svobody. Nasaďte si sám na krk elektrický obojek a pak poslouchejte vlastního pána a neotravujte na webu, kde ještě lidé neztratili soudnost a přirozenou inteligenci. To samé Sýrie. I idiot si může vzít atlas a zjistí co je na územích, které se snaží dodnes ovládat USA. A pak každému dojde o co tu běží. Žádná válka se nedá vést nekonečně a v historii máte tisíce příkladů, vždy musí dojít k uhrazení válečných nákladů a to že banda zbojníků jménem USA sedí na ropných polích a prodávají cizí ropu vám evidentně nevadí a s takovou nízkou inteligencí se opravdu ani nedá diskutovat. Vy jste prostě klasický fanoušek fotbalového týmu, kterému budete nadržovat i kdyby si to po večerech rozdávali s nezletiletými děcky. Nic vás nespřesvědčí, protože tým je pro vás víc než zdravý úsudek. Debilizační skolštsví, které vypouští tisíce debilů už značnš pokročilo. Jste otroci vlastní mysli:o)))

   Smazat
  8. 11.36 Naprosto zbytečný příspěvek, dlouhý a bezduchý. Nic jsem se nedozvěděl, pán rád blábolí!že.Nebo jak zdurazňujete jste IDIOT? To bude to pravé.

   Smazat
  9. Jukhovne!
   Příspěvek 11:36 na 20-ti řádcích stručně popisuje kauzalitu dění ve světě. Buď jste tak tupý, že jeho obsah nechápete, nebo hůře, tak zfašizovaný, že autora hluboce nenávídíte a musíte ho zařadit mezi vaše dementní ynteljektuály.

   Smazat
 6. 7:43 Jo, ale hned v tom momentě bych ho směnil za zlato, než se ten zelenej papírek smění tak akorát za potištěný hajzlpapír.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale no tak. Tomu přece ani sám nevěříte.

   Smazat
  2. 7:58 Kontrolní otázka: soudruh raději dolárky, nebo rublíky?

   Smazat
  3. Nevím jak soudruh 7:58, ale já jednoznačně dolárky.

   Smazat
  4. 11:17 Velice správné rozhodnutí, stejně tak já.
   Pokud by místní prokremelská luza se měla rozhodnout, tak jistě pro dolar, ale to vám nikdo z nich nepřizná, taky proč, jeden chudák vedle druhého! Proto tady jen špiní Západ, díky svému ubohému životu.

   Smazat
  5. Rublíky, dolárky, vy slouhovská hovada!! Neumíte nic jiného než zaprodat své spoluobčany chazarům nebo chabadům. Podle toho i dopadnete. Hlava v cizí řiti nevnímá okolní realitu!

   Smazat
  6. 14:24 Tak ty jseš opravdu ten TRULO! Co je natom pokud mám v bance učet v DOLARECH, tím zaprodávám své občany a hlavu v cizí řiti ? ty se prober magore! A takových blbu je zde naprostá většina!

   Smazat
  7. 10:39 A cos jiného očekával od "diskuse" místních odulců?*) V trolení sice pilnch, jinak ale zapšklých, na Putlerových prdech závislých, neproduktivních blbců, kteří by moc rádi škodili, avšak pouze smrdí! Ruské přísloví: Psí/čubčí (a tedy i parazitický čecháčkovský, ovaroidní, pitomiovský, fálmerovský a burešovský) hlas do nebe nevolá. Jsou ti umanutí, lúzrovití, sprejerovití, ovaroví a zaprdění diskutéři s falešnými jmény, tituly a institucemi (včetně těch burešovsko-čobolovských) opravdu tak blbí a ubozí, komunizmem zdegenerovaní, na bezplatných médiích chorobně závislí, potrefené husy, nebo jen placení provokatéři, členové KSČ, ROH, SČSP, khakimozky, lidoví milicionáři, pomocníci VB, politruci, případně důchodci agenti StB a KGB ??? Jak málo stačí ubohým, neschopným, nezaměstnatelným, samolibým a líným sockám ke štěstí: Vyblít se namísto produktivní práce na kapitalistickém internetu a vylízat si socialistickou p….l. Obyvatelé králíkáren ani na internetu nevyprodukují víc – než bobky. Zamindrákovaná lůza metá svá lejna na ty výše stojící - ta však bez zásahu cíle dopadnou zpět na její hlavu. Lůza zůstává lůzou i když je v početní většině. Čím ubožejší a pitomější podvraťáček na řetězu u boudy - tím víc poštěkává a zasírá své okolí. A ještě by chtěl bez vlastní osobní odpovědnosti zasahovat anonymně referendem do osudů spoluobčanů. Geniální politický trik, prosazovaný postkomunistickou tripartitou: internetové diskuze.
   Nabuzené lemplovské, dluhy neplatící a neproduktivní socky vypustí nahromaděnou žluč a střevní plyny (přímá demosrácie) a neřádí pak už na náměstích:-)))

   *) putleroffci se na ulici či v socce navzájem poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. A mnozí maj navíc odulé tváře, jak blízko strkaj tlamu k pšoukolíhni svého škaredého fýrera tu! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
 7. Nevyprovokovalo to teroristy,ale pomohlo to teroristům,kteří na takové akce USA čekají a spoléhají,vždyť jsou to spojenci.Proto byl zabit Sulejmáni,že skutečné bojoval proti IS,teroristům všeho druhu na BV.Jistě každého napadne,kdyby opravdu USA bojovali proti IS,tak Sulejmáni nebyl zabit USA.Ten Irán sedí v žaludku mnohým z USA,brání jejich rozpínavosti,krádežím ropy na BV.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:26 No to by mě teda zajímalo, kam se chtějí USA rozpínat, ale Írán jim v tom úspěšně brání.
   A jak, prosím, Írán brání USA v krádežích ropy?

   Smazat
  2. Anonymní 9:50
   Pokud Vám nestačí tolik základen,armády USA na BV,tak nevím jak Vás přesvědčit.O tom kradení ropy také tak.

   Smazat
  3. 10:11 A on Írán nějak brání USA v provozu na základnách na BV? Jak proboha?

   Smazat
  4. Anonymní 10:39
   No,Irán přece brání,aby USA základny nebyly i v Iránu a to podle USA nesmí.

   Smazat
  5. 10:53 Jak jste na takovej blábol přišel?

   Smazat
 8. Spousta věcí tu zde nedává vůbec žádný smyl, a to je možná i záměr hlavních aktérů. Proniklo pouze pár věcí a jednou z nich je i to, že do Iráku letěl na pozvání člena vlády a také že při atentátu zahynulo více lidí - nějaký nedůležitý inventář. Stejně to byli teroristé! Nebo ne?
  Když Sulejmání přiletěl letadlem, tak si asi těžko sebou vezl auto s šoférem, že?
  Když tam letěl na pozvání, tak asi pro něj někdo poslal auto i s šoférem, že?
  Je logické, že to bylo auto irácké - stejně jako šofér? No, smysl to asi dává.
  A co z toho plyne? No že Amíci sejmuli i několik Iráčanů s tím, že se vlastně o nic až tak moc nejedná. Co je ostatně život iráského řidiče, možná otce rodiny, proti důležitým okolnostem, ne? Vlastněná a dobře dotovaná média si už s tím nějak poradí.
  A propó - už jste viděli někdy, aby na základnu USA někdo zaútočil raketami a reakce prezidenta nulová? :-)))

  OdpovědětSmazat
 9. Jen doufám, že budou v brzké době uskutečněny preventivní utoky ze strany USA, na " atomové objekty " v Iránu.Vždyť ta banda teroristu nezvládne ani své zastaralé rakety, natož nukleární zbraně!
  Jen čekám kdo ty darebáky bude v tom atomu podporovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kolik základen má Irán po světě a na koho útočí. Je tam ohromné nerostné bohatství a hlavně ropy. To je ten hlavní důvod zájmů SSA. Irán se jen snaží bránit, aby nedopadl tak jako Irák,Libye,Sýrie atd !
   Proč musel zemřít Kadáfí a Libye? https://www.youtube.com/watch?v=ht_k2RKAWGs

   Smazat
  2. Je zajímavý, že na vzdálenost, na kterou neměli dostřelit, trefili přesně ty hangáry, který předem amíkům nahlásili. A US peršingy byly kde? Iránci ukázali, že v dostřelu maj tankery v průlivu i Dubaj a že se trefit uměj. A to použili jenom zastaralý rakety.

   Smazat
  3. 12:24 Amík pouze zachoval chladnou hlavu, proč by konflikt eskaloval. Tupej ručníkář si zastřílel, ( jen škoda civilního letadla ) a je v oblasti klid. Stačila přesná rána raket z USA na toho teroristu,tím ukázal Amík kdo ve světě vládne!

   Smazat
 10. Dolar je TĚSNĚ PŘED KRACHEM Už hezkých pár let... O neodvratném blízkém zhroucení USA slýchám asi tak 40let. Asi víc.
  ---------
  Moc se mi líbí ten "ňúspík": přepadení se dneska říká "preventivní akce"?
  Vyhlásil USrael některé zemi válku? Pokud, tak jsou případní zajatci jenom ozbrojení banditi a je tak třeba s nimi zacházet. Myslím, že bývá bohulibým zvykem takové darebáky věšet. Nebo ne?

  OdpovědětSmazat
 11. pardon! patří ovšem "pokud ne", omlouvám se...

  OdpovědětSmazat
 12. USA uvažovaly o preventivním úderu? Cha. To já jsem uvažoval o první ceně ve sportce, každej si může uvažovat, o čem chce. ale realita je jiná. K těm jedenácti zraněnejm můžete přičíst přes 40 vojáků v péči psychiatra a vlnu žádostí o předčasný odchod do států. Nějak jim hnědnou trenky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Perzie má svých problémů dost ...PERZIÍ SE DÁ PROJÍT -ale nikdy a nikým porazit !

   Smazat
 13. vojta.
  Na někom si musí s chladit vztek.
  Proto mám obavy s příštích měsíců,že kdykoliv můžou zaútočit na Irán,důvod si najdou.

  OdpovědětSmazat
 14. Mění se technologie, rod homo se však od svého vzniku nezměnil. Namísto klacků, oštěpů, luká a šípu teď máme k dispozici atomové zbraně hrozící zničit planetu několikanásobně, myšlením jsme však ustrnuli úrovni primitiva.
  Jaký je rozdíl mezi tím, že Karel, zvaný Veliký, pod trestem smrti zakázal prodávat Slovanům zbraně, a tím, že strejda Sam zakazuje Íránu obohacovat uran, v obavách, že by si mohl vyrobit jaderné zbraně a tím se účinně bránit atakům jeho a jeho spojenců? Žádný.
  Kolik expanzionistických válek ve jménu "národních zájmů" má na triku Persie a kolik USA?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ovšem faktem je že počet bílých obyvatel Evropy se ani oběma světovejma válkama nijak významně nezredukoval, obyčejná španělská chřipka po WWI. způsobila dojnásobně větší ztráty než válečná jatka za poloviční dobu. Ovšem ztráty Židů ve WWII. už tak bezvýznamné nebyly, jak si to původně malovali a také sovětší zajatci v první vlně kde téměř žádný nepřežil jevili masové znaky azijatství. Takže se dá prohlásit, že ty největší ztráty měli naštěstí cizí rasy! Ty se nakonec dost vybíjely během WWII. a po ní i navzájem. Stačí si promítnout záběry likvidace obyvatel čínského Nankingu Japonci, a to byla jen špička ledovce! Nebo bratrovražedné šílenství v Koreji! Indové a černoši by zase splehlivě pomřeli na banální nemoci či hladem, kdyby pro ně Nová Evropa nepořádala "humanitární sbírky" a neposílala jim nejnovější léky! Tudíž problémy se kterými dnes marně zápasíme by vůbec nenastaly! A tady idioti z NR hasí a hasí a vůbec je nenapadne, že jejich boj je marnej, že byl prohrán definitivně už v roce 1945! Hňupi Když se zamyslíte nad dějinami 20. století a budete hledat bod obratu od naší vlády nad světem k bezmoci a úpadku naší rasy, dojdete ke stejnému závěru jako já - pokud budete pečlivý a bez antirasistických předsudků ovšem! Kdy došlo k průseru a proč? Byl to okamžik, kdy komodor Perry nenašel pokračovatele! Totiž přijetí japonských skrčenců mezi spolek výhradně bílých imperialistů byla zásadní bota! Šlo sice bezesporu o nejvyspělejší ne-bílou entitu, ale sotva schopnou sdílet árijské hodnoty západní, germánsko-románské civilizace. Japonsko se mělo stát řádnou kolonií USA stejně, jako Indie byla britskou, Indočína francouzskou a Indonésie nizozemskou! Čínu by si poté rozdělili Rusko a anglo-francouzští kolonialisté bez problémů. Jenže účast Japonska na dělení sfér vlivu ve východní Asii vedla ke konfliktu s Ruskem, který využili britští čachráři k oslabení konkurence. Porážka Ruska Japonskem, která by bez britské podpory Japonska byla nemyslitelná, se stala počátkem krize naší rasy a její světové hegemonie! Samozřejmě víme že v pozadí toho průseru stál Židé se svou finanční mocí, kteří z pozadí ovládali Britské Impérium a USA. A dnes už to nespravíme, když žlutáci maj vodíkovky a kosmické technologie a černí mají penicíln a místo toho aby vychcípali na banální chřipku se povalí do Evropy ...

   Smazat
 15. Jaký je stav programu globálního vylidňování?
  https://beforeitsnews.com/v3/alternative/2019/3693505.html
  Po skončení druhé světové války byl zaveden tajný plán, jak zničit světovou populaci. Tento plán má za cíl výrazně snížit počet lidí na Zemi až na 500 000 lidí.Chemické, biologické, psychosociální a ekonomické metody, jak skryté, tak zjevné, zaměstnané doposud byly jen částečně úspěšné.Proto byly vyvinuty GMO. GMO představují poslední slámu, poslední naděje mezinárodního společenství na skryté zastavení a zvrácení lidské populace. Vlastně to není všechno. Byla vynalezena novinka-rychlejší a účinnější. https://beforeitsnews.com/v3/alternative/2019/3693047.html 5G bude vystaveno jako zabíjecí a sterilizační mřížka!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.