Reklama

pondělí 20. ledna 2020

Když na Kongresu ODS naslouchají choromyslní choromyslnému

Lubomír Man
20. 1. 2020
Stalo se v sobotu v sále pražského Kongresového centra na jednodenním 29. kongresu ODS, když k delegátům promluvil starosta Řeporyjí Pavel Novotný. Mluvil, šklebil se a svíjel se přitom tak, jak činí choromyslní, a na naslouchajících bylo znát, že nevědí, co si mají o jeho projevu myslet. Kdyby nebyli též buď jen částečně či zrovna tak plně choromyslní jako řečník, začali by křičet, bručet. bouchat do stolu či klepat lžičkami do sklenic ve snaze ostudný projev ubohého starosty ukončit.


Ale oni to neudělali, protože sami, buď jen částečně či plně též choromyslní, nebyli s to rozhodnout, blábolí-li to starosta za řečnickým pultíkem totální nesmysly, anebo nemá -li jeho projev přece jen jakýsi smysl.

A tak mlčeli, hledali odpověď na svou otázku v obličejích kolem sebe, ale nacházeli v nich stejné rozpaky, v jakých se právě nacházeli oni sami. A tak hledali odpověď na svou otázku ve tvářích delegátů dalších a dalších, otáčeli hlavy a rozhlíželi se po celém sále a nejčastěji k místu, kde seděl sám znovu potvrzený předseda strany Fiala (ten by jim přece měl dát na jejich sžíravou otázku rozhodnou odpověď), ale běda i on jevil stejné znaky rozpaků jako oni. Ale na rozdíl od nich se kolem sebe nerozhlížel, protože cítil, že on, jako předseda, by měl o téhle zapeklité otázce rozhodnout sám i kvalifikovaně, čímž by dal ostatním příklad. Ale běda už podruhé, nedokázal to ani on, a jeho jindy tak rozhodný a sebejistý výraz nesl v těch okamžicích stejné stopy zmatku, jaké byly v tu chvíli tak prudce čitelné ve tvářích všech delegátů dalších.

Pokud tak kongres nepřinesl ve věci programových cílů a priorit ODS nic nového, stal se zaznamenáníhodnou událostí v míře duševního chaosu, který se během projevu jediného delegáta v sále zvedl. Ovšem s tím, že jedna zdravá osoba se na tomto shromáždění přece jen našla. Byla jí elegantní a naprosto při smyslech vyhlížející žena, která chod Kongresu v tu chvíli řídila, a jak výrazem svého obličeje, tak i několika důraznými připomínkami na adresu řečníka, aby už svůj projev konečně ukončil, dávala najevo, co si jak o řečnícím starostovi, tak o váhavému auditoriu mu laslouchajícímu, myslí.

Mám za to, že jen ona by mohla mít gebíry postavit se v budoucnu do čela ODS.

72 komentářů :

 1. Ne,ne pane Man! Svý k svému,.Dnes je Novotný tváří ODS. Novotný=ODS. Vždyť mnozí jsou na něho dokonce hrdí! Žádné klepání žličkama, žádné bučení. ON je jako ONI! Jen kdyby se takovéto politické a lidské prase objevilo v ANO,KSČM, SPD, dovedete si představit, co by se dělo? Taková ČT by ho měla ve zprávách každý den a čekala dychtivě na každý jeho ,,bonmot" aby jeho stranu a jeho samotného zdiskteditovala. Ale Pavča si může dovolit vše! Jen ještě dodám k tomu Fialovi. Je příkladnou ukázkou toho, že vzdělání a tituly nejsou znakem inteligence dotyčného(jen další příklady Drahož, Putna...) Kongres skončil. Zapomeňte...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A bylo zapomenuto jméno. Marek Benda ...

   Smazat
  2. Tak tady pozor!!!
   Pája se nesmí kritizovat,to by byl tenhleten antisemitismus.
   Taky nevynechá žádnou příležitost,aby nesdělil národu že je Vyvolenej.
   Helanov

   Smazat
  3. Anonymní20. ledna 2020 11:25
   „.. že vzdělání a tituly nejsou znakem inteligence ..“
   Svádí to k takovému závěru, ale ti lidé jsou inteligentní odborníci. Ovšem pro výkon moci, platí jiná kritéria. Nedokáži říci jaká, ale zdá se, že s pokračujícím liberalismem, se stále více cení nikoliv schopnost vytvořit vlastní myšlenkový koncept a ten srozumitelnou formou přednést veřejnosti, nýbrž schopnost zahrát „divadlo“, tedy přednést a hájit myšlenky někoho jiného (loutkovodičů v pozadí) a diváky u toho ještě pobavit. To byl nejspíš také vzkaz Řeporyjce, Fialovcům. P.K.

   Smazat
  4. Pane P.K. Ano, může být inteligentní ve svém oboru ale v oblasti obyčejného lidského či politického myšlení je to pako. Vis především jmenovaný Putna. To je ukázkový případ.

   Smazat
  5. Anonymní20. ledna 2020 12:12
   V tom se shodneme. P.K.

   Smazat
  6. Unknown20. ledna 2020 11:44
   On sděluje národu, že je obřezanej. Ale vyvolení byli ve starém zákoně. Nejpozději umučením Krista, se o to připravili. Leda že, Jehova nemá s Kristem nic společného. P.K.

   Smazat
  7. Vyvolení byly Hebrejci a ne Chazaři. Celý antisionizmus je k posrání. No jak se říká poturčenec horší Turka.

   Smazat
  8. Anonymní20. ledna 2020 15:14
   On možná už ten sionismus není dobře. A antisionismus je reakcí na něj. P.K.

   Smazat
  9. No, já toho zfetovaného kašpara ODS ze srdce přeju. Dobře že vyrazili Klause ml.; jediného politika mezi oportunistickými politikáři.
   Jen více takových Novotných!
   To bude držkopád!

   Smazat
  10. Kongres ODS: HYCHY, KYDY, TYRYNY !!!!

   Smazat
  11. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  12. Být studentem VŠ nemusí být známka vysoké inteligence . Absolventi jsou jedinci s velmi dobrou pamětí, kteří umí u zkoušky opakovat jen to, co jiní "experti" napsali. Ale to není garance že by rozuměli problémům ve společnosti ...... Na VŠ je také velmi jednoduché propadnout kolektivnímu vymývání mozků. Na VŠ obvykle začínají "barevné revoluce".
   Abych nezapoměl. Novotný je magor a přeji si aby se stal předsedou ODS.

   Smazat
  13. Uplne zakladnim jevem v kazdem oboru je PROFESIONALITA.
   To obsahuje mmnoho nejen vedeni, ale jeste vice zkusenosti a jeste vice schopnosti neco udelat poradit si a vyresit problemy,zlepsit a vytvorit neco noveho..a to vas nikdo nikdy nenauci.
   Jen malo neco z toho..
   Dulezita je povaha kazdeho , jeho vlastnosti, cest a poctivost a moralni sila..

   Smazat
  14. Dnes je opravdovy priklad profesionala v politice Putin. Mezi ostatnimi politiky vidite jak vysoko stoji nad nimi , jak se lisi od nich na prvni pohled, kdy stoji mezi temi ubozaky co nevi co delaji a nevi co zvani a DOKONCE NETUSI CO JSOU..
   Jen casto panikuji ,zmatkuji take ze spatneho svedomi..A konci v zachvatech k silenstvi.
   Z toho vseho..Velkym tlakem na jejich "slabou, ubohou psychiku" se hrouti do bezradnosti , ktera se nehodi do politiky..Ale do psych. lecebny...

   Smazat
  15. Pan K. presne vystihl. Moderni vzdelani od 1945 i predtim ma za ukol , predevsim hlavne studenta /brainwash/ovladnout ideologii elity !!
   Dnes za to na zapade dokonce plati v milionech ,ale maji zaruceno koryto..

   Smazat
 2. Co na kongresu ODS předvedl Pavel Novotný /starosta ODS/ je ukázka chorého fašizujícího mozku. Ta samá strana vyloučila Klause ml. ze strany. Kam tato strana pod vedením Petra Fialy spěje? Do nevolitelnosti, chybí naším politikům sebereflexe? Určitě chybí ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Daleko horší je vždy proamerický, nyní místopředseda Vondra, který navrhuje zřídit v ČR americkou vojenskou základnu. Spolu s P.Novotným, od kterého se dosud nikdo nedistancoval, střelili ODS do nohy.

   Smazat
 3. Která to řídila???????
  Helanov

  OdpovědětSmazat
 4. Je tomu poněkud jinak. Prof. Fialovi musí být jasné s jakým "podivínem" se musí kamarádit. A samozřejmě, že ten "podivín" má stejné vlivové krytí, jako sám Fiala. S Klausem to bylo snadné.

  OdpovědětSmazat
 5. Pan Man to tak krásně popsal,že úplně vidím ty vykulené gzifty,jak okolo sebe střílej očima do všech světových stran...
  A Fialu,jak čučí na Řeporyjce jako králík na kobru :-)))
  Největší pe®del je,že ten Novotný vlastně řekl pravdu.
  Jeho zná každý,většinu těch myší v sále skoro nikdo.
  NOVOTNÝ NA PŘECEDU!!!!!!!!!!!!!!!
  Helanov

  OdpovědětSmazat
 6. A Alexandr PromoPro se zase odkopal. Potřebuje opět něco "zprivatizovat"?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne, jen by rád takovou malinkatou základničku...

   Smazat
  2. Malinkata ale vyroste..
   Nejsou choromyslni to jen tak vypada kdyz zkriveni, zdeformovani fantasiemi kolektivniho Fanatismu /jako na grotesknich a bizarnich obrazech Hieronyma Bosche/ a Stockholm Syndrom. V davech si vzdy zbabelci dodavaji odvahy , na ulici by sami nevysli ani za nic..

   Smazat
  3. Navic nejsou schopni neco delat. Chybi smysl pro to co je spravne a normalni lidsky odhad co je treba delat /coz ma v sobe kazdy zabudovane od narozeni/ a HLAVNE OBYCEJNA CEST ,ponizuji se zradou na svych obcanech a snazi se to hystericke prekricet, davaji si medajle, a zdavuji do urvanych tlup a meci jak maji narizeno Sorosem, Kanclerstvim a EU a jejich porucniky u kterych hledaji bezpeci, protoze vi, ze nejsou schopni ani te zakladni lidskosti. Maji hystericky a panicky strach ,ze na ne dojde..

   Smazat
  4. Plně by zasloužili Urválkův ochranný dohled..

   Smazat
 7. Tedy opravdu stojí za to se přemoci a ten projev shlédnout (třeba na Protiproudu). Něco tak odpudivého se vidí málokdy.
  Kavárna klesla už v totální žumpu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dekandence byla v módě v 19. století, dneska by to chtělo něco povzbudivého.

   Smazat
  2. 12.04
   Nelze. Projev už je blokován.

   Smazat
 8. No, ve vašem případě pane Man bych nikoho tou choromyslností neurážel!
  I pan Novotný je na tom lépe jak vy!
  12:04 Nevím co je na tom odpudivého, podstatné je že má pravdu!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ááááá, to se nám sem do diskuze zase přihlásil Pepa Vyskoč Statistik (12:22), zvaný "Máme se nejlíp". Že ho hanba nefackuje, zastávat se tak odpudivého individua a ještě navíc tvrdit, že má pravdu. Kde Soudnosti jsi, kde Dobré Vychování, kde iInteligence se touláš? Daleko od ODS, daleko od Pepy Vyskoče Statistika ...

   Smazat
  2. Jak může mít pravdu, v čem, když nic neřekl? Lejna, Řeporyje, SMS, odstoupím a pořád dokola...

   Smazat
  3. 12:22 pokud se vám zdají projevy a jednání pana Novotného z Řeporyj normální, je to vaše věc. Já bych se panu Novotnému obával svěřit jakoukoli agendu. Zjevně jde o osobu, která nezvládá ani gestikulaci, ani tok řeči, ani přípustné meze kultivovaného slovního projevu. Jde o osobu, které by měla být poskytnuta odborná lékařská pomoc. Chápu, že je těžké dát panu Novotnému najevo, že je postižený. Příčiny jsou nasnadě. Je mi ho, i všech okolo, dokonce i vás 12:22, docela líto.

   Smazat
  4. 12:22 Naopak, článek je napsán s humorem a pan Řeporyjský si ani tolik taktu nezaslouží.

   Smazat
  5. 13:20 Podle vás pan Novotný nic nezvládá, ale podstatné je, že si před nim sedl Rus na pr zadek a jen zlobně vrčel! A VOOOO TOM TO JE.
   Co je dál je nepodstatné!

   Smazat
  6. 12:52 Nevím jak se máte vy, asi moc dobře ne, na rozdíl ode mě, který se má opravdu dobře! Měl jste více pracovat a ne se flákat po rudých kancelářích.

   Smazat
  7. Jo jo. A ta pravda byla tak drtivá, že ji Kubera neunesl a raději moudře skonal. (Napsat že ho z toho šaška trefil šlak by bylo neuctivé)

   Smazat
  8. Unknown21. ledna 2020 9:56
   Nejspíš špatně chápete situaci. Nikdo si před ním nesedl na zadek. To, že mu nikdo neodpovídá jeho stylem, je znak jisté kulturnosti, kterou Řeporyjec postrádá.
   Jak vidíte ze stranických voleb, ani v jeho rodné ODS, ho nehodnotí zvláště pozitivně. P.K.

   Smazat
  9. Rovnou Reporyjskym Rypakem ke korytu.

   Smazat
 9. No to je sebranka. Večer se tam objevila ta divoženka ze Žďáru se svým stupidním projevem, který opakuje několik let pořád dokola, jako kolovrátek. Postrádal jsem ale nějak její zděšení, co se projevu toho poloblba týče. Toho dokonce ocenil vřelým potleskem i ten brněnský napomádovaný aspik. Kdyby měla jakákoliv jiná strana z opozice ve svých řadách takového impotenta, tak Němcovou šlehne. Tento hňup kdyby na podiu vystrčil tu svoji nahou prdel a čtyřikrát si do mikrofonu ulevil, tak ho to stádo stejně odmění huroským potleskem a hlubokým uznáním. Kdysi (to už je hodně dávno) to bývala strana celkem na úrovni. Jeden by ani neřekl, kam až se dá spadnout. V případě nýmandů ODS už to hlouběji nejde.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to holt dopadá, když je fotr bohatej a kupuje dětem všechny hračky

   Smazat
  2. 12:55 Něco vám k tomu vašemu výblitku psát je celkem zbytečné, ale přece jenom něco, jste velký VŮŮŮŮŮŮL.
   Vy těm lidem z ODS nesaháte oni po podrážky a panu Novotnému mužete tak max políbit tu " nahou prdel " jak píšete!!!

   Smazat
  3. Anonymní21. ledna 2020 10:04
   Tu " nahou prdel ", si sám Řeporyjec zvolil za svou značku. A dosáhl cíle, který si vytyčil – mluví se o něm. On je spokojený, radí na sjezdu Fialovců, aby to ostatní dělali také tak a ti mu tleskají.
   Podle mého, těm Fialovcům, sahá nad podrážky většina populace. P.K.

   Smazat
  4. 10:04 Děkuji za názor, ani nevíte jak s Vámi souhlasím. Kdybych těm, jak říkáte,"lidem z ODS",sahal po podrážky, tak bych se nemohl podívat ani do zrcadla. Díky bohu je mezi mnou, a lidmi z ODS, včetně toho přiblbla z Řeporyjí, propastný rozdíl.

   Smazat
 10. Zdaleka, Z.D.A.L.E.K.A!!! se žádný projev Novotného ani nepřibližuje těm prasečím skřekům, které vyluzuje Manův největší oblíbenec, psychopat PC Roberts.¨

  Oběti teroristických útoků v Bostonu, v Paříži, na novém Zélandu,... všude, nebyly žádné oběti, ale najatí herci a vše to byly " false flag" tajných služeb. Jak velké prase někdo musí být aby taková hovna vypouštěl zcela vážně z huby?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:57 váš projev je natolik kultivovaný a plný pádných argumentů, že nemůžete nepatřit mezi obdivovatele zcela neúmyslného klauna typu Pavla Novotněho. Ten, projevem po způsobu svého otce, tedy prostředky komika, zřejmě nechtíc a nemohouc jinak, vstoupil na politickou scénu. Nelehká to situace pro ODS.

   Smazat
  2. Ty vypatlaný debile, P.C. Roberts má pravdu a existuje na to mraky důkazů.
   A ty jsi důkaz, že lidská tupost je někonečná a věčná !

   Smazat
  3. 13:39
   A ty jseš taky herec najatý CIA, ty "důkaze"?

   Smazat
  4. 12:57 Já pana Robertse považuji za jednoho ze slušných a odpovědných Američanů, každý se může mýlit, pokud přebírá informace z médií. Pokud je dobrá vůle, vše se dá změnit k lepšímu.

   Smazat
  5. 12:57 To myslíte vážně, že někdo zpochybňuje atentáty v Bostonu, Paříži, Zélandu? To opravdu nějaké hovado je schopno napsat a tady další hovada ten nesmysl podporují??!!
   Soudnost místních individui je na 0. Hlavně ten v 13:39 asi nějakéj F-300, jak tdy tak rád čmáral!

   Smazat
 11. Tak já ODS Pavlíka Novotného přeju, je jen škoda, že si toho idiota nezvolili za 1. místopředsedu. Podobná volba by neobyčejně prospěla budoucnosti naší vlasti...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:05 Já bych neřekl, že by tato volba vlasti prospěla, nemyslící ovce rády napodobujou, mohlo by se to ještě zhoršit.

   Smazat
  2. 14:05 naprostý souhlas.

   Smazat
 12. Nevěříte článku? Ověřte si vystoupení pana Novotného na https://www.youtube.com/watch?v=2f0G4NGmB_k&list=PLy3u0dtJcKlm2eoON7r2mooVprb1Wf5I7&index=8&t=0s

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Novotný je ODS, ODS je Novotný, Novotný je fírer.

   Smazat
 13. Škoda že toho tlustého vlasovce nezvolili za předsedu ods to by aspoň u voleb padli pod 5%.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Volby? To bude modrá cunami!

   Smazat
  2. 15:03 Padli? Nevěřte tomu, naopak by pod svá křídla přetáhli všechny české nácky a není jich málo, stačili by jenom potomci českých kolaborantů s hitlerovi. A těch bylo za vály kolem třetiny obyvatelstva!

   Smazat
  3. Kde jste 15:57 ten údaj o třetině českého národa národa jako kolaborantů s Velkoněmeckou Říší sebral? Hádal bych, že od Landsmannschaftu. Hledáte si perspektivní kamarády?

   Smazat

 14. To byla nějaká estráda?Pořád jsem čekal,že se tam objeví pochopové Chocholouška,a ono nic.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chocholoušek je už v důchodu! A nástupci dělají politiku!

   Smazat
 15. https://www.youtube.com/watch?v=2f0G4NGmB_k

  9:54
  " - Petře promiň...
  - Já jsem Pavel paní starostko...."

  ,DDDDD

  OdpovědětSmazat
 16. Myslíte, že von z Řeporyj je choromyslný nebo slabomyslný. To nevyjde na stejno, i když se to může zdát. Ani za choromyslnost ani slabomyslnost jedinec nemůže, to je mu prostě vrozené, pokud ovšem nevyklouzl porodníkovi z rukou a nespadl na hlavičku. Zrovna nyní je nám omílán v TV a v dalších mediích exhibicionista soudních síní z doby před 70 roky, dr. Urválek a tak nevím, proč se mi vnucuje paralela s von Řeporyj. Copak mu jeho exhibice v zastání nacistických vrahů vynáší? Vlasovci u nás vraždili ještě dlouho po válce, z něčeho žít museli, když se toulali českými lesy, třeba kousek na jih od Prahy, navíc chudáci vrazi pronásledovaní českou ozbrojenou silou té doby. Von Řeporyj, vraťte se do dob vlády 3. Říše, tam ve spolupráci s gestapem vám to bude sedět!

  OdpovědětSmazat
 17. Péťa Fiala by mohl nominovat toho blba Novotného do senátu. Zrovna dnes se modrým ptákům uvolnilo jedno misto a hledají náhradníka.
  Na kongresu ODS mluvil v sobotu velice dobře - bez papírů. Skoro bych řekl jako z partesu. Já si myslím že by to byl dobrý kongresman

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já bych ho tam také umístil-ono je to totiž zcela jedno.Senát je absolutně zbytečná organizace,čili na dvě věci-na ho... a na nic!!!

   Smazat
 18. Já bych to opravil: Slabomyslní naslouchají choromyslnému

  OdpovědětSmazat
 19. Novotný je v podstatě diagnóza. U lékaře vám řeknou, že máte Novotného a vy víte, že jste na tom špatně.

  OdpovědětSmazat
 20. 7:52 Myslím, že podstatně horší je, pokud vám řekne lékař že máte neléčitelný vir BLB KOSTĚJ NO-000.

  OdpovědětSmazat
 21. Liborku, všiml jste si, jak na vás Kostoděj sere? Nekruší vás to?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:18 Milánku, což se o tobě blbečku nedá říci, ale máš to marné, já nejsem buzna jako ty!

   Smazat
 22. Myslim , ze se Novotnista na mistni vladu nehodi, ale rovnou do EU ke svym vlastnim..
  Zadam aby se politici, novotnisti , jandisti ,TVisti , chovali slusne a neprovokovali kazdeho a porad k neslusnostem...

  OdpovědětSmazat
 23. Tyto lokalní problémy brzy vytlačí celosvětový problém.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.