Reklama

pondělí 20. ledna 2020

Konec hledání ztraceného času, nyní se nalézají zase jiné časy


20. 1. 2020 skrytapravda (podstatně kráceno)

Pamětníci si jistě vzpomenou na pořad uváděný historikem filmu Karlem Čáslavským "Hledání ztraceného času". Po "spacákové revoluci" tzv. "televizní krizi" na sklonku roku 2000 začaly vznikat docela jiné pořady s úplně jinou historií. 


V pořadu který už nelze v archivu České televize dohledat (nepodařilo se to ani redakci, ani autorům článku) jsou ukázány následky amerického bombardování Prahy v březnu 1945.

59 komentářů :

 1. Skoda...To byl dobry porad....Jinak ani na internet nedavaji z historie to,co se nehodi do soucane "linie"

  OdpovědětSmazat
 2. ulozto... stahuj. je to tam všechno

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano.
   https://ulozto.cz/hledej?type=videos&q=hled%C3%A1n%C3%AD+ztracen%C3%A9ho+%C4%8Dasu+dv%C4%9B+vzpom%C3%ADnky+na+jaro+1945+1999&autocomplete=cat

   Smazat
 3. Prej budou Pražané stavět první fašistický památník.

  Kluci Ruský se musí v hrobech obracet. Při osvobození Československa jich padlo 350 000.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Skopčákům u nás pšenka nikdy moc nekvetla a když, tak ne nadlouho. Ani tentokrát to nebude mít dlouhé trvání - uvidíte.

   Smazat
  2. Smrt fašismu, vlasovcum a benderovcum !

   Smazat
  3. 20:20 Máš důkaz? jestli ne, tak si nech ty hovadiny.

   Smazat
  4. Jsou Řeporyje Praha? Chce to tlusté řeporyjské hovado stavět pomník vlasovcům? Tak k čemu anonym 23:20 chce ještě další důkaz?

   Smazat
  5. Rudocancy! Náš osvoboditel generál G. Patton své paní po návštěvě trosek Berlína napsal 23. července 1945 toto: „Zničili jsme potenciálně skvělou rasu a chystáme se ji nahradit mongolskými divochy. Komunisté ovládnou celou Evropu. Říkají, že za první týden po obsazení města zastřelili všechny ženy, které se pokusily utéct – a znásilnili zbytek. Kdyby mi to dovolili, mohl jsem město obsadit sám.“ Během následujících týdnů v něm toto podezření – tedy že jej spolu s americkou armádou politici zneužili ke zločinným účelům – dále narůstalo. Při večeři s francouzským generálem Alphonsem Juinem v srpnu překvapilo Pattona generálovo souhlasné stanovisko. Ve svém deníkovém zápisu z 18. srpna generála Juina cituje: „Nepochybně je neštěstím, mon General, že Angličané s Američany zničili jedinou zdravou evropskou zemi – a tím nemyslím Francii. Tím otevřeli cestu nástupu ruského komunismu.“ Pozdější deníkové zápisy a dopisy manželce opakují tytéž závěry. 31. 8. si zapsal: „Ve skutečnosti jsou Němci poslední slušný národ v Evropě. Pokud bych měl volit mezi nimi a Rusy, volím Němce.“ 2. září: „Ničíme jediný napůl moderní stát v Evropě, aby ji Rusko mohlo celou zhltnout.“ Němci svoje zločiny, pokud k nim občas došlo, veřejně přiznávají už více než 70 let a stydí se za ně, očišťuje příští generace, ale Rusové svoje zločiny zapírají, případně svalují vše na Stalina, vychovávají mladé generace k zatvrzelosti a neupřímnosti.

   Smazat
  6. 22:47 I toto je výplodem neznalosti a ubohosti naší ČT! Člověk se tam pravdu nedozví a musí jí hledat na youtube a v ukrajinštině. Proto ani já neviděl zrovna o životě jejich hrdinů jen biografický film o Romkoj Šuchševyčů a věru to nebyl lehký život! Nejdřív ho pronásledoval polskej hulán na koni s vytasenou šavlí a on s artou kamarádů se ukryl v železniční vlečce a pak sundal toho Poláka šutrem a tím sebe a svý kámoše spasil! A pozdějc když vypukla válka, přepadli jeho vlast bolševici. Po osvobození Wehrmachtem našel svého umučeného bratra mezi hromadami umučených ve věznici NKVD, kam ho Němci zavedli k identifikaci! Tehdy hrdě nosil mundúr OUN a vyvěsil v první osvobozené vsi ukrajinskou vlajku, jenže pak se cosi zvrtlo a sdělili mu, že tam bude "Komissariat" řízený Němci!A tak přímo z vlaku utek ke svým do lesů a začal boj proti Berlínu i Moskvě! Velice odvážný člověk. Po válce ho celá léta honil jeden major KGB a nemoh ho furt dopadnout, až zradou kamaráda byl obklíčen v jednom domě když navštívil svou bývalou ženu. I tak v boji ještě složil jednoho oficíra KGB! Skvělý bojovník! Kam se sere udavač Julda Fulda, kerýho tuná komouši vynášeli do nebe a točili o něm všelijaký gerojský škváry - tu s Iljou Rackem, tu dokonce s Filípkem Renčem! Škoda filmovýho materiálu ...

   Smazat
  7. dobre popsano, jen musim doplnit: bolsevismus nekdo do rusko importoval, revoluci zaplatil ..vite kdo ?..vite ze jo? ...a kruh se uzavira. HonzaD

   Smazat
  8. Co předvedl Pavel Novotný na kongresu ODS normálním lidem stačí. Vedení ODS se od toho neodvrátilo, takže je stejné jako P.N. "fašizující". Co stojí za Petrem Fialou, krom toho že vystudoval? Nic, pro běžný život je nepoužitelný. Co nám předvedl Ruml? Nic. Co předvedl Marek Benda? Nic..... ODS je pomalu strana nevolitelná. Jaká je ČSSD, KDÚ-ČSL, TOP, STAN jsou nevolitelní. Premiér Babiš je pomalu první, že v ČR jsou obyčejní lidé a pracovití, že je nejde do nekonečna okrádat. Proto Trum hrozí i ČR a digi daň.

   Smazat
  9. 8.15 - škoda, že jsi se neodstěhoval do SS, v ČR se opět začíná makat.

   Smazat
  10. 8:15 Píšete bludy. Nebýt Sovětů, náš národ by neexistoval. Pořád se cítíme jako něaká lepší společnost, ale velké národy nás prostě do klubu neberou. Máme být jen službou ke zlepšení jejich životní úrovně. Pro Hitlera jsme nebyli ani to. Měli jsme být vyhlazeni. Že to bylo reálné nebezpečí, ukázali Němci na Židech, které téměř úplně povraždili. Rusům vděčíme za svou existenci a nikdy bychom na to neměli zapomenout. Co si myslí nějaký fašoun o Němcích, je mi úplně jedno.

   Smazat
  11. 22:47 Máš pravdu- SMRT RUSKÝM OKUPANTUM Z ROKU 1 968-tak to je myslím správně!

   11:53 Nemáte pravdu, nebyl by rus byl by Amík a nebyla by následná bída a zmar 40 let a dnes by to tady vypadalo uplně jinak. Ne nízké duchody, mzdy a spousta dalších věcí, poděkujte těm svejm rusum!

   Smazat
  12. 11:53 Osud Židů původně měl bejt jinej, Eichmann byl v Palestýně pečenej vařenej a už už to vypadalo že se dohodnou, než do toho hodili vidle chabádníci z USA! O nás nešlo vůbec v žádným smyslu, to byla daleká budoucnost, který by se naši pravnuci ani nedožili:

   „Nelze vyloučit, že během dvou staletí vyřešime národnostní problémy. Na začátku třicetileté války k tomu málem došlo. Ve čtyřicátých letech minulého století se každý Čech styděl mluvit česky. Byli hrdi na to, že mluví německy, a největší pýchu pociťovali, když byli považováni za Vídeňáky. Zavedení všeobecného rovného tajného volebního práva v Rakousku muselo vést ke krachu němectví. Sociální demokraté šli zásadně s Čechy, k tomu vysoká šlechta. Německý národ je pro šlechtu příliš inteligentní, šlechta potřebuje něco na způsob malých okrajových nárůdků. Češi byli lepší než Maďaři, Rumuni a Poláci. Vytvořili pilnou maloměstskou třídu, která si byla vědoma svých hranic. I dnes k nám vzhlížejí se vztekem, ale zároveň s bezmezným obdivem: my Češi nejsme určeni k vládnutí! ... Háchu musíme prezentovat jako jednoho z největších mužů světa, pokud Čechům zanechá závěť, která bude znamenat jejich konec. Jeho jméno musí být vyslovováno jedním dechem se jménem krále Václava, aby se na něho v budoucnosti mohl odvolávat každý zbabělec. Jeho následník? Jen žádný chlap! Budeme vždycky vycházet líp se zbabělci než se statečnými muži. Čechy nejlíp vyřídíme tak, že na ně budeme prostřednictvím takových osob působit nepřetržitě a v dlouhém časovém období." Adolf Hitler.

   Smazat
  13. Více tu - https://manipulatori.cz/dokument-hitler-o-cesich/

   Smazat
  14. General Patton neprilis vyvazeny /unhinged/a fanaticky, nenavistny rusophob antikomunista proflaknul zapadni plany. Germani se museli vypiplat nekonecnymi miliardami zpet do velke populace a poradne vyzbrojene.. Zase se hodi..
   Dnes ovladaji EU a posilaji tam vladce..

   Smazat
 4. Děkuji za filmík!
  Chybělo mi tam víc komentáře, něco jsem nepochopila vůbec.
  Třeba KDO shodil 8.5. na Václavské náměstí 8 leteckých pum.
  Helanov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. LUFTWAFFE, ale bylo to 7.května jk.novák

   Smazat
 5. 4.4.2005 na čt1 tento díl dávali. V seznamu 484 dílů,je tento díl uveden, ale nedá se přehrát.

  OdpovědětSmazat
 6. Nevídané, neslýchané? Nikoliv, je to součást oné vlny, o které jsem psal včera, že rehabilitace nacismus a proce revizionismu nebude probíhat odděleně, ale bude mít charakter mohutné globální vlny. Vidíte? Už je to tady, jsme svědky masivní hybridní války proti Rusku, která má sice stále studené obrysy, ale to je jenom dočasný stav. Takováto agrese proti Rusku zdaleka nebyla v západních zemích ani v dobách té první Studené války, ani zdaleka. Lze to přirovnat jen k hysterii v USA v dobách McCarthyismu. A víte, o co tehdy šlo? O nalezení záminky k rozpoutání atomové války se Sovětským svazem. Dnes je to Ruská federace, ale jinak se nic nezměnilo. Když američtí generálové oslavují esesáky, je situace opravdu nebezpečně a daleko za hranou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nestrašte!
   Putin není žádné ořezávátko a nenechá se vyprovokovat.
   Helanov

   Smazat
  2. 22:34 Paní Helanov, situace je velmi vážná. Většina Čechů už válku nezažila a optimisticky věří, že k ní nemůže dojít. Ano, Putin se vyprovokovat asi nedá. Už proto, že na útočnou válku není připraven. V RF se zbrojí na válku obrannou. Jenže Putin tu není navždy.
   A když se podíváte, co všechno se v současnosti pere do nových generací... Jediné, co se dá udělat pro zbrzdění všemocné propagandy směřující k ovládnutí mládeže, je výchova v rodině. A jak dlouho nám to může vydržet? Je to v háji.

   Jistě byste ještě před rokem nevěřila tomu, že se dnes bude dít to, co se děje. Že se bude říkat, co se říká.

   Teď už zbývá než smazat všechny stopy, zlikvidovat památníky koncentráků, a nebo ještě lépe vysvětlovat dětem, že v nich Rusové posílali Němce do plynu a spalovacích pecí. Nepochybně k tomu dojde.

   Smazat
 7. Putin je Car všech slovanu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Putin je prezident a prezident je státní úředník.

   Smazat
  2. 23:19... Myslel to obrazně. Jakože Putin je DOOPRAVDY vůdce.
   Což se ani o jednom z těch západních komiků nedá říct.
   Helanov

   Smazat
  3. Helčo máte pravdu, nevím zda se vám to bude líbít, ale poslední opravdový vůdce byl Fidel i když úplně jiný než Putin, ale geniální. Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  4. Zapoměl jsi na Maa a Kima, dědku. Jdi už s těma svýma diktátorama do prdele!

   Smazat
  5. Je nám všem jasné jak ten kremelskej gauner skončí! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/EkGqBuz.jpg

   Smazat
 8. Ho Chi Min to byl opravdicky vudce a taky pred nim americane zbabele utekli z Vietnamu a nechali cely jizni Vietnam na pospas severu ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jedna věc je rudá propaganda, jiná je realita a v ní nás žlutý skrčenci nikdy neporazili, pouze vyjímečně v roce 1905 to nandali Rusákům, ale to bylo od samýho počátku dílem rejdů obřezané bandy okolo Jácoba Schiffa, která v roce 1975 financovala pro změnu hnutí tzv. hippís a kterým šla na ruku i slabost tehdejšího prezidenta Nixona, autora pravdívé charakteristiky celé té války: "Severovietnamci nikdy nemohou porazit Severoameričany, to mohou jen sami Severoameričané!" Co se válečných ztrát týče to bylo v obou těchto konfliktech jednoznačný, zejména v tom druhým: 58 tisíc vojáků USA z toho spousta negrů a barevných! A žluťáků chcíplo 1,5 milionu (z toho 1,1 milionu komoušskejch) a další byli zmrzačený a jejich země byla otrávená Agentem Oránžem! Čili je to nejmíň 30:1 ve prospěch naší rasy! Podařit se to dnes zopakovat v globálním měřítku, byly by problémy světa na budoucí staletí prakticky vyřešeny ...

   Smazat
  2. Severo Vietnamci neporazili Severo Americany ale porazili Jiho Vitnamce a Severo Americane zbabele v roce 1973 utekli a nechali Jiho Vitnamce .. napospas Severo Viatnamskemu veleni
   proc tak silna USA Jizni Vietnam neudrzela ?

   Smazat
  3. Ti negri a barevni vetsina Hispanic ale byli tez soucasti elitnich jednotek ...Green barets .. Sea bees .. Comandos..US military forces ...a tech 63.000 padlych zemrelo pro co ... ?

   Smazat
 9. Ono těch vůdců bylo více. Jednomu z největších ukradl heslo o lásce a nenávisti i "slovutný" majitel busty ve lživém US Kongresu Venca Bukna Flaška...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ba tak. Však také proto jeho důvěrný přítel Saša Vondrů, kterého nechtěně překvapil Jirka Vlk na koberci v milostném obětí s jmenovaným Všaškem - oba zhulení a sežraní jak bezďáci na Wilsoňáku - chce u nás budovat USA základny. Žeby tam pak jako měl také svou bustu.

   Smazat
  2. Pisu jinde ,ze odpor proti komunistum daleko zhorsil dr.Husak svym plazenim , udesnym podlezanim do Kremlu!!!
   Predtim nikdo nechtel,ani komunismus ani kapitalismus...
   Z toho se kazdemu delalo spatne a Havel a spol. toho vyuzili!!! Dokonce dr. Husak aby se zavdecil pozadoval ,aby Ceskoslovensko bylo pripojeno kSSSR jako dalsi sovetska republika!!!
   Taky aby zahladil ponekud uzkou a intenzivni spolupraci s nacisty a Tisovym fasistickym rezimem v letech 1939-45 !!
   To nas zahnalo k dnesku.

   Smazat
 10. Když táhli Vlasovci Prahou, tak nikdo z Pražanů netušil, jaká zvěrstva páchali v Polsku. Takže to vítání je z neznalosti. Kdyby věděli, jaké zločiny mají za sebou, povstalci by je postříleli.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Povstalci měli po pěti patronách.
   Měli střilet na každou fašistickou uniformu. Ukrajinci zmasakrovali statisíce Polských dětí a žen ve Volyňi. Ve varšavě ROA povraždila 25 000Polských civilistu.

   Smazat
  2. Jací? Snad ne ta zbabělá pražská chátra, která celou dobu využívala veškeré výhody Protektorátu a ještě navíc všemožně šmelila a okrádala vlastní spoluobčany, aby pak v sobě najednou 5. května 45 objevila „statečnost“ a začala přepadat německé vojáky v ulicích, rabovat byty německých civilistů, rozbíjet výlohy, pálit knihy a vlajky, zamazávat německé nápisy, stavět nesmyslné takzvané barikády a páchat nejhorší zvěrstva na ženách, dětech i starcích ... tito „hrdinové“ dokonce pronikli i do rozhlasu, povraždili tam stráže, a když byly povolány posily, začal český hlasatel zoufale vykřikovat do mikrofonu, aby každý přišel na pomoc, neboť „esesáci vraždí české lidi“. Ano, byli to právě oni, kdo vyzýval slušné české lidi, aby napadali německé vojáky a civilisty! Přitom bylo více než jasné, že německá armáda si chce již zajistit pouze volný průchod na Západ aby nepadli do spárů západoasijských hord!

   Smazat
  3. Pak po valce zase tahli Banderovci a vyvrazdovali usedlosti u nas ,aby se probojovali ke svym ,
   k fasistum do NSR..Se tam meli moc ,moc dobre...
   Byl o tom dokonce natocenej film Akce B .

   Smazat
 11. No to by ještě mohli pálit knihy jako jejich předchůdci ale paměť lidí vymazat nemůžou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:46 Nemůžou vymazat paměť jen pamětníkům. A tím to skončí. Pamětníků už je málo. Každým dnem méně.

   Smazat
 12. A co nálety SSSR v 45 roce, kdy bylo zabito stovky lidí díky jejich náletum na naše uzemí, to se nepíše!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nálety SSSR samozřejmě také byly. Vždyť SSSR na našem území pokračoval ve válce s nacisty a ti se přitom moc nehrnuli do zajetí k Sovětům.

   Smazat
  2. 22:08 Nemáte pravdu, SSSR bombardovalo města která byla již dříve osvobozena se spoustou mrtvých Čechu.

   Smazat
  3. 10:55
   V čem nemám pravdu? Že SSSR prováděl také nálety? Že SSSR pokračoval na našem území ve válce s nacisty? Že se nacisté nehrnuli do zajetí k Sovětům? Můžete své dojmy doložit?
   Proč by, podle vás, SSSR bombardoval nějaká osvobozená města, pokud by se nejednalo o kolony nacistů prchajících do amerického zajetí?

   Smazat
  4. Náš osvoboditel generál G. Patton své paní po návštěvě trosek Berlína napsal 23. července 1945 toto: „Zničili jsme potenciálně skvělou rasu a chystáme se ji nahradit mongolskými divochy. Komunisté ovládnou celou Evropu. Říkají, že za první týden po obsazení města zastřelili všechny ženy, které se pokusily utéct – a znásilnili zbytek. Kdyby mi to dovolili, mohl jsem město obsadit sám.“ Během následujících týdnů v něm toto podezření – tedy že jej spolu s americkou armádou politici zneužili ke zločinným účelům – dále narůstalo. Při večeři s francouzským generálem Alphonsem Juinem v srpnu překvapilo Pattona generálovo souhlasné stanovisko. Ve svém deníkovém zápisu z 18. srpna generála Juina cituje: „Nepochybně je neštěstím, mon General, že Angličané s Američany zničili jedinou zdravou evropskou zemi – a tím nemyslím Francii. Tím otevřeli cestu nástupu ruského komunismu.“ Pozdější deníkové zápisy a dopisy manželce opakují tytéž závěry. 31. 8. si zapsal: „Ve skutečnosti jsou Němci poslední slušný národ v Evropě. Pokud bych měl volit mezi nimi a Rusy, volím Němce.“ 2. září: „Ničíme jediný napůl moderní stát v Evropě, aby ji Rusko mohlo celou zhltnout.“ Němci svoje zločiny, pokud k nim občas došlo, veřejně přiznávají už více než 70 let a stydí se za ně, očišťuje příští generace, ale Rusové svoje zločiny zapírají, případně svalují vše na Stalina, vychovávají mladé generace k zatvrzelosti a neupřímnosti.

   Smazat
  5. Patton nebyl žádnej "osvoboditel", ale neevropský dobyvatel (však ne nadarmo sám sebe považoval za vtělení Hannibala)! Však až do 5. května 45 tu byl klid, než antievropské živly řízené zpoza kanálu vyprovokovali to tzv. Pražské povstání, ono absurdní divadlo, které si vyžádalo několik tisíc zmařených lidských životů. Zbabělá pražská chátra, která celou dobu využívala veškeré výhody Protektorátu a ještě navíc všemožně šmelila a okrádala vlastní spoluobčany, v sobě najednou objevila „statečnost“ a začala přepadat německé vojáky v ulicích, rabovat byty německých civilistů, rozbíjet výlohy, pálit knihy a vlajky, zamazávat německé nápisy, stavět nesmyslné takzvané barikády a páchat nejhorší zvěrstva na ženách, dětech i starcích ... tito „hrdinové“ dokonce pronikli i do rozhlasu, povraždili tam stráže, a když byly povolány posily, začal český hlasatel zoufale vykřikovat do mikrofonu, aby každý přišel na pomoc, neboť „esesáci vraždí české lidi“. Ano, byli to právě oni, kdo vyzýval slušné české lidi, aby napadali německé vojáky a civilisty! Přitom bylo více než jasné, že německá armáda si chce již zajistit pouze volný průchod na Západ, aby nepadla do rukou těch Pattonem popsaných "mongolských hord"!

   Smazat
 13. Uveďte příklad. O Americkém rozbombarování všech strategických strojírenských továren v r.1945 je důkazů dost.
  Jednotný odpor lidí je blokován "chytrým" dávkováním různých informací a udržováním rozdělení občanů na spokojené a nespokojené a na nerozhodnuté a apatické ke všemu politickému.

  OdpovědětSmazat
 14. Sovětský svaz nesl největší tíhu druhé světové války.
  Spojenci vstoupil do boje s Německým fašismem v červenci 1944,pozdě ale přece.
  Rudá armáda začala osvobozovat evropu.
  Nebýt těchto hrdinů, tak dnes Praha je Německé město. Místo odsunu sudetáku,by bylo zplynováni Čechoslováku.Poloprázdný
  Osvětim by na ně čekal.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:31 Svaz převážně osvobozoval svoje uzemí, který nechal neschopný Stalin obsadit Němcem.Tam jsou právě ty obrovské ztráty sov. vojska, ktorou určitou část postřílel samotný rus.

   Smazat
  2. 10:58
   Pochopitelně že Rudá armáda osvobozovala i svoje území, o které šlo přirozeně v první řadě. Ale smetla Západem vyrobené nacisty i z území jiných zemí a kdyby nacistům nezlomili vaz Rusové, nikdo jiný by to neudělal.

   Smazat
 15. A dnes na viasat history koment k jedněm záběrům, kdy vlastně spojenci vyloděním v Normandii začli osvobozovat Evropu jen tak podprahově to těm lidem budou tlouct do hlav

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:40 A oni snad neosvobozovali Evropu? To už ani neumíte lhát?
   Co se týče bombardování USA našich podniku, tak bylo zcela oprávněné. Ještě v dubnu z těchto výroben Němec lifroval zbraně na frontu, tak klídek ruští pomatenci.

   Smazat
  2. WWII. prohrála Naše rasa jako celek, ne jen nějací Němci! Každý Čech se moh dříve či později poněmčit, nikdo to nepozná, ale čmoudem se nestane a do mentality koránu či jiných divošských kultů nepronikne i kdyby se na hlavu stavěl! Slované by bývali byli z velké části odsunuti za Ural, kde by toto území osídlili naší, tedy Bílou rasou a zachránili ho tak pro nás! Nyní připadne rase žluté, bohužel. Tak jako celý zbytek Ruska a ten ocásek na konci Asie zvaný Evropa zase rasám tmavým. Páč dějiny píší jen rasy rozpínavé a ostatní - ty zdegenerované a změkčilé z ní bývají odejity. A to čeká nás, je to po porážce v roce 45 náš neodvratný osud. Stalinský systém na Východě jen dočasně zakonzervoval stav, který se ale i tak stal historicky neudržitelným. Celkově vyhrál sice SSSR, ale i Rusové byli poraženým národem ve WWII - http://img-fotki.yandex.ru/get/3304/tapirr.11f/0_27c44_2dd8151b_orig.jpg

   „Kdyby všichni mrtví spojenečtí vojáci mohli vidět, jak vypadají jejich země dnes, byli by složili své zbraně a bojovali na straně Němců.“ David Irving

   Smazat

 16. Tenhle příspěvek se mi nad jiné příčí sem dávat,..
  Ale:

  Partička nevyzrálých, česky mluvících kreténů, prý někde z Mostu,
  usoudila, že jejich kariéru nakopne, když svojí značku spojí s něčím extra silným. S nečím, co má pro normálního člověka dneška pořád ještě nějaký emocionální náboj. Hledali něco, co ještě nevyčpělo ani v této cynické, hodnotově zvrácené a tupě arogantní době. Hledali něco, co se pořád ještě drží vzpřímeně v bažině lhostejnosti, aby na to mohli zavěsit svůj hudebně žalostně podprůměrný metalový pokus a pak už jenom čekat na reakce.

  Tím něčím se jim bohužel stala Lidická tragédie.


  Natočili v r.2018(19?) v prostorách památníku Lidice videoklip. Tam to podle nich mělo tu správnou "atmosféru". Sami svoje dílo prezentují jako že "vypráví tragický příběh obce" (můžete sami posoudit, text je v odkazu níže). Trousí kolem sebe ujištění o své vlastní, obrovské, pokoře a historky o tom, jaká všechna příkoří museli podstoupit, aby takovéto dílo mohlo vůbec vzniknout.

  Pozornosti doporučuji také diskuze s jejich "fans" - převažují v ní témata od prostého "jste skvělí, nenechte se odratit" po "kdybyste si nezabili Hedricha, nic takového nemusleo bejt..."


  odkaz (ale tady se to zobrazí jenom někomu):
  https://www.youtube.com/watch?v=nzFv_tU9gqg

  další odkazy:
  https://www.lidovky.cz/domov/uprk-z-pamatniku-lidice-zamestnanci-odchazeji-kvuli-atmosfere-i-klipu-thrash-metalove-kapely.A190628_165837_ln_domov_krev

  https://obscuro.cz/kapela-arawn-o-svem-novem-klipu-k-songu-lidice/


  Text, kdyby někdo chtěl po shlédnutí ještě vědět o čem se tam řve:
  https://arawnbandcz.bandcamp.com/track/lidice


  Na této stránce si skladbu můžete zároveň za €0.80 zakoupit.  Ředitelka památníku Lidice, která toto vše umožnila, byla v těchto dnech odvolána (z jiných důvodů) a nemůže pochopit co dělala špatně:
  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020012211289609-odstupujici-reditelka-pamatniku-lidice-lehmannova-se-vyjadrila-ke-sve-rezignaci/


  K zblití.

  OdpovědětSmazat
 17. Jak říká jeden můj kamarád, učitel: "Nemůžeš dát úplnou svobodu jasnejm kreténům"

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.