Reklama

neděle 5. ledna 2020

Máme se nejlépe, jak jsme se kdy měli

5. 1. 2019
K tomu komentář Radima Valenčíka ZDE

83 komentářů :

 1. Připravujeme koncept důkladné ekonomické reformy, která nepřinese sociální stresy, nezaměstnanost, inflaci a jiné problémy, jak se někteří z vás obávají. Svádět všechno na předchozí vládce nemůžeme nejen proto, že by to neodpovídalo pravdě, ale i proto, že by to mohlo oslabit naši povinnost samostatně, svobodně, rozumně a rychle jednat. Všichni chceme republiku, která bude starostlivě pečovat o to, aby zmizely všechny ponižující přehrady mezi různými společenskými vrstvami, republiku, v niž se nebudeme dělit na otroky a pány. Toužím po takové republice víc než kdo jiný. Náš stát by už nikdy neměl být přívažkem či chudým příbuzným kohokoliv jiného. Musíme sice od jiných mnoho brát a mnohému se učit, ale musíme to po dlouhé době dělat zase jako jejich rovnoprávní partneři, kteří mají také co nabídnout. Jsou lidé, kteří kalí vodu a panikaří, že se bude zdražovat. Dávejte si na ně pozor! Ptáte se s údivem, jestli bude inflace, jestli bude zdražování? Mnohokrát a jasně tato vláda řekla ve svém programovém prohlášení, včetně dalších dokumentů a ministři na svých tiskových konferencích, že jejich úsilím je, aby přechod od neekonomiky k ekonomice byl pokojný, bez sociálních aspektů, bez návaznosti nezaměstnanosti, bez jakýchkoliv sociálních krizí nebo podobně. Jestli se sem tam pohne cena cigaret nebo něčeho, to v téhle chvíli nevím, zatím je snaha, aby se nehýbalo nic, alespoň v nejbližších měsících. Žádné gigantické zdražování nebo dokonce nezaměstnanost, jak to panikáři systematicky šíří, nic takového nepřipravujeme.
  Již nikdy do žádného paktu nepůjdeme. Podle mého mínění nesmí náš stát šetřit na investicích do školství a kultury... Také náš mnohokrát deklarovaný úmysl provést reformu tak, aby nevedla k velkým otřesům, velké inflaci, nebo dokonce ke ztrátě základních sociálních jistot, musí naši ekonomové přijmout prostě jako úkol, který jim byl zadán. Zde neplatí žádné NEJDE TO.
  Václav HAVEL v roce 1989

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A to se divíte, že ho za prezidenta volili i komunisté?

   Smazat
  2. Hlavne ho volili hosi z CIA a Soros, stary udavac z Madarska snad nejste tak slabodusi ze verite pohadkam? Democracie je zamerny bordel ve kterem se dobre krade cimanum (neni stvoren lidmi s IQ 90 a pro ne )Proto je hodne chudych neb cimani jsou vzdy o krok vpred a hlavne pracuji stylem mafie a dle krve rodove -nepusti mezi sebe sluzebniky, pouze je trpi jako pouzitelne idioty a v pripade potreby je odhodi ci zamorduji .Jen idioti si mysli ze sluzbou dablovi neco zmeni ,dabla je treba ohnem spalit ne se s nim paktovat
   Hlavne to Venco smazni at mas carku do +

   Smazat
  3. Občane dnes začinaji hledat svoje opravdové zastoupeni

   a zdá se,že ho nemohou najit.
   Ještě jim totiž neni jasné,že se za 30 let stali jen mistři světa ve skoku na špek o čemž je jejich zastupci pesvědčuji všemi svými silami.
   Nikdo z nynějšich polit.subjektů jim nenabizi změnu současného jasně vadného systému a bohužel i dnešni intelektuálové jsou bezradni a s ničim novým přijit snad ani doposud neumi.
   Vzniká podivná situace.
   Po zvoleni polit.subjektů už pro ně jsou občané jen nepotřebný balast,nikdo jejich voláni nenaslouchá a oni ti "zastupci" sami, se věnuji očividně jen podpoře 1% majitelů velkých peněz a jejich "dobýváni renty".
   Vi vůbec někdo z vás co to je to dobýváni renty?

   Smazat
 2. Naši novodobí národohospodáři to mysleli dobře, ale národ ještě nedospěl jejich duchovnímu rozměru. Jednou jistě také dospěje a pochopí že:

  - Chudoba cti netratí
  - S jídlem roste chuť
  - Hlady se ještě nikdo neposral

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Schází mi tam ještě: Slibem nenasereš

   Smazat
  2. Je všeobecně známo, že Babiš "motivoval" poslední schůzi sněmovny před rozpuštěním (po pádu Topolovy vlády), kde poslanci zvedali ruku pro zákon o povinném přimíchávání biopaliv. Jako dominantní dodavatel "biosložky" na této uplacené aktivitě musí Anofert vydělávat dodnes a i vy platíte "výpalné" nejen z každého litru paliva, ale z jakéhokoliv zboží, neboť dodavatelé zvýšené náklady za dopravu přenesou na spotřebitele...
   Takovéto sofistikované zlodějině se říká čerpání, či svobodné podnikání. A ANO, je spousta jiných co také "čerpají", ale právě to svědčí o jejich morální úrovni a motivech.
   Neberte to špatně, nemohu demoblok a Minářovo pohnutí ani cítit, ale nemohu předstírat, že je Babiš néco jiného než "podnikatěl"...

   Smazat
  3. 23:05 - A ještě také: "Sliby se nemá šetřit"!

   Smazat
 3. A.Babiš bohužel ve svém novoročním projevu zapomněl uvést, že ten náš blahobyt bude vykoupen snížením životní úrovně rostoucí inflací a zvýšením nákladů na živobytí a bydlení a tak se může stát, že ta lavička V.Havla nebude dostačovat pro rostoucí řady zúbožených a když k tomu ještě přidáme zvýšené výdaje na ten vojenský americký šrot a války, které nás asi neminou, blahobyt se přemění v noční můru nás všech.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tatran.
   Přesně
   Máme se skvěle,ale jen někteří.
   To se říkalo,Babiš je bohatý nemusí krást,ale jak vidíme,krade stejně jak ti před ním a to si na tu zlodějinu,může dát razítko,vše je v pořádku.

   Smazat
  2. No to se moc chudáku nevleze na tu umouňenou lavičku venci flašky.

   Smazat
  3. to Lukas 12.49
   pokud mate nezpochybnitelne dukazy kde co ukradl pan Babis a kolik je Vasi obcanskou povinnosti obratit se na policii a podat podnet k zahajeni trestniho rizeni. Pokud nic nemate, pak jen kecate a zavidite.

   Smazat
  4. 13:58
   Navíc se dopouští pomluvy.

   Smazat
  5. 12:49 Lukáši, už jednou Babiš "hrozně krad" pomocí korunových dluhopisů. Zkuste se zamyslet nad tím, proč ta kauza skončila jako když utne. A když vy vidíte jak krade, tak nám prosím prozraďte, co podle vás ukradl. Ale fakta, ne jen slabomyslné tvrzení, že by díky své funkci krást mohl. Předem děkuji.

   Smazat
  6. Všetci kradnů len já čerpám, řiká Babiš.

   Jinými slovy "Nebojte se já vás moji mili NIKDY neudám,a tim se radši stanu vašim spoluvinnikem!"

   Smazat
  7. Bartík 22:32: Tak tak. Korunové dluhopisy vymyslel Kalousek pro své kámoše. Po několika letech, když šli proti Babišovi, někdo vyšťoural, že příležitost vydávat ze své vlastní společnosti korunové dluhopisy, které nemusí být daněny (úroky z nich) využil i Babiš.

   Takto si vytahoval skrze úroky ze svých firem dividendy bez nutnosti je danit. Následně, že prý Babiš okradl stát. Neplatil daně, že je to nemorální, atd, atd.

   Na to Babiš OK, já dodatečně daně zaplatím, ale jedině když to samé udělají i ostatní, kteří jednali stejně jako já.

   V tu chvíli se najednou zjistilo, že podobných podnikatelů bylo v ČR přes tisíc a Babiš rozhodně nebyl největším využivatelem této Kalouskovi možnosti. To byli právě ti Kalouskovi kámoši, pro které to on, jistě pouze z dobrého srdce vymyslel. V tu chvíli celá kauza utichla.

   Smazat
  8. Ano mame se dobre a vypravi se o tom i vtip : Utekl zid do izraele ze SSSR a lide jsou zvedavi. Ptaji se : Jak je to v tom rezimu. Muzes mit vilu, jo odpovi zid, muzes mit auto , jo muzes odpovi zid,a muzes mit miliony v tom komunismu, jo to taky muzes ,a muzes mit doma sperky ,diamnaty a kozichy a vsecko , jo taky muzes odpovi zid,
   ALE HROZNE ZKUSIS NEZ O TO VSECKO PRIJDES !!

   Smazat
 4. Proč není tento jeho památný projev vytesán do koho kamene? Aby i za tisíce let bylo jasné jaký to byl gigant. Proč tento projev není každý rok na výročí předčítán pozůstalým? Proč se tento projev neučí děti ve škole nazpaměť a nebyl našimi hudebními a hereckými velikány zpracován umělecky? měl by být přeložen do všech světových jazyků aby se všichni na světě dozvěděly co to u nás vyrostlo za génia.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. praděda - přesně tak...aby se stále připomínalo vencu flašku - jaký byl podvodník,lhář a jací jsou ti SSmani naši "přátelé" a kavárna nemohla vymlouvat na Rusy :-)
   PS :zavedl bych to do ústavy právníkům jako povinnou četbu :-)

   Smazat
  2. Pradědo a ostatni,

   co kdyby jste se tady VŠECH zeptali,zda někoho z nich nenapadne nějaký druh řešeni,když ti "naši" zástupci prý maji v závěti,že odkažou svou hlavu k výzkumu vakua??

   Smazat
 5. Krásný filmík!
  Hlavně ten strážník tupost a aroganci moci vystřihl excelentně!!!
  Helanov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Helanov,

   věřite,že je ten "stráznik" v civilu dost pěkně provařený křivák a ďělá to tak,že ovčané to ještě stále nezpozorovali?

   Smazat
 6. Ano, máme se nejlépe jak jsme se kdy měli.
  A zastánci předlistopadového totalitního režimu tento fakt evidentně nemohou rozdýchat.
  A při jejich malosti se neštítí využít jakékoli záminky, v tomto případě bezdomovce a zneužít je jako užitečný klacek k mlácení jimi nenáviděného polistopadového, demokratického režimu.
  Ve skutečnosti jsou jim ale tito lidé zcela ukradení a na ulici se jim s odporem vyhýbají.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Milý anonyme, bezdomovce jste vyrobili vy a vám podobní demokrati a milovníci lidských práv. Starost o ně byste nejraději hodili na ty, kteří si v tom bordelu neušpinili ruce. Neštiťte a běžte si hledat nějakého z nich a vezměte ho na byt a stravu. Svým přátelům jej můžete ukazovat jako zajímavé exotické zvíře.

   Smazat
  2. 14:12
   Bezdomovci se vyrobili sami. A to v drtivé většině svou neochotou pracovat, svým prochlastáním, progamblením a profetováním svých majetků.
   A je mi špatně z lidí jako jste vy, pro které jsou výrazy jako "osobní zodpovědnost" sprostá slova, z lidí, kteří se za každou cenu snaží obviňovat z osobních neúspěchů, krachů apod, jiné.

   Smazat
  3. 14:18 a 14:02 PŘESNĚ, já jsem před lety žebrajícím chlapum tak kolem 30 let před obchoďákem nabízel za 10 000 čistého jednoduchou práci, doslova mě poslali do prdele.
   95% Těchto lidí chce tímto spusobem žít a je naprostá hloupost říkat, že tohle vyrobil režim!
   14:12 jste hlupák pane!

   Smazat
  4. 14:46...Naprostá většina těch lidí má nějaký problém,který jim brání žít normální život.
   (Třeba si nabrnknout druha/družku s bytem.)
   Jsou v každé NORMÁLNÍ společnosti,akorát za bolšána obývali zpravidla basy,nebo psychiatrické léčebny.
   Realita je,že společnost nemůže opatřit bydlení KAŽDÉMU koho semele život.
   Po dobu mrazivých dní by ovšem mělo být poskytnutí noclehu v teple standardem.
   A společnost by se k nim měla chovat slušně,né je ještě buzerovat jako v tom filmu.
   Když v mrazu cestují z konečné na konečnou,tak by měl Dopravní podnik zamhouřit očko.
   Helanov

   Smazat
  5. 16:14
   Poskytnutí noclehu standardem je. Bezdomovec musí splnit jediné. Přijít do noclehárny z pochopitelných důvodů střízlivý. Pro většinu z těchto zoufalců je právě toto nepřekonatelný problém.
   Také čokly si s sebou nemohou vodit.

   Společnost je nijak nebuzeruje. Ta pohádka z youtube o nelidském měšťákovi a dobrotivém, moudrém bezdomovci s čajem je z říše propagandistických snů a pohádek.
   Měšťáci je "buzerují" jen když dělají bordel, což je ovšem víc než často. A "buzerují" je ne z plezíru, ale kvůli vám. Teda ne kvůli vám. Vy jste bezdomáče evidentně viděla jen z letadla.

   Smazat
  6. Unknown 14:46

   Jestli jsi jim to nabízel, tak jak píšeš, tak se ani nedivím, že to nevzali. Od takového imbecilního negramoty, bych si nedal slíbit za jednoduchou práci ani milion...
   Jak ty můžeš chudáku někomu něco slibovat, vždyť ty jsi snad bezdomovec sám.

   Smazat
  7. 14:18, 14:02 a jiní chytráci. Vážení pánové, za komunistů bezdomovci měli slušná zaměstnání. To vy zkurvení zločinci jste je připravili o práci. Je na vás, abyste jim našli jinou. Vašim zločinem je i to, že jste nechali desetitisíce lidí zpustnout. Jednou budete platit.

   Smazat
  8. Ano, máte se nejlíp, jak jste se měli. V každém trochu slušném režimu byste zametali chodníky.

   Smazat
  9. Bezdomovci jsou posledni fáze oběti režimu,

   mezitim kraluje vrstva vadným exekučnim zákonem postiženi občané s těch jsou STOVKY TISIC:
   Neni to zajimavé tvrdit,že jsou tim sami vinni jak to dáváji požrat ohlupovadla?

   Smazat
  10. 16:14...No,o to právě jde,aby bylo víc NÍZKOPRAHOVÝCH nocleháren,kde by brali i ožralé a se psy... Když je někdo těžký alkoholik,tak má snad zmrznout!?!?!?
   Helanov

   Smazat
  11. Anonime 14.02
   Ač jsem již chlap v letech, neustále mě mapadá myslenka odchodu z tohoto kurdystánu, chaosu, politických lží a pindů o demokracii, lepších zítřků a podobných keců. Pindání o nedostatku banánů a dámských vložkách už bylo opravdu dost. Ta doba už je opravdu dávno pryč. Co se vlastně změnilo pro obyčejný lid. V podstatě vůbec nic. Zloději si nakradli pod rouškou demokracie ještě více. Vlastizrádců a vlezdoprdelistů, kteří když je vyhodíš dveřmi vlezou oknem je ještě více a těch prospěchářů, politických i ekonomickžch je " něúrekom". Těch zbohatlíků, kteří se dostali ke žlabu a stihli si nakrást je taky dost. Co se vlastně změnilo od toho " sameťáku"??? Zhola nic.
   Takový jako ty jsou přesvědčování, že je to dnes super a přitom v době revoluce za sebou tahali ještě kačera. Možná ani to ne. Takže se podívej pravdě do očí, protože nemáš s čím srovnávat. Ekonomika byla na slušné úrovni, hospodářství nám záviděli i na západě, zadluženost minimální. podpora mladých rodin na takové úrovni, že i okoliční staty nám záviděli. Rozvoj mladých rodin a hospodářství ani nemluvě. Co mám z tzv. demokracie, když jsme živeni defakto odpademm z marketů, který nikdo z okolních států by nedal ani prasatům.
   Co má obyčejný smrtelník z té západní demo.... když vlastně v tomto státě, stát pomalu nic nevlastní. Všechno se rozprodalo, za nic ta " horda" tzv. politiků neročí. Jak se tato sebranka chce podívat mladým lidem do očí a co jim chce po 30 letech vlastně předat?
   Nic než zadluženost této země, už tady opravdu není. Ani 30 let po " sametáku" se nenašla parta schopných lidí, kteří by tuto zemi vedli ke společněmu prospěchu. Jsem toho názoru, že pokud se nenajde v této společnosti kolektiv lidí, kteří převezmou opravdu odpovědnost nad tímto státem a budou ho vést napříč všem názorům k samostatnosti. Neklonit se ani na jednu, ani na druhou stranu, ale stát se třeba neutrálním, tak v této zemi pořádek nikdy nebude.

   Smazat
 7. Nejsem zastánce hesel,jako "To chce změnu", nebo "Demisi" , často to končívá cestou z louže pod okap. Proto si myslím, že přestat ďělat lumpárny, ala Bakala za 80mld, MU za 20?mld dnes účet Šťáva za 16mld... a v budoucnu možná i něco miliard za smlouvu na lithium, navíc zaměrně nepodhodnocovat korunu a mzdy, neprodávat byty cizákům na kšeft, tak jsme na úrovni Rakouska. Proto netleskám, ale barevnou revoluci nechci a na Letnou nechodím, naopak půjdu určitě k volbám. Problém nevidím v levičáctví ani v pravičáctví, ale ve zdravém rozumu a slušnosti. Doporučuji zde následné video se Ševčíkem, který mne mile překvapil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Půjdeš li stále doleva ocitneš se napravo...Pepa Nos.

   Smazat
  2. 15:12
   ANO... země je kulatá. Pepu a Jarka beru.

   Smazat
  3. Prý přestat dělat lumpárny jako BAKALA?

   a to chcete jak udělat,budete ho prosit na kolenou?

   Smazat
 8. Filmík je opravdu hodně hloupá propaganda. Autoři zřejmě opravdového bezdomovce, tzn špinavého, pořvávajícího opilce s pobíhajícím čoklem a zabírajícím a znečišťujícím veřejný prostor nikdy neviděli a jen tu produkují nesmysly. K smíchu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:25... Patrně máte problém rozlišit bezďáka od feťáka.Bezďáci se chovají přesně tak,jako v tom filmu.
   Helanov

   Smazat
  2. 16:19
   Odkud jste prosim vás? Šla jste někdy například v Brně trasou od Masarykovy na Zvonařku? Já to "štěstí"mám bohužel docela často. Vy jste skutečného bezdomovce evidentně neviděla ani z letadla a zaměňujete své fantazie za realitu.

   Smazat
  3. 16:30...Mimo mísu!Bydlím na P-1 a je jich tady jak naseto.
   Tiše postávaj okolo obchodů a ani se nepokoušej žebrat.
   Helanov

   Smazat
  4. 14:25. Tahle společnost vyrábí lidi v bezvýchodné situaci jako na běžím pásu a pak se někteří ti rádoby slušní občané, povýšeně podivují, že se chovají k té společnosti nepřátelsky a chlastají. Co jim asi tak zbývá...
   Jistě jsou nevděční, hloupí, nevědí, že mají svobodu a mohou strávit zimu v Thajsku, nakoupit banánů denně plnou náruč, kdežto za krutého totáče měli zaručenou jen práci, bydlení a plný stůl, ovšem banány přivezli jen 2x do týdne, No to byla hrůza.

   Smazat
  5. 18:48
   Mluvíte přesně jak ten nejlínější a nevychcanější cikán, který má jen plnou hubu výmluv jak mu gádžové ubližují, jak ho diškriminují, že on za ni nemůže.

   Tato společnost žádné "lidi v bezvýchodné situaci co jim nezbývá nic jiného než chlastat", nevyrábí. A podvodníci, kteří hlásají účelové hlouposti jako vy, kteří by naoko hrozně moc chtěli svobodu, ale neuznávají jakoukoli zodpovědnost, jsou morem této společnosti.

   Za totáče neměli "zaručenou práci", ale "POVINNOST pracovat". Jinak je komouši jako vy zavřeli do kriminálu! Rudý fašismus ve vašem podání v přímém přenosu.

   Smazat
  6. 20:03. Nikoliv lidé neměli povinnost pracovat. měli jen povinnost prokázat čím se živí. To je zcela v pořádku. Aspoň základní věci byste se mohl naučit... Zatím umíte jen nadávat a schovávat se za cikány, které ovšem mezi bezdomovci moc nenajdete.
   Na druhou strany co Vám zbývá tváří tvář jasným faktům, že.

   Smazat
  7. Pane 20:O3, nejen že jste idiot, ještě navíc jste nevychované hovado.

   Smazat
 9. Lavička pro bezdomovce,"ZA KOLIK"znečisťuje veřejný prostor?

  OdpovědětSmazat
 10. Opravdu lidé jste zblblí? Komunisté nikdy nikde nevládli, že se kurvy skovávali za jejich zády a říkali si straníci. Vždyť tito straníci jen v černém habitu tady byli už za krista. Dnes tyto straníky vidíte ve všech stranách. Jen si změnili barvy, za oranžovou, modrou, nebudu všechny vyjmenovávat. Společné krédo jejich je okrádat oblbovat a hlavně moc nepracovat.
  lada

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jde o to, co myslíme termínem "komunista". Pokud politicky angažovaného držitele rudé knížky, tak ti tady vládli 40 let. Pokud člověka s životními hodnotami v souladu s komunistickou ideologií, tak ti asi ani den. Resp. neměli k tomu dostatečnou sílu ani ve vlastní partaji.
   Ti první, tzv. "ukomunisté", ale byli v celé struktuře poměrně hustě rozprostřeni, takže ve skutečnosti vykonávali procesy řízení, mnohdy bez ohledu na vůli shora. A komunistická ideologie jim byla u zadku, nebo jí rovnou pohrdali.

   Smazat
  2. 15:25
   . Ve všech dobách, ve všech dosavadních systémech vlády se tito lidé nazývali kariéristé, vlezdop.delkové, šplhouni, podržtašky, hamouni, prospěcháři, mocichtiví, vydřiduchové, grázlové, udavači, strážci správného pořádku, jinak jedním slovem parazité. Spojovat to s jednou jedinou ideologií je hloupé, krátkozraké a nebezpečné, protože jakoby jindy - tedy ani dnes - neexistovali.

   Pokud to zjednodušíme, pak v komunistickém hnutí probíhal hlavní boj mezi těmi, kteří chtěli budovat, stavět, vytvářet nové hodnoty. Ne náhodou se jim říká také státníci, hospodáři. Byla tedy až taková "náhoda", že právě takoví byli a opět jsou vysmíváni, ponižováni, utlačováni, jejich činnost pokud možno bagatelizována? Protože tito lidé prohráli svůj boj s parazity, kteří neznali a neznají jiné hodnoty než to, co se dá jednoznačně vyjádřit finančně a politickým vlivem, což jim často splívá dohromady. Podobný vnitřní boj "rozložil" i přece husitské hnutí a přivedl zradou k jeho pádu. Takže církev dále mohla "shrabovat" do kupy svůj majetek. Tito "budovatelé" prohráli v roce 1953, kdy byl "odejít" Stalin a také ještě mnohem pomlouvanější člověk, který zřejmě měl převzít "štafetu" po Stalinovi, a který svůj boj jistě ne náhodou prohrál jen o tři měsíce později. Byl to L.P. Berija. To křídlo, které vyhrálo, pak s bohorovným klidem na tyto dva hodilo VŠECHNY svoje osobní hříchy do té doby. Parazité pak ještě museli čekat téměř čtyřicet let, než mohli "vyhlásit veřejně" své vítězství. Do té doby šel sice dále boj, ale parazité měli rozhodující výhody na své straně.

   Smazat
  3. 17:01
   Podrývat, okrádat, ničit, intrikovat, pomlouvat, zatracovat no prostě BOURAT, je bohužel snazší než něco budovat...
   A tahle doba jim navíc zaručila beztrestnost.
   Zločinec zločince nezavře, pakliže tento zločin páchá na někom jiném, než na něm...

   Smazat
  4. Z třiceti největších přehrad, které se nacházejí v ČR , jich bylo 24 postaveno v dobách socializmu, 4 za 1. republiky a 2 (Slezská Harta a Hněvkovice) za stávajícího demokratického režimu. V průměru tak bylo za socializmu postaveno za deset let 6 přehrad, za současného režimu za deset let 0,66 přehrady. Sedm největších přehrad (Lipno, Orlík, Nové Mlýny, Švihov, Nechranice, Slapy, Rozkoš) bylo postaveno za socializmu. Od záplav na Moravě není stávající demokratický režim schopen postavit dvě přehrady – Nové Heřminovy a přehradu na Vláře. Ještě připomenu největší přehrady na Slovensku postavené za socializmu – Gabčíkovo, Oravská přehrada, Liptovská Mara, Vážská kaskáda, Domaša, Zemplínská Šírava. Taky si myslíte, že se za socializmu chodilo do práce odpočívat, tak jak nám to nyní tvrdí mnozí demokraté?

   Smazat
  5. 19:42
   Na Západě nemaj přehrady, silnice, železnice, letiště, mosty, elektrárny, přehrady??? Nebo jim je tam snad vystavěli komunisti? Proberte se, soudruhu!

   Smazat
  6. 20:05
   Mají, ale na Západě se nechopili moci "odborníci", jako po převratu u nás. Kdyby ti se dostali po válce k moci, tak pokud by si nás Západ hned nezkolonizoval a netlačil na rychlou přepravu, možná bysme ještě jezdili na páru a Západ bysme předehnali snad jedině ve výši zadlužení.
   Jestli jste to nepochopil, tématem je srovnání co jsme dokázali za socíku, a co za poplyšových "národohospodářů", kteří když se chopili moci, tak měli pro předešlý režim jen slova pohrdání a uměli se jen kasat, co oni brzy předvedou. Tak nám to předvedli...

   Smazat
 11. Na lavičku se může kde kdo vykálet nebo vymočit ale takový "Řád V H" udělovaný k výročí převratu to by byla tlačenice. Nejlépe ještě k tomu jako prémii noc s Jandou nebo Mirkou.

  OdpovědětSmazat
 12. Máme se nejlépe v naší historii a možná v historii celého vesmíru od jeho vzniku. Tak tuto lež slyším i v jiných státech. Keller v knize Tři sociální světy poukazuje na to, že tzv. diskrétní elita, ti super bohatí, kteří mají v rukách faktickou moc na rozdíl od politiků a jiných osob, které můžeme vidět na veřejnosti už dávno jednají podle hesla Proletáři všech zemí spojte se, které bylo za socialismu v záhlaví Rudého práva. Takže ti bohatí, kteří operují planetárně už dávno táhnou za jeden provaz, na rozdíl od proletářů, kterým neustále servírují atomizaci a ti jim to baští i s navijákem. To oni rozdávají not Babišům a jiným co mají povídat. Když se dívám na ruskou TV, tak tam ruský Babiš a ruský Jaromír Soukup povídá to samé s tím rozdílem, že to říká rusky. Normálně jim tam tvrdí, že Rusové se mají v současné době nejlépe a že žijí v takovém blahobytu a prosperitě v jakém ještě nikdy nežili. Když se podívám na Internetu na bulharskou TV, tak tam takový bulharský Babiš a bulharský Jaromír Soukup a jim podobní povídají naprosto to samé. Jen to říkají bulharsky. Sledujte přes Internet TV vysílání ve všech tzv. post-komunistických zemích a všude budete slyšet to co u nás povídá Babiš nebo Jaromír Soukup, a to že se máme naprosto nejlépe v dějinách a že máme svobodu, demokracii apod. Zkrátka jedny noty, ale v různých jazykových mutacích. Učte se jazyky nebo použijte překladač. To je neuvěřitelná propaganda co se děje. Goebbels by umřel závistí. Na tohle je Internet docela dobrý, že člověk může porovnávat a sledovat co se děje jinde. Nelžu, nedělám si srandu, není to ironie. U nás zastánci kapitalismu tvrdí, že jsme stáli frontu na banány. V Rusku lidem tlučou do hlav, že kromě fronty na banány stáli ještě frontu na boty. Pan Jírovec zde celkem pravidelně píše o katastrofální situaci v oblasti bydlení. Věřte nebo ne, ale ta situace je špatná v celém tom tzv. Post-socialistickém bloku. A věřte-nevěřte tamější developeři říkají tu samou lež jako u nás, že za to může pomalý povolovací proces. Prostě neuvěřitelná informační deka. Na závěr opakuji: jedny noty, jeden scénář, stejná slova, různé jazykové mutace. A pak že není globální zákulisí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dívat se na Soukupa z Barrandova je ztráta času. Vyblednul tak, že je stejný jako ČT.

   Smazat
  2. 18:16
   Tomu nevěřím, že by nějací superbohatí měli v rukách faktickou moc. Sametovou revolucí si právě lid vybojoval skutečnou demokracii, aby se navždy zbavil veškeré nadvlády a mohl konečně sám spravovat svou zemi. A to se nám také povedlo. Naše země vzkvétá, bohatne a krásní, lidé jsou šťastní a spokojení, celý svět nám závidí, jak to dobře a demokraticky vedeme. Dnes už nepochybuji o tom, že až se začne s kolonizací vesmíru, my budeme mezi prvními. Vidím zcela zřetelně naši slávu, která hvězd se dotýká.

   Smazat
  3. 20:44 Přesně tak.

   Smazat
  4. To snad hlupáci 21:29 a 21:31 nemyslí vážně! Že by jim Porno-Janda při těch jejich vzlicích leštil bambus?

   Smazat
 13. Takže tatíček Stalin byl ten správný komunista. To je asi tak výstižné jako když řeknu, že Hitler byl ten správný fašista. Oba přeci byli státníci, hospodáři, budovatelé. A jen ti kolem nich, ti kariéristé, šplhouni, ..., jedním slovem parazité jim ten komunizmus a fašizmus nakonec znehodnotili. Jaká to škoda, co?
  Netvrdím, že se někomu nehodilo svalovat vinu na nějakou osobu kultu. Ale takto si idealizovat zjevného tyrana - člověka patologicky posedlého snahou o získání absolutní moci?? Nene, ne omylem hlásali jedni i druzí nenávist. Ať už takovou nebo makovou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nějak se mi to hodilo šejdrem. Měla to být reakce na Anonym 17:01

   Smazat
  2. Poslyš 18:45 mícháš dohromady jablka a hrušky. Samozřejmě, že Stalin byl řádný hospodář a budovatel v tom nejlepším smyslu tohoto slova. Také mu říkali Hospodář. Hitler žádný budovatel nebyl. On jen bořil. Byl to doslova Kazisvět. Doporučuji přečíst knihu názvem Hnědé temno, kterou napsal Vladimír Jetel. Byl to poštovní úředník, který si vedl válečný deník, jenž potom přetavil v knihu. Němci u nás a v jiných zemích zastavili výrobu, kromě válečné. Za Hitlera se nepostavilo vůbec nic co nemělo přímou souvislost s válkou a tažením na Východ.

   Smazat
  3. Nikdo ho neidealizuje (Stalina) jen měl prostě jiné cíle a snažil se je prosadit. Jak to vedl Chruščov a další potom, už známe. Pokud budete všechno hodnotit svým neměnným AXIOMEM vlastních "brýlí", nedostanete se nikam a pořád jen budete pomáhat nabíhat na stejné hrábě.
   Když budu uvažovat logicky, tak právě i Vy hlásáte také nenávist. Jen s tím rozdílem, že hledáte odpovědi a přitom "nenápadně" zůstáváte na stejném místě.
   Nechci a nebudu obhajovat žádného, kdo hlásal nenávist, ale jen Vám připomenu, že nenávist - a to vzorovou - hlásali i za První republiky. Vůči všem, těm, kteří se nechtěli spokojit se svým nuzným životem. Právě takovým, kdo se nechtěl spokojit se svým postavením, děkujeme i za toto období "rozmachu a uspokojení potřeb" dnes. Pokud jste byl tehdy nezaměstnaný, pomoci jste se nikdy nedočkal a naopak jste byl obviněn z toho, že jste prostě líná pakáž, co nechce dělat. A u části "naší" společnosti se to vrací. Hádejte u které.

   A když už jsem se rozjel, co jsme dokázali my? Uvítat u kormidla moci ty, kteří se nám veřejně klidně vysmívají. Zlikvidovat všechno to, co mělo sloužit všem. Mám na mysli i zákony, kdy nám odebírají čárku za čárkou zákony, které chránili a ještě občas chrání lidi. A kolik lidí doopravdy zvedne "aspoň" svůj hlas?

   Pokud jsem příspěvek 17:01 pochopil, pak jste jej prostě četl jedině přes brýle svého axiomu. Příspěvek byl především informační.
   Ale odepište, jak lze očekávat, že zase i já obhajuji stejné myšlenky.
   Jen tak mimochodem, Vy hospodáři, co bylo vybudováno za posledních třicet let a pár dní se tu diskutovalo celý podzim. Můžete si ta diskusní fóra projít pro osvěžení Vaší paměti.

   Tím, že si neuvědomíme, jaká byla minulost, ani nepotřebujeme "oficiálně" přepisovat historii a "ztrácet" zkušenosti minulých generací. Když si nic nechceme pamatovat a nepamatujeme, nemusí se to ani přepisovat!

   Smazat
  4. 20:48, 20:52
   Klid pánové. Já myslím, že 17:51 opravdu naznačuje to, co říkám ve svém příspěvku. A pokud přece jen on ne, pak vy dva už nepochybně ano. A to, že po nástupu Hitlera k moci se Německo vyhrabalo z existenčního svrabu, snad popírat nebudete. Ale přestože bolševické Rusko a fašistické Německo roztočily kola výroby a výstavby naplno, neztrácím ze zřetele nenávistné ideologie, pro které se to dělo. A ty, kdo stáli na vrcholu pyramidy moci těchto společností, prostě musím považovat za arcilotry. Za nepřátele ducha. Ale to mi vůbec nebrání vidět, v jak hlubokém mravním marasmu se nachází naše země vedená politiky malověrně se podřizujícími západnímu liberalismu.

   Smazat
  5. A ještě k té znalosti a přepisování historie. Netvrdím, že jsem kdovíjak znalý, ale domnívám se, že mám vcelku dobré povědomí o historii nedávné i dávnější. A pokud šlo konkrétně o narážku na pasáž nedávno přijaté Deklarace o paměti Evropy (přesné znění hledat nebudu), která se týkala původců 2.SV, pak z mojí strany toto:
   Rozumím velice dobře rusky, a tak jsem si vyslechl celé vystoupení Putina na schůzce SNS. A velice oceňuji, jak fundovaně proti těm bruselským manipulacím vystoupil.

   Smazat
 14. Máme se nejlépe, jak jsme se kdy měli - na dluh.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na kraji naší vesnice bydleli cikáni, kteří tam žili prostě jako cikáni dříve. Nebyli to žádní vědci, ale chovali se slušně, do práce chodili, chalupu udržovali v provozuschopném stavu, měli vždy co jíst, prostě existovali. Pár let po převratu najednou přijeli v novém autě, moderně vybavili chalupu, pěkně se začali oblékat, bylo prostě vidět, že se mají dobře. Dá rozum, že to na takové vesnici nedá lidem spát a všem vrtalo hlavou, kde přišli k penězům.
   Ale po nějakém čase milí cikáni napřed přestali hýřit, potom zmizelo auto a nakonec je vystěhovali i z baráku. Zkrátka a dobře, oni si tu chvilku sociálního vzestupu koupili prodejem střechy nad hlavou a zadlužením. A takto mi připadá celé naše poplyšové hospodaření.
   Nicméně s našimi cikány to nakonec nedopadlo až tak zle. Byla to generace, která ještě byla zvyklá pracovat a prakticky hned koupili malý domeček ve vedlejší vesnici. Možná ho ještě splácí, ale normálně fungují. Kéž by i náš neoliberální flám měl takový happyend.

   Smazat
 15. https://www.youtube.com/watch?v=qoFnjqSpEdQ

  Neco o Flaskovi od jeho kamarada- video

  OdpovědětSmazat
 16. Na snímku Jen tupé blbé hovado lavičku doplnilo textem o panu Havlovi, opravdu chudý duchem.
  Díky pane Havle za krásných 30 let života ve státě kde se nemusí stát na nic fronta, mohu volně vycestovat, nebát se říct kritiku na dnešní režim, prostě svoboda a blahobyt kam se podíváš, ne jak za rudých darebáku před r.89, ještě jednou díky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Škoda, že vás nikde nechtějí a musíte se po svém vycestování vracet do země, která tak rychle za 30 let vybudovala početnou vrstvu chudáků a žebráků (již v druhé generací jejich dětí bez jakékoliv perspektivy), na jejichž úkor evidentně parazitujete! Celá země nadto má blahobyt na dluh a den zúčtování se blíží. Jste nejenom parazit, ale ještě k tomu hloupý parazit.

   Smazat
  2. 9:32 ÁÁ blbeček, já se po vycestování na Západ docela rád vracím nazpátek, do prosperující země.A co tady potom hledáte vy? proč neodtáhnete na Východ pokud je tady tak zle! Vycestovat jsem chtěl od poloviny 70 let, ale vaše zrudná strana mě až do převratu nikam nepustila soudruhu hňupe.A jako spokojený duchodce, který odpracoval 45 let a dostal přidáno 1352kč, tak nevím že bych parazitoval, na vás určitě ne!
   Vy jste přesně to hovado, které bude propagovat - ČÍM HUŘE, TÍM LÉPE - Opravdu hnus, co se tady zchází,jste odpad!

   Smazat
  3. 9.08 - dej si čouda a neruš

   Smazat
  4. To nás těší, že zrovna vy se máte tak dobře.

   Ale my si tady teď povídáme....

   Smazat
 17. 23:04 No dávat odkaz na ty 3 pomatence to chce mít opravdu v lebeni vymeteno!
  Viděl jsem více takový " duchaplných " žvástu toho pitomce Černohorského a toho jeho poskoka,ten blbeček si koleduje, nebude trvat dlouho a někdo ho za ty prolhané žvásty nakope do prddele.Jen se divím, že o něj nemá zájem policie. A co tam ti tři kreteni vyzvraceli na pana Havla, to já o vás mohu napsat taky.

  OdpovědětSmazat
 18. 9:32 parazit je příliš silný termín, je to jenom trouba, který si asi ani nepřečetl předchozí příspěvek o cikánech (21:56), který ilustruje dnešní situaci celé české ekonomiky (5 biliónů dluhů a přes půl biliónu výživného, které putují ročně z naší kolonie do bohatších zemí západu)

  OdpovědětSmazat
 19. 9:42 pul bilionu neputuje, pouze lžš, ale nevadí. Kdo tady dal ten zaostalý prumysl bez jakékoli konkurence dohromady, kdo zainvestoval fabriky bilionama , co troubo, Západ a taky chce investice vrátit a mit zisk:Po vás komouších zustal dluh 1,5 bilionu v cenách roku 90 blbe. Pogratuluj tvojí rudé straně, kam to za 40 let dotáhla, do dokonalého kolapsu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. svými "argumenty"jste prokázal, že jste opravdu trouba, před 30ti lety bylo zadlužení nula-nula-nic a OECD nás zařadilo naši vyspělou ekonomiku mezi kolonie právě před rokem :-)

   Smazat
  2. pro našeho přisprostlého ubožáka, hloupého troubu (o těch 500 miliardách ročně): https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-To-je-smrtici-Ekonomka-odhalila-kolik-jde-z-Ceska-penez-Na-to-ani-Babis-nevydela-604188

   Smazat
  3. 9:55 Něco pro našeho ekonoma-pemprsáka: "Jak víme, že je Země kulatá? No přece proto, že jsme se vysrali na východ a hovno přišlo ze západu!"

   Smazat
 20. Jsem na Praze 10.
  Před domem nám teď pravidelně někdo rozhazuje popelnice s papírem. Je to opravdu bordel, byl to i v nějakejch zprávách.

  Až jednou jsem to zjistil, viděl jsem z okna, jak za tmy nějaký nešťastník bez domova v popelnici štrachá a odváží si pryč silné kartony, na kterých se dá ležet.

  Tolik k tomu "bordelu od bezdomovců".

  Jinak většina bezdomovců jsou lidé, kteří mají nějakou mentální diagnózu a potřebovali by především lékařskou péči. Lehcí blázni, dezorientovaní, alzheimrovci a neschopní administrativních úkonů.

  Přednostní hospitalizaci a izolaci od společnosti však vyžadují psychopaté a sociopaté, tvrdící jak "si za to můžou sami" a že "to je všechno vpořádku", brambory jsou v řádku.

  (viz. Anonymní5. ledna 2020 14:18)

  OdpovědětSmazat
 21. Žádní komunisti tady nevládli a neškodili lidem. Dělali to ti, kteří byli "u komunistů". Dnes jsou nacpaní všude a škodí! Komunisti si nechali do strany infiltrovat ty nejhorší hajzly, kteří navždy zničili ideu rovné a poctivé společnosti! Proč tady vládne zločin? Přemýšlejte, vymývají mozky dětem! Za pár let všichni zapláčeme. Demokracie je zločinný systém.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.