Reklama

neděle 5. ledna 2020

Kdo přesvědčil Trumpa, aby zabil válečného stratéga Íránu. O tom, jak "překrucovači" dosáhli svých cílů

Vladimír Ovčinský
5. 1. 2019   zavtra
V noci na 3. ledna roku 2020 se stalo to, k čemu Trumpa postrkovala skupina amerických "jestřábů", ale před čím jej zdržovala vyvážená část jeho okolí. Na příkaz prezidenta USA byl zabit hlavní architekt íránské zahraniční politiky, "vnější prapor Islámské republiky", velitel íránského Sboru revolučních stráží islámské revoluce (IRGC) generál Kásim Sulejmání. Tato akce dostala USA na hranici reálné války s Íránem. Válka, do níž může být vtažen celý "Velký Blízký východ", ale nejen.


Každá válka má své podněcovače. Někdo z nich je v hluboce zakonspirovaném režimu. A někdo, naopak, vždy pro efekt vykřikuje – "bombardovat Írán"! Tak se nesporně chová skupina Michaela Ledeena a Johna Boltona (viz naše publikace - "Podněcovači" a "Podněcovači 2.0"). Ještě při společné práci v Institutu amerického byznysu zahrnuli tito dva přátelé tři prezidenty USA – Bushe mladšího, Obamu a Trumpa poznámkami a přednáškami s výzvami k zahájení války s Íránem. Je důležité poznamenat, že podle odtajněných vojenských materiálů o válce s Irákem, se varianty likvidace Sulejmáního rovněž rozpracovávaly v době vlády všech tří posledních prezidentů (oznámilo to letectvo USA 3.1.2020). A když se Bolton stal poradcem Trumpa v otázkách národní bezpečnosti, jeho přítel a "guru" Ledeen ho oslovil otevřeným dopisem s požadavkem, aby ovlivnil Trumpa k zaujetí toho nejtvrdšího postoje vůči Íránu a aby tam všemi způsoby dosáhl změny režimu.

Jak je známo, Trump se zřekl služeb Boltona. Ale Bolton není jediným člověkem v "hlubokém americkém státu". A dokonce i když se nacházel na neformálních pozicích, samozřejmě pokračoval v plnění svého jestřábího plánu. Proto po zavraždění Sulejmáního byl právě Bolton jedním z prvních, kdo poblahopřál všem, kteří se zúčastnili operace při likvidaci hlavy IRGC. Velmi divné blahopřání od člověka, který se formálně této likvidace neúčastnil.

Nyní o tom, čím se zabýval Ledeen v posledním měsíci před vraždou. Je velmi důsledný. Pokračoval v podněcování. Na internetové stránce listu Front Page Magazine (USA) Ledeen zveřejnil v prosinci 2019 tři články o Íránu. V prvním ze 3. prosince "Revoluce v Íránu. Nová generace chce skoncovat s Íránskou islámskou republikou a obnovit svobodu" popisuje "hrůzy potlačení protestů v Íránu", píše, že ministr zahraničí USA Pompeo dostal od Íránců 20 tisíc zpráv o represáliích proti lidu země. A končí článek slovy: "pomsta se vrhne na vrahy". Druhý článek z 18. prosince "Íránská revoluce. Co musí Trump udělat dál" pojednával o tom, jak USA a Izrael začaly ničit bankovní systém Íránu cestou podpálení stovek bankovních poboček prostřednictvím své agentury a zveřejněním účtů 20 procent obyvatelstva v sociálních sítích. Končí tuto publikaci Ledeen výzvou, aby Trump přímo podpořil íránskou revoluci. Jinými slovy, přímo se má zúčastnit státního převratu v Íránu, oslovit občany Íránu. Třetí článek z 27. prosince "Válka o perské dědictví. Nastala doba pro vítěznou strategii" je věnován sčítání obětí při potlačování protestů v Íránu (uvádí se 1360 zabitých osob a desetkrát víc zraněných). Na konci je výzva k vedení USA: "Režim v Teheránu je s námi ve válce. Řečí už bylo dost. Nastala doba pro vítěznou strategii". Jak vidíme, Ledeen zajišťuje realizaci klasické "strategie napětí".

Ale pak následuje jeho hlavní krok. Na stránkách listu The Epoch Times (USA) 2. ledna 2020, den před vraždou Sulejmáního, se objevuje článek Ledeena "Změnil Trump svou pozici vůči Íránu?". Ledeen v něm píše, že po záchraně režimu Asada v Sýrii (jehož obrany se aktivně účastnil v bojích proti DAEŠ i Sbor revolučních stráží islámské revoluce v čele se Sulejmáním), Nejvyšší vůdce Íránu Chameneí dospěl k závěru, že Trump nebyl připraven k útoku na Írán. Proto po Sýrii Sulejmání po dohodě s Chameneím přešel k Iráku a Libyi. Podle názoru Ledeena právě pod vedením Sulejmáního byl zorganizován útok na americké velvyslanectví v Bagdádu. Ledeen vyjadřuje naději, že Trump je nyní připraven zasadit úder režimu v Íránu. A k tomuto jsou podle propočtů Ledeena všechny podmínky příznivé: v Íránu roste nezaměstnanost; přibližuje se zima, ale stěží se najde mazut na topení; je obrovská inflace; příjem je pouze 200 eur pro střední rodinu měsíčně. "Pokud Trump, píše Ledeen, dospěl k závěru, že není žádná možnost vypořádat se s tímto strašným režimem, může věnovat svou energii jeho změně".

Samozřejmě, nejen skupina Boltona a Ledeena ovlivnila rozhodnutí Trumpa o likvidaci Sulejmáního. Neposlední úlohu, jak se zdá, sehráli i ti, kteří radili Trumpovi, aby si vraždou íránského generála vrátil část elektorátu, ztracenou kvůli celé rošádě s impeachmentem. Vždyť "prostí" Američané mají rádi kovboje, kteří přesně střílejí jako první a zabíjejí své nepřátele. A neposlední úlohu sehrála i pozice izraelských přátel Trumpa, kteří už dávno čekali od USA takové akce vůči Íránu.

Ale Bolton s Ledeenem samozřejmě nejsou na posledním místě v ratingu podněcovatelů války.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

45 komentářů :

 1. Žádné komentáře :

  Okomentovat

  Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.

  Tato vražedná akceUSA nepotřebuje žádné komentáře.
  Každý myslící člověk si udělá názor sám. Stačí,když si vyhledá všechny dostupné informace o zahraniční činnosti USA od 2.WW a zjistí si, kde všude v současné době mávají USA praporem "míru, svobody a demokracie"

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak můžeme slušně a věcně diskutovat,když se s námi nejedná slušně a věcně.

   Smazat
 2. jestlipak mají ušáci dost materiálu na igelitové pytle.
  lada

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10.12 - Už jste někdy viděl jednat slušně s dotěrným hmyzem.
   Nic jiného totiž pro ty, kteří o lidech na této planetě rozhodují, nejsme.
   Pouze užitečný hmyz, pokud ovšem není moc dotěrný.

   Smazat
  2. USA, nakupují miliony podivných plastových rakví!
   https://aeronet.cz/news/wp-content/uploads/f263e65e8d.jpg


   [MAPA] Lokace dosud objevených skladů plastových rakví na území USA
   https://aeronet.cz/news/wp-content/uploads/FEMA_map.jpg

   Smazat
  3. 10:46 A jedna je určitě pro tebe. Docela stará zpráva, o tom se psalo několik let zpátky. Dávat odkaz na aronet, muže jen idiot! Podobně i na sputnik!

   Smazat
  4. 10:46 Tak se s námi podělte o nějaké své odkazy, bysme byli taktéž osvíceni.

   Smazat
 3. Írán je JEDINÁ středovýchodní země,kde se nepodařilo Amíkům dosadit zkorumpovanou vládu.
  To se neodpouští,proto ta paranoia ze strany USA a Izraele.
  Dosazeného šáha Pahlavího, který zemi NÁSILNĚ westernizoval hrdí Íránci s díky vyprovodili.
  Před šáhem měli SEKULÁRNÍHO Mosaddeka,kterého milovali,ale který znárodnil Západu ropný byznys,a tak ho M16+CIA svrhli...
  Furt stejný scénář!!!!!!!
  Západ svrhne sekulární režim a nastolí vládu náboženských pošuků.
  (Oni to totiž ti domorodci znechucení žravým Západem prakticky vždycky vezmou ode zdi ke zdi.)
  Helanov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Šáh patřil ke vzdělaným,jeho žena byla snad dokonce doktorka. Za jeho panování se začaly místní občanky oblékat evropsky a studovat, ale dnes jak vidím, tak jsou zase zpět ve středověku. Převraty tam byly infikované zvenku, jak bývá zvykem.

   Smazat
 4. Chodí se kolem horké kaše: žádná skupina amerických jestřábů, ale americká židovská lobby dotlačila Trumpa k tomuhle fatálnímu kroku, která se kontraproduktivně otočí vůči Izraeli. Tahle země se otřese v základech a nepomůžou jí ani její jaderné zbraně, ani kabala.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dodatek: Vřele doporučuji si přečíst text "IZRAELSKÁ LOBBY A AMERICKÁ ZAHRANIČNÍ POLITIKA" amerických profesorů politologie Johna J. Mearsheimera a Stephena M.Walta. (Volně ke stažení)

   Smazat
  2. Výše je článek o Čapím hnízdu. Tak mně napadá, kolik cirkusu je okolo našeho premiéra ve zjevně vykonstruované kauze, kterou není nikdo schopen po celá léta dotáhnout do nějakého konce. A premiér se soudu nijak nevyhýbá a nebrání. Naopak. V našem parlamentu, mainstreamu jde o nekončící trvalý proud "úvah", "prognóz" a hlavně pomluv. Kolik lidí se na ní živí a dobře (chvilkaři) a jak dlouho se ještě živit bude. A v Izraeli mají premiéra, který kličkuje jako zajíc před vydáním do rukou spravedlnosti aby se nemusel zodpovídat před soudem. A americká válka s Íránem je pro něj dar z nebes! On je jestřáb. On spasí Izrael a navíc nepůjde sedět! Asi. Jen jestli to vyjde i tentokrát.

   Smazat
  3. 10:45 HHMMM vykonstruovaná kauza říkáta, tak proč potom zaplatil těch 50 mil.Většího darebáka než je Babiš pohledat. Jen díky MIL. CHvilek se snad něco změní!

   Smazat
  4. 15:03...Jestli teď,v tuto minutu,vidíte na obzoru někoho lepšího,tak sem s tím jménem!
   Helanov

   Smazat
  5. 18:15
   Vždyť to řekl, Minář. Budoucí premiér.

   Smazat
 5. Jestli světoví teroristi napadnou Írán tak to nebude pro ně nebude snadné potřebují dostat přes prsty.

  OdpovědětSmazat
 6. Ti arabští vrazi pachají atentáty po celém světě několik desítek let, ale tady u místních bezmozku mají podporu. Kéž by vás trefilo takové štěstí a bouchlo vám to pod zadkem někde ve vlaku!
  Věřím našim přátelum v USA, že v případě konfliktu se s pomocí Izraele velice brzo vypořádají s touhle smečkou zdivočlých psu!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Totálně vymytej mozek. Gratuluji k té "parádě".

   Smazat
  2. 11:49 No, nevím kdo je více vymytej, nějakej argumentíček k té vaši hitparádě by neškodil!DALÍKU!

   Vy jste nezaznamenal nikdy nějaký atentát těchto ručníkářu? Na co si to hraješ ty blbe!

   Smazat
  3. No, jenže Střední východ je ohromně složitá oblast, a západ se tam vměšuje od 20.let 20.století. Tam není nikdo "kladný", a zásahy USA po konci studené války v Iráku situaci i podle Britů narosto pohnuly k vyššímu násilí.

   Takže bohužel neexistuje jednoduché řešení, nemůžete zabít všechny, kdo chtějí žít jinak. Jde o složitou otázku, kdy odborníci se shodují, že Trump násilí dál dlouhodobě, odmítnutím dohody, sankcemi, nyní - prudce eskaloval, přitom nic to neřeší.

   Toto je předmětem kritiky odborníků, jakkoliv si laici myslí, že stačí zabít pár lidí, a vše bude OK. Nebude. Je třeba dělat promyšlené kroky a nikoliv divadelní akce, ty situaci jen zhoršují.

   Smazat
  4. 11:18...A co mají Peršané společného s Arabama???
   Starají se výhradně o své zájmy,to je celé.
   Samozřejmě by měli rádi jádro,což dá rozum, když to mají všichni okolo nich.
   Kontrolní otázka:
   Dovolili by si Amíci zavraždit nějakého generála od tlustého Kima!?!?!?
   Kdyby se Kaddáfí nevzdal jádra,tak dneska nečuchá trávu ze spoda.Tečka.
   Helanov

   Smazat
  5. 11.18
   Pro Teby debile vymytej je asi muslim jako muslim. Herozlišuješ umírněné šíity (Syrie, Írán Libanon atd od militantních Sunitů, které podporují a vyzbrojují Saudové, Turek, Jordásko a ze kterých se formují milice hrdlořezů ISIL,.

   Smazat
  6. Nějak jste Unknowne trošku mimo mísu. Když něco chcete psát, tak se nejdřív trochu vzdělejte. Nevím nic o tom, že by Írán podporoval teroristy. Pokud se nepletu, tak to byla CIA tedy USA, které se začaly cpát kvůli drogám a ropě do těchto území. Nejprve Afghanistán, kde právě oni stvořili jádro teroristů proti Rusům, kteří tam tehdy byli pozvání vládou a Amíci se s tím nemohli smířit, Sadáma také dosadily USA a jakmile se jim začal cukat tak ho sejmuly, pak došlo na Libyji, protože Kadáfí neměl zájem na spolupráci s USA a hlavně chtěl aby dlužníci jako Francie a Anglie zaplatily svoje dluhy, což se těmto mocipánům zvyklým na drancování svých držav nelíbilo, takže tam vtrhli a dnes tam není kámen na kameni, čím rozpoutaly nevídaný exodus, který nyní požadují aby řešili i státy, které nikdy nevlastnili a nevykrádaly cizí území. Vzápětí to byla Sírie, kam opět vpadli bez pozvání a mandátu OSN, na kteroužto instituci zhluboka kašlou a to pod záminkou boje s ISIL, který sloužil jen k rozkrádání bohatství Sírie ve prospěch USA. Asad pozval Rusy, kteří právě i ve spolupráci s Íránem udělali velice rychle útrum řáděni ISIL. Chtělo by se to podívat také na podvodné 11té září, kdy ti teroristé pocházeli z Arabských emirátů. Pokud vím, tak Saudové jsou ti, kteří financují mezinárodní terorizmus ve spolupráci s USA. Amíci totiž potřebují Írán rtozvrtat, protože se čím dál víc bojí spolupráce Rusko, Čína, Indie, Írán a Turecko. To jim totiž zamotává hlavu, protože jsou nejzadluženějším státem světa a ztráta dolaru jako světové ceny by jim zlámala vaz.

   Smazat
 7. Prezident Trump a občané Ameriky s tím nemají nic společného. Jsou NESVOBODNÍ!
  Monstra s lidskými tvářemi: Tyranie policejního státu přestrojená za zákon a pořádek Úterý 30. července 2019 .
  https://beforeitsnews.com/v3/police-state/2019/5383.html
  Poté, co byla americká expanzivní vojenská říše kooptována chamtivými dodavateli obrany, zkorumpovanými politiky a nekompetentními vládními činiteli, krvácí ze země suchou rychlostí více než 15 miliard dolarů měsíčně (nebo 20 milionů dolarů za hodinu) - a to je přesně to, co vláda utrácí za zahraniční války. Odhodlání americké vojenské říše hlídat zbytek světa vedlo k tomu, že více než 1,3 milionu amerických jednotek bylo umístěno na zhruba 1000 vojenských základnách ve více než 150 zemích po celém světě. To nezahrnuje počet soukromých dodavatelů, kteří tahají statné platy na náklady daňových poplatníků.Nechali jsme vládní zlo, jeho zneužívání, mocenské drapáky, brutalitu, zlost, nelidskosti, nemorálnost, chamtivost, korupci, zhýrání a tyranii příliš dlouho. Blížíme se k zúčtování.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:28 A vy jim ty náklady snad platíte,? vaše zbytečná starost.
   Pokud by policajt z USA neměl tyto vojáky ve svobodných zemí, tak rusák by ve 20 století ve víře své komunistické ideologie anektoval.Jen díky Amíkum svět neokupuje ruská totalita!
   Jen si přeji základnu USA u nás, člověk nikdy neví jak hrábne PUTLER FAŠOUNOVI!

   Smazat
  2. 14.59
   žišmarja ty seš blbej jak daleko vidíš. Co dnes mají Rusové společného s Komunismem? Nic , zhola nic, země má plně kapitalistickou ekonpmiku, ústavu jim za Jelcina napsali poradci z júesej, Kom partaj je v naprosté menčině a Zjuganov už nikoho nezajímá. To naopak u nás je Filip téměř vládní stranou. Proč sem lozíš debile když absolutně nic nevíš a jen kolem sebe pliváš nenávist. ?

   Smazat
  3. Zato amici zacinaji propagovat komunismus, viz kandidat Sanders je komunista a jini v kongresu, navic by amici nejradeji diktovali celemu svetu, kdo neskace jak piskaji je jejich nepritel. Vsude vse zabrat a vybrakovat. Kam se na ne hrabe stary Cesky rezim a Rusko. Jen amici se mohou mit dobre, nikdo jiny, podle toho jak to tak sleduji a vidim, proc jim Cesi furt lezou do zadni casti to nemaji zadnou svoji hrdost? ... amiky nikdo nezajima oni maji jen svuj zajem a cil a to zbohatnout na druhych...i za cenu vyvrazdeni jinych....no a mimochodem nekdo tu mluvil o tech plastovych rakvich, videla jsem je na vlastni oci prepravovanych na velkych tracich a ne jednou. A do takove rakve se vejdou az 4 mrtvoly....

   Smazat
  4. 11:28 - Souhlas, politika se bude lámat v USA, brzy!

   Smazat
  5. 18:33 Slávečku tvoje debilita je jak vesmír, taky nekonečná.
   Ustavu rusum psal Amík, ty vole, tohle nevymyslíš, Filip se 7% je vládní stranou.
   To že v rusku neustále staví nové sochy zločincu Lenina, Stalina, to že všude svítí rudé hvězdy a Stalin má podporu 55% rusáku je co blbe ruskej!SSSR a dnešní rusko je to samé.
   Co vykládat prokremelskému volovi!

   Smazat
  6. Nevim proc Slavkovi furt nadavas, sam jsi mnoho vtipu nepobral. Pokud vim tak Slavek ma pravdu v tom, ze amici psali ustavu pro Rusy. Take jsem o tom cetla, neni to nic noveho.

   Smazat
 8. Myslím, že v mají prsty i Saudi!

  OdpovědětSmazat
 9. Napadá mě jenom jedna paralela, kdo pak asi pomohl Dubčeku z dálnice.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vysoká rychlost a povětrnostní podmínky?

   Smazat
  2. Ad 12:40 - přece, kde se jedná o velké peníze, vliv a moc, tam se na lidské životy nikdy a nikde nedbá! Představte si to zděšení, místo Havla Dubček!

   Smazat
 10. Bibi se chyta a udela cokoli, aby zustal premierem...

  OdpovědětSmazat
 11. U Dvoraka zacina paranoa v pokrocilem stadiu a nebo je taky jeden z nich a nebo se boji v te democracii .Maze jakekoliv zminky o zlocinech Israhele a jeho vudcu ,coz je volne na Utube a nebo na Netflixu -traveni nepratel vyhazovani zivych z helikopter nad morem Mossadem a tak dale (vypraveji to dedeckove tresouci se hrdosti nad vrazdenim .Zde jen konec vyroku zlocince Sharona presidentu Israele na jeho namitky ze je toho tlaku moc a mohlo by to vyustit v antisemitismus :
  "My zidovsti lide kontrolujeme Ameriku a Americani to vedi"
  (doslovny preklad ) Kontroluj se Dvoraku jim se stejne nezavdecis stejne , jako se nezavdeci nikdo kdo neni z jejich krve a rodu .

  OdpovědětSmazat
 12. Já si myslím, že v tom světovém bordelu co dělá USA, má prsty Rumcajs

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rumcajs mozna ale urcite ne Spejbl, neb by to byl antisemi zbrblot z kanalu ktery se musi trestati
   neb na chudinu musi byti prisnost ,jinak zacne byt drza. Jak to ten Skupa vlastne prezil??

   Smazat
 13. Přiznak progresivni Trumpovy demence.
  Svym dalšim cholerickym neuvaženym ZLO-činem:
  1/ nabil třištivou munici všem kteři nesnaši emerickeho okupanta v musulmanii. Všem otevřel woči co je amik za podrazaka – dneskaj kamoš zitra nepřitel (viz Kurdove, viz Irak)
  2/ postavil Irak do antiamericke fronty když nechal na jeho uzemi zavraždit oficialni statni navštěvu z cizi země ale i irackeho vysokeho dustojnika. A navic na mezinarodnim letišti
  3/ nabil třištivym antitrumpovcum v USA kteři usiluji o Impičment Dučeho. Dal antitrumpovcum do rukou silnou munici, když se dopustil tvrdeho prohřešku proti zakonum USA, když zahajil dalši valku s dalši zemi bez schvaleni Kongresem
  4/ od Trumpova utoku se distancoval dokonce Pentagram, ktery zkonstatoval, že kděbil v Bilem wigwamu jednal zcela sam, rozhodnul sam a hodil vidle na Blizky vychod, kde vytvořil dalši sršni hnizdo a namazal tim emerickym vojakum schody v regionu

  Trump svym dalšim cholerickym rozhodnutim posilil formujici se antiamerickou frontu. Za chvilku budou amici všude jak KUL V PLOTĚ. Dokonce i česka podlejzačska vlada už uvažuje o staženi americkych podržtašek z Iraku

  OdpovědětSmazat
 14. 1/ Iracké ministerstvo zahraničných vecí oznámilo, že Organizácii spojených národov poslalo dva listy a požiadalo Bezpečnostnú radu OSN, aby odsúdila „vraždu“ Solejmáního.

  2/Ministerstvo americký piatkový útok označilo za „nebezpečné PORUŠENIE ZVRCHOVANOSTI Iraku a podmienok vojenskej prítomnosti USA v tejto krajine“, uvádza agentúra Reuters

  2/Útok, pri ktorom prišiel o život, šokoval islamskú republiku a vyvolal :good: obavy z NOVEJ VOJNY na Blízkom východe

  Iracký parlament zároveň schválil uznesenie, ktoré žiada UKONČENIE PRÍTOMNOSTI ZAHRANIČNÝCH VOJAKOV v krajine. Informovala o tom agentúra AP. Čo v podstate znamená vyhodenie amerických vojakov, ktorí krajinu okupujú od vojny proti Sadámovi, teda už od 2003 roku, z krajiny.

  Ak americkí vojaci neodídu, nebudú už v krajine legálne a dostanú sa do pozície OKUPANTOV.

  OdpovědětSmazat
 15. Je pravděpodobné, že v tomto roce současný skunčí iránský režim skončí. Světová válka ale kvůli tomu nebude.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je pravděpodobne, že Trump předčasně skonči a tež že USA ekonomicky prdnou. Jejich dluh nelze donekonečna udržovat, obzvlašť když stale vic zemi hazi bobek na dolar.

   Smazat
 16. Kdopak žije v Iránu ?

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Haploskupina_R1a_(Y-DNA)

  OdpovědětSmazat
 17. Světová válka kvůli Íránu asi nebude.
  Co ale tedy bude, či nebude? To dnes zřejmě neví nikdo. Co však může být, či nebýt? To je otázka.
  Pokud padne současný iránský režim pak dojde k oslabení Ruska na jihu Asie, pak samozřejmě NEBUDE NUTNÉ uvažovat o nějakém americkém radaru v Brdech, který by monitoroval případné iránské rakety ale BUDE možné vybudovat americký radar v Íránu, který bude možná monitorovat (severokorejské rakety?) a také prostor v Rusku. Současně může budoucí Írán posloužit jako možné nástupiště k případnému preventivnímu "obrannému" útoku na Rusko jako náhrada za dnes již nespolehlivé Turecko.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.