Reklama

středa 15. ledna 2020

Obyčejná historie posledních let


Stanislava Kučerová
15.1.2020  ČeskéNárodníListy
V 60. letech došlo u nás k ideologickému „tání“. Zastánci občanských práv a svobod se dostávali stále více do sporů s vedoucími představiteli strany a vlády, v jejichž rukou veškeré řízení společnosti splynulo. Napětí mezi konservativními představiteli mocenského centra a svobodomilovnými literáty vyvrcholilo na sjezdu Svazu československých spisovatelů v červnu roku 1967. Snad nejkritičtější referát tu tehdy přednesl Ludvík Vaculík.

Zabýval se otázkou zneužívání moci. Moc korumpuje osoby vládnoucí i ovládané. Odsuzoval nerovnost občanů, jiné postavení členů strany a jiné postavení nestraníků. Odmítal poddanskou dušičku ovládaných i holdování vládcům. Kritizoval rozpory mezi dikcí Ústavy a jednáním stranických orgánů. Odmítal zásahy moci v oblasti kultury, omezování svobody slova, cenzuru, všemocný stranický dozor. Vyjádřil podiv nad tím, že lid sice jako by uchopil býka za rohy, ale přesto nepřestal být kopán. A že socialismus za 20 let nevyřešil ani jedinou lidskou otázku.

Reformní hnutí vyvrcholilo o rok později „Pražským jarem“. To bylo ovšem intervenčním vstupem armád pěti spřátelených socialistických států potlačeno. Zavládla urputná nápravná dogmatická provládní „normalizace“. Postupně sice slábla, ale v podstatě vydržela dalších 20 let. Až v listopadu 1989 došlo k převratu. Byl všeobecně vítán s nadějí a v očekávání, že nešvary režimu budou konečně odstraněny a napraveny. Že socialismus získá více žádoucí racionality i vstřícné lidskosti.

Nestalo se tak. Vůdčí představitelé převratu ohlásili „návrat do Evropy“ a „vítězství pravdy a lásky“. To první znamenalo návrat do kapitalistických struktur Západní Evropy a USA, tedy zrušení dosavadního budování socialismu a obnovu někdejšího kapitalismu. I když si to jen málokdo přál.

A tak máme neoliberalismus a kapitalistickou svobodu. Ale to je svoboda bez řádu a bez odpovědnosti. Bez citu, vkusu, ohledů. Bez kulturních tradic. Svoboda ke zlému překřikuje, odstrkuje a potlačuje svobodu k dobrému. To ona přinesla privatizaci a restituci, největší přesun majetku v novodobé české historii. Největší přesun majetku převážně za pomoci nečestných a nepoctivých, mafiánských způsobů a praktik. Nenaplnil se a nemohl se naplnit ikonický slogan převratu o „vítězství pravdy a lásky“. Nezaujatý pozorovatel bez nejmenších pochyb prohlásil: „Nezvítězila pravda, nezvítězila láska. Zvítězily prachy.“ A jeden z největších kritiků minulého režimu, citovaný literát Ludvík Vaculík, také v polistopadové době postupně prozřel a řekl: „Po pádu komunismu se vrátily důvody a příčiny, pro které vznikl.“

Avšak přibyly i nové, můžeme dodat. Globální. Touha po zisku a ideály bezpracného života jsou lhostejné k nespravedlnosti a k nesouměřitelné nerovnosti mezi lidmi, k brutalitě, hrubosti i surovosti, k vulgárnosti a oplzlosti. Jsou lhostejné k rozkladu státu a duchovního bohatství jeho obyvatel i historické paměti národa. Bez nejmenších výčitek svědomí rozsévají dnešní strůjci dějin loupeživé nepřátelství, drancování a zbraně mezi národy a přivolávají zkázu života na celém světě. Jejich vinou přibývá a houstne soumrak civilizace.


Prof. PhDr. Stanislava Kučerová, CSc.159 komentářů :

 1. Pravdivá slova. Osobně ale ztrácím naději, že se vzpamatujeme včas a úspěšně. Lidé bloumají po nákupních střediscích a horizont jejich zájmu se zužuje pouze na spotřebu, požitky a zážitky. Děti a mládež se propadají do virtuálního světa a běda tomu, kdo je chce vyrušit. Úpadek je zřetelný a všeobecný...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Paní profesorko, v úctě smekám.

   Smazat
  2. Se svobodou je to těžké. Pokud dáte všem zvířatům na omezeném prostoru svobodu, silnější požerou všechny ty roztomilá mláďátka, králíčky a ovce. S lidmi je to stejné. Bohatí a mocní se zmocní svobody se vším, co k ní patří. Včetně svobody ovládat slabší, vykořisťovat je dle libosti a když se slabí vzbouří, pozavírat je do vězení nebo i povraždit. Proto slabší nepotřebují svobodu, ale spravedlnost.

   Smazat
  3. Domnívám se, že paní profesorka má všechno popletené. V roce 1968 se připravoval převrat, který neuspěl. Vše se zopakovalo úspěšně v roce 1989. Žvásty o socialismu s lidskou tváři nebylo nic jiného než zákeřný podvod. I ti spisovatele tehdy na svém sjezdu buď lhali nebo byli obmanuti naivitou. Jako si Rusové prohlíželi kasárna, tak Američane prověřovali pražské hotely.

   Smazat
  4. 22:13 Souhlas.Paní profesorko,čtu pečlivě všechny Vaše perfektní příspěvky do NR.Proto bych nikdy nepředpokládal takové množství naivity,které se objevuje v první časti tohoto článku.Vy přece musíte vědět.že "neoliberalismus a kapitalistická svoboda"by zde byly bez zásahu vojsk již v roce 1969!22:13 to řekl úplně přesně.A co se týče výro ku p.Vaculíka že" socialismus nevyřešil jedinou lidskou otázku",tak to je sprostá lež!

   Smazat
  5. Tak pro jednou budu za sprostého advocata diaboli.

   Socialismus s lidskou tváří mohl být podvod, ale to nic nemění na skutečnosti, že reálný socialismus v té době reálně čelil problémům, na které za dalších dvacet let dojel. Máme snad velebit zásah vojsk proto, že ten stav jakž takž na dvacet let zakonzervoval ?? Pro to, že po těch dvaceti letech už objektivně žádné dobré řešení nezbylo ? (přestože většina Čechů si ještě i v tom 1989 představovala něco s lidskou tváří, prozaičtěji spíše jistoty československého socíku a katalogy německého kapíku).

   Pointa pohledně Vaculíka tady přece byla spíš v kontrastu jeho pozice v 1967 a po 1989, prostě proto, že Vaculík byl poctivý a mluvil, jak mu huba narostla. V 1967 pojmenoval problémy subjektivně a jenom část, ale pravdivě. Není ostatně náhoda, že právě nerovnost, elitářství a šlendrián vybujely hlavně od Chruščova dál, a kdo už v raných 80s četl Jagodnyje mesta (přeloženo Jahodový ráj) od Jevtušenka, tak si asi na Vaculíka vzpomněl.

   Převrat se nepochybně někde a nějak připravoval už pro ČSSR 1968. To se není co divit. Způsob, jakým se na to reagovalo, byl ale zbabraný a přispělo to i k pádu socialismu vůbec. I když nejspíš ne v takové míře, jak bychom si možná rádi namlouvali.

   22:13 gratuluji k té češtině, ale vloudilo se Vám tam to "obmanutí". Nic ve zlém, mně tuhle na jednom ruském serveru, podotýkám dost radikálním, v diskusi někdo odpověděl "Na Čecha teda píšete až podezřele dobře rusky". Poděkoval jsem za to čestné uznání a ujistil, že jsem opravdu věrný židobolševík ze Švejkova kraje. Tak mě nevyhnali.

   Smazat
  6. Treba si jednoduse zvyknout na termin - obelhali nas.

   SK
   Bolo povedane nam "Socializmus s ludskou tvarou".
   A kde z toho co bolo? Nie, nic.

   CZ
   Vite, my jako mladi caparti, ovlyvneni popikem, jsme tomu i verily, ale, skutecne, skutek - utek... A to velmi rychlo.

   Ti, co meli neco v sobe, to chapali...
   Jedna strana sla, reknu "po vlne", ta druha radeji tou druhou stranou - extremne tezsi, zato moralnejsi.

   nobody

   Smazat
  7. A co, kdo z Vás , zde diskutujících udělal pro to, aby se něco změnilo.
   Je třeba činů a ne jen tlachů jak u Kalicha

   Smazat
  8. Bureši McDonalde, také posloucháte ruskou televizi aspoň prostřednictvím youtube, viďte. Nechci být informován přes falšující filtr. Rád si poslechnu v pořadu 60 minut, jak se hádají Rusové se svou pátou kolonou, dále se zfašizovanými Ukrajinci a obyvateli východu, na které střílejí ti naši spojenci z Kyjeva, se kterými si podává ruku náš milovaný prezident a Babišova vláda. Je to zakázáno a trestné zjišťovat pravdu?

   Smazat
 2. Pirátka z K. Varů na dotaz kdo by byl dobrým premiérem odpověděla:
  U mě je to jasné. My Piráti máme Ivana Bartoše, ten je pro mě ideální. Je velmi inteligentní, moudrý a i když je mladý, je dost vyzrálý. Ví přesně, jak na to jít správně, tak aby bylo v naší republice transparentní a dobré prostředí.
  Když chce být Bartoš tak transparentní, tak proč neřekne, že léta nosil na CETIN (patří pod PPF) faktury a inkasoval nemalé peníze ač o telekomunikacích nic odborného neví. Teď se jim odvděčuje a proto máme nejvyšší poplatky za internet v Evropě ..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asociální technokraté nemohou "okouzlit" mlčící většinu.

   Smazat
  2. Rozdily od referenda ve Skotsku , Irsku a Anglii. A velmi dulezite a rozhodujici !!!
   Skotske a Irske vlady !! nechaly volit a rozhodnout o jejich clenstvi Irska a Skotska v EU a nebo odlouceni, povolili hlasovat NEOBCANUM techto statu z cele EU , kteri tam byli poslani za ucelem nedovolit utek z EU !
   A prehlasovat PODVODEM Iry a Skoty.
   Anglani to nepovolili a tak dosahli vysvobozeni
   z napravneho ustavu pro uplne normalni chovance EU.
   Jen tak ze , zabranili podvodu se Brexiti osvobodili.

   Smazat
  3. 19:57 Technokrat nemusí být vůl, ale u Pirátů je to skoro jistota.

   Smazat
 3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 4. To je tak, když dobrosery přepadne záchvat páchání dobra a ve své nekonečné naivitě tradičně neodhadnou své schopnosti. Neuvědomí si, že v pozadí jsou připraveni jiní šíbři čekající jen na to, až někdo vynaloží energii, poskytne první impuls a kocábku rozkolísá, aby ho poté jako už nepotřebného užitečného idiota vykopali a sami se chopili kormidla.
  Když chci dělat cokoli, třeba i všeobecné dobro, musím u toho také přemýšlet a zajistit si, abych byl pánem situace. V opačném případě se má vize dobrodiní snadno může překlopit do nenapravitelných škod.
  Takoví holt někteří lidé jsou. Myslí to dobře, ale kam šlápnou, tam sto let tráva neroste. Nejužitečnější jsou tehdy, když nic nedělají a pokud přeci, tak maximálně na úrovni teoretické. Řada komedií o růžovém panterovi s ústřední postavou inspektora Clouseua není jen čirá fikce, to téma je vypozorované ze života.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vaš koment pane 19.07 je nesrozumitelný a neni jasné proti komu je zaměřen.

   Kdo jsou vaši dobroserové,jsou to ti piráti nebo nevolitelné všechny polit.subjekty,které se houfuji za pomoci Chliváků na Letné?
   Pište konkrétně a srozumitelně...

   Smazat
  2. 19:30
   Jsou to lidé takového typu, jako byl Dubček, Kryl, Bašta, nebo zmiňovaný Vaculík a spousta dalších i neznámých lidí, od dělníků, přes svazáky až po funkcionáře. Tito aktivní lidé chtěli léčit chátrající systém, zbavit ho strnulosti, nemocí a parazitů, aby nabral nový dech, získal dynamiku, stal se atraktivním a mohl představovat respektovanou autoritu.
   Ve výsledku však pacient zemřel a z léčitelů se stali hrobaři, k převeliké radosti škůdců a parazitů.

   Smazat
  3. Co mame my dnešni domorodci na to podle vás odpovědět pane 20.08.
   To si máme kvůli tomu co pišete dále libit chybějici dvě třetiny našich platú a vykrádáni republiky ročně o 500 miliard?
   Napište co vlastně chcete a nechodte tu kolem horké kaše!

   Smazat
  4. 19:07 to napsal naprosto přesně, taky se jim říká užiteční idioti, není mi ale naprosto jasné jak to může někdo, třeba 19:30, nechápat. Na každý pád jsou to ty pražské dutohlávky z letné, když se jich někdo zeptá proč demonstrují tak, v lepším případě začnou blábolit nějaká naučená hesla a nebo čumí jako puk na tenisák a neví... Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  5. 21:04
   Chci jen umřít dříve, než se to tu posere docela. Ale to s tím nesouvisí, já jen vyjadřuji své vidění příčin a následků. Třeba se nad tím někdo zamyslí a přistoupí racionálněji k hodnocení svých schopností, nebo si dá pro příště aspoň větší pozor, aby neposloužil jako užitečný idiot.
   Škody jsou nenapravitelné, resp. zřejmě ne v horizontu jednoho lidského života. Snažit se tedy má smysl, ale bez nároku na dožití se výsledků. Urychlit by to mohla snad jen další světová válka, po níž by nastalo zásadní přehodnocení. Ale vzhledem k tomu, že by ji nemusel nikdo přežít, nemá smysl o ní uvažovat.
   Každopádně návrat o 100 let zpět bylo velkou chybou a za velké chyby následují velké tresty. S tím je zřejmě třeba se smířit.

   Smazat
  6. To se vám na stoprocent nepovede - umřít dříve, než se to zde posere docela. Společenská i politická situace je totiž úplně stejná,jako byla v roce 1987 - každý papaláš už si vybíral podnik, který zprivatizuje, i když veřejně neustále blábolili svoje obvyklé žvásty ( na schůzích a tak) Dokonce věděli, že až to vypukne, ocitnou se statisíce lidí na ulici bez prostředků - jen ne oni, jejich rodiny a jejich kámoši. Jenom nevěděli, kdy to vypukne, ale bylo to taky neudržitelné, ale do poslední chvíle, ještě v létě 1989 nikdo z obyčejných pracujících nic netušil. Dnes je situace - jak jsem napsal -přesně stejná, jenom víc falše, víc pokrytectví, a naprosto tupá odlidštěnost. Žádná seberelexe. Aby jim šlo o občany. Posere se to tak do dvou let - a tvrdě. Ti lidé, kteří zde pracují pro cizí montovny a podniky, ať jsou šťastni, že nepřijdou o práci - tenhle stát jim totiž nemá vůbec co nabídnout, naopak se obávám, že přestanou vyplácet sociální dávky a důchody. Oznámí, že na to zkrátka nejsou peníze.Skončí obchoďáky, všechno se zlikviduje, nebudou potraviny. Něco málo zachrání vietnamci. Bude hrozný zmatek a chaos. Nikdo nebude nic vědět, nikdo nám nic nepoví. Úřady budou zavřené - nic nebude fungovat. Oni totiž už dnes vědí, jak strašně je lidi nenávidí. Bojí se.Spousta šlengrů bude utíkat do ciziny, kde už teď mají sídla a zajištěné bydlení. Pochybuji, že je někdo na hranicích zastřelí, jako Rumuni Ceaucesca. Na občany se totálně vyserou, nechají nás na pospas tomu, co přijde, nasere se do nás "západ" - budou rychlé transporty nepohodlných, a další hrůzy. Válka asi ne, ale ČR zmizí z mapy světa.

   Smazat
  7. Anonymní15. ledna 2020 21:32
   Nechce se mi věřit, že zde vznikne mocenské vakuum. Že dnešní loutkovodiči si řeknou, to nám stačí, vy se tu třeba poděste. To se nestane, i ten zdánlivý chaos je řízený. Jenom nevíme kým a v zájmu čeho. Ale lze si to domyslet. Vše směřuje k totální koncentraci moci. K tomu jsou také zužitkovávány ty řízené „krize“. Jako imigrační, ekologická, genderorová, atd. Takže i ty války, ve kterých hledáte naději, vzniknou jedině, když uspíší další koncentraci moci.
   Putinovo Rusko se tomu brání. Nikoliv z principu, není proti globalizaci, ale nezdá se jim to provedení, kdy by měli být Rusové rozpuštěni, podobně jako Evropané. Takže, jako je pro zachování míru lepší volba Trumpa, než Clintonové, tak je pro záchranu evropských národů, důležitá úspěšnost Putina. Nikoliv jako modla, která nás „vysvobodí“, ale jako vzor a inspirace, pro vlastní záchranu.
   Ta záchrana národa, může být jenom v demokracii. Ale tu zde budeme mít, teprve až se z nás stanou demokraté. Nenechme se ohlupovat liberály, že demokratické prvky vládnutí jsou „nedemokratické“, nebo „extrémní“. P.K.

   Smazat
  8. Bohužel už je pozdě. Bude to tak. Smečka VIP lumpů a politiků už ví přesně kam zdrhnou, věřím že teď už odklánějí prachy kde se dá - ostatně - sto klacků měsíčně? Z toho se dá našetřit na nějaký ten domeček ve Španělsku nebo Portugalsku. Proto to taky od začátku tak nastavili - jako - pro případ, že se to tady posere.A že se to posralo, už je jim jasný, proto se už jenom hádají nebo probírají komunikaci s Čínou. Žádný problém neřeší, žádné nové státotvorné zákony, například ihned zastavit zákonem ty nesmyslné exekuce! Jistina - tedy dluh - je zaplacen, ale díky úrokům nastaveným výrokem českých soudců, je částka nesplatitelná? Kdo komu ty peníze dluží? Čí jsou? Pro koho to soudy vytvořily? Pro sebe? Oni vědí, že je to zvěrstvo, ale už si tím nechtějí špinit pazoury. To nechají nástupcům - ať se špiní. Pár moulů ještě stihnou postavit před soud, aby to jako před veřejností vypadalo - články, a tak dále. Demokraté z nás nebudou už nikdy, jsme jen smečka navzájem se nenávidějících troubů, co z nás chtěli mít.Americká media ( Borgis, Ringier, Seznam.cz) se činí. Za podvraťáctví byli zaplaceni, a vyplatilo se. Společnost je názorově na cucky. Vždyť vidíte sám ty diskuze. Kdo ještě může dnes, po tom všem co zažíváme a kolem sebe vidíme, ještě obdivovat ty americké vrahy? Fanaticky upřednostňovat "západ" - "západ" - chápu ty čuňata, který hrabou nájmy z občanů a parazitujou na lidech, drží se zuby nehty, aby o svoje špinavé kšefty nepřišli. Lůza - ale ti tady byli vždycky, vždycky pochlebovali režimu, od něhož měli více ve žlabu, za to byli ochotni mučit a zabíjet.Český zaprodaný ubohý ksindl. A když se to obrátí, jsou zase v první linii napravovatelů poměrů, a zase jen mučí a zabíjí. Všelijaké komise apod. Jak je to zde možné, nechápu, a nikdy jsem to nepochopil. Přece každý ví, co má za sousedy - ne? Řekl bych, že pak už je v tom strach, lidi se bojí o rodiny. Jediné jedno řešení by bylo - dodatečně všechny majetkové úniky vyšetřit, a všechny ty čuňata ve světě najít a přihnat sem k zodpovědnosti. Zabavit a prodat i to, co mají v cizině - oni taky prodávali lidem střechy nad hlavou, podniky, nemocnice - všechno! Je to škodlivej dobytek.Zločinci. Jestli se říká o dřívějších papaláších a aparátčících zločinci - co teprve ti po devadesátém? To jsou bezskrupulozní, krvaví devastátoři a zločinci. Ale zase by to nebyla "demokracie" A takhle -prominout jim to? Zapomenout a spláchnout to kajícnou omluvou? Nikdy! Už nikdy! Zas by něco takovýho pokračovalo dál. Tedy - žádná demokracie, my si ji nezasloužíme, lidi v tom neumějí žít.

   Smazat
  9. Anonymní16. ledna 2020 20:56
   Myslete pozitivně, spravedlnost neexistuje. Nevypořádala se ani s frankistickými generály, ani s gestapáckými zrůdami, ani s komunistickými papaláši a estébáky.
   Je třeba se zaměřit na demokratizaci společnosti, to by snad mělo být řešitelné. P.K.

   Smazat
  10. Onen komentář, milý 19:30, není proti nikomu zaměřen. Je, všehovšudy, výstižnou úvahou o realitě, jak se jí dotýká nadepsaný článek. Překonal jste přispěvatelku Helanov. Gratuluji

   Smazat
  11. Rád bych se od vás, P.K., dozvěděl, za co konkrátně, která nebo všechny, byste rád trestal komunisty, jestli také jejich tehdejší, nebo i současné příznivce. Já se během uplynulých třiceti let stal takovým tím prvorepublikovým komunistou, spíš tedy Šmeralovcem než Gottwaldovcem, což je dnes ovšem jedno. No, něco o své zaťatosti povězte.

   Smazat
  12. 23.55

   Celá republika vi,že domorodcům jsou kradeny dvě třetiny mzdy.

   Žadny z tzv elity nikdy nevysvětlil proč a jak je to možné,kde ty penize jsou.
   Vy tu šermujete minulosti a to brzy nebude zajimavé a přibliži se to placnuti rukou do vody.
   V republice vi 5 lidi proč tomu tak je a když stim vyjdou na veřejnost tak je 1% "dobyvatelů renty" pro ,kterou pracuje parlament dá zabit,politicky a možná i fyzicky.
   Tak se starejte pochopit proč komunisti jsou tak brzy jedině na máry a proč nikdo z nich nic pro změnu nedělá a to i když jim hrozi totálni vymřeni a úpadek.
   Totéž ostatni polit.subjekty...

   Smazat
  13. Anonymní17. ledna 2020 0:13
   To, že jste se stal prvorepublikovým komunistou, zní zdánlivě pozitivně. To byli stateční lidé, kteří se brali za své sociální zájmy. Klobouk dolů. Ale v současnosti již víme, že když se tento systém dostal k moci, tak se prohlásil za totalitu (diktatura proletariátu) a jako totalita fungoval.
   Tedy za co bych je rád trestal? Za nedemokratičnost. Podle mého názoru, každý systém, který není demokratický, je zločinný. Jediná přípustná výjimka, snad může být v době válečného ohrožení, nebo velmi rozsáhlé (takovou jsme ještě nezažili) přírodní katastrofy. V těch dobách musí jít všelijaká práva stranou a vše se musí napřít na řešení toho celospolečenského problému. S tím rizikem, že návrat k demokracii, bude již mít mnoho odpůrců, kteří získali za totality vlivné pozice. P.K.

   Smazat
 5. Pamatuji si v roce 1990 jak v našem městě drtivá většina soudruhů přeběhla k ODS a to se potom děli věci. Když po prvních tzv. demokratických volbách zahajoval nejstarší zvolený zastupitel, byl to komunista, a měl zahájit první jednání zastupitelstva a když se rozhlédl po všech zastupitelích, tak se mu chtělo oslovit je "soudruzi", neboť mimo 3 komunistů tam bylo 15 bývalých za ODS. Sám jsem tehdy ještě pracoval(nebyl jsem majitelem červené knížky) a tak dodnes pociťuji křivdy, které nám způsobovali právě ti přeběhlíci. Schválnosti na schválnosti. Zejména MěÚ byl zasažen invazí přeběhlíků a tak tam něco vyřídit bylo nemožné. Kdo nebyl členem ODS, byl ztracen a když se k žádosti nepřiložil i úplatek nevyřídil jsem nic. Dokonce funkcionáři v institucích MěÚ kteří nevolili ODS byli vyhazováni z práce. To trvá dodnes i když nikoliv v takovém rozsahu jako za vlády ODS.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Debilní, prolhaný idiote, běž s těmi svými pohádkami do prdele. ODS vznikla až v dubnu 1991!

   Smazat
  2. 19:50
   U nás bývalí soudruzi, prominenti a smetánka, ODS zakládali. To byli ti různí náměstci, doktůrci, inženýrci a úředníčci.
   Blbému plebsu řekli, že zlý minulý režim jim neumožnil rozvinout jejich talent, že když to vezmou do ruky oni, zářná budoucnost nás nemine. A blby plebs už už viděl ty vzdušné zámky, rozum byl v tu chvíli na obtíž a tak si mu nedali sluchu, aby jim nekazil ty sny. No, a pak se začaly přesouvat majetky od "jakéhosi anonymního státu" k neanonymním jednotlivcům. Napřed potichu, pak už bez nějakého zvláštního skrývání. Kdo si ukradl víc, ten byl větší hrdina a stal se uznávaným vzorem. Stát byl najednou "ten zlej" a pustit mu žilou byla vlastenecká povinnost. Kdo si nenakradl a ani neměl snahu krást, ten byl naprosto nemožný hňup, možná až příliš nakažený socialismem a proto i podezřelý. Jako v tom filmu "Hoří, má panenko".

   Smazat
  3. 19.54
   Páááni! Teď jste mu to nandal!
   Jinak Debile, krom té zmýlené v roku, proti příspěvku nic relevantního nenamítáte? Ne? Jak taky, žejo. Tož táhněte do prdele, idiote.

   Smazat
  4. 20:33
   Aha, takže ten váš slavný příspěvek je evidentně od základu naprostá smyšlená kokotina a vy ode mě chcete abych s ním relevantně polemizoval?
   Ten člověk si pamatuje leda úplné hovno, v hlavě to má dávno pomotané a plete si ODS s OF.

   A proč vy, kokote, se ho tedy zastáváte? No protože jste stejný kokot jak on. Pravda vás nezajímá, upravujete si vzpomínky a fakta tak aby se vám to hodilo do vašich pohádek. Kokote.

   Smazat
  5. V ODS vznikaly hádky, když mezi ně chtěl vstoupit bývalý komunista. Netlučte nám klíny do hlavy.

   Smazat
  6. 22:06
   Je to kokot, který si vymýšlením pohádek potřebuje omluvit a najít důvod proč má na rozdíl od jiných po 30 letech svobody v řiti vši.

   Smazat
  7. 22:06
   Bývalí komunisté se hádali, jestli přijmou dalšího bývalého komunistu? Aha.
   Jako obvykle to nejvýstižněji okomontovala lidová tvořivost: Včera rudej, modrej dnes, já jsem zloděj z ODS.

   Smazat
  8. Nenadávej sprostě tomu diskutujícímu, i když vyjímečně máš pravdu. V první řadě lezl ten komunistický dobytek do takzvaného Občanského fóra. To bylo zakládáno v každém podniku, a během týdne byl všude hrozný chaos. Bezpartijní zaměstnanci tam nesměli. Těm byla dávána dovolená. Teprve potom to lezlo zčásti do ODS a zčásti do ČSSD - a začali s genocidou obyvatel. Odsouhlasili si obrovské platy, ačkoliv na ně nikde nemohly být volné finanční prostředky, zprivatizovali si vybrané podniky a hned je začali rozkrádat a tunelovat, začala velkovýroba zasraných zbohatlíků. Ale kdo si myslel, že se uchytí v nějakém krámku, nebo si otevře instalatérskou dílnu, byl zatracenej naiva - skončil hodně rychle na ulici. První bezdomovci, první žebráci a taky první přepadávači lidí na ulicích ve fialových sáčkach - lákali do různých aktivit, kde se rychle vydělá, hry For You, letadla,pojišťovací lotři. Prodej Herbalife, různé směšné a vylhané aktivity jak dělala ta smečka lumpů ( Češi!!! ) nábory blbečků po hotelích. Později se Herbalife změnil na Dermajectics, spousta inzerátů lákala nezaměstnané chudáky do různých rádoby firem, ale museli zaplatit tzv. náborový příspěvek, který se jim "stokrát vrátí?"!! Hnus ti chudáci jim dávali poslední peníze - protože všichni občané tehdy byli poctiví, pracovití, dezorientovaní, zubožení a naletěli na všechno. Pak přišla na řadu lichva - tenhle hnusný stát plný vychcaných zločinců a šejdířů předhodil všechny ty ubožáky, které připravil o živobytí a domovy, lichvářům, a začaly první exekuce. Zdivočelí ex šmejdi jim brali všechno. První sebevraždy, první vraždy. Zlo a beznaděj, chlast a drogy, rok co rok umrzlí bezdomovci. Zkurvené herny všude - na to byl stát kadet.Pro statisíce lidí, slušných a pracovitých, se stala ČR vyhlazovacím táborem. Ti první polistopadoví političtí šmejdi mají na rukou krev - jsou to zločinci, napakovali se státním majetkem a pořád dřou lidi z kůže. Neustále si zvyšují vysoké platy. Podplatili a zkorumpovali si justici, která vyrobila mnoho chudáků a bílé koně - ty potom šmejdi utopili v Orlické přehradě. Devadesátá léta byla stejně ohavná a odporná, jako ta padesátá. Ty ohavy, které vysílají neustále v TV ty blbosti, se o tom zatím nezmínily. Pravda - nebyl Jáchymov a nikdo nevisel za krk, bohužel ani sprostí, úchylní a suroví vrazi, a dosud se tak neděje, proto přibývají. S novou identitou je vypouští mezi lidi, i když jsou plně závislí na antidepresivech. Normální život v ČR dávno skončil, a kdo to odmítá vidět, je opravdu zfanatizovaný křivý zmetek.

   Smazat
  9. 22.02
   A to je všechno modrý ptáku? Sorry, kokote.

   Smazat
  10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  11. Však komouši jsou sebranka prolhaná až do mrku kostí! Pamatuju si jako dítě jsem dost často slejchával od dospěláků průpovídku ve smyslu že "Hitler byl sice svině, ale komouše, židy a cikány měl vyhubit" anebo že "ho to měli nechat dodělat" apod. Tak jsem se na to těšil, že to dokončíme my, až to tu praskne! Jenže jsem nevěděl že na tom Západě to stojí taky za hovno, jak jsem potom zjistil, páč komouši ve všem lhali!Přitom komunisti nám slibovali v tomto směru ráj!!! Co všecko prý "hrozí" kdyby to "prasklo" (teda kdyby zvítězila kontrarevoluce u nás) a my jak blbečkové tomu věřili! Že prej v západním Německu už "řádí" nějaký Khárl Heinz Hoffmann! Na fotkách vypadal dobře! Velkej knír jak kaizr Wilhelm a v ruce nějaký kvér a na hlavě nacisticku helmu! Frajer. A prej že vede bojůvky neonacistů v západním Německu! A my se těšili až sem přijede na Leopardu (to je tank!) Až pozdějc mi syn emigrantů který tu bydlel u sousedů v pronájmu řekl, že prej je v západním Německu Hitler zakázanej a že ten Hoffmann je prej jen pošuk z jakéhosi spolku vojenské historie! To mě nasralo, ale řekl jsem si - no co no -"poraženej " stát. Ale spolýhal jsem aspoň na Ameriku! Viděl jsem na vlastní oči v ČST záběry pochodujících KKKáček ve Washingtonu jak hajlují a nesou nápisy FREE HESS a HITLER WAS RIGHT apod. A měl jsem za to, že to přijde sem! Ještě v listopadu 89 jsme seděli s partou ve vinárně a jeden spolužák dal nohy na stůl a prones památnou větu: "Já tomu stejně nevěřím! Dokud nepojedou po Václaváku meďoury s hákošema na kapotě!". A my se smáli "vtipu". Jenže on měl pravdu! Nic se nezměnilo! Furt stejný žvásty, jen "hodný a zlý Němce" nahradili "zlý nacisti", žádný komouše nepověsili, sionisti se navíc stali nekritizovatelný a dokonce ani neobnovili zákon o potírání cikánských band z tzv. demokratický 1. republiky, takže naco se to dělalo? Přišel ten čurák Havlů s těma a kecama o "lidských právech" takže zklamání a podvod. Já hned jak se začli ty demonstrace, tak jsem na náměstí u nás rozflákal komoušský zasklený vitríny s Hrdiny práce" či co. A hned pár lidí s nějakýho OF na mě že prej to nemám dělat, že prej musíme "opatrně" a pod. zbabělý kecy, aby nás prý neměli za "provokatéry"! He! Já jsem čuměl jak zjara! Furt jsem čekal že vohlásej, že byl zatčen Bilak a že už ho někde mučej a vono hovno hovno! Ani ty posraný Rusáky neprotáhli Prahou s prackama vjerch! Hovada ... a prej (kontra)Revoluce! Jo Budapešť 56 -to byla Kontrarevoluce! - http://novysmer.cz/index.php/historie/2679-budape-1956

   Smazat
  12. 9:22 V podstatě souhlas - jediné co se skutečně oproti "rudé totalitě" změnilo je to, že teď smíme nadávat na komouše a Rusáky, což je dost hubený výsledek "revoluce", která si kladla v svých proklamacích za cíl mimo jiné (např. marku za pět kaček do tří let, že?) uzákonit svobodu slova jakou se chlubí v USA, našem vzoru! Ovšem vzoru jen v něčem, co se mocným hodí do krámu, jinak jsme zůstali rypákama rýt zem stejně jako jsme ji ryli těch čtyřicet let před tím.

   Smazat
 6. Nejsmutnější je to, že když Západ "zvítězil" a my jsme se tam díky "našim" politikům nahrnuli, začal a vlastně už probíhal úpadek současné anglosaské "kulturnosti". Pseudohesla o jakýchsi všelijakých "právech" a "svobodách" vyústila v naprosté otočení hodnot společností, které se "zúčastňují" této morbidní "hry". I když ještě stále v Čechách a na Moravě nejsme na úplně stejné úrovni, plně se tam hrneme se stejnou hodnotou, many many many ... a to za jakoukoliv cenu. Vždyť peníze ani nesmrdí!
  V každé době, v každé společnosti jsou, byli a budou takoví, co s naprostým klidem zradí všechno to, co je možno nazvat lidskými hodnotami. A to s naprostou drzostí právě "ve jménu těchto lidských hodnot". V dnešní době je ráj podvodníků, protože naše širší společnost do které jsme se "nacpali" vyznává kult licoměrnosti, přetvářky, klamu, fiktivních potřeb a hodnot.
  Vzpomněl jsem si na slova, která měl prý pronést A.Dulles na adresu boje se Sovětským svazem krátce po Druhé světové válce(text je kopií ze Zvědavce). Jestli je pronesl, nevím, ale pak ten kdo je "domyslel" nebo tedy nakonec skutečně vyslovil, byl neobyčejně inteligentním prorokem i západní civilizace, aniž to tušil.

  Direktiva Allana Dullese
  Vše se nějak uspořádá, ale my použijeme všechno co máme, veškeré zlato, celou materiální moc na obelhávání a ohlupování lidí. Lidský mozek, lidské vědomí jsou přizpůsobené změnám.

  Pokud do něj zasejeme chaos, nepozorovaně lidem zaměníme jejich hodnoty za falešné a donutíme je těmto hodnotám věřit. Jak?

  Najdeme stejně smýšlející lidi, spojence a pomocníky v samotném Rusku a jeho satelitům. Krok za krokem rozehrajeme svým rozsahem grandiózní tragédii záhuby nejvzpurnějšího národa na zemi. Definitivně a nezvratně uhasíme jeho sebevědomí.

  V literatuře, divadle a ve filmu budeme zobrazovat a velebit ty nejnižší lidské pudy. Budeme všemocně podporovat všechny, kteří budou do lidského vědomí vštěpovat kult sexu, násilí, sadizmu a zrady, zkrátka veškerou mravní zpustlost.

  Ve státní správě vyvoláme chaos a zmatek. Nenápadně, ale aktivně a ustavičně budeme podporovat panovačnost a aroganci úředníků, korupci a bezzásadovost. Poctivost a smysl pro pořádek budou zesměšňovány a jakoby nikomu nepotřebné, prohlásí se za přežitek minulosti. Hrubost a drzost, lež a podvod, alkoholismus, narkomanie, zrada, nacionalismus a vyvražďování národů – to všechno budeme pěstovat v lidském vědomí.

  Jen málo, velmi málo lidí bude tušit, co se děje. Ale my je zesměšníme, najdeme způsob, jak je obelhat a prohlásit je za vyvrhele společnosti.

  Budeme vytrhávat jejich duchovní kořeny, vulgarizovat a ničit zásady národní morálky. Takovým způsobem podlomíme jejich pokolení za pokolením. Zaměříme se na děti a mládež, kterou začneme demoralizovat, rozvracet a rozkládat. Takto budeme postupovat.

  Nepřipomíná Vám to něco? Stačí jen vynechat nebo zaměnit názvy států či území a je tu děsivá přítomnost a nejbližší budoucnost ...
  Copak dnešní situace v Evropě je jiná, než přímý výsledek stejného postupu? Bod za bodem si můžete prověřit, jak se až hrůzostrašně situace dnes v Evropě podobá "ideálnímu" výsledku takové direktivy.
  Lze z toho udělat dva možné závěry.

  Za prvé, aby Západ porazil Východní blok, musel sám vytvořit u sebe totální destrukci svých společností v jednotlivých zemích.

  Za druhé je s největší možnou pravděpodobností takový stav ve společnosti za kapitalismu v jakékoliv jeho podobě plně zákonitý, protože jeho jedinou úspěšnou a fungující teorií je - prachy, prachy, prachy za každou cenu a oběť toho druhého a pak dlouho nic, ještě nic ... stále nic, no a až někde na konci "tunelu" je člověčenství, které však v takové společnosti prostě živoří, skomírá, je vysmíváno a nakonec trestáno opovržením, a vypadá to, že bude nakonec kriminalizováno a zavíráno do koncetráků.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ta A.Dullesova direktiva není nic světoborného, je podobná tkzv. Protokolům židovských mudrců (vygoogluj si k tomu další informace) z konce 19. století, bude také asi prohlém s její pravostí, jako s těmi protokoly.
   A.Dulles byl antikomunistický fanatik, je o něm známo (sám to uvedl) že místo Bible měl na nočním stolku Stalinovu knihu Otázky Leninismu, a neustále ji studoval ...

   Smazat
 7. Pokud jsem pochopil dobře, tak v těch posledních dvou odstavcích tohoto článku jsou popsány ty "evropské hodnoty". Hned jsem chytřejší. Konečně již vím, za co vlastně bojuje ten Blok demokratických stran.

  OdpovědětSmazat
 8. Dokud bude existovat sociální stratifikace, Dullesova degenerace společnosti není reálná. Není pochyb, že valná část dnešní "progresivní" mládeže posléze pochopí realitu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. MOŽNÁ posléze pochopí realitu je výstižnější...

   Smazat
  2. Mládež realitu pochopila a ve velké většině se z nich stávají opravdoví vlastenci. Vlast je pro ně tam, kde se mohou sladce vyspat a dobře nažrat. Za naše veřejné peníze vystudují a posléze utíkají do nové vlasti.

   Smazat
 9. Tak tak nejlepší zřízení pro lidi socialismus byl zničen a vládne korporátní fašismus a gangsteři bez zábran.

  OdpovědětSmazat
 10. EU chce zase strkat nos do záležitostí národních států. Teď jde o minimální mzdu:

  https://cz.sputniknews.com/nazory/2020011511255806-eu-chce-zase-strkat-nos-do-zalezitosti-narodnich-statu-ted-jde-o-minimalni-mzdu/

  OdpovědětSmazat
 11. Nemyslím, že si v roce 1989 někdo přál nějaké úpravy socialismu. Lidi chtěli svobodu se svým životem naložit sami, a ne jak jim nějaký osvícený socialista diktuje. No a tu mají. Každý s ní nakládá po svém.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejvíce zpravidla "myslí" ti, kteří toho nejméně vědí.

   https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/socialismus-i-na-svem-sklonku-lakal.A_991015_233753_domaci_ond

   Smazat
  2. Jééé, zase ten blbec co tu vytahuje "objektivní" komunistické průzkumy :-D

   Lidi se chtěli mít tak dobře jako Němci, Rakušani jak po stránce materiální tak po stránce svobod. A to nejlépe hned. Nechtěli žádné třetí cesty, žádnou kosmetickou reformu socialismu.
   Důkazem je, že komouši v prvních svobodných volbách získali jen 13% hlasů.

   Smazat
  3. 23:07
   Myslíte že všichni toužili po svobodném a demokratickém zvýšení daňové zátěže, rozkradení a zadlužení své země a tím i sebe samých(je svobodný ten, kdo je zadlužený?), likvidaci průmyslu a zemědělství, protiústavním rozbití Československa z rozhodnutí nikoli občanů, ale úředníků, naprosté ztrátě suverenity a přeměně v kolonii se vším všudy, po okázalé aroganci moci, po pádu mezi rozvojové země, kterým jsme dříve sami pomáhali, po ztrátě mezinárodního respektu a důvodů k hrdosti na svou zemi?
   Jakou svobodu máme? Máme takovou svobodu, jaká je výše bohatství každého jednotlivce(včetně konexí a dalších souvislostí). Dá rozum že všichni nemůžou patřit k majetkové "elitě" a nemůžou mít takovou svobodu, jako "vyvolení". Na některé dokonce zbývá jen tak nepatrné množství svobody, že se můžou svobodně leda tak jít oběsit.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. 23:34
   Jé, zase ten imbecil, který nic neví, ale o to infantilněji kvičí.
   Důkazem je, že ani velký maskot "revoluce", Václav Havel, aby získal maximální podporu, tak se zaklínal, že "není nepřítelem socialismu, jak o něm hlásá lživá komunistická propaganda a že nastávající režim musí být mnohem sociálnější, než ten komunistický".
   Krom toho z výsledku je patrné, že mnoho lidí bylo proti vládě komunistů, nikoli proti socialismu. Takže argumentovat volebním výsledkem KSČ v roce 1990 může jen hovado tupé, které je sice dost chytré na to, aby zvládlo přečíst písmenka, ale příliš blbé na to, pochopit jejich smysl.
   Mimochodem KSČM byla téměř celých 30 let 3-2 nejsilnější politickou stranou. A ještě dnes, po 30 letech zuřivé antikomunistické propagandy, je více než třetina Čechů starších 40 let přesvědčena, že za socialismu bylo dokonce lépe. Lépe před 30 lety Tak to je fiasko, jaké se povede málokterému režimu. Neumím si představit, že by v r. 1980 třetina lidí byla přesvědčena, že v r. 1950 bylo lépe.

   Smazat
  6. Jestli tady mele někdo nějaké hovadiny, tak to určitě není 23:39 ale vy 23:44. Ale možná jenom pokračujete v silvestrovské veselici a děláte si jenom srandu, no nevím, asi byste s tím chlastem už mohl přestat ona ta játra taky nejsou nesmrtelná a ten mozek už asi docela
   dost utrpěl. Hej hou, rudý dědeček

   Smazat
  7. 23:44
   https://www.e15.cz/domaci/cesko-uz-neni-vyspelou-zemi-podle-expertu-patri-opet-mezi-rozvojove-1329152

   Lidé s mozkem však na takový rezultát nemuseli čekat, až jim ho oznámí americká banka. To však bohužel není váš případ.

   Smazat
  8. Ale ČR je kolonie! Proč tady nadáváte a urážíte 23.44? Všechna aktiva se vyvážejí, pasiva zůstávají zde, papaláši, kteří ČR rozkradli, mají sídla a účty v cizině, kam utečou i s rodinami. Zdálky budou pozorovat, jak to ti zubožení a odstrčení lidští mravenečkové, z jejichž práce se léta dobře živili, a jimž ukradli všechno co bylo možné, zvládají. My nemáme svoje energie, svoje podniky, svoje potraviny, svoji vodu, dokonce jsou rozkradené a rozprodané i pozemky a lesy, a spousta obytných domů ve městech. Toto už se nikdy zpět občanům ČR nevrátí, protože cizí chátra to už z drápů nepustí. Bude naše vláda stavět nová města pro české občany? Bude zúrodňovat nová pole? Vykope studny, kde by byla naše voda? Co udělají? Úplně zmizí střední třída -jako v USA. Tam je společnost v katastrofálním stavu - jen se o tom nepíše. Statisíce bezdomovců, ti movitější bydlí v obytných přívěsech a autech, ale všude smí parkovat jen od 22.00 hodin večer do 6.00 hod. ráno - pak musí vypadnout.Ale zločinci, jako je Trump, pořád žvaní o ekonomice.Žádná tam není. Boháči a hvězdy žijí z podstaty a tantiém, státní úředníci jsou přicucnuti na státní cecek a zbytek co? Neexistuje tam zdravotnictví odvozené od slova "zdraví" Všechno je byznys. Lidi bydlí v různých vybydlených doupatech v počtu více lidí na jednu cimru, a celé dny čumí na TV - jen reklamy a ublbující propagace. Jako filmy -bezduché krváky. Všichni požírají drogy. Je to společnost příšerná, dnes by tam určitě nikdo žít nechtěl jako obyčejný člověk. NIKDO! Přesto musíme "západ" ve všem poslouchat, mají tady svoje media, svoji TV stanici. A my? Ano, můžeme si zpívat ..." Big brother je otrokář, skloň před ním v prach svoji tvář, klesni v prach, lež bez hnutí, sic karabáč tě přinutí!.... Zkrátka nesvéprávná kolonie. To z našeho státu udělali. Proč jsme jim to nezatrhli včas? Proč jsme kývali? V představě, že nás nechají taky zbohatnout? Svatá prostoto!

   Smazat
  9. 23:57 a 0:00

   Soudruzi, zaměřte se na volby aby ti vaši slavní, lidem milovní komunisti a okamurovci získali aspoň 6% hlasů.

   Taky si poslechněte znovu vánoční a novoroční projevy Zemana a Babiše, ve kterých vám vaše modly jasně tvrdí, že se máme nejlíp v historii. Do té doby se jděte vysrat.

   A ještě pro toho blba z 0:00, který odkazuje na jakýsi 2 roky starý článek, ve kterém není nic, žádná tabulka, žádné pořadí, žádná kritéria, pro idiota, který ve své nekonečné tuposti vůbec netuší co znamená pojem "rozvojová země", tady mám oficiální pořadí všech zemí světa podle všeobecně uznávaného Indexu lidského rozvoje, který sestavuje každý rok OSN

   https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_Human_Development_Index

   Jsme v něm na 26. místě ze 190 zemí a jsme v kategorii nejrozvinutějších zemí. A např. vaše milované Rusko je až 49.

   Tak si vy pitomové važte toho, že ne vaší zásluhou máte to štěstí, že jste se narodili a můžete žít v tak úspěšné zemi.

   Smazat
  10. No hlavně šílíme nadšením, že nám to jakýsi pitoma na diskuzích objasňuje. Ne - nejsme rozvojovka. Jsme kolonie - nepatří nám nic. Energie, podniky, potraviny, půda, lesy, hromada škol a nemocnic, pár medií, TV stanice, voda, ani obytné domy ve městech. A už nám nikdy nic patřit nebude, je to vyprodané do cizích pařátů. Takhle by se nechoval ani otrokář - aby takhle podle zlikvidoval hospodářství národa, který si porobil do detailu. ČR zmizí z mapy světa. A teď tady vysvětli, v čem nemám pravdu. Co ČR ještě patří? Osm set tisíc lidí v exekuci? Bezdomovci a žebráci? Vybydlená ghetta? Už ani železnice, časem ani silnice. Takže - co nám ještě patří ty inteligente?

   Smazat
  11. 0:32

   Vtip je v tom, že takovým jako vy tady nikdy nic nepatřilo. To jen komunisti využili vašeho nekonečného blbství a namluvili vám, že vám něco patří. To byl od nich skutečný majstrštyk hodný profesionálního iluzionisty-mentalisty.

   Naše hospodářství perfektně funguje. Důkazem je, nulová nezaměstnanost, průměrná mzda 35.000, 2.5 milionu starobních důchodců s průměrným důchodem 14.000, nízká inflace, nízké zadlužení, lidé se dožívají o 9 let déle než za komošů....

   Ostatně, vy jste neposlouchal projevy Zemana a Babiše? Nebo si sedíte na uších?

   Smazat
  12. 23.44
   Vlastně by mě vás mělo být líto. Po
   rudém hříbečkovi,
   0.06
   0.00
   23.57
   a dalších, zůstane, až nadejde čas, aspoň vzpomínka na myslícího, slušného člověka, prospěšného společnosti, jen po vás, až ve svém kanálu pojdete na následky otravy žlučí, nezůstane nic. Jen trochu smradu ve vzpomínkách těch, kteří měli ten pech, že vás na své životní pouti potkali.
   "Narodil se, zasmrděl, a pošel." Smutný epitaf.

   Smazat
  13. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  14. 0:19
   V tom článku je sdělení, že nás jeden ze světově nejvýznamnějších a největších bankovních domů - americký JPMorgan, vyřadil ze seznamu rozvinutých zemí a nadále jsme již považováni za zemi rozvojovou, vy tabulko. Zřejmě banda diletantů řídící tuto bankovní společnost nemá tak ohromující vědomosti a znalosti jako vy a proto rozhodla jak rozhodla, k čemuž využila svá diletantská kriteria. Píše se, že důvodem jsou nízké příjmy na hlavu, nesplňující úroveň stanovenou pro vyspělé země.
   Sice vámi nenáviděný Babiš, držený pod krkem komunisty, určitý růst příjmů v poslední době připustil, ale nevím, jestli to bude stačit. Totiž oproti vyspělým zemím stále velmi zaostáváme a vedle toho také trosky našeho průmyslu se věnují převážně na lidskou práci náročným a málo ziskovým výrobám ve formě subdodávek pro firmy v rozvinutých zemích, bankovní sektor nemáme žádný, ten je plně v rukách zahraničí, nemáme už prakticky žádné zlaté rezervy, v otázce zemědělství nejsme soběstační, nemáme vlastní zahraniční a vlastně ani plnohodnotnou vnitřní politiku.
   Ale žrát ještě máme co, byť kvalita nadále pokulhává.
   Každopádně jak si čtu ty vaše rozumy, vyplývá mi z toho, že JPMorgan ovládají naprostí hlupáci, které hravě strčí do kapsy kdejaký anonym z diskuse na internetu. Laik se diví, odborník žasne, že velemozek jako vy nemá větší uplatnění, než poštěkávat na internetu. Proč o vás nikdo nestojí, proč vás královsky neplatí za vaše oslňující vědomosti, vy wikipediový génie? Proč místo vás platí pracovníky JPMorgan?

   Smazat
  15. 0:42
   Komu tedy patřila aktiva socialistické ČSSR, když ne občanům, vy nekonečný blbe?

   "Naše" hospodářství funguje momentálně poměrně dobře, na tu bídu, jako přívěšek německého hospodářství. Než přijde v kapitalismu pravidelná krize a přívěšky budou odstřiženy jako první.
   To fungovaly svého času perfektně i pobaltské státy, které nám byly dávány mnohými ekonomisty za vzor, jako hospodářští tygři Evropy. Než přišla krize, zbankrotovaly a lidé odtud hromadně prchali.

   Smazat
  16. 8:39

   V JP Morgan rozhodně nejsou hlupáci. Hlupáci jsou lidi jako vy, kteří nemaj ani zbytky zdravého, selského rozumu a přebírají štěky z internetu o jejich významu, kontextu a smyslu nemají páru.

   Banka JP Morgan nás před 2 lety zařadila na jakýsi svůj interní seznam rozvojových zemí což má sloužit jen a jedině k tomu aby měli větší vývar z kšeftování s dluhopisy ČR. To je celé.

   Tento seznam zemí JP Morgan se ani nedá nikde dohledat, ani zjistit jestli jsme po 2 letech stále na tomto seznamu či ne, kdo na tom seznamu vlastně je a s kým se máme srovnávat. Je tam Polsko? Maďarsko? Rusko? Turecko? Řecko? Izrael? Itálie? ... Nikdo neví,dohledat se to nedá.

   Jaká je ta hranice těch přijmů na hlavu? 1000 euro? 1500? 2000? Opět nikdo neví.

   Proč nás ta banka vyřadila, když příjmy na hlavu u nás od roku 2013-2014 raketově rostou? Opět neznámá.

   Kdežto já jsem dal odkaz na seriozní, všeobecně uznávanou, objektivní každoročně aktualizovanou, snadno dohledatelnou studii OSN s jasnými parametry, ze které jasně plyne, že jsme ve skupině nejrozvinutějších zemí světa.


   Ale pokud chceš sám sebe přesvědčovat jaká je u nás bída a že jsme chudáci srovnatelní s Kongem, tak v tom klidně pokračuj. Každý máme nějakou tu úchylku.

   Smazat
  17. 9:39

   Pokud ti něco patří, ty blbe, tak se to projevuje tím, že toto vlastnictví můžeš v případě zájmu prodat jinému. Dále, že máš přímý vliv na řízení těch aktiv, toho podniku. A potom že z nich máš výnos se kterám můžeš nakládat podle libosti.

   Nic z toho jsi v ČSSSR nikde neměl, byl jsi páté kolo u vozu, nepatřilo ti vůbec nic. A to že tě o tom nesmyslu soudruzi přesvědčili jen svědčí o tom jaký jsi hlupák. A že tomu věříš dodnes už ani nemá smysl komentovat.

   Smazat
  18. 2307:
   James Krapfl : Kapitalismus s lidskou tváří (vyšlo česky)

   Smazat
  19. Anonymní16. ledna 2020 10:31
   Úplně to tak není. Všem patřil výtěžek z provozování těch aktiv, výrobních prostředků. Promítlo se to do nízkých cen zdravotnictví, bydlení a dalších služeb, které jsou v současnosti stále tvrději zpoplatňovány. P.K.

   Smazat
  20. 10:31
   Milý mongoloide, takže čistě teoreticky kdybyste nebyl tak mimořádný blb a tudíž mohl vlastnit řekněme jednu patnáctimiliontinu akcií nějaké firmy, tak byste kdykoli do té firmy mohl přijít a odnést si odsud nějaký majetek ve výši vašeho podílu? To si opravdu myslíte?
   Ne, ta otázka je čistě řečnická, já samozřejmě vím jaká je vaše odpověď. Jste přeci blb, jakému není rovno.

   Smazat
  21. 10:25
   Vy víte o nějakých úředních, celosvětově platných seznamech zemí vyspělých a rozvojových?
   Můžete prosím doložit, že ze strany JPMorgan se jedná o jakýsi "bezvýznamný štěk", který bance slouží k tomu, "aby měli větší vývar z kšeftování s dluhopisy ČR"? Můžete prosím vysvětlit mechanismus takového postupu?
   Kde ten seznam vzali novináři? Myslíte že si ho vymysleli?
   Máte snad dojem, že příjmy Čechů jsou aspoň trochu srovnatelné s příjmy našich kolonizátorů, vy "raketový růste"?
   Máte snad dojem, že to co jsem uvedl není pravda?

   Smazat
  22. Nevadí, až bude ten sprostej kretén, co tady každému nadává "soudruhu" - sám bývalý soudruh - chcípat ve špitále, až se k němu felčar otočí prdelí, bude čumět do počítače, a vůbec ho nebudou zajímat jeho problémy,bude se divit. Možná i otočí, i když je to zfanatizovaná mrcha, která upřednosťuje majetek impotentních žoků peněz před kolektivním vlastnictvím, kdy mají lidé stejnou úroveň a stejné možnosti. On vidí prospěch v tom, že může kšeftovat - ano, vidíme výsledky toho kšeftování, co si kdysi mysleli stejná prasata, když privatizovali obytné domy i s lidmi a začali je sprostě vydírat na špeluňkách, do nichž nikdy neinvestovali ani korunu. Všechno šlo na jejich rozmařilý život zblblého, odlidštěného, polistopadového prasete.Celá řada těchto baráků už spadla, další padají a chátrají, protože nájemníci od svých majitelských prasat utekli, domy mají prázdné a čumí. Nikdo to samozřejmě nekoupí, protože opravy by stály víc než nový barák. Jsou toho šuntu plná města - vybydlené ruiny. Tak to jsou oni - majetkem posedlá prasata. I ten tady, ten parchant, je nic jiného než zasranej pan domácí, dře nájemníky z kůže a bojí se, aby ho někdo o jeho smradlavý majetek nepřipravil.

   Smazat
  23. 18:26

   Aááá, zase dorazil na scénu ten volek co chce něco doložit a kdyý mu to doložím tak chce zase doložit něco jiného a tak stále dokola.

   Takže ano volku. Vím o celosvětově platných, mezinárodně uznávaných a respektovaných seznamech vyspělosti všech států sestavovaných každoročně OSN, o tzv Indexu lidského rozvoje - HDI. A už jsem na něj dával odkaz. Tak speciálně pro tebe naposledy i když vím, že je to marný.

   Tady je letošní verze mnohasetstránkové studie:
   http://hdr.undp.org/sites/default/files/hdr2019.pdf

   A tady máš jednoduché pořadí všech 190 států:
   http://hdr.undp.org/en/content/2019-human-development-index-ranking

   Ano, můžu doložit i motivaci banky JP Morgan. Celé je to o tom, že ta zařadila v únoru 2017 Českou republiku do dluhopisového fondu GBI-EM, jak se píše tady:

   https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/cesko-jpmorgan-rating-rozvojove-trhy.A170223_115255_ekonomika_rts

   V těchto fondech nejde o nic jiného než za peníze klientů, kteří v bance do těchto fondů investovali své peníze nakupovat a prodávat dluhopiy různých zemí a rýžovat na tom.

   https://en.wikipedia.org/wiki/JPMorgan_GBI-EM_Index

   To, že JP morgan zařadila ČR do jednoho ze svých fondů je zcela nepodstatná marginálie, vnitřní záležitost banky. To jen české noviny tuhle informaci zaznamenali a nafoukli z ní bublinu na titulní stránky.
   Důkazem je, že podrobnosti, které země jsou v současnosti v kterých indexech zařazeny jsou na stránkách samotné banky nedohledatelné.

   Naše příjmy jsou jistě menší než příjmy cca 20 nejbohatších zemí světa jako Německo, USA atd. ale mnohonásobně vyšší než příjmy skutečně rozvojových zemí jako Indie nebo nedej bože Kongo atp.

   Krom toho, nejedná se o výplaty, jak se při své blbosti zřejmě domníváte, ale o "Hrubý národní důchod na hlavu", což je zcela něco jiného.

   Vy jste důkazem co se stane když se nějaké informace chytne pablb, který netuší co vlastně znamená, jaký má význam, nemá kapacitu ji správně zpracovat a zařadit, ale o to dalekosáhlejší závěry z toho dělá.

   Smazat
  24. 19:34

   Milý volku, zatím jste nic nedoložil, tak nestahujte kalhoty, když brod je ještě daleko.

   Bohužel ani tentokrát se vám nepodařilo nic doložit. Zřejmě se vám to celé opět popletlo, index lidského rozvoje jen jedním z kriterií při hodnocení států a jejich řazení mezi vyspělé a rozvojové, přičemž v této tabulce samozřejmě není a logicky ani nemůže být zanesena žádná hranice, nad níž jsou státy vyspělé a pod ní státy rozvojové.
   Takže prosím znovu a pořádně.

   Jistěže jde především o peníze, vždyť aktérem je banka. Proto hovořit o "bezvýznamném štěku" když jde o peníze(určitě ne spropitné, když tak intervenuje JPMorgan), mi přijde jako výkřik chorého mouzku. Ale vy jste uvedl pouze bankou očekávatelné důsledky, nijak jste nezpochybnil odůvodněnost takového rozhodnutí. Je klidně možné, že ta očekávání banky na zvýšený zájem o naše dluhopisy se naplní, ale nijak to nezpochybňuje bankou uvedené důvody, pro které nás vyřadila ze seznamu vyspělých zemí.
   Takže rovněž prosím znovu a pořádně.

   To, že nás banka někam zařadila není až tak smutné, jako to, že nás z uvedených důvodů vyřadila ze seznamu zemí vyspělých. Ale vidím že vy se umíte radovat ze všeho. Zřejmě i z toho, když neudržíte stolici. Ano, jsou i větší žebráci než my, může nám být mezi nimi dobře a vlastně se přitom můžeme cítit povzneseně, že nad nimi vyčníváme. Aspoň nad někým.

   Který blb, kromě vás(jiného blba aspoň trochu srovnatelného kalibru tu nevidím), psal někde něco o výplatách, vy blbosti koncentráte? A co to melete o hrubém národním důchodu, vemeno? Nic takového ve své zdůvodnění JPMorgan nezmiňuje.

   Vy jste při psaní posledního odstavce čuměl do zrcadla? No vy máte žaludek...

   Smazat
  25. 21:24
   Věděl jsem, idiote, že je to s tebou marný. Základní ekonomické kritérium hodnocení zemí je HDP na hlavu v paritě kupní síly. HDI toto základní kritérium doplňuje, rozšiřuje a tím i zpřesňuje o další parametry, jako délka dožití, délka vzdělání.

   Samozřejmě, že jasné hranice v tom pořadí zanesené jsou. To bys ale nesměl být idiot a ty odkazy jsi musel umět aspoň rozkliknout. Prvních 62 zemí je "velmi vysoce rozvinuto" (ČR je na 26. místě hned za Španělskem!) atd a až země v pořadí 154 až 189 jsou "nízce rozvinuté".   Znovu a naposledy. Jedná se o zcela marginální informaci pro interní potřeby jedné z mnoha desítek investičních bank sloužící k jedinému účelu, vydělávat peníze! Jiné banky to zase budou mít jinak. Když jim víc vydělá zařadit dluhopisy ČR mezi rozvojové země tak je tam bez váhání zařadí. Když jim víc vydělá ČR mezi vyspělými zeměmi tak je tam tam okamžitě zařadí.

   Těch "žebráků", států které jsou na tom ve všech parametrech hůř než my, je 163 zemí ze 189!
   A podle počtu obyvatel to bude díky lidnatým zemím jako Indie, Čína, Indonésie, Pákistán, Brazílie, Nigérie... víc cca 95% obyvatel této planety!

   Chápeš, ty idiote, že máš ne tvojí zásluhou to obrovské štěstí, že ses narodil mezi 5% nejbohatších obyvatel této planety?
   Sračky, jako že jsme rozvojová země, může mlít na těchto základech jen zcela nesoudný a mimózní blb, který neví o světě nic!

   Co to melu o hrubém národním důchodu? Ještě jednou, ty idiote. Pokud si neumíš otevřít ty odkazy, tak o to požádej někoho gramotného.

   A už neotravuj demente. Odpovídat ti mě už nebaví.

   Smazat
  26. 22:10

   Milý imbecile, vaše základní ekonomické kriterium čehokoli mě při vší snaze o úctu nezajímá. Zajímá mě a musím se opakovat, protože vaše zapalování má nevídané zpoždění, zda vy víte o nějakých úředních, celosvětově platných seznamech zemí vyspělých a rozvojových. Přes vaši snahu kličkovat a podsouvat naprosto nesouvisející údaje, stále čekám a dochází mi trpělivost, hovado. Takže buďto takový seznam předložte, nebo zklapněte a zalezte někam kde vás není vidět a slyšet, moulo.

   Kde, na kterém řádku je zanesena hranice mezi vyspělými a rozvojovými zeměmi, retarde? Já tam skutečně žádné dělení nevidím.

   Můžete prosím doložit, že ze strany JPMorgan se jedná o jakýsi "bezvýznamný štěk", který bance slouží k tomu, "aby měli větší vývar z kšeftování s dluhopisy ČR"? Můžete prosím vysvětlit mechanismus takového postupu?

   Chudáků je vždycky víc než elitních. To je objev, že? Nicméně protože jste retard opravdu nevídaných rozměrů, musím znovu opakovat, že index lidského rozvoje je jen jedním z kriterií při hodnocení států a jejich řazení mezi vyspělé a rozvojové.

   To, že melete zcestně cosi o hrubém národním důchodu, kterému beztak nerozumíte, ale hlavně banka JPMorgan se o něm vůbec nezmiňuje(proč také, že?), už pomíjím jen jako kolorit vaší debility umocněné zoufalstvím.

   Vy to svým slepičím mozečkem samozřejmě nemůžete pobrat, ale vedle zkolonizování, zbídačení a zadlužení naší země po plyši nás postihlo ještě jedno veliké neštěstí. Křížením čehosi nemyslitelného jste vznikl vy, vykazujíc jisté humanoidní znaky, ale zároveň člověku velmi nepodobný. Snižujete průměrné IQ českého národa, což se může vedle všech těch Božích ran zdát okrajové, ale hrozí infekce a další šířené této mutace. Je mi jasné, že vaše blbost musí být od pohledu natolik patrná, že nehrozí dobrovolný kontakt se sebevíce opilou ženou, ale vaše agresivní projevy dávají tušit, že by mohlo dojít ke koitu vynucenému. Nezbývá než doufat, že budete izolován včas, nebo že příroda ve své prozřetelnosti nedopustí, abyste byl schopen se množit.

   Nemůžu říct, že nby mě vyloženě bavilo číst výplody něčeho takového, jako jste vy, zároveň jsou však natolik bizarní, že to prostě musí přitahovat pozornost. Že něco takového nejen že se podařilo z potratu udržet naživu, ale že to vůbec může být schopno dalšího samostatného života. Neuvěřitelný přírodní úkaz.

   Smazat
  27. 22:58 + předcházející.

   Slišíte to burácení? To vám, a vaši argumentaci, jakož i způsobu jakým jste ji podal, tleskám. :-) :-) :-)

   Smazat
  28. Milane 23:27,
   ani mě nenapadlo, že moje tlachání s Pepkem může ještě někdo sledovat. Pokud vás to pobavilo, tak to rozhodně nebylo prvotním záměrem. Musím však zdůraznit, že jinak jsem člověk vcelku nekonfliktní a umím diskutovat na úrovni, bez sarkasmu a urážení. Jenomže znáte to, když se dohadujete s blbcem, tak za chvilku už se dohadují dva blbci. :-/

   Smazat
  29. Jdi už do prdele, vymatlaný čuráku. A vezmi s sebou i burácejícího spoluidiota Milana.
   Strana 300, píčo!

   http://hdr.undp.org/sites/default/files/hdr2019.pdf

   Musím dělat opravdu všechno za tebe, ty negramotný, líný kreténe?

   Nemusím a taky na tebe už z vysoka seru.

   Rozvojový, zkolonizovaný a zbídačený je leda tvůj mikromozeček. Škoda že už je po Silvestru. Mohl jsi si na firemních večírcích přivydělat vyprávěním těch svých kravin jako zlatý hřeb večera. Ale můžeš to zkusit ještě na Apríla. Úspěch zaručen.

   Smazat
  30. 23:51
   Ty neumíš diskutovat, ty jen meleš hovna jak kolovrátek.
   Chceš furt něco dokazovat, a potom ani neumíš otevřít dokazující odkaz, přečíst si ho, nic v něm najít.
   Sám přitom nedokážeš nikdy nic z toho co tvrdíš, blbe.

   Jen tak cvičně, zkus zase ty mě dát sem tu původní inkriminovanou interní zprávu klientům JP Morgan na kterou se furt odvoláváš. Chci si ji přečíst v originále. A chci vědět kdo je teď aktuálně zařazen na jejich seznamu mezi rozvojové země a kdo mezi vyspělé země. Předveď se.

   Smazat
  31. 23:53 0:01
   Milý retardovaný kříženče, děkuji za snahu, ale bohužel opět zcela špatně a já se musím znovu(pokolikáté už?), opakovat.
   Zřejmě se vám to celé opět popletlo, index lidského rozvoje je jen jedním z kriterií při hodnocení států a jejich řazení mezi vyspělé a rozvojové, přičemž v této tabulce samozřejmě není a logicky ani nemůže být zanesena žádná hranice, nad níž jsou státy vyspělé a pod ní státy rozvojové.
   Takže prosím znovu a pořádně.


   Lichotí mi vaše emocionálně vyhrocené hodnocení mých argumentačních schopností. Lepší známku mi něco tak hloupého jako vy ani nemůže vystavit. Děkuji, Pepku.

   Pokud si chcete přečíst originál zprávy JPMorgan, budete se muset obrátit na JPMorgan, já to skutečně nejsem. Já se docela spokojím se zprostředkovanými informacemi od novinářů. Vy myslíte, myslíte-li aspoň občas, že si to vymysleli? Máte pro to nějaké důkazy?

   A mohl byste prosím konečnězodpovědět mé zbývající dotazy?

   Smazat
  32. 0:19

   Ne, nic už ti nedokážu, retarde. Ty dokazuj. Celé tvé hloupé žvanění o zkolonizovaném rozvojové, zbídačené, otrokářské zemi je založeno na jakési polotajné 3 roky staré, interní zprávě banky klientům, kterou ani nejsi schopen nikde najít. Tak moc je "důležitá" a "relevantní".

   Žádné otázky ti nezodpovím. Ty zodpovídej! Ty hledej, cituj, odkazuj a dokazuj. Nemáš nic, nejsi schopen ničeho. Já na tebe seru.

   Smazat
  33. 0:44
   To je ale škoda, už jsem po erupci vašeho hysterického záchvatu a obscénních titulech na mou adresu začal skoro doufat, že se někam posuneme. Jste to totiž vy, Pepku, který zpochybňuje uvedené skutečnosti. Je na vás prokázat jejich nepravdivost.
   Nuže, míček je stála na vaší straně hřiště a ne a ne se odsud hnout. Obávám se, že bez mobilizace vašich veškerých mentálních sil to opravdu nepůjde. Nebojte se toho, vy už stejně nemáte kam klesnout.

   Smazat
  34. 23:51

   Ale já to myslel ve vší vážnosti, bez ironie!
   S blbem, tím méně s arogantním blbem, se normálně nedomluvíte. Ten potlesk patřil, krom vaší argumentace fakty, také tomu, že jste si nenechal, lidově řečeno, srát na hlavu nadávkami.
   Jo - slušný člověk z takové diskuze odejde, myslí si teoretici života. Chyba! Blb tím získá pocit převahy a rozjede se nekontrolovaně. Takže podobné idioty ztrapňuji. Umí používat, v souladu se svým mentálním vybavením, pouze jednoduché primitivní vulgarismy bez fantazie, čímž se v diskuzi před "lidmi rozumu" odkope a ztrapní.
   Nejde o to, abych si pumpoval ego - popravdě se při těch vulgárních výronech bezmozků na mou adresu upřímně bavím; tím víc při vědomí, že zatímco já se jejich jeduflusání chechtám, oni sliní vzteky - ale o to, že manipulují a někteří diskutující by jejich manipulační "fakta" mohli brát za skutečná, prokázaná fakta.
   Myslím manipulující bezmozky s jakýmis takýmis vědomostmi, leč s absencí kritického úsudku - ne nešťastníky typu Honolulu a pod. Viz váš dialog s namyšleným blbem. Dvě výměny názorů a odkopal se. Došly argumenty - sem s urážkami!
   Takže i proto ten potlesk. Že, a jakým způsobem, jste odolal. Tož tak. Hodně štěstí.

   Smazat
  35. 0:56

   Idiote, zřejmě stále nechápeš, že já vůbec nezpochybňuji, že nějaké banka si Českou republiku zařadila do nějaké kolonky. Ať si jí zařadí třeba do válečné zóny.

   Já jsem zpochybnil a vyvrátil tvé idiotské tvrzení, že ČR je rozvojovou zemí. Odkazem na mnohasetstránkovou studii, kterou každoročně vypracovává početný tým odborníků z OSN. Studií kde je vše do detailu rozebráno, vysvětleno, podloženo, studií kterou si může každý najít, studií na kterou se odkazuje většina charakteristik států na internetu.

   A ty? ty nejsi schopen ani najít tu svou zprávu, ty ani nevíš jaké země jsou v ní zařazeny tam či onam, kolik jich vlastně je, ty nemáš ponětí, jestli je ta zpráva po 3 letech stále aktuální.

   Nevíš nic, nejsi schopen cokoli doložit, podložit, najít. Jsi diskusní tragéd a zoufalec, partie s tebou je jako hra Carlsena s výčepním Na růžku.

   Smazat
  36. 0:56

   No, o tom přesně jsem mluvil! Tak už jsme za falusy! Ten musel krásně zuřit! No, není to paráda? Donce i kdyby měl pravdu, tímto by ji dokonale znehodnotil, neb, jak důvěryhodný je primitivně sprostý (aspoň trochu fantazie kdyby to mělo, ale ono je to nejen bez kritického myšlení, ale i bez fantazie) hulvát? Zdalipak při tom i slinil? Hlavně aby si nepocintal klávesnici a neodešla mu, z koho bych pak měl prdel? Tak jen do toho 0:44, do konce směny mi zbývají ještě 4 hodiny, tak ať se pobavím.
   P.S. Ono si to ani neuvědomuje, že je to otrok. Už jsem to tu psal, ale než. Jak říkala bábrle: "Otrok není otrokem proto, že má okovy, ale že se s nimi smířil." A já k tomu dodávám: "Nebo že je tak blbej, že o nich ani neví." Tož tak.

   Smazat
  37. 2:21
   Já vím, je toho na váš mozeček až příliš, zvlášť když se nekontrolovatelně zmítáte v emocích, jak je příznačné pro individua slabých mentálních sil.
   Super, už jsme se dopracovali aspoň k uznání samotného aktu našeho vyřazení z vyspělých zemí nikoli však "nějakou", ale jednou ze světově nejvýznamnějších bank. Grandiózní úspěch s ohledem na to, s jakým materiálem téma probírám. Teď už zbývá jen maličkost, abyste konečně z pozice anonyma, kterému z jakéhosi důvodu nikdo neřekne jinak než "Pepek Vyskoč", vyvrátil odůvodněnost takového rozhodnutí ze strany uznávaných a možná také velice inteligentních a dobře placených pracovníků banky.
   Vracíme se tedy k mnou vzneseným otázkám, které se vám dosud nepodařilo zodpovědět. Začněme touto: Vy víte o nějakých úředních, celosvětově platných seznamech zemí vyspělých a rozvojových? (vzhledem k tomu, že vlastní hodnocení banky JPMorgan se vám zdá jako bezvýznamný "štěk")
   Abychom se nezdržovali, protože jste tak jednoduchý a snadno předvídatelný, rovnou kontruji a opět se již poněkolikáté opakuji: Zřejmě se vám to celé opět popletlo, vámi předkládaný index lidského rozvoje je jen jedním z kriterií při hodnocení států a jejich řazení mezi vyspělé a rozvojové, přičemž v této tabulce samozřejmě není a logicky ani nemůže být zanesena žádná hranice, nad níž jsou státy vyspělé a pod ní státy rozvojové.
   Takže prosím znovu a pořádně.


   Co je vám do toho, jestli já mám přístup k originálům dat JPMorgan a proč se o to vůbec zajímáte? Já nevím jaké další země banka do toho seznamu začlenila, byť si je dokážu dobře představit, ale to mě popravdě ani nijak zvlášť nezajímá. Pokud vás ano, udělejte s tím něco. Stejně tak pokud vás zajímá, jestli je to stále v platnosti a jestli je o nás jedním z nejvýznamnějších bankovních domů nadále uvažováno jako o rozvojové zemi. Pokud vás to zajímá, zjistěte si to. Pro mě je podstatné to, že k tomu vůbec došlo.

   Opakuji, pokud zpochybňujete oficiální informace veřejně publikované, je jen a jen na vás, doložit jejich nepravdivost. Proč bych to měl dělat já? Proč já bych se měl snižovat na vaši úroveň a dělat ze sebe blbce? No umíte to vysvětlit?

   Mimochodem, nic mi do toho není z jaké sociální vrstvy pocházíte, plně to respektuji a pohlížím na vás se soucitem, přesto bych vás ale rád požádal, abyste se aspoň pokusil překonat svůj sociální handicap a chovat se aspoň trošku civilizovaně. Víte, ve slušné společnosti se nejen že nejí rukama, neprovádí vyměšování tam, kde to na člověka zrovna přijde, ale ani se cizím lidem bez předchozí vzájemné domluvy zásadně netyká. Tím byste mohl se svou kultivací začít a aspoň trochu se připodobnit člověku.

   Smazat
  38. Milane 1:54, já to chápu a zcela s vámi souhlasím ohledně přístupu k hlupákům. Vím že blbost se nedá vymýtit, ale nikdy se jí nesmí ustupovat. Jen jsem chtěl zdůraznit, že bez přiblížení se jejich úrovni se s nimi jednat nedá a že mnohem komfortněji se cítím v diskusi s inteligentním člověkem, kdy tomu odpovídá i forma vyjadřování. Pepek je evidentně hlupák příliš hloupý na to, aby si to byl schopen uvědomovat, dost možná i diagnostikovaný, tudíž nulový přínos pro společnost. Mé hraní si s jeho nezvladatelnými emocemi třeba přispěje k rychlejšímu průběhu jeho zbytečné životní dráhy a na světě bude zase malinko útulněji. :-)

   Smazat
  39. 9:15 A jak má asi vystupovat, když je to bejvalej zřízenec teplickýho špitálu, co si myslí že je "milan", páč na něj primář často řval: "Hele, milánku, že s tebe udělám nezaměstnanýho!" a kterej pod vlivem formaldehydu, co ho chodil potajmu upíjet do nádob s potraty cigorek, svý skutečný jméno dávno zapomněl. Teď co ho vyrazili se přesnunul do Litoměřic, kde na eldéence utírá prdele polozdechlejm rudejm gerontům.

   Smazat
  40. 9:30
   Liborku, debílku nešťastný zakomlexovaný, kde jste proboha vzal ty Teplice a Litoměřice? No,i když to bude asi marné, pokusím se vzdělat i idiota vašeho formátu:
   Teplice přináležejí k Podkrušnohoří a Litoměřice jsou město de facto téměř na konci Zahrady Čech - ne však Zahrada Čech. Zahrada Čech je regin zahrnující oblast dolního Poohří a dolního Polabí, blbečku zakomplexovaný.
   Hele kreténku, že vy jste přicmrdoval někde v nemocnici na patalogii a ojížděl tam nebožtíky? Soudě dle vaší pohlavní neidentity zřejmě obého pohlaví. Nojo, co vám také zbývalo, když božtík zděšeně uprchl jen vás spatřil. A což teprve když jste otevřel tu svou senkrovnu! Zřejmě jste si výše přečetl, že s idioty vašeho formátu bojuji tím způsobem, že je ztrapňuji. A, při své neinteligenci, jste dospěl k názoru, že mám na mysli konstatování zjevných faktů jako že jste kretén a pod. Pospíchal jsem a vyjádřil jsem se nepřesně. Takže upřesňuji - s idioty bojuji tím způsobem, že je vyhecuji, čímž je přiměji, aby se ztrapnili sami. Proto také na vaše invektivy bez fantazie zareaguji jen občas. Jen abych vás popostrčil.
   Jste totiž ve své jednoduchosti takový mozkový - a zřejmě i sexuální - impotent, že vám ani nedocvakne, jakou mám z vás prdel. A jinak - krom své debility a sexuální neorientace jste také provokatér. To jen abyste si Liborku nefandil, že mně to, ale i dalším diskutujícím, uniklo. Tak jen chutě do boje, nekrofile! Jen ukažte světu jak úžasný dement jste. Na vysvětlenou - toto je proto tak dlouhý příspěvek, abych vám vysvětlil že opravdu, ale opravdu nejsem z Litoměřic, nešťastníku vyšinutý.

   Smazat
  41. 23:37 Nemektej Putlerprde, však se známe! A tím žes začal u tebe s neobvyklým vykáním a používáš dva nový nicky "milan" a "MzZČ" mě neoklameš! Nakonec všichni tu dobře vědí, kdo byl tvůj biologickej fotřík! Jen tobě to neměl kdo sdělit, páč tvá máti je němá už od dětství. To se stalo, když za války na Volyni navštívili ukrajinští vlastenci z OUN její komoušskou famílii, tvý bábě uřezali ty její povislý kozy, dědkovi zvadlýho kokota a ještě dejchající je oba vhodili do škarpy, kam chodila celá vesnice srát. Bohužel tvou matku, tuhletu kurvu - https://im.tiscali.cz/press/2017/11/30/883039-final-0787-3800x2536.jpg

   nenašli, páč byla schovaná v tý škarpě mezi hovnama a oni ji nedokázali rozeznat! A to byla chyba, tak jí pak mohl ožralej Havel na mejdanu, kde vynášela popelníky, ošukat a z toho si se vylíhl ty! Jenže tě potratila a ten potrat naložili do lihu a později poslali kremlovoroj jako delikatesu. Od tý doby co ji zežral tak tu poletuješ coby shluk těkavých plynů z lejnolíhně tohoto smradlavýho Ugrofína - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
  42. 7.46
   Synu prašivého osla postiženého kolikou a toulavé čubky s pokročilou vzteklinou, bratře skunka a hyeny.
   Evidentně si mě s někým pletete. Na jednom, starším počítači, jsem milan, na druhém jsem upřesnil ...ze zahrady Čech - a pod jiným jménem ani nickem jsem nikdy nevystupoval, protože se mi z duše ekluje pomyšlení sdílet s vámi, a vám podobnými - ač vaší ubohosti se většina imbošů nevyrovná - byť virtuální, anonymitu. Už jsem to tu parkrát vysvětloval, ale zřejmě jste právě onanoval nad pošlou ovcí.

   Vykám v diskuzi každému od r.2016, kdy jsem se zaregistroval, pouze u vás jsem učinil parkrát výjimku. Ač se vám slovníkem občas vzdáleně přibližuji a ač jste evidentně smrkáč a šlem z vagíny své máteře, netykám vám z důvodů, které pro vás při vaší zabedněnosti zůstanou skryté, páchnoucí bratře skunka.

   Klamat vás, imboši? Proč bych to dělal? Vy to sice zkoušíte a coby anonym měníte svou virtuální identitu, žel, aspoň co se týká mě, bezúspěšně. Syna čubky a bratra hyeny a skunka poznám dle hýkání a puchu, který se na mě valí i z tabletu.

   No , ale tím popisem mého původu a rodiny jste si moc nepomohl. Domníval jsem se, mylně, že jste, krom imboše, pouze bezpohlavní nekrofil (ten líh vám nedá spát; chlastáte ho a nesete následky?), no a teď vím, že mám co do činění se saďourkem (neudělal jste se při tom datlování?), kaprofilem (exkrementy hňácáce a druhou rukou onanujete, nebo to děláte přímo do nich?) sarilomanem (hodně-li vás rajcuje špína?) a imbošem pod hranicí měřitelnosti. Inu, není divu s takovým původem. No a to je poslední delší reakce; nudíte mě a uý mě otravuje namáhat za za vámi dolů na vaši úroveň, abyste mi rozuměl.

   Jste imboš bez užitku, bez fantazie, bez inteligence, život vás netěší - proč nehupsnete do zdi a neukončíte si to trápení?
   Dostal byste Darwinovu cenu.

   Smazat
  43. 16:10 Ňák si se nám tu rozepsal Lejnere Putlerýči, což se mi moc nezdá ... přiznej se, kdo za tebe usedl ke kompu, co? Já si tě pamatuju krapet jináč! Furt tě vidím, jax před Severkou stál a s prackou zdviženou do noci jsi halekal: "Immr Brüüüx! Sieg Heil!" ... jenže paxi začal chlastat ten formáč co v něm primář uchovává potraty cigorek a taky si začal šukat mrtvoly těch zdechlejch gerontek (ba časem i gerontů - sic!) a skončils jako ubohej Putlerpšouk, no ...

   Smazat
 12. Zajímá mne názor na historii posledních minut. Co si myslíte o Putinovu Orbi et Urbi a je ještě Medvěděv persona grata?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslím si, že Rusko je po tomto definitivně ztraceno. Stalo se parodií na demokracii, je to země jednoho muže, celá vláda a celá Duma i s pseudoopozicí jsou jen poskoky plnícími příkazy gosudara.
   Rusové mají obrovské štěstí, že jsou ropným a plynovým emirátem. Díky tomu přírodnímu bohatství i přes to šílené vedení a systém neryjí držkou v zemi.

   Smazat
  2. Přestaňte číst bulvár a shánět pavlačové drby. Nám totiž do Ruska není vůbec nic, dokonce bych napsal, že je nám do Ruska hovno. Jak si to tam uspořádají, je jen a jen jejich věc, a skuhralové u počítačů, a klávesnicové sekretářky s poklopcem ať se starají o svoje problémy. O problémy v ČR. Máme jich tu až moc. Žvanit o "parodii na demokracii" a podobné sprostoty - klasický diskuzní úchyl, duševní mrzák, zfanatizovanej nenávistí.

   Smazat
  3. 0:35

   A proč je tady tedy polovina článků z Ruska, když nám do něj vůbec nic není? Můžete mi tenhle paradox vysvětlit?
   Vypadá to, že sprostým diskusním úchylem budete spíš vy.

   Smazat
  4. 0:25

   S tím se dá do jisté míry souhlasit. Ale jak to napravit, jak tam obnovit socialismus, aby život byl opět k žití? Oligarchové ovládají všea lid je slabý.

   Smazat
  5. 0:35 Rusko je zajímavé,jako každá jiná velmoc (USA,Čina). Jejich politika se nás týká, ať chceme, nebo ne. Proto mne omezeně nezajímá jen náš dvoreček s hnojištěm, slepičkami a kohoutky.

   Smazat
  6. Anonymní16. ledna 2020 0:45
   Rusko se vymaňuje z globálně vládnoucího liberalismu a nastoluje hodnoty národního zájmu. To je pro nás inspirující vzor. Proto jsou informace o vývoji situace v Rusku, pro nás tak důležité a ne paradoxní. P.K.

   Smazat
  7. Typické pro českou bulvární sešlost, čtenáře internetového braku. Proč je tolik článků ( asi tak čtyři) o Rusku?Protože to sem serou agenti USA kteří pracují pro společnost Seznam.cz, která svým bulvárem ovládá většinu plochy počítače. Píšou o utýraných psech, o dětech, které spadly z okna, neustále tam nějaké úchylné prase píše o sexu, orgazmu, ( na publicistický server Novinky prosím) a vůbec jim nevadí ty šíleně sprosté diskuze dalších úchylných prasat z řad jejich čtenářů, jímž znevažují, uráží a zesměšňují ženy. Dnes je tam článek o tom, že se ženy pochcávají už ve třiceti - z toho se mi normálně zvedl kufr, a samozřejmě úchylná prasata u PC u toho asi masturbujou a píšou neskutečný hnusoty. Doporučuju přečíst před večeří. Proč to dělají? Protože se živí lidskou blbostí, tupostí, duševním zmrzačením a počtem diskuzí. Jejich diskuzní blbečci jsou spolehliví, ti by diskutovali i k článku že holub posral chodník.Obrovské lákadlo je právě Rusko, Babiš, válka,KLDR-to neselhává, na to se slétá hejno tupců a píšou svoje kokotiny. A české penízky se tomu novinářskému ksindlu jen hrnou. Ringier, Borgis - agenti západu, mají tady media, která ničí, devastují a oblbují české občany a dělají z nich ovce. Daří se. Proč by mě mělo zajímat Rusko? Proč by mě mělo zajímat, jaké změny udělá ve vládě? Mně zajímá výhradně Česko - ale o nás je všude článků velmi málo. A pozitivní? Ty netáhnou vůbec, ty smečku duševních mrzáčků nevzrušují, a diskuzí je k nim málo, proto jsme zahlcováni jen a jen negativním, děsivým publicistickým blátem.

   Smazat
  8. 0:35
   Tož vás tu vítám, sektetářko s polopcem. Tak vy nejste žena? Ani machometán? To jsou mi věci...
   Tak ono se nás, dle vás, dění ve světě netýká? Tak to dík za info, doteď jsem nevěděl že jsme světová supervelmoc.
   Pravda, problémy u nás máme - a habaděj. Nenapadlo vás že jedním, a ne malým problémem, jsou nepovedena vaší krevní skupiny? Netolerantní, placatomysné, nenávistné, zlé bezpohlavní bytosti?
   19:12
   Problém je, že pozitivního se u nás moc neděje. Spíše naopak. Bohužel.

   Smazat
  9. 0.35 + 19:12
   Jen pro pořádek - vím, že jsem reagoval na stejného anonyma. Proč po každé jiným způsobem už nechám na vás.

   Smazat
 13. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když tedy žijete polovinu života v USA je pozoruhodné, že jste si nevšiml obrovské zadluženosti obyvatelstva a to do takové míry, že dluh do konce života nikdo nesplatí. Američani byli schopni kolem roku 2006 tyto dluhy v obchodech s nemovitostmi zabalit do fondů, které po celém světě prostřednictvím bank tyto dluhy financovaly až celý ten systém krachl a vyvolal obrovskou ekonomickou krizi. Když žijete polovinu života v USA jak to že nevíte, že USA žije na úkor celého světa tisknutím nekontrolovaného množství dolarů, které sice nemají hodnotu, ani natištěného papíru, ale jsou podložené veškerým zbrojním arzenálem USA a špionážní sítí USA a každý kdo odmítne zelený papírek je okamžitě vybombardován. V USA se nic nevyrábí, u Vás se jenom konzumuje z peněz celého světa, který vykořisťujete. Je jisté, že skončíte v momentě, kdy státy dosáhnou toho, že odmítnou Vaše zelené papírky. Otázka je, jestli do té doby nevyvoláte atomovou válku, protože vy bez války nemůžete existovat.

   Smazat
  2. A že by si nevšiml ani obrovského množství bezdomovců? kteří jsou tam po tisícech? Bydlí ve stanech na okrajích ulic měst, nebo spí uprostřed ulic.Strašná chudoba, lidi bez zubů, a bez lékařského ošetření. Byty jsou nájemní doupata, kde bydlí exulanti z cizích zemí nebo děti, které odcházejí brzy od rodičů, ve stádech, protože nikdo by samotný nájem neutáhl. Proč se to v USA tak zvrhlo a zkazilo? A kdo to zavinil? To nikdo neví. Ale lidi, kteří tam občas jezdí souhlasně potvrzují, že Amerika před čtyřiceti léty, a dnes, jsou neskutečné rozdíly. Každý očumuje na ulici, žerou drogy, jejich kultura filmová i televizní neskutečně zhnusla,protože Němci, kteří tam utekli po válce, a jediní byli nositeli jakési kultury, již jsou velmi staří nebo zemřeli, a mladá generace je děsná. Například Hollywood je vyčpělá stoka plná pitomců, herci nemusí mít vůbec žádné nadání, jen protekce stačí, jsou to pitomci, předlohy nemají. Nemají literaturu, nemají poezii - tu už vůbec ne. Všechno je jen čas minulý. Lidi budou umírat na ulicích - bude tam stav stejný, jako byl před vypuknutím druhé světové, která to rozmachem zbrojního průmyslu zastavila. Teď už je USA vyhnilá stoka znovu, konec už se blíží. Bude strašný - ale doufám, že zde se lidi vzpamatují a nenechají si to zde rozesrat a nenechají se žádnými čuňaty zabíjet. Ten blb je zfanatizovanej blb, závislej na svým majetku, který mu umožňuje žít jako parazit, a bojí se, že o to přijde. To je celé. Pro majetek by i zabíjel - nejen že tady nadává a uráží.

   Smazat
  3. 19:24
   Bezdomovci které popisujete jsou ve větším množství z celých 340 milionových USA prakticky pouze v Los Amgeles. Protože je tam celý rok příjemně tak se tam prostě slézají z celých USA.

   Nikdo nikdy neřekl, že USA jsou rovnostářská země, ve které se mají všichni skvěle. To musíte do Skandinávie. Skvěle se má ale každý kdo pracuje, snaží se. Nefachčenka, fetky a ožralové se dobře nemají. A tak to má být, tak je to spravedlivé.

   Smazat
  4. Vole kde ze zijes ze zvanis ty stupidity?

   Smazat
  5. 1:11 Určině ne tam kde ty, smrade z kremelský zengrúny!:-)

   Smazat
 14. HLAVU VZHURU - vse se casem zlepsi !
  Vy to mate v moznostech !
  Je to vase obcanska povinnost se ZUCASTNIT vaseho politickeho zivota a ke kormidlu statu, si volit schopne kormidelniky - verne vasim zajmum.

  Nasi obcane jsou politicky velmi aktivni a nikdo z vas by neveril, jak se dokazi vzajemne pohadat, az na okraj verejne fackovaci.
  T.j. zdrava spolecnost !
  Mnoha policajtum nase volby, na podzim, uz ted delaji starosti. Nebudte lhosteni k vasim tezkostem.
  Budte aktivni politicky po nasem vzoru.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, váš prezident je mistr popravčí a chtěl by pozabíjet a ovládat celý svět. Jedině on bude mít bábovičky na písečku, jedině jemu se musí dařit, ostatním to všechno rozkope. Nesnese, aby ostatní národy měly ty úžasné stavební historické památky a v USA nejsou, nesnese úspěch žádné jiné země. Snáší jenom nějaké polodivochy v pralesích, ale i ty by pozabíjel, kdyby se jim začalo dařit dobře. Je to americká svině, jako byl zatím každý americký prezident. Jsou vzniklí z luzy, exulantů a zločinců. Americké kořeny neměl žádný z nich. Tak tady nežvaňte pořád, nelezte s námi diskutovat, a hleďte si svého. Za chvíli vám tam bude pěkně horko.Svět už nenechá americké filcky rozlézat po všech zemích.

   Smazat
  2. Nediskutjte s tim magorem vzdyt je to flasinet ktery toci klikou se stejnym blabolem navic je uplne hloupy chce vysvetlovat veci a jeste spatne (neb nerozumi) ktere jsou tri dny venku v TV internetu a novinach .Je to kuku kuku cili debilni hovado Hovnocuc byvali
   Redneck

   Smazat
 15. 0:35 to je pravda, že nám je do nich hovno a bohužel oni nás za chvíli taky budou mít u prdele, pokud budeme pokračovat v okopávání jejich kotníků (dál nedosáhneme) jako to dělá Řepovar. Jestli někdo bude někam utíkat a možná to nebude už tak dlouho trvat, tak tam kde je prostor, suroviny a relativní svoboda. U nás už bohužel nemáme ani jedno z toho, jenom plno keců, že jsme se nikdy takhle neměli, že je tu nebývalá svoboda a ráj na zemi. Jenže je to je tak, že už zase ryjeme držkou v zemi a bude hůře. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hloupý dědku,
   víš vůbec, že jen u nás v ČR má trvalý pobyt 40.000 Rusů, o zbytku západní evropy nemluvě? Kolik Čechů má trvalý pobyt v Rusku? Tak 40?
   Navzdory blábolům takových rudých mimoňů jako ty je realita zcela opačná a lidi proudí z Ruska ven a ne naopak.

   Smazat
  2. Jako tradičně se opět mýlíte, počet imigrantů je v Rusku vyšší než počet emigrantů:
   https://www.indexmundi.com/russia/net_migration_rate.html

   Přičemž lze důvodně předpokládat, že ti příchozí nejsou titíž jaderní inženýří, kteří přicházejí "obohatit" Evropu ze zemí subsaharské Afriky.

   Smazat
  3. 1:47 Mladíku, vy si asi nemůžéte pamatovat, že nad silnými Rusáky jsme v hokeji dokázali vyhrát chytrostí. Tu dnes nahradila hloupost a starostové bez kalhot ukazují holou. Tudy cesta nevede, chytrost naše elita postrádá, ale není divu, vždyť si ji lid demokratický zvolil. Zasloužíme si to. Když vaším argumentem je počet migrantů, tak pro mne ne, jeden Pomahač znamená víc, než tisíce naplavenin. Rasista nejsem, ale machrů si vážím a zrovna ti odcházejí na západ. IQ našeho státu klesá

   Smazat
  4. Nesahej mi na dědečka mizero 1.47 - nemáš žádnou úctu? Nestydíš se? Kromě toho má pravdu, tak sklapni a zalez.

   Smazat
  5. 14:27

   DOBRÁ ZPRÁVA !!!

   Doneslo se mi, že nejen že chvilkaři a na ně nabalení bezmozci balí kufry a pojechají na západ, ale že s nimi potáhne i dutohlavý smrkola 1:47!
   Tím průměrné IQ českého národa raketově naroste.

   Smazat
  6. 23:59
   Ale my jsme na Západě! Proč bychom tedy měli kamkoli prchat, přiblblý Milane?

   Proč já bych měl kamkoli táhnout, když mě se v naší krásné, svobodné, demokratické a bohaté zemi dobře žije a jsem na ni hrdý? To mi vysvětli!
   Nejsi to spíš ty, kdo by měl odtáhnout z této země kterou nenávidíš, z tohoto rozvojového zkolonizovaného neoliberálního pekla do svého vysněného Ruského ráje?
   Sbal si svých pár hoven a vypadni. Uleví se ti.

   Smazat
  7. 0:06
   Nevážené přiblblo.
   Když se do mě chcete navážet, dle čeho jste usoudil že svou vlast, která neleží na západě Evropy, jak se mylně domníváte, ale přesně v jejím středu, nenávidím? A dále, jakými obdivuhodnými myšlenkovými pochody jste dospěl k názoru, vymatlaný omezený blbe, že mám Rusko za ráj?
   Ubal si jonta a táhni opruze! Uleví se nám.

   Smazat
 16. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu na YT jsou videa Českého studenta Michala Sopra u Vás jak to tam vypadá takže máme možnost to vidět. Je od Vás najivní že si myslíte jako by alkoholizmus a drogová závislost vznikaly sami od sebe. Přečtěte si něco o příčinách a následcích. V podstatě jediným pokusem o morální život lidské společnosti bylo rané křesťanství, které ovšem po uchopení moci lenochy se zvrhlo v parazitizmus. Kapitalizmus byl pokrok ale pro parazity. Nikdy to nebyl systém pro morální způsob života lidí. Socializmus byl pokrok ale síla parazitů je stále veliká. Kdyby jsme všichni měly žít na celém světě podle vašich představ tak už dávno neexistujeme.

   Smazat
  2. 10:07 To vase moskevske prase - vas cenzor - zasadne maze veskere informativni prispeky.
   Zduraznuji , ze jsou vzdy napsane slusne !
   Takze i kdyz je thema zajimave, tak se o nem nedaji vymenit nazory.

   Smazat
  3. Kdo je u vás moskevské prase vy americkej exulantskej úchyle? JSte neskutečně drzej a sprostej, asi jako všichni američané. K ničemu nemáte úctu. Tento web je soukromý, což jste si asi nevšiml a redakce zde může nechat pouze příspěvky, které chce. No a vaše sprosté a urážející tady nechceme. Proč na debaty s námi pořád lezete? O čem s námi chcete pořád debatit? Žijete v Americe, debatujte s Americe, s Americkými vrahy a úchyly.

   Smazat
  4. 1:02 Nežvaň rusáku! Nick honolulu je Vlastenec, rasista, aktivní člen KKK! Kdyby tě ty kremelská židobolševická filcko vopejzaná spatřil - na kilák - dva, tě složí svou winchestrovkou jak škodnou! Teda proč jak, viď? Však už brzy to bude povolený i v čecháčkově!

   Smazat
 17. Věra Jourová odpověděla poslanci Evropského parlamentu na obvinění vůči Rusku ze „zkreslování“ historie 2. světové války:

  Současně místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová prohlásila, že je nepřijatelné srovnávat SSSR s nacistickým Německem.

  https://cz.sputniknews.com/svet/2020011511257639-vera-jourova-odpovedela-poslanci-evropskeho-parlamentu-na-obvineni-vuci-rusku-ze-zkreslovani/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano - oni tam nemají jiné starosti, než se do nekonečna nípat v záležitostech války - v tom se nípají pořád.To už je společenská úchylka, jako když TV 2 už dvacet let vysílá dokument "nacistická tajemství" - ti museli mít těch tajemství fůru velkou jako barák. To už je taky úchylka.Nebo zadání - jinak tuhle aktivitu nechápu. Během týdne se na TV nedá koukat vůbec - samá stará žvanírna, pořád někdo poučuje a žvatlá,do toho jsou tam ti navýsost trapní policisté asi na třech kanálech - ukázky jak zasahují - do hajzlu -to pořád někde zasahují? Nebo ty pitomé soudkyně -Barbara - Alexandr - stačilo natočit čtyři díly a pak už při tom neustálém omílání každému uniká, že je to pořád to samé. Hnus fialovej! Jak nás televizní produkce oblbuje. Proč si producenti vydržují tolik kanálů? Kvůli dojení reklamních agentur? Vždyť jsou to všechno pračky na špinavé peníze! To Schillerová nebo Babiš nevidí? Proč na ně nevlítnou? Takovej švajneraj! Tak mně napadlo - neměli bychom požádat Německo o odškodnění za popravu sedmadvaceti českých pánů? Přece je dali popravit Habsburkové -ne? Když už se tak pořád nípem v té minulosti.

   Smazat
 18. Cesta, nastoupená po roce 1989, byla cestou podřízení se západní ideologii. Nastupující třída, v drtivé většině složená z kádrů minulého režimu, začala plnit zadání změny orientace ze socialistické na kapitalistickou společnost. Problémy minulého režimu byly zveličovány, problémy západních zemí bagatelizovány, případně zcela zatajovány.
  Budoucnost se vybarvila na růžovo, jiné odstíny nepřicházely v úvahu. Změna měla splnit základní předpoklady pro budoucí podřízení ČR Německu. Totálním rozbitím průmyslu, nesmyslnou privatizací pod heslem "stát je špatný hospodář a nesmí nic vlastnit", "máme tu první vlašťovky, nezaměstnané .... nastává konkurence pracovních sil" atd, se stát vzdal prostředků, umožňujících tlumit a řešit problémy současné i budoucí.
  Že provedené změny znamenají návrat zpět málokdo chápal. Naše cesta vpřed měla za cíl vytvořit superbohatou skupinu pomazaných vlastníků, plných empatie k ostatním lidem a jejich potřebám, vytvářejících dobře placená pracovní místa. Tuto představu já považuji za zcela nesmyslnou, za historicky ověřený nesmysl.
  Kdo si byl v té přelomové době schopen položit jednoduchou otázku "jak může státní aparát řídit stát, nepoměrně složitější strukturu než podnik, když nedokáže spravovat a řídit ani podnik malé velikosti?".
  Nasunutí ČR do struktury EU a zejména do NATO považuji za jedno z největších pochybení. Země tolikrát zrazena svými spojenci, vloží otázku své bezpečnosti do rukou cizích mocností? Zlikviduje vlastní armádu, rozbije její strukturu s tvrzením, že je pro nás naše vlastní bezpečnost zbytečná a drahá?
  Dnes se tleská globalizaci. Chceme na globalizovaný trh, tedy pouze na ten, který je nám povolen. Pro ČR jsou některé země jako obchodní partner zapovězeny v ideologické rovině. Tam,kde si Němec z Francouzem podávají dveře, se Čech vyskytovat nesmí, jinak je označen za cizího agenta a zrádce evropských či západních hodnot.
  Dle mého soudu ta naše Česká politika je v současnosti politikou na "krajské úrovni". Její pravomoci jsou velmi omezené a o suverenitě si nechme snít.
  A nyní dumejme, zda nám ty banány a cestování stály za to. S agendou uhlíkové neutrality se může stát, že banány budou jednou za rok a na dovolenou se bude jezdit na kole a nebo pěšky :-). A pak ať někdo tvrdí, že se svět netočí v kruhu.
  ABC

  OdpovědětSmazat
 19. "Snad nejkritičtější referát tu tehdy přednesl Ludvík Vaculík."

  /z posice pravého marxisty - leninovce.

  OdpovědětSmazat
 20. Podívejme se! Tak vše co tehdy v r. 1968 kritizoval Vaculík a jiní máme zpět. Tehdy to bylo pod taktovkou diktatury proletariátu a dnes pod taktovkou diktatury kapitálu. Proto není překvapující, že v USA existuje firma, která nese název Crowds on Demond = v češtině Davy na objednávku a že jistě takovou organizací disponuje i kapitál český, najímaný nejen domácími, ale i zahraničními kapitalisty k prosazení zájmů svých i diktatury, pokud jim nějaké konání, třeba Babiše nebo Zemana nevyhovuje. Samozřejmě není to zadarmo, jde o kapitalistickou firmu a tak se služba uměle stvořených demonstrací za něco a proti něčemu musí platit. Mohou si ji dovolit tedy jen skutečně majetní, jde o korumpování veřejného prostředí a smýšlení! A tak co myslíte, jak vznikly ony demonstrace po Praze či jinde, na Letné, milionů úchylek? Je to ovšem právě jen klacek diktatury kapitálu a ti "demonstranti" jsou vlastně pracující na dohodu a tak ani nevím, jaké daně či sociální mají odvádět. Víte jak se ta firma v Česku jmenuje, nemusí ji nutně vlastnit Čech, může to být třeba Němec, který zase ve službách i německého kapitálu nebo politiků potřebují rozvracet český stát. Jo, peníze jsou všemocné a i u nás je dost lidí, kteří se jich neštítí za daleko nemravnější a špinavější práci! Min a říci, že je to tak, jak píši.

  OdpovědětSmazat
 21. Vy NIKDO nedospejete k nejakemu konstruktivnimu reseni problemu.

  Vase moskevske prase , vas cenzor , se o to postara, mazanim slusne vymeny nazoru.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nech těch nadávek ty americký prase - tebe by měl někdo odbouchnout. Ty už jsi skutečně na obtíž. My nechceme, abys lezl na naše diskuze - s američanem, jehož prezident je vrah, s člověkem ze země vrahů my diskutovat nebudem. Navíc nedáváš najevo žádnou lítost ani stud, ještě to zabijácký prezidentský prase hájíš. Vypadni z diskuzí ty skřete!

   Smazat
  2. Prase stale chrochta ze sve krabice

   Smazat
  3. Honolulu 13:51 po pár věcných příspěvcích, které vám admin nesmazal znovu používáte vylhanou fintu, že to geniální co produkujete, je vám mazáno. Lžete a sprostě, nemístně nadáváte. Nechápu, proč ty svoje, jak tvrdíte smazané geniality neuplatňujete znovu a znovu, nebo nenapíšete, ze které byly hodiny a data. Mohl by si admin dovolit, vám to smazat? Když to nebyla přisprostlá kravina?

   Smazat
  4. 1:00 Nick honolulu je Vlastenec, rasista, aktivní člen KKK! Kdyby tě ty smrade z kremelský zengrúny ucejtil - na kilák - dva, tak tě vysprejuje svým anti-putler deodorantem značky SKUNK APE*)!

   *) Jedná se o vysoce účinný speciální sprej proti putlerpšoukům a jinýmu svinstvu ...

   Smazat
 22. Vaculík je komická postavička! V šedesátých letech odsuzoval nerovnost občanů, jiné postavení členů strany a jiné postavení nestraníků, aby o padesát let později zpíval "Kníže má k lidu blíže..."
  Na Vaculíka a další idioty se můžete podívat níže:
  https://www.youtube.com/watch?v=kYDrE6Fy7fI
  Některý lidi jsou fakt směšní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taky jsem ho tak viděl.

   Smazat
  2. Ne směšní - trapní a pro ostudu. Měli by se stydět sami za sebe. Za peníze - za všivý bakšiš - ochotní ke všemu. Český hnus - ale o Češích se to říká od středověku. Asi jsme byli vždycky uťápnutej národ, že jsme tak šíleli po šlechtických titulech a po majetku. A po pytlíku zlaťáků. Česká národní nemoc.

   Smazat
  3. 19:51
   A vy přináležíte k jakému národu?
   P.S. Abych věděl kterému děláte ostudu a jakou nemocí jste - tedy kromě ega naduřeného nad úroveň itlelektu - postižen vy.

   Smazat
  4. Anonymní16. ledna 2020 19:51
   To jste slepý, to nevidíte, jak za bakšiš se můžou přetrhnout Němci, Francouzi Angličani a to šlechtici, či nešlechtici? Tedy pouze v případě, že se jim to nepovede urvat násilím. My prostě na to násilí nemáme. Tak nechte toho masochismu. P.K.

   Smazat
  5. 23:10, 23:11 přesné! Já se ještě ptám, jaké má onen 19:51 podklady ke srovnávání vlastností pospolitosti, ke které náleží, se kteroukoli jinou pospolitostí ve světě.

   Smazat
  6. Kluci a holky, dámy a pánové, nešlo by to bez vulgarit a urážek, já to pečlivě čtu, ale nikde nic chytrého nevidím. Škoda slov i času.

   Smazat
 23. Justiční mafie Pavla Zemana a spol.
  https://www.youtube.com/watch?v=Bp6yKBRJNMA
  tohle je zrůdný režim kde korupce politiků korporacemi, skupinami mafiánů, je přímo legalizována a nazvána lobbysmus ..+ navíc čr je vazalská nesvobodná kolonie , Toto je systém vybudovaný J.Pospíšilem TOP 09 !
  Dĕkuji za video které přesně ukazuje jak zkorumpovanou máme policii,státní zastupitelství a soudy.Bohužel jsem přesně tyhle zkorumpovaný zrůdy v policejních uniformách a talárech zažil na vlastní kůži.Měl jsem být dokonce přesně tímto postupem zlikvidován a proto jsem musel opustit republiku.Příběh na YouTube:Zdenek Rubický.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prokurátor Urválek měl své loutkovodiče, podobně jako je dnes mají státní zástupci Bradáčová, Ištván a Zeman.

   Smazat
  2. Já zlikvidován jsem. Zrůdy který zprivatizovaly v našem městě státní podnik, ho postupně rozkrádaly, a když vždycky po změně jména krachovaly potřetí, potřebovaly ze svých dluhů udělat pohledávku. Tak ji zkorumpovaný soudcovský prase vytvořilo proti mně, nebyla žádná možnost tím prorazit, ani skutečnost, že doklady byly zfalšovaný a nepodepsaný, soudce pominul, a když se proti vám postaví smečka justičních šmejdů, pracujících na objednávku jiných šmejdů, jste bez šance tím prorazit. Ten soudcovskej hajzl brzy potom chcíp - spadl s jeho letadlem - a takzvanou pohledávku si předávají navzájem jako štafetu nějací "nástupci" těch zkrachovaných zmetků, - platím pohledávku, která nikdy neexistovala, už dvacet let! Každý měsíc jsem okrádán, zprostředkováno justiční mafií, a ještě je na tom legrační, že pohledávka, která tehdy činila třičtvrtě milionu, dnes už je po dvacetiletém splácení 5 milionů, takže neubývá, naopak roste. I tohle zařídil zkurvenej zákon, kterej z ČR udělal stoku, co není nikde na světě. Na dotaz, co je to za peníze, komu patří, kdo je jejich věřitelem - nikdo neodpoví, čumí jak skřeti, jak daleko to došlo, teď ví, že devadesátá léta byl stejný hnus jako padesátá léta, ale jak z toho ven? Už mi došla trpělivost, hodlám podat na "stát" trestní oznámení ať nějaký státní zástupce zkonstatuje, že okresní soud se dopustil trestného činu nadržování pachatelům trestného činu - a uloží jim, ať si těch pět milionů pěkně zaplatí. A mně odškodnění. Za to dvacetileté okrádání. Jsem jako politický vězeň padesátých let odsouzený na doživotí do Jáchymova, nebo jsem Milada Horáková devadesátých let, jenom nevisím za krk. Budu žádat o zápis do Guinessovy knihy rekordů a aby po mně pojmenovali nějaké náměstí nebo ulici. Oběť jako oběť. A co bylo lidí, ze kterých justiční zhovadilá zkorumpovaná prorežimní smečka při velkovýrobě zbohatlíků, udělala bílé koně!

   Smazat
 24. 11:50 Díky za info asi se vyplatí založit esróčko, jako servis vytvářející a zabezpečujíci manifestace. Ale možná je už pozdě.
  13:51 prosím, aspoň inovujte nadávku, jinak se zacyklíte.

  OdpovědětSmazat
 25. http://www.skrytapravda.cz/zahranicni/2560-lide-v-rusku-pry-umiraji-hlady-jak-se-skutecne-zije-v-ruske-federaci

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A v české federacui se žije - jak? Rok co rok na ulicích umrzlí bezdomovci už třicet let, omrzliny, nohy plné červů. Jiní umírají hlady, protože zze sociální podpory - existenční minimum 2.700 - Kč se absolutně nedá žít. Že by si zkusilo nějaké to prase, které dostává měsíčně sto tisíc? Stydím se za tu havěť - je mi z nich blivno! Odlidštěná, odporná, bezcharakterní lidská břečka. Tohle za socializmu toto nikdy nebylo - kdy to vypuklo a proč? Kdo to dopustil? To byli skuteční zločinci. Měli by viset na lucerně a jejich majetky propadnout - ale státu ne, to je zloděj, zloději by je rozkradli zas. Tak komu vlastně?

   Smazat
  2. Cela smecka je stale u moci a docela slusne si zije Zacni u Tlacenky presidenta, byvaleho presidenta a toho pred nim + bandu lzidoslouhy

   Smazat
 26. Milé děti. Teď vám řeknu pohádku jak se oligarcha ze svými chudými rozdělil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tomu sebral, tomu nic, tomu málo, tomu víc,
   a frrrr! do komůrečky. Tam to zahrabal.

   Smazat
  2. Milane, díky aspoň trochu srandy.

   Smazat
 27. Pro 20:04 Váš názor má ale problém. Horáková byla konfidentka gestapa a zapřičinila těžká vyšetřování spoluvězeňkyn jež udávala...byla odsouzena dle práva ! Porevoluční hisorici přepisují dějiny dle zadání politiků.
  http://search.seznam.cz/?q=pravda+o+milad%C4%9B+hor%C3%A1kov%C3%A9&url=http%3A%2F%2Fwww.ksc.cz%2FPrecetli%2520jsme%2FMilada % 2520Hor% 25E1kov% 25E1% 2.520% 2520Prost% 25ECjovsk% 25E1% 2520Pravda.htm a v = 2 c = 1 data2 = mo4-n0tbF8oUmW8IL8eIrmHcfxAN1hjj4GWhy5_gO4I-b0kVSIR5hx8nfJhpeCG-Iixw4-kFwfzN1ildoBwmRw_RhzbO1AOOb2CiSMef7bC6meUIYh57cIkDsvUe1zSRx9j9keroflbgubDLCdzRGFyYU44
  Po februárovom víťazstve 1948 Milana Horáková otvorene vystúpila proti vtedajšej vládnej moci robotníkov, usilovala o vniknutie anglických a amerických vojsk na územie vtedajšej ČSR a o násilné zvrhnutie vtedajšej zákonnej moci robotníckej triedy. Keďže rekodifikácia zákonodarstva nebola ešte ukončená, z tohto dôvodu bola stíhaná práve pre porušenie tohto zákona o ochrane republiky a nie ako pokúša pravica demagogický presvedčiť občanov, že podľa totalitných zákonoch prijatých komunistami. Ona ako poslankyňa veľmi dobre vedela o aký zákon ide a aké následky ponesie ak bude konať v rozpore s ním. Teda logicky musela zákonite počítať, že za tento čin podľa tohto zákona bude súdená a aj odsúdená. Lenže zrejme ona ako poslankyňa a v tom čase významná osobnosť dúfala, že následky porušovania zákona sa jej netykajú (tak ako dnešní politici).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máš pravdu, a my to víme. Víme to téměř všichni, protože už to bylo leckde zveřejněno. Nedostala místo ministryně, tak se chtěla pomstít. To až polistopadová smečka politických pokrytců z ní udělala světici a nikdo se neodváží proti tomu žblebtnout, stejně jako když se američany bombardovaná Plzeň musí povinně klanět svým vrahům. Ti starší, pamětníci, už na to kašlou, mají před sebou poslední třetinu života, a ti mladí za prvé ví o tom prdlajs, a za druhé to mají na háku.No - tak je tu pomník -no a co, řekne mladý blbeček.
   A teď tady napíšu něco, co asi neví nikdo! S Miladou Horákovou (rozenou Královou) byla popravena i její sestra Marie Králová 8.10.1945 ve věku 42 let, a Julie Horáková, popravena 17.1.1946, ve věku 36 let. Proč byly popraveny tyhle mladé ženy? O tom nikdo ani necekne - to se nikde nepíše! Současné pokrytectví je děsivé!
   A dál - Za E.Beneše bylo popraveno 66 žen, žádná nedostala milost. Proč nás o tomhle internetová publicistika neinformuje, a píše řadu zbytečností? Celá řada lidí by pěkně prozřela -co zde bylo za poměry.

   Smazat
  2. 20:33
   Tak jsem na ten odkaz opakovaně klikal a PC mě informoval (lživě!!!), že nejsem připojen k internetu. Kde se to dá jinak dohledat? Přiznávám, že o tomto, i o tom, co dodal pan 21:38 vím lautr... nic. Což mě, v mém věku a při mé pídivosti po faktech a příčinách, upřímně zahanbuje.

   Smazat
  3. Tak mi to nedalo a teď jsem to zkusil znova.
   "Tahle adresa neexistuje" vybaflo na mě.
   No, není to paráda?

   Smazat
 28. JAK JE UVÁDĚNO REDAKCÍ NA KONCI PŘÍSPĚVKŮ, PISATELÉ NEMAJÍ POUŽÍVAT VULGÁRNÍ SLOVA A TO V KALIBREcH, KTERÉ DOKONCE PŘEDČÍ "ČEŠTINU DLAŽDIČŮ". Je to zřejmě ale pro mnohé pisatele nemožné, protože trpí psychopatologickou koprolálií? A takoví lidé produkují pak omladinu, jejíž otřesnou"češtinu", plnou sprostot pak poslouháme my, vyrostlí v "totalitním socíku" s údivem, jaká to civilizace bez kultury k nám dorazila!. Souhlasím s mazáním všech příspěvků, kde jsou použita vulgární slova. Výzva redakce ke slušnosti nesplňuje účel. I tito pisaatelé jsou příčinou, proč psychiatři po nastoupení "kapitalistické demokracei" u nás nestihají péči o zdravotně postiženou klientelu ve svém oboru.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Aspoň je vidět na první pohled co je to za svoloč, přestože se tak hlásí a lísá k nohám "lepšolidí".
   Ti by si do nich ovšem ani neutřeli boty a hodí se jim jen jako užiteční idioti, ačkoli sami se jich štítí.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.