Reklama

středa 29. ledna 2020

Hejtman Vondrák zbaběle vycouvává

Lubomír Man
30. 1. 2020
Abych platnost i pravdivost titulku potvrdil, uvedu celý průběh předmětných dějů události, o níž je řeč. Nuže: Před více než 14 dny vystoupil na 29. Kongresu ODS europoslanec a místopředseda ODS Vondra s návrhem, aby se na mošnovském letišti poblíž Ostravy vybudovala americká  l  s t r a t e g i c k á  letecká základna.


Jeho návrh vzbudil u nás pochopitelně většinově nesouhlasný rozruch a regionální Deník Severomoravského kraje uspořádal k tomuto Vondrovu návrhu anketu ostravských politiků, kteří se k Vondrovu návrhu na vybudování americké s t r a t e g i c k é letecké základny na mošnovském letišti měli vyjádřit.

Vyjádřil se i hejtman Severomoravského kraje Vondrák a to těmito slovy: „O umístění vojenské posádky na našem letišti dlouhodobě usilujeme. Jsem přesvědčený, že vojenská posádka zvýší prestiž i sebevědomí našeho regionu a bude přínosem pro fungování mošnovského letiště. Dokud však nezazní oficiální nabídka, tak to považuji pouze za politické prohlášení pana europoslance Vondry“.

Když si tohle Vondrákovo vyjdření přečtete a když navíc vezmete do úvahy, že šlo o vyjádření v anketě, která zkoumala názory ostravských politiků k Vondrovu návrhu na vybudování americké s t r a t e g i c k é letecké základny v Mošnově, budete mít za to, že hejtman Vondrák ve svém vyjádření mluví a má na mysli českou s t r a t e g i c k o u leteckou základnu, nebo americkou  s t r a t e g i c k o u  základnu?

Myslím, že odpověď na tuto otázku bude u všech čtenářů shodná. Kdyby totiž hejtman Vondrák měl na mysli leteckou základnu českou, nevyjadřoval by se k anketě, která se politiků ptala na jejich názor na vybudování letecké základny americké. A nejspíš by prohlásil toto: „Myšlenku na zbudování americké letecké základny v Mošnově odmítám, protože já tam chci mít leteckou základnu českou“.

Nic takového se ovšem nestalo a hejtman Vondrák navíc zcela jasně prozradil, o jaké to základně mluví, když na konci svého vyjádření v anketě říká: „“Dokud však nezazní oficiální nabídka, tak to (myšleno zbudování americké letecké základny v Mošnově – pozn. LM), považuji pouze za politické prohlášení pana europoslance Vondry“

Takže jak vidíme, stále a stále spočívala na mysli pana Vondráka představa letecké základny americké, a o leteckou základnu českou ( a dokonce  i  s t r a t e g i c k o u), ani cípečkem myšlenky nezavadíl.

Vždyť též o takové základně nikde a nikdy, pokud vím, nebyla v této zemi řeč. A najednou je tady.

Dnes však hejtman Vondrák prohlašuje: „Mluvil jsem o letecké základně české. O základně americké nebyla řeč“.

Čtenář si to jistě probere. A pomyslí si svoje.

34 komentářů :

 1. To se nedá slušně komentovat, radši se na komentování vykašlu,
  asi by mě zavřeli, je to vlastně vlastizrada a jaký je trest?
  Ten je pouze jeden.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pan Vondrák není blbej, ale chamtivej ! Koukaj z toho prachy i pro něj. Soros má radost !

   Smazat
  2. Panu Vondrákovi to "spočítáme" při volbách a hnutí ANO také, je to jejich zastupitel.
   Já US základnu nechci, ať je mají doma. Nás také zabrali a dokonce podruhé.

   Smazat
  3. bohužel to spoustu lidí vůbec nezajímá

   Smazat
 2. Pan Vondrák založil celou svoji karieru na slouhovství novému havloidnímu systému. Nejdříve jeho působením na VŠB Ostrava, kde mu to postupně vyneslo nejvyšší akademické a řídící funkce a následně působením v ANO, kde mu to vynáší vysoké politické funkce. Inu má nakročeno stát se presidentem republiky, pokud se ovšem strýček sam udrží na postu tyrana světa. Pokud ne, tak bude muset opět na konci kariéry kaskadérsky přeskočit na vozík jedoucí v protisměru.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vondrák je prodejnej hajzl. Stejně jako svině Hašek, který si otírá smrdutou tlamu o Babiše. Oba patří na posvícení na houpačky.

   Smazat
 3. Rok 2020 nezačíná dobře, nevím co je horší základna nebo vir z Číny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vir z Číny nebo Kanady potažmo z USA ? Není podezřelé, že lusknutím prstů vyskočí najednou virus, který po staletí nebyl objeven a nefungoval v čínském prostředí, kde se údajně vyskytuje ? Nejsou žádné historické záznamy o takových epidemiích a Číňané své záznamy vedou přesně. Zvláštní jak rychle po sobě zasahují viry Čínu, zvláště v poslední době a kdy je známo, že výzkum a výrobu nebezpečných virů přemístili Amíci mimo své území - mikrobiologické laboratoře v Gruzii, Ukrajině, Pobaltí, Kazachstánu (tam se velmi silně angažují Britové s vytvářením protiruských nálad)

   Smazat
  2. 7:59 podle Veterans Today byla proti Číně nasazena biologická zbraň. Říše středu se měla stát centrem celosvětové moci (střídá USA) a Británii se to zřejmě nelíbilo. Podle zpráv z netu tam opět poslala svého "rozprašovače" z biolaboratoře v Porton Down v doprovodu dvou agentů přes Honkong. Podle zatím nepotvrzených zpráv: a) se tímto Čína testuje v roli světového četníka, b) byl i tentokrát nasazen virus, který byl uměle modifikován tak, aby zabíjel objekty s asiatskými geny (zatím ani jedno úmrtí mimo Čínu).

   Smazat
 4. 21:16 pokud ovšem je to vir skutečně z Číny, že?

  OdpovědětSmazat
 5. To máte tu „slavnou" zastupitelskou „demokracii" lidem nakecají před volbami pohádky a pak udělají podrazy proti těm samým lidem. Ten nýmand z ANO se kroutí a lže jak slizkej had.

  OdpovědětSmazat
 6. Kdyz se nektere zeny zamiluji ,neni nic ,vubec nic co by neudelali pro sve mladsi milence, opusti rodinu a deti atd. Tech jedne hodne a visi na dnes svych , ktere ulovili kdyz jejich pomoci zdaleka pribehli. A stale pribihaji v milionech.
  90% jsou rovnopravne zastoupeny v uradech , jinak nepozaduji rovnopravnost ani v dolech ,hutich tovarnach atd.
  Kde se musi pracovat...V uradech pak se paktuji aby urvali dalsi cast moci za kazdou cenu..
  Pouze ve vlade. Takze jde o revoluci Stockholm Syndrom urednic ,byrokratickych feministek ..
  Tez Vondrove podlehaji i s milionem chvilek nekde zalezlych v derach..
  Z uradu pak prosakuji do vlad , soudu, policie a delaji hodne pro sve milacky, nynejsi vlady jiz nemaji skoro zadnou moc a muzi ve vladach jsou ovladani fanatickymi medii denne a jsou svrhavani tez. Kdyz neslouzi..
  Nedavny utok ISIL /perfektne vybavenymi do zimu gangy na Madarsko se nezdaril a byli zadrzeni a odrazeni okupaci zabraneno. Slovo "okupace" jiz NESE TREST VEZENEIM v nekterych zemich pod fanatickou vladou lesbimistek.
  Utoky a denni smrtelne vetsinou beztrestne jsou jiz dennim zlocinem a beznym v Parizi, Londyne, Berlinu..
  Presvedcuji ze jiz dnes jsou evropane nezadouci cizinci ve svych zemich..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co takhle to po sobě přečíst a drobet učesat, než to hodíte na plac?

   Smazat
  2. 5:22 to je přece ten blb z Floridy, hovnolulan, co tu zabírá místo a píše jenom z hladu, závisti a nenávisti a zásadně vždy mimo mísu, kašlete na něho - stejně jako to dělají jeho soukmenovci na Floridě

   Smazat
  3. 9:12 Naopak! Navzdory faktu že NR je platformou neobolševických podlidí*), ohrožujících bílou civilizaci ji navštěvuje pravidelně tento vyjímečně rozumnej chlap, kerej lecos v životě zažil a viděl, osobně krotil kafry v jihoafrickejch diamantovejch dolech za Iána Smitha a střílel komoušský opičáky na Limpopo a tak ví co bolševismus obnáší, ale místní přemřelá rudá sebranka si dovoluje takovýho machra cenzúrovat! Xindl kerej měl bejt popravenej nejpozdějc do Vánoc 89 a před popravou i mučenej tu dělá 30 let po Plyšáku cenzóry! To to ti "demokrati" a jiná havlistická svoloč teda dopracovala ...

   *) Americký novinář a filosof Lothrop Stoddard když popisoval situaci v Rusku po svržení cara, definoval tamní obyvatele jako spodinu, kterou označil za nejvíce zdegenerované lidi na Zemi, a to v knize "Revolta proti civilizaci: hrozba podčlověka" (1922) - https://cdn.counter-currents.com/wp-content/uploads/2011/11/revolt_against_civilization.jpg

   Označil tamní typ podřadného člověka, jehož existence nedosahuje na kritéria adaptability zavedená nerovnostářským společenským řádem jako podčlověka

   Smazat
 7. Nejde ani tak o Vondráka, ale asi tento hlupák dostal telefon od Babiše, že podrazy na voliče se přece dělají až po volbách. A pak také najednou ODS zapomene na "střet zájmů" Babiše a na dotace apod. v rámci vyšších cílů, které ODS vysvětlí agenti CIA Vondrové vyškolení k tomuto účelu americkým velvyslanectvím v Praze. Tuto koalici s levicí upatlal Babiš jen proto, že ti pravicoví s ním nechtěli jít a nebýt Zemana, tak to ani tak nedopadlo, to byla Zemanova práce, díky za ni. Je třeba do voleb rychle dát dohromady nějakou novou levicovou stranu místo ČSSD, aby hlasů levicových poslanců nemohlo zneužít pravicové ANO. Úžasné bylo, jak rychle se do této stany nahrnuli různí kariéristé z jiných stran, to byl úprk. Babiš je bezpáteřní politik, kterému není nic svaté. Nyní má už u CIA podepsán svůj vázací akt, má to podepsáno tam i tam.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Babiš v první řadě není politik, ale hokynář. Za peníze udělá cokoliv ale pro lidi jen co ho nic nestojí. Za statní peníze klidně koupí od SSaků vrtulníky lhostejno za kolik, poc ne klidně rovnou i základna, hlavně když se přestane žvanit o čapáku a střetu zájmu. Nebojte, na volice on z vysoka...

   Smazat
  2. Mám raději hokynáře, než šikuly lidojedy. Protože AB je neustale rentgenován opozicí, tak si určitě nenechává dalíkovské zpropitné, to by bylo hned v ČT. Nejsem v důchodu, ale že přidal důchodcům má u mne plus. Před našima okny se v reálu odehrává boj Proti všem. Zajímavé je, že po každém útoku na něj je počet jeho voličů stabilní. Horším zjištěním je pro mne chování pana prezidenta, kterého jsem volil a upřimně si ho vážil. Odpouštěl jsem mu výběr rádců i přichylnost k militarizmu, ale poslední šok mi připravilo doporučení "podnikatele" exministra Dlouhého, jako kandidáta na prezidenta. To jste pane prezidente opravdu přehnal.

   Smazat
 8. Další agent na scéně. Brrr!

  OdpovědětSmazat
 9. 6:44 Přesně, soudruh hejtman Vondrák zcela evidentně dostal pořádného sprďáka od Babiše, že odkryl karty moc brzy, a teď se to snaží zamáznout. Babiši, tentokrát koblihy stačit nebudou!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Snad si nikdo nemyslí, že Babiš s Koudelkou dostali v Langley pomazání jenom za nákupy nějakého vojenského šrotu. Tady šlo evidentně o něco důležitějšího, asi o plánování přesunu amerických jaderných zbraní z Německa na východ, blíže k ruským hranicím.

   Smazat
 10. 9:20 Qui bono? Stačí si přečíst záhlaví článku na "prvnizpravy.cz", cituji: "Trumpův ministr obchodu Wilbur Ross prohlásil, že americká ekonomika by mohla mít prospěch z ohniska viru v Číně, protože společnosti „přehodnocují své dodavatelské řetězce“, aby vyloučily riziko ohniska viru."

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. a další: "Myslím, že to pomůže zrychlit návrat pracovních míst do Severní Ameriky, některé do USA a některé do Mexika."

   Smazat
  2. za přečtení stojí celý článek: https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/americky-ministr-koronavir-to-je-ziva-voda-pro-nas-obchod/

   Smazat
 11. Je neuvěřitelné jaké štěnice pěstujeme v politice

  OdpovědětSmazat
 12. Pokud ODS byla schopna a dokázala,že dokáže tak ANO to je jiná kategorie.Podpora ze strany USA pro ANO je evidentní.Jednání Babiše a šéfa taj.služeb v USA,Babišova snaha o získávání pozic v EU,V4 jako angažmá s Polskem proti Rusku a Číně.Krajský představitel ANO v Sm.kraji jako prodloužená ruka Babiše.Rozvrat ve zdravotnických zařízeních Orlové-Havířově ,Karviné,kdy se čeká na ortopedické operace zruší celé oddělení rozpráší kolektivy a nemá náhradu jak po strance stavební,musí se budovat nové operační sály v Karviné,zatím co v Orlové celá patra zejí prázdnotou.Náklady na vytápění a údržbu rostou.Vše pod vedením pana Vondráka s podporou Babiše.Zvláštní na tom je,že ANO a ODS tvoří koalici na kraji.Panu Fialovi to nevadí on asi o tom neví,ale když Novotný na sněmu realizuje svoje výstupy tak tleská.Dokonce Vondra požaduje zřídit vojenskou základnu USA na letišti v Mošnově což neprozřetelně potvrdil Vondrák.Vše dokazuje na tichou podporu mezi ANO a ODS,koaliční partnery ČSSD a KSČM mají jen jakoby pro oslepování občanů.Pokud KSČM nevstoupí do věcné diskuse jako koaliční partner nemůže získávat další podporu voličů.

  OdpovědětSmazat
 13. 10:05 Dobře, ale kudy ven ? ODS by to udělala taky, jde jí taky o kšeft (i s USA), jen by nezvýšila platy a důchody, a snížila daně...tomu se říká optimalizace zisku. Komu se to nebude líbit, dostane padáka a místo něj za polovinu zaměstnáme pracovniky (brigádniky) z dovozu. Nezaměstnanost je žádoucí jev. Do zdravotnictví si připlatíme a placené školství by pomohlo,obojí zdůvodníme zvýšením kvality. Mladým poradíme aby si za krutou hypotéku zařídili vlastní předražené bydleni, navíc by si měli ukládat do fondu na důchod (že jim pak nezbyde často ani na jidlo se neřeší). Výhodou bude, že jak přijdou o zaměstnaní, tak bydlení propadne bance a přerušení platby pojistného na důchod bude sankcionováno. => ať tomu říkate jakkoliv, jste nevolnik. Tak co ?
  Nejsem člen KSČ ani ČSSD a oboje nevolím a volit nebudu, nejsou k ničemu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takový postoj nejvíce slouží těm,kterého všichni nenávidí.Volíte vlastní cestu"Nevolnictví.I když není mnoho na výběr.ale vždy je možno doufat.

   Smazat
 14. Vy, kteří tady, někteří, Babišovi podsouváte kde co, volíte a budete volit koho? Z vaší pozice bych musel volit KSČM, když Okamura je USA neméně nakloněn.
  Teď vážně. Prostor české politiky je těsný. Evropě a EU vládne Německo, kterému jsme vyšachovali jisté územní nároky. Pak logicky musíme hledat protiváhu, kterou dlouho byl, chtě nechtě, SSSR. Ale teď, opírat se o Ruskou federaci s drzostí Srbů, snad ani Maďarů si nikdo nechce, vlastně ani za našich vnitřních poměrů, nemůže dovolit. O Číně nemluvě.
  Je taky zajímavé, jak dlouho zdejším rozumbradům unikala diskusní poznámka z 21:50 minulého dne. Dokud to odjinud netrklo, že? Rozumbradové.

  OdpovědětSmazat
 15. V krajských volbách za pár měsíců mu to spočítáme!

  OdpovědětSmazat
 16. Za pár měsíců mu to (Vondrákovi) v krajských volbách spočítáme!

  OdpovědětSmazat
 17. A Babiš o tom ví?Již jednou se neshodli tak se Babišovi kál.Asi jen zkoušel co si může dovolit.Možná příští nová skupina mladých lídrů s podporou přeběhlíků od ODS, ANO milion chlívek a Pírátů.Začíná se vždy na úrovni nižší řady,krajů.

  OdpovědětSmazat
 18. 13:07 Milion chvilek, příště se podepište! Prosím a děkuji.

  OdpovědětSmazat
 19. Ti co sestavují kandidátky pro volby, snad testují inteligenci obyvatel.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.