Reklama

neděle 19. ledna 2020

Německý fyzik o „Avangardech“: Iluze bezpečí protiraketové obrany!

Start „Avangardu“ pro zkušební let v prosinci 2018:
Podle ruských informací pokryla hypersonická zbraň
4000 kilometrů 
Julie Merlot a -kou-
19.1.2020  DerSpiegel a PrvníZprávy
Schopnosti systémů protiraketové obrany jsou přeceňovány, uvedl v rozhovoru s Der Spiegel profesor fyziky na Institutu pro mír a bezpečnost na Univerzitě v Hamburku Götz Neuneck.Mohou být snadno oklamány a nové ruské hypersonické střely „Avangard“, schopné manévrování při návratu do atmosféry, jsou dobrým příkladem, poukázal expert.

Rusko představilo hyperzvukové střely „Avangard „s velkými fanfárami“, a to je oprávněné, protože hovoříme o relativně novém druhu zbraní, řekl profesor fyziky na Institutu míru a bezpečnosti na univerzitě v Hamburku Götz Neuneck v rozhovoru s Der Spiegelem. K „velké revoluci“ však nedošlo. Tyto rakety budou jednoduše schopny lépe obejít americké systémy protiraketové obrany, které jsou ve svých schopnostech velmi omezené, vysvětlil expert.

Ve skutečnosti s příchodem nových raket se rovnováha moci mezi USA a Ruskem nezměnila. S tím souvisí i smlouva START III, která omezuje strategický jaderný potenciál obou zemí. To znamená, že mluvíme o nahrazení stávajících hlavic novějšími. Vytvoření takových zbraní je však pro zemi nepochybně významným úspěchem, připustil expert. V tom Rusům napomohly zkušenosti s vývojem kosmických technologií.

Rychlost "Avangardů" překračuje 20x rychlost zvuku, řekl Neuneck. Hlavní novinkou však není, ale schopnost raket manévrovat, při návratu do atmosféry. Usnadní se tím obcházení systémů protiraketové obrany. Takže „pocit bezpečí, který vyplývá z přítomnosti protiraketové obrany, je iluze“, zdůraznil profesor.

Zpráva o vytvoření „Avangardů“ by mohla vést k novému závodu v zbrojení, vyslovil obavy Neuneck. Kromě toho smlouva START III končí v roce 2021. Washington a Moskva by ji tedy měly prodloužit. Putin to opakovaně navrhoval. Ale hlava Bílého domu, Donald Trump, na to ještě nereagovala. Domnívá se, že se jedná o špatnou dohodu, protože byla uzavřena jeho předchůdcem demokratem Barackem Obamou. „Pochybuji, že Trump má potřebné znalosti, aby mohl řádně posoudit situaci, nemluvě o budování dlouhodobé strategie kontroly zbraní," uvedl fyzik.

V USA však existují odborníci a vojáci, kteří se zasazují o prodloužení smlouvy. To by se mělo stát, pokud se demokraté dostanou k moci. „Jestli k tomu nedojde, zrychlí se závod v jaderných zbraních a zúčastní se ho další," varoval Neuneck.


53 komentářů :

 1. Hlavní rozdíl je v tom, že US Army má podle všeho velké potíže nahrazovat vysloužilé rakety (i atomové bomby). USA "poztráceli" neznámo kde, řadu technologií a jejich obnova nebude tak jednoduchá, jak by se mohlo zdát. Tím, že Rusové s největší pravděpodobností nahradili staré za nové, získali dost velkou strategickou výhodu. Nemusíte mít pak takové množství vojáků a vojenské techniky. Zvláště když si ji řádně vyzkoušíte při testech. Copak se může opakovat takový úspěch "americké ekonomiky" jako v případě letů na Měsíc, kdy po řadě neúspěšných a do konce nedotažených testů, jako zázrakem celá mise, až na 13. misi - podle zákona dramatu,
  probíhaly mise bez "ztráty" jediné kytičky. Ano, ale jedině opět za pomoci digitální techniky výroby "pláten" pro budoucnost. Každý inženýr si navíc dokáže velmi dobře představit (nebo by měl, pokud je skutečně alespoň dobrý), jaké jsou za tím potíže, logistika, výrobní postupy, hledání materiálů, technická řešení a to vše vyžaduje také především čas a materiál, nemluvě samozřejmě v dnešním světě o financování.
  Poslední desetiletí v US Army jsou ve znamení silně předražené a pro zadané účely a úkoly nevhodné vojenské techniky. Stačí si připomenout heslovitě F35, letadlovou loď na jejíž jméno si teď nevzpomenu atd.

  OdpovědětSmazat
 2. Jen ať se ty kosmické zbraně poperou mezi sebou,hlavně ať nám nepadají na hlavu.Tady je spíš jiný problém,kdo vystřelí dřív vyhrává.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To není pravda, obě hlavní strany případného konfliktu mají zbraně pro následný odvetný úder. "Vítěz" by byl jedině v tom případě, že mu - protivníkovi - zneškodníte právě tyto zbraně! Pokud by to mohli udělat, asi bychom to už měli za sebou a ani Vy a ani já bychom si zrovna nevýskali ...
   Vždyť i taková maličkost jako požáry v Austrálii mohou dosti značně ovlivnit nejbližší počasí i po několik let po celém světě. Co by se případně stalo i s případným "vítězem", není třeba až tak moc hledat a zkoumat. Takže já bych byl velice opatrný.

   Smazat
  2. ODS až vyhrajou ty volby, tak zastaví dodávky obrněných transportérů a začnou nakupovat multikáry. Jejich skoro první místopředseda s multikárou málem dobil Rusko.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 3. Američani dnes vystřelili raketu, kterou poletí jejich astrounauti na vesmírnou mezinárodní stanici. Přitom se nejednalo o nic jiného, než co jsme od konce 50 let viděli. Američani u toho ale vřískali, jako by šlo o objev tisíciletí. Připadají mi jako naše ODS, která ještě nic nedosáhla a dej Bože, aby to tak zůstalo, ale v projevech jejich lídrů se ozývají takové fráze, jako modrá cunami projede republikou, my jsme nejlepší. Za vlády ODS jsme se dostali až na úplné dno a tak je cokoliv lepší než ODS. Američani vřískají, že se jim podařilo to co v šedesátých letech normálně létalo do vesmíru a prezentují to jako vrchol. Bůh ví jak to bylo s těmi lety na měsíc.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lítalo, nelítalo... Možná, že v brzké době o tom, podobně jako Poláci o r.1934, od V.Putina také něco dozvíme. To bude "křiku".

   Smazat
  2. Američané nebyli na Měsíci. Sam Neil Armstrog odmítl položit ruku na bible a přísahat, že byl na Měsíci. Tyto záběry jsou na YouTube.
   https://www.youtube.com/watch?v=02Rnp_de5Sc další důkaz
   https://beforeitsnews.com/v3/alternative/2019/3695776.html Pravda odhalena.....

   Smazat
  3. 18:18 Resp. nebyl tam Armstrong! Ten měl "předstihnout" Rusáky, ale když ti se střelili do vlastní hnáty likvidací maršála Nedělina a další stovky expertů na startovací rampě, stala se náhle celá chystaná akce s Armstrongem zcela zbytečnou. Jenže už to nešlo odvolat a tak zůstala tradice a legenda o "malém krůčku pro člověka". Ovšem ty další lety už byly pod mezinárodní bedlivou kontrolou a proběhly v pohodě. Takže na Měsíci je proto dnes i česká stopa ...

   Smazat
  4. Amici na mesici byli ale rozhodne to nebylo Apollo 11
   Technologicky nemozne
   Ale byli..otazka je spis jak a kdy

   Smazat
 4. Představilo-li Rusko "světu" rakety Avangard, zároveň mu tím zřejmě sdělilo, že ukončilo vývoj další, ještě účinnější zbraně, kterou má v případě potřeby připravenu "v záloze".
  O ní se může "svět" jen dohadovat...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No a kdy bude mít účinnější důchody? :-)

   Smazat
  2. Tak byli by hloupi,kdyby prozradili vse

   Smazat
  3. Bravo Rusko! Gratuluji Putine!

   Smazat
  4. Ano, jde opravdu o ty důchody. Rusku se dnes stabilizovalo, ale to nesmí nikomu stačit. Pokud nedosáhne obyčejný občan Ruské federace alespoň takové životní úrovně jako běžný Američan nebo běžný Evropan, nemůže být spokojen. K čemu jsou dokonalé zbraně hladovým? Proto Putin zaměřuje své úsilí do této oblasti. Na druhé straně - nelze počítat s nějakým slitováním, pokud Rusko bude vojensky slabé. USA bez váhání napadají slabé země - Afghanistán, Irák, Srbsko, Sýrie apod. Vidím tady záměr USA vyčerpat Rusy zbrojením. Nejen, že se jim to zatím dlouhodobě nedaří, vyčerpávají tím dnes spíše sami sebe. Proto tlak na země NATO, aby zbrojily více (samozřejmě se jedná o nákup zbraní USA!). Rusko dnes není nebzpečím pro svět. Bude na tom lépe, pokud na světě zavládne mír. Už dávno totiž není jen vývozcem zbraní nebo energií. Pokud se dál rozvine spolupráce s Čínou, má úžasné předpoklady k růstu, což se vzhledem ke geografii nedá říct o EU.

   Smazat
  5. Svět možná, ale zasvěcení ji dávno znají. Je to ten novodobej bohatýr se svým sněžným kvérem na 1 minutě a 12 sekundě zde - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   To je úplný Ilja Muromec 2! Ovšem bohužel jen do okamžiku než mu dojde Bojaryšnik!*) Ale pak nastoupí další reci z dávných i současných bylin, např tito ruští Postradatelní!- http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/11081266_102060_c11.jpg

   *) sibiřská pěna do koupele

   To je fakt! Pokud ovšem tomu bohatýroj se sněžným kvérem na 1 minutě a 12 sekundě zde - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   nedojde dřív Bojaryšnik!*) Ale za něj nastoupí další Iljové Muromcové, např tito ruští Postradatelní! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/11081266_102060_c11.jpg

   *) sibiřská pěna do koupele

   Smazat
  6. 10:36 Nestraš! Rusko bylo odjakživa chudá, velká a řídce zalidněná, zaostalá země. Ani to mu nijak nezabránilo napadat, okupovat a zotročovat okolní národy, jeho vůdci potřebovali najít cizí nepřátele, obvinit je z ruské bídy, neúspěchů, nesvobody a válčit s nimi, aby odvedli nespokojenost lidu sami od sebe, od svých institucí, Kremlu a jejich vlastní neschopnosti, zkorumpovanosti, nespravedlnosti a parazitismu. Je potřeba snížit počet obyvatel planety. Pokud se vytvoří viry, specifické jen pro konkrétní genetickou oblast jakou je Rusko a tuto oblast zcela vylidní, je to naprosto legitimní. Například různé typy rakovin propukající už v dětském věku a neplodnost mužů jsou vysloveně žádoucí. Taktéž těžké respirační choroby, anthrax a další, včetně pravých neštovic. Léčbou těchto chorob se rozmnožují zdegenerované národy, jakými jsou východoevropané. Není to urážka, ale vědecky dokázaný fakt. Genetická struktura východní Evropy je těžce narušena, o čemž svědčí i úroveň států, kde žijí. Je tedy potřeba zabezpečit snížení počtu obyvatel a jejich náhradu za kvalitnější genofond odjinud. O tom přeci hovořili a psali všichni proroci včetně toho vašeho Marxe už celé věky, že je třeba vyměnit zdegenerovanou populaci primitivní východní Evropy a když se tento prostor uvolní pro kvalitnější genofond, nastane i tam prosperita! - https://blisty.cz/art/93823-vychodoevropane-povazuji-svou-kulturu-za-nadrazenejsi-jinym.html

   Radili stále to samé: zbavte se zbabělé a domýšlivé chátry na východě, která odjakživa rozvracela a zaplevelovala kontinent svým poškozeným genofondem a nastane zlatý věk pro Západní civilizaci!

   Smazat
 5. Stav americké PVO a úroveň jejího technického zařízení asi není tím pravým odstrašujícím prostředkem. Vzpomeňme si její "nedávné úspěchy": beznadějně zarušený systém Aegis na torpédoborci Cook v Černém moři, mizivá účinnost při útoku Hútiů opancéřovanými sandály na saudskoarabské rafinérky a naprosto žádná odezva na raketové útoky Iránu na americké základny 8. ledna. Pro pamětníky připomenu, že v 1. irácké válce byla účinnost vychvalovaných Patriotů sotva 20% proti zastaralým Scudům, padajícím na Tel Aviv.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S těmi Patrioty v 1. válce je to jinak. Účinnost byla 0 (NULA) - dle analýzy MIT (Massachusetts Institute of Technology). Jediný "zásah" byl do chvostu rakety SCUD rozpadající se nad izraelským cílem.

   Smazat
  2. 18:45 Vy musíte být hodně velký trouba, pokud věříte pohádce o torpédoborci Cook, už i sám Rus tenhle hoax popřel, potom se nedivím, že jste napsal to co jste napsal, Patriot 20%, žijte si dál svuj prolhaný sen.

   Smazat
  3. 19:20 A co říkáte na nedávnou likvidaci Iránského teroristy. Pouze dvě rakety a byl v pánu, plus dalších deset jeho kámošu, to se taky asi Amík netrefil že.
   Bloger, proč děláš ze sebe blba?

   Smazat
  4. Proc by se netrefili..??
   Par raket se trefi na tom nevidim nic zvlastniho..
   Ale chtel bych podotknout ze drony utocily z okupovane zeme a proto nebyly v zamereni obraneho irackeho systemu..
   Jine kafe by bylo pokusit se o neco podobneho ve state ktera si svuj vzdusny prostor hlida
   Na generala kdyby hodili granat tak se jim ho povedlo zabit..
   Utocit v zemi kde si us delaji co chteji neni zadna sofistikovana operece..
   Pouze pro publikum je neco uzasneho

   Smazat
 6. no bože velmoci vyvíjejí jaderné zbraně, my češi se zase fackujem

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale zase se cesi fackuji docela kvalitne neee

   Smazat
 7. Rusy už podcenil kdejaký imbecil, aby pak následně zjistil, že nebyl imbecil, ale idiot. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 8. Navyšování počtu hlavic mi nedává smysl. Už dnes je jich tolik, že by dokázaly vyhubit lidstvo několikrát. nemluvě o tom, že každá hlavice, ale zejména její nosič, stojí pěkný ranec. A Rusové si jsou vědomi toho, že na nějaké abnormální zbrojení nemají peníze.
  Já nedokážu předpovědět, jaká bude ruská zahraniční politika za dvacet, třicet let. Ale v dohledné době Rusové nemají na nějakou expanzi. Tak že jim zbývá jenom obrana. Pokud budou napadeni, byť konvenčními zbraněmi a budou zatlačeni do defenzivi, dali opakovaně ve známost, že si vyhrazují právo použití jaderných zbraní jako první. Na armády svých sousedů, vyjma Číny, jejich současná armáda stačí. Pokud bude napadena armádami NATO, Číny, nebo USA, bude to konec pro všechny.
  "K čemu nám bude svět, když v něm nebude Rusko", říkají Rusové. Na vysvětlenou pro notorické blbce :"Když nemůžeme být my, nebudete ani vy".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takže Rusko, podotýkám nezadlužené Rusko nemá na abnormální zbrojení peníze? Co to je za pitomost. Abnormálně zadlužení Ušáci, kteří mají nejenom nesplatitelné dluhy, ale navrch ještě vydrancovanou Ameriku a proto se snaží drancovat celý svět, asi podle vás na abnormální zbrojení peníze mají? Jak vidím tak pitomost kvete v každém věku a to ani nevím kolik vám je let, ale jak je vidět, to je asi vedlejší. Hej hou, rudý dědeček, 66

   Smazat
  2. Oni jdou hlavne uspornejsi cestou...

   Smazat
  3. 21,09
   Fandi, ale zůstaň člověkem. Říkávalo se na fotbalu.
   Já to přenesu a trochu změním do politiky:
   "Fandi, ale nebuď pitomcem".
   HDP Ruska se pohybuje někde kolem HDP Belgie a Španělska. To, že není Rusko zadlužené Rusy sice šlechtí, ale na jejich schopnosti vydávat víc na zbrojení to nic moc zásadního nezmění.
   Fakt, že SSSR vydával astronomické cifry na zbrojení a pak mu nezbylo dost na rozvoj vlastní infrastruktury a sociální programy, vydatně přispěl k jeho zániku. Pokud Putin, nebo jeho nástupce, přistoupí na Amerikou předhozenou rukavici, udělají Rusové stejnou chybu, jako jejich předchůdci v dobách Sovětského svazu.
   21,58
   To nepopírám. Vzhledem k tomu, že mají v Rusku kapitalismus, je mi záhadou "skromnost" ruského vojensko průmyslového komplexu.Skutečně, dokážou vyrábět kvalitní zbraně za zlomkovou cenu ve srovnání jejich západních analogů.

   Smazat
 9. 19:39: Čím jste zhnusený? Ruským myšlením? Po nás postopa, to řekl před několika stoletími jakýsi francouzský král. Proč by Rusové na vlastní úkor, měli blahořečit svým vrahům? Povídka o Šalamounově moudrosti s rozsekáním nemluvněte zde asi není namístě. Anebo máme přiznat recht balkanské řeznici s jejím pojetím spravedlnosti: To není spravedlivé, že my Emeričané, nemáme to zlato, které mají Rusové? Ruské myšlení je stejné, jako to naše.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já jsem zhnusený všemi eurohujery a proamerickými přisluhovači. Jsou to prospěcháři a vlstizrádci.

   Smazat
  2. Rusové mají na rozdíl od ostatních Putina, vlastenectví, suroviny, nejsou hloupí, zkušenosti s prolhaným a proradným západem jsou (i když draze zaplacené) k nezaplacení. Hlavně mají "koncepci sociální bezpečnosti" a na tu jsou všechny fígle zápaďáků krátké, ať se snaží jak chtějí. Nikdo nad Ruskem nevyhrál a dnes kdy mají na svou obranu zbraně, které zápaďáci budou teprve vyvíjet a vyrábět, získali čas na mírový rozvoj, kde opět získají další čas, ke klidnému rozvoji a stabilizaci své hegemonie. Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  3. Přesně tak dědeček.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. 21:00 Jen vás obdivuji, co tady na tom prohnilém Západě ještě děláte. Jste trapný s tou každodenní krytikou Západu. Pokud vám to zde nevyhovuje, potom nechápu proč neodtáhnete do vysněného " ráje " Ruska.
   Jste jen starý, zapšklý dědek, trapte se dál svojí nenávistí!!

   Smazat
  6. 20:39 No to jste tomu dal na prdel, " ruské myšlení je stejné jako naše " myslíte vážně? Ruská nabubřelost, nafoukanost, vychloubačnost, ruský nacionalismus to jsou ti praví rusové, s náma nemá tohle nic společného.

   Smazat
 10. Protiraketovy obrany system je pouha iluze..
  Vlastne ani neexistuje je to propaganda
  Izrael neco podobneho buduje dlouha desetileti a uspesnost je nevalna a to co na ne leta od palestincu snad ani nejsou rakety ale kusy roury naplnene trhavinou a presto nedokazi vsechny sestrelit a to si troufam tvrdit ze maji asi nejlepsi protiraketovy system
  Navic Izrael chrani pomerne malou oblast na rozdil od usa tak ze usa si muzou placat co chteji ale obrana proti masivnimu raketovemu utoku neexistuje
  Je to pouze propaganda ktere veri snad pouze generalisimus Pavel vojevudce a mozek ozbrojenych sil NATO

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:08 Blábolíte nesmysly, nemám čas ani chuť něco zde o proti rak. obraně psát.
   JNo, proč se potom Sýrie neustále chlubí, že sestřelí více jak 90ˇraket? Vidíte jakou pitominu jste napsal.

   Smazat
  2. Taky nemam chut se handrkovat ale to co sestreluji v syrii nejsou prosim strategicko takticke rakety urcene na masivni uder..
   OK dobry radar dokaze registrovat cca 200 cilu..??
   Ale nikdy je zadna protiraketova obrana nesunda..
   Jestli ze mluvite o par raketach tak dejme tomu ze se 50% da sundat ale neexistuje zadny sofistikovany proti raketovy stit..
   Proste neexistuje..

   Smazat
  3. 9:54 Tak proč je potom všichny velmoce tak vehementně budují a vydávají obrovské sumy peněz na jejich vývoj? pokud jsou k ničemu!

   Smazat
  4. https://defense-update.com/20200108_hel_israel.html

   Smazat
  5. Prvni vec je znejistit protivnika...to je priorita hlavni
   Druha vec jsou samozrejme penize ale ja a nejenom ja pokladam za hlavni vec presvedcit potencionalniho nepritele ze nema sanci..
   Ale tomu dnes uz veri malo kdo ze jakakoliv velmoc disponuje sofistikovanou proti raketovou obranou..
   Bavime se o raketach strategicko taktickych predpokladam..
   Obrana neexistuje
   Existuje pouze odpoved..
   To znamena rozmlatit se na kusy

   Smazat
 11. Rusák straší nějakejma létajícíma plechovkama a vojáci místo ponožek nosí stále onuce, ale co je horší, že vše je na ukor samotných Rusu, kde mimo velká města je katastrofální stav. Ruský duchodce v přepoštu. má prum. duch. 5 200kč, u nás 14 200kč, tak trochu rozdíl co.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Unknown20. ledna 2020 9:20
   Vaše péče o ruské důchodce je zjevně účelová. Oni nejspíš mají více rozumu, než naši vyznavači evropských hodnot a více si cení toho, že nebudou mít v zemi cizí správce. Zasluhují obdiv. I jejich zásluhou, Rusko míří k suverenitě, o které se naši politici ani neodváží zmínit. P.K.

   Smazat
  2. A jako co..???
   Mozna ma onuce ale proc vas zajima rusky duchod je zahada..
   Jsou onuce pro vas smerodatne az pujdete hrdine na Stalingrad..??
   Hodne stesti preji

   Smazat
  3. 9:53 Nevím o jakých správcích mluvíte, pokud u nás, tak o ničem nevím.Jako v Rusku, tak ta vaše suverenita je i u nás, nebo chcete říct, že na hradě nebo ve vládě sedí nějací dosazení protektoři?
   Vy jste nic nepochopil, nebo nechcete pochopit.
   Putin zbrojí na ukor celého Ruska, které je totálně hospodářsky v řiti, a nejhuře jsou právě ti duchodci.
   Co jim bude platná suverenita, pokud budou žrát šišky s tuřínem, vy mysliteli.
   To samé pro 10:17

   Smazat
  4. Nevim nevim ale jsou na tom duchodci v cechach dobre..??
   Mozna se jim turin taky bude hodit

   Smazat
  5. Unknown20. ledna 2020 10:56
   „ Nevím o jakých správcích mluvíte, ..“
   Myslím tím ty, kteří jim napsali ústavu, zavedli Centrální banku, řídící se instrukcemi MMF a do vládních úřadů a prokuratur dosadili liberály, kteří uvolňovali veškerá omezení pro kapitál. A tito to realizovali prostřednictvím institucí USA. U nás je to v bleděmodrém totéž.
   Když už Vám tak záleží na těch Rusech, tak suverenita znamená, že budou jíst to, na co si vydělají a budou žít, jak se zařídí. Nesuvenerita znamená, že jíte to, co Vám protektor přidělí a žijete tak, jak Vám nařídí. Snad chápete, že se to netýká jenom Rusů. To je ta otázka, zde je lepší žít jako prase v chlívku, nebo jako divoké prase, vulgárně řečeno. Zastánci těchto dvou táborů se nemůžou nikdy shodnout, jsou jinak založení. Řekl bych, že zde převládají stoupenci suverenity a vlastenci, tedy divoká prasata, a že Vy patříte mezi prasata domácí. P.K.

   Smazat
  6. 10:56 A za co zbrojí Amik ! že si vytiskne miliardy dolaču na záchod !

   Smazat
 12. Jen vlhké sny amíků. Rusové spustili nový, zaobzorový radar Kontejner a z Ruska spočítali amíkům nad Irákem jejich F-35 na vzdálenost 2000 km. V den útoku Iránu na základnu USA jich tam létalo 6 ks. Lavrov sdělil, že nad Evropou nevylétne ani holub bez jejich kontroly. Pompeo se může třeba podělat.
  A k těm onucím 9:20. Je vidět, že jste na vojně nikdy nebyl. V horkých letních dnech jsou totiž onuce v kanadách k nezaplacení. Kam se hrabou ponožky. I my jsme je na vojně používali, ty troubo.

  OdpovědětSmazat
 13. Tak to je Rusové mají naštěstí nejlepší zbraně a ten nařvaný nýmand jim vyhrožuje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je fakt! Třebas jako je ten sněžný kvér, co ho třímá ten bohatýr na 1 minutě a 12 sekundě zde - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   S tím je novodobý Ilja Muromec, bohužel jen než mu dojde Bojaryšnik!*) Ale za něj nastoupí další Iljové Muromcové, např tito ruští Postradatelní! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/11081266_102060_c11.jpg

   *) sibiřská pěna do koupele

   Smazat
 14. 21.02, 7:36 Obdivuhodné! Za rozpínavost SSSR mohou dohody vítězných mocností i rozdělení sfér vlivu po 2. válce. Ale může za to jenom Rusko... To jste si přečetl na Blicích listech agentů ČuDol (čulík+Dolejší) placených CIA? Raději používejte jako zdroj Gatestone, oficiální US propagandu tak jako je Sputnik - Aeronet oficiální ruskou propagandu, tedy jak chtějí státy vypadat navenek.
  Jer v kapitalismu západního i východního střihu zcela jedno, kolik kdo vydělává, důležitější je minimální mzda a co si za ni koupíte. Stejný nesmysl jako porovnávat českou a německou výplatu bez znalosti reálných životních nákladů. Navíc se to liší i lokalitami.
  O zdegenerovaném genofondu můžeme mluvit celosvětově: Rusko chlastá mistrovskou ligu, Mohamedáni mají příbuzenské křížení a IQ cca 70-90 podlke pouště, kde žijí, Evropa a USA má modlu peníze a egoismus (a drogy legální i nelegální) a sociopati tomu velí, o Africe je zbytečné i mluvit neumí ani vyčistit studny, které jim Evropani vykopali. Takže zlatý věk nastane, až se Afrika a bývalá Perzie přesune do Evropy a zničí techniku, vědu, umění a zavedou Korán a Šaría pro veskrze negramotnou populaci...Martin N.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.