Reklama

středa 1. ledna 2020

Komentář k pirátskému tweetu a politologické gloseIvan David  
2. 1. 2019
K vánočnímu projevu prezidenta republiky utrousil pirát poslanec Mikuláš Ferjenčík tweet:
„V jedné věci je Zeman naprostý mistr, dokáže kráčet s davem a tvářit se u toho jako disident. Fascinující.“ Politolog Petr Robejšek pak tento výrok podrobil analýze ZDE. Nesouhlasí s pirátovým pojetím pojmů "dav" a "disident". Poznamenává, že: "Ten, koho má dav rád, není vytěsněný a je spíše vůdce než disident." Připomíná poslanci, že kdo se cítí být nadřazen davu, těžko osloví lidi jejichž starosti ho nezajímají. Souhlasím s panem Robejškem, ale chci ho trochu doplnit.


Na předsedu Pirátů chtějí vedle Ivana Bartoše kandidovat poslanci Ferjenčík a Pikal. Žádný z kandidátů nemůže zvýšit podporu Pirátů. Piráti jsou víc než jednoduše prounijní, jsou zelení. Pokud by se občané dozvěděli, co to znamená, či přesněji, až se to dozvědí a pochopí, jaké to má praktické důsledky, mají Piráti dvě možnosti. Buď se budou snažit přiblížit tomu, co si lid žádá, nebo setrvají na své pozici a zvolna vymizí. Petr Robejšek upozorňuje, že německým Pirátům už se to stalo. Nevelká Česká republika je v EP reprezentována třemi Piráty. Německo jednou pirátkou. Zdá se, že mimo ČR Evropané potřebu pirátů necítí.

Předsedkyní evropského pirátského hnutí se stala Markéra Gregorová, nyní poslankyně Evropského parlamentu, která se proslavila zejména svojí písní "Drógy, drógy" s vlastním doprovodem na ukulele. V písni si stěžuje, že odborníci nevyvinuli drogu, která by neměla vedlejší účinky. Má na hrudi vzorec kofeinu, ale na videu kouří marihuanu a šňupe kdoví co.
Živočichové vybavení emocemi a pak stovky generací lidí usilovaly o dosažení příjemných pocitů pomocí úsilí vedoucího k cíli dobrému pro vyšší kvalitu života. Právě v tom je biologický smysl příjemného pocitu jako motivace k účelné aktivitě. Kdyby byl libý pocit trvalý, ztratil by smysl. Část generace slečny Gregorové chce příjemné účinky ovšem bez vlastního úsilí a bez následků. Jsou zvyklí dostávat a nic nedávat. Mít na své straně "práva" a povinnosti na straně společnosti, jejíž nároky odmítají. Není náhodou, že Gréta a její následovníci chodí místo vyučování řvát hesla o tom, co by pro ně měla udělat společnost - zcela v duchu ideologie perverzní levice frankfurtské školy stavějící jakékoli individuální zájmy nad společnost. Společnost staví na pranýř. Dědové Grétiny generace chodili sázet stromky o sobotách a nedělích, pradědové dokonce i místo vyučování.Pravnuci řvou na náměstích hesla podobně jako čínští studenti v době čínské "kulturní revoluce" Jen nemají v rukou rudé knížky z citáty velkého Maa, ale mobily.

Název "Piráti" je zvolený dobře. Námořní piráti loupili a vraždili. Pomáhali tak společnost rozvracet, neboť odstrašovali od cestování a námořního obchodu. Jejich živobytí bylo parazitní. "Piráti silnic" je označení pro ty, kteří hrubě nerespektují pravidla silničního provozu a ohrožují ostatní cestující. Pěkné vzory k převzetí názvu a napodobení.

"Zelený úděl" jehož obsah se jasněji dozvíme v tomto roce, kdy se Evropská komise chystá vydat svá nařízení, která hrubě zasáhnou do života občanů členských států Evropské unie, je nejvíce propagován právě Zelenými, tedy včetně Pirátů. Společnost se má podle nich řídit jejich ideologií bez ohledu na následky. Propagátorům chybí pocit odpovědnosti.

Piráti hrozí siláckými gesty, zničením národů a hranic, podílejí se na budování eurounijního superstátu za součinnosti se Zelenými, evropskými lidovci, socialisty a liberály Macronovského typu.

Piráti se zjevně cítí být předvojem nové, tentokrát zelené revoluce. V lidu vidí "dav", tedy tupé stádo, které je potřeba vést správnou cestou. Právě to je základ každé totality. Na rozdíl od předchozích totalit zde chybí definovaný jasný cíl, jasná teorie, nabízejí hesla a fráze. Doufám že "Green deal" bude natolik srozumitelný, že občané rychle pochopí, že o přírodu jde až na posledním místě.

22 komentářů :

 1. Děsí mě, jaké jednoduché organismy se vecpali do politického dění, avšak ještě víc mě děsí, že se tam vůbec vecpali. Že byli voleni, tím myslím. To tedy je mládí vpřed! Ten rozhled! To domýšlení důsledků! Ta úžasná empatie! Voliči, vzpamatujte se!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je přesně řečeno. V každé společnosti je, více méně, konstantní procento všehoschopných gaunerů a blbců. Nevím proč, ale v současnosti vykazujeme raketový nástup počtu hlupáků. Ti se odmítají učit, ale hlavně přemýšlet. Kdyby přemýšleli, nenašlo by se tak početné stádo, které vyneslo ony gaunery k moci.
   Zřejmě to měl na mysli i Zeman v novoročním poselství národu, když vyslovil přání, aby se lidé nebáli bolesti z přemýšlení.
   Mne neděsí lidé jako Greta, nebo Novotný. Děsí mne početný dav jejich podporovatelů, podléhající tak primitivní propagandě. Kdyby byla jejich propaganda složitá, omlouvala by ona složitost dav "pomýlených". Ale ona je jednoduchá, až primitivní. Přesto jí podlehlo takové množství lidí. To je na tom všem to nejvíc zarážející a hrozné.

   Smazat
  2. Beztrestná revolta je vždy pro příživníky snadnější a zábavnější, než myslet, vytvářet a nést odpovědnost...

   Smazat
  3. Milane,oni ale VŮBEC nejsou hloupí,to se zdá jenom nám,dospělým.
   Oni přesně vědí na koho míří,a my to fakt nejsme.
   To co nás na nich sejří,mlaďoši považují za sexy,na to můžete vzít jed!
   Myslím,že nám ještě zasolej... plačící smajlík :-(
   Nic tak nepotěší juniora,jako když může n@s®at zaprděného tatíka.
   Helanov

   Smazat
  4. Heleno, nezdá. Tedy aspoň mě ne. Neměl jsem na mysli hloupost ovládajících, ale placatomyslné blbství ovládaných - tedy jejich voličů. Právě že vím přesně kam tato pirátská squadra míří, děsí mě tupost (jinak se vyjádřit nedá) jejich voličů. A že mají vzdělání? Už jsem to tu psal povícekrák - vzdělání nevylučuje hloupost; intelekt a vzdělání jsou odlišné pojmy, stejně jako chytrost versus moudrost. Otitulovanými blbci s absencí moudrosti vám tu z fleku vytapetuji stránku. Jo, že juniorstvo rádo nasírá zaprděného tatíka je jistá věc, otázkou však je, zda je ten tatík skutečně zaprděný a zda ho serou, nebo děsí svou tupostí. Mě to naše - a nejen naše - Vorwärtsjugend nesere; mě děsí.

   Smazat
  5. Obávám se, že to je záměr, vychovat polovzdělance. Zkušenosti, moudrosti, čestnosti ... se vysmívat označit je nějakým negativismem. Pak opravdu může dojít k tomu, že asi patnáct procent sploečnosti vyšle do popředí cca procentní individua, které se v každé společnosti válí zfetovaní někde po sklepích. Když maj na fet, jsou poslušní a bez problémů se nechají vláčet lidmi z opačného konce. Lidmi bez empatie, kde ukázkovým příkladem je zase pirát Michálek. Mladým lidem bez zkušeností vůbec nedojde, že byl vybrán "člověk" kterého nevychovali v rodině, školce, ani ve škole, a teprve v parlamentu chlapec slíbí, že si najme odborníka, který ho bude učit slušnému chování. Nikomu z jeho voličů to není divné. My ostatní ještě máme štěstí, že si na toho etika v parlamentu vydělá. Jinak bychom se s takovým drzým hovadem ve společnosti potýkali nadosmrti. Pak se stane i to, že jeho partnerce, slečně Krausové, mladí pražáci svěří kontrolu nad erární kasou. Co je tato dívenka schopná pro peníze udělat, se může každý přesvěčit při jejích porno vystoupeních na netu. Opět to nikoho z polovzdělanců nezaráží. Naopak medii je vytvořeno klima jak je statečná, progresivní, jde do toho prsama, jde do toho ...
   Přejí všem čtenáčům NR i panu doktorovi Davidovi v novém roce zdraví a hlavně štěstíčko.

   Smazat
  6. 9:60...Taky mne to děsí!!!
   Ale dělají to moc dobře a ty mladé tupečky utáhnou na vařené nudli.Mají slušně promyšlený každý krok.
   Ze začátku jsem je považovala za takový jednorázový produkt,ale sekla jsem se.
   Helanov

   Smazat
  7. Nikdy by mne nenapadlo, že si s novou generací tak moc neporozumím. Zaplať Bůh se svými potomky, až na detaily to jde. (Nenosí dredy a nekouří trávu). Mám jen obavu o jejich budoucnost ovládnou nemakačenky, tlučhuby s hesly obdobnými těm z minulého století. "Zapalte ohně na horách"," Mobilizace","Pusťte nás na ně". Nemít potomky, tak nové generaci s usměvem přeji lepší "šťastnou" budoucnost, podle jejich receptu. J. Werich kdysi kritizoval (moji generaci, kde taky byla zázračná individua taktéž politická), že je nezajímá práce, ale "od kolika do kolika a za kolik". Naštěstí tenkrát byla převaha normálních nezdrogovaných lidí, až na politiky.

   Smazat
 2. Každá doba měla a má své maňasy. Je ovšem zarážející kolik lidí je ochotno svěřit jim svou budoucnost. A pokud se dostanou k veslu, tak mám obavu, že bez nějakého toho "matroše" to přežít nepůjde.

  OdpovědětSmazat
 3. Já bych ty Piráty-na rozdíl od pana Robejška- nepodceňovala...Jsou to reinkarnovaní Zelení, akorát to dělají daleko líp.
  V Rakousku se dostali k volantu,koalice konzervativních pámbíčkářů s free libtardy se jeví bizarní,no... počkejme si.
  Každopádně marketing Pirátů momentálně nemá v Česku konkurenci.
  Nezdržujou se lovením v oceánu,mířej přímo na svoje potencionální voličstvo,t.j.18+ ...
  Imagemarketéři jim už vysvětlej,jak se pro juniory učinit sexy.
  Helanov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tam co mám chalupu chodí skupinka mladých lidí(voliči Pirátů) do hospůdky. Dredy ala Bartoš, občas si jdou ven potáhnout z džointa a furt čumí do mobilu, minimálně mezi sebou komunikují. Když jsem nahlédl co tam mají zajímavého - hrají počítačové hry. Nepracují. O politiku se vůbec nezajímají! Jím stačí vidět ty Bartošovi dredy a to jim k jakémusi mladistvému protispolečenskému vzdoru stačí. Mladí se musí od ostatních vždy lišit. I my jsme se kdysi chtěli odlišovat a provokovat(na bundy jsme si dávali nášivky s americkými symboly). Každá doba má své mladé odlišovatele. Nechci moralizovat, nebo kritizovat, jen ze svého pohledu konstatovat. Já v jejich věku sportoval, hrál fotbal. No a potom jsem v hospodě taky utrh těch svých pět. Ale tato nová generace pivo pije minimálně...Kam jsme to dospěli...P.S. Myslím, že mladý člověk byl ve své většině tenkrát tak nějak pro tu společnost užitečnější i přes ty svoje výstřelky a protispolečenské vzdory.

   Smazat
  2. 9:34...Přesně!
   Mádež která není vyhraněná se koukne na tu vystajlovanou sqadru a hned ví komu to hodit.
   Co si budeme povídat,ta Markéta s ukulele vypadá víc free než Kačka Biomasa nebo Džamila z jurty ;-)
   Helanov

   Smazat
 4. Jo to by bylo 20 letý ministr svět se zbláznil a pyjátský program nebrat.

  OdpovědětSmazat
 5. Občanská společnost je paralyzována individualismem. Ten zásadně odmítá politický kolektivismus, jednoduše proto,že by ohrožoval jeho bezbřehost. Atomizace společnosti je způsobená modlou individualismu. Cesta do bezpečí vede skrz osvobození přirozeného - spontánního kolektivismu. Neplést s kolektivismem vynucovaným - komunistickým. Jak na to? To by mělo být předmětem diskuze i tady na NR.

  OdpovědětSmazat
 6. Jak na to? No v první řadě ne kolektiv, ale společenství ve kterém ti, kteří jsou první mezi sobě rovnými nesou hlavně odpovědnost za svá rozhodnutí.

  OdpovědětSmazat
 7. Pro J.H.
  Je nějaký rozdíl mezi kolektivem a společenstvím?
  Má odpověď: není.
  Máme tady ty co rozhodují - vládnou a ty co nerozhodují - jsou ovládáni. To neznamená nic jiného, že jsme zcela mimo demokracii. Demokracie je, totiž, jen když vládnou všichni.
  Ale to nás ve škole neučili. Proč asi?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:04 Nemáte tak docela pravdu. I v demokracii nemohou z praktických důvodů nemohou "vládnout všichni". Vždy je třeba zvolit nějaké "vládce", kteří ale musí vládnout v zájmu celého společenství. A v tom je právě háček. Pokud jsou lidé tak hloupí, že pro hájení jejich SPOLEČNÝCH zájmů volí fanatické vyznavače INDIVIDUALISMU (pravicové politiky), tak se nemůžou divit, že jejich společný majetek a prostředky končí v kapsách jednotlivců. Pravicový politik od obce až po stát nemůže z principu dobře dbát o zájmy společnosti, protože už samo slovo "společné" mu nahání husí kůži. Čest vyjímkám, ale takoví jsou ovšem jen u-pravičáci z důvodů kariéry. Pravý pravičák se drží zásady, že každý se má starat především o sebe. Správa věcí veřejných by měla být z principu svěřena lidem, kteří upřednostňují zájem společnosti nad zájmy malého množství jednotlivců. Tedy skutečné levici, pokud nějaká v naší zemi je. Taková je čirá logika, kterou si bohužel pod vlivem propagandy mnoho voličů nedokáže uvědomit.

   Smazat
 8. Andrej Babiš v parlamentu ČR 4. 12. 2019: “Piráti připravili Českou republiku o skoro miliardu korun.”
  https://www.eodborar.cz/Articles/249-tento-graf-jasne-ukazuje-proc-nas-chteji-vlastizradci-udrzet-v-eu-abychom-platili-dluhy-zapadu-.aspx

  OdpovědětSmazat
 9. Neoliberální indoktrinace na vysokých, středních, základních a též mateřských školách nese své "ovoce"...

  OdpovědětSmazat
 10. Výchova v rodině a škole je základ rozvoje společnosti. Protože v současné době dochází k rozkladu rodin a škol nevidím možnost jak tento trend zastavit. Vše je velmi dobře promyšleno k tomu aby nastal rozval většiny lidstva. Piráti jsou produktem tohoto trendu a ne rebelové.

  OdpovědětSmazat
 11. Poslali byste dítě do takové školy?
  http://www.zvedavec.org/vezkratce/16705/
  https://pravdive.eu/news/169630/nemecky-otec-ukazuje-co-sa-musi-vsetko-ucit-o-islame-jeho-maly-syn-v-skole-nutia-nas

  OdpovědětSmazat
 12. Mně se líbí jak nám Piráti ani nelžou. Ten jejich plakát výše - Evropa potřebuje Piráty - jednoznačně ukazuje na "bohatou" pirátskou minulost evropských velmocí. A já si naivně myslel původně, že jsou to piráti digitálního světa ... a oni zatím chystají nové "výpravy" do bohatého světa s nožem v zubech, mečem v ruce, bambitkou v druhé a s lanem pro zaháknutí kolem pasu, nová dobývání bohatých měst a nové zakopané poklady na ostrovech s azurovými zátokami.

  Jinak k tomu islámu praděda 18:16 - vypadá to tak, že Němci chtějí majetek zemí všude kolem sebe "co jim patří", aby se pak mohli všeho zbavit ve jménu Nového Boha. Nebo si myslí, že že když zkusí použít podle německé "věrchušky" jinou "modlu", že se jim bude na Východě dařit lépe, než kdy v minulosti ...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.