Reklama

neděle 12. ledna 2020

Jaroslav Bašta: Stejně se to všechno vykecá...

Jaroslav Bašta, historik
a bývalý ministr
Jaroslav Bašta
12.1.2020 PrvníZprávy
Přiznám se, že když jsem slyšel první zprávu o bagdádském atentátu na íránského generála Sulejmáního, mylně jsem se domníval, že se jednalo o další kapitolu v dlouholeté nevyhlášené válce mezi Izraelem a Íránem.

Nasvědčoval tomu i způsob provedení, který ze zpravodajského hlediska nesl všechny rysy podobných atentátů izraelských tajných služeb (namátkou na Aliho Salame z Černého září či Jahjá Ajjáše z Hamasu). Ty se vždy vyznačovaly dokonalou zpravodajskou přípravou a nekompromisním provedením, píše Jaroslav Bašta v komentáři pro Prvnizpravy.cz .

Vzhledem k tomu, že spolu se Sulejmáním byl zabit také jeden z velitelů iráckých šíitských milicí Abú Mahdí Muhandis, dosavadní spojenec Američany vedené koalice bojující proti Islámskému státu, logická otázka komu prospěly vraždy na bagdádském letišti, by také ukazovala na Izrael. Nicméně k atentátu se osobně přihlásil prezident Spojených států Donald Trump. Co následovalo, je dostatečně známo. Zaujal mě umírněný styl bezprostřední íránské odvety, který předvedl, že kdyby chtěli zaútočit, tak mohou. Pomstu zatím odložili.

Osud ukrajinského civilního letadla nad Teheránem hodně připomíná podobné neúmyslné sestřelení ruského výzvědného IL – 20 v Sýrii při izraelském náletu v září 2018 a samozřejmě historii malajsijského Boeingu nad Donbasem v létě 2014.

Ovšem během jednoho jediného týdne se ukázalo, že podobné akce jako bagdádský atentát mohou mít pro pověst Spojených států, ale především pro jejich budoucí bezpečnost devastující dopady. Nejvíce ze všeho ohrožují akceschopnost amerických zpravodajských služeb, a to nejen v oblasti Blízkého a Středního Východu. Studená občanská válka vedená také částí příslušníků silových struktur proti současnému prezidentovi se projevuje zveřejňováním citlivých informací. Včetně těch, které ohrožují životy pracovníků a spolupracovníků amerických tajných služeb.

Příkladem může být současné zatýkání možných agentů tajných služeb USA, které doprovází vyšetřování atentátu v Bagdádu a v Damašku a únik informací o neuspěšném atentátu na velitele íránských Revolučních gard v Jemenu Abdarrezu Šahláího. Vzhledem k zahájené proceduře impeachmentu prezidenta Donalda Trumpa bych nevylučoval ani zopakování scénáře známého z telefonátu s ukrajinským prezidentem Zelenským. Objeví se pracovník tajné služby, který začne vypovídat o okolnostech přípravy a provedení atentátů, které nakonec povedou k novým obviněním prezidenta Spojených států. A to v roce voleb.

Z naší české zkušenosti již víme, že tam, kde se všechno dříve nebo později vykecá, se policejní či zpravodajské operace nedají ani plánovat, natož pak uskutečnit. Výhodu pak jednostranně získává druhá strana.

83 komentářů :

 1. Začínám mít neodbytný pocit,že pro Evropu potažmo pro zeměkouli je úplně fuk,jestli republikáni nebo demokrati.
  Ať se tam kliďánko piánko uimpíčujou do čtverečku,jejich zahraniční politika bude furt stejná...BUM BÁC.
  Jsou rozežraní,přezbrojení,ztratili poslední zbytky soudnosti,budou si svoji hegemonii užívat do poslední minuty.
  Východu nezbývá než tiše pracovat na tom,aby ta minuta nastala dříve,než bude pozdě.
  Helanov

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Všechno, co ovládají nevykastrovaní impotentni pedesát pět plus, navíc žoky peněz, nikdy nebude normální. Je lékařsky dokázáno, že myšlení takových chlapů přestává být normální, začnou být oplzlí, perverzní, a pedofilní, vzrušuje je mučení, zabíjení, utrpení a chaos. Proto taky jsou na světě války a zabijačky - to tomu přesně odpovídá. Mučení, zabíjení, ponižování lidí, šíření strachu, perverze - to bylo ve středověku, za dob šlechty, za dob buržoustů - zkrátka tak to bylo, je a bude. Dokud polezou do politiky nevykastrovaní postarší impotenti, nikdy to nepřestane. Konečně - důkazy o tom lze najít v románech, i na diskuzích. Nejvíc se jich zúčastňují staří chlapi, impotentni kteří nemají co dělat, jsou nenávistní, vzrušují je jen články o válce a násilí, jsou oplzlí, oplzle a sprostě nadávají a uráží. Politiku nikdy nebudou dělat slušní a rozumní lidé, proto to všechno je. Ta "minuta" dříve nenastane, bude pozdě. Je to jako s těmi praštěnými stříleči - když mají důvod si myslet, že jejich život končí, než se zastřelí, musí postřílet ještě další lidi, aby si v posledních chvílích ještě vychutnali strach, utrpení, ponížení, a smrt druhých.

   Vymazat
  2. Ale iransky velitel se priznal k sestreleni. Iran ocekava kazdou vterinu utok fasistu v dusledku pomsty bez motivu , niceni , agrese a okupace a tak zavahani by melo tragicke dusledky. Kdo strili prvni v obrane ma nadeji.
   USA okupacni zakladny a pocet okupantu US armady roste vsude ne svete. Zrejme pocitaji se svetovou valkou a kdyz se invalidni Drrump jeste dale diskvalifikuje neni vyloucene ,ze generalove udelaji kancelarsky prevrat ,pod pobidkou ,pozadavkem rozkazem Demonazikratu ...

   Vymazat
  3. 3:42
   Teď jde o to, zda nebyl dobře zaplacen, podporuje to fakt natáčení na mobilní telefon tmavé oblohy. Asi někdo dostal dobrou informaci. Kdy a jak. Kdyby k tomu vzali pfi tým zpravodajský, asi by se to nedalo ututlat. Nakonec víme, jak pracovala americká dipolomacie při pokusu o odstranění Erdogna.

   Vymazat
  4. https://www.presstv.com/Detail/2020/01/13/616058/Iraq-collapse-US-blocks-oil-revenues

   Vymazat
 2. 18:03 můžete (Honolulu) prozradit na co, konkrétně, vlastně reagujete? Bude ticho, nebo obvyklé blebleble? Na Floridu zdraví srdečně ... český Hurvínek

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale ne, pane Dvořáku, Vy jste mi ho (18:03) smazal!

   Vymazat
  2. Proč se s ním bavíte? Je to psychouš a uráží svou bývalou vlast.

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  4. 7:54 Páni! Vy ste chytréééj! A zdělanéééj!

   Vymazat
  5. Cenzor Wenzel Hoffstein-Dworzak je známým čichačem prdů téhle kremelské lžidoopice! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   a omámen jimi poté usiluje mermomocí zabránit tomu, aby i u nás proběhla důsledná dekomunizace jako v Chorvatsku, na Ukrajině a v Pobaltí! Trápí ho bejt součástí civilizovanýho světa, a touží i s námi zapadnout mezi tuhle smradlavou hordu ožralých, za bílýho dne v pochcaných teplákách křepčících podlidí! - https://www.youtube.com/watch?v=LhXXiVgILKQ

   Ale potáhne vodsud jen s hrstkou svých odulých kumpánů a to tak rychle, že se nestačí ani posrat strachem, až mu dám čuchnout k této mé sukovici! - https://vimeo.com/82853398

   Vymazat
 3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:36...Že je Američanům Středňák fuk docela chápu.
   Je to daleko,nenajdou to ani na mapě,tak proč by jim to mělo rvát játra.
   Evropanům to ale fuk být nemůže, máme to VEDLE a ty grupy pořádně nás®anejch ručníkářů mířej ze své rozvrácené domoviny k nám.
   Samozřejmě to berou "křižák jako křižák" a tak už toho máme PLNÉ ZUBY.
   Helanov

   Vymazat
 4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Twdy ho máte pane18:31 nesmazaného panem Dvořáku.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Honolulu, Váš prezident Trump musí hrát hru na obě strany ..
   Teď je kámoš s Ruháním, protože oba vědí že za těmi provokacemi k vyvolání války v Bagdádu a v Teheránu stojí Izrael, který chce vyprovokovat aby se oba rvali za ně. Tím že to vzali na sebe vyjebali se sionisty.
   Stejné je to s kámošstvím Putina a Erdogana po tom sestřelení ruského letadla v Sýrii "turky".
   A na ty Poláky si dej pozor, měl bys o nich vědět víc, psalo se tu o tom.

   Vymazat
  2. Jeď a už se nevracej, osle 1854:

   Vymazat
  3. A kdo ti tlumoci u psonku ???????!!!!!

   Vymazat
  4. OK, a nechej si tam zahrát "Hit the road Jack" a zpívej si do toho Hit the road Nick, and don´t you come back (here) no more no more no more no more, Hit the road Nick.....

   Vymazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 7. Podle původního vyjádření při atentátu zemřelo ještě dalších 8 osob - kdo byli ti lidé? Evropské a americké občany, politiky a média toto netrápí? Může vůbec někdo nařídit zabití nějakého potentáta s tím, že počet obětí kolem není důležitý? Co je tohle za podivnou humanitu? Jsme snad všichni jeden vedle druhého spoluvraždící dobytek? To jediná humanitární organizace tentokrát ani necekne? Ti zabití zde byli snad podlidé? Vedlejší ztráty?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. když se kácí les, létají třísky.
   Toto úsloví prý používal Stalin.

   U.S.A. to používají na plný plyn.

   Vymazat
  2. Nebyli to amíci, židi ani evropská elita germánských nadlidí, tudíž bez významu.

   Vymazat
  3. 8:49...Líp bych to neřekla!!!
   Podlidi nikoho nezajímaj :-(((
   Helanov

   Vymazat
  4. Výborná otázka, čo ak tam bol niekdo ešte doležitejší? A takto sa to "nezbadá".

   Vymazat
 8. Pokažené, zprzněné, nesmyslné diskuze i pod zajímavými články - to je dílo toho amerického hajzla, Jiřího Večerka - kdysi ho vykopali z diskuzí Novinky.cz, zablokovali ho na hodně dlouho, protože z něj přímo čiší nenávist k českým lidem a k českým hodnotám. Jenom se pošklebuje, nadává a uráží. Dovoluje si urážet i redakci tohoto webu, na který denně leze diskutovat, - je to zkrátka drzá, odporná americká svině. Stejně drzej hajzl jako je ten jejich prezidentskej vrahoun. Nám je přece úplně jedno, koho bude volit tahle drzá americká svině Večerek jako prezidenta - proč o tom kdáká? Proč nám to tady píše? Škoda že nelze na NR určité lidi blokovat tak, jako je blokují Novinky (mimochodem americký server asi jako je TV Nova) je to paradox, že americký server mrchu - bývalého Čecha - blokuje, a on by musel lézt po kolenou a škemrat o "amnestii" aby mu zase dovolili diskutovat. Místo toho leze diskutovat na NR, kde může všechno. Kdákat několikrát po sobě, sprostě urážet, pošklebovat se a nadávat - přesně předvádí drzost amerických hajzlů. Stal se z něj taky takovej hajzl. Až zase na NR nebude možný běžný přístup, díky jemu a několika oplzlým duševním mrzákům, nepoleze sem, bude rád že ani ostatní nemůžou, a poleze zase na Novinky.cz. Hnus hnusný!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je vidět že tady není cenzura jak na nazávislých, svobodných demokratických novinky.cz. Blokovat ho můžete každý, že si ho nabudete všímat a odepisovat mu. Opravdu to všechno psal a takovým stylem? Nečetl jsem to od něj, takže nevím a proto se ptám vás19:35

   Vymazat
  2. Ano, opravdu. Tímto odpovídám. Na serveru Novinky.cz byl na každé diskuzi Jiří Večerek - Florida, jeho příspěvky byly vždycky pošklebovačné a nenávistné, někdy přes čáru, takže i tento server ( společnosti Seznam.cz vydržované z USA) a opakovaně býval odstraněn až pak zablokován. Až se objevil tento server NR - začal lézt sem - a opět jen uráží a pošklebuje se.

   Vymazat
  3. Nejhorsi na tom je ze je to dusevni ubozak ktery je opravdu retard a temer debilni jako autiste co je naucili se trefit lzici do ust krupicovou kasi .
   Nikdy mimo propitomelych zvastu o Trumpete ze sebe nevypotil nic noveho a nebo co se vlastne k clanu hodi .On na to proste nema je to clovek s minimalnim vzdelanim a do uprku z CSSR se zivil jakozto jesterkar v Pragovce a pozdeji po vyuceni jesterkarem pracoval jako pocistovac -metar pro hlavni mesto Prahu.Pozdeji propusten neb bojem proti rezimu poskozoval mesto Prahu tim ze lamal kostata jakozto politicky protest .Ignnorovat debila je jedina nase zbran do te doby nezli ho nekdo nejakym zpusobem nezlikviduje

   Vymazat
  4. 21:06 To je pravda? Skutečně znáte životní příběh toho zabrzděného nešťastníka? Já si doteď myslel že jenom dělá vlny, že ve skutčnosti nikdy neemigroval, Ameriku zná jen z mapy, a ty své výkřiky že smolí někde v Čechách na ubytovně.

   Vymazat
  5. Nežvaň rusáku! Nick honolulu je Vlastenec, rasista, aktivní člen KKK! Kdyby tě ty kremelská židobolševická filcko vopejzaná spatřil - na kilák - dva, tě složí svou winchestrovkou jak škodnou! Teda proč jak, viď? Však už brzy to bude povolený i v čecháčkově!

   Vymazat
  6. Krom toho je otázka o čem vlastně tak chtěj místní odulci*) "diskutovat"?! Pilní v trolení, jinak ale zapšklí, na Putlerových prdech závislí, neproduktivní blbci, kteří by moc rádi škodili, avšak pouze smrdí. Ruské přísloví: Psí/čubčí (a tedy i parazitický čecháčkovský, ovaroidní, pitomiovský, fálmerovský a burešovský) hlas do nebe nevolá. Jsou ti umanutí, lúzrovití, sprejerovití, ovaroví a zaprdění diskutéři s falešnými jmény, tituly a institucemi (včetně těch burešovsko-čobolovských) opravdu tak blbí a ubozí, komunizmem zdegenerovaní, na bezplatných médiích chorobně závislí, potrefené husy, nebo jen placení provokatéři, členové KSČ, ROH, SČSP, khakimozky, lidoví milicionáři, pomocníci VB, politruci, případně důchodci agenti StB a KGB ??? Jak málo stačí ubohým, neschopným, nezaměstnatelným, samolibým a líným sockám ke štěstí: Vyblít se namísto produktivní práce na kapitalistickém internetu a vylízat si socialistickou p….l. Obyvatelé králíkáren ani na internetu nevyprodukují víc – než bobky. Zamindrákovaná lůza metá svá lejna na ty výše stojící - ta však bez zásahu cíle dopadnou zpět na její hlavu. Lůza zůstává lůzou i když je v početní většině. Čím ubožejší a pitomější podvraťáček na řetězu u boudy - tím víc poštěkává a zasírá své okolí. A ještě by chtěl bez vlastní osobní odpovědnosti zasahovat anonymně referendem do osudů spoluobčanů. Geniální politický trik, prosazovaný postkomunistickou tripartitou: internetové diskuze. Nabuzené lemplovské, dluhy neplatící a neproduktivní socky vypustí nahromaděnou žluč a střevní plyny (přímá demosrácie) a neřádí pak už na náměstích:-)))

   *) putleroffci se na ulici či v socce navzájem poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. A mnozí maj navíc odulé tváře, jak blízko strkaj tlamu k pšoukolíhni svého škaredého fýrera tu! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Vymazat
 9. Plánovaná vražda Trumpa - Prezident Trump je vše, co stojí mezi americkými občany a nucenou diktaturou.
  https://beforeitsnews.com/prophecy/2019/08/trump-assassination-planned-president-trump-is-all-that-stands-between-american-citizens-and-a-forced-communist-dictatorship-2507731.html
  https://www.protiprudu.org/svetovy-chaos-prichadza-z-washingtonu/

  OdpovědětVymazat
 10. Konečně přišla redakce na způsob - co se jim nelíbí, se nezveřejní, pouze se objeví okno.."zadejte svou odpověď"... super! To znamená, že jak kdo píše, oni už to načítají. To je ta svoboda slova, vám mohou diskutující nadávat, vy se bránit nesmíte.Jenom doufám, že tím pádem už nikdy na diskuzi nebude Honolulu nebo ten sprostý urážeč. Namísto nich prázdné okénko. Vystaráno - vymalováno. A tak to má být.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 21:08...Tak sem nelezte, když se vám nelíběj zdejší pravidla.
   NR NENÍ veřejné médium (placené všemi občany) a tak si může redakce stanovit libovolná pravidla.
   Helanov

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. 13:21 Nazdárek, Liborku! Hele, čím to, že tu reklamovanou tupost, bláboly, nenávist, hloupost a zlobu u Kostěje - nějak se odmlčel, škoda - a dalších, na které plýtváte svým jedem, nejsem sto zaznamenat, zato z vás tryská jak z Honibrkové (jediné) hodnoty jedovatý ejekulát? Čím to, že vy krom primitivních nadávek bez fantazie, při úžasném rozhledu a intelektu který si přisuzujete, nejste schopný vyprodukovat jeden jediný relevantní argument k věci? Tak třeba já - když vám sdělím že jste nevychovaný hňup s myšlením australophiteka a ostuda lidského rodu, není to nadávka, ale argument, podložený vaším zarputilým primitivním jeduflusáním v diskuzích. A když už toto konstatování smutného faktu chcete vnímat jako nadávku, nemůžete jí upřít fantazii. No nic, nešťastníku. Jak říkal táta: "Vůl zůstane volem, byť bys ho do fraku oděl." Přeloženo: Blb zůstane blbem, byť by se psát naučil. A běžte se napást.

   Vymazat
 11. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nás v ČR opravdu nezajímají americké výplody tohoto Špejbla od floridských břehů.Vaše dobyvačná a násilná politika, kterou prezentují a prezentovali prezidenti vaší země již naštvalo tolik světových států, že za nějaký čas se to, co provádíte jiným a slabším, bude odehrávat u vás doma.Váš dluh je nesplatitelný a problémů včetně těch sociálních, máte víc než dost!!!Trumpet podruhé zvolen nebude a pak nastanane období hells bels!

   Vymazat
  2. 28% Američanů není schopno najít Írán na slepé mapě.Co to tam máte za školství???

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. Oni ani nenajdou na mape kde ze je vlastne ta Amerika kdo by je to take naucil ,ze??

   Vymazat
 12. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 13. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 14. Írán musel pomstu odložit nebo by se to usa hodilo aby je mohli napadnout. Mělo by to negativní důsledky i pro nás zdražení benzínu a tím pádem všeho a nová migrační krize.

  OdpovědětVymazat
 15. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 16. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. 7:58 Hele, prde z Havlovi řitě, co kdybyste z tama táhnul do prdele? Jen tím svým koldokola publikovaným blábolem zasviňujete diskuzní koutek. Po důsledné dekomunizaci toužíte přiblblíku? Já zase toužím po důsledné dedebilizaci. A byl by hned klid od vás a vám podobným. S hlubokou neúctou a přáním jiskřičky intelektu ve vaší vymaštěné lbi vycmrndlý (bych nepobouřil vaši averzi k odulcům) myslící .

   Vymazat
 17. Cenzore, zapomel jsi smazat hnusarnu ohledne jebacky 23:42 !

  OdpovědětVymazat
 18. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. apsolut kamo mi canadani ti fandime si nas # 1 vzot diky za vice informaci pis jen pis si nase spasa zdravy kamosi od vohnu vinetoua

   Vymazat
 19. Že by i v Iránské armádě měli generály Pavly...!?

  OdpovědětVymazat
 20. Honolulu 2:09, nešlo by napsat: "Tak jak jsem informován, tisíce muslimů protestuje proti náboženské diktatuře v Teheránu. Generál Sulejmání vraždil tlumočníky a zakazoval styk s anglicky mluvícími lidmi." A odpustit si ty blbečky? Byla by to zmatlaná banalita a chyběl by důvod vás mazat, že? Jste schopen věcně reagovat?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9.52 Honoluluovi jde o jediné, jako bezvýznamný jedinec se seberealizuje tím, že na internetu ponižuje a uráží jiné(hurvínci) to je hlavní cíl. Kdyby takhle vyváděl někdě v tej Emerice tak by ji hned chytil bez cenzury. Nedivte se, člověk bez domova bez rodné vlasti - to bolí...věřte! P.S. Věcně reagovat nebude! to neumí. M.R.

   Vymazat
 21. Je to smutné,jak se trollům povedlo zprznit diskusi pod tak pěkným článkem.
  To si asi pan Bašta o nás pomyslí pěkné věci.
  S tím mazáním je to složitější než jsem si myslela.
  Někdy to asi jinak nejde... plačící smajlík 😨
  Helanov

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vy taky umíte plakat? Tak se vraťte k článku o paní Válkové a zaplačte nad tím, jak odporná smečka diskutérů se do ní sprostě pustila - včetně vás. Vzpomněl jsem si, jak diskuzní smečka verbálně lynčovala tu zdravotní sestru z nemocnice v Rumburku, když ji mediální havěť vláčela bahnem, že údajně zavraždila několik lidí. Ty hnusné, nenávistné projevy duševních mrzáků na diskuzích, kteří ji chtěli umučit - a ona to není pravda!!!!! Ta odporně pomlouvaná žena vysoudila pár milionů na té žumpě. Kdybych byl na místě paní Válkové, ombudsmana takové sprosté havěti bych dělat nešel - ještě abych se těchto zlých šmejdů zastával? Ale za tuto pomlouvačnou lumpárnu bych se soudil, a na mediálních šmejdech, které rozvířily staré bahno o jakémsi "Urválkovi" a zapříčinily tuhle hnusnou kampaň - bych vysoudil taky nějaký ten milion. S ním bych nemusel dělat vůbec nic, hlavně ne prašivou politiku ve zvrácené společnosti v ČR - plné nenávistné lidské havěti.

   Vymazat
  2. 12:28 Proč tu opět otravujete Nevědomo? Jaká pomlouvačná kampaň? Vše podstatné o exsoudružce Válkové je dohledatelné! Tak to nezkoušejte s tou primitivní manipulací s odvoláváním se na kauzu v Rumburku. To může platit ještě tak na placatomyslné zoufalce z Letné, ale tady se nechytáte. Co vám udělala paní Helena, že se do ní opakovaně navážíte? Odhalila že jste omezenec? Vy byste se soudil na místě hochštaplerky Válkové? Skutečně? Právě to dokládá vaši omezenost. Ona ta vaše, vám tak drahá exsoudružka, je, na rozdíl do vás, dost inteligentní na to, aby si spočítala jak by takový soud dopadl. Jakýsi Urválek? Vy jste vážně tupec, když to takto prezentujete. Proč vůbec lezete do diskuzí které nejste schopen pochopit?

   Vymazat
 22. Doporučuji vám všem článek Petra Hájka k dokonalému prostudování. Osobně jsem přesvědčen, že letadlo nebylo vůbec sestřeleno náhodou, že cílem byli "kanadští" experti íránského a ukrajinského původu na palubě letadla. V letadle seděli jednoduše proto, že právě Ukrajina je dnes najímána na špinavou (nemyslím tím mytí záchodů v supermarketech) práci ve světě. Proto se také dekovali právě do Kyjeva.
  https://www.protiproud.cz/politika/4864-neskutecne-divadlo-podle-holywoodu-jak-zabit-jednim-uderem-sto-generalu-naleteli-na-to-vsichni-dve-teorie-o-sestrelu-jsme-v-pohadce-zmena-zanru-je-trump-americky-gorbacov-co-je-za-celou-tou-silenou-hrou.htm

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V článku je hotová perla, cituji: "Ostatně Donalda Trumpa dnes mnozí Rusové nazývají „americkým Gorbačovem“. Tedy osobou, která má přivést Spojené státy k vnitřnímu rozkladu." :-)

   Vymazat
  2. 11:57...Trump sice na rozkladu Spojených států pracuje,ale URČITĚ ne vědomě.
   Je prostě jen blbej,o zahraniční politice nemá ánunk.
   Tam kde se jiní domlouvají,on hnedka kroutí ruce.
   Gorbačov měl nějakou vizi ( která nevyšla), DJT má jenom svaly a uvažování hokynáře.
   Helanov

   Vymazat
  3. Článek je velice zajímavý,pan Hájek umí nabídnout neotřelé pohledy.
   Já ale na nějaké spiklence v Íránu moc nevěřím,i když je jisté,že většina lidí už má ajatolláhů plné zuby.
   Spíš bych se přikláněla k názoru,že (technicky zdatní) Amíci provedli na obrazovkách íránské PVO nějakou hnusnou fujku.
   Helanov

   Vymazat
  4. Americký prezident je jenom takový herec, který hraje svoji roli, ale scénář a nápovědu provádí úplně někdo jiný. Je to takový hromosvod, taková figurka, která může být kdykoliv obětována (vyzkoušeno i střelami i impeachmentem). Každopádně, sílu prezidenta určuje jeho okolí, jeho ministři, jeho poradci. A to je americký kámen úrazu. Američané si sice dokáží ze světa najmout špičkové sportovce a špičkové specialisty, ale vládnout si prý chtějí sami, i když na to nemají. Taky to podle toho vypadá, nemají na to vzdělání a ani IQ :-)

   Vymazat
  5. 12:42 Američané vůbec nic dělat nemuseli. Ve vysoce nervózní situaci neletělo ukrajinské letadlo podle grafikonu a ještě k tomu manévrovalo mimo koridor.

   Vymazat
  6. Určitě -chudáček Trumpetíček. Jen nad ním plačte a plačte. On vlastně vůbec nechtěl dělat špinavou a zabijáckou americkou politiku, on o svých odporných prezidentských předchůdcích nic nevěděl a neví chudáček malej, a protože za nic na světě nechtěl být něčí loutkou, v sedmdesáti platil svojí kampaň a to dost draze. Měl mohutnou touhu být prezidentem, aby mohl být loutkou? No fakt - chudinka. V USA je zvrácené taky asi všechno, a my v ČR - jako jejich imitace, už jsme taky dokázali z naší země vypiplat ubohou zavšivenou stoku s počmáranejma fasádama městských domů, plnou špíny, šmejdů, zločinců a zabijáků. Až se naším prezidentem stane nějaká proamerická zrůda, všechno se to dokoná, a z ČR bude senkrůvna, ve které nebude možné žít. Ti sráči, kteří to zprostředkovali a nahrabali si, utečou - a my uděláme - co?

   Vymazat
  7. 12:43...A myslíte že je na tom Evropa ohledně vůdců líp???
   Jeden kašpar vedle druhýho, vůdcové došli.
   A tak máme jen ty,které nám dosadí Bratrstvo kočičí pracky...
   Si pište,že nikoho rozumného na důležitou sesli neposadí.
   Helanov

   Vymazat
  8. 11:49 Správně - k důkladnému. Opravdu důkladnému. Osobně mám pana Hájka a jeho neotřelé pohledy a postřehy rád, akorát že leckdy slyší trávu růst i na vyprahlé poušti. Ale je dobré se s jeho pohledy seznámit - stejně často jako slyší trávu růst na poušti, se dovede trefit i přímo do středu. Na nás pak zůstává abychom si udělali závěr - trefa, nebo šustot trávy?

   Vymazat
  9. Milane,taky proti němu nic nemám.
   Někdy s ním souhlasím,málokdy ne.
   Každopádně umí psát opravdu svižné články,to se mu musí nechat.
   Rozhodně nikdy nenudí.
   Helanov

   Vymazat
 23. Trump = nebezpečí pro světový mír.

  Středeční tiskové prohlášení prezidenta Trumpa, které zveřejnil Bílý dům následně po odvetných leteckých útocích Íránu na americké základny v Iráku, bylo více než obvykle plné lží a iracionálních tvrzení.

  http://www.zvedavec.org/komentare/2020/01/8159-nebezpecny-a-podlehajici-sebeklamu-trump-chrlil-lzi-po-iranskych-utocich.htm

  OdpovědětVymazat
 24. Nesouvisí to sice s tématem, ale doporučuji pořad Partie na Primě, kde se velmi razantně ohradil Babiš proti migrantům a politice rozvracení pod prapory Německa od Milionů chvilek. Konečně ! Kéž to není jen chvilkový rozmar, ale stanovisko chlapa.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hmmm,to by musel nejdřív zpřerážet hnáty všem frekventantům Aspen institutu,které poslal do Brusele...(Charanzová,Jourová,samá verbež.)
   Je to obojetník.
   Dočista jinou scénku sehraje pro domácí publikum,bruselská srdéčka taky nezarmoutí.
   Ale chodit v tom umí,to zase jo.
   Helanov

   Vymazat
  2. Helanov, jste natolik naivní, až se domníváte, že šéf jakéhokoli politického hnutí je schopen a má možnost vybírat své souputníky tak, aby byli jeho věrným obrazem, dokonalými podporovateli jeho praktické politiky i záměrů, které v dané situaci realizuje? Jste schopna porozumět větě: "Politika je uměním možného"? Boží prostoto.

   Vymazat
 25. Pro podrobnější orientaci je to na YT, knihovna Argumenty&Fakta, položka Babiš na Primě. Pro vaše zasmání nelze uložit - zdůvodnění - není vhodné pro děti - !
  Tak se nazývá nová cenzura.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ono se to vykecá, ale aby se Babiš nestal svatým, tak z jiného zdroje - od Soukupa zase nic moc : => Barrandov.tv/video/174631/moje-zpravy-12-1-2020 , nebo archiv. Tam se pan premier může dovědět jaká je dojná kráva naše republika. Čerpám z vice zdrojů

   Vymazat
 26. Politika a pes
  Dneska zaperlil Romancov na ČRo.
  "Hrůza teda,ta Merkel v Kremlu!
  Ale zasejc,málokdo si to pamatuje (Romancov jo!) Putin si jednou přivedl na schůzku s Angelou psisko.
  A každý ví,že ona psy nesnáší...Tudíž chemie je porušená a můžeme se hodit do klidu."
  Ten Romancov nemá hlavu jen na čepici,je to mislytel.
  Helanov

  OdpovědětVymazat
 27. Helanov 17:27. Toho mislytele tam máte úmislně?

  OdpovědětVymazat
 28. Právě se z rádia dovídám, že jsme rozhněvali Šanghaj, no kdyby jenom ji, ale asi celou Čínu. Nemám sice žádnou chuť se do její přízně vlísávat, ale že by pražský primátor musel zrovna mobilizovat proti Číně je blbost. V tomto připadě, nechť pan Hřib jde osobně protestovat na nám. Věčného klidu (nejlépe v brnění, na běloši a s šavlí v ruce). Jinak nemá žádnou plnou moc od občánů Prahy. Potřebuje-li manifestovat svou osobnost, tak ať se neschovává za nás. Je mi líto, ale od Pirátů zatím co akce, to zmetek (např.legalizace drog). Ti kluci své amatérství nahrazují razantncí, což je nebezpečné.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No Číňané po oddlužení Slavie, kterou vybrakovala anglická firma Enic a jež byla na kraji úpadku a krachu, z ní udělali fotbalovou ozdobu Evropy a klenot Prahy. Jen Konfucius ví, co s ní bude dál...No jiná hlavní západoevropská města, která mají družbu s Pekingem si jí považují a asi těžko budou Prahu následovat. M.R.

   Vymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.