Reklama

sobota 11. ledna 2020

National Interest: Ruská „Struna-1“ je zabiják „neviditelných“ letadel!

Americká "stealth" stíhačka F-35
Charlie Gao a -kou-
11. 1. 2020  NationalInteres a PrvníZprávy
Ruská radarová stanice „Struna-1 / Barrier-E“ není v žádném případě univerzálním řešením pro detekci „stealth“ letadel, píše publicista Charlie Gao. Nicméně dodává velké „ale ...“.


Mezitím, jak autor zdůrazňuje, může ale tento systém v případě konfliktu představovat vážné ohrožení letectva NATO.

Rusko plánuje učinit americké stíhačky F-35 zcela zastaralými, napsal publicista Charlie Gao.

Od doby, kdy byla technologie „stealth“ vyvinuta pro letectvo, existuje mnoho systémů, které byly nabízeny jako „zabijáci neviditelných letadel“.

Jedním z nejinovativnějších řešení v této oblasti je bistatická radarová stanice „Struna-1 / Barrier-E“ vyvinutá Výzkumným ústavem radiotechniky Nižnij Novgorod (NNIIRT). Posledně jmenovaný je součástí Obrany protivzdušné obrany Almaz-Antey OJSC.

Stanice byla původně vyvinuta v roce 1999. Podle dostupných informací je systém v současné době nasazen kolem Moskvy.

„Struna-1“ se liší od ostatních radarových systémů v tom, že se jedná o bistatický radar, tj. jeho vysílač a přijímač jsou na různých místech. To umožňuje odhalit „stealth“ letadla (mimochodem charakteristika připomíná československý rada Věra či Tamara - pozn. red.).

Ovšem možnosti této stanice nejsou neomezené. Mezi jeho nedostatky patří nízká detekční výška (ne více než 7 km). Kromě toho má tento radar poměrně malou detekční oblast, takže nemůže nahradit tradiční radary jako univerzální vyhledávací mechanismus

Podle publikace, i když bistatická radarová stanice „Struna-1“ není v žádném případě univerzálním řešením pro detekci „neviditelných“ letadel, může v budoucnu znamenat vážnou hrozbu pro tento typ letadel NATO.

Vůči těmto systémům obzvláště citlivé menší útočné stíhačky, protože úderná letadla jsou kvůli svým funkčním prvkům nucena vstoupit do detekční zóny radaru „Struna-1“.

Pokud je tato stanice používána v tandemu s jinými radarovými systémy, může poskytnout „protivníkovi“ Severoatlantické aliance mimořádně důležité informace o poloze a pohybu „neviditelných“ letadel NATO, uvedl článek.


47 komentářů :

 1. A ruské systémy Buk a Tor jsou zabijáci viditelných dopravních letadel.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne vždycky, Jando. Nevím jakým systémem v roce 1988 americký křižník USS Vincennes sestřelil íránské civilní letadlo Airbus A300 (Flight 665) letící z Teheránu do Dubaje. V letadle našlo smrt 19 členů posádky a 274 pasažérů. Vím ale, že velitel křižníku dostal metál..ale USA se nidky neomluvily. Ještě něco, Jando?

   Smazat
  2. Pokud jsou v rukou ukrajinských nácků nebo islamistických fanatiků, tak ta tvoje věta platí.

   Smazat
  3. pro Anonymní11. ledna 2020 15:13
   Co to meleš za hlouposti synu dementního Schwarzenbergra?V celém světě je známé ,že letadlo nad Ukrajinou sestřelil ukrajinský Jehuda za řízení ODBORNÍKŮ A PORADCŮ z US ARMY.Před trestem ho honem fašistický režim Kyjeva spolu s kočovnými Amerikány ukryli v Izraeli.Kde taky jinde,buku.

   Smazat
  4. 15:13
   uvědomělý idiot se včas přihlásil.

   Smazat
  5. 13:21 A o čem asi tak chtěj bez jeho účasti místní odulci*) "diskutovat"?! Pilní v trolení, jinak ale zapšklí, na Putlerových prdech závislí, neproduktivní blbci, kteří by moc rádi škodili, avšak pouze smrdí. Ruské přísloví: Psí/čubčí (a tedy i parazitický čecháčkovský, ovaroidní, pitomiovský, fálmerovský a burešovský) hlas do nebe nevolá. Jsou ti umanutí, lúzrovití, sprejerovití, ovaroví a zaprdění diskutéři s falešnými jmény, tituly a institucemi (včetně těch burešovsko-čobolovských) opravdu tak blbí a ubozí, komunizmem zdegenerovaní, na bezplatných médiích chorobně závislí, potrefené husy, nebo jen placení provokatéři, členové KSČ, ROH, SČSP, khakimozky, lidoví milicionáři, pomocníci VB, politruci, případně důchodci agenti StB a KGB ??? Jak málo stačí ubohým, neschopným, nezaměstnatelným, samolibým a líným sockám ke štěstí: Vyblít se namísto produktivní práce na kapitalistickém internetu a vylízat si socialistickou p….l. Obyvatelé králíkáren ani na internetu nevyprodukují víc – než bobky. Zamindrákovaná lůza metá svá lejna na ty výše stojící - ta však bez zásahu cíle dopadnou zpět na její hlavu. Lůza zůstává lůzou i když je v početní většině. Čím ubožejší a pitomější podvraťáček na řetězu u boudy - tím víc poštěkává a zasírá své okolí. A ještě by chtěl bez vlastní osobní odpovědnosti zasahovat anonymně referendem do osudů spoluobčanů. Geniální politický trik, prosazovaný postkomunistickou tripartitou: internetové diskuze. Nabuzené lemplovské, dluhy neplatící a neproduktivní socky vypustí nahromaděnou žluč a střevní plyny (přímá demosrácie) a neřádí pak už na náměstích:-)))

   *) putleroffci se na ulici či v socce navzájem poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. A mnozí maj navíc odulé tváře, jak blízko strkaj tlamu k pšoukolíhni svého škaredého fýrera tu! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
 2. Nějak mi to nesedí, National Interest to je přeci americký dvouměsíčník a jak to, že oni nevědí to co u nás ví každý kavárenský Řepovar, že Rusové mají rakety a radary dřevěné a jmenují se Potěmkinovy bojové vytěráky zraku. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To jo, v Sýrii prece ty drevené rakety ničí protivnika, jasný,

   Smazat
  2. Dedo, nejak vam to nemysli. V Syrii to prece zavaleli skvele. Maji nejenom technologii, ale i vyborne strategisty.

   Smazat
  3. Anonymní 11. ledna 2020 15:21
   Nezkoušejte ironii, dnes je už málo "mladých" lidí, co ji chápe. Musím se podívat do nových EU slovníků, jestli to slovo nakonec "demokraticky" nevyškrtli.
   Raději nasaďte úškleb, oči plně otevřete, jinak nepochopí lautr nic. Nebo to zkuste s tím, co chápou - Comedy Clubem na "stojáka".

   Smazat
  4. Zapoměl jste na katapulty kterejma ty rakety vystřelujou a praky hromadnýho ničení.

   Smazat
 3. To by ty nýmandi z usa koukali kdyby něco začali když mají Rusové útočné hypersonické zbraně. Tak určitě mají i obrané hypersonické zbraně us atomovky by zneškodnili ještě u jejich pobřeží a své dárky by doručili do říše zla. Radary jsou skvělé skopčáci je podcenili a dostali klepec.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Video: Pod dohledem Putina v Rusku odpálili hypersonické rakety Kinžal přímo ze stíhačky MiG-31K:

   https://cz.sputniknews.com/video/2020011111232886-video-pod-dohledem-putina-v-rusku-odpalili-hypersonicke-rakety-kinzal-primo-ze-stihacky-mig-31k/

   Smazat
  2. Ano, asi taková kvalita jako nedávno spadl ruský dvouplošník SU, no a ta super komedie s " letadlovou lodí" Kuzněcov, nebo dřevotříska Armata. Opravdu se máme čeho bát!

   Smazat
  3. 16.19 - jste tak vzdělaný nebo jen navedený

   Smazat
  4. 16:25 A mužete mě pane "chytrý" něco z toho vyvrátit?

   Smazat
  5. 16:19 Když se nemáme čeho bát, proč tedy neustálé strašení Ruskem?

   Smazat
  6. 17:43 Pokud vám někdo bude pomalu každý týden ukazovat stále lepší zbraně, kterýma vás napadne a zabije, potom se mám čeho bát a Rusko je v tom dnes naprostá jednička!
   Jen doufám, že se rus uzbrojí jak v 90 letech a zanikne, potom nastane ve světě klid!

   Smazat
  7. 17:48
   Hele, trubičko, Rus neukazuje čím tě napadne, ale čím se bude bránit. Dost v těch informacích plaveš.

   Smazat
  8. 16:19 čili 17:48 je známý Pepin Vyskočilů, potrefený rejpal bez vztahu k faktům a logice.

   Smazat
  9. Pepka schizofrenika16:19,18:10 něco napadne a protože za každým rohem ho straší rus, myslí si, že ho "napadl" rus. Zasranej je strachy až za ušima a přitom křičí že se není ruskejch oštěpů, luků a šípů bát. Jen se Pepku neposer, takovejch sraček jak jsi ty, je v Česku aj tak dost.

   Smazat
  10. Dík za opravu pane 19:34, adresováno bylo těmto anonymnim datům jak uvádíte:16,19a17:48.

   Smazat
  11. 18:10 Rusové se brání útokem, jako tento novodobý bohatýr se svým sněžným kvérem (tu na 1 minutě a 12 sekundě) - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   To je úplný Ilja Muromec 2! Ovšem bohužel jen do okamžiku kdy mu dojde Bojaryšnik!*):-)))

   Ale to nic, pak nastoupí další hrdinové, např tito ruští Postradatelní!- http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/11081266_102060_c11.jpg

   *) sibiřská pěna do koupele

   Smazat
  12. Pokud mi paměť sahá, nepamatuji, že by Putin někomu vyhrožoval bombardováním do doby kamenné nebo každý týden uvalil na něho ekonomické sankce.Na to jsou jiní svalnatí machři,že !!

   Smazat
 4. Premiér Andrej Babiš se s tím zase jednou nepáral. Zdůraznil, že do Česka nevpustí nelegální migranty, nenechá EU, aby nám zničila průmysl:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Nedovolim-zelenym-fanatikum-aby-nam-znicili-prumysl-ujistil-Babis-To-se-radsi-budeme-soudit-609670

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. On nemusí ničit průmysl. Stačí, když zničí nás. Jenom tak namátkou. Na uhlí, benzín a naftu vypálí likvidační ekologickou daň. Přitvrdí v revizích komínů a kotlů a dokončí likvidaci našeho zemědělství. Následky? Ceny potravin, zejména pak masa, mléka a mléčných výrobků (krávy prdí metan) vystřelí do takové výše, že se stanou výsadou horních deseti tisíc. My ostatní budeme chroupat syrové brambory. Topení bude taktéž výsadou hrstky vyvolených. Ne že by nám ho přímo zakázali, ale ceny fosilních paliv díky uvaleným daním vystřelí do výšin, které se stanou pro značnou část populace taktéž nedostupné. K tomu ještě nějaká ta státní byrokratická buzerace a budeme si téměř všichni dýchat v zimě do dlaní.
   Skutečně, Bureš se může bít za náš průmysl, jako lev. Otázkou bude, kdo mu v něm bude makat.

   Smazat
  2. Chroupat syrové brambory nebudeme muset, jelikož budeme mít dost kůrovcového dříví na podpal ohníčků, a tak si budeme moci na řepkovém oleji z těch brambor usmažiti cmundu.

   Smazat
  3. Jestli se ten bruselský koncentrák nerozsype, budeme za deset let považovat Severní Koreu za svobodnou zemi.
   A skutečně bych se rád pletl.

   Smazat
  4. Víte, to je tak, že doma může politik plácat, co chce, ale pravda je taková, že pro momentální zeleno-liberální velení EU je ekologie naprostou prioritou. EU Green Deal je velmi ambiciózní projekt a pro členy EU nebude minimálně po několik let jiné cesty. Že raději zaplatíme, to jsou pindy pro neznalé. To totiž není o pokutách, ale o tom, že některé firmy si prostě na EU trhu neškrtnou, a že jim to Babiš nahradí, tomu snad nevěří nikdo. A co se týče odporu - jistě vám nemusím říkat, které frakce je Babišova parta členem.

   Smazat
  5. zhnusený Počítám že se Český kapitalisté naštvou a Trikolora vyhraje volby a odejdeme z eu.

   Smazat
  6. Problém je, že to nebudou nelegální migranti, ale že nám budou přidělený, takže budou CO? Takže budou LEGÁLNÍ!
   Tak to mi spadl kámen ze srdce.

   Smazat
  7. My jsme se naše hospodářství zničili sami a tací jako je Babiš po roce 1989 ! Migranti tu už jsou ,vláda je legálně přijímá a pak otevřené hranice ! Ví vláda koho má na svém území ?! Ať Babiš projde Prahou v noci se svou rodinkou ?

   Smazat
 5. 16:05 Vy musíte mít smutný život co. Takových jobovek na jednoho není nějak moc? Revize komínu a kotlu je naprosto v pořádku, pokud uvažujete jak píšete, tak nebudou ani ty brambory. Vy asi, čím huře, tím lépe že.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je s tebou sranda, chytrolíne 17:53, ale smích tě přejde, až si prostuduješ Green deal, co na nás v Bruseli chystají. I když u tebe při tvé naivitě a víře člověk nikdy neví, možná se budeš radovat jako Bursík a Bartoš s Ferjenčíkem.

   Smazat
  2. 19:38 A copak pane světa znalý na nás ten zlý Brusel chystá? Že by zase zakázal nějaký RUM co není RUM? Nebo správně zahnuté banány, což byla lež, ale vy ve své naivitě tomu jistě věříte. Pište přehánějte, vy jste ten správný pomatenec co dokáže lidi pouze strašit!

   Smazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už ti bylo alespoň 16, trubičko? Zdá se, že ne.

   Smazat
  2. 18:07 Ameriku nenavidite, Rusa taky, tak za koho tady trollujete? Ze by Cinu?

   Smazat
  3. On byl smazán páč trolluje za svou hloupost.

   Smazat
  4. Cenzor Wenzel Hoffstein-Dworzak je známým čichačem prdů téhle kremelské lžidoopice! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   a omámen jimi poté usiluje mermomocí zabránit tomu, aby i u nás proběhla důsledná dekomunizace jako v Chorvatsku, na Ukrajině a v Pobaltí! Trápí ho bejt součástí civilizovanýho světa, a touží i s námi zapadnout mezi tuhle smradlavou hordu ožralých, za bílýho dne v pochcaných teplákách křepčících podlidí! - https://www.youtube.com/watch?v=LhXXiVgILKQ

   Ale potáhne vodsud jen s hrstkou svých odulých kumpánů a to tak rychle, že se nestačí ani posrat strachem, až mu dám čuchnout k této mé sukovici! - https://vimeo.com/82853398

   Smazat
 7. Rusku stačí pár ponorek v oceánech o kterých nemají kovbojové tušení. Do 25 min. amerika neexistuje a oni to vědí. No a pak je tu záruka "Perimeter" nebude Rusko, nebude nikdo!

  OdpovědětSmazat
 8. no Rusko je naštěstí tak ohromná země že v lesích Sibiře v zemljankách přežije dost lidí na to aby začali od nuly znovu. Budou žrát kořínky a trávu což oni dovedou, ale amiboys bez hamburgerů KFC a Starbucks pochcípají do jednoho.

  OdpovědětSmazat
 9. Jestlize je neco z toho pravda , jako ze je ,tak jsou zapad a NATOUSA v bezednym trybu. Bez zbabeleho bombardovani z vysky na civilni bezbranne obyvatelstvo ,zeny deti , starce invalidy ,populace mest je to zacatek konce.
  Ani letadlove lodi uz nejsou hrozba..See you later US aligator see you while with crocodile..
  Kdo vlastnil letiste a vez navigancni z ktereho prikazali zmenu smeru letadla primo nad protileteckou ukrajinskou baterii je jasne. Kolomojskij.
  Po odhaleni zlocinu takovych ihned utecou do Izraele a do bezpeci kde na ne nikdo nemuze. Zlocincu je tam uz vice nez dost a to ukazuje jejich povahu..
  Zbrane Avangard lita tak rychle ,ze to nikdo nedohoni rekl Putin. Uz to ma armada.Mimo jine,zbroji protoze vi presne co se chysta..

  OdpovědětSmazat
 10. Je vidět že ruské trollové jsou všude a novarepublika není nic jiného než propagace placená ruskou ambasádou

  OdpovědětSmazat
 11. 8:10 Musím jen souhlasit. A několik málo proruských pomatencu tomu vévodí, kostěj, rudý dědek, probuzený, zhnusený a ještě několik podobných zoufalcu.

  OdpovědětSmazat
 12. Vážená redakce, čs. systémy Kopáč, Ramóna, Tamara, připravený Borap a současná Vera nebyly a nejsou radiolokátory. Ty pracují s odraženým impulzem vysílaného paprsku ultrakrátké vlnové délky. Byly a jsou radioelektronickým pátračem, který v širokém kmitočtovém spektru snímá elektronické vzruchy, ty přiřazuje možným fyzikálním objektům a jejich pozici určuje trigonometricky, ve vrcholném provedení ze dvou bodů, kdy dopočet je odvozen z teoreticky možných drah definovaných objektů ve sledování. To i s tím, že jedním z kriterií může být i stínění hluku pozadí. Nadepsaný článek je překladem, který nic neříká. Lze pouze odhadovat, že sledovaný prostor je pokryt signálem a potom je hodnoceno jeho zastínění objekty v horizontu. S tímto hrubým zjednodušením problematiky se vypisuji proto, abych pitomce, kteří zesměšňují vědeckou, technickou a technologickou vyspělost čs. státu za komunistů, uvedl poněkud do obrazu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ad 10:16 - Děkuji za váš příspěvek. Jen kdyby takových věcných připomínek bylo v diskuzi víc!

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.