Reklama

pondělí 6. ledna 2020

Pánové, zavíráme krám, aneb Helikoptérové peníze

Václav Umlauf
6.1.2020 E-republika


Proč velké banky dostaly zadarmo vrtulníkové peníze? Je jasné, že normální lidé je v neoliberalismu nedostanou nikdy, to je pohádka pro věřící ekonomy a obecný lid.

V našem nezávislém tisku se objevily články typu Kam zmizelo 1,5 bln. dolarů? Jednoduše šlo o to, že ministr financí USA Steven Mnuchin 23. prosince přiznal, že stodolarové bankovky, podle článku v "objemu 1,5 bilionu dolarů", se ocitly mimo kontrolu FED a státní kasy. Tato peněžní suma, poznamenal ministr, „přistála v bankovních sejfech po celém světě“. Článek je matoucí a nepřesný. Problém není v tom, že banky vyděšené přicházející krizí a nejistými dluhopisy potřebovaly likviditu v bankovkách a také ji dostaly. Mnohem důležitější otázka zní, za jakou cenu banky tuto hotovost dostaly a kdo bankám tuto fyzickou hotovost dal a za co.

Odpověď zní zajímavě. Banky dostaly stodolarovky prakticky zadarmo a tento shoz tzv. "helikoptérových peněz" (helicopter money drop) poskytl FED tím, že nechal skrze státní kasu Ministerstva financí (US-Treasury) natisknout bankovky. A ty dal bankám místo běžného toaleťáku FEDu daného jako federální dluhopisy. To je zajímavá operace na konci neoliberálního kapitalismu. Shazování peněz helikoptérami byla běžná science-fiction nobelizujících ekonomů, jako byl Pinochetův pomahač Milton Friedman. Tyto teorie se v různých podobách objevily v letech 2014-16. Jejich smysl byl v tom, že měly nahradit tehdy a dnes nefunkční systém tzv. "kvantitativního uvolňování", viz naše články k tomuto tématu. Peníze z vrtulníku směřují přímo na spotřebitele a domácnosti a nejdou na banky a finanční instituce. Při dnešní hospodářské recesi a záporných úrokových sazbách by se mezi lidi dostaly hotové peníze, které by stimulovaly ekonomiku. Tím se "helikoptérové peníze" liší od tzv. "kvantitativního uvolňování", kdy v uzavřeném cyklu běhají dluhopisy pod jiným jménem.

Při kvantitativním uvolňování (quantitative easing, QE) banky prodávají své bezcenné dluhopisy centrální bance. Ta je skoupí a vymění za její dluhopisy, které vydává za naše reálné kapitálové hodnoty (měnu, důchody, aktivy státu atd.). Výsledky naší práce se skrze QE znehodnotí v příslušném poměru k těm kolujícím bankovním sračkám. Bankovní sračky projdou biologickou plynofikací ve FEDu a ECB a na konci sraček se objeví hořlavý metan QE, což je bankovní dluhopis FED a ECB, které si ČNB kupuje místo zlata. Takto to vesele může jít až do vyčerpání zásob, čili společensky vytvářených a systematicky odcizovaných plodů naší práce. Koloběh je: práce - reálné peníze - dluhové fekálie bank - vykoupeno centrálními bankami a propráno - čistý QE-metan poslaný bankám ve formě centrálních a tzv. "bonitních" dluhopisů. Jakmile se QE-metan objeví na burze, okamžitě poskočí ceny akcií (Tiché šílenství finančních trhů). A závislost emitovaných QE dluhopisů a indexu burzy (Nanex) najdete v pohyblivém grafu, viz článek z roku 2014 (Evropa po volbách a na cestě do finanční propasti). Peníze z vrtulníku jsou na rozdíl od recyklovatelných QE zcela nevratné. Když centrální banka shodí fyzické bankovky, tak už je nemůže vzít nazpět.

Takže se tomu shazování stodolarovek podívejme na zoubek. Nejprve zásadně: Proč velké banky dostaly zadarmo vrtulníkové peníze? Je jasné, že normální lidé je v neoliberalismu nedostanou nikdy, to je pohádka pro věřící ekonomy a obecný lid, který si hraje na chytráky a spekuluje o nemožném. Tak se podívejte na tento graf.Stagnace nákupu amerických dluhopisů už trvá 7 let a nejspíš je za devalvaci naší měny a tím i důchodů atd. už nakupuje nejspíš jen ČNB. Třeba hypoteticky proto, že jí to neoficiálně nařídí ECB (Banksterské praktiky současné ČNB). Viz příklad Belgie a jiných zemí, kde tento nákup už tiše proběhl (Belgie kupuje Ruskem a Čínou prodané americké dluhopisy). USA jako impérium jde pomalu do kytek, loupení surovin a práce ve světě vázne. Zato raketově roste hodnota dluhu, který se musí stále znovu prodávat.


Nyní je jasné, že jen blázen nebo bankster bude nakupovat tento typ bankovní makulatury (Banksteři a výroba globálních fake news). Takže dluhopisy nejdou na odbyt a musí se pustit do oběhu velkých bank helikoptérové peníze. Jenže FED nemůže tisknout fyzické bankovky, na to má monopol pouze stát. Kompletní schéma skutečného průběhu "shazování" těchto peněz najdete zde. Klíčová jsou schémata 2 a 3, kde vidíte celý trik. Tiše se vyměňují mezi FED a Treasury dluhopisy za hotové peníze, které se ale nikdy neobjeví ve výkazech jako nevyrovnaná bilance. Klíčový trik je tady, vlevo je bilance státní pokladny a vpravo FED a ta stovka dolarů jsou helikoptérové peníze.Banksteři udělali jednoduše to, že místo dluhopisu FEDu jako dluhopisu na budoucí vývoj ekonomiky vydali skrze jimi nevlastněnou státní pokladnu (Treasury) fyzické stodolarové bankovky, které si vyděšené banky okamžitě rozebraly mezi sebou. Nyní se podívejte na tyto příkazy, které to ukazují černé na bílém, článek s bankovními výpisy Treasury je zde. Dne 16. prosince americká pokladna prodala 36 mld. USD v T-Bills s termínem 182 dnů, splatným 18. června 2020, s CUSIP SV2. Jak ukazuje uvedený výpis Treasury Direct, z celkových 34,3 miliard USD v konkurenčních nákupech získali dealeři 23,7 miliardy USD. Klíčová transakce běžela 19. a 20. 12. 2019, kdy šly bankovky na FED. Takže FED si za své neprodejné bankovní sračky vzal ze státní kasy hotovostní peníze z monetární zásoby Q4, což jsou prachy, které dostáváme v bankomatu. A to je konec, pánové, který si shrňme ve dvou bodech.
 • Za prvé: privátní FED zvedl telefon a nechal tisknout ve státní Treasury stodolarové bankovky pro svou potřebu.
 • Za druhé: tuto makulaturu stodolarovek sebral a dal ji bankám v rámci distribuce svých obligací, což přiznal Steven Mnuchin o pár dní později.
Takže jsme se dostali do situace, kdy po zrušení tzv. Glass-Steagall Act vydaného jako zákon po bankovním krachu v roce 1932 došlo ke spojení spekulativních peněz s normálními investicemi v bankách. Dluhových dolarů je dvanáctkrát víc než HDP zeměkoule a nedají se odlišit od normálních peněz. To si bankéři zařídili zrušením zákona oddělujícího komerční bankovnictví od investičního bankovnictví finančního kasina. Teď už nás to kasino sežralo i s chlupama, protože si začalo tisknout inflační a reálnými aktivy nekryté bankovky pro svou potřebu. Takže se podívejte na článek ze začátku roku 2019, kdy jsme předpověděli tento vývoj (Horká obchodní válka: USA zadlužené, banksteři beztrestní a Rusové nebezpeční).
11 komentářů :

 1. Tohle nejde dělat dlouho,tak se to musí vyřešit ještě letos.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:46 - Ano, pokud to neskončí globální katastrofou.

   Smazat
  2. No to skončí katastrofou, ale to je přeci součást kapitalismu, kdy v momentě kdy ta katastrofa nastane, kapitalisti řeknou, těm kteří přijdou o celoživotní úspora a důchody, že si za to můžou sami a proto musí držet hubu, protože jsou blbí.

   Smazat
  3. 17:48 Přesně tak oni vyhlásí krizi a skoupou se v tom jen obyčejný lidé. A pracháči budou jen méně hrabat.

   Smazat
  4. Stačí si stáhnout tento soubor (tuto knihu) při které nemusíte ani číst:

   https://uloz.to/file/NFvm81G9ovK1/michael-morris-co-nesmite-vedet-zip

   To už pak musí i ten největší lenoch a blbec pochopit.
   J.C.

   Smazat
  5. No ono stačí koukat co dělají centrální banky a chovat se podle nich. Já nakupuji zlato a stříbro. A nepovažji se za pracháče. Radím to i v každé České rodině kam se dostanu.

   Smazat
 2. Při čtení článku, čtenář ztrácí kde banky a v kterém okamžiku kradou nejvíc a cítí se provinile, že tomu ne dostatečně rozumí. Podstata je v tom, že v kapitalismu jedna skupina těch chytrých bankovních zlodějů okrádá druhou skupinu pracujících lidí, kteří musí denně pracovat a na podvody, intriky s financemi na burze nemají čas. V jednom českém přísloví se říká, že ten kdo pracuje, nemá čas vydělat peníze. Socialismus, který nám dnes a denně kapitalistickě sdělovací prostředky očerňují jak můžou, byl na prvním místě pracující a to co vyrobí a všechny formy lichvy, podvody, krádeže byly tvrdě trestány. Dnes v kapitalismu, je vekslák vynášen do nebes a pracující vydělá 18 tisícovek, za nájem dá 10 tisícovek a za to co mu zbude může akorát chcípnout. A proto se musíme smířit s tím, že ten kdo poctivě pracuje si nikdy nic nevydělá a ti co podvádějí, ti nebudou vědět co s penězy.

  OdpovědětSmazat
 3. Naprostá většina států je dnes zadlužená. Otázka zní komu? Severní Korei,Kubě,Iránu to asi nebude/poslední země co nemají CB/. Největší bohatství je schováno ve Vatikánu - ten je v pozadí. Všechny největší banky světa patří židům. Tito si nechali změnit identitu a jsou rozmístěni po celém světě tak, aby mohli skrytě ovládat tu kterou zemi pomocí dluhů, úrokových sazeb,rejtingů,sankcí,vydírání,korupce politiků,majdanů a vražd vzpurných prezidentů ! Zatím se ji to daří. 10 zabitých prezidentů. Den,kdy byl J.F.K. zabit.
  https://www.youtube.com/watch?v=22Y7wEQviks
  https://www.youtube.com/watch?v=vHtjv-PzA14
  Proč musel zemřít Kadáfí a Libye? https://www.youtube.com/watch?v=ht_k2RKAWGs

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kniha pro ty, kteří chtějí porozumět ....https://astrlive.blogspot.com/2017/01/co-nesmite-vedet.html

   Smazat
  2. Na židy nesváděj systémovou krádež nadhodnoty

   Smazat
  3. Http://www.ushistory.org/us/32e.asp
   "SPOJENÉ STÁTY INC" = zahraniční vlastníci, kteří fungují jako syndikát kriminality, zotročují obyvatele, genocídují Američany a genocidují každý národ na Zemi.Jaké zákony? Naše zákony byly obcházeny nahrazením naší de jure SOVEREIGN REPUBLIC společností se zahraniční majetkovou účastí, "United States Inc." Neměli jsme v Americe žádné zákony před občanskou válkou, ne dříve, než se jižní státy vyhnaly z kongresu a hlasovaly pro rozpuštění "Spojených států amerických". Amerika měla zákony před občanskou válkou (3 federální zákony) - Nyní máme SLAVES & STATUTES (MILIONY STATUTES = Enslave / vražda / genocida AT WILL) Atentát na prezidenta Lincolna poskytl dostatek chaosu, aby nahradil suverénní republiku "Spojených států amerických" s cizineckou korporací "United States Inc", která operovala kriminálně, aby dosáhla maximálního zisku, ukradla náš národ, ukradla naše nerostné bohatství, plody naší práce, a to; vraždu, znásilnění a mučení našich dětí a všech, kteří bydlí v Americe. Totéž se stalo každému národě na Zemi za různých okolností a v různých časech. TRUMP .

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.