Reklama

úterý 14. ledna 2020

P.C. Roberts: Protivládní protesty v Iránu jsou dílem Washingtonu

P.C. Roberts, překlad L.Man
14. 1. 2020   blog autoraVašeVěc
Poslední události v Teheránu provokují otázku: kdo je hloupější? Íránští studenti nebo íránská vláda? Ta totiž, stejně tak jako vláda Ruska a Číny, povoluje ve své zemi volné působení neziskových organizací, finančně dotovaných Washingtonem a Británii. A hloupí a neinformovaní studenti pak od těchto organizací přijímají peníze i náležité instrukce, jak nejlépe a nejúčinněji mají proti vládám svých zemí protestovat.


Abych prokázal, jak skutečně stupidní jsou např. íránští studenti, uvedu, že na svých protestních shromážděních vykřikují, že nepřítelem Íránu není Amerika, která mu hrozí vybombardováním, ale íránská vláda. Cožpak nevidí, do jakého chaosu a trosek uvedly už USA Irák, Libyi či Sýrii? A proč íránská vláda financuje univerzitu, produkující takto hloupé studenty?

Ještě jsem se nesetkal s nikým, kdo by mi vysvětlil, proč země, které se nacházejí na americkém seznamu zemí, kde má být proveden politický převrat, financují páté kolony na svých územích, které mají tento převrat uskutečnit? To se Rusko, Čína a Irán snaží prokázat že jsou demokratické až tak, že tolerují i zradu?

Pokud vím, neexistují žádné Íránem, Čínou či Ruskem financované neziskovky, které by podněcovaly změnu režimu v USA, Británii, Německu, Francii nebo v jakékoli jiné washingtonské vazalské zemi. V USA se např. americký prezident nemůže setkat s prezidentem Ruska, aniž by byl obviněn z toho, že prodává Ameriku Rusům. A vyhlídka na to, že by Washington na americkém území toleroval Ruskem financované neziskovky, které by zde organizovaly protesty a podněcovaly ke změně režimu, je naprosto nemyslitelná.

Ale Rusko, Čína i Írán vůči sobě toto dovolují. Čímž vyvolávají otázku, jsou-li dostatečně kompetentní.P.C. Roberts
Překlad: Lubomír Man

84 komentářů :

 1. To je novina! Milion chlívek po Iránsku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hmm, ale nikdo z těch "milionářů" by nesedl do Boeingu samostatně "odborně a kvalifikovaně" udržovaném učni na letecké mechaniky a pilotované žáky pilotních škol tvrdících, že to umí lépe...

   Ovbšem sami nedouci chtějí přesvědčit svět, že vše vědí a že všemu rozumí lépe, než lidé zkušení a moudří... a mají jim proto předat moc.

   SA mani dvacátých let byli většinou vetetráni bojišť První světové... vzdělanější navíc bývalí členové studentských vlasteneckých spolků. Věřili, že vrátí Otčině čest a zničí Versaillský diktát (=smlouvu)... bez kterého by nacizmus neměl šanci.

   Ale řádění vlastizrádců a vrahů vlastních gójských národů... to je spolu s Kalergiho plánem geniální koncept chovu biologických robotů...

   Smazat
  2. Je jasný proč se zloběj, páč se de facto střelili do vlastní hnáty! Málo kdo asi ví, že těmi "Kanaďany" bylo 90% emigrantskejch čmoudů vod nich! Ale na rozdíl ood rusáckýho xindlu se k tomu aspoň pod tlakem faktů přiznali, což jim slouží ke cti!

   Smazat
  3. Pepku8:13, netapetuj pořád, ty vlastní, postřelená oslí hnáto. Tahej radší ten svůj propagandistickej řebřiňáček na Teheranskou tržnici přínést majdanujícím čmoudům od madame Nuland trochu žrádla, aby ty co se narozdíl "rusáckýho xindlu" tobě tak úpřimně a vroucně přiznali, nepochcípali hladem a žízní při Teheránském majdanu. Přivez tam taky ostřelovače ať je sranda.

   Smazat
  4. 8:13 Tak to nesporně! Nejlíp to vystihnul sám PPT na svým Twítu slovy:
   „Věděli jsme, že odveta přijde a nebude to nic hezkého. Na druhou stranu jsme na výhrůžky zvyklí a za normálních okolností nás nic nevyvede z míry. To, co v posledních dnech předvádí Írán, nás ale donutilo se zamyslet. Írán dokazuje, že je rovnocenný soupeř. Ti musulmani mají rozhodně koule, ...“ - https://www.reflex.cz/clanek/divoky-kacer/99315/jako-odvetu-si-iran-sestrelil-letadlo-a-nechal-na-pohrbu-uslapat-lidi-ti-musulmani-maji-koule-napsal-trump.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu


   Smazat
  5. 8:33 Pal vod klávesnice, Putlerpšouku, primář tě volá - kára s ňákým tím zdechlým komoušským gerontem už tě čeká na chodbě ...

   Smazat
  6. 8:51 Zatímco Trump přemýšlí, co dál, Írán rozhodně neřekl své poslední slovo. „To je samozřejmě teprve začátek. Americký uzurpátor, ten pes prašivý, pozná sílu i odhodlání íránského lidu. Tento týden chystáme podpálit obchodní centrum v Teheránu a plánujeme i několik autonehod. Amerika bude trpět,“ hrozí Muhmed Alkaí, který dodal, že ani íránské nemocnice nebo zoologická zahrada si před hněvem Íránu nemůžou být jisté.

   Zatímco Írán v odvetě likviduje sám sebe, světoví političtí komentátoři nevěřícně kroutí hlavou. „S něčím takovým jsme se v moderních dějinách ještě nesetkali. Prezentace síly ničením vlastních měkkých cílů není obvyklá a nastavuje nový trend ve vedení války,“ domnívá se Joshua McDown z New York Times.

   Íránskou strategii začínají přebírat i jiné země. Například Severní Korea si vyhodila do vzduchu továrnu na mýdlo. „Pokud USA nezruší sankce, může se těšit na další útoky. V plánu máme vypálit několik lesů a hlavně vyhodit do vzduchu kino v Pchjongjangu,“ vyhrožuje Kim Čong-un.

   Smazat
  7. 8:33 Tobě ty blbé hovado už nikdo nepomuže, něco tak tupého se nerodí každý de. Asi nějaký potrat po RUSKÉ okupaci!

   Smazat
  8. 8.59
   Umíííí!
   Konečně v tom puchu závan svěžího sarkasmu. Hned je mi líp.

   Smazat
  9. 13:25 Přesně! A viš čím to je? Tím, že platformou tzv. Nové republiky je jen ubohá vzpoura podlidí*) proti společnosti řízené elitami, neboť se přirozeně nerodíme rovní! Požadavek rovnoprávnosti nerovných je v podstatě základní levicové dogma, které pravičák uznávající přiroznou nerovnost lidí musí rozhodně odmítnout! Masy jsou zženštilé a potřebují být vedeny, ale nesmí mít v čele nějakého ráčkujícího opilce, profesůrka s hláskem jako konipásek a ukradeným perem v kalhotách, nebo uslintanýho žvanila s holí či šimpanzoidního jako krysa z kanálu pištícího estebana, nýbrž potřebují muže s holínkami, který udeří do stolu a zařve: "Toto je správná cesta!" A tak to dnes mohu shrnout prohlášením, že já jako neznámý jedinec jsem povstal proti neobolševismu a zahájil boj s tímto rudým lejnem a neskončím, dokud jako jev definitivně nezmizí ze života nejen Čechů!!! Jen napneme-li k tomuto posvátnému cíli veškeré své síly, vůli, důmysl, píli a houževnatost, jen pak budeme moci opět začít stoupat k výšinám, tak jako kdysi naši dávní předkové, kteří nedostali výsadní postavení na Zemi darem, nýbrž si ho museli za cenu nesmírné brutality vybojovat!

   *) Americký novinář a filosof Lothrop Stoddard když popisoval situaci v Rusku po svržení cara, definoval tamní obyvatele jako spodinu, kterou označil za nejvíce zdegenerované lidi na Zemi, a to v knize "Revolta proti civilizaci: hrozba podčlověka" (1922) - https://cdn.counter-currents.com/wp-content/uploads/2011/11/revolt_against_civilization.jpg

   Označil tamní typ podřadného člověka, jehož existence nedosahuje na kritéria adaptability zavedená nerovnostářským společenským řádem jako podčlověka.

   Smazat
 2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hlupákovi každý hlupák.

   Smazat
  2. 15 03 asi nerozumite psanemu textu.To ale neni vinou ani pana Dvořaka ani autora-p.Robertse.Zkuste hadat čí.

   Smazat
  3. 15:26 Zachovejte klid, čučkaři dnes měli školení, kde dostali informace, co bude v následujícím období pravda a co bude lež. Zásadní problém je ale v délce vedení ze zámořské centrály. Než to dojde do Prahy, tak je to zase naopak :-)

   Smazat
  4. Koukám, že zas ten duševně nemocnej srab vlezl na diskuze mezi "komouše" a "rudochy" - bez nich by se asi podělal, jak je na tom závislej. Pokrytec - nadává na něco, bez čeho nemůže žít - typicky jako ta pakáž, která kope do soch za peníze západu. A že si to prase zkřížené s potkanem zase dovoluje urážet a napadat redakci, autora, všechny. Dobytek blbej. Přece to nemusí číst - ne? Může se škrabat v zadku a chytat filcky, jestli už je nemá až v mozku. Že se nestydí, ten duševní mrzák. Vždycky jsem myslel, že lidi svoje zmrzačení zakrývají, ale tenhle s tím leze na veřejnost.

   Smazat
  5. Tak nevím kdo bude tím blbem, jako idiot mi spíše připadáš ty sám, když žvaníš o "komoušské" kuratele !! Asi to bude tím, že co větší magor tím má větší hubu !! Chudáku, za socializmu si nikdo nedovalil tak lhát jako to umí ta ubohá lokajská americká pakáš dnes !!

   Smazat
  6. Takže Toníku - to sprostý a urážející prase anonym 15.08 kterej napadá jako obvykle autora článku i redakci, ti připadá v pořádku? Asi špatně čteš, nebo špatně vidíš, nebo že by demence? Kdo píše o "komoušské kuratele"? Co žvaníš za pitomosti? Já zmiňuji jen to, že ten exot leze diskutovat každý den, každý den sprostě nadává ostatním komoušů a rudochů, nebo ty to nevíš? Tak se do mně laskavě přestaň srát. Ano, nadává tady, a přitom denně leze diskutovat s lidma, které uráží a sprostě jim nadává. To moje hlava nebere. Chodím diskutovat s lidmi, se kterýma si rozumím, pokud někoho nenávidím, tak k němu nelezu - ne? Proč sem ten exot naopak denně leze? Aby tady nadával? No ale proč se rozčiluju - napadl mně jeden trapák - no a co? Na diskuzích se jich vyskytuje hafo. Dej si mokrej hadr na hlavu a zkus to rozchodit.

   Smazat
  7. 19:53 A o čem asi tak chtěj místní odulci*) "diskutovat"?! Pilní v trolení, jinak ale zapšklí, na Putlerových prdech závislí, neproduktivní blbci, kteří by moc rádi škodili, avšak pouze smrdí. Ruské přísloví: Psí/čubčí (a tedy i parazitický čecháčkovský, ovaroidní, pitomiovský, fálmerovský a burešovský) hlas do nebe nevolá. Jsou ti umanutí, lúzrovití, sprejerovití, ovaroví a zaprdění diskutéři s falešnými jmény, tituly a institucemi (včetně těch burešovsko-čobolovských) opravdu tak blbí a ubozí, komunizmem zdegenerovaní, na bezplatných médiích chorobně závislí, potrefené husy, nebo jen placení provokatéři, členové KSČ, ROH, SČSP, khakimozky, lidoví milicionáři, pomocníci VB, politruci, případně důchodci agenti StB a KGB ??? Jak málo stačí ubohým, neschopným, nezaměstnatelným, samolibým a líným sockám ke štěstí: Vyblít se namísto produktivní práce na kapitalistickém internetu a vylízat si socialistickou p….l. Obyvatelé králíkáren ani na internetu nevyprodukují víc – než bobky. Zamindrákovaná lůza metá svá lejna na ty výše stojící - ta však bez zásahu cíle dopadnou zpět na její hlavu. Lůza zůstává lůzou i když je v početní většině. Čím ubožejší a pitomější podvraťáček na řetězu u boudy - tím víc poštěkává a zasírá své okolí. A ještě by chtěl bez vlastní osobní odpovědnosti zasahovat anonymně referendem do osudů spoluobčanů. Geniální politický trik, prosazovaný postkomunistickou tripartitou: internetové diskuze. Nabuzené lemplovské, dluhy neplatící a neproduktivní socky vypustí nahromaděnou žluč a střevní plyny (přímá demosrácie) a neřádí pak už na náměstích:-)))

   *) putleroffci se na ulici či v socce navzájem poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. A mnozí maj navíc odulé tváře, jak blízko strkaj tlamu k pšoukolíhni svého škaredého fýrera tu! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
  8. O čem chceš Pepku8:15, diskutovat ty? Dožaduješ se faktů, argumentů, od odluků putlerofských prdů. Těmi který čtou tvé výblitky a tapety a skutečně ti chtějí předložit argumenty, se vůbec nedivím že pohrdáš. I podle mně jsou to trollující sado-masochisti, který se naivně domnívají že trollujícímu anonymnímu blbovi, kterému jsou jen pro legraci, vysvětlej to své stanovisko.

   Smazat
  9. 8.15 Tak tohle je vskutku výtvor. Hochu o tobě bych chtěl vědět více z tvého osobního života. Takhle píší jen ti, jež jsou na tom ještě (hlavně duševně a psychicky)hůře než ti o kterých píší a dehonestují je. Tolik nenávisti a žlučovitosti, kterou vidíš u jiných ale sám seš tím přeplněn. Tolik trapnosti a ubohosti v těch větách. Obvykle na tyto slátaniny nereaguji ale nemohl jsem si odpustit. Klidně zase dej něco do placu, když se to bude někomu líbit!? Proti gustu žádný dišputát. Ty mě opravdu neurazíš. Na to nemáš. P.S. Klidně mě přiřaď k těm o kterých píšeš a věř, že jsem s komunistama nikdy neměl nic společného. Radši tam než na straně tohoto humusu.

   Smazat
  10. 8:44 Tohle ale Putlerprde nenapsal Pepek! Ani to sem dokonce nevložil - jéééé, pane šeditelííí! Chycht!

   Smazat
  11. 8:53 Myslíš tedy spíš autora textu, ne? Pak ovšem není nic snazšího! Googluj - https://www.google.com/search?q=Bo%C5%99ivoj+Pauk&oq=Bo%C5%99ivoj+Pauk&aqs=chrome..69i57j0.2598j0j8&sourceid=chrome&ie=UTF-8

   Smazat
  12. Výše uvedený popis odulých čechomužyků je součástí návrhu na tuto autorem navrženou reformu volebního práva - https://www.zvedavec.org/komentare/2011/05/4398-pravni-stat-je-spoluvlastnictvi-obcanu-nikoliv-korist-politiku.htm

   Smazat
  13. Pane Kutnohorský, soudím, že vaše touha zvědět něco o osobním životě 8.15 zůstane oslyšena. S pravděpodobností hraničící s jistotou se jedná o lejno.

   Smazat
  14. Nebuď směšnej Pepku8:54. To že jsi se hned křečovitě a rychle podepsal jménem "Chycht!" tě vůbec nezachrání. To volební právo s odkazem na zvědavce si můžeš klidně Pepku9:05 strčit tam, kam ti tvůj šéf pornoherec Janda, strká svůj nástroj tvé rozkoše.

   Smazat
  15. 13:46 Tak si zajeď do Brna a poptej se po něm, debile! A teď pal od klávesnice, putlerpšouku, primář tě volá - kára s ňákým tím zdechlým komoušským gerontem už tě čeká na chodbě ...

   Smazat
  16. 14:47 Tak Janda je aspoň na chlapy! To tvůj vypouštěč, skřekající putlerprde, byl přistižený zde - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/%D0%BF%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D0%BC301.jpg

   s chlapečky! Na oko se sice i voženil, ale když manželka zjistila co je zač tak od něj utekla a totéž poradila svým dcerám! Co nejdál! Proto žijou na Západě a vnuky mu zásadně nepůjčujou! Proto je Olivřík Stounů nemohl vidět! Furt - "tak kdy už přijdou, chci si je natočit" a ten žůžovák kremelskej se jen uculoval, jako vždycinky když začne bejt vilnej, až mu lícní kosti trčely z tý jeho ugrofinský dršky jak sáně - a prej "až večer v soukromí" !!!!!:-))))))))))

   Smazat
  17. Kutnohorskej čechomužiku, tady putlerprd z 13:46 tě podceňuje, že si prej neumíš vygooglit údaje o panu Inženýroj Paukovi! Já vo něm taky vím prt, ani mě to nezajímá, páč nejsem komoušskej kádrovák, ale jedno je mi jasný, že mu zdejší odulá sebranka nesahá ani po šev podrážek bačkor, ve kterých chodí od svých nájemníků vybírat činži!:-)))

   Smazat
 3. Proto muselo Ukrajinské letadlo spadnout,aby došlo k protestům nezkušené mládeže.Jak se ukazuje,protesty jsou řízené západem,jako byly na Ukrajině v Hon-Kongu u nás mil,chvílek a v dalších státech.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. jo pánové - nějak mi to začíná připomínat KAL 007

   Smazat
  2. 15:25 To letadlo sestřelili sami Iránci, aby asi vyprovokovali demonstrace, tak tohle vymyslí pouze idiot, gratuluji. Ty asi osobně znáš každého kdo ze Západu " řídí" protesty, proti " NEZKUŠENÉ " MLÁDEŽI, a jak jseš zkušený ty soudruhu, asi zocelen v boji proti diverzantum, to je prdel. Zajímavé, že režim proti kterému jsou určeny demonstrace, nikdy nikoho přímo nejmenuje a nechytil. Smula co.

   Smazat
  3. Za sestřelení letadla v Iránu plně nesou odpovědnost Američani, kteří celý tento hrůzný konflikt vyvolali vraždou, bez řádného soudu, jednoho z předních činitelů Iránu, který byl na návštěvě v třetím státě, Iráku. Jestli na to ve světě přistoupíme, tak Američani budou moct zavraždit kohokoliv, který se jim nebude líbit s odůvodněním, že vražda je v zájmu SS. Za sestřelení Iránského dopravního letadla, které sestřelili Američani, dostali američtí vojáci vysoké vyznamenání. Iránci by měli postupovat stejně a vyznamenat ty, kteří to provedli, aby tak následovali demokratickému vzoru, Ameriky. Poslední dobou USA dokazuje, že se neliší od Hitlerovského Německa.

   Smazat
  4. Tak někdo natáčí na mobil noční oblohu a náhodou natočí výbuch rakety. Je to spiknutí USA, které se vetřelo do protivzdušné obrany Iránu a tato skupina připravila tuto akci.

   Smazat
  5. „Pokud se z Íránu nestáhnou všechny americké jednotky, bude na předem vytipovaných tryznách v Iráku ušlapáno mnohem více lidí,“ vyhrožoval íránský ministr davu Saíd Lahmán.

   „Protiútok ze strany Íránu jsme samozřejmě čekali, ale s něčím takovým jsme nepočítali. Je vidět, že to Írán myslí vážně a nezastaví se před ničím,“ sdělil tisku John Brown z amerického ministerstva pro vměšování se do cizích záležitostí.

   Smazat
  6. 16:28 Máte tam chybu " NE TEN KTERÝ SE JIM NEBUDE LÍBIT ", ale budou bojovat proti tmu, kdo ve světě podporuje, nebo přímo provádí terorismus.

   8:42 Tak dnes jste vyhrál titul OSLA. " SPIKNUTÍ USA, KTERÉ SE VETŘELO DO PROTI. OBRANY IRÁNU" Výborně aronet, nebo snad něco lepšího AC24, nebo snad " nejlepší" sputnik? a co tam máte za blábol dál?

   Smazat
  7. Pepku11:17, právě jsi vyhrál titul OSLA: "...budou bojovat proti tmu, kdo ve světě podporuje, nebo přímo provádí terorismus....". Pepku11:17, naivko, to by musely tvý kámoši bojovat sami proti sobě a svým proxyarmádám, které stvořili:-). Určitou menší sebareflexi již udělali v Afgánistánu, když nejdříve Talibánce stvořili a vyzbrojili proti sovětské okupaci, pak si to s podporou rozmysleli a brzo přiběhli Afgánce humanitně zbombardovat a okupovat.

   Smazat
 4. Vzhledem k tomu, že v Teheránu na demonstraci omylem zatkli (a posléze obratem propustili) v roli pouhého "přihlížíjecího" britského velvyslance, tak se jedná o obvyklý scénář nerozlučné dvojice Londýn (mozek) - Washington (kolonie). Londýn vymýšlí a plánuje a Washington realizuje, aby nebyla očerněna britská koruna. V čínském Honkogu (další dříve britská kolonie) je to stejné :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mezi Íránem a Hongkongem asi bude rozdíl.
   Íránci mají se Západem hodně hořkých zkušeností,na které těžko zapomenou.
   Tou poslední byla Irácko/Íránská válka,během které zahynulo půl milionu (!) Íránců, samozřejmě i civilistů.
   V té válce,kdy Irák napadl svého souseda, Západ ze všech sil podporoval svého (tehdejšího) kámoše Saddáma.
   Nežinýroval se ani mu dodávat chemické zbraně.
   Tudíž si nemyslím,že by nějaký Íránec na tohleto zapomněl a skočil Západu na špek.
   Helanov

   Smazat
 5. Jen mě udivuje, jak Gréta radí co mají politici dělat, přitom je sama téměř bez vzdělání. Totéž činí Minář, když měl máknout, pustil bobše do gaťat. Teď ať studují a po skončení studia mohou se ozývat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč by makali Minář a Gréta?
   Za ně makaj jejich imagemarkeři,které jim obstaralo Bratrstvo kočičí pracky ;-)
   Minář si může vyhodit kopyty hore a mnout si pacičky,že si vybrali ajgentlich jeho.
   Helanov

   Smazat
  2. U nás v hospodě vysedává plno dědků, který nejlíp vědi, co by kterej politik měl udělat a přitom sami mají sotva základní školu.
   Je v tom rozdíl?

   Smazat
  3. Je. Už jste četl nějaké prohlášení v OSN z hospodské debaty o tom , jak se to má dělat?

   Smazat
  4. 22:09 To přece nesouvisí ani s Grétou ani s dědkama v hospodě. V tom rozdíl není.

   Smazat
 6. No tak jsou... A co jako má být ?

  OdpovědětSmazat
 7. Pokud vím Rusové už nezjiskovky placené ze zahraničí podchytili jako agenty a kontrolují jejich činnost. Stejný zákon ale mají i Ušáci snad už někdy z doby před II. světovou. Tam to ale je demokratické a správné, v Rusku nikoliv. Myslím, že i Orbán něco takového chce nebo možná i už v Maďarsku, má nebo chystá. Taky to už by musel bejt hodně blbej myslivec, aby nevěděl, nekontroloval a účině nelikvidoval škodnou v revíru. Hej hou, rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 8. To jsou ty paradoxy, pane Roberts. Dříve se tomu říkalo hřát si na prsou hada, nově se tomu říká podpora neziskovek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Milane,myslím že "nezyskofki" hrajou v Írànu malou roli,pokud vůbec nějakou.
   Íránci nejsou pitomci,nenechají se oblafnout a roli státu 2.ktg si nenechají vnutit.
   Sice už (zejména mladší ročníky) mají plné zuby těch potrhlých církevních činovníků,ale rozhodně nehledaj inspiraci na západě.
   Je to hrdý národ,nikdy nezapomenou jak jim CIA a M16 svrhli všeobecně oblíbeného,umírněného Mosaddeka.
   Jen proto,že si dovolil znárodnit Britům "jejich" íránskou ropu.
   Írán se NIKDY nesmíří s tím,že ředitel zeměkoule t.č. ve fašinhtónu rozhoduje o tom,kdo smí mít jádro a kdo ne.
   Je to divné???
   Helanov

   Smazat
  2. Žeby žeby? Že bych ten tučný podtitulek článku, na který jsem reagoval, špatně přečetl? Že vy to Heleno občas jen tak zběžně přelétnete očima? :-)

   Smazat
 9. Téda...že by Írán povoloval západní nezyskofki!?!?!?
  To se mi ňák nezdá.
  Tomu nevěřím,tak hloupou vládu zas nemá.
  Studenti brouzají na internetu, samozřejmě sjížděj i prozápadní propagandu,ale hloupí určitě nejsou.
  Zkrátka ta teokratická vláda ajstolláhů už mládeži leze krkem a tak hledají alternativu.
  Jenom bych připodotkla,že ten TUHÝ bigotní režim jim tam instaloval Západ.
  Potrhlého Chomejního si íránský lid vybral když vyhnal prozápadního zkorumpovaného kruťase šáha.
  Vzali to ode zdi ke zdi,Pahlaví projevy zbožnosti potlačoval, takže...
  Ale ode zdi ke zdi jsme to vzali i my,v 89, že?
  Ách jó :-(
  Helanov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co je to "neziskofki? Zas nějaký mladický výraz babko? ...ňák nezdá... nechtěla byste s tím přestat? Je to trapné a ubohé. Studenti brouzdají a "sjíždějí" - co sjíždíte vy? Nejste náhodou sjetá alkoholem nebo práškama? Vypadá to na to. Tak takového něco jsou prý "dámy" no - to čumim jak umim.

   Smazat
  2. 19:32...Junior čumí jak umý...
   Ještě že nemá místo očí syrečky,to by smrděl ;-)
   Helanov

   Smazat
  3. Začínáte být dajako sprostá bábo střelená.Zatím jste se držela jakž takž v lajně, ale jak někdo něco napíše, co se vám nezamlouvá, jste sprostá jak obyčejná pouliční štětka. Opakuju, čumím, jak se ženská denně sere mezi chlapy žvanit a žvatlat - není tu jiná žena.Asi by jim vadily dosti časté oplzlosti a sprostoty - vy se v tom nejspíš vyžíváte? Vysloužilá štětka, které to k stáru chybí? Nechte si ty oční syrečky pro vaše ňoučata, a starejte se, abyste nesmrděla vy. Vy si prostě nemůžete pomoci, bez žvatlání u PC s chlapama byste nemohla žít. No co, je to sice trapárna, ale chápu osamělost. Ovšem tyhle sprostý útoky si nechte pro méďu Béďu.

   Smazat
  4. 22:28...Zkuste plegomazínový klystýrek,uleví a budete spinkat jako mimino.
   Dobrou!
   Helanov

   Smazat
  5. 23.07 Tenhle smrdí i bez nich.

   Smazat
  6. 23:07 Jistě píšete z vlastní zkušenosti, tak pokračujte.Někdo se vykadí i bez klystýrku vy asi ne!

   Smazat
 10. Ta nespokojenost s režimem prostě u části Íránců je. Vadí ji povinné nošení šátků pro ženy, cenzura, náboženská policie atd. Ale od USA je to cynický přístup,když protesty podněcuje skrz sankce, aby zdražilo jídlo a benzín. Dnes se straší islámským režimem, ale USA a Británie zacházely s Íránem špatně už za doby šáha. Naopak Islámská revoluce byla až důsledkem těch křivd. Od roku 1933 podle nerovné smlouvy zahraniční Oil company Íránců dávala jen 20 % zisků z jejich ropy! Roku 1950 král Saúdské Arábie si vynutil, že bude moct cizí ropné společnosti danit 50 % ze zisku. Hrozil znárodněním. Do konce 70. let zvládl vykoupit všechny podíly v ropné společnosti, která se tak dostala do rukou rodu Saúdů. V Íránu chtěl premiér Mosadek podobnou dohodu a byl odmítnut. Důvody: 1) Írán měl příliš malý podíl na ropném trhu, aby mohl vydírat 2) šlo mu hrozit invazí. Saúdům příliš ne, protože obsazení země s Mekkou a Medinou by pobouřilo muslimy ve světě. Šíité v Íránu by zastání neměli. V Arábii by museli svrhnout celý rod Saúdů v čele s absolutistickým králem, který stát vlastní stát. Mosadek byl ve slabší pozici, čelil vnitřní opozici. Pro ropné magnáty a CIA bylo snazší mu nevyhovět a svrhnout ho. USA a Británie si za to mohou samy, že Saúdům vše odpouští a po Íráncích šlapou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přitroublý blábol. Odkud víte, že iránským ženám vadí nošení šátků? Nikdo jim to nepřikazuje. Jak může diskuzemi a čtením mediálních blábolů vyučený mudrc vědět, co vadí ženám v nějaké cizí zemi? Iráncům nevadilo nikdy nic, žili si spokojeně, než se do nich začal srát západ kvůli "atomovky - neatomovky -" a pořád nějaký blbý útoky. Protože atomovky přece můžou mít než oni ne? A taky základny rozesraný po celým světě, jenom ať mají všude lidi strach.Zvířata jsou též držena k poslušnosti strachem.Jestli se nemýlím, tak asi už před půl rokem začala USA nenápadně zase laškovat na téma Irán a srát se do nich. Teď zabili toho generála, aby se mohli začít srát fest. A už to rozesírají, už těm troubům na ulicích slibujou že se budou mít královsky pod nějakými jejich hnusnými loutkami ve vládě. Na to nejchudší část obyvatel slyší vždycky a v každé zemi, viz ČR, Ukrajina, a další - bohatí lidé se k pouličním tahanicím, rabováním obchodů a zapalování aut nepřipojí nikdy,to je vždycky a všude záležitost luzy. Co je všem politikům do luzy? Když to potom jede z kopce, luzu pozabíjí, a rozpráší po celém světě, čmoudi pak nalezou zejména do Evropy, která se o to musí starat, no a bohatá část země si nechá od agresorských hajzlů pěkně zaplatit odškodnění, a jede se dál. Všechno je postavené na chudobě a lidské blbosti - proto nikdy nikdo na tomhle světě nechtěl rovnost mezi občany - všichni zbohatlíci a politici proti tomu brojí. Proč? Protože chudýho troubu lze angažovat do všeho, najímat na vraždy, na sebevražedné atentáty, na rozpoutávání pouličního bordelu. Chudý člověk nezná hrdost na svůj národ, sám na sebe, a na tradiční hodnoty -protože si to nemůže dovolit. Je to o tom kusu žvance.

   Smazat
  2. 19:46... Právě že přikazuje,v Íránu existuje náboženská policie,která kontroluje správné zahalování.
   Možná byste neměl kritizovat příspěvek, když -zřejmě- o Íránu nevíte ani desetinu toho,co ví autor.
   Helanov

   Smazat
  3. No a co je vám a komukoliv dalšímu do toho? Jestli je v tom státě policie k tomu určená,a jsou tam taková pravidla, co je jiným státům do toho? Je to jejich interní věc. Naše ženské mladistvé i postarší štětky by potřebovaly takovou policii jako sůl. Chodí to potetovaný,obtažený půlky leginama, nebo děravý gatě, z nichž jim lezou kolena - kdy budou vystrkovat nahou prdel? Zmalovaný strašidla, vlasy zelený i modrý, vystrkujou kozy, a pak jim jakoby vadí, když takovej zjev někdo obtáhne - teda kdo na to má žaludek, třeba zchlastanej nebo zfetovanej.A taky jsou blbé a sprosté - jejich mluva? píčo sem, píčo tam,.. zkrátka skvosty. A že to žádným českým morálním pokrytcům nevadí?? To jsem blázen. A šátky a oblečení muslimských žen jim vadí -asi by taky měly vystrkovat zadky? Postižení lidi u počítačů už ani nevnímají, jaké blbiny melou.

   Smazat
  4. Samé neziskovky a neziskovky. Jsem ve svazu zahrádkářů a ještě jsme nedostali ani korunu. Co to říkám, ani dolar. Má v tom Donald nějaký bordel.

   Smazat
  5. 22:36... Jejich věc to samozřejmě je,ale velké části populace to vadí.
   Poslední dobou se začínaly uvolňovat šrouby, bohužel ústrky ze strany Západu ty "duchovní vůdce" spíš posilujou.
   (Na úkor prezidenta Rúháního,se kterým by se dalo jednat.)
   Helanov

   Smazat
  6. To víte Helanov, podle anonymního sešlého seschnutého demokrata22:36, který nemá co ukázat jenom svou zlost, potřebujete náboženskou policii jako sůl:-). Jedním koutkem huby bude nadávat na katolickou cirkev a její náboženskou policii: svatou inkvizici, druhý koutkem bude vypouštět svá moudra, jak je v demokratickém zřízení potřeba mít muslimskou náboženskou policii a další vymoženosti pouštních demokratur.

   Smazat
 11. 18:47...Díky,krásně napsáno!
  Helanov

  OdpovědětSmazat
 12. To je jasan, pane Robertsi, všechny protivládní demonstrace na celé zemi řídí neziskovky placené z Ameriky. A je to úplně jedno, jestli jde o Taiwan, Rusko, Venezuelu, ČR, Makedonii, Írán nebo Burkinu Faso. Dokonce i na Slovensku za svržením Fica stály neziskovky placené v dolarech. (O protestech proti Babišovi ani nemluvě)
  A dost možná, že i za tím přemnožením hraboše u nás stojí nějaká ta neziskovka. Jeden si před nima dneska nemůže být v ničem jist.
  -p-

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Až na poslední větu o hraboších máte pravdu.

   Smazat
  2. 20:31... Bingóóóó
   Helanov

   Smazat
  3. 20:31, 21:39 Tak myslíte, že za tím přemnoženým hrabošem je někdo jiný?
   Hm, možná to bude za samá cizí tajná služba, která u nás nasadila do lesů toho kůrovce.

   Smazat
  4. Zapomněl jsi Hong Kong. Ti hraboši, to by vtip, ale jinak jsi to trefil.

   Smazat
 13. Hodně lidí tady (a nejen tady a teď) hodnotí přání a touhy v jiných zemích. Je to obrovská chyba, když se hodnotí pouze v kontextu toho, co sami známe. Je nutné znát alespoň základní informace z dané oblasti. A těch je vždy mnohem více, než si myslíme.
  Samozřejmě, některé záležitosti jsou všude stejné a pochopitelné, ale cíle, prostředky dosažení, představy jsou a nebo mohou být zásadně odlišné od toho, co my známe z vlastní zkušenosti. Přirovnal bych to ke studiu historie na základě například dnes platných zákoníků a morálních pohledů na život. V každé době jsou svoje podmínky k životu, jiné vztahy, i náboženství i možnosti.
  Pokud neznáme pořádně svět Islámu a jeho praktické hodnoty, je to chození po ledě s nebezpečím prolomení ledu. To, co my podle svých zvyků a vztahů považujeme za slušnost, ohleduplnost a takt, může být jinde chápáno pouze jako slabost a nejen v muslimském světě.
  Jestliže někomu fandíme, může to být i náš omyl. Obě varianty "vítězství" se mohou ukázat jako špatné.
  To, že se všude najdou lidé, kteří se dají koupit k čemukoliv, není žádným tajemstvím a často se s tím i reálně počítá. Jako třeba právě u Majdanů. A nemusí být přece placeni zdaleka všichni!
  Neziskovky mají různý "oficiální" původ a často je jejich zřizování chápáno jako snaha o spolupráci s "páníčky" ze zámoří. Že to k ničemu dobrému nepovede, je už jiná věc.
  My dost dobře neznáme celé pozadí íránského boje o moc a k tomu bývá dobrý často jakýkoliv prostředek. Neznáme, kdo s kým a proti komu a za jakou cenu. Často to nevíme a nebo nepochopíme včas ani u nás, kde máme mnohem více informací. Proto jsem docela opatrný.
  Jen vím, že jde o ropu a plyn. Dost možná o další "obkličování" především Ruska a Číny.
  Jde také o prestiž, ale koho doopravdy?
  V Íránu je drtivá většina lidí muslimů a to také něco znamená. Že někdo vyznává Korán a chce jít proti jeho výkladu a tradicím? A jeho právu? To může být jen past především pro ty, co skočí na špek.
  Také vím, že Írán ztrácí mnoho financí blokováním prodeje ropy.
  A dost možná jde o ještě větší hru, která má zcela jiný cíl, než jsem zde naznačil.

  OdpovědětSmazat
 14. Protivládní protesty jsou dílem Ami hovad po celém světě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co z toho ty Ami hovada po celém světě mají?

   Smazat
  2. 1:07...Co z toho mají?
   Snažej se všem vnutit svůj politický systém,domnívají se,že jakýkoli jiný je závadný.
   Kdyby někde fungoval stát postavený na jiných hodnotách,tak by se cítili ohroženi.
   Helanov

   Smazat
  3. 1:07 V jednotném dolarovém systému se velmi dobře tunelují loutkami řízené státy. Je to jako v éře amerických indiánů, opět probíhá výměnný obchod - cenné (zatím) papírky za suroviny a zboží. To prostě nemá chybu, že? Stále platí římské heslo "divide et impera" = rozděl a panuj!

   Smazat
 15. dolár- krytý ropou - ak chceš kúpiť ropu, najprv si musíš kúpiť doláre - od FEDU - ak by sa dolár nenakupoval, viď Čína - tak by skončil, a svet by prestal financovať USA - v podstate toto je celé -

  OdpovědětSmazat
 16. Přečtěte si Pjakina https://www.youtube.com/watch?time_continue=4355&v=hYbnct6mj7c&feature=emb_logo

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tuto pondělní analýzu mezinárodních událostí (V. Pjakin, 13.1.2020) považuji za klíčovou a za nejlepší za poslední rok. Celá byla věnována Blízkému východu (nebyla drobena nepodstatnými dotazy) a obsáhla najednou dva týdny událostí (od posledního dílu z 30.12.).

   Smazat
  2. 7:00 @ 9:36
   Pjakin je analytická hvězda! Bohužel, zatím ho jenom málo lidí sleduje, a někteří to vůbec nejsou schopni pochopit. Ovšem není to rozumem, ale....

   Smazat
  3. 10:56 Tak vy jste tomu dal. Pjakin je anální hvězda, to potom ano.
   Pouze píše to co chce Putin slyšet, takový větší mekta od Ovčáka. Ruský GEBLS, jak vyšitý

   Smazat
  4. 11:05 Ale my víme, Pepku, že na to nemáš, abys to pobral :-)

   Smazat
  5. Na můj vkus má Pjakin příliš zúžený pohled a zápal fanatika, což si myslím, není pro analytika právě vhodná výbava. Postrádám u něj objektivitu, stručně řečeno. Jistě, rád si ho poslechnu - ale jen jako úhel pohledu, ne jako apoštola pravdy. Jen názor.

   Smazat
  6. Pjakin události vyhodnocuje z pohledu své teorie (koncepce všeobecné bezpečnosti), odtud ten zápal, ale rozhodně to neznamená zúžený pohled, naopak, člověk pochopí izolované události ve všech souvislostech. Pjakina lituji pouze v jednom, v tom, jak zapáleně horuje za "gosudara" Putina. Ale i v tom ho mohu chápat, protože Putin asi nemá (bohužel) v ruském vedení sobě rovného. Stačí si vzpomenout na prezidentování toho neschopného Medveděva (i jako neschopného premiéra ho dnes nakonec vykopli), jak se lísal k západu a Amíkům, až z toho byla likvidace Libye a otevření cesty afrických imigrantů do Evropy atd.

   Smazat
 17. Hezky napsané děkuji za článek.

  OdpovědětSmazat
 18. Přesně tak jak to je v článku a tamní režim prohlásil že se nedá zničit us poskoky. Jako my se nenecháme zničit milionem úchylek.

  OdpovědětSmazat
 19. Nevím jestli se to ještě prodává, ale hodilo by se to do dnešní politiky, Jmenovalo se to PEPO, byl to pevný podpalovač. Nejsem terorista, ale šéfové mocností mi připadají, že ho používají, aby náhodou nebyl mír pod olivami...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.