Reklama

sobota 11. ledna 2020

Naplňování projektu USA pro 21. století nabírá stále větší zpoždění, což Američany nutí k nezodpovědným akcím

Agentura EXANPRO
11.1.2020
Krátká analytická reakce – úvodní souhrnné hodnocení a předpověď (11120)
Před zveřejněním analytického produktu k atentátu na významného íránského činitele generálmajora Kásima Sulejmáního považujeme za důležité shrnout a znovu připomenout významné skutečnosti ve vývoji bezpečnostní situace ve světě, kterou na stránkách EXANPRO analyzujeme, hodnotíme a předpovídáme od jara 2016 (doba vzniku analytického webu EXANPRO).


Úspěšný atentát [1] na íránského generála Sulejmáního je jen dílčí epizodou v širším ovlivňovaném vývoji, kde mezi sebou soupeří Západ s Východem, potažmo dvě hlavní mocnosti jako vůdčí země těchto dvou uskupení, jimiž jsou USA a Ruská federace.

Studená válka nikdy neskončila! Studená válka trvá dál a rokem 2014 vstoupila do své třetí fáze, která se vyvíjí velmi konfrontačně, a to za výrazného přispění evropských zemí včetně České republiky. Proč studená válka nemohla nikdy skončit a proč hovoříme o její třetí fázi je vysvětleno v navazujícím dokumentu. Problematice se rovněž věnuje stále aktuální výchozí dokument 11001 „Studená válka nikdy neskončila“ z března 2016.

Vztahy mezi Spojenými státy americkými a Islámskou republikou Írán (název „Íránská islámská republika“ je nesprávný překlad [2]) jsou antagonistické už 42 let (od počátku roku 1979), tedy od doby, kdy se v Íránu uskutečnila islámská revoluce a kdy USA ztratily nad Íránem svůj vliv neboli ztratily část ze své sféry vlivu*. Nověji se z pohledu USA v rámci projektu (plánu) pro 21. století jedná o sféru politické a vojenské kontroly, což je vyšší úroveň v ovládání daného geografického prostoru než mít „pouze“ určitý vliv, který nemá vždy takový účinek, jaký Američané požadují.

Od doby, kdy Američané ztratili Írán, neustále usilují o jeho znovuzískání (plánují aktivity proti Íránu, brojí proti němu apod.). A to byl právě jeden z důvodů, proč Spojené státy zahájily vojenskou misi v Afghánistánu a posléze také v Iráku. Írán totiž leží mezi uvedenými zeměmi, jak ukazuje obrázek (obrázek byl převzat a upraven z téměř čtyři roky starého, ale stále aktuálního produktu 11003 – viz odkaz níže). Cílem bylo Írán postupně izolovat, což se později rozšířilo i na snahu blokovat íránské aktivity v Perském a Ománském zálivu. Podrobněji americké aktivity v Afghánistánu a Iráku ve spojení s Íránem analyzuje produkt 11003 „Konflikty ve světě jako boj mezi USA a Ruskou federací“ z dubna 2016.

V současném roce 2020 již uplyne druhá dekáda v úsilí Spojených států postupně naplnit svůj novodobý projekt zahraniční politiky určený pro současné století. Závažným problémem pro Američany však je, že po „dlouhých“ 20 letech nedokončili ani jeden bod ze svého plánu – několik bodů sice zahájili, ale ani u jednoho z nich se jim nepodařilo dovršit požadovaného konečného stavu (desired endstate). Určitou výjimkou může být Kosovo, kde své akce Američané zahájili ještě na sklonku 20. století, ale kde se nyní projevují „obtěžující“ slabiny.

Zde můžeme zopakovat upravená a doplněná slova uvedená v květnu 2019 (produkt 11103) související s identifikací* skutečných bezpečnostních hrozeb* pro mezinárodní mír. Následující text je zároveň stručnou předpovědí pro vývoj bezpečnostní situace: 

Nebudou-li v nejbližší době správně identifikovány a úspěšně řešeny skutečné hrozby pro mezinárodní mír v Evropě, budou přehlížené a nebezpečné aktivity postupně kulminovat až do svého vrcholného bodu, který by podle zpravodajského odhadu (intelligence estimate) měly dosáhnout nejpozději v roce 2030. Pro ty, kteří jsou v rámci historie České republiky (Československa) fascinováni osmičkovými lety, můžeme termín posunout na rok 2028.

Vrcholným bodem míníme takový stav, kdy bude významně narušeno bezpečné prostředí a/nebo mezinárodní mír v Evropě. Nejedná se o žádné věštění z křišťálové koule, ale o reálný vývoj zapříčiněný těžkostmi v prosazování plánu USA pro 21. století a nerozvážným a nápomocným přístupem především vlád členských zemí Evropské unie. Realizace plánu se v jeho jednotlivých bodech stále více zpožďuje, což americkou expanzivní frakci nutí vyvíjet stále větší tlak v klíčových geografických prostorech (viz klíčový prostor*).

Podrobné objasnění reálných hrozeb je součástí Konceptu Bezpečnostní politiky a strategie ČR, kde se jimi konkrétně zabývá Článek 4.

Ve volně navazujícím produktu s problematikou amerického projektu pro 21. století rozebereme americko-íránské vztahy se zapojením Izraele, dále proč nemohla skončit studená válka, doplníme zbylé důvody pro zahájení vojenské mise v Afghánistánu a Iráku, nastíníme stav, jaký Američané hodlali ve světě dosáhnout do roku 2020, vysvětlíme důležitost Iráku v soupeření o sféru vlivu mezi USA a Ruskem a v neposlední řadě objasníme, proč jsou aktivity USA nezodpovědné pro bezpečnost v Evropě.[1] Jakákoli vojenská akce je považována za úspěšnou, pokud se potvrdí splnění jejího cíle. Po vojenském úderu se obvykle provádí vyhodnocení jeho účinku na cílový objekt nebo subjekt. V tomto případě nevíme, zda se Američanům podařilo potvrdit smrt generála Sulejmáního, respektive propojit jeho osobu s tělesnými ostatky z místa činu, případně alespoň doložit, že skutečně nastoupil do vozidla, které bylo zasaženo. Američané při potvrzování úspěšného zásahu mohli vycházet jen z reakcí íránské strany. Na druhou stranu si nemyslíme, že by Íránci dokázali smrt svého vojenského hodnostáře předstírat.

[2] Představitelé Íránu svůj název do anglického jazyka překládají jako „Islamic Republic of Iran“, přičemž zdůrazňují podstatné jméno „Írán“, které často na cedulích svých oficiálních budov, jakými jsou například zastupitelské úřady v zahraničí, píší většími písmeny než zbylá dvě slova. Pokud název změníme na „Íránská islámská republika“, tak to znamená, že jsme důraz položili na slovo republika a ze slova „Írán“ jsme vytvořili pouhé přídavné jméno, které jako přívlastek blíže určuje podstatné jméno „republika“. Pokud by Íránci skutečně hodlali v oficiálním názvu své země používat přídavné jméno „Íránská“, tak by svůj název do angličtiny přeložili jako „Iranian Islamic Republic“, a nikoli tak, jak je uvedeno výše. (Stejný problém je u Afghánistánu, jehož oficiální název se do češtiny překládá nevhodně jako „Afghánská islámská republika“ namísto „Islámská republika Afghánistán“.)

* Definice termínů a stručný popis zpravodajských organizací jsou objasněny v produktu „ZPRAVODAJSKÝ VÝKLADOVÝ SLOVNÍK – sjednocená verze“.

Zpravodajský produkt 11120
KAR – úvodní souhrnné hodnocení a předpověď
© 2020 Agentura EXANPRO

114 komentářů :

 1. Jenom bych k tomu přidal,někdo se postaral o likvidaci WV a někdo se stará o likvidaci Boeingu.

  OdpovědětSmazat
 2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když se ti tady nelíbí, tak se sem pořád neser jako vtíravá filcka a seber a běž do prdele, mezi tobě rovné, Jando.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Nešťastníku 14:32, tak ta ruská stopa, kterou jste vy darebáci šířili, a vnucovali vám tak nějak nevyšla, co? Proto teď vypouštíš tolik hnisu. Trap se dál, a třeba se utrap, zoufalče. Jen měj na paměti, že tě tady nikdo, kromě stejných figurek, jako jsi ty sám, nikdo ani nepolituje. Čauky :)

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. Kdyby 14:32 resp. 14:48 resp. 14"58 nenadával, mohl v diskuzi zůstat.

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  7. USA na vine bezpochyby je. Jak uz bylo receno v Norimberku, tak nejvyssi zlocin je zlocin agrese, protoze obsahuje vsechny valecne zlociny. Kdo se dopustil otevrene agrese je zde vsem jasne. Stejne jako kdo dalsi agresi vuci Iranu (vcetne kulturnich pamatek) dal vyhrozoval. A to vytvorilo pudu pro tuto tragedii. Iranci omyl priznali a vyjadrili litost. Pokud se mame drzet americkych standardu, tak je vse vyreseno a jede se dal. Predpokladam ale, ze Iranci narozdil od americanu nekoho potrestaji.

   Smazat
  8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  9. 15:21 Pokud to byla AGRESE ze strany USA, tak potom považujte jako agres zabráním Krymu rusem.

   Smazat
  10. 15:30 Ano, na Krymu o agresi slo. Ale stejne tak se mohlo jednat o R2P a pravo na sebeurceni. Dnes na malo co neexistuje precedent. A diky oranzovymu panakovi pred tydnem vznikl dalsi...

   Smazat
  11. 15.30 Návrat autonomní republiky Krym zpět RF proběhl na základě referenda , nepadl jediný výstřel ani člověk , obyvatelé Krymu jsou spokojeni .

   Smazat
  12. 15:21... Určitě Íránci toho joudu co sestřelil Boeing potrestají.
   Na rozdíl od Američanů.
   Ti kapitána Rogerse který sestřelil íránský Airbus (260 mrtvol) naopak VYZNAMENALI.
   Řádem Čestné legie.
   Blééééé

   Smazat
  13. 15:30...To srovnání s Krymem ale trošinku kulhá,že?
   Krym přiklepnul Chruščov Ukrajině v náhlém hnutí mysli, fakt je,že v dobách SSSR to byla jen formalitka.
   Nikdo nepočítal s tím,že se Sojuz rozpadne.
   Kontrolní otázka:
   Jsou autoři Bachčisarajské fontány a Sevastopolských povídek Rusové,nebo Ukrajinci???
   Helanov

   Smazat
  14. Nevím, ale reagovat na primitiva je pod lidskou důstojnost.
   lada

   Smazat
  15. Íránci se přiznali. Tomu říkám chlapy. Ne jako ti ulhaní náckové z Ukrajiny, ne ti ulhaní teroristi z Bílých přileb, me ta ulhaná holandská komise k MH17, ne ty ulhané soudy v Haagu. Kuuuva, ten náš Západ plný evrohodnot nějak moc lže.

   Smazat
  16. za druhé. Kdyby byl Krym hned ukroužský o co šlo snad ví i cvičená opice. Dopadlo by to jako v Rumunsku, Bulharsku Jugoslávii, tam všude si ušáci postavili vojenské základny aby ohrožovali RF. To vy proušácké řitě podporujete.

   Smazat
  17. Cenzor Wenzel Hoffstein-Dworzak je známým čichačem prdů téhle kremelské lžidoopice! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   a omámen jimi poté usiluje mermomocí zabránit tomu, aby i u nás proběhla důsledná dekomunizace jako v Chorvatsku, na Ukrajině a v Pobaltí! Trápí ho bejt součástí civilizovanýho světa, a touží i s námi zapadnout mezi tuhle smradlavou hordu ožralých, za bílýho dne v pochcaných teplákách křepčících podlidí! - https://www.youtube.com/watch?v=LhXXiVgILKQ

   Ale potáhne vodsud jen s hrstkou svých odulých kumpánů a to tak rychle, že se nestačí ani posrat strachem, až mu dám čuchnout k této mé sukovici! - https://vimeo.com/82853398

   Smazat
 3. Tak to je studená válka neskončila ale usa ji nikdy nevyhrají jak nemohli zničit Vietcong tak nebudou moc porazit lidi v Íránu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Samozřejmě!!!
   Ale tenkrát hořel "jenom" Vietnam,dneska hoří celý Středňák a vlastně i Maghreb a kus (nemalý) střední Afriky.
   Tohleto je už dočista jiný level!
   Tohleto je totiž regulérní náboženská válka.
   Na prahu 21. století!!!!!!!!!!
   Křižáci kopou za košery,aspoň slimáci to tak vnímaj.A jsou jich miliardy a dále expandují.
   Helanov

   Smazat
  2. Cesi by meli kopat za sebe. Islamizace neni zrovna posusnanicko. Ale pro antisemity mozna radost, vzdyt Koran uci ze jsou zidi opice a prasata.

   Smazat
  3. Korán tohle o Židech nikde nepíše, milý troubo. Všichni vládci opírající se o islám měli křesťany i židy za lidi Knihy a rádi je ve svých říších viděli. Ajatoláhové v Íránu židovskou obec tolerují. Ale co nemají rádi jsou sionisté a sionistický stát Izrael. Chápeš ty rozdíly?!

   Smazat
  4. Koran 5:60.

   Smazat
  5. Všude po světě ve všech dobách až na "nepatrné" výjimky se náboženství v daném státě staralo především o svůj monopol. Ostatní náboženské směry (a občas je vidět, že rozdíly jsou pro mnohé nepochopitelné) byly vždy označovány za nepřátelské. A to i v zemích, kde bylo oficiálně "na výběr". Nevěřící jsou označováni všelijak, ale ani Islám ani křesťanství a ani židovská víra nejsou výjimkami. Ostatně je takové muslimské slovo: KÁFIR

   Korán definuje káfira jako Alláhem nenáviděného. Muslim není nikdy opravdovým přítelem káfira. Slovo nevěřící je neutrální, zatímco přístup koránu k nevěřícím je velmi negativní.
   https://www.cspii.org/cz/clanky/kafir

   Tolik jenom k náboženské snášenlivosti. Za tím je vždy umět hledat "rovnováhu" v pozadí.

   Smazat
  6. 20:45 Tak tak. Pan 19:49 by se mel trochu poucit. Treba prectenim zjednoduseneho Koranu. Anebo optanim se tech koptskych krestanu v Egypte, jak se jim tam dari.

   Mimochodem, kafir znamena neco jako "pravdu odmitajici zloduch". Tak, lidove.

   Smazat
  7. Chytrolíni, najděte mi laskavě v Koránu súru proti židům. Jsem moc zvědav.

   Smazat
  8. 23:50 Koran 5:60. Mam to jeste zopakovat nekolikrat? Klido pido.

   Smazat
 4. Zajímavý článek a je toho čím dál více, začíná se to vařit a kdybych nebyl v důchodu a měl třeba výživnou hypotéku a malé děti, tak vím prd, to ale není kritika, ale konstatování faktů, že ne každý má čas a chuť to sledovat. Na krmení holubů prostě já nemám čas a to si nestěžuji, ale pochvaluji. Rád bych upozornil na článek na webu Tadesco, kde se hovoří o tom, že včera po 100 letech skončila platnost Versaillské mírové smlouvy. O její důležitosti svědčí to, že Makrela honem mazala do Kremlu za Putinem. Jisté je že presstituti to budou chtít upozadit, ovšem v době internetu, nemají šanci. Výčet toho co to všechno znamená, nebo může znamenat, je sice zatím v rovině spekulací, ale spíš to vypadá jako trumf v rukou Putina. Kdyby se stalo, to z čeho mají anglosasové dlouhodobě bobky, že by se Rusové s Němci spojili, není síla na světě která by je překonala. Kde by byli Poláci, pobaltské republiky, Řepovar a jim podobní chytráci? Ani to nebudu říkat, protože nejsem sprostý hovado. Však oni se ozvou. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 5. Nějaký zoufalec Norilov tady 10. 1 načmáral článek, jak USA sastřelily civ. letoun nad Iránem a 225 TOTÁLNÍCH IDIOTU, mu jeho blábol potvrdilo, jak vám je dnes vy prostituti, když se Irán k tomu přiznal! Raději ať se přizná Rus, který sestřelil civilní letadlo nad Ukrajinou!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Troubo 14:53, proč by bral Rus na sebe ukrajinský zločin, navíc spáchaný v režii ušáků. To mi teda vysvětli.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Myslis sovetskou technikou, kterou mela v oblasti i Ukrajina (kdyz pominu typ rakety a tvzeni kdo mel ve vyzbroji jaky typ a kdo uz ne)

   Smazat
  4. Iransky general prijal zodpovednost za sestreleni letu. Tim dal tem vsem, co tady blamovali Ameriku, facku. Oslavuju generala, ktery se neboji rict pravdu, at uz odkudkoliv.

   Letdalo nad Ukrajinou sestrelili s nejvetsi pravdepodobnosti Ukrajinci/Kiev. Ale to se uz nedovime, protoze Holandani nemaji ani pulku odvahy a poctivosti, co tento general.

   Smazat
  5. Bez vraždy Sulejmaního by nebylo ani tohle neštěstí. Původci i tohoto zla jsou USA. Kapiš?!

   Smazat
  6. 23:52 Ale Vasku, uz toho nechte. Radsi nam povezte, zda podporujete ty studenty, co v Teheranu prave demonstrovali proti oficialnim lzim, trhali pry dolu plakaty Sulenimaniho, a byli pak rozehnani?

   Smazat
  7. Prý jich byla jen stovka v čele s britským velvyslancem. Asi za to dostanou víza.

   Smazat
  8. 17:12
   A nebyl ten generál něco jako ti Generálové v Turecku co chtěli za us dolary uskutečnit převrat a svrhnou Erdogana.?
   Václav
   Je to celkem dobrá teorie.

   Smazat
  9. Cenzor Wenzel Hoffstein-Dworzak je známým čichačem prdů téhle kremelské lžidoopice! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   a omámen jimi poté usiluje mermomocí zabránit tomu, aby i u nás proběhla důsledná dekomunizace jako v Chorvatsku, na Ukrajině a v Pobaltí! Trápí ho bejt součástí civilizovanýho světa, a touží i s námi zapadnout mezi tuhle smradlavou hordu ožralých, za bílýho dne v pochcaných teplákách křepčících podlidí! - https://www.youtube.com/watch?v=LhXXiVgILKQ

   Ale potáhne vodsud jen s hrstkou svých odulých kumpánů a to tak rychle, že se nestačí ani posrat strachem, až mu dám čuchnout k této mé sukovici! - https://vimeo.com/82853398

   Smazat
 6. 14:58
  Pokud by to nebylo od tebe, Pepku, tak by bylo jasné, že jde o provokatéra trolla. Jenže ty tomu asi fakt věříš, takže reagovat nemá smysl.

  OdpovědětSmazat
 7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 8. Transatlantický soudruhu aby si měl co číst:

  Putin je nejpopulárnější zahraniční lídr v ČR? O čem svědčí výsledky průzkumu:

  https://cz.sputniknews.com/nazory/2020011111231059-putin-je-nejpopularnejsi-zahranicni-lidr-v-cr-o-cem-svedci-vysledky-pruzkumu/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zadlužená socka shání prachy to je arogance:

   Trump slíbil, že získá zpět peníze z Iráku v případě stažení vojsk:

   https://cz.sputniknews.com/svet/2020011111234362-trump-slibil-ze-ziska-zpet-penize-z-iraku-v-pripade-stazeni-vojsk/

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 15:57 Jasně neziskovkáři z práglu nikoho nezná a furt proti nim bojuje. Kdybys ten článek přečetl tam je vysvětleno proč nemáme rádi trumpa macrona a makrelu.

   Smazat
 9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ty jsi vzácný hňup pokud si nepamatuješ kolik USA rozpoutalo válek jen v tomto století a nikde žádná demokratizace jen ničení a rozval společnosti trochu se nad tím zamysli jestli máš čím

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 16.49 Zajímavé je , že za Husáka jsme tu žili v pohodě a dostatku bez nezaměstnaných , bezdomovců , exekucí , obstavených penzí , postavilo se milion bytů , metro , dálnice , průmysl , zdravotnictví , školství ,zemědělství na úrovni ! Jak to vypadá v Iráku , Afganistánu , Libyi , Syrii , také pohoda ?

   Smazat
  4. 16:49
   Invaze vojsk Varšavské smlouvy 1968 bylo uposlechnutí žádosti zvacím dopisem od vedení ČSSR, a nebyl to tedy jen SSSR, kdo uposlechl.
   Agresor je ten, kdo napadne cizí stát dřív, než pindos. Tak např. hitlerovští Němci nás přepadli 15.3. 1939 po Mnichovské zradě, a za dobu jejich řádění povraždili na 360000 našich lidí.
   http://www.nezakladnam.cz/cs/2319_nemecke-okupace--ceskoslovenska-15-3-1939

   Smazat
  5. 18:38 Jo jo, bolsevik zval vyssiho bolsevika k okupaci. Ale to nebylo dost, jeste byl tuzemsky bolsevik "pozvan" do Moskvy a skripnut. Ze vam neni trapne.

   Smazat
  6. 20:39
   Z postnacistickeho Nemecka(nejen) pindosi (nepozvani)okupanti od konce 2. svet. války dodnes neodesli, to je 3/4 stoleti! Trapny jste vy - schvalne, nebo za obolos, fuj vam.

   Smazat
  7. Invaze na základě zvacího dopisu "od vedení ČSSR" je lež, a to dost hloupá. Tehdejsší vedení až na pár výjimek bylo ostře proti okupaci vojsky Varšavské smlouvy. Husákovo vedení komunistickou stranu Československa tzv. "prověrkami" zcela zmasakrovalo a levici na dlouhou dobu pohřbilo. To, co máme dnes kolem sebe, je toho důsledkem. To by si všichni odkojenci normalizace měli dobře uvědomit!

   Smazat
  8. Jak postupuje premiér Babiš? Zná vyššího demokrata a souhlasí. A hlavně bych zrušil armádu ČR, na co nám je?

   Smazat
  9. Cenzor Wenzel Hoffstein-Dworzak je známým čichačem prdů téhle kremelské lžidoopice! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   a omámen jimi poté usiluje mermomocí zabránit tomu, aby i u nás proběhla důsledná dekomunizace jako v Chorvatsku, na Ukrajině a v Pobaltí! Trápí ho bejt součástí civilizovanýho světa, a touží i s námi zapadnout mezi tuhle smradlavou hordu ožralých, za bílýho dne v pochcaných teplákách křepčících podlidí! - https://www.youtube.com/watch?v=LhXXiVgILKQ

   Ale potáhne vodsud jen s hrstkou svých odulých kumpánů a to tak rychle, že se nestačí ani posrat strachem, až mu dám čuchnout k této mé sukovici! - https://vimeo.com/82853398

   Smazat
 10. Už jsem to kdysi psal, když admin nechá diskusi zaplevelit hýkajícími a nadávajícími troly, asi se budou vytrácet ti, kteří se snaží diskutovat slušně a věcně. Možná právě o to těm duševním chudákům jde, ale pak je odpověď právě především na adminovi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kolokole,ale vždyť ti trollíci často i pobavěj,ne?
   Já bych jejich přítomnost zase tak nedramatizovala. ;-)
   Helanov

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Bohužel, zábavní jsou jen výjimečně. Mně nevadí, když mi oponují, ale nálepkování a sprosté pokřikování jsou unavující. Tuším, že jsou to především mladí a nezkušení Greténi. Tím spíš bych je profackoval a vyhnal odsud, když na to zapomínali jejich rodiče.

   Smazat
  4. Jen jsem to Helanov dopsal a už se tu jeden nálepkující týnejdžr nade mnou objevil :-). Jak vidíš, vím o čem píšu.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. 17:26...Njn,mladí a neklidní...Ono je to přejde ;-)
   Helanov

   Smazat
  7. 17:32...Tomu kdo nechápe že RF fakt,ale fakt není SSSR nemá smysl nic vysvětlovat.Je to marný,marný,marný.
   Kontrolní otázka:
   Kde získali komančové víc hlasů.V Rusku,nebo v Česku?
   Včil mudruj,yntelygente.
   Helanov

   Smazat
  8. "Kohos volil?
   "Přece komunisty, vole."
   "Já vím, ale v kterej straně?"
   Takže to s těmi hlasy vyjde nastejno.

   Smazat
  9. A o čem asi tak chtěj místní odulci*) "diskutovat"?! Pilní v trolení, jinak ale zapšklí, na Putlerových prdech závislí, neproduktivní blbci, kteří by moc rádi škodili, avšak pouze smrdí. Ruské přísloví: Psí/čubčí (a tedy i parazitický čecháčkovský, ovaroidní, pitomiovský, fálmerovský a burešovský) hlas do nebe nevolá. Jsou ti umanutí, lúzrovití, sprejerovití, ovaroví a zaprdění diskutéři s falešnými jmény, tituly a institucemi (včetně těch burešovsko-čobolovských) opravdu tak blbí a ubozí, komunizmem zdegenerovaní, na bezplatných médiích chorobně závislí, potrefené husy, nebo jen placení provokatéři, členové KSČ, ROH, SČSP, khakimozky, lidoví milicionáři, pomocníci VB, politruci, případně důchodci agenti StB a KGB ??? Jak málo stačí ubohým, neschopným, nezaměstnatelným, samolibým a líným sockám ke štěstí: Vyblít se namísto produktivní práce na kapitalistickém internetu a vylízat si socialistickou p….l. Obyvatelé králíkáren ani na internetu nevyprodukují víc – než bobky. Zamindrákovaná lůza metá svá lejna na ty výše stojící - ta však bez zásahu cíle dopadnou zpět na její hlavu. Lůza zůstává lůzou i když je v početní většině. Čím ubožejší a pitomější podvraťáček na řetězu u boudy - tím víc poštěkává a zasírá své okolí. A ještě by chtěl bez vlastní osobní odpovědnosti zasahovat anonymně referendem do osudů spoluobčanů. Geniální politický trik, prosazovaný postkomunistickou tripartitou: internetové diskuze. Nabuzené lemplovské, dluhy neplatící a neproduktivní socky vypustí nahromaděnou žluč a střevní plyny (přímá demosrácie) a neřádí pak už na náměstích:-)))

   *) putleroffci se na ulici či v socce navzájem poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. A mnozí maj navíc odulé tváře, jak blízko strkaj tlamu k pšoukolíhni svého škaredého fýrera tu! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
 11. Antagonismus mezi Západem a Íránem nemá počátek v roce 1979, ale již v roce 1951.Tedy o čtvrtstoletí dříve.
  Tehdy si dovolil premiér Mosaddek vyfouknout (znárodnit) Britům ropný byznys.
  Pomocí M16 a CIA byl svržen a nastolen prozápadní zkorumpovaný šáh Pahlaví.
  U moci se držel jen pomocí nejhrubšího násilí,nejvíc vynikala vrahounská státní policie Savak.
  (Jen tak,pro pořádek.)
  Helanov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. K tomu Iránu se pro úplnost podívejte na poslední video pana Zbořila na webu První zprávy. To je velice moudrý pán, tak trochu mi připomíná a nahrazuje dalšího barda pana Petránka, kterému budiž země lehká. Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  2. Pan Petránek je NENAHRADITELNÝ 😭
   Helanov

   Smazat
 12. 16:33 Kolokole, jen je nechte ať si to trolíci ještě užijí, nikdo vás nenutí na ně reagovat a až přijde čas, oni sami (a už to tuší, proto tolik vyvádějí) zalezou zpátky do kanálů s pěnou vzteku u tlamičky a bude svatý klid. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas,dědku ;-)
   Helanov

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 17:37...Proč rudého dědu urážíte, když píše věcně a jeho příspěvky mají (na rozdíl od vašich) hlavu a patu?
   Helanov

   Smazat
  4. 17:37 Unknowne jak říkal můj táta, chytrýmu napověz a blbýho kopni, stačilo? Jestli nestačilo, tak to jste ta druhá varianta. Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  5. 18:59 A o čem asi tak chtěj místní odulci*) jako on "diskutovat"?! Pilní v trolení, jinak ale zapšklí, na Putlerových prdech závislí, neproduktivní blbci, kteří by moc rádi škodili, avšak pouze smrdí. Ruské přísloví: Psí/čubčí (a tedy i parazitický čecháčkovský, ovaroidní, pitomiovský, fálmerovský a burešovský) hlas do nebe nevolá. Jsou ti umanutí, lúzrovití, sprejerovití, ovaroví a zaprdění diskutéři s falešnými jmény, tituly a institucemi (včetně těch burešovsko-čobolovských) opravdu tak blbí a ubozí, komunizmem zdegenerovaní, na bezplatných médiích chorobně závislí, potrefené husy, nebo jen placení provokatéři, členové KSČ, ROH, SČSP, khakimozky, lidoví milicionáři, pomocníci VB, politruci, případně důchodci agenti StB a KGB ??? Jak málo stačí ubohým, neschopným, nezaměstnatelným, samolibým a líným sockám ke štěstí: Vyblít se namísto produktivní práce na kapitalistickém internetu a vylízat si socialistickou p….l. Obyvatelé králíkáren ani na internetu nevyprodukují víc – než bobky. Zamindrákovaná lůza metá svá lejna na ty výše stojící - ta však bez zásahu cíle dopadnou zpět na její hlavu. Lůza zůstává lůzou i když je v početní většině. Čím ubožejší a pitomější podvraťáček na řetězu u boudy - tím víc poštěkává a zasírá své okolí. A ještě by chtěl bez vlastní osobní odpovědnosti zasahovat anonymně referendem do osudů spoluobčanů. Geniální politický trik, prosazovaný postkomunistickou tripartitou: internetové diskuze. Nabuzené lemplovské, dluhy neplatící a neproduktivní socky vypustí nahromaděnou žluč a střevní plyny (přímá demosrácie) a neřádí pak už na náměstích:-)))

   *) putleroffci se na ulici či v socce navzájem poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. A mnozí maj navíc odulé tváře, jak blízko strkaj tlamu k pšoukolíhni svého škaredého fýrera tu! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
 13. Co na to premiér Babiš?
  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2020011111234642-babis-o-vrazde-sulejmaniho-ceske-armade-migrantech-a-klimatu/
  Premiér je agent CIA, proto takto "básní"

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo. Už jsem čet. Moc hezky tu vraždu Bureš okomentoval co sebeobrannej akt. Takže já, maje bobky z jeho obojakosti, půjdu, odstřelím mu tu jeho prolhanou kušnu, a bude to sebeobrannej akt? Pak se mi divíte (diskutující) a lajete mi, že Burešovi nevěřím.

   Smazat
 14. 17:26 No podívejme, Babiš byl agent STB a dnes CIA?
  Máte nějaký dukaz že je agent CIA, pokud ne, tak bych vás žaloval, prostoduchý blbe! A tady to je tak se všim. jen hlopé prolhané bláboly!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Babiš byl sice podchycen první správou StB, ostatně jako všichni vyjíždějící pracovníci pézetek, ale od té doby, co v Langley přísahal na lebku a políbil prsten je už pod jinou služebnou. Ta mu nařídila kupovat předražené americké zboží a hle, naše čacké pluky mají helikoptéry pro námořní pěchotu! Supééér.

   Smazat
  2. 17:41 Jo. A ničím vyprovokované nadávky, že, nevychovaný fracku. A tady je to tak se všim. jen idiotské blití bezmozků!

   Smazat
  3. 17:41 Ale ale, zase nekdo nechape svobodu projevu. Prostodusi blbi se zalovat nedaji za prostoduche blbiny.

   Smazat
 15. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 16. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Atentat byl proveden proto, ze melo prijit k utoku na 4 ambasady (americke ) ve stejny cas ! Naplanovane generalem...."

   Tomu fakt může věřit jen pologramotný emeričan a Honolullu. Zákeřná vražda oficiální delegace na cizím území je terorismus, čirý. To že ten "atentát" nechal všechny americké občany v klidu - možná občany na tvojí mentální úrovni, ty chytřejší určitě ne.
   Nikdo neleze do zadku Moskvě, ty imbecile, to už ses dostal na úroveň těch, kteří nesnesou jakýkoliv kritický názor na SS.

   Smazat
  2. 28:27...Jj,a, právě proto (v očekávání atentátu) zmenšili Amíci ostrahu ambasády v Bagdádu.
   I vy jeden brepto!
   Helanov

   Smazat
  3. 18:57 Nežvaň rusáku! Nick honolulu je Vlastenec, rasista, aktivní člen KKK! Kdyby tě ty kremelská židobolševická filcko vopejzaná spatřil - na kilák - dva, tě složí svou winchestrovkou jak škodnou! Teda proč jak, viď? Však už brzy to bude povolený i u nás ...

   Smazat
 17. 23 z 57-mi komentářů je ta sprostota s nulovou vypovídací hodnotou, nějaký skunkhovn. To již není diskuse, ale placená snaha o její likvidaci. Pokud to tak bude pokračovat, tak z NR odejde většina myslících pisatelů a stane se z něj nový plátek Blicích listů (tentokrát asi Násilný Rozvrat).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Však ty se taky v diskuzích občas vyznamenáváš!!!

   Smazat
  2. A o čem asi tak chtěj místní odulci*) "diskutovat"?! Pilní v trolení, jinak ale zapšklí, na Putlerových prdech závislí, neproduktivní blbci, kteří by moc rádi škodili, avšak pouze smrdí. Ruské přísloví: Psí/čubčí (a tedy i parazitický čecháčkovský, ovaroidní, pitomiovský, fálmerovský a burešovský) hlas do nebe nevolá. Jsou ti umanutí, lúzrovití, sprejerovití, ovaroví a zaprdění diskutéři s falešnými jmény, tituly a institucemi (včetně těch burešovsko-čobolovských) opravdu tak blbí a ubozí, komunizmem zdegenerovaní, na bezplatných médiích chorobně závislí, potrefené husy, nebo jen placení provokatéři, členové KSČ, ROH, SČSP, khakimozky, lidoví milicionáři, pomocníci VB, politruci, případně důchodci agenti StB a KGB ??? Jak málo stačí ubohým, neschopným, nezaměstnatelným, samolibým a líným sockám ke štěstí: Vyblít se namísto produktivní práce na kapitalistickém internetu a vylízat si socialistickou p….l. Obyvatelé králíkáren ani na internetu nevyprodukují víc – než bobky. Zamindrákovaná lůza metá svá lejna na ty výše stojící - ta však bez zásahu cíle dopadnou zpět na její hlavu. Lůza zůstává lůzou i když je v početní většině. Čím ubožejší a pitomější podvraťáček na řetězu u boudy - tím víc poštěkává a zasírá své okolí. A ještě by chtěl bez vlastní osobní odpovědnosti zasahovat anonymně referendem do osudů spoluobčanů. Geniální politický trik, prosazovaný postkomunistickou tripartitou: internetové diskuze. Nabuzené lemplovské, dluhy neplatící a neproduktivní socky vypustí nahromaděnou žluč a střevní plyny (přímá demosrácie) a neřádí pak už na náměstích:-)))

   *) putleroffci se na ulici či v socce navzájem poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. A mnozí maj navíc odulé tváře, jak blízko strkaj tlamu k pšoukolíhni svého škaredého fýrera tu! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
 18. 28:59... Tak ty sprosťárny přeskočte,ne?
  Když na ty trolly nebudeme reagovat,tak sami odejdou.
  Na Parlistech to bývalo samej troll,většina jich už odešla prudit jinam.
  Mně třeba zase není příjemné číst někde fňukání,že se na NR maže.
  To si nevyberete.
  Helanov

  OdpovědětSmazat
 19. 18:59. Máte hodně pravdy, ale na druhou stranu, i ty komentáře (sprosté kolovrátky )svoji vypovídací hodnotu mají.
  O tom jaká je úroveň těch kteří hájí ty tzv. eurohodnoty, atlantické hodnoty, kteří podporují všechny agrese a vraždění USA apod. A o tom jaký materiál zaměstnávají Hamáčkovo komando, chvilkaři a jim podobní...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:18... PŘESNĚ!
   Aspoň si udělám představu o úrovni havlérky.
   Dusej se nenávistí,nulová schopnost argumentace,jen fráze které jim nalili do hlavy,přímo erupce pravdy a lásky.
   Helanov

   Smazat
  2. Jen si to zkus, lejnere putlerýči!

   Smazat
 20. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 21. H+H (Helenko a Heriote!)

  Přeskakování příspěvků je neproduktivní, protože pod stejným nickem píše několik diskutérů a čtenář zjistí o koho jde až když pročetl pár řádků hnusu. To lze vyřešit změnou nicku (já osobně bych na NR nemohl diskutovat pod UNKNOWN (omluva Helence), protože bych trnul, že mne nebudou číst již kvůli nicku).
  Co se týče mazání jsem zásadně proti (sám jsem byl mazán, nikoliv za sprostotu, ale za nežádoucí obsah), ale navrhoval jsem opakovaně zavedení ZOO podstránky, kam by byli sprosťáci a trolíci přesouváni (ať si tam trolí a nezdržují diskusi). Rozhodnutí o umístění by bylo na adminovi a na pravidle 3x a dost na jednom tématu (3 požadavky na přesun od třech různých autorů s registrovaným nickem).
  To by působilo jako profylaxe a prevence zároveň! Stejně admin maže a my nevíme zda je to ochrana diskuse před sprosťáky nebo cenzura (tak by se to v ZOO dalo dohledat a zkontrolovat, případně napravit stejným pravidlem třech protestů různých nicků).
  Ať žije demokracie bez přívlastků a hlavně ať se demokraticky začneme chovat všichni!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co skvely vynalez americkych korporaci, tzv. shadow banning? Proste svoje plky dal uvidi, ale ostatni ne ;)

   Smazat
  2. 21:14 Mě se víc líbí to ZOO. Mohla by to bejt sranda, zavítat tam občas.

   Smazat
  3. čerte!
   nemám zájem naprosto o nic vzorového, ikdyž je dnes jako náš vzor (dohnat a předehnat) juesej emerikánská fašounská korporace zvaná depstate.

   Smazat
 22. 19:40...No,zatím to vypadá,že vnímáni jsme.
  Kdyby né,tak na Hradě sedí stahovač hlodavců a v premiérského sesli Kalouskem.Že? ;-)
  Helanov

  OdpovědětSmazat
 23. 19:40!!
  Jak signifikantní!! Prskání křečků na slona. Nejsme vnímáni a asi budeme i ušlapáni. Kovbojské hovado, které nejdříve vraždí a až potom pátrá po důvodech. Fuj odporná satanistická zrůdo!!!!

  OdpovědětSmazat
 24. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Všiml jste si, neinteligentní entito, jak na vás každý sere? Až se mi udělalo želé, že vás jako potěším, že jsem vaši bezvýznamnost zaznamenal. No a teď hup zpátky pod kámen.

   Smazat
  2. Pod floridský kámen.

   Smazat
 25. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 26. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 27. 22:31 napsal Honolulu přesvědčujíc o své výjimečnosti. Když se na Smíchově nezmohl ani na bicykl přelezl za deště dráty, aby se za podřadné služby jistému režimu dopracoval Mercedesa. Dnes, když už z duše ví jak prohrál všechno, sám sebe tady přesvědčuje, že opustit vlast a sloužit cizím, není úhonou charakteru, ale znakem bystré mysli. Smutné stáří, Honolulu!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:21 On má HONÍM LULU meďáka? A to šlapícího, nebo na elektromotorek? Jo, aha. On už bude asi postarší. Trapně jsem se zmýlil, vycházeje z jeho projevů.

   Smazat
  2. Nežvaň rusáku! Nick honolulu je Vlastenec, rasista, aktivní člen KKK! Kdyby tě ty kremelská židobolševická filcko vopejzaná spatřil - na kilák - dva, tě složí svou winchestrovkou jak škodnou! Teda proč jak, viď? Však už brzy to bude povolený i u nás ...

   Smazat
 28. Pane Dvořáku chápu, že Vám onen vesměs blábolící senior exulant, vyznávající USA a Floridu slující Honolulu, pije krev. To by ovšem nemělo znamenat nulovou toleranci k jeho projevům. Je to skvělý reprezentant úrovně i stavu ducha jisté lidské podmnožiny, kterou by byla chyba zakrývat. Jen ať její existenci připomíná!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dobrá, pár dní nechám Floridského Světlonoše a Ozdobu naší emigrace oslňovat vaši masochistickou maličkost jeho mimořádným intelektem zhmotněným do písmen.

   Schválně, jak dlouho to ostatní čtenáři vydrží!

   Smazat
  2. Pane Dvořáku 10:33, navýsost děkuji.

   Smazat
  3. Ahoj všichni
   odmítla vaše banka vaši půjčku?
   Nebo hledáte lepší a spolehlivé úvěrové podmínky, které banka nenabízí?
   Věřte nám a získejte své půjčky rychle, spolehlivě a zaručeně 24 hodin denně bez novin.
   Požádejte o půjčky od 1 000 do 200 000 EUR / libry / dolary s ročním úrokem 3%.
   Pro více informací prosím kontaktujte: E-mail: (rocketloangroup@gmail.com)

   Smazat
 29. Cenzor Wenzel Hoffstein-Dworzak je známým čichačem prdů téhle kremelské lžidoopice! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

  a omámen jimi poté usiluje mermomocí zabránit tomu, aby i u nás proběhla důsledná dekomunizace jako v Chorvatsku, na Ukrajině a v Pobaltí! Trápí ho bejt součástí civilizovanýho světa, a touží i s námi zapadnout mezi tuhle smradlavou hordu ožralých, za bílýho dne v pochcaných teplákách křepčících podlidí! - https://www.youtube.com/watch?v=LhXXiVgILKQ

  Ale potáhne vodsud jen s hrstkou svých odulých kumpánů a to tak rychle, že se nestačí ani posrat strachem, až mu dám čuchnout k této mé sukovici! - https://vimeo.com/82853398

  OdpovědětSmazat
 30. Ahoj všichni
  odmítla vaše banka vaši půjčku?
  Nebo hledáte lepší a spolehlivé úvěrové podmínky, které banka nenabízí?
  Věřte nám a získejte své půjčky rychle, spolehlivě a zaručeně 24 hodin denně bez novin.
  Požádejte o půjčky od 1 000 do 200 000 EUR / libry / dolary s ročním úrokem 3%.
  Pro více informací prosím kontaktujte: E-mail: (rocketloangroup@gmail.com)

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.