Reklama

čtvrtek 9. ledna 2020

Čím je "děsivé a strašné" spojenectví Německa a Ruska pro Západ

9. 1. 2019 regnum
"Hrůza a strach pro celou Evropu", tak ocharakterizoval možnost rusko-německého spojenectví známý americký analytik, ředitel soukromé výzvědné a analytické společnosti Stratfor George Friedman. Ale skutečně se až tak děsí "všichni" Evropané z perspektivy spolupráce s Ruskem, jak se to pokouší představit Friedman, a proč otázka konstruktivní spolupráce s Ruskem začne být stále důležitější nejen pro Německo, ale také pro Evropu celkově, o tom hovoří dopisovatel IA REGNUM Alexandr Chaldej.


Politicko-ekonomická architektura poválečné Evropy se budovala USA nejen jako vojenský blok proti SSSR a jeho spojencům, ale i jako ovládaný systém. Smysl ovládání byl v co možná delším, ideálně věčném prvenství USA v této struktuře. Po rozpadu SSSR byly země východní Evropy zabudovány do evropského společenství jako zátaras, zabezpečující podle záměru tvůrců-Američanů izolování Ruska a nepřipuštění obnovení jeho moci.

Nyní, kdy svět prodělává značné změny a kdy účinnost správy USA v Evropě každým rokem stále více slábne, se otázka o úloze Ruska vrací do evropského diskurzu přirozeným způsobem. Samozřejmě, za roky amerického vládnutí se zformovala celá "třída" beneficientů, pro něž bylo staré schéma zdrojem všemožného prospěchu, a Washington byl známým a pochopitelným pánem. Tak tato třída, která tvoří značnou část nynější evropské byrokracie, zakouší bezmezný "strach a hrůzu" ze sblížení se Ruska a Německa, o němž uvažuje George Friedman. Evropské státy se však budou muset zamyslet nad návratem vlastní suverenity, vždyť, čím dále budou odcházet USA, tím důležitější bude pro Evropu získat skutečnou samostatnost. A zde se bez Ruska a vzájemně výhodné spolupráce bude těžké obejít.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

51 komentářů :

 1. Tak to je Rusko patří do Evropy a usa určitě ne. Ať si sbalí svoje okupační jednotky a jaderné zbraně a vrátí se domu za oceán.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Rusko se svojí kreativitou a surovinami s Německem a jeho technologiemi představují hrozbu pro impérium USA. To je červený hadr pro USA, protože pak by se platila obchody eurem a ne doláči. Platba doláči je hlavní !

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. No a mezitím pak už jen ty drobnosti: ustáli nejtvrdší úder, jakému kdy byla nějaká země vystavena a nebylo to jen díky kaučuku, přesunuli vše, co se dalo, stovky a tisíce kilometrů na východ. Ve výrobě jasně předstihli ty skvělé Němce a nakonec je i porazili. Udělali si nárazníkové pásmo se svých satelitů a pořídili si ten atomový klacek. I ty atomové ponorky, se kterýma jim nikdo ze západu nepomáhal. Pak poslali do vesmíru družici, pejska a nakonec člověka a opět si to do značné míry udělali sami, bez Italů, Američanů, Němců. Pak se trochu rozpadli, ale po roce 2014, kdy si Ukrajinci určitě sami doma udělali násilný převrat, se na ty mužiky uvalily sankce a mluvilo se o tom, jak půjde celé Rusko za pár měsíců do kopru. A ono furt existuje i s tím směšným Putinem. A svět ho bere o něco vážněji, než předtím. Jasně, mají kulové, teda kromě armády, námořnictva, kosmodromu, dosti houževnatých obyvatel /otrocká duše, cha cha/ a obrovského přírodního bohatství. A to, že si dovolili být tolik let oponentem největší supervelmoci, takoví tupí mužici, to se jim nikdy z jůesej neodpustí.

   Smazat
  5. 8:44 Bravo sračkomete! Tvé tapety jsi propasíroval do další diskuze! Bohulibý počin. Jen ať co nejvíce myslících vidí kam to vede bez kritického rozumu.

   Smazat
  6. oprava času: pardon, pro 9:18, naopak kolega nad ním má samozřejmě naprostej recht ...

   Smazat
  7. 9:18 Dokonce i USA za svou existenci vděčí Rusku, resp. německému carovi v jeho čele, který ho zachránilo před zkázou za občanské války a to zásadním způsobem! - http://www.radiodixie.cz/clanek/ruske-lode-v-americkych-pristavech-zachranil-car-v-obcanske-valce-unii

   USA zvyklé vítězit cizíma rukama jim to oplatily o 80 let pozdějc s cílem s nima vyjebat, jenže vychytralý a lstivý Azijec Stalin vyjebal s nima! Totiž program půjčky a pronájmu umožnil Rusům se za války volně pohybovat po území USA a učit se novým technologiím. V rámci této spolupráce tak v roce 1941 bylo na území USA až zhruba kolem 1200 ruských inženýrů, kteří se školili moderním technologiím a postupům, k tomu je nutné připočíst zhruba několik stovek dalších tzv. OJT (On -The-Job-Training), tedy Rusů na stáži či na praxi v amerických továrnách. A to dokonce i z oblastí, kde Rusové žádnou smlouvu či dlouhodobější spolupráci s USA nikdy neměli - např. podle knihy Dark Sun: The Making of The Hydrogen Bomb od Richarda Rhodese (potvrzeno i výstupy z projektu Venona či deníkem majora Jordana) se jednalo i o oblasti raketového či rozvíjejícího se jaderného průmyslu (včetně dodávek jaderných komponentů apod.). Samozřejmě není také divu, že Rusové tuto spolupráci zneužili a v USA si rozšířili již bez tak širokou základnu špionů a agentů, kteří jim pak po válce prozradili spoustu amerických vojenských tajemství a technologií. Rusové díky této velmi „zištné“ pomoci ušetřili obrovské finanční prostředky na vývoj a výzkum či nákup těchto technologií – tato částka by se pohybovala v desítkách miliard rublů za každý rok pomoci! Navíc s tím se dostali i k technologiím, které by normální cestou jistě nezískali. Obecně tak můžeme zakončit asi tak, že díky této části Lend-Lease se Rusům podařilo získat takové technologie, které jim umožnily stát se jednou ze dvou velmocí 20. století.

   Smazat
  8. 9,18
   Sám bych to nenapsal lépe:-)

   Smazat
  9. 17:34 Fakta jsou taková, že Rusko bylo odjakživa chudá, velká, zaostalá země. A nijak mu to nebránilo napadat, okupovat a zotročovat cizí státy a národy. Naopak, jeho vůdci potřebovali najít cizí nepřátele, obvinit je z ruské bídy, neúspěchů, nesvobody a válčit s nimi, aby odvedli nespokojenost lidu sami od sebe, od svých institucí, Kremlu a jejich vlastní neschopnosti, zkorumpovanosti, nespravedlnosti a parazitismu. Je potřeba snížit počet obyvatel planety. Pokud se vytvoří viry, specifické jen pro konkrétní genetickou oblast jakou je Rusko a tuto oblast zcela vylidní, je to naprosto legitimní. Například různé typy rakovin propukající už v dětském věku a neplodnost mužů jsou vysloveně žádoucí. Taktéž těžké respirační choroby, anthrax a další, včetně pravých neštovic. Léčbou těchto chorob se rozmnožují zdegenerované národy, jakými jsou východoevropané. Není to urážka, ale vědecky dokázaný fakt. Genetická struktura východní Evropy je těžce narušena, o čemž svědčí i úroveň států, kde žijí. Je tedy potřeba zabezpečit snížení počtu obyvatel a jejich náhradu za kvalitnější genofond odjinud.

   Smazat
  10. 8:02 Tím prvním možná, tím druhým ovšem ztěží. Vše co Rusové kdy v historii měli, byly většinou západní licence. Nebyli schopni sami postavit NIC! Všecko jim spadlo na makovici! Ivan III. to dlouho zkoušel s obloukovou klenbou, nakonec usoudil že je to marný a pozval Italy! Péťa Velkej už byl zkušenej a domácí "stavitele" ani nezval, leda coby nosiče klád. Mužici kteří si schovanými plnovousy zacpávali díry v kapse, byli v těch svých láptích jinak nepoužitelní. Bez německých inženýrů a vojevůdců by německá princezna Káťa Rusy nazvaná Veliká nikdy Turka neporazila, dokonce ani toho mamlase Jemelku Pugačovic:) I před Napoleonem Rusům krom Bláta a Mrazu zachárnil zadek Skot Barclay de Tolly, který Kutuzova přesvědčil vydat Moskvu. Bez Welšana Hughese by nikdy nedokázali vyrobit ani metr kolejí, natož pak celou Transsibířskou magistrálu. I Dněproges stavěli Američané a všechny automobily byly vyráběny v jejich licenci. Bez jejich kaučuku by bosí Rudoarmějci zmrzli na Kavkaze! A Němci zmocnivší se ropných polí v Baku by pak s nimi už snadno zacvičili ... Spojení germánského ducha a turkické houževnatosti dalo vzniknout Ruskému eurazijskému impériu! To však bylo sraženo Židem s nemalou zásluhou slovanské, mužické lenosti, otupělosti a lhostejnosti! Tak se zrodil bolševický SSSR - stát neschopný samostatné existence! Nebýt Asiata s mongolskou krví Stalina, který se opřel opět o pomoc Germána (Německo - Rapallo, USA - fordizace SSSR) byl by zahynul a stal se "pouští osídlenou bílými negry", jak o tom hovořil Žid Bronštejn. Fatalistická "slovanská duše" je reakcí ruského lidu na otroctví, které jim pomohla vydržet, aniž by riskovali své životy při vzpouře. Tato idea byla povzbuzována, ochraňována a zneužívaná mongolsko-byzantsko-židovsko-komunistickými vládci euroasijské říše. "Slovanská duše" je ve skutečnosti "otrocká duše." (V angličtině: slavic soul - slavish soul.) Je to sen árijského muže uvrženého do otroctví, ochromující práce a života v ponižujících podmínkách, jehož předkové byli vyhlazeni etnicky cizími elitami, a který nemá vůli čelit realitě a postavit se svým pánům - https://www.youtube.com/watch?v=ZeD4pYhKX1g

   Smazat
 2. Minářovo komando nedostudovaných vyráží přesvědčovat venkov. Neptejte se, kam ho pošlou lidi v Ostravě, prosí profesor Jan Keller:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Minarovo-komando-nedostudovanych-vyrazi-presvedcovat-venkov-Neptejte-se-kam-ho-poslou-lidi-v-Ostrave-prosi-profesor-Jan-Keller-609456

  OdpovědětSmazat
 3. Friedman je madarsky zidovsky emigrant a cely zivot se zivi zvanenim a radami jak Amerika ma dle vzoru kolonisatoru jako Anglie a dalsi -dnes zaplaveni neegry- z afriky bez vzdelani ,inteligencne zaostali s IQ o 20 % prumerne nizsim nezli arijci a z toho pramenici mindrak zaostalosti a nemohoucnosti -dusledek nasili ,nic jineho ta verbez neumi .
  Tenti pidimuzik vysvetluje jak to dobre drive delali kolonisatori tim ze si dosadili kolaboranty -puppets vlady a jenom hrabali skvarky .Vi ze nelze ovladnout Indii ale doporucuje opakovat vzor Anglie jak to dobre delala .Je to typicky zidovsky radce -jako ostatne vsichni ti gurove -kteri prosli zivotem jako parasiti za pomoci ostatnich parasitu ,proste stylem mafie ktera nikoho mezi sebe nepusti .Gojim je na praci jako osel nebo kun, tot jejich specifikace z jejich bible Proto tohoto zmetka ignorovat je jen zvanil
  Totez v ruzovem jsou "vedci " druha sorta stejnych nedelaku

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. max do cvokarny s dalsim cvokem jez nam to jiste jeste rozvine o Trumpa

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. a dalsi lahudkou je ta ze jsou 60 % buzeranti a vyskyt AIDS je u nich ve stejnem procentu vyssi .Prakticky umiraji v prumru ve veku kdy si ani neuziji davky ve stari 66 let (ti nebuzeranti } Buzeranti jsou likvidovani drive neb nemaji zadnou pojistovnu alebrz misto prace vrazdi a smeli drogy.Kdyz nevime nekecame dekujeme

   Smazat
  6. 1:43

   V Německu nejsou buzeranti, asi jste v Německu nikdy nebyl. Běžte se podívat do Berlína, který se změnil z poloprdele do krásného moderního města.

   Smazat
  7. 23:59

   Možná kdybyste si přečetl jen obyčejnou Wikipedii, nemusel byste psát dlouhý příspěvek pochybné validity za otazníky.

   Smazat
  8. 22:24 Přesný popis charakteristiky myšlení těch parazitů co si myslí že ovládnou svět. Pomáhají jim méně schopní parazitečci co doufají že se z nich stanou ti velcí. Lenost je matka všech neřestí.

   Smazat
  9. A kurva! To se tady najednou vyrojilo soukmenovců! A ta to vysoké IQ čouhající z jejich příspěvků!

   Smazat
  10. Cenzor Wenzel Hoffstein-Dworzak je známým čichačem prdů téhle židočekistické poloopice! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   a omámen jimi poté usiluje mermomocí zabránit tomu, aby i u nás proběhla důsledná dekomunizace jako v Chorvatsku, na Ukrajině a v Pobaltí! Trápí ho bejt součástí civilizovanýho světa, a touží i s námi zapadnout mezi tuhle smradlavou hordu ožralých, za bílýho dne v pochcaných teplákách křepčících podlidí! - https://www.youtube.com/watch?v=LhXXiVgILKQ

   Ale potáhne vodsud jen s hrstkou svých odulých kumpánů a to tak rychle, že se nestačí ani posrat strachem, až mu dám čuchnout k této mé sukovici! - https://vimeo.com/82853398

   Smazat
 4. Nemyslím, že Rusko a Německo budou uzavírat jakékoliv spojenectví. Němci podruhé podobnou chybu neudělají a rozhodně jsou jim bližší Poláci. Nedávno byl průzkum, kde se ohledně sympatií k Polákům vyjádřilo až cca 35% Němců, což je nebývalý rekord. Rusové měli řádově procenta, takže i kdyby to bylo pro politické špičky výhodné, voliči nepustí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ke spojenectví s Ruskema mají Němci skutečně daleko a nijak zvlášť se nehrnou ani do spojenectví s Polskem. Území za jejich východními hranicemi je pro ně tak trochu divočina. Hodně Němců mi řeklo, že bližší jsou pro ně třeba Egypťané a Turci než my.

   Smazat
  2. Promiňte, ale zmiňovat Poláky, coby alternativu k Rusům, to jste mne po ránu docela pobavil.

   Smazat
 5. Haha. Zase protiamericka propaganda. Libi se vam EUSSR vic? Pardon, spis Ctvrta rise. A vime, jak to dopadlo s tim ruskym spojenectvim te treti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Také jsem pro spojenectví s USA a GB. Tyto dva státy nás nikdy nezradily, nikdy nenapadly, naopak právě ním vděčíme za svoji státnost.

   Smazat
  2. Takže GB nebyla jedním ze čtyř aktérů mnichovské dohody?

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. 23:25 No nevim, nakolik bude GB dobry spjenec. Maji tam bordel. Myslite, ze se Brexit opravdu podari? Nebo chysta Borisek nejakou habaduru?

   Smazat
  5. Udělali co mohli?prober se- pouze se divali a rozdávali území suverenichs zemi aby nedoslo az na ne. A jak to dopadlo??

   Smazat
  6. 4:43...Britové jako byvší koloniální mocnost mají na triku asi nejvíc ZLA, ze všech států na zeměkouli...
   Pro nás-Čechy- je podstatné jedno:
   Ze "svých" kolonií si natahali do vlasti levné slouhy,v jejich případě hlavně Pákistánce.
   Ti se postupně jaksi emancipovali (nečekaně) a dneska jsou v Evropě jako ryby ve vodě a ukrutně se jim tady líbí...
   Vím o čem mluvím.Za rohem máme pákistánskou non-stop večerku...Během cca čtvrt století se tam už vyučilo snad 50 pakošských "učňů"...Možná víc,já jsem to začla sledovat poměrně pozdě...Možná i stovka...brrrr
   Vsadím se,že skoro všichni přijeli s britskými pasy.
   Helanov

   Smazat
  7. Pánové, doplňte si vzdělání, mlaskáte moc brzy. Co je tp ta demokracie? 5% obyvatel se má jako prasata v žitě a ostatní jen běhají, co kde koupit. Na každého dojde ,,,

   Smazat
  8. 8:49...Tady někdo vynalezl něco lepšího než demošku.
   Co to je?Svěříte se? ;-)
   Helanov

   Smazat
  9. V celé historii středověku jsou anglosasové a germáni používáni jako svaly vládců. Opozicí jim byli frankové a římané a otroky všech byli slávové (Slovani). No a průser je v tom, že se to teď změní a buď budou otroky všichni gojové nebo nikdo. Pro majitele jahveho světa těžká schizma, a proto bojují rukama emerikánců nejenom o majetky a světovládu, nýbrž i o život (cholokaust budět, govorit Pjakin). Mimochodem Pjakina někdo umlčel na silvestra, od té doby je ticho po pěšině, takže se v Rusku, juesej, Číně a Iránu děje něco podstatného, bohužel mimo vnímání gojímů.

   Smazat
 6. Ono je to vlastně naprosto devastující pro nás. Nakonec my jsme odkopli Rusy a ani odkopnou nás a přenechají nás Germánům. Ale všeho jen dočasně. Já se toho nedožiji, ale asi bych potomkům raději přál aby Evropa sahala od Uralu po kanál a byla slovanská.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale no, FUJ!

   Smazat
  2. 23:24 Nepanikarte. Germanci pachaji sebevrazdu pred nasima ocima.

   Smazat
  3. 0:16... Hmmm,bezva perspektiva!
   Germáni spáchají sebevraždu a jejich sousedy ani neofoukne...
   Máme my šťastlivci ale kliku! ;-)
   Helanov

   Smazat
  4. 23:24 A to já bych si zase přál aby sahala od Uralu po kanál a byla RŮZNORODÁ !!!

   Smazat
  5. Pani Helo, to jsem nerikala. Neni to od vas ferove.

   Smazat
  6. 14:09...No,já jsem jen upozornila,že cokoli blbého se bude dít jim,bude se dít i nám.
   Bohužel sdílíme jeden kontinent.
   Taky z toho nejsem šťastná!
   Helanov

   Smazat
  7. 14:44 No tak zatim se to drzi, a co se deje jim, se v Cesku nedeje. Melo by se ale Cesko poucit od Madaru. Jeste nehazejte flintu do zita.

   Smazat
  8. Historik Paul Johnson v kapitole Evropský lazar ve své knize Dějiny 20. století napsal:
   "Převládající náladou roku 1945 bylo zoufalství a bezmocnost. Evropské období světových dějin skončilo. V jistém smyslu byl Hitler poslední evropský vládce schopný uvést světové události do pohybu podle eurocentristických představ. Tu schopnost ztratil koncem roku 1941. Vakuum jež vzniklo jeho kolosálním pádem, nemohlo být zaplněno evropskými soupeři. Koncem války stály dvě neevropské velmoci jakoby na okraji právě vyhaslé sopky a divaly se s pohrdáním do jejích ještě dýmajících hlubin, bez účasti na jejím konci, ale současně spokojeny, že už nikdy nebude ohrožovat lidstvo svou démonickou silou."


   „Vůdcův tragicky marný boj musíme prohlásit za poslední světlou chvíli moderních dějin.“ Rudolf Jičín

   Smazat
 7. Kontakty- i ty obchodní- s Ruskem nepříjemně narušují americkou hegemonii a tak Washington prská...
  Pro nás malé evropské národy jsou dobré a pevné vztahy s RF jedinou možností,jak si udržet aspoň zdání samostatnosti.
  Jenom IDIOT poskládá všechna vajíčka do jednoho košíku!
  Helanov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takže, když dám vajíčka do jednoho košíku jsem idiot, ale když dám každé vejce do jiného košíku jsem inteligentní chytrák? Něco tak hloupého může napsat jen ženská. Čus babi.

   Smazat
  2. 13:15... Samozřejmě!!!
   Nerozbijou se vám všechna najednou,některá zůstanou celá.
   Čus juniore.
   Helanov

   Smazat
  3. Paní Helo klid, pán se sám odhalil, neví co je to dizerfikace. Rozdělení rizika, si asi nedovede představit. Bůh chraň tuto zem, před takovými experty. Ono stačí, že náš průmysl stojí a padá s výrobou aut, to asi rozhodnul podobný expert.

   Smazat
 8. To, že by případná hlubší ekonomická spolupráce Německa s Ruskem měla šanci přispět k míru, není pochyb. Zejména nyní, když bude Brexit a Německo by mohlo i trochu strádat. Proto nevole Německa ke snahám blokovat i Nord 2. Nožná by se uklidnila i hysterie v Polsku a Pobaltských zemích, které na své, pro ně skvělé nacistické tradice jen obtížně zapomínají. Možná i Banderostan na Kyjevské Rusi. Ale právě tomu ekonomickému profitu všech na pevninské Evropě musí USA kapitál zabránit, nakonec s tím padá či ustojí Trump druhou volbu.
  Nevím, zda je to jen klam daný vzdáleností, ale proč takové "trampoty" kapitálu mezi pro ně báječnou válkou a "hnusným" mírem neprožívá ta část Světa, co prožila "souběžnou polovinu" 2. světové války - oblast Číny a Japonska. Nebo je to důkaz odchodu degenerované bílé rasy ze světové scény za Indiány a kolonizací Evropy lidem z Afriky a Asie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rudocancy! Páč co se Severní Ameriky týče - až do vybudování železnice (1850) většinu USA i Kanady ovládali rudoši a paradoxně se jim dařilo líp jak před Kolumbem, páč už nemuseli běhat za bizonama pešo*) jako dajakí tý kokoti! Teda kojoti ...

   *) koně byli do Ameriky dovezeni z Evropy, rudoprde! Vinnetou a spol. co na pláních honili bizony v sedle byli vlastně evropská hi-tech kultura. Bez koňů byly travnaté pláně většinu USA liduprázdné.

   Dokonce tenhle vrah a skalper bezbranných žen a dětí - https://www.stoplusjednicka.cz/nacelnik-geronimo-se-svou-skupinou-vyrazel-proti-nevinnym-civilistum

   si mohl v USA vozit tu svou rudou prdel po prérii v autě! - https://www.bejvavalo.cz/clanky.php?detail=1145

   V Rusku by na něj krom mučení v Ljubjance čekala leda tak projížďka drezínou v sibiřským GULAGu!

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.