Reklama

sobota 11. ledna 2020

Jan Keller vystihl informační hodnotu diskuzí na zásadní témata v Evropském parlamentu

11. 1. 2020 Parlamentní listy (vybrán zlomek rozhovoru)
Jakou cestou by se měla ubírat vláda při tvorbě dlouhodobé strategie rozvoje? Neustále se hovoří o Průmyslu 4.0, je tedy klíčové investovat do vzdělávací soustavy? Co infrastruktura? Lze již dnes předpovídat nějaké trendy budoucnosti? 

To je hodně otázek a každá z nich by vyžadovala odpověď v rozsahu jedné knížky. Takže jenom k té slavné „Revoluci 4.0“. Zúčastnil jsem se v Bruselu řady jednání na toto téma a nikdo z řečníků neprozradil nikdy vůbec nic.

Všichni říkali různými slovy totéž: Bude to obrovská změna, kdo se přizpůsobí nejdříve, vydělá na ní nejvíce, ale nakonec stejně vydělají všichni, snad jen s výjimkou těch, kdo prodělají. Jako sociolog vám mohu jenom říci, že to přesně odpovídá diskurzu modernity. V něm se totiž automaticky předpokládá, že každá změna je vždy změnou k lepšímu, a dále se předpokládá, že změny přicházejí s přírodní nutností a úkolem člověka je snažit se jim co nejrychleji přizpůsobovat, jinak na to doplatí. Je to takový Charles Darwin stříknutý naivním progresivismem nové levice. Pokud si tento slovník osvojíte, budete politicky neobyčejně úspěšní bez ohledu na to, máte-li třeba jen elementární vědomosti o tom, o čem se zrovna mluví.

Pozn. red. I. Davida: Je to přesně tak, jak řekl Jan Keller. Naprostá většina funkcionářů ať už z Evropské komise nebo z Evropského parlamentu planě žvaní způsobem, který je u nás nezvyklý, protože podobný pokus by vedl k naprostému zesměšnění řečníka. V Evropském parlamentu je to normální, čím výše postavený/á, tím hůře. Podobné je to s mnohastránkovými texty. Nemám, dostatečnou zkušenost, abych si troufl odhadnout, jaký je podíl těch, kteří prázdnotu vůbec nerozpoznají. Obávám se, že je vysoký, zejména ve frakci Zelených a ve Výboru pro životní prostředí, kde převládá naivní přesvědčení nad schopností kritického úsudku. Proto například budoucí vývoj "Zeleného údělu" lze odhadovat spíše z čtení mezi řádky. Teprve během letošního roku se o něco více dozvíme z toho, co na nás přichystali. Všichni si mají nejdříve zvyknout, že "Zelený úděl" je hotová věc, prostě úděl, a následně se teprve ukáže, co to je. Měli bychom "úděly" odmítnout. Bohužel je pátá kolona silnější než její oponenti. Myslím, že je to nejen součást strategie, ale i neschopnost. Schvalují se zamlžené záměry, pak přijdou nařízení. Není to k smíchu, je to strašné, protože tito lidé, kteří nechtějí, aby se vědělo, nebo sami nevědí, rozhodují o osudech obyvatel Evropské unie. Dál to bude jenom horší.
40 komentářů :

 1. Hele za ty prachy budu žvanit do Aleluja, až se budou hory zelenat. Prý se tam už zdraví né "dobrý den", ale "dobrý každý den", jak by né, za ty prachy. Ale nejvíc mě vadí ti šmejdi, kteří se nechají nějakou stranou nominovat a pak ji zradí. Takovej jeden byl plešatej, už ani nevím jak se jmenoval a ani mi nestojí za to abych jméno toho podrazáka hledal. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dědo, prachy nejsou všechno. Doktor David aspoň s generálem vzdorují, dávají o sobě vědět a před námi odhalují, jak to v Bruseli chodí. Netají se tím, že EU je protinárodní kolonialistický projekt a že bychom z ní měli okamžitě vystoupit. Ale tohle než českému lidu dojde, to bude doba!

   Smazat
  2. Námi zvolení nynějši zastupci doposud nechtěji sdělit

   občanům volicům,že poté co dali vykrást aktiva,která nám patřila a zprivatizovat tj rozkrást podniky,které přece vytvářely pro nás zisky,přičemž se tyto rozdělovaly ve formě jakýchsi "benefitů"tj na př.školstvi zdarma,zdravotnicvi zdarma,levne bydleni,vše pro děti,enegie,voda,kultura,odiváni,rekreace atp.
   Ze zisků podniků se sice platily nižši mzdy ovšem zbytek byl rozdělován do výhod,které dnes zmizely.
   Novi majitelé si už ponechávaji zisk celý a rychle s nim utikaji do daňových rájů,kupuji jachty a tak pak nemá stát ani na penze.
   Ti kdo si mysli,že to bude donekonečna dávat 500 miliard ročně,které kdesi zmizi nechápou,že beze změny systému se stát dostane finančně na dno a nepomůže ani to ,že pan Babiš dokonce prodá rezervni šrot barevnch kovů a penize dá do rozpočtu,který kráti 1% dobyvatelú renty výhodami,které jim nami zvoleni zastupci vlastně poskytovánim výhod slouži.
   Pak nemůže NIKDY vzniknout tzv Středni třida,která ani nevi,že jeji zbytky budou bez skrupuli dost brzy likvidovány!

   Smazat
  3. Škoda,že alternativni weby odmitaji vytvořit rubriku "voliči pro voliče" v situaci,kdy naše inteligence to všechno jen pozoruje neumi nic nového sepsat a prý budou čekat dalšich 30 let až2 vše pochcipá.
   Kdovi zda by návrhy řešeni v takové rubrice nedokázali vymyslet sami občané voliči, dřive než z nich zbudou kolonialni otroci bez peněz a s majetkem pod exekuci!

   Smazat
  4. 19:26
   Telička a oblíbenec p. presidenta Zemana Joura-kňoura. Ta čůza mněla docela oprávněně sedět ještě ve vězení.
   Václav

   Smazat
 2. Mne kdysi táta, už je to docela dávno, naučil si sednout nad důležitějším textem a vyškrtávat to, co je balast, vata a "kouzelné formulky". Hodilo se mi to pak po celý život ve školách, i při čtení odborných knih i novin. Říkal, budeš kolikrát překvapen, co tam doopravdy je a co kdo vlastně neříká. K tomu je také dobré něco vědět i o "autorech" textu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Occamova břitva. Mě to naučila babička, i když neměla ánunk co to occamova břitva je. Hodilo se mi to rovněž po celý život. "Musíš z toho odšmikat ty mašličky," říkala, když jsem se čílil, tuším, nad Kristiánovou legendou. Pak jsme v tom odšmikávání mašliček i soutěžili. Byla docela sranda odšmikávat je z Gustíkových a potom Všaškových projevů k národu. Zemřela v mých sedmačtyřicátinách (přesně na narozeniny), deset let po Hadráku, tak jsme se dost vyblbli. Jen vzpomínka. Sorry jako.

   Smazat
 3. Eurosojuz je systémově korupční projekt s vysokými odměnami a žadnou odpovědností, proto je osazenstvo takové jako je. Pokud člověk dumá o spravedlivé politice, stačí si prohlédnout své sousedy v baráku a brzo mu dojde, že je to nemožné.

  OdpovědětSmazat
 4. Čím to, že původní Kellerův rozhovor na parlamentnilisty- se nedá najít, vygooglit?
  např.:
  "Jakou cestou by se měla ubírat vláda při"

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Minarovo-komando-nedostudovanych-vyrazi-presvedcovat-venkov-Neptejte-se-kam-ho-poslou-lidi-v-Ostrave-prosi-profesor-Jan-Keller-609456

   Smazat
 5. Pravdivých informací z jeskyně, zvané Evropský parlament, není nikdy dost. Díky za ně.

  OdpovědětSmazat
 6. Děsivé zjištění. Zajímalo by mne, zda je to setrvalý stav nebo výsledek procesu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je systémová vada vnesená již do základů té EU. Proto Britové odešli. Prostí Britové, kteří v referendu rozhodli i proti vůli velké části jejich "elity", mají víc fištrónu než celý náš Parlament s Vládou a Prezidentem dohromady!

   Smazat
 7. Vše je marné, Brusel je světadíl sám pro sebe. Vůbec nevnímá průšvihy, které se chystají a nejen na Evropu. Jestli je to záměr, nebo blbost nevím, ale výsledek bude stejný. Trochu mi to připadá, že se pudrují a chystají na ples, ale za dveřmi je možná válka, určitě je tam krize nejen z migrace, či nedostatku energie, vody, ale i klimatická a ekonomická určitě. Stačí se podívat na Austrálii. Sociální nespokojenost dosáhuje všude maxima i v Evropě. Krom volby komisařů a komisí, nevidím v EU žadnou snahu o řešení průšvihů, které jsou před námi. Chce-li EU kompetence, tak ať přijme i odpovědnost. Vážím si pana profesora Kellera, ale asi už není čas na rozjímání nad "zeleným údělem", mizející střední třídou, nad objevy Gerty, ale vymyslet systém obrany Evropy, ochrany vody a vytvořit něco jako civilní obrana na bázi dobrovolných hasičů (kteří mají stále nejlepší kredit). Taky by nebylo k zahození opět vyškolit dobrovolníky pro červený kříž. A pro tyto občanské aktivity uzákonit statní podporu. Věřím, že u nás žije hodně dobrých lidí a v tom máme skrytý potenciál. Když situaci nezvládne moloch v Bruselu, tak si musíme pomoc sami, nebo s V4 (když se přidá). Buďme připraveni na nejhorší varianty, pak to nějak zvládneme. Prosím, u voleb nevolte pravolevé kecálky, ale normální taťky a matky, kteří chtějí dobro naší země pro své děti.

  OdpovědětSmazat
 8. Proč to musí být horší je třeba ze spolku šílenců odejít. Na Slovenských zprávách říkali že si normální člověk časem nebude moc ani koupit auto.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Obraťte se na rozbiječku EU MAKRELU,ta chce našemu státu ukrást brzy prý celou kasu a dát ji na tzv indexované odměny migraci,aby měli stejně jako u ni plno peněz a byt zdarma a tak neutikali ke své "MUTTI"!

   Smazat
 9. 21.23
  Tak tu napište koho chcete volit,když 30 let byli u vesla naprosto všehoneschopni "zastupitelé"kteři to dopracovali tak,že vykradený stát nemá ani penize na renty a obyvatelstvo trpi tim,že jim kradou dvě třetiny platů a sugeruji jim ovanům,že se maji přitom dobře nebot nic na tu krizi neušetři a museji si zuby vzájemně vyrážet žulovými kostkami!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:31 souhlasím, taky nevím koho volit. Žádná strana, ani ty s národnostním akcentem, se v současnosti nepostavily razantně proti usnesení EU z 2.12. Chybí nám osobnosti, které by ty strany rozpohybovaly. Maďaři jsou na tom lépe a Britové nejlíp. S nástupem Brexitu, byla šance poněkud zrevidovat diktaturu Bruselu, sebereflexe se ale nekonala. Proto netřeba na Titaniku dál tančit podle cizích not. Žel do této situace kráčíme s velmi měkkým vedením.

   Smazat
  2. 15.22
   Hezká a pravdivá odpověď,
   neni koho volit,30 let se volilo podle xichtua teď poprve v historii ČR si skupina voličů všimla programů polit.subjektů,které nemaji obsah odpovidajici potřebám a přánim voličů.
   Vytvořila opakuji v historii ČR PRVNI navrh programu samých voličů a NASTAL RANDÁL!
   Jejich program-vize je pro tzv prý "zmrdy",které volime 30 let naprosto zničujici..
   Je tu neuvěřitelně zobrazena vize Převratu MIRU,která je tzv "dobyvatelům renty,"pro které vlastně pracuji námi zvoleni "zastupitele"přimo uragánová vichřice hrozici je odvanout do sračcek kam patři!
   Tento Program,který mezitim pokročil byl OKAMŽITĚ i na tzv. "alternativě" vymazán beze stopy.
   Něco jsem z toho zachytil,ale je třeba k tomu jejich diskuse,aby to vysvětlili,nebot to vypada na prvni pohled neuvěřitelně!.
   Mohu pokud budete chtit tady dát jejich myšlenky,tak jak byly vymazány na NWOO.ORG,který se prsi,že je prý "alternativa".
   No a dokonce tam ten "admin" chce byt zvolen za to mazáni do Parlamentu a právě MU tam sedlo skoro 300 dušiček na lep nadšeně komentovali a plánovali a on jim dal za to gummi.
   Zůstalo jich tam přesto asi 205 v komentech nedávajicich smysl.....ostatni padli za vlast!

   Smazat
  3. Pokud v tom programu nebudou nerealné sliby a alespoň hrubý náznak cesty k řešení, jehož obsahem nebude primitivní, až krvavý Majdan, tak sem s ním. K doplnění by bylo vhodné představit reprezentanty ze známějších osob. Myslíte-li to opravdu vážně, tak si za veďte web, FB ani Twt nestačí.

   Smazat
  4. 13.24
   To,že PROGRAM VOLIČŮ zgumovala tzv alternativa na nwoo.org je varovánim všem občanům voličům.
   Prvni ještě nedokonalá verse visi i tady vlevo pod SPD vize.
   Bohužel špička SPD nechápe,že si bude muset věci dostudovat a dát do svého tzv.Programu bod

   DOSÁHNEME VĚTŠINY V PARLAMENTU

   a v tomto smyslu upravit i svůj doposud nedostatečný Program s kterým hrozi putovat pod 5%.
   Jednoduše zapomněli na voliče a rubriku VOLICI pro VOLIČE nemaji zájem vytvořit.
   Ta skupina prvnich proklatě chytrých občanů voličů nebude třištit sily opozice,vytvářet dalši nepotebnè weby a má v úmyslu přesvědčovat tzv ovčany na už existujicich webech o co jde.
   Pokud chcete sám něčim pohnout sledujte jak bojuji za něco doposud nevidaného a nového tj. SOLIDÁRNI STÁT vycházejici ze STÁTU Sociálniho použivaného ve vyspělejšich státech EU a zkuste se přidat.
   Jejich Program je tak silný,že nikdo z polit.subjektů nechce tomu věřit,že bude muset být chtě nechtě uskutečněn,jinak z ČR zbudou jen vykradené sračky.
   Ti politici jsou duti už 30 let a chtěji přitom zůstat a jen tady psát články,popisujici dnešni situaci typu

   JAK TO NEJDE A ŽIJEME SI JAK PRASATA!.

   Takoví jen člověku pokazi náladu,nebot NIKDY nebyli ještě na konci svých "článků" dat jednoduchý návrh

   JAK BY TO "PODLE NICH" ŠLO!

   To radši to co chtěji voliči budou ignorovat, anebo to máznou,nebot pochopili,že to může být začatek konce sraček do kterých nás občany tahaji vši silou už 30 let!

   Smazat
  5. 13.24
   Mluvil jsem s těmi lidmi od revoluce a řekl jim o vašem komentu.

   Nedělá jim to problém komunikovat.Přišli s myšlenkou,že se vyvoj bude jmenovat předběžně

   SOCIALNĚ EKOLOGICKÁ mirová revoluce!

   Nebude zapotřebi známých osobnosti,ale namisto toho se revolucionářem stane KAŽDÝ kdo přijde v diskusi s nápadem a to nejlépe dobrým.
   To ostatni v mohou i posoudit.
   Stávajici intelektuálové selhávaji a kdovi jestli nezůstal naživu jen pan profesor Keller!

   Cilem bude zajistit změnu ČR na SOLIDÁRNI STÁT.

   To vak vyžaduje usilovat o většinu ve Sněmovně,aby jsme ho dostali do ÚSTAVY,kde 30 let chybi!

   Tak proto chtěji asi angažovat tu mlčici většinu voličů,mám se ptát dále?

   Smazat
 10. Všimněte si,že nekonečné masy křiklounů ve VB demonstrovaly a řvaly proti Brexitu a BUM, volby ukázaly jak taková věc jde jako po másle a je to jen křiklounů nafouklá bublina typu zabijeme zvoleného přecedu Babiše!

  OdpovědětSmazat
 11. V Islámském státu jásají a doufají v obnovu sil. Zabití Sulejmáního je boží akt, říkají teroristé:

  https://cz.sputniknews.com/svet/2020011111235621-v-islamskem-statu-jasaji-a-doufaji-v-obnovu-sil-zabiti-sulejmaniho-je-bozi-akt-rikaji-teroriste/

  OdpovědětSmazat
 12. EU je globalizačním projektem, takže i všechny projekty, které přináší, jsou ku prospěchu globalistů. Ekonomika 4.0 bude ku prospěchu jenom těch finančně nejsilnějších. Mnoho zaměstnanců, ale i majitelů firem, bude zlikvidováno. Nejspíš se s tím otálí, že ještě není rozhodnuto, jakým programem zaměstnat ty hordy bezprizorních. Půtky na nože s muslimy, není zase tak špatný program z hlediska loutkovodičů. Nic je to nestojí a odvede to pozornost od finančních přesunů.
  Se zelenou ekonomikou, to je v bledězeleném totéž. P.K.

  OdpovědětSmazat
 13. A přestože tohle všechno J. Keller ví, tak o vystoupení z EU ani necekne!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na internetu už se objevil prvni návrh skupinky voličů, jak se zbavit vadných EU směrnic a nařizeni,aniž by jsme jako ČR z EU vystoupili.

   BYL OKAMŽITĚ BRUTÁLNĚ VYMAZÁN!

   Škoda,že Češi jsou známi malou soudržnosti a solidaritou a to už od Bilé hory.
   Tam za to zaplatil celý houfec českých pánů katovi životem a jak za to platime dnes to by měli kellerovci dát do placu a sepsat ty škody!

   Smazat
  2. 5:39 - kde publiovala svůj návrh "skupina voličů"? Kde byli "brutálně vymazáni"? Není to jen tvůj obvyklý blekot?

   Smazat
  3. Skupinka voličů vytvořila prvni návrh PROGRAMU VOLIČŮ který visi v prvnich návrzich i tady vlevo už dlouhou dobu pod SPD vlevo.

   Zkusili i vylepšenou versi na tzv alternativnim webu nwoo.org,který to ovšem téměř okamžitě pojat živočišnou hrůzou vymazal, jak to bylo silné.
   No neni divu,když se hned v prvnim članku objevili přesné a uskutečnitelné návrhy jak odstranit kapitalismus bez přivlastků vychæzejici z gangsterismu, pana byvalého presidenta ODS,kterými hodlá trapit dále ČR jeho TRIKkolona.
   Kvůli vymazáni se to proto ani na tamni "alternativě" nedozvite.
   To jak pišete znamená,že změnu nechcete vše tak řikajic chcete zbagatelizovat a vyhovuje vám tedy dalši vykrádáni republiky a kapes občanů,kteři jsou okrádáni o dvě třetiny mezd a platů a nemaji ani opravdové svoje "zastupitele".
   Ti,kteři jsou jsou zástupci 1% chmatáků z ad dobyvatelů renty tj 500 miliard ročně z republiky jmenujici se OSLIKU OTŘES SE!
   Koho chcete vy volit,když sam o sobě pochybujete?
   Tak jak to pišete to totiž se to ignorantsky i prokazuje!

   Smazat
 14. Když může být jednou z místopředsedkyně V.Jourová,tak je možné v tom špatném slova smyslu úplně všechno a to není zdaleka osamocená.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jourová je bilý kůň Sorose stejně jako prý jeji šef Babuš,
   Ona se se Sorosem dá prý fotit,aby bylo jasné koho zastupuje!

   Smazat
  2. Kdyby se dala jen fotit, ale že patří do jeho kurníku a kvoká podle jeho not, to je oč tu běží.

   Smazat
 15. Každá změna přináší lepší budoucnost? Taková teorie byla a je propagována ve vztahu k válkám: byly velebeny za to, že přinesly především technický pokrok na úkor milionů mrtvých. Bohužel se nemůžeme zeptat těch mrtvých, zda o takový pokrok Světa stáli. O takový pokrok se samozřejmě dere světová diktatura kapitálu, protože nezná jiné cesty k "pokroku" a hlavně zisku zisků. A to je jediný hnací motor kapitalismu a jediná cesta jeho přežití, války, války, války. A protože centrum toho "pokroku" leží za Atlantikem, lze soudit, že je generován poznatky z vyhlazovací války Indiánů při kolonizaci Ameriky "křesťany". Indiánů bylo povražděno 160 + 15 milionů černých otroků a kolik radosti to "hodilo" kapitálu! A ty generace masových vrahů káží světu o mravnosti a připravují repete nyní pro "civilizovanou" Evropu, ta kulturní se zřejmě nedá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ovšem ruku na srdce, ten počet obyvatel Evropy se ani oběma světovejma válkama významně nezredukoval, obyčejná španělská chřipka po WWI. způsobila dojnásobně větší ztráty než válečná jatka za poloviční dobu. Ovšem ztráty Židů ve WWII. už tak bezvýznamné nebyly, jak si to původně malovali a také sovětší zajatci v první vlně kde téměř žádný nepřežil jevili masové znaky azijatství. Takže se dá prohlásit, že ty největší ztráty měli naštěstí cizí rasy! Ty se nakonec dost vybíjely během WWII. a po ní i navzájem. Stačí si promítnout záběry likvidace obyvatel čínského Nankingu Japonci, a to byla jen špička ledovce! Nebo bratrovražedné šílenství v Koreji! Indové a černoši by zase splehlivě pomřeli na banální nemoci či hladem, kdyby pro ně Nová Evropa nepořádala "humanitární sbírky" a neposílala jim nejnovější léky! Tudíž problémy se kterými dnes marně zápasíme by vůbec nenastaly! A tady idioti z NR hasí a hasí a vůbec je nenapadne, že jejich boj je marnej, že byl prohrán definitivně už v roce 1945! Hňupi Když se zamyslíte nad dějinami 20. století a budete hledat bod obratu od naší vlády nad světem k bezmoci a úpadku naší rasy, dojdete ke stejnému závěru jako já - pokud budete pečlivý a bez antirasistických předsudků ovšem! Kdy došlo k průseru a proč? Byl to okamžik, kdy komodor Perry nenašel pokračovatele! Totiž přijetí japonských skrčenců mezi spolek výhradně bílých imperialistů byla zásadní bota! Šlo sice bezesporu o nejvyspělejší ne-bílou entitu, ale sotva schopnou sdílet árijské hodnoty západní, germánsko-románské civilizace. Japonsko se mělo stát řádnou kolonií USA stejně, jako Indie byla britskou, Indočína francouzskou a Indonésie nizozemskou! Čínu by si poté rozdělili Rusko a anglo-francouzští kolonialisté bez problémů. Jenže účast Japonska na dělení sfér vlivu ve východní Asii vedla ke konfliktu s Ruskem, který využili britští čachráři k oslabení konkurence. Porážka Ruska Japonskem, která by bez britské podpory Japonska byla nemyslitelná, se stala počátkem krize naší rasy a její světové hegemonie! Samozřejmě víme že v pozadí toho průseru stál Židé se svou finanční mocí, kteří z pozadí ovládali Britské Impérium a USA. A dnes už to nespravíme, když žlutáci maj vodíkovky a kosmické technologie a černí mají penicíln a místo toho aby vychcípali na banální chřipku se povalí do Evropy ....

   Smazat
 16. Rozprodávat strategické zásoby republiky jen proto,že je někde vize průmyslová 4.Jak koresponduje tato strategie s bojem západu a USA o surovinovou základnu V Rusku?Bez surovinové základny nebude ani průmyslová revoluce 4.S teoretickými znalostmi v počítačových programech se můžete jít vycpat.I když je prodáte tak do něčeho musí být zakomponovány a to je do výroby,z čeho ze surovin.Z hovna bič neuděláš a ještě chceš s ním práskat,říkala moje babička.Ministře průmyslu Havlíčku a celá vládo.

  OdpovědětSmazat
 17. 11:05 vždy se nalezne pseudozdůvodnění pro odemknutí tunelu. Když si počkáme tak ho brzy uvidíme.

  OdpovědětSmazat
 18. Jistě jedničkou je investovat do vzdělání - asi nejdříve učitelů všech stupňů a všeho druhu, neb kvalita učitelů, tj. odborné znalosti a umění je předávat dál jsou prvořadými. Že nejde v ČR matematika dětem? Umí ji však učitelé/ profesoři/ docenti/ asistenti učit? To, že někdo je vynikající matematik neznamená, že své schopnosti dovede předávat. Ale to se týká všech oborů, asi od medicíny počínaje přes humanitní obory, ba techniky až po hudební akademie. Zde možná příklady nejjasnější: ne každý virtuóz naučí stejné virtuozitě své žáky hrát. Snadno se to řekne, ale ví někdo, jak vzdělávat pedagogy, včetně učňovských škol, aby byli jejich žáci nakonec znalejší oboru - nad mistry?
  Kritický úsudek, myšlení: To musí být založeno na objektivních znalostech a zrovna příklad komentátorů: ti si mohou vymýšlet co chtějí, pokud nevíte skutkovou podstatu, která je komentována, nesmíte věřit jediné slovo. O Vánocích měl poselství Zeman, které jste třeba neslyšel a ani nečetl, zato se vám nabízí desítka komentátorů, jak to bylo zpozdilé, třeba jako komentář od jistého pana Lipoldosla. Nebyl jsem nikdy v KSČ, ale vím, že měli heslo "důvěřuj, ale prověřuj". Nemyslím si, že by se dnes nehodilo, mnoho lidí by prohlédlo. Tedy pisateli můžete důvěřovat, ale musíte prověřovat pravdivost toho, co sděluje, píše. Dnes se lže účelově neskonale více, než kdy v české historii (a nejen té.) (Zcela obecně ke "zdrcující" kritice doby budování socíku: je to urážení milionů občanů té doby, kteří zde pracovali, stavěli, vyráběli, pěstovali a také učili, léčili... Je to potřebné snad jen pro zalíbení se či zamilování se do peněz - druhých. A to se chceme pasovat na spravedlivé! Zdá se, že v tomto se dnes vyžívají především soudobí neumětelové, aby zakryli vlastní blbost.)

  OdpovědětSmazat
 19. Ahoj všichni
  odmítla vaše banka vaši půjčku?
  Nebo hledáte lepší a spolehlivé úvěrové podmínky, které banka nenabízí?
  Věřte nám a získejte své půjčky rychle, spolehlivě a zaručeně 24 hodin denně bez novin.
  Požádejte o půjčky od 1 000 do 200 000 EUR / libry / dolary s ročním úrokem 3%.
  Pro více informací prosím kontaktujte: E-mail: (rocketloangroup@gmail.com)

  OdpovědětSmazat
 20. Jordane, běžte se vycpat.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.