Reklama

neděle 26. ledna 2020

Kedmi objasnil změny v politice Ruska, které zahájil Putin, z vojenského hlediska

Grigorij Jegorov
26. 1. 2020 rueconomics (zkráceno o poslední odstavec)
Vojensko-politický expert Jakov Kedmi objasnil změny v politice Ruska, které byly zahájeny z podnětu prezidenta Vladimíra Putina, jeho úspěchy v oblasti obrany. Podle vyjádření Kedmiho zahájilo poselství prezidenta RF novou etapu rozvoje ruského státu.

Ve všech fázích působení Putina v nejvyšších mocenských úřadech se Rusko rozvíjelo podle přesně daných etap. Prvních 10 let obnovoval RF ze stavu, kam je přivedli jeho předchůdci (Jelcin a jeho okolí). Poté, co to bylo provedeno, se ruský lídr začal zabývat zajištěním bezpečnosti země.

"Prezident řekl, že si (Rusko) zajistilo bezpečnost nejenom pro dnešek, ale i pro budoucnost. Díky úspěchům, kterých Rusko dosáhlo v oblasti strategických zbraní, poprvé v historii předstihlo země, jejichž zbraně nejsou pro ně nyní hrozbou. Ať nás dohánějí. A zatímco dohánějí, reálná hrozba zničení Ruska nenastane", vysvětlil Kedmi.

Poté, co byly úkoly v oblasti bezpečnosti splněny, Putin přistoupil k další etapě – vytvoření struktury ruského státu budoucnosti se zabezpečením intenzivního hospodářského rozvoje a technologického průlomu. Pro tyto cíle, jak se domnívá expert, jsou potřební zcela noví političtí pracovníci, kteří se ocitnou v sestavě vlády Michaila Mišustina.

"Nyní probíhá třetí etapa. Jakým má být ruský stát v budoucnu? Dva roky prezident vytvářel základnu budoucí politické elity, nového systému státní moci a správy, odpovídajícího novým úkolům. A řídit se Rusko musí jinými způsoby. Základní síly státu se musí zaměřit na řešení sociálních problémů, vzdělání, vědu a vysoké technologie. Ostatní problémy byly vyřešeny", prohlásil Jakov Kedmi ve vysílání Iton TV. Pro

Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

92 komentářů :

 1. "Ostatní problémy byly vyřešeny"

  :-D

  To mi připomíná Fukuyamu a jeho Konec dějin.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zatelefonoval jsem panu Hamplovi,zda by se nezapojil do debaty o změnách,

   které by byly potřebné i pro Novou republiku a informoval ho,že prvni komenty podepsané značkou VzV budou u tohoto článku.
   Slibil,že se na ně večer podivá.
   Současně po mě lidé žadaji,aby se zkusilo zapojit do diskuse o budoucnosti Nové republiky naše dalši intelektuály,kteři se účastnili schůzky v restauraci ŘEPORYJE a ty,které by opravdu naše budoucnost zajimala a tak konkrétně mohli vyjádřit co vlastně svou iniciativou chtěji docilit.
   Je totiž stále jasnějši,že v důsledku ohlupováni tiskem a GŘ TV neni koho volit,nebo snad ano, na př.SPD,které si však do programu nedalo dosáhnout VĚTŠINU ve Sněmovně a nikdo nevi proč!.
   Domniváme se tu,že pouze výroba článků popisujicich soucasnou situaci,která je na "alternativě"známá nepovede k výsledkům brzy občany požadovavaných změn, neboť članky neobsahuji na svém konci obyčejné žadné návrhy na nápravu a tak zbytečně zapadaji za obzor!

   VzV

   Smazat
  2. Putin nepochybně zachránil Rusko před rozpadem a přivlastněním jeho přírodního bohatství cizími mocnostmi. Neměl sílu zabránit oligarchizaci země, ale to už se netýká jen Ruska.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. Pre VzV:
   Vidím to rovnako! Roky sa tu len kritizuje, ale návrhy na zmeny treba lupou hľadať...
   Na Slovensku v januári odštartovala nová webová stránka http://www.demokracianahlas.sk/, určená na analýzu problémov spoločnosti a diskusiu o navrhovaných zmenách.
   Prvá lastovička, uvidíme ako sa osvedčí...

   Smazat
  5. 17:41... Mendělejev chodil v pochcaných teplákách, blbe?
   A Puškin, Čajkovskij, Maja Plisecká, Okudžava, Vysockij...Aha
   Helanov

   Smazat
  6. 18.17

   VzV děkuje za ohlas ze "zahraniči".Jsem zvědav zda se pan Hampl ozve přimo na této diskusi (In medias res )to by mělo znamenat Do středu věci..
   Mam na mysli zkusit začit společně se všemi občany tvořit body, či články jakésiho prvniho navrhu PROGRAMU samých občanů voličů,které by je chtěli po "zastupcich"uskutečnit.
   Jednotlivi voliči nebo jejich vrstva intelektuálů,která je nepsaným zákonem predestinována mezi jiným i k zlepšováni blahobytu obyvatelů Nové republiky a ne k tomu jak ji co nejvíce vykrádat!.
   Na pravdivě.eu vpravo nahore jsem klikl a našel článek pani docentky Švihlikové,která odhaluje přišernou věc.

   Z republiky mizi ročně 500 miliard a naši "zastupci" nehnou ani brvou.Članek se jmenuje

   KORPORACE ODVADĚJI Z ČESKA BILIONY A POLITICI TO NEŘEŠI!!!

   Jde o naše platy a mzdy,varuje docentka.
   Musime hledat společně ve svém vlastnim zájmu jak tomu učinit přitrž nebot brzy nebude ani na penze!

   Smazat
  7. Aj ruskí astronauti a Koroľov behali v poscaných teplákach spolu s projektantmi najnovších zbraní? Robiť tu z Rusov podludí je rasizmus hodný FAŠIZMU
   Pane 17.41 ste fašista

   Smazat
  8. Je hluboko v noci a pan Hampl svůj slib objevit se tady mezi námi tj včera nesplnil.

   Nevadi, na zklamáni jsou občané za 30 let zvykli.
   Klidně začneme s konstrukci toho co pro naši Novou republiku bude muset být v našem občanském programu být navrženo.
   Nejprve to tu dám obecně a vy všichni můžete pak uvažovat co vlastně chceme po 30 letech zklamáni a jak lze postoupit připadně i bez neschopných, prý našich dobře námi zaplacených "zástupců",kteři se dále chtěji těšit k tomu giga platu i nám občanům ukradenou moci!

   VzV

   Smazat
  9. 18:32 Dík těmhle tvejm soudruhům by v nich nepochybně skončil, lejnere putlerýči! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/%D0%A3%D0%B1%D0%B5%D0%B9-%D0%B6%D0%B8%D0%B4%D0%B0-%D0%B3%D0%B5%D0%BD%D0%BE%D1%86%D0%B8%D0%B4%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0-scaled.jpg

   Smazat
  10. Celkový počet obyvatel hypotetické Ruské říše, pokud by si zachovala vládu také nad centrální Asií a Kavkazem a v průběhu 20. stol. ji nevykrváceli ti výše popsaní by tak nejspíš nebyl příliš daleko 594 milionům lidí, které v roce 1906 odhadoval na přelom tisíciletí právě ten Dmitrij Mendělejev!

   Smazat
  11. Rusové si žijí svůj život a na ubožáky, kteří je pomlouvají zvysoka. Už dnes jim můžeme spoustu věcí závidět. Například svojí politiku bez montování ušáků do nich.
   lada

   Smazat
  12. Pan Hampl slibil,źe se objevi,ale slib nesplnil

   ptám se,je tzv intelektuálůmdovoleno jen popisováni nijak potěšujici situace ve které jsme tj vykrádáni republiky o 500 miliard ročně a mizeni dvou třetin našich mezd a platů a nikdo z nich NESMI navrhnout žadné možnosti nápravy?
   To je ovšem smutná bilance a voda na mlýn 1% tzv INVESTORŮ pro které zdá se jakoby pracovali "naši"zastupitelé v Parlamentu.
   Pana Hampla se rovněž žadalo,aby pozval tady do přimé diskuse i pani Procházkovou.
   Zdá se i toto "zapomněl".
   Vypadá to tak ,že si tady budeme muset jako občané pomoci sami.
   To ostatně je vidět,zejména vv článcich,kde se popisuji hororově scenáře jakoby měly sestrašit ubohé ovečky,které se vydaly do toho "kapitalismu"pro vlnu a teď jsou samy holleny a budou naprosto bezohledně vyholeny.
   Mám být skutečně jen JÁ VzV jediný opravdvový REBEL,

   TAK CO PŘIDÁTE SE ?

   Bude následovat prozatim jen 5 bodů,které občané voliči budou v brzké budoucnosti potřebovat o kterých se psát NESMÍ a pokud se neuskutečni těšte se na "svou" Banánovou republiku ČR !

   Smazat
  13. Je připraven i přesný popis mechanizmu,

   kterým se vykrádáji dvě třetiny našich platů a proč po vykradeni aktiv ČR nevyhnutelně dojdou "brzy" penize na důchody a nepomůže ani hledat "výškrabky".
   Tady je škoda,že nikdo z novinářů a intelektuálů nemá odvahu tuto špinu otevřeně popsat a chtit za své čtenáře nápravu!
   Članek zde zajde brzy za obzor a zůstane jen chvili mezi nejčtenějšimi vlevo,ale komentáře mohou pokračovat dále v nejbližšim vhodném članku...

   VzV

   Smazat
  14. Schválně jsem se podival co se vlastně stalo v Restauraci Sokolovna ŘEPORYJE.

   Lidé tam nadšeně tleskali tzv REBELŮM a pan Hampl to uváďěl,no dobrá dobrá.
   Potlesk a nálada byla téměř jako by tam všichni měli každou chvili znovu vytáhnout klíče a začit cinkat podobně jako v r 89.

   Takže si představte všichni,že kdyby tehdy v r 89 někdo jen ceknul a VŠEM tehdy vykreslil co je čeká a někteři to "museli" vědět UŠLAPALI BY HO!!

   Dnes chceme Novou republiku a tak JA VzV dám panu Hamplovi,který slibil,že se tu objevi a neudělal to tuto výzvu.

   PANE HAMPLE NIKDO ANI VY NEPOMYSLEL v té Sokolovně NA TO FORMULOVAT PROGRAM CO BY VLASTNĚ TA HOSPODA CHTĚLA a vy taky.

   Myslite si,že když budou vami svolani řečnici hezky mluviti a za 10 dni hned se na to zapomene a vy budete sice tu naši Novou republiku chtit,ale nechcete tady mezi námi s nikým dát diskusi co vlastně máme jako občané chtit a dělat?

   Je to správné ořechové,co myslite doktore?

   Tento članek zacházi za obzor,pokud nemáte odvahu se tady objevit no tak si počkejte na dalši vhodný článek,kde vám mohou zdejši lidovi vælečnici možná osolit zadek,aby jste nám tu neukazoval svoje zadni světla!

   VzV Rebelanti jak swiňa a ne,že ne ANO!

   Smazat
  15. Pan Hampl možná nechtěl,aby se ten jeho Program jmenoval Řiťporyjský,

   ale dostal vhodnějši název jako Program NOVÉ REPUBLIKY-slovo do pranice!

   Zdravim vás všechny válečnici alternativy

   MIRU ZDAR nebo taky ne!

   Smazat
  16. VzV hledat co nás spojuje, - připominky k práci soudů (nejen časové prodlevy), k práci vyšetřovatelů někdy končící nevymahatelností ze zákona a dál legislativně nestanovit hmotnou osobní odpovědnost za svěřenou kompetenci. To je první vlna, ktera má udělat pořadek a zamezit okrádání nejen statu. Předpokladám, že většina by uvítala i obecné referendum a snížení birokracii. Ve druhé vlně řešit připomínky ke školství, zdravotnictví a sociální politice tato vlna souvisí i se statní daňovou politikou. Nezabíhám do podrobností, vznikl by román.

   Smazat
  17. Pane učiteli národa Trulo,

   pan NO,NI se vás ptal,zda by jste chtěl opravdu nastudovat a dnešnim prý "štastným" občanům ČR i přednést co za změnu budou muset chtě nechtě požadovat, nebot jim brzy dojdou penize i na vaši penzi a čekajici vadný zákon o exekucich zlikviduje nejen "domobranisty",ale i je,pak at si to vyzkoušeji.
   Přes vyzvu,že by se měli starat o svoje penize z chybějicich DVOU TŘETIN platů a taky jak zamezit mizeni 500 miliard z republiky zůstali všichni i vy zmrazeni a nedávaji potebnou muziku.
   Taky pan Hampl má asi povoleno jen tisice slov a Program NIKDE.
   Signaturu tohoto članku si opiši a dodám ho při nejbližši přiležitosti vhodného článku tady do dalši diskuse a to ve vašem vlastnim zájmu.

   OVŠEM POKUD SE OBČANE CHTEJI MEZI SEBOU PRÁT V DISKUSI OSTRÝMI MYŠLENKAMI A NIC VICE,

   aby doma zjistili,že jim kdosi vykrad kapsy a čekat až zahřmi, nebudou chtit,aby se i inteligence viz pan Hampl a dalši zapojila do boje "za jejich penize", pak si mohou klidně dále lebedit ve státě,ktery ovládá zezadu 1% tzv INVESTORŮ a ti si jejich penězi nacpou svoje už tak přeplněné kapsy a tento proces nedojde NIKDY ke změně .

   Zdravim všechny lidové komentátory

   VzV

   Smazat
  18. Pro anonyma 13.02

   Obecné referendum je blokováno 30 let a i kdyby zákon byl, bude zkonstruován tak,že bude zdemolován k nepotřebnosti!
   V budoucim PROGRAMU občanů se musi najit cesta,jak embargo na tento zákon obejit a vyrazit tak z ruky 1% "investorů" jejich zbraň-jeho odmitáni a demolici.
   Je dávno jasné,že detaily,jak pišete měnit, stačit nebude!
   Bude se muset změnit celý systém.

   Jak, to se musi v diskusi objevit a zuboženi domorodci na cestě do otroctvi se budou muset solidarizovat a dokonce jsou tu už návrhy jak zajistit Novou republiku v SOLIDÁRNIM STÁTĚ a k němu pak i přislušné zákony,které dnes ještě chybi a budou chybět dále a nikde se dalšich 30 let nedostaneme!

   VzV

   Smazat
  19. Spravne chovani k EU a NATO.
   -Poslouchat a neodmlouvat.
   -Se vsim souhlasit , bezpodminecne a predem.
   -Milovat vudce EU,NATO a USA za kazdych okolnosti.
   -Vyjadrovat velkou lasku k vyse jmenovanym. Na vsecky casy a nikdy JINAK.
   - Tesit se na odmenu a premyslet ve dne v noci jak pravdolaskarum nejen pomoci jak nejlepe dovedu, zaprit svoji zemi a narod ve sluzbe Nejvyssich Idealu nas milujicich pratel, kteri to s nami myasli jen a jen dobre.
   Uz at zahodite ty vlajecky , mam vytahnout rakosku ?
   -Nadsene souhlasit s placenim chybicich 360 milionu denne na misto britu !
   -Jasat a denne oslavovat bezedne pratelstvi a prohlubovat,dokud do nej uplne nazi a hladovi nespadneme...Tady je treba si takovych malickosti nevsimat ani nepochybovat o spravnosti cesty k pravdolasce..A neprovokovat k potrestani..
   -Potom nebudem skodit Grete a pocasi..
   -Valka a svetova /i pripravy/, pocasi nevadi a nebudou.
   -Problemy vyreseny snadno a rychle..V hrobe pak neni znamo,ze by nekdo byl postizen a nucen problemy trpet a resit je furt.. vubec..

   Smazat
  20. Francouzi na to maji formulaci pane 2.27 RESISTENCE

   MERDE!

   Smazat
  21. Pane VzV z těch salátů asi nedostanete jiskru!

   Na ten Grundgesetz ARTIKL 20 jsme se zeptali u sousedů skopčaků na jejich ministerstvu co tam stoji!

   Protože strašpytlové vedeni tim Hamplem se boji začit s domorodci spolupracovat a nezačli tim tu vzpouru,strachy před námi tu zalezli a nevystrčili ani nosy, dame jim to tu německy ,když se dělaji,že nic nerozumi slyšet česky hezky!

   ZAKLADY STÁTNIHO POŘADKU,PRAVO NA ODPOR ARTIKL 20!

   1.Die Bundesrepublik Deutschland ist ein demokratischer und SOCIALER Bundesstaat!

   2.Alle Staatsgewald geht von Volke aus!

   3.Die Gesetzgebung ist an .....

   4.Gegen jeden,der es unternimmt,diese Ordnung zu beseitigen haben alle deutschen das Recht zum Wiederstand,wenn andere abhilfe nicht möglich ist.

   Ptali jsme se našich poslanců proč to nemme taky.
   Odpověd byla zajimavá.

   TO JIM POVOLILI AMERIČANI,ABY ZAS NEVOLILI HITLERA!

   No nemohli bychom se zeptat ami presidenta,zda by nám to taky povolil?

   NO NI?

   Smazat
  22. 13:46 Rodiče mne učili, že mám zkoušet všechno, dopředu říkat,že to nejde se u nás doma nepěstovalo

   Smazat
 2. Co Putin dělá, dobře dělá,
  Bílý dům rozpaluje do běla.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne. Jsi až třetí. Dnes ti to nevyšlo.

   Smazat
  2. Co do bila, to je slabé,možná do červena,

   nebo u zestrašenê zelenaji,nebo co nebo jak?

   Smazat
  3. Je nám všem jasné jak ten kremelskej gauner skončí! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/EkGqBuz.jpg

   Smazat
  4. Vy dva rozpalovači!
   Barva plamene určuje teplotu hoření pouze částečně (vlnová délka vydávaného záření). Určitý vliv má na barvu plamene i chemická reakce (druh spalovaného materiálu).
   Přesto se poměrně přesně dá pomocí spektrometrie teplota hoření měřit:
   1) černé záření (infrateplo) cca 200-300 C
   2) bordové záření (žhnutí) cca 350-500 C
   3) oranžové záření (plameny požáru) cca 500-600 C
   4) žluté záření (elektrický oblouk) cca 700-950 C
   5) bílé záření (svařování plamenem) cca 1000-1500 C
   6) modré záření (hoření elektritu) cca 2000-3500 C

   Smazat
  5. Duro trulo,učiteli národa,

   nas by tu tu zajimalo,zda dovedete navrhnout do budouciho PROGRAMU národa,který tu chce jediný ďabel značky VzV, Nové republiky alespon jeden použitelný bod a můžete být hned našim fujerem!

   NO NI?

   Smazat
  6. Milý NO NI?!
   Bodů, dokonce stěžejních by bylo hafo, ale problém je moje autoselekce či autocenzura. Vnímavějším žákům jsem to vysvětloval následující frází.

   "Vy víte hovno, co za hrůzu je ukočírování myšlenkového trysku."
   Tím jsem nic neříkal o kvalitě oněch výtrysků, ani o způsobu jejich filtrace.

   Smazat
  7. Znamená vaše autocenzura učiteli národa trulo,

   že nás tu neobšťasnite svými myšlenkami a my válečnici MIRU a pokoje, to všechno zas musime za vás zatáhnout sami?
   Nebojte se "nyc se fám nestane",máte šanci nacpat se ještě pod ANONYMNI a tam to ve zdravi přežijete.

   Stěžejni body jsou potřeba tak sem s nimi at je to cokoliv,NO NI?
   Řekneme strejdovi Putinovi,aby za vás dal sloužit svatou panychydu,"Bože cara chraň!"

   Smazat
  8. ĎURO,borec pan "bort" tu dal 26.1.2020 hlašku,že prý

   pan Putin dá do Rudé federace pravicový Sociálni stát.
   Vite co to je a proč nikdo v ČR se to nesmi dozvědět a dokonce komunisti tvrdi,že to maji prý v programu a tak blafuji a ohlupuji protoe jsem to tam nenašel!?
   Dnes jsem zatelefonoval pani přecedkyni KV KSČM,pi Semelové zda by mi nedala telefon na mistopedsedkyni komise mládee pani PROKŠONOVOU ta to s tim kapitalismem a jeho pádem prý tvrdi a zná!.
   Při rozhovoru snad s PL či kde se totiž pana přecedy FILIPA ptali zda vi o tom,že právě ona chce odstranit Kapitalismus a jak to tedy chce udělat.

   PAN PŘECEDA ODPOVĚDĚl:To se tedy musite zeptat JI tak jo,pani Semelová řekla,že to prý chce CELÆ JEJI STRANA!
   No divné je,že to pan Filip tehdy do toho jntervjů v té podzemni TV či co neřekl přimo.
   Pani Semelová slibila,že teo spojeni zařidi do ptýdne a SPĚŠNE položila sluchadla..

   podpis JÁ VzV

   Smazat
  9. Učiteli národa,skvělý buditeli a komentátore,

   to,že se tady teď bude zacházet v tom članku za obzor, může být i výhoda.
   Nikdo se nemusi dozvědět co se tady peče za rebelie a to v proklatě skrytém KLUBU NOVÉ REPUBLIKY složeném s budoucich renegate a možná i vážených osobnosti..

   Jen ve skrytu před zlými lidmi tu můžeme vyjevit naprosto nové a nečekané komenty a ty vejdou do dějin stejně jako ta Sokolovna Řeporyje,která prý tu vzpouru snad dokonce vede,nebo co nebo jak!?

   No ni?

   Smazat
  10. Ogařiska anonymní + NO NI?!!

   Překvapili jste valašského staříčka, že ho vůbec čtete a dokonca reagujete. A nebojte sa. Vaše jinotaje nebudu veřejně vysvětlovat (to nedělám ani se svýma), protože bych ostatním zebral to potěšení přijít na to sám!

   Smazat
  11. Proklety Valachu TRUHLO,jesti se nezapojis s nami do kompa

   prijdes o prachy z penze a budes trit bidu s nouzi a sezere te krokodyl inflace.
   Hled radsi prostudovat jak porazime ty kapitalisticke zraloky A POSLECHNI NASEHO FUJERA NO NI. jinak prijdes o gate!.

   Smazat
  12. Milý NO ni?!
   Předpoklad, že na libovolném vebu nebo sockách je alespoň jeden znak anonymní je buď naivita mladičké panny při setkání s mladým mužem vůně jasmínu, nebo totální neznalost principů propojení do sítí. Existují machři, kteří umí generovat falešné URL, nebo se řetězit přes cizí připojení, ale i ti jsou dnes lehce dohledatelní a o to více dohledáváni. Takže nejenom BIG BROTHER ale i BOLŠOJ BRAT nás vytrvale sledují a vše si ukládají do našich osobních složek. Proto přeci existují alternativní veby!

   Smazat
  13. 19:21!
   V mém věku je už jedno či gatě mám či né, aj tak sem zapomněl kde sem jich včera vyslék a s tou bídou sem kamoš celý život a když mi zeberů ty podřistané papíry, tak začnu v zimě vykopávat topinabury co mě na zahradě rostů přebujele už deset roků a nebyt divočáků tak si jich nikdo nevšimne. Prý sú dokonca léčivé, ale ja důvěřuju valašskému penicilínu. Inu indoktrinace socíkem z dob ranného mládí.

   Smazat
  14. Ogariska jako my TRULO cekaji od Valacha jinou zivejsi odpověď a ne smireni se s osudem,ale když neprijde pak se neda nic delat+


   Smazat
 3. Do ústavy se zapíše: "Ruská federace je sociální stát". To bude pěkná mela. Už vidím, jak se bude v kavárnách "bojovat" proti ruským neobolševikům, hrozbě veškeré jedině správné evroatlantické civilizacia

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takže minimální mzda v Rusku je v přepočtu pouhých 4000 Kč, důchod 5000 Kč a vyřeší se to tím, že se napíše nějaká větička do ústavy?
   Asi jsi dost jednoduchý člověk.

   Smazat
  2. 14:04
   Jednoduše uvažujete Vy. Musíte také vzít v potaz ceny za které nakupují. Je to podobné jako v případě Německa a "ostatních vyspělých" zemí ve srovnání s námi. To, že se ceny budou u nás "vyrovnávat" ještě více k těm "evropským" bude znamenat jen jedno - zchudnete i Vy. A jsem zvědav, co budete pak volat.
   Samozřejmě že to větička nevyřeší, ale jestliže budou následovat činy, máte se zrovna tak čas duševně se připravit na křik o těch neobolševicích, jestliže jsem Vás pochopil správně.

   Smazat
  3. No záleží, co si za ty peníze koupíte...
   Asi taky nemůžete demokraticky srovnávat průměrného občana ČR a průměr třeba v Lucembursku...

   Smazat
  4. Pokud by to byla pravda,źe se do USTAVY RUSKA dostane slovo Sociálni stát, pak to neznamená jen jedno prázdné slovo.ale TERMINUS,kterÿ obsahuje

   SOCIÁLNĚ a možná i ekologický tržni hospodářský systèm pravicového typu,

   který nikdo naši republice nepovolil a nikdo z našich tzv.intelektuálů o něm nic nenapsal a jak jsem se přesvědčil tito intelektuálové dokonce tvrdi,e nic takového ve vyspělejšich zemich EU neexistuje!!!.
   To je LEŽ na př Německo ho má v článku 20 Zakladniho.zákona nahrazujici tam provizorně Ústavu.
   Neni divu,že tento stát "utáhne"o dvě tetiny vyšší platy než má ČR a nezhroutil se!

   Smazat
  5. Tento stát má v područí tak 75% evropských států s jejich montovnami a levnými novodobými otroky. Vysává ostatní a co se nepodařilo 3.říši , tak se defakto mírově dosáhlo po sametu
   Někteří to ještě obdivují a hýkají blahem

   Smazat
  6. Co se týče cen v Rusku, tak ceny zboží a služeb jsou v Rusku v průměru jen o 16% nižší než v ČR, ceny nájmu o 42% nižší

   https://www.numbeo.com/cost-of-living/country_result.jsp?country=Russia&displayCurrency=CZK

   Takže Rusové, přes své obrovské přírodní bohatství jsou oproti nám, kteří nemáme nic, chudáci.

   Smazat
  7. Pokud se z toho ušetřeného nájmu i nají, tak jsou na tom v průměru líp, než my...
   Co se týče bohatství, tak Ruská federace asi nemá žádný obří, nesplatitelný dluh. Navíc jsou zde sankce od nás, demokratických států...
   Bylo by ale velmi zajímavé přepočítat opravdovou úroveň obyvatelstva, pokud by se započetl i státní dluh :)))

   Smazat
  8. 14:40
   Ve vlastním zájmu, naučte se aspoň základní kupecké počty ať brzo sám nezbankrotujete a nedělejte ze sebe vola.

   Sankce od nás jsou jen na výrobky využitelné ve vojenství. Ostatní sankce si na sebe přitroublí Rusové uvalili sami jako "protisankce".

   A proč jen státní dluh? Proč ne dluh domácností, dluh firem, dluh regionů???

   V ČR má trvalý pobyt 40.000 Rusů a číslo se každý rok zvyšuje. Rusové jsou 4. největší skupina přistěhovalců po Slovácích, Ukrajincích a Vietnamcích. Proč, když se maj o tolik líp než my?

   Smazat
  9. 14.27

   Co chcete svým komentem vlastně řici?
   Nedává žadný navrh na nápravu,ale jakoby vyzýval na čekáni zvuku,když blesk už niči strom a ten hoři!
   A co máte dal nenapišete?

   Smazat
  10. Já nevím, toto nemám nastudováno...:)
   Ale asi natom byli tak, že si tu mohli dovolit něco koupit a investují tu...
   Další možná živíme jako disidenty...? :)))
   Však u nás bydlel a dlela u nás i manžel a dcera Julie Tymošenkové (UK). Ta spíš pattří do kategorie miliardář...

   Smazat
  11. 15:17...Žije u nás hodně tzv.nových Rusů.
   Jsou to grázlíci, často jim doma hoří koudel, tady se cítěj bezpečnější.
   Před Jevanama žijí v opevněném areálu, za vysokou zdí se sem tam mihnou po zuby ozbrojené gorily.
   Nebo tu žijí zk****ci jako Fištejn, ti by se taky dali přebírat vídlema...
   To ovšem nejsou Rusové, ale kluci od česneku.
   Helanov

   Smazat
  12. 14:34
   "Zající se počítají až po honu".
   Bylo by dobré si položit otázku "co která země dělá pro současnost a co pro budoucnost".
   Rusové budují, udžují armádu, nežijí na dluh, rozvíjejí průmysl, zajišťují měnu zlatem, vedou aktivní zahraniční politiku ... atd.
   A co Češi? Jaké bude porovnání mezi námi a Ruskem za pět, deset let? Už nyní bych moc nepovykoval. Stát zadlužený, stále "chybí" peníze, průmysl v troskách a rozprodán do zahraničí, zemědělství nás nenasytí, suroviny nemáme, úroveň školství klesá ... atd.
   Opravdu si myslíte, že Rusové jsou chudáci?
   ABC

   Smazat
  13. 18:12...Putin se aspoň snaží "svým" oligarchům zatnout tipec...Někdy se daří, jindy ne.
   To v Česku se vláda o něco takového ani NEPOKOUŠÍ, Bakala a spol. jsou vysmátí jako lečo.
   Helanov

   Smazat
  14. Jen dodám, pro Rusko je duležitý především obrovský skok k lepšímu. Po vydrancování západem, kdy za Jelcina kapali jak mouchy, bez výplat, bez duchodů, bez zdravotní péče (léků - obrovský problém byl třeba inzulin). Éra Jelcina byla jen brutální rozkrádačka za účasti místních grázlů a západních drancířů, privatizace typu: fabrika s 50 000 zaměstnanci za 2 500 000 dolaru, doly v hodnotě 100 mil za mil atd...a výsledek. Totální rozpad státu, bída a utrpení... a smrt. Údaje z před Putinovské éry západnich demokratů jsou děsivé, doslova milióny zbytečně, předčasně zmařených životů. A dnes...

   Smazat
  15. pane ABC,Helanov a dalši.Lidé se domáhaji někoho,kdo by je vedl.

   To prozatim nebude třeba a můeme zkusit zda by to mohl být i tento web a za nim stojici osobnosti.
   Domnivám se,źe v eře internetu a informačni revoluce se fujerem stane každý ,kdo přijde i tady s napadem,pokud možno dobrÿm.
   Jak sami vidite úspěch přinese i dobrá organizace toho co vymyslime,kdyby tzv intelelektuálové měli dovoleno pouze popisy co je známo,ale nikdo z nich nesmi nic vymyslet a nechat dalšich 30 let vše běžet samospádem tak jedině do Banánové republiky v rozvoji...

   VzV

   Smazat
  16. Porovnávat nás a RF je jen sranda, protože každý chce porovnávat jen to co se mu hodí. Já například porovnávám úsek silnice pro motorová vozidla v Ostravě zvanou Rudná, kde úsek zhruba pět set metrů se budoval pět let proti Krymskému mostu, není to sranda?
   lada

   Smazat
 4. To je ten motor sebezničení lidstva, stále mít víc a víc. Nesmyslná honička za sračkama, tomu se říká euroatlantické hodnoty. Proto nikdy nepochopíte kolektivní myšlení Ruska, neboli Ruskou duši. Sále melete o gulazích a asi nevíte že to byla Kateřina Veliká co zavedla vyhnanství na Sibiř a po ní se těžké práci říká kaťorha. Podle mě je to lidštější než politické zabíjení. V tvrdých podmínkách se většina lidí změní a naučí vážit si života. Jak nám jeden rodák z Floridy představuje blahobyt letem do Vídně na štrůdl a kafe.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo, jo zmiňuje se gulag, komunisté, socialismus, ale kolonie, okupace a vysávání zemí demokratickým západem se cudně zamlčuje. Kolik indiánů bylo vybito? Kolik mexičanů,afričanů,vietnamců, korejců,chilanů, polynésanů a dalších bylo povražděno a kolik defakto kolonií je dodnes? Komu vadí quantanámo?
   Jo mučírny mimo území jsou ok, tak to jo...

   Smazat
  2. Pro 15:33, jenom malá Belgie má na štítu ca 10 milionů lidí ve své africké kolonii. Snad se jim to teď vrací...

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. 15:33 Zaplaťpánbu za ty dary! Rozšíření přemnožených podras na Zemi je mnohem větším nebezpečím než nějaký jaderný konflikt! Možná že dokonce naopak pouze a jen jaderný restart nakonec naši bílou civilizaci spasí!

   Smazat
 5. Má to logiku!
  Putin považuje bezpečnost státu za vyřešenou,hodlá se věnovat zlepšení hospodářství.
  Proto asi vyměnil právníka Medvěděva za daňaře a praktika Mišustina, který se za těchto okolností asi líp hodí na čelo vlády.
  Tihleti daňaři jsou jako ohaři, Mišutin může hodně příjemně překvapit.
  Helanov

  OdpovědětSmazat
 6. Helanov,

  doporučuji poslechout si Pjakina ze dne 20.1.2020,anebo zkuste dát tady na něho odkaz.Je nově na "pravdivě .eu" a popisuje co se děje v Rusku a ve světě,ale hezky zvostra.
  Ja to neumim,škoda,že tu ten Pjakin nevisi to by jste si natáhli ušiska do velikosti pasujici velkým zviřatům,anebo taky ne!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den.
   Myslel jste odkaz na video z 20.01.2020?
   Tady je
   https://www.youtube.com/watch?v=KuiZsB3p418
   Pěkný poslech přeji všem a některým, co to přežijí, jen pro tzv. "studijní důvody".

   Smazat
  2. Dodatek.
   Díky za nový odkaz a ten V.V.Pjakin je na tomto

   https://pravdive.eu/page/421/b-otazka-odpoved-v-v-pjakina-ze-dne-20-01-2020-b

   rovněž vs titulky v češtině.

   Pěkný den.
   Co se týče toho kopírování odkazů není to složité.
   Kliknete např v tom "pravdive.eu" na prohlížeč, to je druhá lišta úplně nahoře. Kliknout musíte těsně za posledním písmenem celého názvu až celý zmodrá. Pak položíte kurzor do modrého textu a zmáčknete "Ctrl a písmeno "C". Kurzor se možná zatřepe, to si fotí tu adresu. Pak napíšete něco třeba tady na NR a nejlépe pod svůj text vložíte kurzor na začátek nového řádku a zmáčknete zase "Ctrl a písmeno "V". A to je vše. Zkuste i to někde na nečisto a pak dejte vědět. Dík.

   Smazat
  3. 17:34...Díky za školení, ale já mám jenom tablet a číst odkazy nebo je psát se nenaučím.
   Žádné Ctrl tady není, ani myš.
   Toho Pjakina jsem nikdy neslyšela, ale soudím, že má zvláštní důvěru v Trumpa, čemuž se divím, já teda vůbec!
   Řekla bych, že DJT "vysušuje bažinu" kropící konví.
   Ale je to jenom můj názor, nikomu to necpu.
   (Stejnak by mi to nebylo nic platné, obdivovatelé Pjakina jsou optimisté.)
   Helanov

   Smazat
  4. 17:59. K Pjakinovi to jde i jednodušeji a s tabletem. Youtube spustit jistě umíte i na tabletu. Tam si zadejte vyhledat Aneri a máte videa s Pjakinem.
   Ono nejde o to být obdivovatelem kohokoliv, ale o to čerpat z různých zdrojů. A tam je informací a námětů k přemýšlení dost. Určitě více než na wikipedii.

   Smazat
  5. Heriote,jednou jsem to zkusila,dokonce se mi i povedlo zapnout český překlad.
   Ale ...nevím...Odrazuje mne ta jeho slepá víra v Trumpa.
   Já mu nevěřím ani fň, jsem přesvědčená, že se v mezinárodní politice plácá jako nudle v bandě.
   Ráno tak, v poledne naopak a večer zas pro změnu jako ráno.
   To musí být děs a běs jednat s takovým magorem.
   Helanov

   Smazat
  6. 18:42. Sleduji ho vcelku pravidelně, ale slepou víru v Trumpa nevidím. Velmi dobře si uvědomuje, že Trump je stále jen Američan, prezident země, které se nedá nic věřit a která jen páše zlo na celém světě.
   Nicméně ví, že Trump vede totální válku s válkychtivými clintoidy, lavíruje, kličkuje, sám válku nechce, ví, jak na tom USA jsou a tím de facto momentálně bojuje s Putinem za mír. Tudíž zaslouží podporu.

   Smazat
  7. Děkuji pani VĚŘE,zkusim to a zaroven se poohlédnu po někom z ajtťáků.

   Ti kdo se chtěji dozvědět vice klikněte nahoře vpravo na

   PRAVDIVĚ. EU je tam nejen Pjakin,ale i dalši zajimavé članky.
   Podivám se tam i sam.

   Smazat
  8. Ten váš Pjakin psal děsný blbosti a nepravdy o Sudeťácích a Češích. To mi stačilo. Pjakin je blouznivec a blb.

   Smazat
  9. 19.39

   V tomto ase je doporučován pjakin 20.1.2020.Každý mæ svůj vlastni rozum a pokud tady dá admin toho Pjakina pak to s udesenim jeho moných omylů můete pod jeho článkem svým kritickým myšlenim v diskusi dopsat.
   Na pravdivě.eu odkaz nahoe vpravo, je i Raptor tv se záznamem v řeporyjské hospodě i s panem Hamplem.
   Ja si to zkusim pustit co tam vymýšleji a taky tu Švihlikovou...a dalši věci k prostudováni.

   Smazat
  10. Taky používám tablet, nejjednodušší je. Outsider média, tam jsou i jiné zajímavé články a debaty pod nimi, Pjakinova videa jsou podnetna.

   Smazat
  11. Sleduji všechny relace VOPROS-OTVET Pjakina od roku 2013, ale mám k nim několik výhrad.
   1) tisíckrát opakuje fráze o studiu KOB a když je na některé problémy této teorie dotazován, tak to vždy zamete pod koberec (asi nová bible)
   2) naprosto zbytečně adoruje Putina a tím mu škodí
   3) preferuje světový systém dle GP, protože proti nim prý nelze bojovat (fanatismus)
   4) o židech od roku 2016 vždy jen dobře (ikdyž vysvětluje, že jim hrozí holokaustII)

   Podle mne je to vzdělaný a vlivný propagandista (mezičlánek mezi GP a Putinem)

   Smazat
  12. Pjakina je dobré si poslechnout. Je ovšem dobré vzít v úvahu, že je holý subjektivista. Jakoby neexistovaly objektivní zákony vývoje hmoty a tudíž i lidské společnosti. Vše je řízené globalisty. Tedy něco jako bohy, nezávislými na nikom a na ničem. lz

   Smazat
  13. Poslední relace Pjakina z 27.1.20 přináší až neskutečné info. Koronavir je čínský hoax, který umožní Číně se odstřihnout od juesej. Na více vebech jsem našel infa o sestřelu US bombardéru v Avganistánu a zabití šefa CIA sekce pro BV. Sestřelit létající velitelské stanoviště plné elektronických zbraní je těžká frajeřina i pro Rusy, takže Taliban to nebyl, ten začistil trosky na zemi od živých a dokumentace. Ale Irán tohle už také umí (DR Keskche) a má motiv. Navíc by to byla zrcadlová odpověď zabít důležitého grázla na cizím územi pod kontrolou US, kde jsou za agresory.

   Kdo toho hajzla do toho AVGU a letadla asi poslal, nebyl to náhodou Doník a nepochlubil se Talibům na twitru, jak je jeho dobrým zvykem??

   Smazat
 7. Putin se snaží dát do pořádku rozkradené Rusko.
  Národní poklad. Takže, nic víc a méně, televize chválí Gazprom. Ale komu skutečně patří? Každému z nás? No, pojďme na to, ale nebudeme se omezovat pouze na Gazprom, uvidíme také Rosnefť. Až donedávna si mnoho lidí bylo opravdu jistých, že takové společnosti patří státu, ale došlo k incidentu. Stát se nemůže dohodnout se „státními společnostmi“ na cenách mrznoucích plynů. Ukázalo se však, že se jedná o stále květiny. Po shlédnutí tohoto videa až do konce uvidíte dokumenty, které jsou jednoduše šokující. Není to tak, že jich vidělo jen málo lidí, a dokonce i jen o nich slyšeli. Mimochodem, některé z nich jsou zveřejněny pouze v telegramu. Stejně jako přehled kriminální minulosti těch, kteří nyní zastávají klíčová místa ve státě. Podívejte, bude to zajímavé, slibujeme. Nyní zpět do Gazpromu. Jdeme na oficiální web v sekci propagace a podíváme se na majitele. Hvězdička označuje společnosti ovládané Ruskou federací a získá se celkem 50, 23% - Ruská federace má rozhodující podíl. A 49,77% Ruska nepatří, jedná se o další osoby a vlastníky ADR. ADR je americký depozitní potvrzení, volně obchodované na zahraničním akciovém trhu, vydané americkou bankou jako depozitář. ADR potvrzuje vlastnictví akcií v PJSC Gazprom.

  OdpovědětSmazat
 8. 17:48 A to si jako máme vykládat tak že za to může Putin? To je právě to o čem dokola mluví Pjakin. Za Jelcina psaly Ruskou ústavu poradci z JUESEJ a také privatizovaly v Rusku co se dalo. To teprve příjde na řadu až nastane vhodný čas.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro 20:03 také prý doplňovali archivy o "čerstvé dokumenty" z historie Ruska. Inu když národu ukredneš (zfalšuješ) historii, tak mu ukradneš i budoucnost. Ty pokusy vidíme dnes a denně. U nás ostatně také, jako snahu vysvětlovat co v historii bylo dobré a co ne.

   Smazat
 9. Ano. Za Jelcina psaly Ruskou ústavu poradci z JUESEJ a také privatizovaly /kradiy/ v Rusku co se dalo. Proto se to Putin snaží napravovat.

  OdpovědětSmazat
 10. Pro "anonym 19:09"
  Dobrý večer.
  Já sice na anonymy neodpovídám, ale u Vás je to výjimka, anžto potřebujete poradit.
  Když jste napsal, že se poohlédnete po ajťákovi, tak mi později došlo, že se Vám jedná o tak zvaný "hypertextový odkaz", tj. když na něj kliknete, tak vyskočí požadovaná stránka nebo web, ale to jen na internetu. Na NR mají možnost hypertext.odkazu pouze autoři článků, to je "zde" - modře apod. V diskuzi to tady nelze, to bychom se utopili v modrém moři. Takže pokud nezvládáte to kopírování, tak si to nacvičte nejlépe na emailech, otevřete "napsat email" a tam je to živé. Odkaz z NR se promění buď v modrý a nebo červený podtržený odkaz, který už bude hypertextový. Tady ale zase záleží jaký máte operační systém. Já mám nový Win 10 a tam je to zase jiné než bylo na Win 8. Vložit odkaz můžete na tom emailu do čtverečku vedle obrázku to jsou taková 2 řetězová oka položená nakřivo, nebo jak bych to nazvala. Když kliknete otevře se okno - "vložte odkaz", když tam vložíte zkopírovaný odkaz na V.V.Pjakina odsud, měl by vyskočit celý odkaz červeně.
  Hypertextový odkaz je vždy modrý a podtržený. Tady je to vypnuto pro diskutující.
  A teď již snad usnu.
  Mějte se fajn.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Douška.
   Klávesová zkratka pro hypertextový odkaz je:

   Ctrl a písmeno K.

   Smazat
  2. Děkuji za informace pani VĚRO,Okamžitě jsem si to vše opsal.

   I ja mam tablet se systemem 8.1 snad pro telefony.
   Pak mi tady donesli celou kupu staršich počitačů,ani nevim jak funguji,ale to se poddá.
   Anonym musim být proto,že docházi k pronásledováni i lidových komentátorů
   Sledujte prosim i značku VzV,která se tu objevila a jak dlouho bude naživu, bez solidarity ostatnich...

   Smazat
  3. Nejsem odborník, mám systém 8.1 (android) v telefonu, na jakýkoliv text v článku (zpravidla začátek nefunkčního doporučováného hypertextového odkazu) položím prst, položené místo zmodrá, se dvěma kapkami (dolů),potáhnu prstem kapku na konec odkazu, aby mi zmodral, Ev.doladím levou kapkou úplnost odkazu,vyskočí mi svislé tři tečky nabídky "kopírovat": jedna z nich je: hledat na duckduckgo ( nebo jiném Vašem vyhledávači), kliknu - a čtu, nebo sledují odkaz. Rádci , co Vám nabízeli Ctrl, mají Windows, u tabletů a tlf je většinou OS Android, každý vyžaduje jiný postup.

   Smazat
  4. 1:37...Moc děkuji, paní Věro!
   Já jsem těžký případ, pro mne je váš komentář jakoby napsaný čínsky.
   Nejsem hloupá,kdysi jsem uměla s MS-DOSem, ale pak dlouho nic, jen různé firemní programy, žádný internet...Až nedávno jsem dostala od zeťáka internet na tabletu.
   Ale bez návodu.Tak se v tom plácám :-)
   Helanov

   Smazat
 11. Pro úplnost, nejsem "unknown 6:34, ani anonym
  Pepa

  OdpovědětSmazat
 12. Anonymní 2:14. Pokud to budou chtít tak Vás nezachrání psaní pod anonymní. Je to jen malá překážka pro lenochy co by Vám chtěly nadávat.

  OdpovědětSmazat
 13. Jak já těm Rusům závidím jejich suverénní stát a tady jak vidím fotku Babiše hluboce v předklonu před makrelou....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ono mít jako podporu argumentace "armádu" pár tisíc žoldnéřů koloniálního podpůrného sboru, několik zapůjčených stíhaček a několik tanků z doby reálného socialismu; z nichž je skutečně pojízdných (bojeschopných) několik... a několik OT Pandur-Ronson(podle zapalovače) na jedné (Babišově) a Ruskou armádu s jadernými zbraněmi a nosiči, loďstvem i letectvem na druhé (Putinově) straně... je jasné. kdo je pro Němce a spol partnerem s patřičnou argumentací. I kdyby tam za nás byl místo Babiše kdokoliv jiný, bylo by to o "ANO, ŠÉFE... a nechte nám v našich kapsách na skromné nákupy...". Z vojenského hlediska mají na prostředníčky pouze Izrael ve spolku s USA.

   Smazat
  2. 12:56 Bude třeba z toho spolku vystoupit a starat se o vlastní zem.

   Smazat
 14. Transgenderový bojovník MMA, který zlomil ženě lebku, byl označen za „nejodvážnějšího sportovce v historii“

  http://svobodnenoviny.eu/transgenderovy-bojovnik-mma-ktery-zlomil-zene-lebku-byl-oznacen-za-nejodvaznejsiho-sportovce-v-historii/

  OdpovědětSmazat
 15. Něco málo k technice, na které komunikujeme.
  Snažil jsem se léta udržet WIN7 (neměly šmírování), ale pak mi začali MIC ajťáci neustále škodit (ztrácely se instalace i data a kontakty) a tak jsem udělal císařský řez.
  Koupil jsem novou základní desku (gigabyte js 4355 s integrovaným čtyřjádrem) místo hardu připojil SSD256 GB a jako OS jsem natáhl LINUX UBUNTU (největší porod v mé ajťácké praci). Teď běžím bez reklam, virů, spamu a pokusů o převzetí a to třikrát svižněji. Celá sranda mne vyšla na 4500 Kč a stovku hodin makačky u kláves, vřele doporučuji!

  OdpovědětSmazat
 16. Ďuro Trulo, máte můj obdiv, takle si představuji vzájemnou informovanost. Jenomže já mám Android, tak ať si mne šmírujou.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.