Reklama

pátek 10. ledna 2020

Hampl: Když někdo půjčuje a neví komu, tak si nezaslouží vrátit peníze!

Petr Hampl, nezávislý sociolog
Petr Hampl a -rp-
10.1.2020 PrvníZprávy
Kritizujete, že tradičně smýšlející pravice údajně není schopna řešit tzv. dluhové pasti. Jaké řešení byste tedy navrhoval? Především by mě zajímalo, jak byste si poradil s "nevýchovným" efektem, který umělé oddlužování přináší, ptá se čtenář.
„Navrhuji poučit se z historie. Když o stejném problému diskutovali v USA, v době raného kapitalismu, dospěli k tomu, že prioritou musí být, aby se dlužník mohl co nejdříve vrátit do normálního života a podnikání. Tak bude maximálně užitečný pro celou společnost. Otázka, jestli věřitel dostane zpět své peníze, je až na druhém místě. Proto v USA nikdy nezavedli vězení pro dlužníky," odpovídá Petr Hampl a pokračuje.

Co se týče výchovného efektu, je to jednoduché. Tisícileté dějiny ukazují, že obezřetný má být především ten, kdo půjčuje. Jestli někdo lehkovážně půjčuje někomu, o kom neví, zda půjčku vrátí, pak si zaslouží o ty peníze přijít. Není žádný důvod, proč by měla jeho hazard řešit vláda.

To ostatně ilustruje i naše současná situace. Jsou tu dokonce specializované firmy, jejichž byznys je založen na tom, že půjčují lidem, o kterých předem ví, že ty peníze nikdy nevrátí. Je to nejhorší typ šmejdů, kteří by bez masivní státní podpory už dávno zkrachovali.

Mimochodem, i tyhle situace se v dějinách opakují. Bohatí přinutí chudé, aby si půjčovali, chudí se dostávají do příliš tíživé situace. V lepším případě následuje reforma a vyvlastnění bohatých, v horším případě revoluce, pád do chaosu, a zpravidla dobytí země vnějším nepřítelem.

Ten, kdo si půjčuje, totiž zpravidla potřebuje tak naléhavě, že od něj nelze očekávat odpovědné rozhodování. Případně není dost chytrý, aby posoudil, do jakého průšvihu se řítí. To znamená, že žádné „výchovné opatření“ nezabere. Jak rovněž vidíme u nás.

Fakticky to znamená, že se musíme zbavit hloupého fundamentalistického hesla „co bylo půjčeno, musí být vráceno. Rozumný princip zní: „je-li možné, aby půjčka byla vrácena bez toho, že někdo bude uvržen do bídy nebo dojde k jiné nespravedlnosti, pak musí být půjčka vrácena. V opačném případě nechť je vráceno tolik, kolik je možné bez zničení dlužníka.“

Navrhuji stanovit pravidlo, že náklady vymáhání nesmí překročit 50% půjčené částky. Pokud si někdo půjčil tisíc korun, pak je možné po něm požadovat maximálně 500 korun navíc. Jestli chce věřitel dát právníkovi a exekutorovi více, ať to udělá ze svého. To ostatně odpovídá běžnému životu. Když mi kolega zůstane dlužit stokorunu, nedám přece 60 000 za vymáhání. To tu stokorunu raději odepíšu.

Kromě toho navrhuji zákaz jakékoliv obchodování s pohledávkami vůči fyzickým osobám, družstvům a rodinným firmám. Občas se totiž stává, že si člověk půjčí u solidní banky a za pár let zjistí, že dluh byl prodán mafiánské firmě se sídlem na Kypru a neznámým majitelem, upozorňuje Petr Hampl.


48 komentářů :

 1. Ano, je to tak, ale to by u nas nesmeli delat zakony "prekabateni komuniste".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Juro, tenhle zákon psali lobbysté cizích bankovních domů. To je jedna z věcí, proč se nám říká Kotrmelec Evropy.

   Vymazat
  2. Jo, ještě za sto let budou moci za vše prekabátění komunisté. Kdyby jsme ty komunisty neměli tak by jsme si je museli vymyslet. Když tak snad ještě prekabátěné Jiskřičky a Pionýři. Čest!

   Vymazat
  3. Omlouvám se za nechtěný fóóóóór v 10:52, který jsem utrpěl od svého mobilu. Je tak chytrej až je úplně blbej.

   Kotrmelec místo Krmelce. Obojí ale není nic pěkného.

   Vymazat
  4. 12:29 To bezesporu, páč kotrmelce budeš dělat leda ty sám, až ti dám čuchnout k této mé sukovici!:-) - https://vimeo.com/82853398

   Vymazat
 2. To druhé pravidlo by mělo být striktní.
  To první pravidlo by asi nemohlo být bez výjimek ve speciálních případech, ale výsledkem by mělo být, že valná většina exekucí, zejména těch, kdy vlastník je dosažitelný, by tento limit maximálního navýšení 50% měla mít.
  Ještě bych to taky podstatně zpřísnil (snížil) v těch případech, kdy celá exekuce proběhne rychle při spolupráci povinného.

  OdpovědětVymazat
 3. Byl schválen vadný exekučni zákon s kterým budou mit občané

  stále potiže to je přičina v souasném systému.
  Nikdo z občanů voličů nepomyslel na to,že naše "zástupce"je třeba při tvorbě zakonů se strany občanů kontrolovat.
  Jakékoli mechanizmy připadné kontroly jsou politickými subjekty brutálně odmitány a tak docházi v Parlamentu k výrobě zmetků a z ČR občanů se stávaji mistři světa ve skoku na špek.
  Tady hraje zasadni roli i to,že ČR občané nemaji stále ještě nijak vybudovaný pocit solidarity.
  To do doby než to nastane bude stát voliče nervy,protože jejich zástupci podporuji po zvoleni jak se zdá spiše 1% "dobyvatelů renty"!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tady má nastoupit závazné referendum jako oprava zákonného zmetku.
   Musíme počítat s tím, že zákonodárci jsou také jen chybující lidé, někteří pak pěkné svině.

   Vymazat
  2. 30 let trvá embargo na zákon o referendu.
   Je a bude chimérou.
   I kdyby byl sestaven a schválen souasnými tzv.zástupci voličů,bude zcela určitě vadným šrotem nepomůže voličům a to je jisté!
   Kdosi prý už vymyslel jak embargo obejit,zajistit kontrolu voličů a to bez peripetii 1% dobyvatelů renty,které prý parlament vlastně zastupuje!

   Vymazat
 4. Počátkem XX. století, v době industrializace sbírala společnost zkušenosti s řadou patologických jevů, jako nezaměstnaností, exekucí, arogancí domácích pánů, špatným nemocenským pojištěním, popíráním nároků na dovolenou (zaměstnanec propuštěn na dva týdny a znovu přijat), které přiměřeně omezil až nástup Protektorátu.
  Komunisté si rozdílu všimli a přizpůsobili tomu i svoji agitaci. Vyhráli volby asi na 40 let. Dnes jsou některé jevy znova ve hře . Kolik peněz přinesli naší společnosti exekutoři? Pronajímatelé bytů? Restituenti?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní řekl(a)...

   10:37 "Kolik peněz přinesli naší společnosti exekutoři? Pronajímatelé bytů? Restituenti?" - Tyhle otázky nejsou pro (všechny) komunisty! Položte je Klau-
   sovi a ostatním soudruhům managérům! S restitucemi pak se obraťte raději na
   rudé kováříčky, ale hned na černé kováře, bratry lidovce! - sck

   Vymazat
 5. Nezkušené a mirné ovečky se vydaly do kapitalismu pro vlnu.

  Ovšem byly a jsou v něm o ni oholeny a stavaji se domorodci v rozvojovém státě.
  Zezadu jsou přitom znásilňovány cenzurou a zepředu jim na stůl přibili jazyk křivým a rezivým hřebikem.
  Je to ono co si cinkajici davy před 30 lety představovaly?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu,neuvěřitelně zakeřné podvody majitelů moci tzv "neomarxistů",tj ideologie právě vymyšlené majiteli velkých peněz k ohlupováni, jde těžko odhalit.
   Zrovna jeden podvod probihá prý na webu nwoo,kde admin si hraje s "ovčany"a vyhlásil,že půjde do voleb.
   Přitom nedal do svého na prvni pohled jakoby "pokrokového" článku žadnÿ zamyšlený program.
   Članek se pochopitelně dostal mezi nejčtěnějši.
   Chyceni diskutujici, možni voliči mu tam navrhli opravdový,skutečně moc zajimavý program.
   Jaké bylo jejich překvapeni,když tento program a komenty okolo byly po chvili okamžitě vymazány i kdy byly myslim pod hlavičkou VOLIČI si hledaji zstupce!
   Do poředi tam protlačil adnim jakéhosi diskutéra s jménem Proud,ze kterého tam maji tamni lidovi komenttoři srandu a ten představil ohlupujici paskvil!!.
   Tak vypadaji podvody neomarxistického tamniho "admina",který vodi prý jim zubožované ovčany za nos a rád by to dělal i v parlamentu!

   Vymazat
  2. Jděte už do prdele s tím "neomerxizmem"!!!

   Co má společného s marxizmem?
   Napište spíš ANTIMARXIZMUS. Vždyť ti vaši "neomerxisti" kopou za nadnárodní korporace a jejich zisky. Ten Marx je v tom slově jen takový strašák, který odvádí pozornost od podstaty!

   Vymazat
  3. Pane Dvořáku,jsem na vaši straně tak se nedurděte.
   Neomarxismus byl vymyšlen majiteli velkých peněz právě proti MARXISMU,ale tak,aby i vás popletl.
   Proto zkuste najit pesn co to je za zviře!
   Nebojte se svým diskutujicim vysvětlit o co jde.
   Škoda,e váš web nemá v diskuzni časti funkci,kde lze na odkaz kliknout a on se zobrazi.
   Je to jednoduchá funkce,která tu chybi.Ödkaz ta jde okamžitě zkontrolovat nebot docházi k mazáni odkazů a jejich pozměnováni a pak se i vy zbytečně rozčilujete.

   https://youtu.be/k1RasXw7iko

   Vymazat
  4. Nikdo se prozatim na alternativnich webech neodvážil udělat rubriku

   VOLIČI ZA VOLIČE

   a to bez cenzury.
   Vždyt by bylo pro vás jako tzv. politika pane Dvořaku přinosem a konečně by mohlo začit i opravdové zastupováni skutečných zájmů voličú a ti by je mohli vyjadřovat i když v lidových komentářich.
   Nesouhlasim s dalšim rozšiřovánim mantry,že voliči jsou po uplynuti 5 minut po volbách blbci a nic sami nevymysli a maji se chlubit pak jen svou bezmoci.
   To by se mohlo stát v diskuzi pak i jasné.
   Nebo si myslite,že ne?

   Vymazat
  5. Ano něco takového jasně chybi.
   Volici pro voliče.Ani já se necitim zastoupen dnešnim vyběrem polit.subjektů,které jen padaji, dokonce nemaji žádný srozumiteln program jak je tomu na př.i u pana Babiše,který je volen pouze asi jen z nouze.
   Hrůza by byla,kdyby mu napadlo,aby takovou rubriku udělal a nedal se volit z "nouze" jako dnes, za podpory prý milionů chliváků načisto taky bez programu z toho houfu na Letné.
   Pak by byl "neporazitelný",mohl by napsat,že maká PROKAZATELNĚ jen podle toho co chtěji voliči!!

   Vymazat
  6. Pane Dvořaku,
   proč jste zrušil počet zobrazeni za dnešek+ 6 dni,nemohl by jste tu napsat nějakou výmluvu?

   Vymazat
  7. Pro nechápavého 16:52: nic jsem nezrušil. Když máte v diskuzi příliš mnoho příspěvků, tak systém Blogger, na kterém běhá Nová republika, vás začne prověřovat. Doufám, že nejste trollí automat, který generuje blbosti.

   Vymazat
  8. Pane Dvořaku,bez invektiv opakuji otázku

   Vpravo je počitadlo.V něm je:
   Počet zobrazeni za dnešek+6 předchozich dni.
   Dřive tam bylo čislo TO ZMIZELO a už tam neni nic.

   Domnivám se,že vaše odpověd je zmatená a vyvolává to jakýsi druh podezřeni..
   Nezaleži mi na té funkci,ale to podezřeni se ukládá na vaše konto.To čislo tam prostě neni a z nějakých důvodů chybi a ty se tady asi nedozvime.

   Vymazat
 6. Michael_Morris-Co_nesmite_vedet.pdf
  Kniha pro ty, kteří chtějí porozumět ....https://astrlive.blogspot.com/2017/01/co-nesmite-vedet.html

  OdpovědětVymazat
 7. Jenže kdysi dávno byly časy, kdy přátelství platilo a cenilo se až do hrobu. Když přátel příteli v nouzi půjčil peníze, věřil, že ten se bude snažit mu je vrátit, ačkoliv mnohokrát toto "věřitel" pak i odmítal, vracet půjčky byla osobní čest! Přátelství dnes neexistuje, jen lež, pokrytectví, přetvářka, faleš a podvody. Jedna zbohatlická veš si půjčí od druhé zbohatlické vši, a musí jim třetí parazitická veš (notář či advokát) vytvořit smlouvu. Ale i z té se dá různě vycouvat. Půjčené peníze se mají vrátit, ovšem PUJČENÉ! Bez sprosté lichvy, která dluh uměle navyšuje, a zde to vytvořila i naše justice, která v rozsudcích stanoví částku vrátit s "procenty z prodlení" která vzhledem k výši dluhu jej mohou udělat nesplatitelným do konce dlužníkova života. Ale pokrytecky se tvrdí, že "to lichváři".. ano, lichváři jsou svině, ale proč jsou svině české zákony? Dnes na spoustu případů politici čumí, a neví jak z toho ven. A pokud jde o smlouvy samotné - mohl by nám v příštím článku pan autor vysvětlit, co si myslí o platnosti smluv uzavíraných po telefonu? Šmejdům pouze stačí, když před začátkem okecávání "klienta" ( většinou staré babičky nebo dědečka) zazní v telefonu, že hovor je monitorován a už okecávačka může začít. Nevýhodné paušály, změny dodavatele energií,půjčky apod. Stačí jen když postižený řekne "no tak dobře, já bych to zkusil" a je smlouva platně uzavřena??? Tento švajneraj existuje ještě v jiné zemi, nebo jen v úchylné demokracii v ČR? A pokud jde o lichvu samotnou - křeťanství lichvu zakazuje, tam platí, kolik si půjčíš, tolik vrátíš a je to po právu. Lichvu zavedli židi! Ti na tom žijí a bohatnou. Viz Shakespearův "Kupec benátský" to ukazuje velice dobře, kdy židovský šmejd se nerozpakoval chtít jako procenta libru masa z těla dlužníka, přestože by ho tím zabil. Takoví jsou skuteční šmejdi. Perverze a sadizmus. Radost z utrpení druhých. Ano, to dnes světem vládne. Zatímco přátelství je už jen směšný atribut, a Láska? Úplný nesmysl. Stačí demokracie, ta pohltila všechny lidské hodnoty.

  OdpovědětVymazat
 8. Řešení je snadné - nepůjčovat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A kde by vzali svoje prasečí zisky všichni, kteří se půjčováním na úroky a RPSN a penalizacemi a pokutami dobře a bezpracně živí? Tady začali lidi brojit proti odporným lichvářským praktikám snad od začátku - marně. Stát potřeboval zbohatlíky a všelijaké kurvy, jako stálou voličskou základnu. Pořád se žvanilo a žvaní, že "lichvu" nelze specifikovat apod. HOVNO! není politická vůle těch prašivců u vesel. Jasně, se svými statisíci čemuž přezdívají "mzda" si půjčovat nepotřebujou, ale obyčejné lidi předhodili sprosté lichvářské žumpě ( kámoši -ne?) a teď se neví co s tím.Prostě - to bylo pod heslem "co můžeš urvat, urvi, co nemůžeš urvat, zkurvi!" A zkurvili úplně všechno. Co by se mělo udělat pro lidi, je přece "populizmus" - ne? Když lidi chcípou pod mostem, to holt populizmus není. Vymáhání práva - to by byla totalita - ne? Proto si tady každý prase s podporou justice dělá co chce, ale někdo to vždycky musí odsrat. Kdo? Obyčejňák. Makající trouba.

   Vymazat
 9. No pane Hample 50% je furt moc ono, by těm vydřiduchům stačilo 25%. 50% je stále lichva.

  OdpovědětVymazat
 10. Tady se vyrobil takový portrét údajného chudáka v exekuci. Je to člověk finančně negramotný, který naletěl nějakému lichváři, od kterého si nevýhodně půjčil. Pak nesplácel a upadl do exekuce. Člověk by až nad nebožákem slzu uronil. Ono to ale ve většině případů tak není. V exekucích jsou nejčastěji lidé, kteří neplatí svoje závazky, spotřebovávají, ale nezaplatí. Neplatí nájemné, poplatky, sociální a zdravotní pojištění, služby mobilních operátorů,jízdné atd. Jsou to normální zloději. Když pak konečně po tisíci upomínkách upadnou do exekuce, tak se pak nechají oddlužit, a po čase jedou ve stejném duchu. A věřitelům tak leda zůstanou oči pro pláč. Ten, který je v exekuci, je ten chudák, věřitek je ten hajzl, který si to zaslouží. To je dnes pěstovaný obraz.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Baba - odpověď:
   To není ve většině případů nějaký případ chudáků. A není pravdivé tvrzení, že byli upomínáni věřitelem, aby zaplatili. Současný Ovčanský soudní řád nahrává právě těm, kteří žádné upomínky nezasílají. Soudy těmto dlužníkům na podnět věřitelů zasílají korespondenci do vlastních rukou tak, že ji pošťáci házejí na doručovací adrese v lepším případě do nezabezpečených listovních schránek a v tom horším někam do blízkosti na zem. Na dopisech je uvedeno: Nevracet!
   A tak se dlužníci často ani nedozví, že na ně byla podána žaloba. V rozsudku jsou zavázáni k placení úroků, kterých splatnost ještě v době jeho vydání nenastala. Tedy obecné soudy v rozporu s judikátem Nejvyššího soudu CDo 2994/2016-818 odsuzují dlužníky k úhradě dluhu, který ještě nedospěl do stádia, že na něj má věřitel nárok.

   Vymazat
  2. Babo jago nekecej,nizké platy,vysoké nájmy atd vedly k skoro milionů exekuci.
   Ted se čeká krise,lidem kradou dvě třetiny platu a prý jsou tou nouzi sami vinni no jen počkej zmetku až i na tebe dojde řada.
   Cilem je okrást všechny a tebe taky!!!

   Vymazat
  3. To, co je "baba" je hloupé! Ví prdlajs! Jen opakuje to,co blije bratr Kalousek a ostatní šmejdi, kteří tady připustili ty odporné zákony, a teď neví jak z toho ven. Devadesátá léta byla stejně odporná jako padesátá, divoká privatizace umožnila vytunelování spousty podniků, a velkovýroba zbohatlíků s pomocí justice vyrobila spousty chudáků a bezdomovce. Vy babo nevíte o případech, kdy někteří šmejdi neplatili svým zaměstnancům mzdy? Třeba i několik měsíců! Ti lidi se ale báli o práci, tak pro šmejdy pracovali - nikdy se jich žádný soud nezastal, nikdo šmejdy nepotrestal. Ti lidi se zadlužili u lichvářů - před pětadvaceti léty - a díky lichvářským procentům, které stanovují samotné soudy, se vezou v exekucích dodnes. Je to zkrátka nesplatitelné. A který soud může přikázat plnění ze zfalšovaných směnek? I tím mnozí šmejdi zajišťovali své půjčky, a když ubožák zaplatil, doplnil šmejd prázdnou směnku jím podepsanou ( k údajnému zajištění půjčky) o velkou částku - a soudy jim to přikleply! Zasraná, zkorumpovaná prorežimní justice. Výroba bílých koní pro šmejdy. Vytváření pohledávek z fiktivních dokladů, které nikdy neexistovaly. Důchodci "dlužní" miliony - které neexistovaly, po dvaceti letech splácení je z necelého milionu pět milionů! Myslíte si, že to může někdy důchodce splatit? Proto se tyto případy odškodňují ale jak! Zase jako v zasrané žumpě ČR. Zatímco u stráááášných křivd padesátých let byla spousta mimosoudních rehabilitací, u křivd a genocidy tohoto polistopadového genocidního svinstva je nutné křivdy nejdřív odstranit cestou soudní - což znamená že ti lidé zemřou dřív než se to projedná, zatíženi obrovskými dluhy - zatíží tím děti a ještě i vnoučata. Kdo pykal za utopené bílé koně? Proč ne politické svině, které hodně rychle vyráběly zbohatlíky, a k tomuto svinstvu mlčely? Myslíte si, že o jedovatém svinstvu v alkoholu, které si sem někteří šmejdi přiváželi v cisternách, politici nevěděli? Ale věděli! O všech svinstvech se vědělo! Dnes má ČR na počet obyvatel nejvíc miliardářů na světě - a co? Co se píše o obětech těchto svinstev? Vy víte velké prdlajs "babo" - nepište ty pitomosti o "půjčkách" na vánoční dárky, a podobné sračky, co žvaní politici, aby zamluvili ta svoje svinstva!

   Vymazat
 11. Díky pane Hampl ,právě jste řekl základ české ekonomické sračky a ekonomického myšlení českého národa

  OdpovědětVymazat
 12. Dluh = vina.
  Nejlépe je to znát v němčině kde podstatné jméno die Schuld značí vinu i dluh.
  Z toho je jasné, že dlužník vinen jest.
  Řešením je tedy prostě nepůjčovat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A jak to mají dělat mladí? Za situace, kdy neregulované nájemné je často vyšší, než splátka hypotéky, spousta mladých zvolí raději nákup, nebo stavbu "svého" bydlení s nadějí, že zadlužená nemovitost bude možná jednou jejich. Než platit lichvářské nájmy. Zvlášť, když následky neplacení jsou naprosto stejné. Platíš - bydlíš. Neplatíš - táhneš pod most. jedno, zda z nájmu, nebo ze zastavené nemovitosti.

   Vymazat
  2. Máte to v hlavě zmotané. Půjčovat se má, ne pro lichvu, ale aby se lidem pomohlo.

   Vymazat
 13. Za bolševíka jsem žádal o novomanželskou půjčku. Musel jsem doložit potvrzení ze mzdové účtárny, že pracuji a mám příjem, potvrzení z MNV o bezproblémovém soužití, od lékaře, že brzy nezemřu a možná ještě nějaké, na které jsem již zapomněl. A to existovalo ústavní právo na práci (a trest za příživu), tak že věřitel měl téměř stoprocentní jistotu, že se neocitnu bez příjmu.
  Dnes nikdo nic nikomu nezaručuje. Přesto se půjčuje o sto šest. Bez záruk a bez prověřování kvality dlužníka.
  Lichva je dnes jediné podnikání chráněné zákonem. Nevím o žádném jiném podnikání, které by mělo takovou míru ochrany a tak vysokou návratnost vložené investice.
  Jen mít ten kachní žaludek ...

  OdpovědětVymazat
 14. To co píße pan Hampl, nebyla je zásada prvních američanů. Totéž platilo pro staré Hebresce - viz Starý Zákon. K tomu + každých 7 roků nulování dluhů. To vše ovšem platilo jen uvnitř židovské komunity, nikoliv pro cizince.

  OdpovědětVymazat
 15. Jediné řešení je přenést část rizika na věřitele. Z exekucí vyjmout bydlení, pokud není byt, nebo dům předmětem úvěru a z příjmu vyčlenit tak vysoké existenční minimum, aby se věřitel, nebo jeho rodina, neocitla ve skupině socek.
  Jsem daňový poplatník a krajně nesouhlasím s tím, aby se z mých daní sanovaly následky "podnikání" jedné skupiny podnikatelů.
  Pro vysvětlení. Jeden den a jedno dítě ekonomicky zhroucených rodin v ústavní péči stojí daňové poplatníky cca 1560,-Kč.

  OdpovědětVymazat
 16. Jaké je podnikatelské riziko věřitele? Žádné. Za pomoci lobistů bylo parlamentními zákony převedeno na dlužníka. To je jasná systémová chyba, plynoucí z toho, že mocní věřitelé mohou financemi ovlivňovat tvorbu zákonů ve svůj prospěch. Protože proces půjčování peněz není procesem technologickým, ale společenským jsou pokusy o řízení takového procesu nerealizovatelné. Žádný zákon to nevyřeší, protože i všichni účastníci toho jednotlivého procesu mohou být do tohoto procesu z různých příčin sami vtahováni. Následně mohou tento proces deformovat ve svůj prospěch. Řešení je dávno známé pomáhat a nepůjčovat za odměnu. Protože muslimové mají zakázáno půjčovat na úrok nebo si přidávat zisk bude toto pravidlo v Evropě zavedeno po dokončení (zatím plíživé) islamizace EU, která je vedením EU tak horlivě podporována. Stačí vyčkat.

  OdpovědětVymazat
 17. Nevím nic o tom, co dělala p.Válková v minulosti, před převratem, vím jen, že byly jistou dobu ministerkou spravedlnosti. A nikdo jí nic nevyčítal. A najednou se z ní stane potlačovatelkou lidských práv disidentů. Proto se musím zeptat, existuje v ČR nějaký politik či politruk, který má čisté svědomí? O paní Válikové vím jen to, že po převratu nikomu neublížila oi když byla v minulosti členem KSČ, a kdo nebyl. Já jsem nebyl ale jsem diskriminován současným režimem, tedy některými jeho zrůdnými slouhy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, já disidenty, až na pár četných výjimek (jen tak z voleje Lenka Procházková, Jiří Wolf, a vzpoměl bych si i na další) miluji jak pazdero v řiti, hlavně pak osmašedesátníky, ale mě Válková vadí, a nedůvěřuji jí, z jiného důvodu. Její výrok že "Čechům se za okupace zas tolik nedělo," tím myslím. Krom toho také řekla, cituji: "Mám trvalý pobyt v Pasově, mám tam byt, zhruba jednou měsíčně tam jezdím. Víte, já jsem částečně z německé rodiny, tatínek byl z Opavy, v roce 1938 se ale přihlásil k české národnosti, šel do protektorátu a protože školy byly zavřené, přihlásil se k protektorátní policii. Ale vždycky, i po válce, trval na tom, abychom se učili něměcky, že německá kultura je skutečná kulrura, Goethe, Schiller..." Mimochodem, těch 360 000 obětí okupace u nás. Přijde to snad paní Válkové málo? V SSSR by to, při přepočtu na tehdejší počet obyvatel SSSR, dělalo cca 7 300 000. Tož tak, jak říká Terezek.

   Vymazat
  2. Sorry jako, protektorát měl 7 380 000 obyv., takže přes devět mega.

   Vymazat
 18. Kdy konečně někdo založi politický subjekt,který by opravdu dokázal zastupovat program občanů,který je prý jakýmisi zmetky mazan a gumován namisto toho se kdejaký nestyda chvástá,že bude snižovat daně boháčům a na chudinu pošle exekutory a ani se nezmini o tom,že se chladnokrevně krade lidem dvě třetiny platů.
  Proč každým rokem kdosi ze zahraniči ukrade republice 500 miliard a ekonomové o tom sepisuji članečky,které konči tim,že oni navrhuji sniženi dani snad boháčům co je vůbec neplati?
  Kdo jsou přesně ti "dobyvatelè renty"jmenovitě,nejsou to majitelé firem v daňovýych rájich,kdy se o nich jen kecá a 30 let nic proti tomu nikdo nic nepodnikne!.
  V době,kdy všechna aktiva,která patřila nám byla ukradena nebo zavežena do šrotu se přicházi na to,že nejsou penize ani na renty!
  Kde je řešeni páni zástupci stále chudšiho státu??

  OdpovědětVymazat
 19. Problémem nejsou dluhy, ale jejich gangsterské zneužívání věřiteli s exekutory a konkursními správci k okradení dlužníků o veškerý majetek.

  Nejkřiklavějším případem je konkurz H-Systému, který měl obrovský majetek v pozemcích, jejichž prodejem by v pohodě vykryl všechny vklady svých členů a ještě by mu zbyly finance k další činnosti.
  Uměle vyvolaným konkurzem byl o tento cenný pozemkový majetek okraden rozprodáním za směšnou cenu konkurzním výborem věřitelů a konkurzním správcem vybraným "spřáteleným" investorům.
  Konkurzní správce firmy v úpadku je obdobou exekutora osobního majetku dlužníka.

  OdpovědětVymazat
 20. No jo,řeši se tu spekulace kdo sestřeluje letadla,na což se jaksi se samozřejmosti prý nepřijde.
  Kdo bude,ale řešit sestřel našich občanů lichváři a lobisty vylobovaných vadných zákonů ,sloužicich k rabováni už tak prázdných našich kapes.
  Brzy se čeká,že nám naloži nelegálni migranty,kteři budou prý novým trikem dostávat vice peněz za nicneděláni nez my,kde jsou o tom čerstvè články o připravovaných EU podvodech, které nával těch migrantů brzy maji umožnit??
  SPD o tom vi?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ja o tom slyšel,máto být jakási indexováná odměna ve vyši jako v Německu,aby se od nás tam necpali přes čaru.
   Kdo z domorodců ČR bude proti toho budou tyranizovat policejní důstojnici a prý i Babiš!

   Vymazat
 21. Politolog a aktivista Petr Hampl byl vyhozen z hospody dříve, než do ní vůbec vstoupil. 20. ledna měl v restauraci Na Slamníku v Praze pořádat akci, na které by kromě něj vystoupila např. Lenka Procházková, Petr Bystroň, Martin Konvička a další, provozovatel mu však, podle Hampla pod tíhou nenávistných vzkazů a výhrůžek, nakonec akci odřekl. Hampl tak musí vše přesunout na jiné místo. Jde ještě o projev občanské společnosti, nebo je takovéto „vyhazování“ nepohodlných již za hranou?

  Mám pocit, že to je přesně to, o čem s vlhkými klíny a ústy sní řada těch, kteří se ohání liberální demokracií. Demokracie, kdy můžeš mít svůj vlastní názor, ale běda, jak je jiný než ten náš – jediný správný! Nálepkování, ostrakizování, zakazování, facky… A končí to celami, koncentráky a šibenicemi. Ale pšššt! Je demokracie.

  OdpovědětVymazat
 22. Ke slovu demokracie se přidávaji schválně přilepky

  _lidová demokracie
  _liberálni demokracie a brzy
  _humanitárni demokracie

  To je podvodné jednáni "elit" a vždy to bude krýt diktaturu.
  Demokracie vadi a nesmi být instalována,zato se podařilo byvalému panu presidentovi ODS přivléct na hřbetě kapitalismus bez přivlastků vycházejici z gangsterismu a ten bude krást "kadze chodzi" dál!
  Má v tom prý pokračovat JUNIOR v jeho TRIK-KOLOŘE to ovšem ubozi ovčané ještě nezpozorovali.
  Prý bude nahrávat 1% dobývačů renty, kterým sniži daně,jinými slovy bude vykrádat dále stát!

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.