Reklama

pátek 10. ledna 2020

Atentát na íránského generála ze strany USA zahájil řetězovou reakci, která se šíří i za oblast Blízkého východu.

Vladimíra Vítová
10. 1. 2020
Atentát na íránského generála Soleimaniho povolený prezidentem Trumpem zahájil řetězovou reakci, která se šíří i za oblast Blízkého východu. To bylo v úmyslu těch, kteří se rozhodli pro tento akt. Soleimani byl dlouho v americkém hledáčku, ale prezidenti Bush a Obama jeho zabití nepovolili. Proč to udělal prezident Trump? Existují různé důvody, mezi něž patří osobní zájem prezidenta na záchraně před obžalobou tím, že se představuje jako spolehlivý obránce Ameriky tváří v tvář hrozícímu nepříteli.


Za zásadním důvodem rozhodnutí o atentátu na Soleimaniho je třeba hledat faktor, který se stal kritický vůči zájmům USA teprve v posledních letech: a to je rostoucí čínská ekonomická přítomnost v Íránu.
Írán hraje významnou roli na Nové hedvábné stezce, která byla zahájena v Pekingu v roce 2013 a nyní je v pokročilém stadiu výstavby: sestává ze silniční a železniční sítě mezi Čínou a Evropou přes Střední Asii, Střední východ a Rusko, v kombinaci s námořní cestou přes Indický oceán, Rudé moře a Středozemní moře. U silniční, železniční a přístavní infrastruktury ve více než 60 zemích se očekávají investice přes 1 000 miliard USD.

V této souvislosti Čína investuje v Íránu přibližně 400 miliard dolarů: 280 v ropném, plynárenském a petrochemickém průmyslu; 120 miliard v dopravní infrastruktuře, včetně ropovodů a plynovodů.

V energetickém sektoru obdržela státní společnost China National Petroleum Corporation kontrakt od íránské vlády na rozvoj pobřežního pole South Pars v Perském zálivu, což je největší světová zásoba zemního plynu na světě.

Na základě amerického embarga Čína zvyšuje dovoz íránské ropy. Ještě závažnější pro USA je to, že se v těchto a dalších obchodních dohodách mezi Čínou a Íránem očekává rostoucí používání čínského jüanu a dalších měn, které stále více vylučují dolar.

V dopravním sektoru Čína podepsala smlouvu na elektrifikaci 900 km íránských železničních tratí v rámci projektu, který předpokládá elektrifikaci celé sítě do roku 2025, a pravděpodobně také podepíše jednu smlouvu na vysokorychlostní trať. Íránské dráhy jsou tak nově připojeny k železniční trati o délce 2 300 km, která je již v provozu mezi Čínou a Íránem a zkracuje přepravní dobu zboží na 15 dní oproti 45 v případě námořní dopravy.

Dohody mezi Čínou a Íránem nezahrnují vojenské složky, ale podle íránského zdroje bude pro ochranu potřebných až 5 000 čínských stráží, které si stavební společnosti najímají pro bezpečnostní služby. Významná je také skutečnost, že na konci prosince se v Ománském zálivu a Indickém oceánu uskutečnilo první námořní cvičení mezi Íránem, Čínou a Ruskem.

Na základě těchto skutečností je jasné, proč bylo ve Washingtonu rozhodnuto o atentátu na Soleimaniho: vojenská reakce Teheránu byla úmyslně vyprovokována, aby zpřísnila sevření Íránu a byla schopna ho zasáhnout, což má za úkol také ovlivnit čínský projekt Nové hedvábné stezky, se kterým USA nemohou ekonomicky bojovat. Řetězová reakce vyvolaná atentátem na Soleimaniho proto zahrnuje i Čínu a Rusko, což vytváří velmi nebezpečnou situaci.

Írán se po atentátu na generála Soleimaniho rozhodl, že již nepřijímá limity obohacování uranu stanovené dohodou podepsanou v roce 2015 se skupinou 5 + 1, tj. pěti stálými členy Rady bezpečnosti OSN (Spojené státy, Francie, Velká Británie, Rusko, Čína) plus Německo.

To znamená, že není pochyb o tom, že se na Blízkém východě objevila nová jaderná hrozba. Byl to však prezident Trump, který v roce 2018 za USA prosazoval odstoupení od dohody.

Mlčí se o tom, že na Blízkém východě existuje země, která má jaderné zbraně a tou je Izrael, který ale nepodléhá žádným kontrolám.

Izraelský arzenál, zabalený do neproniknutelného tajemství a ticha, se odhaduje na 80 - 400 jaderných hlavic, plus dostatek plutonia na vybudování dalších stovek těchto hlavic. Izrael určitě také produkuje tritium, radioaktivní plyn, z něhož vyrábí jaderné zbraně nové generace. Tato mini-jádra a neutronové bomby, které způsobují méně radioaktivní kontaminaci, jsou nejvhodnější proti cílům nedaleko Izraele.

Německo dodalo Izraeli (ve formě daru nebo za snížené ceny) čtyři modifikované ponorky pro vypuštění jaderných raket Popeye Turbo s dosahem přibližně 1 500 km. Jsou tiché a schopné zůstat ponořeny třeba týden, překročit východní Středozemní moře, Rudé moře a Perský záliv. Připravené na jaderný útok jsou dvacet čtyři hodin denně.

Izrael, který vlastní 200 jaderných zbraní namířených proti Íránu, je rozhodnut zachovat si monopol jaderné bomby na Blízkém východě a zabránit Íránu v rozvoji civilního jaderného programu, což by mu umožnilo jednoho dne vyrábět jaderné zbraně. V cyklu těžby uranu totiž neexistuje jasná dělicí čára mezi civilním a vojenským využitím štěpného materiálu.

Izraelské jaderné síly jsou integrovány do elektronického systému NATO jako součást „Programu individuální spolupráce“ s Izraelem a sídlí v NATO v Bruselu. Podle plánu testovaného při cvičení Juniper Cobra USA-Izrael v roce 2018 by americké a NATO síly na podporu Izraele ve válce proti Íránu vycházely z Evropy (zejména ze základen v Itálii).

Mohlo by to začít izraelským útokem na íránskou jadernou elektrárnu, jako byl ten, který byl proveden v roce 1981 proti irácké elektrárně v Osiraq. Jerusalem Post (3. ledna) potvrdil, že Izrael má nejaderné bomby proti bunkrům, použitelné zejména s F-35, schopné zasáhnout íránskou podzemní jadernou elektrárnu v Fordow.

Írán má navzdory tomu, že nevlastní jaderné zbraně, schopnost vojenské reakce, kterou Jugoslávie, Irák nebo Libye v době útoku USA / NATO neměly.

Existuje hrozba, že by Izrael mohl využít jadernou zbraň a tím by uvedl do pohybu řetězovou reakci s nepředvídatelnými výsledky.
Vladimíra Vítová je předsedkyně Českého mírového fóra

69 komentářů :

 1. Každopádně Trumpovi musíme poblahopřát, akce se mu povedla a přenese hybridní válku i na území USA, kde íránská diaspora čítá dva milióny potenciálních teroristů. Jeden jediný kapitán americké letadlové lodi íránského původu situaci nezachrání. Měli by ho hlídat, aby náhodou nenaprogramoval rakety na Bílý dům. Ačkoliv, půl Ameriky by si to možná přálo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ona politika ustupku se tak vydarila i s Hitlerem, i se Sovetskym svzem, ze? Tak proc v ni nepokracovat s Iranem?

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. Íránci neprovozují terorismus!
   To si je asi pletete s Arabama.
   Pokud vím,tak Íránec střílel v Evropě jenom jednou,nějaký nemocný 16tiletý kluk.
   A navíc střílel po Arabech,nebo po lidech, kteří jako Arabi vypadali.
   Helanov

   Vymazat
  4. Anonym 21:54
   "Ona politika ustupku se tak vydarila i se Sovetskym svzem, ze? " To je teda zase blábol jak z dílny ČT24 a ostatních udatných Rusobijců. Zřejmě už došlo k totálnímu výplachu obsahu tykve. Tedy již pouze obal bez obsahu.

   Vymazat
  5. Ty voturbanění zkurvysyni se střelili do vlastní hnáty! Mezi těmi "Kanaďany" bylo 90% emigrantskejch čmoudů vod nich! Ale na rozdíl ood rusáckýho xindlu se k tomu aspoň pod tlakem faktů přiznali! - https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/clanek/iran-priznal-sestreleni-ukrajinskeho-letadla-40309600?dop-ab-variant=0&seq-no=1&source=hp&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

   Vymazat
  6. 8:20...Ve kterém diagnosťáku jste ráčil ukončit svá studia?
   Helanov

   Vymazat
  7. 10:08 Tak určině ne v tom samém, kde místní cenzor Wenzel Hoffstein-Dworzak, známý to čichač prdů téhle kremelské lžidoopice - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   jenž omámen jimi poté usiluje mermomocí zabránit tomu, aby i u nás proběhla důsledná dekomunizace jako v Chorvatsku, na Ukrajině a v Pobaltí! Trápí ho bejt součástí civilizovanýho světa, a touží i s námi zapadnout mezi tuhle smradlavou hordu ožralých, za bílýho dne v pochcaných teplákách křepčících podlidí! - https://www.youtube.com/watch?v=LhXXiVgILKQ

   Ale potáhne vodsud jen s hrstkou svých odulých kumpánů a to tak rychle, že se nestačí ani posrat strachem, až mu dám čuchnout k této mé sukovici! - https://vimeo.com/82853398

   Vymazat
 2. Atentát na Iránského generála je státní terorismus spáchány Spojenými státy Americkými a ti co to spáchali jsou váleční zločinci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. On to byl takovy hodny pan. Zvlast miloval Kurdy a protestujici studenty.

   Vymazat
  2. 21.49 - nechtěl byste už toho nechat? Už jste s tím hodně a hodně trapný, i když chápeme, že tady možná plníte nějaké zadání placeného verbálního torpeda diskuzí pěstovaných a využívaných například Seznamem.cz na Novinkách, kde jsou tato diskuzní torpeda v docela slušném počtu. I na serveru Stream.cz Úkolem těchto trapáků je vnášet nenávist mezi diskutující lidi. To, co tady předvádíte vy, nemůže být skutečným názorem normálního člověka.Kdybyste si to opravdu myslel, naopak byste s tím na diskuze nelezl, lezl byste jinam, kde byste mohl očekávat nějakou kladnou odezvu. Mezi stejně psychicky postižené lidi. Tak se přestaňte ztrapňovat, berte jako fakt, že tím, co USA udělaly, si to posraly opravdu vážně. Neomluvitelně. Toto omluvit prostě nelze.

   Vymazat
  3. 22:09 Ja to neomlouvam. Jenom rikam, ze Iranci oslavuji. Asi tak jako my bychom byli oslavovali nasilnou smrt Brezneva. Kdysi.

   Vymazat
  4. 21:49...Už jste někdy slyšel,že by někdo ubližoval íránským Kurdům???
   Píše se o Kurdech tureckých,syrských,iráckých...
   O těch íránských nikde ani fň.
   Co to asi znamená,mislyteli!?!?!?
   Mislýte že by nám média smlčela kdyby jim Íránci ubližovali???
   Helanov

   Vymazat
  5. Staci se podivat na Wikipedii: Early in his career as a guardsman, he was stationed in northwestern Iran, and participated in the suppression of a Kurdish separatist uprising in West Azerbaijan Province."

   Pan Yekta o tom tady nedavno obsirne psal, z vlastni zkusenosti. Tak mi povezte, co to podle vas asi znamena. At se poucim.

   Vymazat
  6. 3:50...Pan Yekta psal o tom,co se odehrávalo bezprostředně po svržení šáha.
   Patrně tehdy Kurdové "kopali" za starý režim.
   Tenkrát je tenkrát a dneska je dneska.
   Patrně už si to Kurdové s novým režimem vyříkali.
   Helanov

   Vymazat
  7. 3:50... Anglicky neumím.
   Helanov

   Vymazat
  8. 10:14 Doporucuji translate.google.com; funguje to uz pro cestinu slusne.Ale ve zkratce, Wikipedia rika, ze Suleimani za mlada mordoval Kurdy na severu Iranu. Chteli nezavislost. Ostatne, tu chteji dodnes.

   Vymazat
 3. S tou Čínou je to prokázané, dokonce o tom mluvil odstupující irácký premiér na nedělním jednání iráckého parlamentu, kde před poslanci prohlásil (i když se mu sunitský řídící schůze snažil vypnout mikrofon), že protesty v Bagdádu zorganizovaly samotné USA jako reakci na podpis smluv Iráku a Číny o vzájemné spolupráci a že mu dokonce sám Trump hrozil zabitím premiéra a ministra obrany Iráku a rovněž střelbou (amerických snajperů z námořní pěchoty) do protestujících i iráckých silových složek, aby vyvolali vlnu násilí, která oslabí iráckou vládu. Toto prosím poslancům nesdělil nějaký provokatér, ale premiér Iráku!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. https://www.pokec24.cz/politika/al-capone-hadr/

   Vymazat
 4. Poprvé, kdy mne tato mimozemská imperialní bestialita, vymykající se jakýmkoli mravním a lidským normám, šokovala, byla likvidace duchovního vůdce Ahmada Jasína, invalidy na kolečkovém křesle. Zlikvidovala ho izraelská raketa a zbyly z něj jen ohořelé obruče jeho kolečkového křesla. To bylo v roce 2004.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Podle mne je to návrat středověku a demonstrativních poprav jako bylo upálení, rozčtvrcení, lámání v kole atd.

   Vymazat
  2. Nejstrašlivější mord se odehrál v Libanonu,v palestinských utečeneckých táborech Sabra a Šatíla.
   Odhady 500-2000 lidí, převážně žen a dětí.
   Miminka rozpáraná bajonety zaživa.
   Spáchali to falangisté (kámoši židů), ale izraelská armáda která oblast ovládala jim u toho celou tu strašnou noc svítila.
   Helanov

   Vymazat
 5. Panikareni. Cely region oslavuje smrt Sulejmaniovu, a je to snad jen otazka casu, kdy brutalni rezim v Iranu bude modifikovan. Doufam, ze se vyhnou revoluci. Koukam, uz tam maji nachystany jakysi samet bez jedne jedine nove myslenky. Nekdo by se toho mel chytit driv, nez se tam vrhnou globaliste a tunelari.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdo oslavuje smrt nějakého člověka? Která zrůda? Tím myslíte sebe anonyme 21.47? Vždyť si oslavujte, nikdo vám v tom nebrání. Jaký režim mají v Iránu, do toho je vám osobně akorát tak hovno! Pokud jsou obyvatelé té země se svojí zemí a životem v ní spokojeni, komukoliv cizímu je po tom hovno. To doufám uznáváte - ne? Jestli se vyhnou "revoluci" bude jejich věc, jestli nikoliv, zase to bude jen jejich věc. Američtí agresoři už se nebudou srát do žádné cizí země, s tím se budete muset smířit. Můžete tam vycestovat - můžete tam třeba na ulicích leštit kolemjdoucím boty - proč ne? Můžete nám potom psát do diskuzí jak se vám žije, a že my jsme všichni blbci jako to dělá exulant Honolulu, ale do cizích zemí už se Američané prostě srát nebudou! Tak přestaňte psát ty hloupé slinty.

   Vymazat
  2. 21:47 takovou blbost nezveřejnila ani CNN. Hňupe, kam na to chodíte?

   Vymazat
  3. 22:15 Podivejte se na video od Irancanky, treba vas presvedci vic, nez ja. Jmenuje se Erica Kasraie a je to na youtube.

   22:18 Nadavky je vse, co mate? To je mi vas lito.

   Vymazat
  4. 21:47 Bez jediné nové myšlenky? Tož neváhejte a chutě jim nějaké dodejte. Třeba uděláte štěstí a za odměnu vás udělají ministrem zbytečných záležitostí.

   Vymazat
  5. 21:47...Ó jakém "brutálním režimu" mluvíte???
   Jistě,ten režim byl brutální po svrhnutí nenáviděného šáha,církev se dopouštěla excesů.
   To už je pryč,ajatolláhové vyměkli,náboženská policie klidní hormón...
   Rozhodně Rúhání není potrhlý Ahmadínežád a Chameneí není tak zavilý jako byl Chomejní.
   Oni by se už dáávno začli víc podobat světu,jen kdyby na to měli čas!!!
   Ten jim ale Západ nedopřeje,to embargování a okopávání kotníků nahrává muslimským činovníkům.
   Utiskované národy se proti "křižákům" vymezují pomocí islámu a tak je to furt dokola.
   Islámisty vyrábí Západ.
   Helanov

   Vymazat
  6. 2:48 Kdyz islamisti plenili a palili jizni Moravu, kdo je vyrabel?

   Vymazat
  7. To byla expanze Osmanské říše. Ta je vyráběla pro svou potřebu.

   Vymazat
  8. 4:13...A křižáci plenili Levantu.
   Mislytely
   Helanov

   Vymazat
  9. 4:13...A Římani Jižní Moravu neplenili?;-)
   Helanov

   Vymazat
  10. Propadla byste z islamu. Islam vyrabi islamisty, at uz jsou arabsti, turecti, ci jini. Krizaci se marne snazili dostat zpet kousek zeme z obrovskeho uzemi zabraneho islamem... Napr. krestanska severni Afrika, Spanelsko, persky Iran, buddhisticky Afganistan. Kus hinduisticke Indie, no a pak pochpotelne blizky vychod. Na youtube jsou pekne animovane mapy, podivejte se.

   Vymazat
 6. Nafafovali jame tablety,ať žijí Bojnice takmer,oprava Takmer.

  OdpovědětVymazat
 7. Hloupá, trapná prasátka se mocí mermo snaží ostatní nasrat, ale já doufám a věřím, že už zůstanete osamoceni se svým slintáním. Ostatní už se vykašlou na to, aby se vašich slintů vůbec všímali.Třeba vám to začne být samotným trapné, jaké ze sebe děláte ubožáky, a jak se s tím předvádíte.

  OdpovědětVymazat
 8. 22:09 a nechtěl byste toho nechat vy? Pokud někdo vyslovuje svůj názor i když se vám nelíbí ale není vulgární, proč ho hloupě napomínáte? Jinak bych rád upozornil na pěkný článek na Outsidermedia s názvem Retro: Tři největší-Druhý velikán v pořadí. Vystavil pan Kadlubec. Doporučuji, Rudý dědeček

  OdpovědětVymazat
 9. On to není jen Írán celý muslimský svět je naštvaný na usa bude je třeba z té oblasti co nejdřív vyhnat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Irancani jsou tak stastni, ze maji nabozenskou diktaturu, ze jo? Minuly mesic pobili jejich mocipani pres tisic studentu, tisice lidi je muceno ve veznicich, ale jinak skvele, eh?

   Vymazat
  2. 23:29...A to jste si přečetl na Haaretzu,nebo na na Jerusalem Post,smím-li se optat? ;-)))
   Helanov

   Vymazat
  3. Pamo raci byt antisemitka?

   Vymazat
  4. jo jo a mezi temi tisici studentiky bylo i par kocek a psu o tom velbloudovi nepisi ...

   Vymazat
  5. Ty voturbanění zkurvysyni se střelili do vlastní hnáty! Mezi těmi "Kanaďany" bylo 90% emigrantskejch čmoudů vod nich! Ale na rozdíl ood rusáckýho xindlu se k tomu aspoň pod tlakem faktů přiznali! - https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/clanek/iran-priznal-sestreleni-ukrajinskeho-letadla-40309600?dop-ab-variant=0&seq-no=1&source=hp&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

   Vymazat
 10. Čína vítězí všude ve světě, protože buduje. USA všude ve světě prohrávají, protože jenom bourají, kradou, ničí a vraždí. USA se všude snaží Čínu zadržovat, protože Čína svými investicemi pouští do oběhu bezcenné "cenné", čím dále rychleji tištěné, americké papíry, a tím poškozuje dolar. Americe je ale všechno to zadržování Číny houby platné, dolary se vrací zpátky k americkému tiskaři a zrychlují jeho ekonomický kolaps :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jooo, nejlíp ty slavné čínské investice vidíme u nás, že jo? Teda vlastně nevidíme. Jen Zeman o nich už roky žvaní :-D

   Vymazat
  2. Jo a "zrychlujícím se americkém kolapsu" rudí zoufalci jako vy žvaní jako kolovrátci už od výstřelu z Aurory :-D

   Vymazat
  3. 22:34 Proč by Čína investovala v tak bezvýznamné zemičce, kde se vyskytují hovádka typu Hřiba a spol.?

   Vymazat
  4. 22:26 Čína a Rusko mají zájem na tom, aby byl v USA znovu zvolen Trump. Proto se dohodli na tom, že do listopadu 2020 nic nebude. Jinak přidám jeden fór z akciového trhu: akcie i nadále porostou do nebe, jejich růst = silná americká ekonomika :-)

   Vymazat
  5. Velký růst ceny akcií se odehrával o v roce 1928, blbe!

   Vymazat
  6. Čína si dnes kupuje Velkou Británii, kvůli jejímu vlivu ve světě a v jejich dominiích jako je třeba Kanada, Austrálie a Nový Zéland. Zlí jazykové dokonce tvrdí, že doposud řídí i svou bývalou kolonii - USA. Číně je proto bezvýznamné Česko zcela ukradené, tento americký loutkový státeček dostane Čína darem.

   Vymazat
  7. 22:47
   Ať si své slavné investice Čína strčí do prdele na štorc.

   Vymazat
  8. 23:03
   Vážně? A jak si tu Británii kupuje? Co a kde přesně? Můžete být konkrétnější? Nebo máte v zásobě jen podobné nekonkrétní ideologické žvásty?

   "Bezvýznamní Česko", "loutkový státeček"...
   No hezky blijete na naši zem. Nejabsurdnější na tom je, že takoví jako vy si říkají vlastenci.

   Vymazat
  9. Ti chytřejší jsou už v obraze 23:11 to ale není. O tom že se centrum řízení přesouvá z malé Británie do Číny o tom svědčila mimo jiné i okázalost čínského presidenta při poslední návštěvě Londýna, to byla jenom symbolika, ale významná. Jinak o tom už několik roků mluví pan Pjakin ve videích Otázka-odpověď. Druhé centrum řízení globalisté zřizují v Iránu, což ná návaznost na migrační krizi, ale tam se jim to moc nedaří. Pokud máte zájem se něco dozvědět, stačí se podívat, pokud máte zájem, tady jenom pindat a opruzovat, prosím, je to vaše volba, můžete pokračovat, jak je libo. Hej hou, rudý dědeček

   Vymazat
  10. 23:29 Dedo, jak vite, ze druhe centrum zarizuji v Iranu?

   Vymazat
 11. Ruské ministerstvo obrany vyvrátilo údaje o „nebezpečném“ přiblížení lodí Ruska a USA v Arabském moři:

  https://cz.sputniknews.com/svet/2020011011232235-ruske-ministerstvo-obrany-vyvratilo-udaje-o-nebezpecnem-priblizeni-lodi-ruska-a-usa-v-arabskem-mori/

  OdpovědětVymazat
 12. Hampl čeká vlnu infarktů v pražské kavárně. A to větší než po zvolení Zemana prezidentem. Co chystá?

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020011011231519-hampl-ceka-vlnu-infarktu-v-prazske-kavarne-a-to-vetsi-nez-po-zvoleni-zemana-prezidentem-co-chysta/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:52 zkouknul jsem, velice pěkné a potěšující. Pan Hampl má naprostou pravdu, že takovéhle s....ˇi se nemá ustupovat, to oni považují za slabost a okamžitě po vzoru majdanistů, zvyšují své nesmyslné požadavky a nároky. Pražská kavárna ať se třeba pomine i s Řepovarem. Hej hou, rudý dědeček

   Vymazat
 13. Trump si zadělal na problém,protože nyní, když ho odprásknou demokraté, klidně to svedou na agenty Iranu a nikdo dál nic nebude zkoumat, jako u Kenedyho.

  OdpovědětVymazat
 14. Všechno zlo ve světě pochází z USA a nejen z Trumfa, ale celé jeho administrativy. Kam šlápne noha amerického žoldáka tam teče krev a neroste tráva. On ten diktátor se se už bojí a tak si myslí, že zabíjením protivníků se zachrání se strašně mýlí. Boží mlýny melou pomalu, ale melou.

  OdpovědětVymazat
 15. A tak dobre vidime proc Gorilla / a jejich tam hodne/
  z americky barbarske jungle chce bejt presidentem. Muze ted vrazdit co hrdlo raci podle, zakerne i masakrovat v predstirani statnich zajmu a vlady teroristickeho statu od sveho vzniku.
  Jako obcan by dostal nejmin dozivoti..
  Takhle narcisisti ukaji sve neukojitelne nicim pathologicka nutkani , touha byt stredem pozornosti v tvrde konkurenci, politiku, sportovcu,hercu..
  Prizivniku a vselijakych parasitu a skudcu a vrazdy jsou prostredek, jak toho dosahnout v tvrde soutezi dalsich narcisistu a ktery to dnes spolehlive zajisti. I Nobelova cena je tak k dostani.
  Hystrionicke mega decibelu vylevy postizenych ze vsech stran,na nas utoci ve dne v noci.
  Vychova deti uz pak je videt v obchodech,kdy dite vyzaduje neco a kdyz se rodice zdrahaji ,spusti virval aby dosahlo sveho,take pomoci rozpaku rodicu mezi davem..
  Potom jsou jeste za zdrahani rodice/komornici pouze/ditetem trestani ,vydirani a v podmince,protoze dite vi ze ma psychiatry,lekare, ucitele,urady,kteri cihaji na sve obeti a ktere ma plne na sve strane. Jedna stiznost na kterou dychtive experti cekaji a trouble a neprijemnosti nemaji konce a rodice dostavaji hrozby trestu a jsou v klatbe spise.
  "Tell me lies, sweet little lies", zpiva zpevacka a tak se znovu potvrzuje ,ze hlucny blboun plny hysterie a vypravenim pitomosti, nebo jinych vylevu ma vzdy ve spolecnosti, v praci a vsude prednost. Prosazuje sebe jako nadlidi a lide to obdivuji maji radi,fandi jim k velke skode cele spolecnosti. Vyvoj druhu , ktery se vyviji a siri nezadrzitelne.
  Dalsi problem vyvoje jsou zeny, ktere v nadeji na sex ,ignoruji nechutnosti , toleruji hodne. Druh jako Merkel nema nadeji na stale se zlepsujici psychickou a mentalni uroven muzu, kteri si mohout vybrat vsude i v zahranici a neatraktivni musi zoufale zvat aspon afroaraby s jejich oblibou obeznich zen. Dalsi pricina zkazy. Zhubnout je pro ne moc usili, prezirat se je ukajeni a poteseni,vic zradla vic chutna a vice v neutesenem jejich zivote a stavu mysli , kde pocit menecennosti a nedostatecnosti prevlada.
  Nekdy vychovaji jedno dite, nebo aspon manzela, partnera a pak maji jistotu ze musi zacit vychovavat cele spolecnosti a narody. Skody na zivotech a vsude jsou znacne. Ale nic nezabrani klinicke posedlosti jesitnych v dusledku jejich omezenosti..

  OdpovědětVymazat
 16. Souhlasím s každým písmenkem v článku.
  Náboženství je nebezpečné,ve jménu pámbíčka se VŽDYCKY páchala největší zvěrstva.
  Írán označujeme jako náboženský (teokratický) stát.
  Írán považujeme za nesnášenlivý k nemuslimům.
  Pravda je taková,že v Íránu žije v pohodě cca 50-60 tisíc židů.Mají svoje školství,mnoho synagog,dokonce i nemocnice.
  V Íránu stojí nádherný pomník, věnovaný íránským židům padlým ve válce 1980-88...
  Někdo nám strašně lže!!!!!!!
  Jediný teokratický stát je Izrael.
  Dokonce nemá ani ústavu,řídí se výhradně tórou.
  Sňatky jsou výhradně náboženské,civilní sňatek je možný jen v cizině.
  Dokonce někteří rabíni požadují od snoubenců genetický testík,aby byla ověřena jejich čistokrevnost...
  A tenhleten stát,který jede apartheid v nejčistší podobě má atomovku.
  Írán nesmí.
  Helanov

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Unknown11. ledna 2020 2:02
   Dobrá připomínka. To vypovídá, kde se nachází moc. Ten náš těžký tribut Vatikánu, to ukazuje také. O tom, že Izrael ovládá USA, se již vyjádřilo mnoho osobností. Možná tak činí i prostřednictvím svých finančníků, v londýnské City, což může být základem tvrzení, že Británie ovládá USA. P.K.

   Vymazat
  2. 13:17...Bratrstvo kočičí pracky tahá za nitky všude.
   Ale zas bych je nedémonizovala.
   Zatím to VŽDYCKY dopadlo stejně.
   Gójimové si vytáhli hlavy z p®d@le a zatli jim tipec.
   Helanov

   Vymazat
 17. Podil vedcu a neunavne patrani po lidskych nedokonalostech splaci cely svet. Aspon by meli drzet huby. Dopad je obrovsky.
  Tak zjistili ,ze kazde tehotenstvi a porod zenu zruinuje a znici po vsech strankach. Od poceti bezohledny plod a zaroven narcisista, vysava vse z matky pres placentu, krade ziviny a vapnik z kosti a zena po porodu je nemocna s vysokym tlakem, cukrovkou a osteoporosis /meknuti kosti/. Potom se hrouti oba rodice z intenzivni pece o dite nervove i fyzicky, navic zena nemuze pracovat v rezimech , kde vlady zaridily ze jeden prijem zdaleka nestaci navic na dite a jeho nemale potreby ,kdyz dite musi dostat vse a radeji pro jistotu vice.
  A vladam a expertum se dari nicit i zakladni veci a hodnoty a navaznost generaci lidskeho zivota.
  Tak parasiti,elity vitezi..Lide nejen zamestnani plne se udrzet na svete,ale nemaji pro starosti ani schopnosti videt zlo a predchazet mu, prohravaji,zaskoceni, kdyz je zmnozene dnes zlo napadne casto necekane a bez varovani. Jsou prekvapeni/kdo netouzi skodit nikomu soudi dle sebe bohuzel/ a zlo ma na sve strane vsechnu moc a giganticke prostredky o kterych se nam ani nesnilo. Navic ma obrovske schopnosti /manipulaci, organizaci, koordinaci/ a tak vyhody a zaroven neukojitelnou snahu skodit /24 hodin denne/,ve vsech sferach zivota, od vlad,byrokratu a vedcu stedre placenych/,cele spolecnosti...
  Bezohlednym prosazovanim svych zajmu, a to je cil vzdy a vsude udrzet se u moci, elity pouzivaji davy snazivych pomocniku.
  Tady muzeme videt predevsim jeden z vsemocnych nastroju udernicke Fake media /jenom jejich zisky jdou do miliard rocne/, ktera ale dnes upadaji. Byly odhaleny ze vsech moznych lzi a podvodu, provokaci a propagandy v dusledku zatloukanim pricin. Popiranim pravdy a skutecnosti za ucelem udrzeni se u moci elit ,ale tim zapocaly zacatek sveho konce nebot zmobilizovaly vetsinu proti sobe.
  Drive snadno prekricely jednotlivce i male skupiny a potlacili je krutymi a brutalnimi tresty na vystrahu kazdemu. Daleko vetsi mnozstvi "hledacu pravdy" touha videt skutecnou skutecnost vede k honbe a usvedceni kazdeho skudce po jejich odhaleni a posleze odstraneni.

  OdpovědětVymazat
 18. Vyvoj a prosazovani Demokracie jako spolehliveho nastroje k vlade psychopathu a umozneni neomezenych utoku jejich moci na kazdeho na narody a vlady , ktere se nechteji podridit. Demokracie slouzi k prosazovani vsech jejich zajmu vsemi utocnymi prostredky /obrovskymi arsenaly zbrani, pocetnych armad , policie , uradu,represivni zakony a soudci /,ale vykrikovana demokracie se dnes jako bumerang vraci a brani se zpet a stava se tak zaroven jejich pasti.
  Musi zakazovat panicky svobodu slova, dalsi svobody, potlacovat samotne demokracie vubec,/ve jmenu ovsem demokracie/, ktera zacala jejich moc ohrozovat a ohrozovat do zakladu. Zjevena pravda rika , ze kazda moc je nastroj k nasili, pachane na vetsine.
  Dnes musi tedy elity kricet o demokracii a jejich vyhodach a zaroven menit demokracii vsemi prostredky do bezohledne tyranie.
  Jedna z jejich poslednich k tomu zbrani je umela propaganda a ideologie nove epidemie nenavisti. /Neni treba uvadet priklady/. Tu znaji,ovladaji a zneuzivaji po staleti proti nam.
  Dnes nas ma teror jejich nenavisti,uvalene na nas za ukol zadrzovat jejich pad,zamlcovat jejich degeneraci a pomoci fyzickeho a psychickeho nasili, hrozeb ,vysokych a krutych trestu pro vystrahu oddalit jejich neodvratny konec. Vyrobene "Obeti" nenavisti v mediich maji povinnosti hystericky dokazovat nasi udajnou nenavist.
  Za kazdou cenu a kdyz jeste neni vsemu konec..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Téda...Já vidět svět jako vy,tak jdu skočit do zdi ;-)
   Helanov

   Vymazat
  2. Helenov ..ale pozor
   ne do zdi narku to by bolelo ..

   Vymazat
 19. Zabili ho na základě tajných informací, které nikdy nezveřejní a nikdy se nedozvíme pravý důvod. Nicméně český ruský vlezdoprdelové už publikují analýzy. Spíš teda ruský análolízy...

  OdpovědětVymazat
 20. USA za sebou zametají stopy nejenom u sebe doma, ale i v cizině.
  Podle níže uvedeného zdroje (přímo z bezpečnostních služeb) byl Sulejmani zřejmě agentem CIA, kterého využívala Obamova administrativa, tedy demokraté a jejich deep-state. Ti jdou dnes Trumpovi po krku, tak jim to asi demonstrativně vrátil zabitím Sulejmaniho. V USA totiž vrcholí vnitřní boj i v bezpečnostních silách.
  Ukázková byla i "sebevražda" Epsteina ve vyšetřovací vazbě. Také toho příliš mnoho věděl právě o špičkách demokratů.
  Nedávno se "zasebevraždil" skokem ze svého nevysokého domu i Francouz, zakladatel Bílých přileb. Po jeho boku byl nalezen "zasebevražděný" i jeho pes.

  https://www.dcclothesline.com/2020/01/07/intel-shows-soleimani-was-a-cia-asset-protected-by-obama-administration/

  OdpovědětVymazat
 21. Velké poděkování Dr. Wealthymu, že nikdy nevěřím, že po všech těch letech zklamání z obrovských spamerů na internetu, kteří chodí po podvodných lidech, stále existuje opravdové kouzlo smrti, dokud jsem nebyl vhodný setkat se s dr. Wealthy skutečným kouzlem kouzel, přes blízkého přítele jménem Jennifer, kterého mi Dr. Wealthy předtím pomáhal, když jsem ho kontaktoval se svým e-mailem na wealthylovespell@gmail.com, vysvětluji, jak mi můj bývalý manželé dávají problém v mém manželství, nikdy mi nedovolila chvilku klidu a Musím to ukončit tím, že ji zabiju, a nechci využít vraha, protože to bude riskantní, tak jsem to musel udělat duchovně, proto jsem se ho rozhodl kontaktovat, ujistil mě, že se nebudu bát Kontaktoval jsem správnou osobu ve správný čas, spolupracoval jsem s ním a za méně než týden byla moje ex mrtvá, spala a nikdy se neprobudila díky Dr. Wealthy, opravdu je to opravdu skromný muž. můžete kontaktovat dr. Wealthyho s jakýmkoli smrtelným kouzlem, jako je zabít svého nadřízeného v kanceláři a zaujmout jeho místo, kouzlo smrti zabít svého otce a zdědit jeho bohatství, smrtelné kouzlo zabít každého, kdo vás v minulosti obětoval, kouzlo pro zvýšení mezd, kouzlo pro povýšení v kanceláři, kouzlo, aby se váš bývalý milenec vrátil, pokud věci ve vašem životě nefungují dobře, pak ho musíte kontaktovat nyní e-mailem wealthylovespell@gmail.com zavolejte nebo přidejte jej na WhatsApp +2348105150446.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.