Reklama

středa 22. ledna 2020

E-republika: Poděkování

Pavel Letko 
20.1.2020 E-republika
Do našich pirátských plachet už foukají výhradně větry západní, tzv. NATO větry. Takové větry my Piráti velebíme, neb jsme mládež nová, mládež Donaldova.

Poděkování


V prvním a možná posledním článku v tomto roce musím poděkovat čtenářům, přispěvatelům a příznivcům E-republiky. Pokračuje tak projekt umožňující publikování nezávislých pohledů na politiku, správu záležitostí veřejných, vývoje doma i ve světě. Jsme tak součástí týmu lidí, kteří nepřijímají bez rozumu předložené lži mocných nemocných v čele států a jejích hlásných trub. A proč tedy píši o „možná posledním článku v tomto roce“? Protože mně připadne, že už je vše docela jasné, došly mně otázky a nejsem zvědav na odpovědi. A nejsem zvědav na odpovědi na otázky, které jsem nepoložil. Už se nedomnívám, že je třeba vyměnit toho kterého politika nebo dokonce celý politický systém a bude dobře, či alespoň lépe. Nedomnívám, protože zkaženost lidského světa je tak velká, že není v lidských silách jí nějak zvnějšku změnit. Vyměnit figurku, politbyro za parlament, krále za předsedu vlády. Události se už komentují samy, není třeba výkladu a názorových polemik. Co mám na mysli?

Pyšný idiot


Americký herec Robert de Niro nazval před prezidentskými volbami kandidáta na prezidenta USA Donalda Trumpa idiotem, psem, prasetem, lumpem, bláznem a dalšími vulgárními výrazy. K vidění třeba ZDE.

Od té doby svou kritiku nezmírnil, jen rozmnožil. Trochu se mi tím herec tenkrát zošklivil, přece jenom by měl držet určitou fazonu, určitou formu mezilidských vztahů. Nicméně je celkem jasné, že měl z obsahového hlediska pravdu. Nejmocnější světovou mocnost současnosti řídí psychopat, blázen, případ pro psychiatra. Tak to vidím já i ten Niro. V tom se celkem shodneme. Společnost lidí s rozumem by poskytla Donaldovi svěrací kazajku, neb je nebezpečný sobě a svému okolí, nemocná společnost bez rozumu mu však poskytne tlačítko na zničení světa.

Někdo by spíše akcentoval represi s tím, že se z toho Trump nemůže přece jen tak lehce vykroutit, že má jen o kolečko víc. To by pak mohl říci každý a místo na elektrickém křesle užívat života ve zdravotnickém zařízení s luxusní péčí pro úspěšné. Poukázal by na to, že Donald patří do kriminálu, či že vyrostl pro šibenici, kde se měl houpat dávno, spolu se Saddámem. Jenže já jsem pacifista, zůstal bych tedy u té psychiatrické pomoci v ústavu. Podle mého mínění jako lidé pácháme zlo, protože jsme nemocní. Nemáme nad sebou moc, nemáme nad sebou kontrolu. Cloumají s námi vášně, strach, pýcha, závist a tak dále a tak podobně.

Současný americký prezident je prototypem takového šíleně nemocného vůdce, toho času schopného zničit lidský život na Zemi. Koukáme na to všichni, čumíme jako blázni - a nic. V TV přežvýkávají stále stejné voloviny a v novinách čteme stejně jalové úvahy. V katolických novinách si biskup Holub klade otázku, zda je Trumpem nařízený teroristický čin, totiž zavraždění íránského generála Kásema Solejmáního, zlem či dobrem. Není divu, že si biskup klade veřejně takové odvážné otázky, jakmile je něco pořádně cítit čertovinou, katolická církev vyšle Tomáše Holuba do prvního sledu. Ať už to bylo znovuzavedení armádních polních kurátů, obelhávačů svědomí a lidských zábran zabíjení člověka člověkem, nebo vyjednání církevních restitucí, čili mamonu pro duchovní Holubova střihu, Holub kráčí důstojně v čele. Je-li třeba někde relativizovat zlo, vzdělaný a vyznamenaný plukovník Holub je k dispozici. Ne nadarmo studoval teologii. Tím ovšem nechci zpochybnit, že by se Jeho Excelence Mons. ThLic. Tomáš Holub, Th.D. neuživil i jinak. Dnes určitě.

Leč nerad bych zůstal u takto povrchní kritiky Trumpa a "kaplana Jeho svatosti" preláta Tomáše Holuba. V tom právě tkví zbytečnost cokoliv komentovat. Tito pánové nemají výrazně lepší alternativu. Je to vidět třeba na Karlu Schwarzenberkovi, který nazval Trumpův čin zločinem, například ZDE.

Jenže, když padaly americké bomby na Irák, Bělehrad či Afghánistán, našemu TOP09 Schwarzenberkovi to nevadilo, stejně jako atentáty tajných služeb USA a Izraele. Tyto vraždy a převraty po všech koutech Země jej nechávaly klidným. Až teď, zrovna teď se probudil. Podobně sociální demokrat Zaorálek si teď vzpomněl, že operace v Afghánistánu je trochu zbytečná, což považuje Saša Vondra za dýku do zad ZDE. Samozřejmě, když byl Zaorálek ministrem zahraničí, takové myšlenky jej z kvalitního spánku nebudily. Moc dobře věděl, že co Velký bratr dělá, dobře dělá. Saša je trochu dál, je k Georgeovi a Donaldovi hujerovatější než Hujer k Abrhámovi. Saša by rád v Čechách vojenskou leteckou základnu USA. ZDE a nádavkem by rád dodal do každé české vesnice rybník. To se hned pozná udatný intelektuál. Sašovi to prostě pálí. A mně se stýská po myšlenkově vytříbeném projevu Milouše Jakeše v Červeném Hrádku...

Máme tu tak na výběr mezi syčáky a lumpy. Mezi gangem dona Corleona či gangem Al Capona. Nechci soudit vůdce z jiného tábora, nevím, zda je třeba Vladimír Vladimirovič Putin také cvok a zločinec, ale u Trumpa si tím mohu být celkem jist. Nevím také, jak je na tom ve skutečnosti čínský prezident, ale ten náš proti němu zdravě nevypadá. Vladimír by mě mohl zmást, vypadá celkem normálně, jeho projevy mají hlavu a patu, ale Hillary, George a Donald už mě zmást nemohou. Jsme prostě na straně zločinců, jsme v jedné NATO partě s největším zločineckým gangem všech dob. Gangem, který má moc, prostředky i chorý mozek vymýtit lidstvo ze Země.

Někdo si myslí, že nás zachrání Greta, někdo, že to bude Sanders. Mám pro něj špatnou zprávu, zaručeně to nebude ani jeden z nich. Rakovina zachvátila celé tělo, čerstvý vzduch a zdravé jablko ho neuzdraví. Svět spěje ke katastrofě, protože si oblíbil tmu. Zatemnění mysli. Nechce se radovat z toho co nestvořil, ale z toho, co vymyslel. Více než ptáky obdivuje neviditelné bombardéry. Místo vody kořalku, místo vzduchu kouř. Místo objetí tweet, místo lásky úspěch.

Ne, nezlobím se. Co jiného si zaslouží stádo, které naslouchá, ba může se přetrhnout, aby zaslechlo každý pokyn, každý blábol, který vyprodukuje pyšný idiot?

Zelená a jiné nesmysly


Máme tu další obor, péče o planetu, životní prostředí, čistý vzduch a čistá moře. Odpad třídit, ulice uklízet, na moři plachetnicí, po zemi pěšky. To je pěkné. Ovšem příznačné je, že v čele světového boje za nižší emise je psychicky nemocná Greta. To, že je nemocná, je zřejmé již po jejích několika veřejně pronesených větách. Tato dívka potřebuje lásku rodičů, lásku svého okolí a nikoliv péči o světovou produkci CO2. Tím samozřejmě nechci snižovat úsilí o čistou, zdravou planetu, ale pokud se nenapravíme jako celek, nic z toho nekouká. Budeme třídit odpad, uhelné elektrárny předěláme na větrníky, ale bomby na naše města budou padat dál, tak k čemu to potom je? Buď budeme pěstovat úctu k životu, k životu těch druhých a potom tedy i k tomu svému, nebo budeme dál žít bez úcty k životu, a pak se tedy ptám, k čemu vlastně třídíme odpad? Pro kameny?

Ano, dnes ještě může zničit svět nejlépe náš zločinecký gang a tak si myslíme, že to máme v ruce a nikoliv Indiáni, Palestinci a jiní žebráci. Ve skutečnosti ale nemáme v ruce nic. Odevzdali jsme vládu nad svými životy největším zločincům historie této Země. Nikoliv snad včera nebo dnes, to jen vývoj nás postavil před tuto skutečnost, informační a technologický pokrok nám umožnil vidět v jasnějším světle. Naši zločinci a naše zločinecká skupina nejsou první v historii, ale jsou zatím poslední a shodou okolností také díky informačnímu a technologickému pokroku disponují největší mocí historie.

Zločinci mají v rukou nejrozsáhlejší systém sledování a špiclování a také nejrozsáhlejší represivní aparát. Tajná služba minulosti je té současné jen pro smích. A komu slouží tajná služba? Snad pravdě a lásce? Ano, té Havlově. Tedy parodii na pravdu a lásku. Tajná služba slouží přece moci. Slouží těm co jsou u vesla. Proč tedy někdo papouškuje vyjádření nějakého (ne)jmenovaného pracovníka tajné služby a jiný prosťáček to poslouchá nebo čte? Očekává pravdu? Tak to je potom také případ nemocného.

Nemá nad sebou moc, je nemocný. Moc nad sebou, nad svými myšlenkami, předává neznámému člověku, který je živ z práce v tajné službě. Práce, která je právě proto tajná, protože je velmi často temná, špinavá a hnusná. Jak StB, tak CIA či KGB. Nejsou žádné spřátelené tajné služby. Spřátelené jsou leda tak pro nemocné mocné tohoto světa a nikoliv pro čtenáře E-republiky. Tajná služba, která podporuje zločiny USA po celém světě, není spřátelenou službou. Je tou nejnebezpečnější tajnou službou spolupůsobící na rozvoj rakoviny, závažném autoimunitním onemocnění. Je organizací spolupodílející se na válečných zločinech, zločinech proti míru a zločinech proti lidstvu. Proto úkolem tajné služby není hledat pravdu, nýbrž ospravedlňovat lež. Naslouchat a věřit jim může jen člověk poněkud mdlého rozumu.

A tak si říkám, že je lepší zírat na stromy, než do novin.

Politika domácí, aneb myš která řvala


Možná má cenu zabývat se politikou tuzemskou, nechat se informovat a informovat druhé, jaké trendy v našich politických stranách převládají, kde roste naše politická naděje. Máme k tomu vzdělané politology, komentátory, politické a ekonomické instituty a knihovnu Václava Havla. Máme tedy všechny předpoklady stát se tygry střední Evropy, kteří mají prst, totiž pracku, na tepu doby. Disponujeme úžasnou historií, prezidentem Masarykem a Václavem Havlem, kterého nám celý svět závidí. Tak pravil komentátor veřejnoprávní TV stejně jako komentátor bakalonovin a dalších volovin. Takové vidění sice mírně zpochybňují nezávislá média, leč všeobecný úzus o našich ikonách přechází do české krve minimálně s povinnou školní docházkou, ne-li od školky.

Je-li podezření, že radní na Praze 1 kradou, může za to Rusko, jak pravil Pirát Michálek, vzdělaná to naděje naší politiky, při poslední taškařici odvolání starosty Prahy 1 Čižinského ZDE. Tedy možná, že nemůže za to, že kradou, ale rozhodně může za očerňování české politiky a té pirátské zvlášť. Přitom my máme pro strach uděláno, svobodu Tibetu budeme hájit s vlajkou v ruce a vůbec se nebudeme bát nikoho a ničeho, zvlášť když s tím transparentem stojíme dost daleko od Tibetu samotného. Že jsou v centru Prahy bordely a že ten největší nevěstinec je dokonce na pronajatém pozemku Magistrátu, je vedlejší. Nás Piráty zajímá ten dalajláma, Tchaj-wan a proradný Putin.

Proč bychom se znepokojovali bordelem v Praze, když se můžeme zabývat vznešenou svobodou v Lhase? Proč se zabývat Izraelem okupovanou Palestinou, když můžeme směle ukázat prstem na okupovaný Tibet? Už totiž nepodléháme mrazu z Kremlu, ani jinému nátlaku z východu. Do našich pirátských plachet už foukají výhradně větry západní, tzv. NATO-větry. Takové větry my Piráti velebíme, neb jsme mládež nová, mládež Donaldova. StB fuj, CIA huj.

Neporučíme jen větru dešti, ale poletíme se soudruhem Bushem a jeho NASA na Mars. Už brzy. Jen co to přistání někdo natočí a věrohodně ve 3D předvede. My tomu budeme věřit, tak jako naši předci uvěřili v oficiální verzi přistání na Měsíci, atentátu na Kennedyho, a konečně v mistrovsky zpackaný kousek Operace 9/11, aneb zázraky se stále dějí. Koneckonců v politice jde o koryto, a to koryto vlastní, takže to ostatní je taková čalamáda. Jsme tedy osvobozeni od knuty bolševiků, v obchodě jsou banány, toaletní papír, naše sestry a dcery dělají prostitutky cizincům i těm šťastnějším a úspěšnějším Čechům, což můžeme považovat za úspěch, rovnost před zákonem a vyvážený gender. K tomu dbáme nových GDPR předpisů, takže kamery ano, ale…. Ano.

Vedle těch prostitutek máme také pro naše děti k dispozici heroin a pervitin, pro ty úspěšnější z nich máme dokonce kokain. Samozřejmě, drogy byly i za bolševiků, ale bylo to jako s těmi banány. Potřebujeme jich k životu mnohem víc. Teď už to víme. Jsme tedy světoví, máme i své bezdomovce, které nám bolševici závidí. Takže pozor na ně. StB se nelekneme, nás odposlouchává velký NSA bratr až z Washingtonu. Zdokumentováno je tedy všechno, není k tomu co dodat.

Systém generuje spolehlivě lumpy jak v USA, tak v ČR. Jen v Americe jsou větší. To naši jsou jen takoví čerti páté a nižší kategorie. To jen tu a tam, prakticky jednou za sto let, se v Čechách narodí takový velikán Havel, čert první světové extraligy. Jinak jsme jen takové provinční místečko na konci světa, které nikoho nezajímá a málokdo ví, kde vůbec je. TOP09, ODS, Věci veřejné, Piráti, Zelení, Ano a další protagonisté naší scény jsou ve skutečnosti zaměnitelní a rozdíly mezi nimi nepatrné. Pochybuji, že takový blivajz stojí za další komentáře.

118 komentářů :

 1. Nemohu se zbavit dojmu, že je na tom něco pravdy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:49
   Ne jenom něco, ale hodně.

   Vymazat
  2. Je to cele pravdive

   Vymazat
  3. Nedopusťme,aby se z SPD stala dalši ležstrana a z našeho samuraje jen klaun s dřevěným mečikem.
   ČSSD na něho upletla podvod.
   Prý "musi" odsouhlasit pohřeb domobrany a odsouhlasit to zakonem !
   Obrana je zaležitosti státu.
   Aspen institut poručil té al hamajdě Čssd odsouhlasit zakon o zrušeni a pokutováni členů domobrany 200 000 korunami a to znamená ukradeni jejich majetku exekuci.
   To má prý SPD snad odhajlovat či co?
   je to možné

   Vymazat
  4. Tak aha,konec domobrany má být i konec japonec?
   To maji jeho voliči nechat pes sebe projet?
   drzost majitelů nam voličům ukradené moci nemá mantinely!!!
   Bude toto sděleni vymazáno?
   ,Prý se nemáme jako voliči vnucovat,ale platit naše "zastupce" a držet pusu!
   Co vlastně dělaji komunisti,zase budou jak lumici zvedat pracky a utikat dále ke kraji propasti?

   Vymazat
  5. 2:57...Nebojte,SPD ví, co dělá.
   A taky už to není jenom pan Okamura, je to docela sehraný tým.
   Někdy se musí i taktizovat, politika je sfiňa.
   Helanov

   Vymazat
  6. 2:57 Tou už je dávno! Cenzor Wenzel-Hoffstein zpupně zvaný Dvořák (dle árijského hudebního velikána, mmch. porobně si jeho ideovej guru Zederblum změnil jméno podle krásné árijské řeky Leny - sic!) už ani nepředstírá fakt, že NR je pouze běžný, tu dobře, většinou ale mizerně z ruštiny přeloženej putleroffský hoax - součást to hybridní války vedené touto kremelskou klikou židočekistů - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/image02021.jpg

   proti naší Bílé civilizaci!

   Vymazat
 2. K článku není co dodat, pravdivé je každé písmenko.
  Biskup Holub se zamýšlí nad tím, jestli to pámbíček nepopletl s tím přikázáním "Nezabiješ".
  Ta euroatlantická ryba zavání,přímo smrdí od hlavy...
  A co je na tom nejhorší?
  Že ona nezavání jenom od hlavy,ale i od ocasu!!!
  Vždyť ty, kteří nám vládnou, jsme zvolili MY.
  Pokud se neprobereme, tak nám zrušej i ty volby, a pak už budeme definitivně v ... přesně tam.
  Děkuji za článek, i když smutný.
  Helanov

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Osobně nevěřím, že k příštím prezidentským volbám budou opět připuštěni všichni občané, obvzláště objeví li se kandidát, který ,,jim" nebude vyhovovat. Ještě nevím jak ale nějak se to udělá. Kauza Zeman se nebude opakovat! Schwarzenberg, Drahož a (?) ? Ten otazník bude konečně vítězem. A my budeme čumět jak puci. M.R.

   Vymazat
  2. 19:28...Toho se nejvíc bojím.
   Zatím si liberofašouni pořád ještě hrají na demošku, ale taky by je to mohlo přestat bavit a mohli by odhodit všechny zábrany.
   Helanov

   Vymazat
  3. 19:28
   Ubohé. Zkuste něco rafinovanějšího, konspirátore. S tímhle "ještě nevím jak" vypadáte jak blbeček.

   Vymazat
  4. 19:50...Způsoby jsou různé...
   Jak asi myslíte, že se na Slovensku povedlo nasadit Čaputovou???
   Kdyby se nepodařilo vygenerovat kauzu "Kuciak", tak by tu slípku nikdo neznal.
   Helanov

   Vymazat
  5. 19:57
   Slípka jste vy, když ani nedokážete uznat svobodnou volbu Slováků a urážíte prezidentku, kterou si jednoznačně a demokraticky zvolili.
   Zvláště když její protikandidát ve druhém kole byl z podobného těsta.
   A ke zvolení Kisky byla vygenerována jaká kauza?

   Vymazat
  6. 19.50 Třeba se vrátíme k demokratičtějšímu způsobu volby a to, že opět budou volit senátoři a poslanci parlamentu, jak prosazuje demokratická opozice! Nevím jak to dopadne ale já bych to nepodceňoval. Blbeček.

   Vymazat
  7. re 19:57
   Kiska vzor pro lepšolidi - Daňový a pozemkový podvodník. Vygenerován firmou ESET
   Článek vysoce pravdivý

   Vymazat
  8. Tak Čaputová je slípka a hrozně vám vadí, ale 14% preference slovenského fašisty vás nechávají klidnými jo?
   https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/nespokojenost-na-slovensku-extremiste-tam-mohou-vyhrat-volby-40310478

   Vymazat
  9. 21:38 Za to si můžete sami pravdoláskařský šílenci dobře vám tak osobně podpořím každého kdo je proti liberálům. Být Slovák též volím Kotlebu. Ta čaputová je dutá nádoba na opakování prázdných frází. A článek má pravdu trump je opravdu cvok ale mohlo by to být horší. Vládne nám kartel který má jej jediný program sloužit západním korporacím a politikům kromě SPD. A eusvazaci pyjáti to tím bonzováním zazdili.

   Vymazat
  10. 20:06
   No slováci naprosto zblli, před časem nezvolili hérečku a diplomatku a teď zvolili napomádovanou krávu.

   Vymazat
  11. Helanov,
   k článku JE třeba něco dodat!
   Autor sice popisuje situaci,kterou tu známe ovšem nijak se neliši od ostatnich autorů,kteři na konci článku "zapomenou"dát navrh na připadné řešeni.
   to nikoho nezajimá kam mizi jeho dvě dalši tetiny platu a 500 miliard ročně z republiky a kso to má ešit?!

   Vymazat
  12. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  13. 21:38...Jestli jsou Kotlebovci fašisti nevím, já je neznám.
   Ale liberofašouni to o nich říkají, to máte pravdu:-)))
   Helanov

   Vymazat
  14. 21:59...Trump je cvok a navíc ovládaný dalšíma cvokama.
   Jediné v čem je asi dobrý je národohospodářství.
   Daří se mu, ale je otázka, jak dlouho si ještě zbytek zeměkoule nechá kroutit ruce.
   Helanov

   Vymazat
  15. 0:27...Publicista není od toho, aby nabízel řešení.
   Publicista upozorňuje na problém.
   Řešení musejí nabídnout politici,ne?
   Helanov

   Vymazat
  16. 7:31 „Dav nepotřebuje vůdce, ale koně, kteří by táhli jeho káru, kam on si přeje. Vůdce potřebujeme my. Proto je obdivujeme. Ne dav, ale elita uctívá Fridricha, Napoleona, Hitlera.“ Rudolf Jičín

   Vymazat
 3. Já osobně vidím Trumpa jinak. On svou funkci naprosto nezvládá a plácá se ode zdi ke zdi. Chce být velký až úplně největší. A to věru není. Navíc je pod silným vlivem Jestřábů a těch co mu nemohou zapomenout jeho vítězství ve volbách a proto na něj hází kde co. Teda nepřipomíná to něco? Na rozdíl od našeho prezidenta je Trump politický plebejec. Jedno mu ale nelze upřít, jako jeden z mála Američanů ví, kde leží Česko.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Z Trumpa se vyklubal jen další americký nafoukanec, který je ovládán zpoza kulis. Všechny ty znaky, které Letko popisuje jsou pravdivé. Trump je nebezpečný psychouš!

   Vymazat
  2. Já považuji Trumfa za nejnebezpečnějšího kapitalistického diktátora, snad horší než Hitler, kterému sláva stoupla do hlavy a myslí si, že každý plebejec před ním spadne na p.del. Jej je potřeba izolovat do zařízení, kterému se říká psychiatrie

   Vymazat
 4. Strašně dlouhé, nedá se to ani dočíst.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak se vrať k obrázkům na Instagramu a neotravuj dospělé a gramotné.

   Vymazat
  2. 19:18
   A pán asi studoval v USA tam písmena nahrazují obrázky.

   Vymazat
 5. Piráti, Chvilkaři, zelení magoři, kavárníci, jakož i další plechové huby dutých hlav, zbystřete!
  Dostal jsem hlášku, že na příští příští slet Eurojugend dorazí na Letnou i Gréta! Zda se tam zdrží a české gretény podrží, však těžko říct. To záleží...
  Záleží to na tom, až jak to dopadne s opravou transportéru z Enterprise. Když tehdá Enterprise ukončila svou misi, nějakou dobu ještě fungovala jako vesmírná výcviková loď, ale časem, vlivem únavy materiálu, přestala být spolehlivá a jediné zařízení které odolalo času byl transportér. Ten si posléze od hvězdné flotily USA odkoupilo Švédské království za účelem teleportace vlády a královské rodiny na bezpečné místo v případě ohrožení integrovanými muslimy. Když potom Gréta dospívala a otevřely se jí oči natolik, že zaznamenala molekuly CO2 pouhým okem, vyděsila se náramně, což jí zničilo dětství (jak ostatně její máteř potvrdila senilním vědátorům s tituly před i za jménem). Tak dumala, jak to udělat, aby její uhlíková stopa byla co nejmenší, nejlépe nulová. No a někdy v té době se doslechla o nevyužitém transportéru. To jí roztočilo všechna tři zkorodovaná kolečka a dostala nápad - bude se přemisťovat teleportací pomocí nevyužitého transportéru!
  Teď to trochu skočím, neboť relevantní informace jsou zahaleny mlhou státních tajemství USA a Švédského království a nechci vařit z vody, jisté však je, že v blíže neurčeném období došlo pomocí USA družice k teleportaci Gréty do Afriky za účelem výzkumu navyšování metanu prdícími pakoni, zebrami a buvoli. Poté co byla přenesena zpět, zjistilo se, že ani transportér neodolal času - zkrátka od té doby vypadá i mluví Gréta tak trochu jako debil. No a teď je transportér v opravě. Problém pro ni je, že zážitky z toho bezuhlíkového přesunu do USA, ač o tom nemluví, byly velice tristní a proto čeká, až jak dopadne oprava transportéru. Takže.
  Možná na Letné bude, možná ne. Možná přijede na robotické dřevěné oslici - živá prdí! -, možná šlapacím Volvem. A možná bude přemístěna opraveným transportérem. Možná transportér během přenosu poskládá atomy její osoby tak, že na Letnou dorazí normální Gréta; prostě normální šestnáctka. Pokud se tak stane, bystře popeláší na letiště, by se dostala od blbečků tam shromážděných co nejdál co nejrychleji, neb jí budou trapně připomínat úroveň jejího IQ po první teleportaci. V tom případě na Letné bude - ale jen asi tak minutu, jen co ji Minář osloví a ona spatří hnědé molekuly blbosti kmitající kol jeho hlavy pouhým okem. Pak vezme čápa.
  Nebo transportér poskládá její atomy takovým způsobem, že zdebilní totálně a krom CO2 bude pouhým okem vidět i gloriolu nad svou hlavou. V tom případě si u Mináře ověří zda ji také vidí, ten ji samosebou uvidí, a prohlásí ji za svatou Grétu. No a krátce poté bude vzata na nebesa a bude od ní klid. Pak už jenom otevřít blázince, nahnat tam její učedníky, a bude na chvíli klid i od idiotů. Na dlouho sice ne, ale odpočineme si a nabereme sílu, než rozhozená Gaia zrodí dalšího věrozvěsta její nedostižné velikosti.
  Čiže, jak jsem řekl v úvodu - to záleží...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. opr. ...v případě, že je integrovaní muslimové budou chtít zahrnout, v celém světě proslulou, láskou ke káfirům. (No, ještě by se to dalo učesat, ale nechám tak.)

   Vymazat
  2. Milane,to se vám POVEDLO!!!
   Díky, pobavilo! :-)
   Helanov

   Vymazat
  3. 19:51
   Nepovedlo. Nikdo mě neuráží, ba ani nenadává. Nakonec si ještě budu myslet že shora oslovení jsou demokraté a že střílím vedle, neb jsem zaprděný rudý důchodce, dementní geront, židibolšán, zaměstnanec patologie a co já vím co ještě. :-)

   Vymazat
  4. 19:51 .....za účelem výzkumu navyšování metanu prdícími pakoni, zebrami a buvoli.

   Buvol bez buvola jako pán bez pána
   7.p s kým čím s pány, s buvoly

   Buvol je sice živý, v množném čísle , ale dle vzoru pán

   Vymazat
  5. Chybička se vloudila. A, jak se znám, ještě v budoucnu vloudí. No a? Holt práce kvapná atd. atd.

   Vymazat
  6. Milane, Hemingway je autorem citátu: "Umění není psát, škrtat je umění!" Váš text je dlouhý, do diskuze předlouhý.

   Vymazat
  7. 0:20...Pane učiteli,pošlete ho klečet a ať to opíše 50x...A ať mu to nezapomenou podepsat rodiče.
   :-DDDDDD
   Helanov

   Vymazat
  8. 5.36
   Sím sím, souško čitelko, a co když někdo napíše něco, že tam není co vyškrtat, aniž by to ztratilo smysl? Učesat ano, to by šlo, o to se nepřu, ale škrtat ne.
   Nevšiml jsem si, souško čitelko, že by můj text byl dlouhatánštější, než texty některých diskutujících pod jinými články, které jste však svým moudrem neoslovila. Proč to?
   Já se spíš držím Jacka Londona, autora Železné paty, než Hemingwaye, autora Zelených pahorků afrických a jeho postojů k životu. Například tohoto Jackova postoje:
   "Já jsem já a nepodřídím svůj vkus ani jednomyslnému úsudku celého lidstva. Když se mi něco nelíbí, tak se mi to nelíbí a dost. A není jediného důvodu pod sluncem, proč bych měl říkat že se mi něco líbí, jen proto, že se to líbí většině mých bližních, nebo že většina mých bližních tvrdí, že se jí to líbí.
   Tož tak. Proto se ani vám nemusí líbit co jsem napsal, neboť vy jste zase vy.
   A tak to má bejt, souško čitelko.

   Vymazat
 6. Co na ty blitky o Trumpovi asi poví zdejší ikona a přední konspirační teoretik, PC Roberts?
  No i když Letkovi bláboly o Operaci 9/11 a falešném přistání na Měsíci, by se mu jistě líbily :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty si raději přečti co napíše honolul. Svý k svému.

   Vymazat
  2. Už je tady!

   Vymazat
 7. K analýze současného světa, kterou článek nabízí, mám jedinou poznámku, týkající se osoby prezidenta USA, D.J.Trumpa. Sledoval jsem poslední volbu prezidenta USA od začátku, od primární volby vítězů demokratů, H. Clinton a vítěze republikánů, D.Trumpa, až po závěrečné hlasování delegátů ve všech státech USA, kteří zvolili prezidentem USA D.Trumpa. Celé období, ve kterých oba kandidáti předstupovali před své voliče, postupně sílila pozice Trumpa. Je nepochybně samorostlý, ale současně lidský, je to vlastenec a bojovník. Rozhodně by nebyl ozdobou rokokového salonu, ani intelektuálních dýchánků. Ale takový by v čele státu moc užitku neudělal. H. Clintonová, na rozdíl od něj, neměla při svých setkáních s voliči zaplněné a dunící haly nadšených lidí, spíše se jednalo o komorní setkání, dokonce se prý na některá setkání neobtěžovala. Patrně spoléhala, že má vítězství v kapse. Trumpova pozice od počátku, kdy měl několik donašečů v Bílém domě, přes vyšetřování z podezření na přijetí zahraniční podpory při volební kampani a vrcholící současným obviněním prezidenta demokratickou stranou ze zrady vlasti, není doposud ustálená. Nikdo z nás netuší, jaké je politické zákulisí, ve kterém svou funkci vykonává. Zatím, zaplať bůh za D.J.
  A.Š.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Podle ovoce poznáte je. ..... Podle skutků, které Doník činí, je psychopat, nafoukanec a slouha politických jestřábů. Samozřejmě byl lepší než Clintonovic čarodějnice, ale to je jen relativní v americkém měřítku.

   Obecně je to další v řadě amerických prezidentů, který světu jen škodí.

   Vymazat
  2. Trump patri k tem chrabrym bojovnikum , jako Clinton, Bush mladsi, Obama , kteri dostali prisny zakaz podplacenymi komisemi, ktere jim bohuzel prisne zakazaly odebrat se do valky , kde se strili a zabiji a bojovat za lepsi zitrky. Museli se stat presidenty a bohuzel bojovat dnes z kancelari , jako mnoho generalu a udatnych inteligentu..v NATO..
   Situace jest podobna nacistickemu Nemecku, kdy kazdy udelal vse aby se vyhnul ruske fronte !! V Stalinove Rusku , tez jisti Ehrenburgove a mnoho dalsich strasne kriceli , jako ze mrtvej german dobrej german, smrt fasismu no strasne moc, aby na sebe se zavdecili a upozornili a dostali od Stalina povoleni jit do boje na misto posilani jinych ze svych kancelari..
   Stalin beda nevyhovel..At kriceli jak chteli..
   Nasel se pisemny dokument o slavnych slibech Reagana, vlad Nemecka, Francie , Britanie , Italie , OSN , EU ,ze NATO nepostoupi ani PID
   od Berlina /one inch = .5 cm/.
   I Bush starsi strasne sliboval...
   Slibovali a zavazali slavne se pisemne a pred svedky vlady Nemecka, Francie, Britaniie , byvale fasisticke Italie atd.
   A uz NATO samozrejme hned pribehlo az na hranice Ruska..
   Ale byli donuceni slib porusit ..Proc ?
   Aby Rusko zachranili od nejhorsiho a Kreml si jeste stezuje !! Nechapou nic..Nikdy nechapali ty rusove...
   Tak jim to patri. U nas Babis a Zeman jest vada jejich ze jsou take nechapajicimi populistami..Ucenci ze USA je prohledli i jejich lecky a sliby..Nakazenymi jsou antidemokracii a Putinem..Nedbaji varovani ...
   A proto vsichni trpi...

   Vymazat
  3. Před psaním byste neměl tolik pít!

   Vymazat
  4. 5:39 Tohle říká bejvalej zřízenec teplický prosektůry kerýho ho vyrazili za to, že od rána upíjel formáč co v něm primář uchovává potraty cigorek a pod vlivem pak prznil zdechliny rudejch gerontek (ba časem i gerontů - sic!)?

   Vymazat
  5. Jsouce zachraneneym potratem , nemam jine moznosti,vyberu umu bez Rumu. Nez se intoxikovan,zalkoholizovan plest do vseho..Neco panaku a psani jde lepe az do bezvedomi..Doporucuju..Jina moznost prezit se mne nikdy nevyskytla.
   Ahoj, na krchove, taky na vas dojde. Gott mitt Uns.

   Vymazat
 8. "politika je koncentrovaným výrazem ekonomiky". Je s podivem, jak mnoho lidí dobře popisuje příznaky, ale mají problém popsat příčiny. Kapitalismus-imperialismus-korporátní fašismus jsou příčinou politik a politiků co jim slouží - a co zpusobují většině lidí.

  OdpovědětVymazat
 9. Pokud si vzpomínám, pan Letko tady většinou píše dobré věci a i dneska až na toho Trampíka s ním mohu ve všem ostatním souhlasit. Podle Pjakina a ten se málokdy mýlí, ale už si ani nevzpomenu kdy naposledy a jestli vůbec, si Trampík vede velice dobře a jestli neudělá fatální chybu, nejspíše se všemi odpůrci zamete. Pjakina jako analytika sleduji 1x týdně, takže toho prostoru ke chybám je o mnoho více než u pana Letka jehož články jsou mnohem méně častěji, takže z toho je logické, že spíše věřím Pjakinovi. Hlavně věřím tomu co říká ostravský blogař Větvička, motto: Nevěřte politykum, nevěřte dochtorum, nevěřte novinařum, nevěřte blogařum a hlavně nevěřte mně. Věřte sobě máte vlastní hlavu... A tomuhle co říká Větva taky dobře rozumím. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "Věřte vlastní hlavě" je to největší, nic neříkající, nejhloupější klišé.
   Vlastní hlavu má na této zemi 8 miliard lidí a každý druhý si myslí, že je génius. A někomu v ní přikazuje domnělý bůh aby vzal kalašnikov a vystřílel všechny okolo. Takže NEvěřte ani vlastní hlavě!!!

   A Pjakin, to je ten blb, který když neví jak by něco věrohodně vysvětlil tak povolá DeusExMachina - Globálního prediktora? Je to ten samý blb, který tvrdí, že přistání Amíků na Měsíci bylo natočeno v Hollywoodu?

   Vymazat
  2. Dědo, pan Větvička adoruje Trumpa?
   To se mi ňák nezdá...
   Pan Větvička vládne zdravým rozumem, o DJT si patrně nedělá iluze.
   Vždyť to vidíme v přímém přenosu, že Trumpík jedno říká, a druhé dělá.
   Připomíná mi spíš třtinu ve větru, než UVÁŽLIVÉHO státníka.
   Helanov

   Vymazat
  3. 20:01...On to asi myslel tak, že je dobré posbírat co nejvíc informací a utvořit si vlastní názor.
   Helanov

   Vymazat
  4. 20:13 To je to samé. Vlastní názor má každý kdo má díru do prdele. A pomocný dělník se zvláštní školou dnes klidně tvrdí o děkanovi Karlovy nebo Masarykovy university, že jsou idioti.

   Vymazat
  5. Kupodivu analýzy toho blba mají hlavu a patu a z toho plynoucí predikce se vždy splnili. Jeho figurky (klanové a korporátní skupiny a elity jednotlivých států), kterými popisuje situaci stojí stále na svých "místech" a hrají stále stejnou hru a jejich kroky předvídatelně popisuje. Vše jde jak má. psi štěkají a karavana jede dál.

   Trump má za úkol udělat z USA lokální velmoc a to znamená také stáhnout USA z blízkého východu a to se mu daří. A také vyhraje příští volby. Jeho výroky vypadají pro Evropana divně, ale jsou určeny pro USA občany a pro jejich způsob myšlení. Jeho protivníci vůbec nejsou schopni odhadnout co udělá v následující chvílí a svými výroky je drží tam kde potřebuje a ještě získává body u domácích obyvatel.

   Jo pokud někdo věří, že USA byli na měsíci, tak to je jasný důkaz, že má v hlavě provázek, který kdyby se přestřihl, tak by mu upadli uši.

   Vymazat
  6. "Jo pokud někdo věří, že USA byli na měsíci, tak to je jasný důkaz, že má v hlavě provázek, který kdyby se přestřihl, tak by mu upadli uši."
   ========
   To mi stačí, dík. :-D

   Vymazat
  7. 20:19
   Při vší úctě nesouhlasím. Ono se stačí zeptat toho kterého hlasatele "vlastního názoru" PROČ. Proč si to a to myslí, čím má vyfutrovaný názor na toho a toho. To že někdo hlásá nějaký názor neznamená, že je to JEHO názor,; názor vzniklý rozborem, anylýzou atd. atd. jak už tak proces utváření vlastního názoru probíhá. Hm... nejsem pomocný dělník se zvláštní školou, přesto jsem toho názoru, že onen pomocný dělník má lecčems pravdu. Blbců se vzděláním neurekom. Putna, Drahoš, Halík, Michálek, Hřib, Pavel Novotný, Milan Kohout, nesmíme opomenout 80% členů obou komor parlamentu + vládní činitele - mám pokračovat? Rozdíl je v tom, že prostý blbec, krom sám sobě, jinou škodu nenapáchá, kdežto idiot se vzděláním nepočítaně.

   Vymazat
  8. Pro 20:31 zaměřte na obsah místo na formu. Nechtělo se mi to rozepisovat, protože to není přímo k tématu, ale když to bylo zpochybněno reaguji.

   Existuje nějaký hmatatelný důkaz, že byli USA na měsíci?

   http://modernlib.net/books/popov_aleksandr/chelovek_na_lune_kakie_dokazatelstva/read_1

   Těm, s provázky na držení uší, důkazů netřeba. To je zřejmé, chápete?

   Další otázka. Proč byli nelogicky lunární programy zastaveny u USA i u SSSR?
   Neexistuje žádný racionální důvod, kromě toho že u USA, že tam nebyli a u SSSR, že zradili.

   Struktury již byli vybudovaná a zastavit projekt před jeho zhodnocením při tak obrovských investicích?

   Kdyby USA postavili na měsíci základnu, jejich zisky a prestiž by stoupla na tolik, že by plně ovládli svět (a o to se snaží do dnes). Zbyli jim tři raketové nosiče Saturn 5, každý v hodnotě přes miliardu dolarů.

   Zrada a nařízení pro specialisty od ústředního výboru KS SSSR, že USA tam byli je trochu matoucí i pro lidi s mozkem. Zrada soc. bloku totiž byla udělána šikovně roztažena na mnoho let. Mohli pokračovat v dobývání měsíce i třeba pouze pomocí lunochodů, měli postavených mnoho raketových motorů a kdyby tam postavili základnu získali by převahu ekonomickou, vojenskou a politickou. (ovšem oni to vzdali dobrovolně nařízením z nejvyšších míst, museli protože by se provalilo, že tam USA nebyli).

   A to ještě nechávám stranou otázku údajně dovezených hornin a další do očí bijící souvislostí.

   Vymazat
  9. Proboha, dejte už pokoj s tím hloupým:

   "Američané na Měsíci nebyli."

   Samozřejmě, že tam byli.

   S kamarádem jsme hned tou noc, co Ušáci přistáli na Měsíci napsali protestní dopis do Rudého práva ve smyslu:
   co je to za podvod...odlepují se jim kulisy ...každý ví, že Armstrong je černoch a má trumpetu ... atd. atd. ve smyslu tehdejší protiamerické normalizační propagandy. A Rudé právo to tehdy neotisklo. I ti nablblí normalizační komoušové měli víc rozumu, než vy, popírači přistání.

   Škoda, že už nežije Dr. Petr Jakeš, geolog, který se účastnil lunárního programu NASA. Ten by vás rozsekal argumenty na nudle a ještě byste se u toho smáli.

   Prosím redakci Nové republiky, aby podobné nesmysly mazala, chce-li si zachovat důvěryhodnost.

   Vymazat
  10. 20:29...A nejsou snad Bek a Zima jenom užiteční !?!?!?
   Dělník má pravdu.
   Helanov

   Vymazat
  11. Pro 5:49

   To mi stačí, dík. :-D

   Vymazat
  12. Takto. Protoze Aldrin je jiz na to moc alergicky...

   Ten mesic byl. Ale velmi rychle prchali.
   A verte, nebo ne, s podporou USSR.

   Pripravuji dokument, oni, ne ja:)

   Vymazat
 10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 11. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 12. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 13. Na měsíci nebyli a brzy tam bude občanská válka, melou z posledního. Počítali, že zchramstnou Rusko, Putin je poslal domů! Velkohubí sráči, kteří ničí svět a ve lžích jsou jedničky! Už jich má celý svět plné zuby, magory namistrované.

  OdpovědětVymazat
 14. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Americký národ se od Trumpa odvrací, víc jak drtivá polovina je proti němu. Galupův ústav. A navíc mu říkají rezavá přehazovačka!

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. 20:55 Není takovýho národa! Za Jeho Excelencí Mr. Trumpem stojí především naše Bílá rasa! A dnes proti němu brojí i zdejší rasozrádní čechomužyci řízení touto kremelskou klikou židočekistů! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/image02021.jpg

   Vymazat
 15. Trump, Trump a Trump .... to je ten muž co řídí USA?
  Nevím proč mu Niro nadává, když ve svém věku musí vědět, že postava prezidenta USA je herecká role.
  V USA je klanově korporátní řízení, probíhá tam boj o moc a vliv na pozadí tlaků o prosazení globalizace za účelem ovládnutí co největší části světa.
  Nemyslím si, že by to byl až takový trulant, aby vydával rozporuplná prohlášení, která by mohla být spíše projevem vnitřních rozporů a nejednotnosti.
  Nějak mi nejde do hlavy, zda by vládcové financí a velkých korporací nechali řídit stát jednoho muže a skupinu poradců. Demokracije je vytvoření podmínek pro uplatnění absolutí moci v pozadí, při zachování plané iluze důležitosti davům, které sebou nechají vláčet sem a tam.
  ABC

  OdpovědětVymazat
 16. 20:55 malinko jste zaspal dobu, tohleto tady už jednou bylo a tenkrát po celém světě, už ti co mají v hlavě ten provázek co jim drží ty uši, čímž zdravím 20:24, málem oslavovali vítězství Hitlery a ejhle vono to je nějak jinak, jakoby to je podobné jako se Zemanem. Ale to je mrzuté, Zeman byl také zvolen podruhé, no tak se s tím smiřte, chleba stejně nebude levnější. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Takže globalisti tedy nejsou všemocní a neovládají volby jak se tady na těchto stránkách s oblibou tvrdí? Nebo je teda Trump (a taky Zeman) jejich nastrčený sluha? Mohl byste to tedy vysvětlit nám, lidem s provázkem? Ale prosím nějak jednoduše, abychom vaše intelektuální erupce měli šanci pochopit.

   Vymazat
  2. Trubičko 22:14 - samozřejmě že Zeman globalistům vyhovuje.
   Vyvěsil na Hrad vlajku EU? Protěžuje Izrael? Pozval chudáka Guaidóa do ČR? Leze do zadku EU a NATO?

   Zeman je poslušný globalista.

   Vymazat
  3. 5:53... SOUHLAS.
   MZ je jenom mazanej populista.
   Jediný jeho klad je v tom, že Drahouš by byl ještě horší.
   Helanov

   Vymazat
 17. Trump dělá chyby v zahraniční politice, protože je pod vlivem militantního kosmopolitního prostředí státní administrativy.
  V domácí politice má ale se svým patriotismem úspěch, tak není potřeba ho tak rezolutně zatracovat. Bylo by dobré, kdyby se věnoval více vnitřní politice ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No už jednou jsem podotkl, že kdyby se vrátili všeichni vojáci do USA tak by to znamenalo konec. Většina těch idiotů neumí nic než držet kvér. A práce to není ono.Toho si jsou vědomi i představitelé US. Prostě by se jim do země nahrnulo mnoho zabijáků.

   Vymazat
  2. Kovbojské chyby v zahr. politice Trumpa mají také pozitivní efekt. USA nasírá a ztrácí spojence -vazaly, kteří se osmělují ty kovboje vykopnout ze svého saloonu.
   I návrat veteránů -obyčejných vojáků z prohraných válek, kde idioti (většinou vstupují do us armády idioti a lůzrové) dostali po tlamě má pozitivní efekt. Veteráni ve velké většině v důsledku válečných debaklů a hrůz dojtou k částečnému zmoudření a staví se proti militaristické politice usa.

   Vymazat
 18. Teď bude i v zájmu Českých kapitalistů vystoupit z eu:

  Zničí to český průmysl? Expert Hynek varuje před novinkami z EU. A to není vše. Salámová metoda, ubývání svobod:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Znici-to-cesky-prumysl-Expert-Hynek-varuje-pred-novinkami-z-EU-A-to-neni-vse-Salamova-metoda-ubyvani-svobod-610806

  OdpovědětVymazat
 19. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 20. Článek zní poraženecky, což je v přímém rozporu s názory Lenky Procházkové o článek níž.

  Pravdou je, že na podobné jevy v politice (zkorumpovanost, napojenost na velké firmy - monopoly, že vlastně je fuk, koho volíte, pracháči sponzorují obě strany) upomínal například W. Wilson (viz gutenberg.org - jeho The New Freedom - od monopolů), v 60.letech například prof.Quigley, v 70.letech Noam Chomsky nebo prof.Sutton, v 80.letech například O.Stone nebo novinář Robert Parry, viz - https://consortiumnews.com/2018/01/28/robert-parrys-legacy-and-the-future-of-consortiumnews/

  Problém dneška, který byl stvořen po 2.světové válce, je v penězích, ovládaných centry v USA a Británii.

  Odborníci se shodují, že politici slouží pouze pro odvádění pozornosti lidí od této korupce, proto letí témata jako levice vs. pravice (i když to je prizma minulého století), a nikoliv finančníci a jejich brutální moc. Dívejte se sem, a hlavně ne tam, kde se děje to podstatné (Ford podporoval Hitlera, a současně Stalina, pročpak asi?).

  A média a školství to nezachrání, čím víc máme vysokoškoláků, tím víc touží tito lidé hlavně po penězích, což usnadňuje jejich "nákup", nejsou pro mocné v pozadí problémem.

  Asi to bude muset celé narazit do zdi, dluhy států rostou, přijde nikoliv cyklická, ale opravdu silná hlavní "strukturální" krize, a svět padne na ústa. Otázkou je, zda to pomůže, když OSN a spol. pracují na zničení národních států, systému odpovědnosti "místních" lidí, když pracháči se na krizi těší, zničí jejich konkurenci a oni pak přijdou jako zachránci se světovou měnou, a lidé jim budou ještě tleskat a odsouhlasí ztrátu posledních zbytků svobody.

  Takže skepse je na místě, například ale podle šíitských učenců je prý odpovědí víra - "tradiční kořeny" proti západní zkaženosti, kdy západ vysává slabší země a neposlušné trestá sankcemi, organizováním nepokojů nebo válkou (viz USA a syrská ropná pole, poslední případ jasného zločinu).

  My už ale nevěříme ani protestantům, ani jiným. Pak už zbývá pouze "zákon krve" (platný, dokud nebyla objevena DNA, ale i tak), který v krizích říká, že "krev není voda" a naše rodina má v krizích přednost před jinými.

  Pomůže to hlavně těm, co mají velkou a funkční rodinu, tak lze přežít lecos.

  Zůstává hlavní otázka, na co jsou nám technologie, nám relativně bohatým zemím, když nemáme svůj jasný cíl? Pro kupčení a šmelinu? Aby si pracháči kupovali holky, co touží po pohodlí? Abychom vysávali jiné země?

  Proti skepsi lze tak položit pouze jasný cíl - nejen přežívat, ale v místě svého života podporovat vše dobré, každá kapka dobra v naší "vesnici" má ohromnou cenu, tam lze i žít.

  Pouze tak lze žít ještě trochu normálně, jakkoliv mladí v médiích jsou masírováni, že "populistům a nacionalistům" je třeba zavřít pusu. Státy si pořád hrají na demokracii a svobodu projevu, to je stále naše šance, proto říkejme co si myslíme, ale věřme v dobro - protože jasný cíl nedovolí cynismu a skepsi, aby nás ovládnuly zmarem a ztrátou naděje.

  Jiné cesty není, i když se mračna stahují.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Krásně napsané,velký souhlas!
   Jenom s tím náboženstvím bych neoperovala,tady v Evropě už jsme z toho "vyrostli"...
   Pravda je, že víra STRAŠNĚ posiluje.
   Spojuje souvěrce a dává jim sílu.
   Na druhou stranu je ale víra moc nebezpečná, věřící se často chovají jako bez rozumu.
   Helanov

   Vymazat
  2. Pane Pavle, co s vámi hochu, potěšil jste mne, i já vás možná potěším, píši vám za 1. Hej hou, rudý dědeček

   Vymazat
  3. Helco,

   vira musi byt podporena znalostmi.
   Ja cirkev nepotrebuji, presto verim. Jak v Boha, tak lepsi budoucnost, nasi budoucnost.

   Podivej, jak rychle lide zacinaji chapat, jak se uci rozumet, jak se nenechaji jen tak "lapnout", jako predtim tolikrat..

   Jak rychle se uci odlisovat dezinformace a prime, podlozene informace.

   Rychlovka, v podani nas vsech. Jen to netreba vzdat.

   nobody

   Vymazat
  4. A jinak Pavle, naaaadhera.

   Vymazat
 21. Přečtěte si tohle eu hajzlové by chtěli válčit a hrát si na velmoc:

  https://cz.sputniknews.com/nazory/2020012211290755-evropa-by-chtela-pobojovat-v-libyi-ma-ale-strach-nazor/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Uklidněte se. EU je bez debaty velmoc. Evropa je ta poslední kdo by chtěla někde válčit, navzdory primitivní ruské propagandě na kterou vy se tak ochotně chytáte.

   Vymazat
  2. Neboj se primitive 22.57 - my si poradíme i bez tvého každodenního,přitroublého, štvavého a urážejícího kvákání na diskuzích.

   Vymazat
  3. 23:07
   A jak si jako poradíte? Pojedete bránit Lybii vlastním tělem před zlou EU?

   Vymazat
  4. 23:26 trochu debil, že áno. Co by dělala EU v Lybii? Co by dělala rozum v tvé hlavince?

   Evropa pod kuratelou USA chce válčit v Rusku. Stejně jako válčila v Jugoslávii a v Lybii (kde začali Francouzi a Italové, ale nakonec je museli z té šlamastiky dosta Ušáci.

   Vymazat
  5. 22:57 Kdepak eu není velmoc jen malý sluhové usa velmoci jsou jen 3 Rusko a Čína zatím také usa. 23:07 Poradí si Libyjci s Turky a pomocí Ruska.

   Vymazat
 22. No tak - my tady přece už asi ve třech dlouhatánských článcích řešíme, že pan Vondráček zahájil slet v parlamentu přátelským zdvižením ukazováčku -media se kolem toho můžou posrat, a Novinky .cz (bulvár placený západem) se nad tou šílenou událostí můžou strhat, a čtenáři? Necelých pět set diskuzních příspěvků!!! k hovadině o zdviženým prostředníčku. Tak -můžou být lidi v ČR ještě normální? Potažmo - jsou duševně normální lidi, kteří sedí celé dny u PC a svými diskuzními skřeky jako "..fuj, zdvižený prostředníček - no toto!"... nebo ..." že se nestydí - to je politik?.." zkrátka podobnými přitroublými výkřiky zabývajícími se touto neskutečnou hovadinou živí tu novinářskou smečku počtem diskuzí. Ano, kolem ČR se mohou stahovat zlověstná mračna, nad Tatrou sa bude blýskať, hromy divo bijů, ale čeští politici se budou už asi trvale zabývat pouze problémem,jak nejlépe komunikovat Čínou ( nebo jestli) a čeští občánci se doslova podělají pohoršením nad prostředníčkem v parlamentu - to snad není třeba komentovat. Co by asi psal slet diskutujících u PC nad eventuelním zrušením důchodů? Vzrušilo by je to stejně jako vztyčený prostředníček? Američan Trump je mistr popravčí vládnoucí celému světu, ale čeští občané i politici budou řešit jenom sračičky.Hovadiny. Že polohovado Novotný v hávu starostenském veřejně sprostě nadává, nikoho moc nepálí, ale holt prostředníček je jiný kalibr.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bulvár je nejčtenějším "tiskem" všude na vyspělém západě, holý fakt. Z toho nelze na nic usuzovat, sociolog by to asi rozvedl víc (lidé potřebují po stresu z měst a práce únik od reality, zábavu).

   Vymazat
  2. Mily Pavle.
   Lidstvo si muzes povsimnout, trpi nejen Hladem fyzickym ale predevsim Visualne, psychicky-mentalnim..
   Tak treba , kdyz se na ulici tuknou dve auta ,dav se vyroji a cumi /ukaji ten visualni strasnej hlad, jo/? Jsi porad se mnou..No.A cekaji co bude dal a trpelive. Az potom to skonci /je to zadarmo/ treba sanitka odjede a uz nic neni, jdou domu nalozi si velky tac zradla a pusti si televizi.
   Odpocivaji tak cely vecer ze zerou fyzicky kupy potravy a chutna jim velmi , kdyz jeste ukajeji zmineny silny hlad visualne,dusevne mentalni. Pak jdou spokojene spat. Je to videt v USA , kde je kazdy treti Obez. I Trump je velmi obez. Pak nema kdo branit vlast do valky je nepusti a trpi nemocemi to je videt az do cech..Valky prohravaji. S hubenym nepritelem..
   Bulvar take ukaji , jak Princ sel v nacisticke uniforme opatren hakovymi krizi na party a ted ma problemy a jest Uprchlikem do Kanady. Dostal tam uz velikej palac asi druhej princ Andrew ,brzy pribude...
   To jest skrovne a bezne vysvetleni..

   Vymazat
  3. Pavle jsi schopen videt to vysvetleni, nebo zase nekde cumis na ulicich a Bulvarech co se stalo..
   Nebo cekas tam co se teprve stane..

   Vymazat
 23. 22:33 - pan Pavel.
  Přeji hezký vstup do nového dne. Takový text je schopna napsat jen "stará duše". Vnitřně jste správně pochopil, že analýza staus quo je potřebnější než návod jak z toho ven (vzhledem ke čtenářům NR a současné populaci vůbec). Proto je poslední odstavec poněkud zredukován, ač Vaše zralost by právě zde našla rozhodující uplatnění (ale kdo by rozuměl symfonii..., i komorní hudba - DOBRA - pro začátek stačí a může pohnout ledy).
  Děkuji za příspěvek. Rostislav

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Člověk je (sám o sobě) příliš slabý tvor, aby to - bez té posilující harmonie, říkejme tomu třeba dobro - zvládnul. Každá "stará duše" zná ten posilující pocit, i každý člověk, co kdy nějakou tu harmonii třeba jen poslouchal.

   To poraženectví je jako nemoc, pak zlo vítězí.

   Vymazat
  2. Souhlasím, přijmout poraženectví je začátek konce. Problém je s mileniály, neb nevnímají, že postupný zábor svobody (přesněji v plurálu SVOBOD: protože se jedná o existenční i existenciální) právě nastává. Buddhista by řekl, že žijí v nevědomosti. Poraženectví lze indikovat u těch, kteří ví (nebo alespoň tuší) a rezignují...
   Ano, "staré duše" se poznají podle koherence s harmonií. Inklinují např. k taoismu, gnosticismu, hermetismu, atd, atd. Tedy obecně k systémům, které učí harmonii vnímat.
   Ano, staré Pravdy jsou silné protože jsou věčné. Ve Věčném je to i ono (temnota i světlo), možnou disproporci vyvažuje Dharma aby vše k harmonii vedlo...

   Vymazat
  3. Jsou různá tajemství života, proto jsem v úvodu vyjmenovával tolik těch (zdaleka ne všechny), kteří řešili totéž, propadali skepsi, byli ostrakizováni (například prof. Sutton byl obviněn z plagiátorství - ovšem své vlastní knihy .-) , např. Chomsky čelil obvinění, že někam napsal předmluvu k nějaké knize, která prý byla "špatná", byl proto obviněn z podpory radikálů, atd.), prostě že se to neustále opakuje. A to už velmi dlouho, nejen v minulém století, jen to je dnes rychlejší, viditelnější, atd.

   Teprve tento moment pochopení - že to není nějaká absolutně nová potíž, ale věc se pravidelně opakující - by měl jednak ideálně nastat dík znalostem, a za druhé je "vstupem" do "vyšší úrovně" diskuse o tomto problému - a jak to vše řešit.

   Ty jednotlivé soudobé výkřiky (konkrétní událost, něco se stane a běží lavina komentů), jakkoliv jsou upřímné, jen posilují to velké "divadlo", odvádějí od podstaty problému.

   Hodně lidí si to neuvědomuje, že tohle vlastně těm druhým vyhovuje, čím víc "křiku" v afektu, tím snadněji lze pak zamaskovat podstatu.

   A podstatné je, že se člověk má bránit. Málo kdy lze uspět "právně", dnes ještě méně "mediálně", to mají velmi dobře pod kontrolou.

   Co nemají pod kontrolou je to, že hodně lidí cítí, když je něco dobré - harmonické - nebo zlé. Například m"ladá studentka dělá společnici pracháčům, a diví se, že to její okolí považuje za chybu" (pěkný příklad za všechny jiné, jaká je cena v její osobní "harmonii"?).

   Takže nejvíc tyhle manipulátory naštve, když se někde "na vesnici" (v malé komunitě kdekoliv) dá dohromady spolek, a začnou si sami organizovat život, aby byl příjemnější. Dělají akce, posilují harmonii, to se časem projeví u jejich dětí, u sousedů a dobrých vztahů, později časem možná ve volbě starosty, tedy i v místní politice.

   Z víc takových starostů pak může vzniknout regionální rozumná politika, a to už těm druhým lidem sakra vadí. Lidé kašlou na jejich kecy, TV, žijí si dobře, pomáhají si v těžkostech.

   Proti tomu stojí chudáčci (viz starosta Novotný), kteří asi nikdy o harmonii neslyšeli, sází na média a bulvární sebereklamu, nebo jiní, co sází už úplně na zlo, sílu, špehování, propagandu, ostrakizaci, atd.

   Je to práce na léta, ale "každá kapka dobra" se tady počítá, tohle oni pod kontrolou nemají. Pokud lidé budou naskakovat na závist, škodit si, holt to časem přejde na děti, do politiky i médií.

   Tady je každý trochu svého štěstí strůjcem.

   A to nemluvím o tom, co zmiňujete vy, tedy přímo o duchovních školách. Ale nemusí být člověk "mistrem", aby něco udělal dobře, měl z toho radost, a nenechal si zválcovat duši "mediálními obrazy", které jsou v drtivé většině velmi křivé, nepřesné a často záměrně falešné.

   Kdo na to naskakuje, láme hůl nad lidma zbytečně. I když se lidé jeví jako velcí sobci, hlavně ve městech, je v tom i hodně "zamaskováno", lidé k sobě ve městech víc ztrácejí cestu, jsou vlastně oslabenější, jsou víc sami a ve větším stresu.

   Takže poraženectví nebrat - jít mezi lidi, na taková místa, kde jsou "nladěni" - harmonizováni .-) . A tam čerpat energii. TV slouží spíš k tomu, aby lidé spolu nemluvili, byli oslabení. Pak člověk podléhá nesmyslům.

   Vymazat
  4. A ještě dodám dva krátké postřehy:

   Ten člověk v článku výš reaguje na hodně nepřesné až falešné "mediální obrazy", je to jako by válčil s něčím, co vlastně neexistuje. Hraje "jejich hru", aniž by pochopil, že v ní nemůže (takto napřímo) vyhrát. Musí hrát vlastní hru.

   A za druhé - informace se předávají pouze třemi způsoby:
   Geneticky (cestou "krve" .-) ), hodnotami, které žijeme za našeho života (předáváme je dětem, jiným lidem kolem), a pak autorským odkazem, dílem, které - pokud za to stojí - přetrvá naši fyzickou existenci (například duchovní školou, opravdu dobrou knihou, vynikající a působivou architekturou, obrazem, hudbou, atd.).

   Člověk sám o sobě je příliš slabý tvor, aby unesl tíhu života, bez posílením harmonií, aneb dobrem. Bez přátel to v životě nejde, a bez "sil dobra" také ne.
   Kdo v dobro nevěří, prostě často podlehne tíživým okolnostem, ocitne se ve tmě.

   Vymazat
  5. Clovek sam o sobe je prilis slaby tvor..Coz se takhle rozhlednout kolem po svete..Otevrit oci A.
   Snad ,/vskutku nevim/, snad prolistovani neco textu Schopenhauera by pomohlo ,nebo jiz pomoci nemohlo ?

   Vymazat
 24. ano, západní větry do pirátských plachet dují, ale jsou nesnesitelně smradlavé

  OdpovědětVymazat
 25. Čínská letecká společnost Hainan Airlines přestala nabízet letenky pro přímé lety mezi Pekingem a Prahou. Všichni víme, komu jsme za to vděčni. Poděkování patří nejenom Pirátům jako straně, ale především jejich pražskému satanovi, který se kupodivu jmenuje Hřib a který se místo dění v Praze tak usilovně věnoval zahraniční politice Česka. Zřejmě to ani nebylo zadarmo, američtí soudruzi z neziskovek za rozeštvávání zemí mezi sebou, ale i za rozeštvávání obyvatelstva uvnitř jednotlivých států velmi dobře platí. Piráti jsou obyčejní piráti a patří na smetiště českých dějin!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Číňani jsou takoví vlastenci a tak naučení, že poslechnou. Hřib zřejmě odstřelil Slavii, pražzký to fotbalový klenot nejen u nás ale i v celé Evropě, který převzali Číňani v naprosto dezolátním stavu po anglické firmě Enic. Tomuto klubu nefandí jen Pražané ale půlka národa(ta druhá fandí Spartě). Úbytkem turistů nebude trpět jen Praha ale i nedaleká Kutná Hora, Český Krumlov a řada dalších historických českých a moravských měst. Co jsme komu udělali, že musíme trpět takovéto hlupáky Hřiba, Novotného, Kalouska, Halíka... Ten poslední jmenovaný se vetřel ale ti před ním jsou naše dílo! M.R.

   Vymazat
  2. 9:20 zrovna dnes ráno ve zprávách mluvili o nějaké letecké lince z Prahy do Budějovic pro čínské turisty :-)

   Vymazat
  3. Kdysi jsem někde četl takové přirovnání k Číně: Přijde chlap k sousedům a hned začne sousedovi nadávat: hele, prý nadáváš ženě a mlátíš děti, nemáš uspořádané rodinné poměry, zahýbáš, tak to takhle teda ne! Jo proč jsem tady, potřeboval bych půjčit sekačku. To k tomu Praha-Č.B a vůbec ke vztahu Česko Čína. Blbý!?

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  5. 8:41 Citát z netu: "Piráty dostihla vlastní rozhádanost a mocichtivost v čas a na pravém místě, navíc se z pozice města snaží likvidovat mezinárodní politické vztahy. A to prý nezachrání ani sliby o digitalizaci státní správy ani dready"

   Vymazat
  6. 14.13 to neřeš, jistě máš svých existenčních starostí dost. V ů l.

   Vymazat
 26. Prosím jich, jaké větry maj na mysli? Podle odéru zřejmě unikající meteorismus. Tedy pro rozumění českému lidu PRDY.

  OdpovědětVymazat
 27. Tedy to jsou lékaři v politice. To už se traduje od Rakouska - Uherska, že když jde doktor do politiky nebo do byrokracie, že je to pro zdraví ba záchranu života jeho potenciálních pacientů správný krok. Občané, co lékaře poznají pak jako politika, tvrdí opak: jsi nelidský hňup a vrať se do ordinace, třeba tam budeš k něčemu, třeba můžeš vynášet mísy po pacientech! Je jistě pozoruhodné, u nás máme celkem 29 tzv. lékařů v celém parlamentě. Ve V. Británii, která je 6x početnější, mají na 645 křesel t.č. jen 6 lékařů! Ono je to i znát v péči o zdraví. Tam všeobecný lékař pro dospělé nebo i děti zná často více ze specializací, než u nás specialisté ze svého oboru. Ale proč by se měli namáhat, když peníze tak dobře tečou samospádem z pojišťoven, ať člověk umí nebo ne! Víte, že přežívají u nás ale i čestné výjimky?!

  OdpovědětVymazat
 28. Amíci lžou ve všem. Velkohubí hrdinové, ve filmech. Na filmy jsou machři, jen ty motory jim nejdou. Kdyby byli na měsíci, tak by tam dnes byli obden, aby to natřeli Rusku a Číně. Jsou rádi, že mají co žrát, zatím!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. Kamarád dělal v Německu několik let a když chtěl zápočťák, tak šéfa už nezastihl. Prodal firmu a odjel na 6 měsíců do USA. Tak ho naháněl znovu po půl roce znovu až se sešli. Když mu díval ten papír, tak povidá: Oto (tak se jmenuje můj kámoš), to je úplně jiná realita! Amerika je před náma 50 let!" - tedy myšleno před Německem. Což pak teprv před místním čechopužykovem - he!? Až i ten nejchudší Amík nebude mít k snídani koblihu a kafe a k obědu svůj Big Mac, tak tady už dávno budu čechomužyci okousávat kůru ze stromů v lese, jak to dělaj už dnes v putleroffským Chujlostánu ....

   Vymazat
  3. oprava: ... dával ... čechomužykovem ....

   Vymazat
 29. Asi je před námi ještě větší problém, uvidíme.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.