Reklama

pondělí 20. ledna 2020

Atentát na íránského státního činitele potvrdil zoufalou situaci USA na Blízkém východě a také Trumpovu podřízenost americkým jestřábům (1/2)

Agentura EXANPRO
20. 1. 2020
Souhrnné hodnocení a předpověď (11121)
Úspěšný atentát* [1] na významného íránského činitele a velitele sil zvláštního určení Kuds* [2] generálmajora Kásima Sulejmáního provedený 3. ledna 2020 (krátce po jedné hodině ranní místního času) bezpilotními letouny Reaper potvrdil zoufalou situaci Spojených států amerických, kterým se na Blízkém východě nedaří pokročit v prosazování jejich plánu pro 21. století. Už takřka 17 let (počítáno od invaze do Iráku v březnu 2003) trvá americké snažení v tomto regionu, avšak bez kýžených výsledků (viz například produkt 11077 „Američané ztrácejí Sýrii, a proto musejí konat aneb Proč schválení ambasády v Jeruzalémě, vyvolání incidentu v Dúmá a vypovězení jaderné dohody s Íránem“ z července 2018).

Američané se ale svých cílů nehodlají vzdát a jsou rozhodnuti pokračovat ve svém úsilí i vojenské přítomnosti v Iráku. V plánu není žádný odchod, ale trvalé setrvání. V rámci politické situace a vojenských možností se bude pouze manévrovat s počtem a druhy nasazených sil. Američané na konci roku 2011 opustili Irák jenom proto, jelikož věděli, že se na jeho území vrátí po rozpoutání jimi podporovaného konfliktu v Sýrii (tam ozbrojený konflikt vznikl ještě ve stejném roce 2011, což byl také plán USA – blíže viz např. produkt 11038 „Vina syrského prezidenta Bašára Asada dosahuje sotva 15 procent“).

Politici, novináři a různí komentátoři stále diskutují nad tím, zda byl Sulejmání teroristou tak, jak ho označují představitelé USA, a zda bylo jeho zabitím porušeno mezinárodní právo. Někdo tvrdí, že byl nesporným teroristou a že USA měly právo ho eliminovat*. Jiní zase říkají, že je to diskutabilní a že není možné takto postupovat proti činiteli zahraniční země. V pokračujícím produktu sice odpovíme, jak to s tím označením „terorista“ ze strany Spojených států skutečně bylo, ale tohle není tak podstatné jako to, komu tímto Američané hodlali vyslat zřetelný signál a s jakým obsahem. Můžeme nastínit, že se nejedná pouze o představitele Íránu, nýbrž o několik dalších zemí. V navazujícím dokumentu tuto záležitost objasníme.

Navíc řešit, zda Spojené státy americké porušily, anebo neporušily mezinárodní právo, je za situace, kdy je mezinárodní právo od pádu Sovětského svazu (1991) ze strany USA opakovaně a beztrestně porušováno, bezvýznamnou položkou. Lidé musí pochopit, že v rámci boje o hegemonii ve světě a tím o sféru vlivu a kontroly žádné mezinárodní právo neexistuje. Američané už přece tolikrát prohlásili, že si vyhrazují právo na jednostranné akce bez ohledu na Radu bezpečnosti OSN. Beztrestné porušování mezinárodního práva a jednostranné akce budou pokračovat, neb USA mají už pouhých 10 až 20 let na to, aby si svou vedoucí mocenskou úlohu ve světě udržely a upevnily. Mezinárodní právo je v tomto soupeření ve světě již minulostí, avšak důležitější je vědět proč Spojené státy takto konají, čeho tím chtějí dosáhnout a co všechno tím mohou způsobit.

Poznámka: Ohledně porušování mezinárodního práva se jedná především o případy spojené s bývalou Jugoslávií, Afghánistánem, Irákem, Sýrií a Libyí. Zejména v Sýrii je mezinárodní právo porušováno ve více různých případech a trvale: neoprávněné raketové údery USA proti syrským cílům v letech 2017 a 2018 s falešným ospravedlňováním (viz produkt 13018 a produkt 13038) a dlouhodobá neoprávněná přítomnost amerických ozbrojených sil na území Sýrie.

Útok na íránského činitele byl proveden ve třetí zemi, kterou byl Irák. Někdo usmrcení Sulejmáního hodnotí jako dokonalou akci, jenže ona nebyla zas tak dokonalá jako zrádná, přičemž irácká vláda byla tímto aktem hned dvakrát ponížena (vysvětlení v následujícím produktu).

Americký prezident Donald Trump označil útok na generála Sulejmáního za akt sebeobrany z důvodu bezprostředního ohrožení* amerických objektů. K tomu bez bližšího upřesnění uvedl, že Sulejmání plánoval útoky proti čtyřem americkým velvyslanectvím. Jedná se však jen o dodatečnou oficiální záminku. Ve skutečnosti se o žádné bezprostřední ohrožení ambasád nejednalo. Jeden z důvodů eliminace* Sulejmáního lze nalézt v produktu 11114 „Ruští šachisté zvolili tah Tureckem do syrského pohraničí (2/2)“ (proč se nemohlo jednat o bezprostřední ohrožení amerických objektů je ozřejmeno v navazujícím produktu).

Poznámka: Termín „bezprostřední ohrožení“ je v některých případech používán pro alibistické ospravedlnění tzv. vojenských preventivních úderů, kdy pro stav bezprostředního ohrožení existuje jen politické tvrzení bez možnosti nebo vůle tento stav zpětně prokázat (více k termínu viz „ZPRAVODAJSKÝ VÝKLADOVÝ SLOVNÍK – sjednocená verze“). Pokrytecké a alibistické používání termínu českými politiky a bezpečnostními pracovníky v souvislosti s terorismem je popsáno a odborně vysvětleno v produktu 42002 „Zvláštní hodnocení teroristické hrozby pro Českou republiku

Počátek, kdy bylo uvažováno o přidání generála Sulejmáního na americký seznam cílů (Target List) se táhne více let zpátky, a dokonce mnohem dále za v médiích zmiňovaný rok 2017. Tato záležitost se postupně vyvíjela, což podporuje závěr, že íránský generál nebyl pro USA ani tak bezprostřední hrozbou jako hrozbou trvalou, a to pro jejich zahraniční politiku na Blízkém východě. V pokračujícím dokumentu objasníme tento vývoj s osobou Sulejmáního jako cíle USA a vysvětlíme, jak je to se seznamem cílů.

Pokud pomineme klamné odůvodnění vztažené na bezprostřední ohrožení, tak je zde zajímavé načasování celé operace na eliminaci íránského hodnostáře. Proč se tak stalo první týden v lednu 2020? Toto načasování mělo dva důvody, přičemž je zde také souvislost a znak podřízenosti „americkým jestřábům“ [3], kteří jsou hlavními hybateli americké silové a expanzivní politiky (bližší vysvětlení je obsahem navazujícího produktu).

Ve sdělovacích prostředcích se objevovalo tvrzení, že si členové Kongresu stěžovali na to, že neobdrželi od prezidenta oznámení o akci proti Sulejmánímu s předstihem. Jenže není pravdou, že by o operaci bezpilotních letounů nebyl zpraven nikdo z Kongresu. Už jenom proto, že je Trump v podřízenosti „amerických jestřábů“, tak o této záležitosti vědělo několik kongresmanů.


V navazujícím produktu 11122 jsou podrobněji vysvětleny všechny zmíněné body.

[1] Provedenou akci nazýváme atentátem, neboť motiv byl vyhodnocen jako politický a jen z malé části jako bezpečnostní. USA navíc nejsou s Íránem ve válečném stavu, proto nelze hovořit ani o legitimní vojenské operaci proti cizímu vojenskému představiteli v době válečného klání.

[2] Íránské ozbrojené síly Kuds (v anglickém přepisu jako „Quds“ nebo také „Quds Force“ – ozbrojená složka Kuds) jsou samostatnou složkou Sboru islámských revolučních gard (SIRG, v anglickém přepisu jako „Islamic Revolutionary Guard Corps“ se zkratkou IRGC). Jejich hlavním zaměřením jsou speciální operace* a všeobecná zpravodajská činnost* zaměřená na zahraniční zpravodajství* včetně speciálního průzkumu* (který je součástí speciálních operací v rámci zpravodajských operací*). Síly Kuds tak působí jako speciální síly* a zároveň jako vojenská zpravodajská organizace*. Jejich prostor hlavního působení je mimo území vlastního státu. Jednotky Kuds jsou tak odpovědné za takzvané extrateritoriální operace*, jinými slovy zahraniční operace s cílem hájit a prosazovat zájmy Íránu: především se jedná o snižování vnějšího ohrožení* namířeného proti Íránu a posilování postavení vlastního státu v regionu a potažmo ve světě. Více o silách Kuds viz „ZPRAVODAJSKÝ VÝKLADOVÝ SLOVNÍK – sjednocená verze“ pod termínem „Síly zvláštního určení Kuds“.

[3] Jestřáb je označení pro osoby zpravidla z politické scény USA a obecně pro vlivné osobnosti, které prosazují silová řešení v zahraniční politice. Jedná se o zastánce a podporovatele intervenční zahraniční politiky. Jako přívlastek ke slovu jestřábi používáme se vztahem k USA slovo „američtí“, protože nelze v tomto smyslu mluvit jen o republikánech. Stále více jestřábů se objevuje také v řadách demokratů (k těm známějším patří např. Joe Biden, Hillary Clintonová, Madelaine Albrightová, Samantha Powerová, Susan Riceová, Barack Obama a další). Mezi jestřábi rovněž patří některé vlivné osobnosti, které nejsou ani v republikánské, ani v demokratické straně. Proto souhrnný název „američtí jestřábi“. Pro větší srozumitelnost se termín jestřábi rozšiřuje na sousloví váleční jestřábi* (američtí váleční jestřábi, britští váleční jestřábi apod.).

* Definice termínů jsou objasněny v produktu „ZPRAVODAJSKÝ VÝKLADOVÝ SLOVNÍK – sjednocená verze“.


Zpravodajský produkt 11121
Souhrnné hodnocení a předpověď
© 2020 Agentura EXANPRO

43 komentářů :

 1. Více jak jeden rok provokoval Irán Amíka. Utoky na tankery, sestřelení dronu v mezinárodním prostoru,unos britského tankeru, utok na saudská ropná zařízení.
  Jen jsem se divil proč USA nekoná a nakonec naši přátelé nezklamali a světu ukázali kdo je tady pánem!
  Skvělá práce, další z teroristu pod drnem.A tak dopadnou všichni i případní z Ruska!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ...hlupáku...

   Smazat
  2. 9.10 - Vážený pane, neposlouchat jen ČT24 či číst jen "Rudé právo - po kapitalisticku". Takový binec co je s pořádkem v ČR, je jen v EU. Měl jste se dívat na kongres ODS a byl by jste potěšen, co Vás nemine. A nej "kohout" byl Pavel Novotný, je to ukázka, kam až ODS klesla. Přitom vyloučili ze strany Klause ml.

   Smazat
  3. 9:11...Jo,jo!
   A vy jste ví toho svítil a viděl jste že to páchají Íránci.
   Jsou to větší zrůdy,než Poláci když v Gliwicích přepadli Hitlera. :-DDD
   Helanov

   Smazat
  4. 9:28 ČT24 je dnes to nejlepší co v informacích u nás je,nebo mě snad chcete doporučit aronet sputnik?
   Nechci se stát proruský bezmozek jako většina zde.
   Jinak nevím co mate proti kongresu ODS a panu Novotnému? Ten jako málo kdo ukázal Rusku kam patří,nakopal těm mužikum velice slušně prde..
   Moc ho za tento čin obdivuji, skutečný vlastenec!!

   Smazat
  5. 11:35...Aeronet ani Sputnik neznám,ale Parlamentní listy jsou hodně solidní čtivo.
   Kdo je chytrej,přečte si víc plátků a obrázek si udělá sám.
   Helanov

   Smazat
  6. 11:35 Jako ironie dobrý v opačném případě jděte k Chocholouškovi.

   Smazat
  7. 10:05 To samé vám mohu napsat obráceně o ruských tvrzení, naivko!

   Smazat
  8. Politické metody a styl USA jsou atentáty na své presidenty, na nepoholdlné osoby a protivníky. Libují si v postupech hráčů pokeru, blafovat, fér a čestná hra je jim cizí. Snad to dojde i jejich satelitům, přisluhovačům a lezprdelkám.
   bv

   Smazat
  9. Hooverův institut - Stadfordská universita 13. ledna 2020 Mike Pompeo:
   "Zničení Suleimani je příkladem nové americké strategie zaměřené na odrazování jejích odpůrců." To platí stejně pro Írán, Čínu a Rusko.
   Státy si nyní uvědomují možnosti nejsilnějšího postavení, jaké jsme kdy měli vůči Íránu. Zatím to jen zadržujeme. Abychom však skutečně chránili svobodu, je důležité omezit všechny nepřátele. To je celý smysl práce prezidenta Trumpa. Proto se snaží tak usilovně učinit naši armádu nejsilnější, jakou kdy byla. “

   Smazat
 2. Ještě větší VÚL než jsme mysleli. ��

  OdpovědětSmazat
 3. https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020012011275586-vondra-vyzyva-k-zalozeni-spojenecke-zakladny-v-cesku-zaoralek-vrazi-dyku-do-nasich-zavazku-nato/
  Vondro, nechte si své koule zastrčené, normálním lidem by s mohlo "neudělat dobře".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Žádné nemá. Už dávno je prodal za dolary.

   Smazat
  2. 9:49 On nám nějaký prašivý rusácký sputnik bude nařizovat něco o základnách USA??
   Zapomeň, nebo vám něco jadrného řekne pan Novotný, nemilej rusáku!
   Pan Vonra má pravdu a pokud tady budou dvě základny, jen dobře!
   A číst tu šmíru sputnik, no,podle toho co čmáráte máte vymytej mozek už nyní!

   Smazat
  3. unkhowne 11:40,
   ale ty koule chce vystrkovat český Vondra, nikoliv Ruský Sputnik. Přesvědč se tady, nebo přímo u něho(nikdo normální ti to závidět nebude, fakt):
   https://echo24.cz/a/ScDeU/spojenecka-zakladna-v-cesku-musime-ukazat-odvahu-rika-vondra

   Smazat
  4. 12:29 A má ten kluk VONRU pravdu! Třeba tři základny, čím víc tím proti rusákum líp.
   Na rozdíl od pana Vondry, putler ani rusko ty koule už dávno nemá!

   Smazat
  5. unkhowne, ty kluku ušatá, souhlas. A tři je málo, ale postavit je všechny na tvůj dvoreček, a ten dvoreček i s tebou, a všemi smrdutými válkychtivými koulemi vystřelit na Mars.

   Smazat
  6. 12:44 To by pak byli všichni zdegenerovaní skoro jak ty, ruoprde! Neb války jsou nezbytným předpokladem zachování civilizace! Např. Řím - dokud vedl války ve kterých šlo o bytí a nebytí Republiky, jakou byla ta s Pyrrhem, Jugurthou či Mithridatem a hlavně ovšem s Hannibalem, země byla pevná jako ocel, lidé v ní hrdí a nezdolní! Zocelení bojem a každodenním nebezpečím, potřebou sebeobětování! Jak ale nastal tzv. mír, tedy jistí imperátoři - cézaři vedli místo válek jen různé drobné válčičky či spíše šarvátky na vzdálených hranicích říše, tu s Germány, jindy zas s primitivními Dáky či Svéby, nastal úpadek! V samotném Římě pak množili se buzeranti, děvky a alkoholici a rostla korupce, letargie, tupost, bujely blbost a intrikaření! Dnes se k tomuto stavu opět přibližujem. To chceme? A bude hůř! Páč příroda nedopouští přežívání slabých a nemocných a my se k ní musíme vrátit, neboť jinak jako druh zahynem! I proto musí být pravidelně vedeny války, protože pud boje je hluboce zakódován v genech každého člověka, jen se ho u každého jedince nepodařilo stejně potlačit. Boj tříbí! Ten vynáší na povrch vynikající jedince mého typu a vyhání z času přebytečný kompars ražení místních užgryndaných čechomužiků, neb lidstvo existuje jen jako materiál pro šlechtění vynikajících jedinců, kteří píší dějiny! Ostatní z nich jsou pak beze stopy odejiti v podobně kolaterálních ztrát ... neb jak praví klasik: „Slabí a nezdaření mají zahynout: první věta naší lásky k člověku. A má se jim k tomu ještě pomáhat.“ (Friedrich Nietzche). Jinými slovy co je nemocné má zemřít a to, co je vynikající nesmí být snižováno na průměr! Levičáctví (ve všech jeho podobách) se projevuje jako duševní společenská choroba, která vede k jejímu postupnému úpadku, kdy všemu nemocnému, slabému, patologickému a dokonce kriminálnímu je věnována dojemná starost a péče, která daleko přesahuje péči o zdravé, a to proto, aby se opět zařadilo do stáda tupé uniformity ...

   Smazat
  7. oprava: rudoprde (nebo ruso?)

   Smazat
  8. ...Neb války jsou nezbytným předpokladem zachování civilizace! Např. Řím - dokud vedl války .... Má to jeden háček. Tehdy se válčilo lukem a šípem. Dnes máme podstatně efektivnější zbraně. To ti jěště nedošlo ty "sečtelej" magore, že příští válka by mohla bejt poslední? ATOMOVA

   Smazat
 4. By mne zajímalo,odkud bere pan autor příjemnou jistotu,že Trump NENÍ americký jestřáb...
  Možná není,ale poslušně plní zadání svého "poradce" pro Levantu,zeťáka Kushnera.
  A že by byl pan Kushner holubička???
  Hahahahahahahaha
  Helanov

  OdpovědětSmazat
 5. 9:59 Helčo z kravína, zapomínáte na vašeho miláčka Putlera, to je ta " nejčistší holubice míru" a dodatek, fašounský parchant, který ve světě nemá obdobu!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:43.
   Američani zavraždí cizího vladního činitele na mezinárodním letišti, spolu s ním desítky jiných lidí, ale fašounským parchantem je samozřejmě Putin. Vaše "písání" má vskutku strhující logiku...
   Ovšem jak jinak u lidí Vašeho ražení (pochopitelně z nóbl salonu).

   Smazat
  2. 11:59 Máte tam drobnou chybičku Heroine, " zavraždili zrudu, která plánovala a páchala teroristické činy a v tom je ten velký rozdíl.Panimáješ? Asi moc ne že.

   Smazat
  3. Heriot má pravdu, a předsudečný nenávistník to nemůže strávit.
   Nikdo íránského činitele tady asi nelituje. To však nic nemění na podlém způsobu provedení. Byla to prostě sprostá vražda, která už nedává jistotu žádnému, i jenom nepohodlnému vojenskému, nebo politickému činiteli.

   Smazat
  4. Jasne nikdo ho nelituje to je pravda ale ze to byla politicka vrazda snad nepochybuje nikdo normalni..
   Kdopak ze to bude dalsi na rade..???

   Smazat
  5. 12:37 Byla to naprosto profesionální akce ze strany USA !!!. Bez obětí ze strany USA a o to jde.
   Pokud bude ve světě podobný terorista jako tenhle, tak se mu jistě přihodí něco podobného. Normální lidé se nemají čeho obávat, pouze tahle teroristická sebranka!

   Smazat
  6. Pofesionalni...??
   Neblaznete v okupovane zemi profesionalita..??
   Teda profesionalitu si asi vetsina lidi prestavuje jinak
   Nebudte za hlupaka profiku

   Smazat
 6. Trump není žádný mírový holoubek nucený jestřáby k "ošklivým" akcím. Tuhle jeho komedii už mnoho politických lídrů prokouklo, i tu část s impeach-mentem, který původně spontánně spouštěli kongresmeni z demokratické partaje - viz "únik" telefonátu Trumpa se Zelenským (impeachement by přes horní komoru kongresu neprošel).
  Trump má rád svou popularitu s maskou (image) tvrďáka leč poctivce a dobráka. A ona se ta Trumpova hra na holuba a jestřáby hodí pro klamání politických soupeřů i spojeneckých partnerů.
  Divím se, že si to EXANPRO neanalysovalo jk.novak

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:43...Tak,tak...Spojené státy mají základny s po zuby ozbrojenými maníky na celé zeměkouli.
   A Putler je jestřáb :-)
   Ta o Kulihráškovi by nebyla?
   Helanov

   Smazat
  2. 12:05 A zase helčo z kravína chyba, pokud by je Amík neměl, tak ruský ivan je dnes rozlezlej po celém světě, tak jako dnes, Sýrie, Venezuela,Krym ,Lýbie, ale to je pro tebe těžké pochopit.

   Smazat
  3. Dokonce je i v Moskvě !

   Smazat
  4. Trump je naopak holubice míru. Ale klepli ho přes prsty hned na začátku prezidentování, když nepřímo prozradil Putinovi, že se nálož v letadle s ruskými turisty nad Sinají nacházela v notebooku (a v žádné plechovce CocaColy). Tehdy ho dokonce chtěli v USA stíhat pro velezradu.

   Smazat
  5. Jasne a taky si rusove dokonce postavili u vlastnich hranic armadni zakladny
   Nepripustne co si to rus dovoluje ve vlastni zemi
   Evidentne agresivni jednani
   To uz porusuje mezinarodni pravo tohle si dovolit ve sve zemi
   Sankce je jedina spravna odpoved

   Smazat
  6. 9:13 Nikdo netrestá Rusa za jeho zemljanky ( základny ) sankcema, ale za ukradení Krymu, soudruhu. Na svém uzemí si staví co chce, to nikoho nezajímá, ale ať nezabírá cizí uzemí!

   Smazat
  7. Soudruhu na Krymu bylo radne referendum jak podle ukrainske ustavy tak i autonomni oblasti krym..
   Co takhle Kosovo soudruhu..
   Hlava slouzi..??

   Smazat
 7. Zoufalství USA potvrzuje i následující článek o vyšetřovacích metodách v amerických koncentrácích (jeden z nich byl u našich polských přátel). Jinak v USA se mučení označuje termínem "zdokonalené vyšetřovací techniky". Co je dovoleno pánovi (světa), není dovoleno kmánovi. K čertu s takovým páníčkem! https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ucili-jak-mucit-a-vydelali-miliony-u-soudu-ted-mohou-potopit-fbi-86752?dop-ab-variant=28840&seq-no=3&source=hp&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

  OdpovědětSmazat
 8. No nic budou muset v okupovaných zemích dostat nakopáno do těch us zadků a pak se je povede vyhnat.

  OdpovědětSmazat
 9. https://beforeitsnews.com/opinion-conservative/2020/01/come-home-america-stop-policing-the-globe-put-an-end-to-wars-without-end-3503198.html
  Americká armáda má údajně více než 1,3 milionu mužů a žen v aktivní službě, přičemž více než 200 000 z nich je umístěno v zámoří téměř v každé zemi na světě. Přiveďte je domů ze Somálska, Afghánistánu, Iráku a Sýrie. Přiveďte je domů z Německa, Jižní Koreje a Japonska. Přiveďte je domů ze Saúdské Arábie, Jordánska a Ománu . Přiveďte je domů z Niger, Čadu a Mali. Přiveďte je domů z Turecka, Filipín a severní Austrálie.
  Nespadejte však na propagandu: americké vojenské síly nejsou rozmístěny v zahraničí, aby chránily naše svobody zde doma. Spíše se používají k ochraně ropných polí, budování zahraniční infrastruktury a ochraně finančních zájmů podnikové elity. Americká armáda ve skutečnosti utratí asi 81 miliard dolarů ročně jen na ochranu dodávek ropy po celém světě .
  USA vojensky okupují Irák od roku 2003, přičemž poslední prodloužení bylo uděleno pod rouškou „boje proti ISIS“, přestože za formaci i šíření ISIS byly zodpovědné Spojené státy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. takže v ČR budou chránit ODSáckého soudruha Vondru, protože jinak tu již není nic jiného k zcizení

   Smazat
  2. 14:58 Že jste stejně nehulákal, když nás více jak 20 let okupoval Rusák, to jste držel hubu a krok, co, vy " hrdino" od klávesnice!


   Slušný blábol " USA utratí 81 miliard za dodávky ropy ", kdy je dnes Amík naprosto soběstačný v těžbě ropy. Pište dál ty své blbiny , ať je prdel!

   Smazat
  3. Nikdo rozumny Sasu branit nebude a mam pocit ze to Vondra vypustil naschval
   I kdyz rozumu moc nepobral pripada ze unik informaci o planovane zakladne pĺacnul prave proto aby zadny siritele us demokracie ñeusalasili v cechach
   I kdyz ho nemusim tak myslim ze udelal dobry tah..
   Zadna cizi aramada v cechach nebude
   Podle me od Vondry dobry tah..
   Jeste nez se zaçalo jednat Vondra to prasknul..
   Tak to vidim ja

   Smazat
 10. American Herald Tribune zveřejnil článek Philipa Giraldi, experta na boj proti terorizmu, podle kterého sestřelený ukrajinský Boeing mohl mít několik minut před zásahem dvěma raketami PVO vypnutý transpordér a zablokovánu možnost radiové komunikace, přičemž to lze udělat na dálku. Tato "výbava" se instaluje do letadel Boeing již 20 let. P.S.: zničené letadlo patřilo ukrajinskému oligarchovi Kolomojskému

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.