Reklama

sobota 25. ledna 2020

I neúspěšný impeachment poslouží demokratům

Paul Craig Roberts
25. 1. 2020
Všechny tři předcházejí pokusy Sněmovny reprezentantů zbavit amerického prezidenta moci procesem impeachmentu byly akty vyvěrajícími z pohnutek politických a jedině v případě Clintona šlo i o poklesek morální. Clinton totiž pod přísahou Kongresu zalhal, ale senát se tehdy rozhodl, že nebude brát lež, týkající se sexu, za dost závažnou na to, aby ji považoval za tzv. „vysoký zločin“, a Clinton tak impeachmentu unikl. Nu a pro případ Trumpa platí, že jestliže se nenajde dost senátorů, kteří podlehnou vydírání FBI či tučným nabídkám vojenskobezpečnostního komplexu, dopadne současné projednávání obžaloby Trumpa v Senátu stejně.


A demokraté to vědí. Otázkou tedy je, proč potom proces impeachmentu vůbec vyvolali?

Přirozenou odpovědí na tuto otázku je ta, že jim šlo o to naházet na Trumpa dost bláta na to, aby na něm toho bláta zůstalo dost na to, aby ohrozilo jeho znovuzvolení prezidentem.

To je důvod jeden. A druhým pak je ten, že v hluku o impeachmentu zanikají informace o tom, že řada prominentních demokratů je dnes ministerstvem spravedlnosti vyšetřována pro zločin zorganizování podvodné aféry Russiagate, a některým z nich, jako např. Hillary Clintonové, hrozí soudní žaloba.

Trumpovo odsouzení by sice mohlo těmto žalobám zabránit, avšak těm může zabránit dokonce i to, když impeachment neuspěje. V takovémto případě jsou totiž demokraté připraveni křičet, že žaloba na demokraty není ničím jiným než politickou revanší republikánů proti nim za to, že impeachment vyvolali.

Nu a většina obecenstva tomu i uvěří.. V zemi, která je dnes aférou Russigate a procesem impeachmentu rozdělena na dvě ostře ohraničené poloviny, by žaloba na demokraty tuto nejednotu země ještě posílila. No a známým faktem je, že republikánům ta nejednota národa vadí víc než demokratům. Takže žádný div, když pak slyšíte mnohé republikány hovořit v tom smyslu, že v případě neúspěchu impeachmentu se strana republikánů octne v tak dobré pozici, že už jí nebude třeba žalobami na demokraty národ dál rozdělovat.

Čímž i neúspěšný impeachment přinese prospěch demokratům a republikány poškodí.

Překlad: Lubomír Man

19 komentářů :

 1. Ježííííš, to je zase blábol, který nemá hlavu ani patu. Tak poškodí teda ten impeachment republikány nebo je naopak oslabí???

  Je Trump tedy podřízený americkým jestřábům?
  http://www.novarepublika.cz/2020/01/atentat-na-iranskeho-statniho-cinitele.html

  Chystá se Trump zaútočit na Rusko?
  http://www.novarepublika.cz/2020/01/pompeo-usa-jsou-pripraveny-zautocit-na.html

  Domluvte se napřed mezi sebou a nedělejte z toho bramboračku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. To teprve teď přináší komunizmus své Kainovsky zvrhlé a prznitelské plody na přírodě i na lidech - a ještě pár generací bude. Tzv. NR je jen prděním malomocných, neschopných, žlučovitých, klauzemanovských i putleroffských socek v pracovní době. Tihle odporní odulci nostalgicky pláčou na hrobech zpupných diktátorů, opěvují loupeživý komunizmus či jiný „většinový“ systém a zamlčují, že tehdy ještě dožívala předkomunistická výchova a morálka – komunisty nazývaná „přežitky kapitalizmu“ a že se žilo z naloupených bilionů. Dnes nemáme žádný civilizovaný kapitalizmus – ale trojbarevnou bolševickou otevřenou kleptokracii a partajokracii – bez „přežitků kapitalizmu“. Současný konzumizmus není nic jiného, než převlečený a přebujelý komunistický materializmus. Levicoví odboroví bossové a lemplové jen žvaní – ale ani jediný kibuc nebo výrobní či prodejní družstvo si dosud nezaložili, aby tam předvedli, co umějí vlastní prací, bez olupování a parazitování na těch úspěšnějších. Blijí směrem na Západ, protože mu nikdy nebudou sahat ani po řiť, aby ji mohli políbit. Kydají na cikány, ale sami klesají na jejich úroveň, ba i pod ni. Nesvéprávná a nikomu neodpovědná voličská chátra si dokutálela žvanivého Milouše na hrad a šimpanzovitého Bureše do vlády, jako hovnivál svoji tlustou kuličku. Až ji budou chtít použít, bude vyschlá a prázdná, jako prognostický jurodivý „čestný předseda ČSSD“ a patron agentů - Walter Marxkopf a jeho vyčuraný agentský synáček komárek jr. a Burešův lokajský ovčuráček v ANO. Největšími Čechy jsou přivandrovalci Kim Čong Pitomio s bačou Burešem a Duo Klauzeman. Už není co znárodňovat, arizovat, ani rozkulačovat, privatizovat, vyvlastňovat, tunelovat či jinak uloupit. Budou už jenom zaslouženě „rýt držkou v zemi“, leniví, nepoučitelní a stádovití lumpenproletáři, státní zaměstnanci, parazitičtí komunističtí a postkomunističtí korytáři, estébáci, odboráři a další lemplovští kleptopracující, jakož i stejně parazitičtí, zamindrákovaní, práce neschopní eurobijci, exhibicionističtí neschopní, závistiví i zhulení pisálkové, buranští a lůze se podbízející režiséři, neschopní si ani společný kibuc či firmu založit, kde by se vlastníma rukama uživili, natož aby někoho dalšího zaměstnali. Ani Putin je živit nebude. Stejně tak nezodpovědné matky "samoživitelky", plodící stejné parazity. Bohužel na to doplatí právě ti pracovití, kteří nedobrovolně přispívají na množení této vrstvy. Řešením je pouze adopce do ještě přežívajících normálních rodin. Vyměnit uprchlíky za bolševiky (kus za kus).

   Smazat
  3. No hochu, jako ty máš patent na rozum?
   Když ano, tak s tou radou ven!!!!!!!

   Smazat
 2. Generálové armády USA se netají svou nespokojeností s Trumpovým vedením (především po jeho příkazu na stažení US armády ze Sýrie) a pod skrytou identitou poskytují rozhovory protitrumpovským médiím, kterých je na mediální scéně 90 %.

  Byl to klíčový Trumpův předvolebních slibů: Že “vysuší bažinu” (Drain the swamp). Bažinou je míněna struktura Hlubokého státu (Deep State), který přetrvává a hlídá si své zájmy nehledě na to, kdo je právě u moci, a jejímž pilířem je právě ministerstvo obrany, napojené na zbrojní průmysl. Atentát na íránského generála Sulejmáního tak lze vyjádřit titulkem: “Bažina vrací úder”.
  Je čím dál jasnější, že Trump, který je především obchodník, tak říkajíc “nemá lidi”.

  OdpovědětSmazat
 3. Vše je založeno na nedostatku právního systému, který sice připouští žaloby na kohokoliv, ale ti kdo tyto žaloby podávají nenesou žádnou zodpovědnost v případě, že se vina neprokáže. Tak lze beztrestně justici zavléct do politiky a zneužívat ji v politickém boji. U nás to vidíme také, když demoblok složený z těch nejhorších pro lidi, stran jako ODS, Topky, Černoprdelníků, Stanu, podává falešné udání do Bruselu, neustále vyzývá vládu k rezignaci a když se jejich udání neprokážou, demoblok nenese žádnou odpovědnost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. na tom stojí taktika politické špíny... do voleb daleko, a ti hlupáci nám to pak stejně hodí, když těsně před moratoriem pošpiníme konkurenci.

   Smazat
  2. Jenomže tak, jak to popisuje anonym 16.07 to funguje i v občanské reálné praxi. Každý může podat žalobu nebo trestní oznámení na kohokoliv, eventuelně - je -li to něčím vyjímečné nebo známá osobnost - ho můžou media pak vláčet sračkami, ale nikdo nenese zodpovědnost, pakliže se vina neprokáže. I když prorežimní, zkorumpovaná justiční mafie dělá doslova ekvilibristické verbální zázraky, aby napomáhala šmejdům proti slušným a řádným lidem, občas se nějaké svinstvo neprokáže. Přišlo to sem z bájného západu.

   Smazat
  3. Na tomhle všem, co jste vyjmenoval,stojí ta "naše" vylhaná "DEMOGRAAACIE"

   Smazat
 4. http://infokuryr.cz/news.php?extend.27073.2
  Něco pravdivého o kuberovi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zas má někdo snahu pomlouvat mrtvé? Inu - jsme Čechové.

   Smazat
  2. Ad 21:18 - O mrtvých jen dobře, že? Ty bys glorifikoval i Stalina, Hitlera, Pinocheta, Reagana a třeba i Bokassu. Typický pokrytec!

   Smazat
  3. 10:20 JFK při své návštěvě Německa v srpnu 1945 si šel prohlédnout Hitlerovu bavorskou rezidenci Berghof i Orlí hnízdo a do svého deníku si tehdy poznamenal:

   „Kdokoli, kdo navštívil tato místa, si dokáže představit, že za pár let se Hitler vynoří z nenávisti, která ho nyní obklopuje, a bude považován za jednu z největších postav, jaká kdy žila.“ A dále pokračoval: „Na způsobu jakým žil a jak zemřel, je něco tajemného, co ho přežije a zůstane živé. Stane se z něj legenda.“

   „Dav nepotřebuje vůdce, ale koně, kteří by táhli jeho káru, kam on si přeje. Vůdce potřebujeme my. Proto je obdivujeme. Ne dav, ale elita uctívá Fridricha, Napoleona, Hitlera.“ Rudolf Jičín

   Smazat
 5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsi sprostej zmetek - toto je soukromý web - co si to dovoluješ? Nasráno v palici máš ty, ale je zbytečné ti to připomínat.

   Smazat
  2. 21:10 To v tvým případě je div že ještě vůbec to co ti tam mezi těmi rachitickými ramínky raší může kdokoliv, včetně tebe, nazývat byť expresívně hlavou! Ale to máš z toho formáče, ve kterým tvůj primář uchovává potraty cikánskejch socek a co mu ho chodíš potajmu upíjet ...

   Smazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 7. Jak je Trump nebezpečný tak si stejně přeji ať vyhraje i podruhé ty tzv demokraté jsou zárukou že by mohlo být hůře.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.