Reklama

čtvrtek 2. ledna 2020

Hampl: Bohužel nadále pokračuje omezování svobody projevu

Petr Hampl, nezávislý sociolog
-rp-
2.1.2020 PrvníZprávy
Osobně pro mě byl rok 2019 velmi úspěšný. Nedařilo se ale dobře mé zemi. Pokus o milionchvilkový puč se sice nepodařil, ale nadále pokračovalo omezování svobody projevu, říká Petr Hampl.
Jaký byl uplynulý rok z vašeho pohledu pane Hample?


„Osobně to pro mě byl rok velmi úspěšný. Vyšla mi druhá kniha, kterou mi pokřtil Jarek Nohavica a která se velmi slušně prodává. Moje starší kniha Prolomení hradeb se nadále drží mezi nejprodávanějšími tituly. Pár dnů před koncem roku jsem podepsal smlouvu s britským nakladatelstvím Arktos, čím jsem se ocitl ve společnosti autorů jako Scruton, Sprengler, Evola, Benoist či Dugin. A seznámil jsem se také s řadou úžasných lidí – dobrých vlastenců," zhodnotil Petr Hampl osobní úspěchy v roce 2019.

„Nedařilo se ale dobře mé zemi. Pokus o milionchvilkový puč se sice nepodařil, ale nadále pokračovalo omezování svobody projevu. Nadnárodní korporace posilovaly postavení na úkor českých firem. Školství i média jsou nadále ovládány radikálními neomarxisty. Útoky proti všemu českému a národnímu se stupňují. Přepisují se dějiny a dokonce se vážně hovoří o stavbě pomníku esesákům. Česká republika se připojila k imbecilnímu programu boje proti počasí, na které ve skutečnosti nemá lidská činnost žádný vliv. Ty programy budou znamenat obrovské zisky pro aktivisty a některé korporace a budou mít děsivě negativní dopady na chudší vrstvy obyvatelstva. Vedle toho se rozbíhají programy, kdy je dětem zpochybňována jejich pohlavní identita. Zájemců o změnu pohlaví je už tolik, že kliniky musely vyhlásit stop stav.

A vedle toho v tichosti probíhá výměna obyvatel. Česká republika nekontroluje vlastní hranice, migrantů přibývá, rostou muslimské komunity, radikalizují se, česká justice jim v maximální míře vychází vstříc, přímo v pražské mešitě byla odhalena teroristická buňka, probíhají masivní nákupy nemovitostí arabskými investory...vláda problém ignoruje a opozice dokonce stojí na straně džihádistů.

Je pro mě zklamáním, že se neobjevila žádná vlastenecká politická síla tak významná, aby dokázala rovnocenně zápasit s mainstreamem," vypočítává negativa Petr Hampl.

„Za velmi pozitivní naopak pokládám, že navzdory tomu všemu a navzdory zastrašování a represím přibývá lidové aktivity. Téměř denně mě někdo kontaktuje s otázkou, co může dělat. Na mnoha místech zahájily činnost vlastenecké skupiny. A znovu se potvrzuje, že skupinou s revolučním potenciálem jsou důchodci.

A jeden speciální světlý moment. Městská část Brno – Bystrc dokázala zastavit činnost Lékařů bez hranic a dalších neziskovek na tamní základní škole. Patří za to obrovský dík Hynku Charousovi a jeho skupině Rodiče proti indoktrinaci školáků, které tam působí již několik let. Snad se příští rok přidají i další," upozorňuje Petr Hampl na pozitivní události.


A rok 2020, co byste si přál?


„Aby se vlastenecká strana konsolidovala a připravila na velké změny, které nás čekají v dalších letech. Aby se podařilo zpomalit migraci, blokovat aspoň nějaké multikulturní programy vymývání mozků ve školách a zpomalit také zavádění dalších prvků islámského práva.

A především, aby krajské volby dopadly tak, že alespoň v jednom kraji bude vytvořena jednoznačně vlastenecká krajská vláda," přeje si Petr Hampl.

 

24 komentářů :

 1. Připojuji se a považuji to za jedinou možnost jak prosadit povinnou volební účast a zákon o referendu. Není to vše lék ale začátek možných změn.

  OdpovědětSmazat
 2. No snad SPD a Trikolora posílí a začnou se dít věci k lepšímu. A přeji opozici aby jim co nejvíc stran vypadlo do zapomnění.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:54 Souhlas,jak píšete. Ta vaše trikolora zapadne a SPD se možná se 5% jako bezvýznamná strana rozpadne !
   22:06 Referendum u nás? kde je 40 % lidí nesvéprávných,především zabednění duchodci, po většinu bejvalí komouši? to jste spadnul na hlavu?

   Smazat
  2. Teda, řeknu vám, když tak sleduji ty plody vašeho ducha, že bych byl raději bejvalej komouš než idiot vašeho formátu. To i Jakeš je proti vám gigant ducha.

   Smazat
  3. 10:27- jsi ukázkový "demokrat". Ne všichni důchodci byli komoušové. Ale tos nebyl na světěě, tak ani nemůžeš vědět. Odpírat důchodcům, prošlým životem a bohatými zkušenostmi, může jen opravdový ignorant a pitoma. Podle tvých předchozích "diskuzních" vystoupení i podle tohoto ukazuješ svou duševní nedostatečnost. O charakteru ani nemluvím.

   Smazat
 3. Typickej Yndelygent nas informuje pomoci Doublespeak ,/objev Orwelluv/.
  Bohuzel nadale prej pokracuje omezovani svobody projevu.
  TEDY CO JE TO BOHUZEL.
  /To by nerek nemej ani kdyby mu hubu rozbili/.
  Tak vrazdeni a masakry novinaru vsude na svete, pogrom na kazdeho kdo by se odvazil neco pravdy Osvobodit,tak Staty, Media ,Korporace , banky a teoristi spolu s pocetnymi teroristickymi skupinami , ktere predstiraji bohuzel nabozenstvi, aby zakryli a nikoliv omezili aspon trochu vsechny probihajici prave holokosty.
  Zavirani za prestupky na 4 roky za spaleni hadru, /ktery byl URCEN a vyhlasen poslusnymi chvilkaristy tez/,jako objekt nejvyysi posvatnosti,zboznovani a universalni ucty pravdolaskaru, lidskopravnich sadomasochistickych fanatiku , kteri nejen horlive /a fanaticky I u nas souhlasi/a zaroven touzi pozvat miliony zarucenych a spolehlivych vrahu, aby se tak zavdecili tem zahranicnim/. Dedici byvalych I sudetskych holokostovych nacistu,davaji jako vzor a jako obeti udajneho nasili /ktere ovsem ty obeti privolali z pekel sami/a razi cestu stejne jako Rohmovy SA.
  / Tez mala greta ,zbesilym nasilim nakazena a ovladnuta ,aby nezustala pozadu ,jiz stavi ve sve horecne nenavisti a touhy masakrovat ,domnele I nedomnele nepratele /vyjde to nastejno kdy se chce masakrovat tak je kazdej pro teroristu dobrej/,nepratele viry ji urcene a oznacene bleskurychle jako zarucene prave neverici psy,chce a touzi postavit ke zdi a kdyz dostane samopal , macetu ci bombu ??//
  ..To pan autor musi pak skryvat Priciny a jen Ucene Zvysoka na nas Pojednavat lacinymi slovy zmirnovat blizici se katastrofu se straslivymi dusledky ...
  A co pouha OMEZOVACI A jeste BOHUZEL vrazda na Konzulatu ?
  Nedoporucuju se informovat o deni v Africe , muze zpusobit neco silenstvi co tam se deje a je dovazene do EU a pan Ucenec a Expert to radeji take Bohuzel v zajmu jeho OMEZOVANI /aby netusil co se tam odehrava a na Strednim Vychode v oblasti nam denne v mediich doporucovaneho take BOHUZELISM Omezovacismu ,neudela..
  Kdyby ale nazval Lopatu Lopatou vyradil by se z toho spolku YNtelygentu, vsevedu, vsi Uber pravdy expertu kteri bazlive a jemne , nesouhlasne pochybuji o zamerech na nas pozvanych zombie z teroristickych zemi s historii, ktera se vyrovna a predci I tez proslule fanaticke Nacisty...
  Tak vitezstvim nad Trumpem nyni vzrostla moc a chut Omezovatelu k jeste horsim skutkum..
  To vse se chysta na nas v CR a je otazka casu jen kdy nas donuti k tomu co je dnes "normalni" v celem svete..
  Ale lepsi je jen omezit se omezene na drobne nepodstatne a nedulezite chvilky pochybnosti..
  Kdysi davali porad v TV s nazvem Preziji rok 2000 a netusil jsem vubec ,ze je to o nas a tez o Ceske a svetove televizi ,Evropske ojedinele kulture tradici,stylu civilizovaneho zivota na zemi , ktere jsme si vytvorili ,atd...A o svetove populaci navrch..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bohužel, dlouhý a zmatený příspěvek. Vítězství nad Trumpem?? atd, atd.

   Smazat
  2. 0:08 Já myslel, že lidi už vystřízlivěli, ale podle vašeho totálního blábolu pokračují v chlastání dál, nebo druhá možnost, nějaký pomatený AUTOMAT!

   Smazat
 4. Jak si tenhle fašounek představuje tu " VLASTENECKOU STRANU" asi jako revoluční gardy, vraždit prozápadně smýšlející lidi?
  Tak ona mu vyšla druhá kniha,která se tady prodává, ale píše, že je omezována svoboda projevu. Do huby si Hampl nevidí!" ( KOLIK TOHO ŠKVÁRU PRODAL? )
  A pokud má za kámoše takové zrádce jako Nohavica, tak ať se případně nediví.
  Ty jeho hnědorudé názory, hovoří za vše!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ad 10:18 - Pane "neznámý", možná bude dobře obeznámit čtenáře, co myslíte tím "prozápadně smýšlející lidi". Pokud je to „smýšlení“ stavěné na multikulti, genderizmu, LGBT, podporující rozvraty a válečné intervence ničící národy a zcela odporující našim, českým domácím zájmům, tak mám opravdu vážné obavy, že Vám v Česku přestane být dobře.

   Smazat
  2. 10:37 No vy jste to vzal z té druhé, vám vyhovující strany. Tak já vás opravím.
   Myslím tu naprostou většinu našich občanu kteří volí Západní demokracii, svobodu a prosperitu, ne ruskou bídu, chudobu, zaostalost, nesvobodu,myslíte ty rozvraty které v posledních letech praktikuje rus, asi tak PANIMÁJETE!

   Smazat
  3. "fašounek", "západně smýšlející lidé" , "zrádce jako Nohavica", "hnědorudé názory"

   Svini poznáš po chrochtání. Samozřejmě tím v žádném případě nemyslím vás osobně, to je jen obecná zkušenost.

   Smazat
  4. Tenhle nácek 12.36, nám chce vsugerovat černobílé vidění světa. Na Nové republice je pro sovou nenávistnou pitomost pravidelně mazán. Diskutovat s ignorantem a zabedněncem je přece ztráta času.

   Na ty úžasné fráze o "prosperitě" a "demokracii" HLÁSANÉ v zemi, v které je demokratůra a koloniální vazalství na Velkém bratru je dost velká drzost.

   Smazat
  5. 10:18 Tak to by mě zajímalo, která neziskovka chce s takovýmhle "materiálem" někoho oslovit. Zapálená hesla kak na prvního máje a fanatismus, ten asi za prachy.

   Smazat
  6. Dvořáku, jen píši přesně ve tvém obráceném gardu
   Ty nenecháš na Západních státetech a USA nit suchou, rusko je pro tebe modla, kde je vše dokonalé, svobodné a prosperující. Jak píšeš, právě tvoje šernobílé vidění světa je nepochopitelné, ale co chtít od starého rudého komoušského papaláše!

   Smazat
  7. 10:18
   Človíčku Nohavicu vynech, máš popletené pojmy asi ani nevíš kdo je zrádce. Až na to přijdeš, bude asi pozdě.Jinak jako ty si tady nepřeji žadné revoluční gardy. Jarek se svou harmonikou nebude nikdy nikoho vraždit.

   Smazat
 5. Rozumím panu sociologovi, ne tak docela panu Pawovi (možná je na vině karikatura češtiny). Mám pocit, že řada pojmů dostává jiný význam. Za humanitu se dnes ukrývá práce dobře placených pašeráků pasažérů z Afriky. Za pravdu lze prohlásit i zjevnou lež. Svoboda názoru je nahrazována cenzurou. Za kladné hrdiny lze prohlásit i zločince. Opět přepisujsme historii. Pojem demokracie se rozšířil až za meze násilí. Národní hrdost je nemoderní pojem. Toto století není pro mne i když nepatřím mezi starodůchodce. Nezbývá,než si přát návrat k původním hodnotám a morálce, jinak nás čekají horší perspektivy, než jen hospodářská krize. Dovolte popřát všem normálním lidem zdraví, štěstí, pohodu a lepší "panovníky" v roce 2020.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ad adonis: Bezvadný koment a dík za přání, opětuji to samé a rád.

   Smazat
  2. Vám taky.

   On je asi trochu problém v tom, že ta vlastenecká strana a lidi jako Hampl to mají moc těžké i moc lehké zároveň.

   Mají to těžké s mainstreamem. kavárnou atd., samozřejmě. Když jsou inteligentní, vzdělaní a důslední jako Hampl, popasují se s tím se ctí a třeba i vydávají zajímavé knížky.

   Na druhé straně: mainstream, kavárna atd. produkují až takové pičičárny, že pro inteligentního, vzdělaného a důsledného člověka ať se označuje jako vlastenec, konzervativec nebo jinak, a ať je mu jméno Hampl, Kechlibar, David (a dalo by se, naštěstí, dlouho pokračovat), je koneckonců lehké rozcupovat ty jejich žvásty na cucky. O něco těžší už je třebas rozkrýt, odkud že to vítr fouká, ale i to zvládají dobře.

   Onen možný zádrhel, z něhož nás v této chvíli samozřejmě ještě zdaleka nemusí bolet hlava, tkví v tom, že je to pořád jenom opozice, odpor, rezistence proti něčemu, jistě, rezistence naprosto legitimní, správná, spravedlivá, ale rezistence, v žádném případě a ani náznakem pozitivní program.

   Totiž, konzervativní hodnoty nebo vlastenectví samo o sobě (a tak dále ...) nikdy a nikde nefungovaly jako program nebo nějaká vůdčí idea. Vlastenectví, budiž, v krizových, mobilizačních situacích, při poválečné obnově, když se něco velkého zahajovalo. Zpravidla ne nadlouho.

   Konzervatismus, konzervativní hodnoty, tradiční hodnoty, to už vůbec, to buď v lidech a ve společnosti je, pak to funguje, a pokud to tam není, nedá se to do nich programově dostat. Konzervatismus programově zafungoval před sto dvě stě lety jako ideologie restaurace, reakce a konsolidace (málem jsme napsal "normalizace"), to je vše. Jo a třeba za caudilla Franka. Konzervativní revoluci programově vedla Margaret Thatcher, výsledky jsou, hodně smířlivě řečeno, sporné.

   Takže abych to už zkrátil: rezistence, mobilizace, klidně národní fronta, to všechno ano, ale bude to fungovat (a říkám, kéž to funguje), jen pokud a dokud "vlastenci" budou (budeme) "partisans".

   Tak si jen s nadhledem popřejme, abychom kvůli tomu ještě nemuseli do lesů, jednak nám je většinou sežral brouk a zemljanku, natož polní nemocnici, jako jsem kdysi viděl zachovanou ve Slovinsku kus nad Terstem, už těžko někam schováš pod stromy, a technologie (i brutalita) impéria taky pokročily, jak dokumentují i aktuální zprávy z Bagdádu.

   Vše nejlepší do dvacátých let.

   Smazat
 6. 12:36 máte to nějak popletené ta vaše "většina" volí prozápadní vlastizrádce a zloděje z demobloku a podařilo se je dostat do opozice.Vládu zdržují poslední mohykáni z ČSSD,jež se tam dostali na nátlak Merklové. Jinak si vyhledejte co znamená DEMOKRACIE. Ta v Americe ani na západě není ani nikdy nebyla. Vládne korupce a vydírání politiků i prezidentů - celých států.
  https://www.youtube.com/watch?v=22Y7wEQviks
  10 zabitých prezidentů , kdo zabil J.F.K.
  https://www.youtube.com/watch?v=GeF0Vb-e6zc

  OdpovědětSmazat
 7. S Trumpem a jeho Impicnutim si dodali zbabelci vetsinou feministky vetsi odvahu. Mnoho z nich znam, ze zkusenosti a vim ze udelaji vsecko kdyz bezohledne uskutecnuji sve zamery a nevadi ani nehledi na nasledky pro ne same..
  Novotny /zmineny jinde ,priklad a zbabela Nestvura-Starosta/ je dalsi z nich , ktery se skryva v kancelari a za mnoha strazci, na ulici by nevylez sam.
  Zminil jsem se o grete a jejim vyroku,ze by postavila ke zdi kazdeho. Omluvila se sice , ale to neznamena ze to nebude pozadovat a provadet jindy, za vhodnejsich okolnosti,ze na to zapomene..nebo jeji Porucnici.
  Omlouvam se ponekud za zmateny,hystericky agresivni prispevek p.Autorovi ,spoluprispevkarum, redakci a ctenarum za ponekud prehnany ,nevhodny text a vubec s hnevem ,obavami /nikoliv o sebe/,psany....A dekuji za obecnou toleranci i neco porozumneni /nezaslouzene/a vezmu si priklad z toho a velmi dekuji za slova a odezvu komentatoru zde.
  Ale stalo se mi co jsem drive nedoporucoval nikomu, cetl jsem velmi sugestivni knizku s nazvem "God is not great", author Ch.Hitchens /a veci pravdive a skutecne/,tam mne strasi a jeste budou ve dne v noci..Silenstvi a hruzy pochazejici z teroru nabozenstvich, jak zili nasi predkove do 18.stol. a v cem a navic se ty veci, besneni psychopathu ,dogmatiku ,zcela cizi normalnimu zivotu, fanatismy hrozi se brzy vratit a nasledky jsou nepredstavitelne ...A ponekud mne rozhodily. Dale informace politickych expertu ,ze je treba dodat do EU nejmene 50 milionu dalsich afroarabu + jejich nespocetne rodiny /spise cele vesnice, kdo zjisti a co a bude se vubec obtezovat ?/ a protoze se mlci o tom co se tam deje a v Africe ,jak odmitaji i leceni nakazlivych /infekcnich /nemoci , jak se porad brutalne zabijeji,i male deti , kdyz se napr. v Tanzanii neurodi /treba mrkev/vydaji se gangy s macetami a zabijeji vsechny zeny a devcata /a neda se to zmenit/, nebo priklad cisare, sileneho psychopatha Bokassy /a dalsi tam a mnoho jich /,ze Str.Africke republika stedre honorovaneho uctou z EU a USA a OSN a hlavne miliony na zahranicni pomoci..
  Dodavky populace odjinud /ale pouze afroarabu to je zvlastni/,jsou oduvodnene tim, ZE EU s temer 500 miliony populace VYMIRA A strasliva to je tragedie , kdyz treba se snizi populace v pristich 50 letech o 20 milinu /kdyz totalni automatizace temer vseho je jiz za dvermi a prave probiha/..Ze je zcela jednoduche dat zenam co potrebuji a mladym lidem zakladni podminku k zivotu a praci a budou mit v EU deti vice nez dost.. ...Zase je lepsi to nevedet.
  A za celej zivot /75/ jsem tez nezil normalne, snad ani minutu..

  OdpovědětSmazat
 8. Naší zemi zachrání jen okamžitě vystoupení z arogantní EU. Abychom znovu získali svoji suverenitu a nikdo nám neporoučel kdo tu bude žít. Okamžitě obnovit ploty nabité elektřinou, nasadit drony, čidla, infra kamery a veškeré další moderní technologie a zpřísnit kontroly na hraničních přechodech. V NATO však musíme
  zůstat, ale na zbrojení je třeba vydávat alespoň 10% až 20%
  a ne necelá 2%.!!! A úplně na závěr - zcela zakázat islám, zlo které brzo zničí zejména západní část Evropy. Jeho stoupence buď nechat odcestovat pryč nebo vypovědět že země.

  OdpovědětSmazat
 9. 13:50 Tak tohle muže napsat jen totální tupé hovado.Vystoupení z EU ? zapomeň.
  Zakázat islám? Vždyť dnes pro jednoho takového zabitého ručníkáře brečíte a přejete Amíkum to nejhorší, vy si tady opravdu nevidíte do huby, soudruzi.

  OdpovědětSmazat
 10. 9:26
  Snad nám nemusíte tykat, ale musím se zastat pana z 13:50, protože i když Borise nemám rád, tak BRexit má logiku. Chci žít ve svobodné zemi, bez vnějších diktátu, už jich bylo dost... Vídeň, Mnichov, Kreml ... a dnes Brusel. Nechci cizí diktát a ne "zum befel". Nikomu nepřeji nic zlého a jestli se něčeho bojím, tak to je válka.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.