Reklama

pondělí 6. ledna 2020

Inflace politických novoročních projevů: Růžové brýle, rozklad státu a co vám politici neřekli.

Alena Vitásková
6. 1. 2019
Proslov politika nezakryje faktický stav společnosti...
To je, jako když hnůj na podlaze zakryjete kobercem a budete si myslet, že to  nebude smrdět.
Před pár dny jsme vstoupili do nového roku 2020. Veřejnoprávní televize těsně před časoměrem oddělujícím starý rok od nového, vysílala reklamu. Asi jsem ze staré školy a očekávala jsem například melodie Bedřicha Smetany z cyklu „Má vlast“. Po odbití půlnoci se objevila na obrazovce „rosnička“ s možná pro někoho vtipnou předpovědí počasí ukončenou něčím kolem piktogramu. Další vysílání veřejnoprávní televize jsem nemohla již zvládnout a vrátila jsem se k sledování jiných – neveřejnoprávních televizních programů, které nás provázely celý silvestrovský večer.

Neprobouzela jsem se do nového roku z kocoviny, protože jsem, kromě půlnočního zážitku z veřejnoprávní televize, žádnou neměla. Nový rok začal a probíhal skvěle, kdyby nebyla sváteční atmosféra narušena inflací politických projevů, ve kterých se mnohá sdělení navzájem vylučovala, celá řada skutečností zůstala občanům nesdělena, zamlčena.

Třicetiletý investiční plán, Harry Potter a budeme se mít, jako ve Švýcarsku:
Domnívám se, že někteří občané si již, jako ve Švýcarsku žijí. Jako například pan Bakala, nebo i pan premiér Babiš. Na počet obyvatel máme totiž nejvíce miliardářů. A když to zprůměrujeme, tak vlastně již ve Švýcarsku jsme, ba mnohem dále.

Svoboda slova – jeden z výdobytků demokracie:
Svoboda slova neexistuje, neplatí pro všechny stejně. Politik a funkcionář ODS pan Novotný, klidně může hlásat cokoliv a státní zástupci mlčí. Na druhé straně zažalují osobu, která údajně zvedla ruku na nějakém shromáždění a bylo to hodnoceno jako hajlování. Myslím, že ten člověk stanul před soudem. Svoboda slova jen pro někoho, elitářství rozděluje společnost a rozdělování společnosti je vizitkou špatných politiků.

Prý podáváme Ústavní stížnosti a žaloby do Bruselu:
Jako výtku nejen občanům, ale i ústavním činitelům nelze přijmout. Pokud představitele státu, tím je myšlena vláda, justice a zodpovědné instituce nereflektují na porušování zákonů, tak je naopak důležité nezůstat lhostejní k tomu, co se děje. Je pozoruhodné, že politici, přestože věděli, že regulované ceny energií jsou vyšší, než mohly pro občany (spotřebitelé) být, vůbec nic neudělali a ponechali tuto zátěž na občanech. Problematikou bezdůvodných vysokých cen energií se zabývala pouze SPD. Pokud se nepravosti Brusel nemá dovědět, tak nelze pochopit, proč jsme součástí EU. Pak je nejlepší z tohoto svazku vystoupit.

Politici nás ve svých projevech ujišťovali, že se máme dobře:
Jestli se máme dobře, průměrně, špatně, to můžeme posoudit jen my sami, jako svébytní občané této země. Politik má vytvářet podmínky pro to, abychom to mohli bez nadsázky a uzardění sami sdělit. Politik se občanům nemá plést do jejich životů a sdělovat jim, jak se mají. To již pak zavání ztrátou demokracie a směřováním k diktatuře.

Politici se zapomněli zmínit o odškodnění občanů, kteří byli státem poškozeni:
Jsou to politici, kteří jsou odpovědni za zákony, které mají tvořit ochranu občanů, nikoliv gaunerů a tunelářů. Systém odškodnění je nutné napravit a urychleně poškozené občany, firmy i zpětně odškodnit. Ať již je to v oblasti nesprávných úředních postupů, několikerý výklad-protiřečící si legislativy, v nezákonném trestním řízení, ztráty cti, poškození zdraví, materiální škody, ztráty bydlení v nezákonné privatizaci bytového fondu, několikrát uhrazené bydlení a nakonec o něj přijít (např. H-systém a další podvodné developerské projekty) a celé řady dalších poškození lidských práv a svobod.

Politici zapomněli, nebo úmyslně zamlčeli:
Že máme přes 800 tis. občanů v exekucích, do nichž se mnohdy dostali nikoliv vlastní vinou. Že na tomto byznysu lichvářských úroků zbohatlo několik jedinců a patří možná právě mezi miliardáře, zatímco se z obyčejného občana stává bezdomovec. Že tato lichva je ojedinělá v zemích EU, stejně jako ve všech civilizovaných zemích.

Znovu zazněla, dnes již fraška kolem obnovitelných zdrojů, fotovoltaik a miliardách, které budeme nesmyslně hradit ještě řadu let:
K tomu je nutno dodat, že tento folklór, který zavinili politici a v té době úředníci ERÚ je pouze pro občany, kteří to všechno platí. Ti, co to zavinili, tak na tomto „solárním tunelu“ vydělávají. Ve skutečnosti politici dělají pravý opak. Úředníci, kteří měli přímý vliv na stanovení vysokých výkupních cen pro fotovoltaiky, tak se vrátili zpět do vysokých funkcí na ERÚ. Politici (Sobotka, Babiš) je tam znovu dosadili a schválila se další podpora pro biometan, pod zástěrkou Bruselu, klimatických změn atd. S pře kompenzacemi u fotovoltaik (tj. stanovení podpory vyšší, než umožňoval zákon) se přes řadu upozornění (NKÚ, Vitásková, Brusel) nic neudálo a NSZ Pavel Zeman mlčí, přestože je podrobně informován, nejen o tomto problému.

Politici nesdělili, jak katastrofální je vymahatelnost práva a spravedlnosti, v jakém zbědovaném stavu se nachází státní zastupitelství:

Vymahatelnost práva a spravedlnosti je hodnocena jako jedna z nejhorších v zemích EU. Pokud není vymahatelnost práva a spravedlnosti pro všechny občany, živnostníky, podnikatele, firmy stejná, bez ohledu na původu, postavení, politické či jiné moci, tak nemůžeme očekávat důvěru občanů ve stát, v politiky, v justici. A to je špička ledovce našich problémů, ztráta důvěry občanů ve stát, že je skutečně ochrání. Nezastupitelný podíl na tomto stavu má státní zastupitelství. Přitom nejen na Slovensku, námi po všech stránkách nejbližší zemi, již začali rozkrývat a pojmenovávat zločinecký syndikát, který prorůstá právě až do nejvyšších pater spravedlnosti včetně účasti některých státních zástupců na tomto systému.

Rozpad státu probíhá v přímém přenosu a politici si nasadili růžové brýle a snaží se o to, abychom si růžové brýle nasadili také, abychom neviděli, v čem se potácíme. Neřekli nám zásadní problémy, které nás čekají a jak je budeme řešit. Populistické projevy, jak se máme dobře, jsme my starší zažili v dřívější době. V politice nám chybí skutečný politik s hlubokými znalostmi a srdcem pro lidi. Pevně věřím, že doposud mlčící většina si růžové brýle nenasadí, přestože zvýšení platů a důchodů je k tomu vybízí.

Nesmíme hledat nepřítele v každém, kdo má jiný názor. Mít jiný názor na stejnou věc, tomu se přece říká názorová pluralita, což je výsostná doména demokratické společnosti. Pevně věřím, že se mladí zapojí s větším zájmem o věci veřejné a podpoří tak směřování společnosti, nikoliv k podivným ziskům z dotací, které můžeme klidně nazvat systémem uplácení, ale k vytváření skutečných hodnot nejen materiálních, ale i duchovních.

Přeji nám všem, ať nový rok prožijeme ve zdraví, lásce, vzájemném porozumění, respektování odlišných názorů a bez válek.

Ing. Alena Vitásková je předsedkyně IAV

94 komentářů :

 1. "Je pozoruhodné, že politici, přestože věděli, že regulované ceny energií jsou vyšší, než mohly pro občany (spotřebitelé) být, vůbec nic neudělali a ponechali tuto zátěž na občanech. Problematikou bezdůvodných vysokých cen energií se zabývala pouze SPD." Nejen že nám ti politici lžou na každém kroku, oni nás nechají i úmyslně okrádat. Nalezou si do dozorčích rad a představenstev energetických společností, nakoupí si jejich akcie a poté nás nechají okrádat a přihrají si miliardy z našich peněženek do energetických společností, které mezitím ovládli.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne nechají úmyslně okrádat, ale úmyslně okrádají.

   Smazat
  2. V případě naší politické scény nelze už mluvit o inflaci, ale o ŽUMPĚ, kterou je třeba co nejdříve vyvézt. Ten smrad se už sotva dá vydržet.

   Smazat
  3. 12:35 plný souhlas, ale dodám, je nejvyšší čas se zabývat jak to provést. Mnoho lidí by se určitě přidalo, ale vymyslet nějaké spouštědlo.
   lada

   Smazat
  4. https://www.pokec24.cz/wp-content/uploads/2020/01/ods-1-756x567.jpg

   Smazat
  5. Jaká je inflace? Před 6 roky jsem šel nakupovat běžné zboží asi na dva sny za 250-300 Kč po 6 letech platím za totéž 450-500 Kč. Nakonec se dočtu, že inflace je 2,2% a údajně nyní přesáhla 3%. Když se dívám na ty čísla, mám pocit, že stát řídí "blbečci", kteří patří do škol, aby si doplnili vzdělání. Ovšem nesmí být ve třídě s inkluzí, tam se nenaučí nic.

   Smazat
  6. 12:35 Souhlas. Paní Vitásková souhlas. Už nám normálním občanům dokázali, že jsme v této zemi jen dopočtu a máme dovoleno je jednou za čas volit. Nesnáším revoluce a násílí, Nesnáším masový povik na Letné s mávátky. Zbyly mi jen volby, tak mi poraďtě koho volit. Vždyť i SPD měkne, už se taky zbydlilo za frkání koní v našem Parlamentu.

   Smazat
  7. Před pěti lety mne okradl podvodník.Policie peníze zajistila.Se soudem v Praze 4 jsem si psal a doplňoval požadované skoro pět let.Dorazil mne podvod soudní úřednice - poslala mi v dubnu obálku s dopisem datovaným v únoru, že se mám do 14 dnů přihlásit o náhradu, pochopitelně to nebylo možné, dovolání nikde není, o peníze jsem přišel, nejsem sám.

   Smazat
  8. baba je chytrá jako rádio nojo kamarádka kikiny klimatologa udělejte ji rovnou královnou a kikinu její poradkyní

   Smazat
 2. Právě v pravý čas se vrátil na NR také anonymní režim, kdo jej používá k hulvátství a sprostotě, nechtˇje po právu smazán, já mejla nemám a ani internetový bankovní účet a na stará kolena to měnit zatím nehodlám. Stačí že nás natlačí do očipování, pejskové to už mají spočítaný, no a pak nám vezmou peníze a jsme taky nahraný. K paní Vitáskové není co dodat, tato inteligentní, sympatická a rozumná osoba, má bohužel ve všem pravdu a kdo to nechápe je Jouda. Všem lidem dobré vůle v tomto roce mnoho dobrého a hlavně zdravíčko i pro to naše nemocné zdravotnictví, přeje rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 10:43 Vaše slova o paní Vitáskové tesat do kamene.
   Dovedl bych si ji představit jako premiérku.
   Bohužel pro ni je na tuto pozici moc čestná a ani nevím, zda by o to stála.

   Smazat
  3. Hlavně a především je třeba si povšimnout, že paní inženýrka Vitásková zcela po pravdě uvádí, že lichvářský systém v ČR je nejhorší v celé EU,že vymahatelnost práva a spravedlnosti je v katastrofálním stavu, státní zastupitelství jsou v katastrofálním stavu, a po této linii jsme opět nejhorší v celé EU. Zcela správně zmínila, že je nutné napravit systém odškodňování obětí justičních mafií i nesprávných úředních postupů, které jdou rovněž do desítek tisíců. Pochybuji, že se o to "systém" začne snažit, protože i ti mladí, kteří se nadrali do politiky, jsou z komunistických hnízd. Kde jsou ty dva miliony členů KSČ, jejich děti, jejich vnuci a pravnuci? Komunističtí aparátčíci zahnojili celou ČR po převleku, a paradoxně jedině oni ( a jejich děti,vnuci a pravnuci) vědí, že politika je sice svinstvo, ale také zdroj mohutných peněz a vlivu - dříve jdoucí ze SSSR - dnes z USA. Všechno je to v politice a ve státních trafikách s dotacemi apod. Ti, co zůstali v pozicích makáčů, a živí všechen ten švajneraj, jsou bývalí bezpartijní a jejich potomstvo. Kde je tedy "spravedlnost" a proč všichni, kteří se měli "za totáče" jak prasata v žitě ( a mají zas) na socializmus nadávají? A jsem rád, že zase na diskuzích vidím rudého dědečka.

   Smazat
  4. "Rudý blázen" na rozdíl od 10:50 zřejmě slyšel o tendencích zrušit hotovost.

   Smazat
  5. 13,19
   Revidovat systém odškodňování justičních omylů je na nic. Odškodnění půjde z našich daní a v takovém případě platí, že z cizího krev neteče.
   Je třeba postihovat konkrétní osoby za konkrétní činy. V případě soudců zvážit při opakování "omylů" zrušení funkce, v extrémních případech i trestní stíhání a náhradu škody. Z vlastního.
   I ten poslední metař ručí za škodu způsobenou svému zaměstnavateli. Buď si musí udělat pojistku na blbost, nebo má smůlu a do konce života je z něj žebrák. Jenom státních zaměstnanců a politiků se to tak nějak nechce dotknout. Prodrbou miliardy a vesele se nám smějí do kamery, jací jsme ale debilové. A mají pravdu. Nechat si třicet let beztrestně srát na hlavu, to si nechá líbit skutečně jenom debil.

   Smazat
  6. Myslí úvahy o zrušení hotovosti,když nechápeš tak neřvi,pitomo.

   Smazat
  7. Vážení diskutující od 13.19, je třeba si uvědomit kolik let byl vámi kritizovaný systém budován ? Havlem zavedený poměrný systém, kdy koaliční strany mají často protichůdné požadavky a musí se hledat kompromis, nemůže nikdy vést k úplnému a pokud možno rychlému napravení. Jen uvědomění občanů a co největší účast ve volbách může pomoci k tomu, aby lidé schopní a chytří se dostali k moci, ale zároveň musí být charaktérní, ne hraboši pod sebe. A paní Vitásková by mohla svými názory k uvědomění občanů přispět, musí být ovšem objektivní a brát v úvahu koalici, kdy jedna strana, jak už jsem předeslal, nemůže splnit vše co by chtěla, vždyť už jenom to jak byli někteří vyžírkové odstraněni od kradení je částečný úspěch. Proto dnes tak žalují milionochvilkově demonstrují!!!!!!

   Smazat
  8. Paní Vitáskové přeji do Nového roku hodně štěstí a pevné zdraví. Velice si Vás vážím.

   Smazat
 3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 4. Rozdělování společnosti není vinou špatných politiků, je vinou špatného společenského systému.

  OdpovědětSmazat
 5. 10:49 A jaký je ten spravedlivý systém? Nemyslíte ten odporný, vražedný před r. 89!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10.53 Za Husáka tu někoho vraždili ? Za Husáka jsme tu žili v pohodě ! Kapitalisti stát zničili , rozkradli , zadlužili , jsme jen německá kolonie a muslimové přibývají !

   Smazat
  2. 10:53
   Samozřejmě, že ne. Ten nový, spravedlivý systém se jmenuje demokracie. Jen, prosím nepište, že je tu už přítomen. Je tu kapitalismus a tam kde je on je vyloučena demokracie.

   Smazat
  3. Prosím tě, přestaň ukazovat, že jsi hlupák.

   Smazat
  4. 11:26 Máte pravdu za vašeho Husáka se tolik nezabíjelo, jen nějakej Vonka a pár dalších pol. vězňu zemřelo v kriminálech, za jiné názory zavíral Husák stovky lidí. Ale co taková 50 léta soudruhu, tam jste zabíjeli i ty co vás nikdy neopustili, pan Slánský! Německá molonie nejsme, jen mužeme Němcum děkovat za záchranu načí zbídačené ekonomiky př. r.89 a o muslimanech v Liberci a okolí nic nevím!


   11:28 Demokracie a kapitál jdou ruku v ruce, na tom je vše postavené.Tolik demokracie kolik jí dnes u nás je nikdy nebylo, jenom to, že mužete psát ty vaše žgryndy je toho dukazem.

   Smazat
  5. 11:26 - Kapitalisti stát zničili , rozkradli , zadlužili , jsme jen německá kolonie a muslimové přibývají !

   Tak jest jen nutno dodat - za vydatné pomoci bezobratlých politiků a na ně navázaných křišťálově čistých podnikatelů- anebo naopak?

   Smazat
  6. Odpornej a sprostej jsi především ty "Unknown" 10.53, a kdybys mohl být i vražedný, asi by ti to nedalo moc přemáhání. Jenom sprostě nadáváš a urážíš ostatní. Kdy se zmíníš o tom, že USA jsou nejodpornější zločinci na světě, dlouhou řadu let zabíjí lidi po celém světě, i v zemích, do nichž je jim úplný prdlajs jak jsou drzí, a dokonce začali zabíjet ze vzduchu, jaký je to dobytek. Ženou svět do války, protože jsou nasraní, že jim nic nevychází - Trump a nejen on má stejné duševní kvality jako ten psychopat, který nejprve postřílel nemocné pacienty v čekárně nemocnice a pak teprve sebe. Taky je to zmrd a zmetek, který spolu se zánikem desperátské sprosté stoky USA ( které nenávidí snad už celý svět) se snaží zničit všecko, co se dá. Možná zničí i tebe. Kam zalezeš, až ti budou padat šrapnely ze vzduchu na palici?

   Smazat
  7. 11.40 Za názor tu nikoho nezavírali , pouze za konkretní činy ! Za 1. republiky zavraždili četníci skoro 200 hladových demonstrantů , Havlem propuštění trestanci zavraždili také skoro 200 lidí ! Kolik těch politických vězňů v 89. roce bylo ? Dnes je stát rozkradený , zadlužený , skoro nic už tu Čechům nepatří , školství , zemědělství zničené , místo průmyslu cizí montovny , muslimové přibývají !

   Smazat
  8. Ona už totiž reálně neexistuje Česká republika. Nyní zde máme protektorát Čezko, Morácko a Slezsko se dvěma protektory - USA a EU. A co se týká demokracie v protektorátu, tu charakterizuje citát J.V. Stalina: „ Myslel jsem si, že demokracie je vláda lidu. Americký prezident Franklin D. Roosevelt mi vysvětlil, že demokracie je vláda amerického lidu.“

   Smazat
  9. 11:40 Ještě dalších 30 let a budete komoušům vyčítat i 27 popravených Českých pánů. Mám kliku, v PO, ani SSM jsem nestačil být, čáp to nestihnul. Kde žijete nevím, já žiji ve vykradené zemi, kde se za 30 let nestačily postavit ani byty, ani dálnice a reálné příjmy se evropským neblíží a důchody naopak. Máte-li chuť agitovat, tak běžte na Letnou.

   Smazat
  10. 21:17
   Docela beru, my starší jsme posilali do ... ,nebo do lamprány na nádraží, ale posílat na Letnou je lepší.

   Smazat
 6. Uvítal bych v tomto článku jména těch,kterým platíme z našich a státních kapec ročně cca 40 miliard za fotovoltaický podvod.Proč ta jména ten, kdo je zná nezveřejní.Jistě by to zajímalo hodně občanů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vy jste asi velmi naivní a neinformovaný jedinec, vždyť i ty FVE představují penězovod z Česka, když ty největší vlastní zahraniční firmy. To je stejné jako byste chtěl stíhat Bakalu za OKD, ten je také nedotknutelný bílý kůň :-)

   Smazat
  2. Nejde to zjistit. Fotovoltaické elektrárny (FVE) jsou vesměs akciové společnosti a politici před spuštěním akce FVE schválili možnost vlastnit akcie na doručitele, ne tedy jen akcie na jméno. U akcie na doručitele nikdy nevíte, kdo ji vlastní. A těchto akcií na doručitele mají politici habaděj.

   Smazat
 7. Paní Vitásková píše o energetice, tak sem následující zpráva pasuje také (mj. proto, že to čeká i Česko): "V jaderné elektrárně na jihu Ukrajiny byl nouzově odstaven jeden energetický blok. Mimořádná událost nastala poté, co byl tento blok jako první na Ukrajině převeden na ostrý provoz s využitím jaderného paliva americké firmy Westinghouse.
  Nastalo to, co se stát muselo. Na počátku ukrajinský regulátor z čistě politických důvodů poprvé schválil přechod jednoho z bloků ukrajinské jaderné elektrárny na plný provoz s využitím (dražšího) jaderného paliva od Westinghouse. Americké palivo je pro ukrajinské jaderné elektrárny s reaktory sovětského původu technologicky nevhodné.
  Následovalo nevyhnutelné pokračování tohoto smutného příběhu: na třetím energetickém bloku Jihoukrajinské jaderné elektrárny nastala nouzová situace. Pokud by blok skutečně explodoval, celá jižní Ukrajina by následovala osud okolí radioaktivního Černobylu, a došlo by také na ruský Krym." P.S.: jinými slovy to znamená, že Ukrajina opět disponuje jadernými zbraněmi dodanými z USA :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Česko už ten zmetek od Westinghouse testovalo a ČEZ měl dost silné slovo, aby to stopnul. Takové štěstí už mít nebude (ČEZu hrozí privatizace) a Babiš bude donucen vybudovat českou Fukushimu také od Westinghouse :-)

   Smazat
  2. 12:13 Před rokem jsem viděl na netu článek o hromadných odchodech personálu z ukrajinských jaderných elektráren, kteří se právě tohoto paliva obávali. Nikdo by nechtěl hasit další Černobyl.

   Smazat
 8. Navrhuji zvýšit výpalné pro ČT o tři koruny měsíčně. Za ty peníze ať ČT nakoupí pro své zaměstnance a převážnou většinu hostů rolničky, které si budou muset povinně nasazovat při svých veřejných vystoupeních.

  OdpovědětSmazat
 9. 12:09 - Máte pravdu. Všichni to vědí ale ti ,co by mohli, s tím nic nedělají a dokud budou moci, tak neudělají. Jak se říká " kapři si rybník nevypustí",
  "potápěč si nepřeřízne vzduchovou hadici", "rybář si sám sobě neroztrhá sítě" atd.

  OdpovědětSmazat
 10. Paní Vitásková je taková hvězda nad Betlémem.Také ukázala,že se něco narodilo a pak museli prchat před mocnými.U nás se narodili lotři a kmotři cucající z energentiky,zadupáním zemědělské politiky dovážíme odpad Evropy.Máme se někteří dobře.

  OdpovědětSmazat
 11. Paní Vitásková sundala propagandistům růžové brýle a odhalila pravdu jak to u nás je.

  OdpovědětSmazat
 12. Také jsem rád, že se na NR vrátil anonymní systém, protože příspěvky pod nesmyslnými přezdívkami jako Kostěj Nesmrtelný,apod.jsou též anonymní - takže se nezměnilo nic, až na to, že sdělení názoru je složitější. Ani se nepovedlo odstranit z diskuzí to čuně, které pod přezdívkou Unknown zase jen sprostě nadává ostatním a uráží. Neustále běsní nenávistí na Rusko, proklamuje jakési údajné "zabíjení" lidí za socializmu, ale že USA už dlouhodobě a stále sprostě vraždí statisíce lidí po celém světě a zabíjí je už i ze vzduchu jak komáry, to ho nevzrušuje. Důkaz, že se jedná o psychopata. Nejde mu o skutečnost, jen o sprosté nadávky a urážky. Jo - a náš diskuzní kámoš Honolulu už zase operuje na Novinkách pod jménem Jiří Večerek-Florida, a opět pěje oslavné ódy na sprosté vrahy USA - jako obvykle, a tady se dušoval, že s Jiřím Večerkem nemá nic společného. Hloupý, směšný lhář - jakmile zjistí, že na NR opět lze diskutovat anonymně, bude sem denně lézt pod různými přezdívkami. A další spousta novinkářů. A taky ti oplzlí sprosťáci, jejichž názorem jsou jenom sprosté a oplzlé nadávky. Jediné, co by mělo fungovat hned - okamžité odstranění sprostot, jakmile na diskuze naběhnou, jako to praktikují na Novinkách. I ty obrázky, i ty příšerné křečové žíly, které mám u článků NR každý den - jsou lepší, než předchozí systém Kostějů Nesmrtelných a různých Kozinů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:08 Ale no tak. Na velkou se chodí na záchod, kdo tu má po tobě ten trus pořád splachovat. Jeden o koze, druhý o voze, ale o čem ty? Něco k tématu by nebylo?? Ty už přes ty křečové žíly ani nevidíš na psaný text.

   Smazat
  2. 13:08 Á pán bude asi od BIS ví zcela, čí je jaký systém. On si pro jistotu vzal od ždibec, aby nikoho neurazil a hraje si na arbitra. Na co ty neziskovky všechno nepřijdou, stráví u toho celé dopoledne a samotné sdělení je v poslední větě. Prostě je na huntě z toho, že všichhni nejsou odvařeni z toho JEHO "systému" .

   Smazat
  3. A proč ty výpady proti mně ty čuně jedno sprostý? Kdo má splachovat po tobě? Tebe neodradila ani změna systému diskuzí, jen anonym jsi nahradil svojí Kostějoblbostí - tak akorát zavři sprostou tlamu. Já jsem se jen zmínil, že jsem rád za návrat původní formace, protože "Kostějové" anonymitu nevyřešili, tím pádem z diskuzí nezmizeli ani ti hnusáci z novinek, kteří svoji sprostotu už začali přehánět. Opakuji -drž tlamu a hleď si svého, i ty žvaň o voze - taky s tím míváš problémy. Doufám, že "nesmrtelný" je jen nadsázka, a ve skutečnosti jsi smrtelnej, psychopat, diskutující za všech okolností, každý den. Jediná aktivita - dřepět u PC. Měj se úžasně.

   Smazat
  4. Asi jsem se nějak dotkl diskuzních psychopatů? Ještě někdo se do mně bude navážet? Bude to celá obvyklá diskuzní smečka, kterou od žvanění neodradí vůbec nic? Jak vidíte, mně změna systému diskuzí od diskutování odradila - nemíním se nikam zahlašovat a přihlašovat, a opakuji - nic to nezměnilo. Snad mělo změnit, ale nezměnilo, a nejspíš i redakce si toho všimla, že pouze diskutujících je podstatně méně - denně ti samí a pořád dokola. Jen a jedině nuda. Vaše výpady nechápu - asi jste unaveni - jděte si dát šlofíka.

   Smazat
  5. 13:08
   Těch unknownů
   je tady několik druhů, ten neslušný je zapšklý dědek,
   nadávající na vše kolem, nejvíce jej vytáčí nějaký článek, nebo zmíňka o současném Rusku.
   Leze sem každý den,
   vlastně přichází na šichtu, pravděpodobně žije opuštěn, protože si neumím představit, že by to s ním nějaká baba vydržela, pokud ano,tak s ním zažívá domácí peklo.
   Za svůj malý důchod dává vinu režimu, komoušům
   nemůže zapomenout, že kolem nich prdelkoval a vyvěšoval vlajky jako ostatní, aby jej domovní důvěrník neprásknul.
   A také jistě chodil k volbám, stejně jako těch 99.8 %
   zbabělých ovcí...
   Je vytrvalý, svou frustraci musí nějak vybít a tady našel prostor, kde může nasírat ostatní.
   Je mi ho vlastně líto...

   Smazat
  6. testuji Anonymní přihlášení

   Smazat
  7. 13:47

   Mně ho líto není. Naopak mu to přeji a těším se z každého jeho záchvatu vzteku :-)

   Smazat
  8. Kostěji, co myslíte, je 13:32 přirozený Dodo, nebo absolvent inkluzního školství? Ono se to takhle z voleje nepozná. Moc jsem se bavil jak se čílil nad vaším nickem. To byl panečku orgasmus! Jo, když jsem u toho. Že zdravím Marju Morevnu a Princeznu žabku.

   Smazat
  9. 13:47 A co ty, hrdinný smrkolo, ty bys nepatřil k oněm 99,8 % chodících k volbám? Jestli si to o sobě vážně myslíš, tak jsi k tomu smrkáči navíc ještě idiot.

   Smazat
  10. 13:32 Ale jdi ty prďolo. To je výron jak od Jandy. Přikazuješ, nařizuješ, nadáváš. Pokud chceš s někým chodit, tak si napiš Jandovi, třeba ti někoho dohodí a nehuč tu do někoho, kdo o ten tvůj nemytý trup nestojí. Snad to pochopíš a půjdeš s tou svou inzercí jinam.

   Smazat
  11. 13:32 Cesty páně jsou nevyzpytatelné, ač sám anonymní, brojí proti jiným anonymům. Další tepač morálky, stejně zbytečnej jako vyžvejkaná pepermintka,přičemž ta byla, alespoň chvilku, k něčemu. Tak spusť, kamaráde, ten gramofon.

   Smazat
 13. V textu paní Vitáskové,které si vážím postrádám jména stávajících a bývalých zlodějů těch,kterým z našich a státních v podstatě zase našich daní platíme a budeme platit ročně cca 40 miliard Kč z neuvěřitelného fotovoltaického podvodu.Jistě by zveřejnění těchto jmen potěšilo nemálo občanů.
  Z faktu,že nikdo neměl zatím odvahu tato jména zveřejnit je zřejmé,že na tomto podvodu stále profitují mnozí stávající a bývalí tzv. poslanci a senátoři.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. že by i Kalda ?

   Smazat
  2. 14:09 Vy jste jak obehraná gramodeska. Přece vám to snad jasně vysvětlil dřívější příspěvek ve 12:09

   Smazat
  3. 14:09
   Pane, nebuďte bláhový, jména by vám nic neřekla. Jsou to jen příjmení bílých koníků, kteří nosí miliony v igelitových taškách svým pánečekům.

   Smazat
 14. K tomu hajlování. Nemusíte hajlovat, nemusíte mávat podobiznou Hitlera, aby se naše složky činné v trestním řízení probudily k životu.
  Nedávno jsem letmo zaslechl, že byl pravomocně odsouzen člověk, který prodával knihy Mein Kampf. Nic proti ničemu. I tak lze vysvětlit šíření nacismu. Na druhou stranu se tady Novotný snaží postavit pomník masovým vrahům a pomahačům autora jmenovaného díla a nic. Skutečně, už je to tady do nebe volající.
  Na divokém západě prý špatné soudce vyváleli v dehtu a peří, v extrémních případech je i pověsili vedle těch, které měli soudit. Skutečně nevím, zda pomalu nenadešel čas uvažovat o něčem podobném u Bradáčové, Zemana a mnohých dalších.

  OdpovědětSmazat
 15. Máte plnou pravdu, paní Vitásková. Jak je možné domoci se spravedlnosti, když mnozí soudci jsou napojeni na organizovaný zločin a sami se jak lumpové chovají.
  Policii a státní zástupce jakoby nebavilo trestnou činnost vyšetřovat a trestat.

  OdpovědětSmazat
 16. Mám velikou prosbu, nereagujte na hulvátské poznámky. Autoři těchto poznámek jsou ve svém živlu, který nemá konce.
  emeritní kapitán

  OdpovědětSmazat
 17. Konečně máme co jsme chtěli. Už nám nikdo nic nediktuje, demokraticky zvolení i nevolení správci státu pohrdají korupcí, dbají o veřejné blaho a nic je neučiní šťastnějšími, než dobře odvedená práce. Lid tu vší nezištnou snahu s pohnutím sleduje v němém úžasu, spokojeností a štěstím jen kvete. V rozzářených očích mladých jako starých lze číst společné a bezvýhradné zvolání: Stálo to za to!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak dokonale bych to napsat nedokázal,směji se a tleskám,Oldo.

   Smazat
  2. Ano, tak nějak bude vypadat 17. listopad 2089

   Smazat
 18. Paní Vitásková má určitě v mnohém pravdu, ale ona si myslí, že nás zachrání nějací mladí.To asi myslí ty,co volí piráty,řvou s Minářem,nebo demonstrují o vyučování.Svatá prostoto.

  OdpovědětSmazat
 19. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co jsem říkal? Jiří Večerek Florida jakmile zjistil, že se na diskuze k NR vrátil anonymní systém, opět zde bude denně opruzovat, a urážet. Zatím opět lezl na Novinky pod svým jménem, tady bude opět opruzovat jako Honolulu. Ten člověk je opravdu nemocnej, psychopat, nezmar, vytrvalá veš, trvale zakousnutá na NR. Nemůže bez svého žvanění vůbec žít. Zbavili jsme se tohohle všiska asi tak na měsíc, tak teď už to začne znova. A začalo.

   Smazat
  2. Nežvaň rusáku! Nick honolulu je Vlastenec, rasista, aktivní člen KKK! Kdyby tě ty kremelská židobolševická filcko vopejzaná spatřil - na kilák - dva, tě složí svou winchestrovkou jak škodnou! Teda proč jak, viď? Však už brzy to bude povolený i u nás ...

   Smazat
 20. http://www.skrytapravda.cz/domaci/2765-televizni-poplatky-a-hamacek-na-pokraji-kolapsu-bez-vlivu-cssd-na-ceskou-televizi-koncime
  https://www.hoppner.cz/lze-si-u-nas-objednat-odsouzeni-za-vrazdu-hluboky-stat-brani-sve-hradby-valka-znalcu-o-kauzu-kramny-poprava-dvou-neposlusnych-bez-dukazu-a-svedku-exkluzivni-rozhovor-s-popr/

  OdpovědětSmazat
 21. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vypadni ty hnusnej americkej hajzle zas na Novinky - Jiří Večerku -Florida - lezl jsi tam znova - ne? Celou dobu co jsi sem nemohl jsi tam znova lezl a teď zase lezeš sem? Americkej sajrajt zabíjí lidi po celém světě ze vzduchu a ty mizernej zmetku denně lezeš nadávat nám na náš český web! Fuj - je to země plná hnusáků!

   Smazat
  2. 17:51 Večerek je liberál, volič globalistů! Nick honolulu je Vlastenec, rasista, aktivní člen KKK! Kdyby tě ty smrade z kremelský zengrúny ucejtil - na kilák - dva, tak tě vysprejuje svým anti-putler deodorantem značky SKUNK APE*)!

   *) Jedná se o vysoce účinný speciální sprej proti putlerpšoukům a jinýmu komoušskýmu svinstvu ...

   Smazat
 22. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zmiz z diskuzí ty sprostá americká obludo! Tvůj prezident, ta odporná svině, zabíjí lidi po světě ze vzduchu, a ty nám lezeš nadávat? On nás vtahuje do války, a ty tady budeš vopruzovat? Styď se za to, že žiješ v nejodpornější státní stoce na světě. Vrazi a zabijáci!

   Smazat
  2. 17:53 Nežvaň rusáku! Nick honolulu je Vlastenec, rasista, aktivní člen KKK! Kdyby tě ty kremelská židobolševická filcko vopejzaná spatřil - na kilák - dva, tě složí svou winchestrovkou jak škodnou! Teda proč jak, viď? Však už brzy to bude povolený i u nás ...

   Smazat
 23. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty sprostá mrcho - váš odpornej prezident zabíjí lidi ze vzduchu po celém světě, a vtahuje svět do války, a ty tady žvatláš ty svoje přiblblý ptákoviny? Neber si Kreml vůbec do svojí sprostý americký huby a do hloubi duše se styď za svýho prezidenta, je to sprostý vrah!

   Smazat
  2. Je nám všem jasné jak tenhlencten kremelskej gauner skončí! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/EkGqBuz.jpg

   Smazat
 24. A KDO VE VEDOUCÍCH POZICÍCH U NÁS ŘÍKÁ PRAVDU? Pubertokrati a milionoví kratochvílové pro kapitalistickou totalitu bojují proti gerontokratům a kdo tedy vůbec u nás by mohl vládnout? Kdo má nejmenší potenciál krást a krást z majetku státu a občanů, kdo předváděl po 30 roků znovubudování kapitalismu tento sportovní výkon na zlatou? Kdo je odpovědný za rozkradení majetku státu a občanů za více než 10 bilionů Kč, kdo je vinen za zadlužení státu a občanů takřka 5 biliony Kč? Kdy,kdo byl odsouzen za Krejčířinu, Kožeňáctví... Proč jsou naše soudy pro tyto machry pro legraci? Proč důvěra občanů v právo a spravedlnost je v totálním mínusu? Proč u nás lživá propaganda přerostla vše, co znali ti starší z dob nacismu a protektorátu?
  Paní Vitáskové si vážím, ale proč si stýskáme na udavačství za tzv. socíku a nemělo by nám vadit ještě horší svojí smyšleností a záludností, podvodnictvím dnes??? Není vlastně mnohé udavačství u nás formou terorismu? A že se to v řadách politiků a jejich přisluhovačů udavači hemží, nemusíme pochybovat, ostatně někteří se k tomu hrdě hlásí. Je jistě paradoxní, že nám předhazují udavači Babiše za to, že za socíku udával zloděje socialistického majetku - tedy státního, občanů. Právě ti, co sami měli lví podíl na výše uvedených vytunelovaných 10 bilionech.... Pokud jsem rozčílil některého čtenáře, je to proto, že je to on, kdo se bojí o svůj nakradený majetek, musím ho uklidnit, nebyl jsem členem KSČ, ale proto nemusím být slepý a hluchý a navíc blbý dnes, když jsem nebyl slepý a hluchý tehdy!

  OdpovědětSmazat
 25. Volitelná je JENOM SPD.
  Možná i z Trikolory se vyklube slušná strana,ale je to zatím rychlokvaška a nač riskovat.
  SPD přežila i vlastní rozklad, ještě jí to posílilo,na politické scéně je už nějaký ten pátek,volba je jasná.
  Šokující tajemství Václava Havla a sametové revoluce! Skutečný hrdina Charty 77 vypráví! https://www.youtube.com/watch?v=qoFnjqSpEdQ
  Švarcenberkova temná minulost https://www.youtube.com/watch?v=AeRqzXotZLY&feature=youtu.be

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. SPD je volitelná stejně jako Zeman, jen jako menší zlo. To jsme s tou demokraturou dopadli.

   Smazat
  2. 21:14
   SPD nelze porovnávat s prezidentem Zemanem, kterému je možné i něco vytknout. Rozhodně SPD není zlem, ale hnutím, které v potřebné síle může mnohé zachránit, a prozatím v parlamentu prosazuje to, co proklamuje.

   Smazat
 26. Jestli bude pani Vitaskova kandidovat na prezidenta...volim ji....Budeme mit inteligentnejsi zenu nez Slovaci

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Raději bych ji viděl jako premiérku.

   Smazat
  2. "Komu čest, tomu čest". Paní Vitásková je jistě obdivuhodná svým odporem ke zvůli tzv. spravedlnosti a je asi i dost vyčerpaná. Jako premiérku bych viděl rád paní Schillerovou, která odzbrojuje již svým klidem. Ten vždy je nezbytný pro rozumná rozhodnutí. Jsem muž a vím, že se mnoho domýšlivých mužů bude cítit "zneuctěno", ale je to marné, doba si žádá, aby si šli muži schladit hlavy a mnozí doplnit vzdělání. A to máme velkou kliku, že máme Babiše a Zemana. Dovedete si představit třeba Kalouse, to by bylo jako těch 49 Kč přídavku pro důchodce. Bohužel iracionalita mává dnes celou tzv. pseudodemokratickou pravicí, ANI NEJDE O TO, JAK POSKAKUJÍ PRO KAPITÁL, ALE ŽE I PRO TEN KAPITÁL POSKAKUJÍ BLBĚ! Babiš je samozřejmě proto, že je oligarcha, jakýmsi zjevením, když vystoupí na politickou scénu se sociálním programem, na který si netroufli ani soc. dem. ani lidovci (leda žvaněním). Takže ze závisti ho trestají obě uvedené partaje a navíc samozřejmě diktatura kapitálu - opustil ji a musí padnout, o to se musí postarat poskoci co se skrývají za tou slepou s úchylnými váhami. A že nemusím souhlasit ve všem s Babišem ještě neznamená, že ho musím tlouct hlava nehlava smyšlenými kauzami ala čapí hnízdo. Kdy si zvykneme, že pokud chceme špetku demokracie, musíme připustit dvě špetky diskuse! Ale diskuse - ti co píší komentáře by měli mít za povinnost, uvést v plném znění zprávu, kterou komentují. Pak by ty idiotské poznámky na Babiše a Zemana splaskly jako přefouknutý balonek. Tak tedy NE komentátorským žvanilům bez podkladové zprávy!!!

   Smazat
 27. Prof. Dvoraku, vsimnete si prosim , ze reakce na moje VELMI SLUSNE - ZDURAZNUJI - prispevky, je zamerne negativni, aby byla znicena, nase vzajemna konstruktivni komunikace !

  HURVINCI ! Vy nedochudcata, mentalne opozdena ! Ja nejsem JIRI VECEREK a na Novinkach jsem nikdy nebyl. Ja nechodim tam, kde je registrace. Uz jsem zde vysvetlil duvod, ale vy neumite cist, tak stale kdakate to stejne !
  KWAK, KWAK, zde na N.R., je to stejne jako mezi papousky na Sanibelu. (Sanibel je zdejsi ostrov - nebyt vasi neschopnosti cist, tak bych to nemusel psat !)

  Mimo to , sprostarny jsou zde zakazane a vy stale porusujete zakaz ! Neni divu, ze Dvorak kvuli tomu utika do Belehradu, nebo do Moskvy.

  Co se tyce atentatu na Iranskeho generala , rad vam to vysvetlim, po vasem vzestupu vasi osobni inteligence !
  Ted to neni mozne, nebot to bude smazano !
  NICK HONOLULU - prikladny gentleman, slusneho vyjadrovani a podle predpisu !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zalez prase sprostý americký a styď se za svoje lezení na český web. Co nám máš co nadávat hurvínků ty hnusnej magore! Tvůj prezident je sprostej vrah a ty jsi sprostej starej všivák. Odpal zas na Novinky Jiří Večerku - Florida. I tam jsi zase zkoušel znovu lézt a velebit USA, ale jak jsi vyslídil, že lze znovu psát na NR, budeš zase tady otravovat každý den?

   Smazat
  2. Opět tato osoba hrubě uráží a zesměšňuje český národ!Ať se nediví, že tyto prostoduché a urážlivé příspěvky neslušného negentlemana budou opět mazány!

   Smazat
  3. Hurvinci, vy Neandrtalci !
   Redakce jasne zakazala diskutovat NEslusne.
   Tak se snazte o vyjadrovani podle prikladneho gentlemana - me NICKA HONOLULU !

   Smazat
 28. Vítej Lulu, kde jsi zanechal Radostu ?

  OdpovědětSmazat
 29. https://beforeitsnews.com/v3/police-state/2019/5383.html
  Poté, co byla americká expanzivní vojenská říše kooptována chamtivými dodavateli obrany, zkorumpovanými politiky a nekompetentními vládními činiteli, krvácí ze země suchou rychlostí více než 15 miliard dolarů měsíčně (nebo 20 milionů dolarů za hodinu) - a to je přesně to, co vláda utrácí za zahraniční války. Odhodlání americké vojenské říše hlídat zbytek světa vedlo k tomu, že více než 1,3 milionu amerických jednotek bylo umístěno na zhruba 1000 vojenských základnách ve více než 150 zemích po celém světě. To nezahrnuje počet soukromých dodavatelů, kteří tahají statné platy na náklady daňových poplatníků.Nechali jsme vládní zlo, jeho zneužívání, mocenské drapáky, brutalitu, zlost, nelidskosti, nemorálnost, chamtivost, korupci, zhýrání a tyranii příliš dlouho. Blížíme se k zúčtování.
  Declass středa Trump atentát zmařen.
  https://beforeitsnews.com/v3/blogging-citizen-journalism/2019/2630552.html

  OdpovědětSmazat
 30. 22:32 - TO JE VSEM, kdo zde ziji jasne, uz od
  cervence 2015 !
  To , ze je zde valka mezi mezi agresivni levici a
  Trumpovci !
  Z pristich dnu nemame vubec zadny strach ! Je nam dobre a bude jeste lepe !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 31. Hurvini - vy prirodou osizena nedochudcata ! Smirte se s velikosti meho intelektu a prestante neslusne nadavat a rozcilovat se !
  Kvuli vasim moralnim "kvalitam", budete sezobnuti (anexovani) Nemeckem nebo Polskem....
  Kdybych vas neznal, tak bych se snazil tomu nejak zabranit,
  ale po dukladne analyze vasich hodnot, to tem NEMCOURUM preji jako prujem.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 32. Honolulu, tak tys tady teda chyběl. Abych pravdu řekl ty mě ale vůbec nevadíš a docela tě chápu. Něco ti tady vadilo, někdo ti možná, asi komunisti, ublížil a tak jsi zdrhnul, naše tehdejší školství produkovalo kvalitní materiál a uplatnit se ve světě asi nebyl takový problém. Teď se ti ale masívně stýská a tak hledáš kontakt, ale ty jseš něco lepšího, jseš světák, my jsme houpí zápecníci a tudíž je dobré nás hlupáčky poučit o tom jak to ve světě chodí. No a to je právě ten tvůj problém, nikdo tady na takový kecy není zvědavej a tak se nediv že přitahuješ negativní energii a to není radno podceňovat. Přeji ti hodně zdraví v novém roce, klid v duši a mírové nebe nad hlavou. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 33. Dědo, asi většina z nás, když vidí podpis Lulu, tak to stejně nečte. Podobně se to asi stalo s Radostou a ten to už vzdal.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.