Reklama

sobota 4. ledna 2020

Na předním hořáku znovu hoří válka

Paul Craig Roberts
5. 1. 2019     PaulCraigRoberts
Následující nesmyslné prohlášení Pentagonu oznamující, že vláda USA spáchala akt války proti Iránu, by měl vyděsit každého na této Zemi. „Na rozkaz prezidenta Spojených států sáhly při obraně amerických občanů v zahraničí vojenské síly USA k rozhodné obranné akci a zabily Kásema Sulejmáního, vůdce Islamských revolučních gard, označených USA za cizí teroristickou organizaci“. „Tento útok měl za cíl odstrašit Irán od provedení jeho budoucích útočných plánů“


„Spojené státy budou i nadále podnikat všechny nutné akce namířené k ochraně našich lidí a našich zájmů kdekoli na světě“

Zabitím vysokého armádního činitele spáchala americká vláda válečný čin. A je samozřejmě nemožné chránit naše lidi v zahraničí válečným činem.

Je nemožné válečným činem proti Iránu odstrašit tuto zemi od provedení jejích údajných budoucích válečných plánů. A tam, kde navíc žádné iránské útočné plány nebyly, tam nyní číhá odveta za smrt Sulejmáního.

Spáchání činu války „nechrání naše lidi a naše zájmy“. Pouze je ohrožuje.

Jak je možné, aby Pentagon vydal takovéto nesmyslné a směšné ozpravedlnění vraždy vysokého činitele jiného státu?

Kde zůstal Trumpův rozum? Proč právě ve chvíli, kdy se začínal vynořovat z hrozby impeachmentu, provedl něco, co tento impeachment ospravedlňuje? Trump napadl jinou zemi, aniž by si k tomu vyžádal souhlas Kongresu. Vyplázl jazyk jak na Kongres, tak na právo. Je přece povinností prezidenta prosazovat zákony Spojených států a ne je porušovat. Nyní totiž mají demokraté k impeachmentu spravedlivou záminku, kterou by mohli prezidentovi pohodlně hodit na hlavu.

Ale neučiní tak. Trump totiž zlikvidoval Suleimáního, protože tak to chtěl Netanjahu. Hlavními popoháněči impeachmentu jsou američtí židé, kteří se nikdy nepostaví proti Izraeli. Adam Schiff, např. předseda to výboru pro zpravodajskou činnost americké sněmovny, která je v čele tažení za impeachment prezidenta Trumpa, tweetoval svůj souhlas se zavražděním Suleimana těmito slovy: “Suleimání byl zodpovědný za násílí a světu je nyní líp nez něj“

Hlavním viníkem tohoto zločinu je Izrael. Trump je zločincem až druhotným. A Sulejmání měl vědět, že představuje cíl a neměl se útoku vystavovat tak bezstarostně, jak to učinil.

Svůj díl odpovědnosti za to, co se stalo, nese ovšem i ruská vláda. Rusko, Čína a Irán měly už dávno utvořit jasně viditelnou spojeneckou alianci, která mohla šílenému a nezodpovědnému aktu, do kterého Izrael Trumpa vmanévroval, zabránit.

Ale Putin válku nechce a historici jej zřejmě přesvědčili o tom, že aliance bývají příčinami válek. A tak dal přednost víře, že nejzaručenější základnou míru je volný obchod.

Reakce Iránu byla předvídatelná i nešťastná. Irán prohlásil, že se bude Spojeným státům za jejich zločin revanšovat, a pravděpodobně tak skutečně učiní. A iránský revanš dá Izraeli konečně válku, po které touží už léta: totiž válku Spojených států proti Iránu.

Vybral a přeložil Lubomír Man

28 komentářů :

 1. Svět miluje USA a Čechy nejvíc. Parchanti mocných tam hrají hokej, Bureš a jemu podobní už vědí co na ně CIA ví. Lokajové se klaní až k zemi. Vražda zástupce jednoho státu na území jiného státu je pro lokaje vlastně v pohodě. Snad si z toho někdo vezme ponaučení, jak hluboko může stát propadnout. Kolaboranti všech zemí, spojte se.

  OdpovědětSmazat
 2. Je to opäť kolaborácia s fašistickým režimom tentokrát Americkým

  OdpovědětSmazat
 3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Antisemitské žvásty si pište jinam. Na Nové republice nemají místo!

   Smazat
  2. Shalom Dvoraku ,mam pro tebe radiovku zanovni a trasne bile ,takze vse je nyni antisemitismus ? Srovnej si to v hlave a kdyz mas strach to zde vydavat tak to nedelej mame desitky webu kde se pise pravda a ne jen zvasty ktere projdou censurou pane dohliziteli Spravneho Pohledu

   Smazat
  3. 8:17 Hoffsteine, kdyby bejval byl Aleksandr I. po pádu Bonaparta místo organizování pompézních vojenských parádemašů v Tuileriích a deklarování Svatých aliancí přesvědčil ostatní panovníky k provedení car-pogromu (masové likvidace Chazarstva v celé Evropě), tak nebyly dneska žádný podobný problémy! Páč většina jich vyvěrá z toho, že tenhle obřeznej xindl dělá ve světě bordel a intrikuje proti nám! Např. nebyla by Krymská válka! Slované na Balkáně by bývali byli z tureckého jha vysvobození o sto let dříve! Konstantinopol i Svatá zem by byly opět křesťanské a nerozchcapovali by se tam Turci a Źidi! K občanské válce v USA by nedošlo, negři by byli odsunutí zčásti do Afriky, zčásti do Panamy, kde by byli použiti na prokopání průplavu o 50 let dříve a desetkrát lacinějc! Nebyla by búrská válka, rusko-japonská ani americko-španělská válka válka, nebyly by ruské revoluce, mladoturecká ani sinhajská revoluce, nebyly by světové války a krize! Negři a žlutí skrčenci žili by v prosperujících, ale nepřelidněných koloniích a nám by pro klidný a mírový život náležel prostor od Vladivostoku po San Francisco směrem z Východu na Západ! Místo toho se jebem navzájem, vybíjíme v rámci vlastní rasy a obřezanec nás zavaluje masama primitivů co likvidují náš svět! To se dneska bude sotva rudýma a jinýma cancama napravovat ...

   Smazat
 4. Nevím jestli to je k smíchu nebo pláči, ale zustává rozum stát nad některými lidmi.Pokud arabák zabíjel po světě nevinné lidi, tak jste jim nemohli přijít na jméno a dnes kdy náš přítel z USA zabije po zásluze jednoho vlivného parchanta, tak USA spíláte a přidáváte se se na stranu toho největšího světového zla. PROČ ?- protože si mužeme plivnout na Amíka, jací vy jste burani, hnus.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Opakuješ jen americkou propagandu. Věříš slepě gangsterům. Jsi hlupák a raději sem nepiš. Každé tvoje slovo je jen zvonící rolnička na šaškovské čepici.

   Smazat
  2. 9:24
   dvořáku,Co je v mém příspěvku ta americká propaganda ?! To že má tahle arabská banda ( a je jedno od kud jsou ) na rukou krev lidí z celého světa , je fakt a ty je obhajujěš?
   Přesně to co jsem psal, je tohle vše proti USA, výborně, tak přece musím být proti nim.
   Opravdu " člověk " jako ty si zaslouží to největší opovržení, co taky čekat od starého rudého, prokremelského trotla!
   Tímto se propadáš stále hlouběji do své smradlavé morální žumpy, je cítit z monitoru na metry!To ty máš obleček plný rolniček. Čus komiku!

   Smazat
  3. Pro 10:22
   "To že má tahle arabská banda ( a je jedno od kud jsou ) na rukou krev lidí z celého světa"
   Trošku dezorientovaný, že? Iránci nejsou žádní Arabové, kdybyste je za Araby označil a byl v dosahu, dostal byste pěkně přes hubu.

   Smazat
  4. 10:22...Hodnotíte pana Sulejmáního,ačkoli o něm nic nevíte.
   Byl to člověk,který bojoval v rámci svého vlastního regionu proti okupantům.
   Ať už se rekrutovali z Daeše,nebo z Pentagonu.
   Nic víc,nic míň.
   Ten kdo vraždí na CIZÍM území nebyl Sulejmání, že?
   Helanov

   Smazat
  5. 11:15 Jak jsem již několikrát tady psal. Pouze slovíčkaření, jenom uznávají jiného jejich boha, jinak stejná banda vrahu!Ti si nemají v regionu co vyčítat a vy jste trouba, pokud píšete tuhle šaškárnu!

   Smazat
  6. trošku si naběhl ten oportunista. Íránci nejsou Arabové ale Peršané.Jakkoliv mně přivádí k pocitům hnusu chování velké části islám vyznávajích příchozích vetřelců v Evropě, tak jim přesto neupírám životní prostor, kde si mohou tam kde žili jejich předkové žít podle svých pravidel, a tam by taky měli zůstat bez strachu že jim nějaký dron zabije všechny příbuzné na svatbě pohřbu nebo jiné hromadné akci.
   Tohle si uvědomme.

   Smazat
  7. pro 8:53
   Já se jich nebudu zastávat, tato víra se mně příčí a šel bych pod nůž jako bezvěrec dřív než křesťan.Ale co je příčina a co následek?Možná bychom se divili jestli násilí bylo pácháno dřív muslimy na křesťanech nebo naopak, a pak by bylo dobré rozlišovat co je příčina a co následek.Nějak mi uniká jaké muslimské země mají své kolonie v třetím světě, a jaké křesťanské civilizace(západní)podívejte se kolik bídy utrpení přinesly dobyvačné války na území Amerického kontinentu, nebo i jinde- Tibet, Afrika- Belgické Kongo například.
   Pokud by se lidstvo jako celek chovalo třeba jako hmyzí kolonie, mohli jsme dnes už být i na jiných planetách.Klidně se smějte.

   Smazat
 5. Pane Dvořák, cenzurujete, už se zúčastňovat nebudu. To je ta svoboda a demo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Cenzuruji, máte pravdu, sprosťáky, antisemity, lháře a provokatéry.

   Smazat
  2. Ještě jednou, nikdy jsem zde nenapsal nic hanlivého. Byl jsem blokován. Fungujete jak ČT24. Přesto Vás nechci urazit, provozuje jen "své pravdy".

   Smazat
 6. Tenhle ten Roberts lhář a pomlouvač všeho Západního si už také zahrává s osudem. Nevím jak dlouho mu bude Amík tolerovat ty jeho lži a provokace. Další adept na zásah dronu.

  OdpovědětSmazat
 7. Rusko, Čína a Írán spolu pořádají vojenské cvičení a nějakou koalici nevytvoří to by pomohlo.

  OdpovědětSmazat
 8. Jaké jsou to počty jeden mrtvý američan se rovná 50 mrtvých irácanú. Je to hnus.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To už tady bylo v 2 sv skopčáci takhle počítali a us fašisti dělají to samé.

   Smazat
  2. 11:15 Oni to mají zmáklé z indiánských válek, kdy se bránili útokům těch, jimž kradli jejich majetek. Je to pořád dokola.

   Smazat
 9. 11:15 Pokud jeden Amík a tisíce mrtvých iráncu, tak tohle není žádný rozdíl, pouze v počtech, budeme očerňovat toho kdo zabije více? hmm než toho kdo vše vyprovokoval?

  OdpovědětSmazat
 10. počítej, že to skončí jako obvykle. pomazaní budou propadávat roštama

  OdpovědětSmazat
 11. SIOJUESEJ loutkovodiči dostali od jejich šéfa Bibiho z Jeruzrajele úkol dovést Trumpetu k tomu velkému červenému knedlíku a a plácnout do něho. A Trumpeta se sice opět netrefil, ale kývnul na vypuštění dronů a tak si na chvilku zachránil kejhák. Počítám, že mu ještě dají šanci, nebo to udělají za něho a donutí ho, se tím pochlubit (viníky každého zla je třeba držet v záloze, ať je na koho ukázat prstem, kdyby to náhodou nevyšlo).

  OdpovědětSmazat
 12. příspěvek smazán autorem

  OdpovědětSmazat
 13. Nějak mi to přijde, že Trump aby byl znovuzvolen tento pokyn musel vydat- což ale neznamená, že by ten nápad vymyslel. Myslím si prostě, že je proti zájmu jistého státu, aby v tamtom regionu byl klid a ty národy muslimského vyznání našly společnou řeč.Cílem té vraždy nebylo odstranění generála, ale cílem bylo vyvolat novou etapu násilí.
  Zkuste mně to vyvrátit.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.