Reklama

pondělí 6. ledna 2020

P.C.Roberts: Putinova hodina přichází

P. C. Roberts
P. C. Roberts
6.1.2020 blog autora, p
řeklad Lubomír Man
Vladimír Putin je nejpůsobivějším vůdcem současné světové scény. Vzešel z Jelcinova Ruska, korumpovaného Washingtonem a Izraelem, a znovu představil světu Rusko jako velmoc. Úspěšně se vypořádal s americko-izraelskou agresí proti Jižní Ossetií i proti Ukrajině a na žádost občanů Krymu včlenil Krym znovu do náruče Matičky Rusi. Čelil nekonečným urážkám a provokacím Washingtonu a zemím jeho impéria, aniž by na ně odpovídal tak, jak by se možná patřilo. Je typickým obráncem míru z pozice síly a stejně typickým mužem kompromisu.


Ví, že americké impérium, založené na aroganci a lžích, každodenně slábne ekonomicky, společensky, politicky i vojensky, a velmi dobře rozumí tomu, že válka není v žádném případě v zájmu Ruska.

Zavraždění Kásima Sulejmana, velkého iránského vůdce a jednoho z mála významných vůdců světové historie, zbavila lesku Trumpa a vrhla světlo na Putina. Světová scéna je tak nyní připravena na to, aby vedoucí roli ve světě převzali Rusko a Putin.

Washingtonská vražda Sulejmáního je kriminálním činem, který by mohl rozžehnout požár třetí světové války, stejně jako zavraždění rakouského arcivévody zažehlo První válku světovou. A je to jen Putin a Rusko společně s Čínou, kteří ještě takřka v posledním okamžiku mohou zastavit válku, kterou už Washington uvedl de facto do pohybu.

Putin porozuměl též tomu, že Washingtonem a Izraelem zamýšlená destabilizace Sýrie mířila na Rusko. A tak Rusko bez varování zasáhlo, porazilo v oblasti Washingtonem financované a vyzbrojené námezdní síly, a stabilitu Sýrie obnovilo. Načež poražený Washington a Izrael se tedy rozhodly Sýrii obejít a zaútočit na Rusko nikoli via Sýrie, ale via Irán. Destabilizace Iránu náramně posluhuje totiž jak Washingtonu, tak Izraeli. Pro Izrael vyřazení Iránu znamená též konec jeho podpory libanonským milicím Hizballáhu, které už podvakrát porazily izraelskou armádu, pokoušející se okupovat jižní Libanon s jeho bohatými vodními zdroji. Nu a Washingtonu by zas iránské vyřazení umožnilo CIA podporovaným džihádistům uvrhnout do nestabilitu Ruskou federaci.

Jestliže se tedy Putin nepodvolí americké a izraelské vůli, nemá jinou možnost, než washingtonsko- izraelský útok na Irán zablokovat.

Pro Putina nejjednodušší a nejčistší cestou, jak toto zařídit, je vyhlásit, že Irán se nachází pod jeho ochranou. Tato ochrana by se pak měla formalizovat vzájemnou bezpečnostní dohodou za účasti Ruska, Číny a Iránu.

Pro Putina je však toto řešení problém, protože ho málo kompetentní historici přesvědčili o tom, že aliance bývají příčinou válek. Avšak aliance jakou je tato, by mohla válce naopak zabránit. Protože ani šílený kriminálník Netanjahu a stejně šílení američtí neokonzervativci, dokonce i kdyby byli zpiti pod obraz, by nevyhlásili válku všem – totiž Iránu, Rusku a Číně, zvlášť kdyby se k této alianci přidaly ještě Indie a Turecko. Takovéto rozhodnutí by totiž znamenalo smrt Ameriky, Izraele i kterékoli evropské země natolik stupidní, aby se na stranu těchto dvou zemí přidala.

Jestliže se však Putin nedokáže osvobodit z vlivu historiků, kteří de facto dnes slouží dnes víc zájmům Washingtonu než Ruska, má ještě jednu možnost. Může uklidnit Irán tím, že mu dodá nejlepší ruské obranné systémy spolu s ruským vojensko-technickým personálem, který bude Iránce v používání těchto systémů školit, a jehož přítomnost na iránské půdě bude současně též sloužit jako varování. A to v tom smyslu, že útok na tento personál bude Rusko brát jako útok na své území a na své občany.

Když toto Putin provede, může pak prostředkování nikoli jen nabízet, ale naléhat na ně. Protože to je jeho pravá role a není v současnosti nikdo s větší schopností, vlivem a objektivitou jednat, než s jakými disponuje právě on.

Přitom však Putinova role nespočívá ani tak zvlášť v tom ochránit Irán, ale spíš vytrhnout Trumpa z předem prohrané války, která by znamenala jeho konec. Za což by si Putin pak mohl stanovit též svou cenu. Např.obnovení smlouvy o antibalistických raktetách anebo stažení sil NATO od ruských hranic.

Iránské rakety dokáží potopit jakákoli americká plavidla poblíž Iránu. Čínské rakety dokáží potopit jakákoli americká plavidla poblíž Číny a ruské rakety dokáží potopit americká plavidla kdekoli na světě. Schopnost Washingtonu uplatňovat svoji moc na Středním východě teď, kdy každý, ať šiita či sunnita, vášnivě nenávidí Američany, je nulová. Ministerstvo zahraničí USA bylo nuceno nařídit americkým občanům, aby se ze Středního východu stáhli. Jak se tedy za situace, kdy se žádný Američan nemůže v této oblasti cítit bezpečný, může Washington považovat sebe za cosi jako sílu, která zde má ještě vliv?

Samozřejmě, Washington je ve své aroganci dostatečně dostatečně šílený na to, aby zahubil sám sebe a vzal s sebou do hrobu i zbytek světa.

Což je pro Putina samozřejmě riziko.Ale rizikem též bude, když se nechopí vedoucí role. Jestliže Washington a Izrael napadnou Irán, což se Izrael pokusí vyprovokovat nějakou akcí pod falešnou vlajkou, např. potopením americké lodi, z čehož obviní Irán, ocitne se Rusko ve válce stejně. A bude lépe pro svět a život na zemi s iniciativou nikoli v amerických, ale v ruských rukou.

Překlad: Lubomír Man

31 komentářů :

 1. Že dnes USA připomínají diagnostikovaného magora, pobíhajícího na veřejnosti s nožem, je věc, na které se už myslící lidé shodnou. Ale k tomu, aby se jej podařilo odzbrojit a zavřít do klece je potřeba daleko širší spolupráce.
  Jít do rizika střetu je při míře vyšinutí extrémně nebezpečné. Chtělo by to aby se všichni spojili a od USA izolovali. Ukončili s nimi veškeré obchodní i jiné kontakty a přestali používat dolar. To by americe zlomilo páteř během pár měsíců. Dluhy, které USA mají, už z nich stejně nikdo nedostane, ty se musí odepsat. To se zvláště Číně líbit nebude, ale řešení to nemá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dvě nejpragmatičtější současné velmoci, Rusko a Čína, plus jedna regionální, Indie, už na tom makaj. Evidentně si spočítali, že odstavení USA přes odstavení dolaru je vyjde levněji než válka.

   Smazat
  2. Trefne .najpresnejši názor z môjho pohľadu.

   Smazat
 2. Skvěle pane Robertsi je třeba aby ohrožené země us fašisty spolupracovali. Věřím že president Putin to vyřeší.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jiná možnost není.Musej se naučit spolupracovat,jinak jsme v pytli.
   Amíci už ztrácej poslední zbytky zdravého rozumu.
   Na americké voliče se nedá spoléhat,chybí jim kvalitní nabídka,volej nejhezčí holku z ošklivince, stejně jako i my.
   Helanov

   Smazat
 3. Zavody ve zbrojeni maji hospodarsky polozit vetsinu zemi ale nezdarilo se. Cina a Rusko zbroji levne. A jeste prodavaji. Rakety Avangard /litaji prej 30x rychleji na zvuk,uz jsou zarazeny do armady a Putin zbroji a kupuje zlato jako o zavod.
  Snad jen Marcus Aurelius muze se v necem rovnat Putinovi. Zadnej politik ,statnik vubec kdy v historii ,asi nema moznost se Putinovi a jeho vlade a jeho neobycejnym /casto az nadprirozenym/schopnostem nejak vubec vyrovnat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale no ták, paw, že bychom žili ve století Génia? Není třeba přehánět. Taktéž nevím, co z toho máme my. Anebo že byste našeho ruského sokolíka, jasné slunéčko, chválil parodicky? Tak to potom ano, možná ho dají k Leninovi do Mauzíku i proti jeho vůli jako pomstu :)

   S Avangardem jste to taky lehce popletl. Jednak se nejedná o raketu, ale hypersonický kluzák, a druhak jeho rychlost sice může teoreticky dosáhnout až 26 mach, ovšem pouze teoreticky. Takže skutečná rychlost je odhadována na něco přez dvacet. Jenže to je jedno, protože takhle zbraň je mnohem dražší než jakákoliv jiná.

   Smazat
  2. Mne se nedari najit neco na Putinovi,aby nebyl tak nelidsky bezchyby. Nebo najit nejakou slabinu a co jsem napsal mi nesedi ,kdyz ani jini nic nevidi..
   Hodne se o nem mluvi v superlativech..
   Rychlost tech raket/cokoliv, mam samozrejme od informaci jinych.
   Sam jsem ty rychlosti nemeril .
   Faktem zustava ,ze s kym P. mluvi umi nastolit velmi prospesne a uzitecne vztahy. Coz je tak ojedinele.
   Co proved s bankrotovanym Ruskem ve velmi tezkych podminkach, sprateleni s Cinou a s jinymi staty ,kde tohle se najde.
   Jak se stara o sve obcany a v sousednich statech chteji casto zpet do zacleneni k Rusku.
   A ten kontrast se zapadem ...

   Smazat
 4. v koordinaci s Izraelem se o vyvolání světové války s Izraelem pokouší i vepř Novotný z Řeporyjí, příští světová válka začne v Řeporyjích

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naštěstí bude krátké, jen do zabijačky, pak už bude klid.

   Smazat
  2. Vždyť je to jen více vážicí ubožák.
   lada

   Smazat
  3. 8:55, to by si měli pospíšit, za dva měsíce zima končí. Jateční váhu už má.

   Smazat
  4. Skutecne ten mastodont zasluhuje pouze politovani. Kdo by se chtel narodit ,jako on ?

   Smazat
 5. Trump doplatil na Izraelske tlaky ,zautocit na Iran...teraz
  sa on a jeho rodina stali cielom a nikdy, nikde si nebudu isti
  svojim zivotom ..stali sa rukojemnici , ktorich skor , co neskor dostanu ! A to je dan za zlociny USA !

  OdpovědětSmazat
 6. Velice dobrý člákek. Děkuji panu Manovi za překlad a redakci NR za uveřejnění.
  Václav

  OdpovědětSmazat
 7. Ktorý duševný mrzák dokáže toto napísať. Putin je tu v úvode vykreslený ako najväčší vodca všetkých dôb. V ďalšom odstavci je vraj zasa ovplyvňovaný MÁLO KOMPETENTNÝMI HISTORIKMI, ktorí sú navyše pod vplyvom USA!!! Vy čo fetujete, že dokážete napísať takéto bludy? Ten "velikán" a super vládca Putin je teda v skutočnosti mimoriadny imbecil, že sa obklopuje takýmito ľuďmi čo píšete? Aspoň vidíte, akú frašku ste napísali. Nemá ani hlavu ani pätu a odporuje si. Zakázať tieto primitívne médiá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pozerajtě sa na svoju (slovensků politicků scénu). Zakázať taků politiku.

   Smazat
  2. 10:40...Realita je,že kdyby VVP neměl nervy jako ocelová lana,tak už dáávno teče krev.
   Kontrolní otázka:
   Kdo má víc než 1000 po zuby ozbrojených základen na celé zeměkouli?
   Je to Rusko?Nebo Čína?
   Pentagón chřestí zbraněma a Rus je nebezpečnej.
   Aha.
   Helanov

   Smazat
  3. Koukám, na Slovensku se zastánci svobody slova čím dá tím více aktivizují. Tak už jen svatořečit Hlinku. #ChcemeZuzanu

   Smazat
  4. 11:43, chcete Zuzanu? Tak si ji vemte.

   Smazat
 8. Roberts je v USA brán jako děda s počínající demencí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Re (12:18):
   Robertse tam mohou nálepkovat, jak jen umějí. Dělají to po celá desetiletí, takže nic až tak nového pod sluncem!
   Co je však skutečně dementního na Robertsově úvaze?
   Pokud se i vyjádříte, dávejte pozor, abyste se jako dement neukázal/-a sám/sama.

   Smazat
  2. 17:17, tak nějak nevěřím Američanovi z vysokých politických pozic, který píše komenty proti Americe. A to dokonce takového typu, že je označí za agresora. Tohle může psát nějaký americký novinář, ne bývalý poradce. Chyby vlastního státu se nikdy nekritizují takovým způsobem a už vůbec se nenadržuje konkurentům nebo protivníkům, i kdyby měli stokrát pravdu. Tu lze vyslovit jinak.

   Navíc na ruskou politiku nahlíží očima typického Amíka, který nikdy není moc zdrženlivý, co se týká činu. Rusko hraje trochu jinak, i když podobně jako USA, ale jejich síly jsou slabší. Proto je jejich politika pestřejší, nemusí se uchylovat k silovým pozicím. Robertse semtam přečtu, ale málo. Občas se mi trefí do noty a na druhou stranu oživuje americkou scénu. Jenže se obávám, že v USA ho nikdo moc nesleduje, Amíci jsou koncentrovaní na sebe, dokonce i tamní čeští exulanti ;)

   Smazat
  3. Re (16:40):
   Nevím, jestli jste ten samý anonym (12:18) či ne. Nedá se to poznat ...
   Nesouhlasím s tím, že by vysoký politik (byť i bývalý) měl být až tak pokryteckým, že by se musel uchylovat k "zatloukání" a vědomému přehlížení případů tak hrubého porušování mezinár. práva, jakým bylo to nedávné z Bagdádu.
   Své zemi by tak dělal spíš jen medvědí službu. Roberts je však vlastencem, a proto otevřeně kritizuje a varuje!
   Pokud jste anon(12:18), tak stále dlužíte odpověď na otázku, co je na Robertsově sdělení dementního?
   Varování před eskalací mezinár. vztahů, která může docela snadno přerůst do regionálního či až globálního konfliktu, snad není příznakem demence, ale bdělé prozíravosti, ne? ...

   Smazat
 9. Demence neznamená že musí psát blbosti. Všechny provokace za posledních 50 let zorganizovaly vyvolení. Rozeštvaným lidem se snadno vládne. Blbci se vymlátí sami.

  OdpovědětSmazat
 10. Naprostá většina států je dnes zadlužená. Otázka zní komu? Severní Korei,Kubě,Iránu to asi nebude/poslední země co nemají CB/. Největší bohatství je schováno ve Vatikánu - ten je v pozadí. Všechny největší banky světa patří židům. Tito si nechali změnit identitu a jsou rozmístěni po celém světě tak, aby mohli skrytě ovládat tu kterou zemi pomocí dluhů, úrokových sazeb,rejtingů,sankcí,vydírání,korupce politiků,majdanů a vražd vzpurných prezidentů ! Zatím se ji to daří. 10 zabitých prezidentů. Den,kdy byl J.F.K. zabit.
  https://www.youtube.com/watch?v=22Y7wEQviks
  https://www.youtube.com/watch?v=vHtjv-PzA14
  Proč musel zemřít Kadáfí a Libye? https://www.youtube.com/watch?v=ht_k2RKAWGs

  OdpovědětSmazat
 11. Pochybuji o svéprávnosti tohoto mazala!
  Putin se vypořádal s americkou a izraelskou agresí proti Jižní Osetií a Ukrajině?????? Je vubec možné tohle napsat??? Tady se otiskují ti praví idioti, tohle přece normální člověk musí odsoudit.
  Ten Rorts je idiot nebo jede na nějakém matrošu, tohle není přece normální!
  A někteří pablbové tomu ještě tleskají!?

  OdpovědětSmazat
 12. Milý Unk-howne!
  Nějaké argumenty na podporu vašich jedovatých zvratků by nebyly?? No to je pak zbytečné bušit do klábosnice, protože zdejší vytrvalci již devastační aktivity šoroškových troliků dávno přestali vnímat. Zkuste to na lampárně v Žilině!!

  OdpovědětSmazat
 13. Totálne trefne.fasizujuci stat na obrátkach.komedia Mars útočí mala svoj povod.Putin by mal akurát jedno.v žiadnom prípade už nikam nelietat lietadlom.nikam.bude ďalší na rade.

  OdpovědětSmazat
 14. Marně přemýšlím, který z hráčů hlásil betla.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.